[ Strona Główna ˇ GaleriaSierpień 24 2016 08:23:40 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2016/2017

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Sierpień 2014

Grudzień 2014

Sierpień 2015

Grudzień 2015

Lipiec 2016

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JoannaKalisz
_ _
{ Witamy na stronie Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu }
| |
_ _
{ Szkolny zestaw podręczników obowiązujący w roku szkolnym 2016/2017 }
| .
Szkolny zestaw podręczników obowiązujący w roku szkolnym 2016/2017
w Samorządowym Zespole Szkolnym we Frampolu

|
_ _
{ Iść w stronę słońca... }
| W piątek 24 czerwca odbyła się w naszej szkole Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2015/2016. Społeczność uczniowska, nauczyciele, dyrekcja szkoły i licznie zgromadzeni rodzice udali się najpierw do kościoła, gdzie odbyła się Msza św., po czym wszyscy zebrani wrócili do szkoły. Na hali widowiskowo - sportowej po odśpiewaniu hymnu państwowego absolwenci szkół: Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego i Gimnazjum we Frampolu złożyli uroczyste ślubowanie oraz przekazali młodszym kolegom flagę państwową i sztandar. Polonezem w wykonaniu absolwentów gimnazjum zaczęła się krótka część artystyczna, której myślą przewodnią było hasło: "Iść w stronę słońca". Wspominano radości i chwile smutku wspólnie przeżyte w szkole, dziękowano nauczycielom, rodzicom i wszystkim innym pracownikom. Recytacje i piosenki dostarczyły słuchaczom wielu wzruszeń i przypomniały absolwentom, że dziś kończy się pewien etap w ich życiu.
Po części artystycznej najlepsi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum odebrali z rąk Pani Dyrektor Elżbiety Chmiel nagrody i dyplomy. Statuetkę dla Najlepszego Absolwenta Szkoły Podstawowej otrzymał Maciej Malec z kl. VI b, a Statuetkę Najlepszego Absolwenta Gimnazjum Monika Gąbka z kl. III b. Docenieni zostali także uczniowie, którzy aktywnie działali w Samorządzie Uczniowskim, mieli 100% frekwencję oraz największe osiągnięcia sportowe. Rodzice uczniów o najwyższych średnich ocen otrzymali listy gratulacyjne. Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy aktywnie włączali się w życie szkoły. Na zakończenie Pani Dyrektor przypomniała o bezpieczeństwie w czasie wakacji i życzyła wszystkim udanego wypoczynku. Przedstawicielki Rady Rodziców: Pani Agnieszka Szczęch i Pani Bożena Dyjach złożyły na ręce Pani Dyrektor podziękowania dla wszystkich nauczycieli za całoroczną pracę. Podziękowanie w imieniu władz samorządowych złożył Przewodniczący Rady Miejskiej we Frampolu Pan Wojciech Kowalik. Ostatnim punktem uroczystości była długo oczekiwana chwila przez wszystkich uczniów - spotkania w salach, gdzie wychowawcy wręczali świadectwa. Moment ten był początkiem zasłużonego dla wszystkich odpoczynku.
|
_ _
{ Niech żyją Wakacje!!! }
| Dzień 23 czerwca był bardzo ważny dla wszystkich przedszkolaków, rodziców i nauczycielek. W tym dniu bowiem odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku przedszkolnego. Po powitaniu przez panią Dyrektor zebranych gości, dzieci na tle pięknej, wakacyjnej dekoracji przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie i taneczne. Śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze, odgrywały różne role w inscenizacjach. Po zakończonym występie dzieci otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki zakupione przez rodziców.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za ten wspaniały rok, rodzicom za zaangażowanie i życzymy słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji.
|
_ _
{ Kiermasz używanych podręczników szkolnych }
| Zbliża się zakończenie roku szkolnego 2015/16. Jak co roku biblioteka szkolna zorganizowała 21 czerwca 2016 roku kiermasz używanych podręczników. W kiermaszu brali udział uczniowie klas: V-VI szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum. Starsi koledzy sprzedawali używane podręczniki młodszym kolegom. Ceny ustalali właściciele podręczników. Zainteresowani mogli nabyć podręczniki po znacznie niższych cenach.
Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców.
|
_ _
{ Rowerem na Porytowe Wzgórze }
| 21 czerwca, przy pięknej pogodzie, grupa 27 uczniów klas pierwszych gimnazjum brała udział w rajdzie rowerowym na Porytowe Wzgórze koło Janowa Lubelskiego. Rowerzyści przejeżdżali m.in. przez Kocudzę, Krzemień i Dzwolę, a z powrotem przez Władysławów. Po dotarciu do celu wyprawy uczniowie z zainteresowaniem zwiedzali okolice Porytowego Wzgórza, pogłębiając swą wiedzę historyczną. Nie wszyscy mieli świadomość, że to właśnie w tym miejscu w 1944 roku rozegrała się jedna z największych walk partyzanckich. W drodze powrotnej przy leśniczówce zorganizowane było ognisko, gdzie rajdowicze posilili się kiełbaską i nabrali sił na drogę powrotną. Pierwszoklasiści dzielnie pokonali ponad czterdziestokilometrową trasę i do Frampola wracali zadowoleni.
|
_ _
{ Podsumowanie Roku Sportowego w Powiecie Biłgorajskim }
| Dnia 16 czerwca w auli Zespole Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyło się podsumowanie Roku Sportowego w Powiecie Biłgorajskim. Starosta biłgorajski Marian Tokarski wręczył nagrody i wyróżnienia szkołom, działaczom, uczniom i nauczycielom, którzy w bieżącym roku szkolnym osiągali sukcesy sportowe. Wśród najlepszych uczniów - sportowców w kategorii Gimnazjum znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły: V miejsce - Dziura Marlena klasa I b VIII miejsce - Piętak Dominik klasa I b
We współzawodnictwie sportowym szkół nasza szkoła uplasowała się na V miejscu w kategorii Szkoły Podstawowe oraz na II miejscu w kategorii Gimnazja. Są to bardzo wysokie miejsca świadczące o dobrym przygotowaniu uczniów do zawodów sportowych.
Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego w Biłgoraju podziękowało pani Elżbiecie Chmiel - dyrektor naszej szkoły, która z rąk starosty biłgorajskiego otrzymała statuetkę za długoletnią współpracę. Tytułem Mecenasa Sportu Powiatu Biłgorajskiego wyróżniono Burmistrza Frampola, Tadeusza Niedźwieckiego.
|
_ _
{ Gala finałowa Programu Przywróćmy Pamięć }
| Uwieńczeniem realizowanego w tym roku programu był udział delegacji uczniowskiej oraz Pana Burmistrza - Tadeusza Niedźwieckiego, Pani Dyrektor - Elżbiety Chmiel i opiekuna projektu Elżbiety Saj w uroczystej Gali Finałowej, która odbyła się 15 czerwca 2016 w Warszawie w Muzeum Polin. Uroczystość prowadziła znana prezenterka telewizyjna - Magda Mołek. Po oficjalnych powitaniach głos zabrali zaproszeni goście: Dyrektor Muzeum Żydów Polskich - Pan Dariusz Stola, Dyrektor Generalny Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego - Pani Monika Krawczyk oraz Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Żydowskiego - Pan Jarosław Sellin. Czytaj więcej
|
_ _
{ „Bezpieczni na wakacjach” }
|
W miesiącu czerwcu, na dolnym korytarzu naszej szkoły, została zorganizowana wystawa "Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje". Tworzą ją prace uczniów z klas IV-VI, powstałe w wyniku przeprowadzonych przez nauczyciela plastyki Martę Hetman eliminacji szkolnych, do ogólnopolskiego konkursu pod tym samym hasłem. Celem utworzonej wystawy było przypomnienie uczniom naszej szkoły o odpowiedzialnym i bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu podczas wakacji. Warto przypomnieć, że w etapie powiatowym konkursu, drugie miejsce zajął Bartłomiej Knapik z klasy Vb.
Życzymy bezpiecznych i udanych wakacji!!!

|
_ _
{ Deszczowy rajd }
| 14 czerwca uczniowie klasy IV w nagrodę po zdanym egzaminie na kartę rowerową brali udział w rajdzie rowerowym na Porytowe Wzgórze. Kiedy wyruszaliśmy z wychowawcą i rodzicami spod szkoły nic nie zapowiadało, że będzie to niezapomniana przygoda. Kłopoty pogodowe zaczęły się od momentu dotarcia do celu podróży. Zaczęło mocno padać i taka pogoda utrzymywała się przez całą powrotną drogę. Mimo to udało się zrealizować wszystkie cele. Miejsce walk partyzanckich zwiedzaliśmy w deszczu, a zaplanowane ognisko zamieniliśmy na grilla w garażu naszego starszego kolegi absolwenta naszej szkoły Jana (Jaśka) Góry, który obecnie mieszka w Krzemieniu. Serdeczne dzięki!!!! Natomiast kształtowanie cech motorycznych w takich warunkach zrealizowaliśmy w 200%. Gratulujemy wszystkim dotarcia do celu i hartu ducha, rodzicom za pomoc. Aha! Jeszcze po dotarciu do celu rajdu złapaliśmy rkapciar1; to tak żeby było chyba jeszcze ciekawiej. Jak sobie poradziliśmy? To niech zostanie naszą tajemnicą!! Czwartoklasiści na mecie rajdu stwierdzili, że nie powiedzieli ostatniego słowa, jeszcze usłyszymy o nich na trasie kolejnego rajdu w nowym roku szkolnym. |
_ _
{ Karol i Kacper odebrali dyplomy Laureatów }
| Uroczyste podsumowanie Regionalnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III MiMaK 2016 odbyło się 15 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu. Zebranych powitał dyrektor placówki pan Andrzej Morawski. Gratulował małym Laureatom zdolności matematycznych, zachęcił do dalszego rozwijania swoich umiejętności oraz życzył udanego wypoczynku podczas wakacji. Później głos zabrał kierownik Oddziału LSCDN w Zamościu pan Bogdan Leszczuk. Skierował ciepłe słowa do uczniów, nauczycieli i organizatorów konkursu, podkreślił wkład pracy wszystkich zebranych w rozwijaniu talentów matematycznych. Zaznaczył, iż 39 laureatów zostało wyłonionych spośród 2500 trzecioklasistów, którzy przystąpili w tym roku do zmagań matematycznych. Do gratulacji i życzeń przyłączył się także Poseł na Sejm RP pan Sławomir Zawiślak. Potem wszyscy Laureaci otrzymali z rąk gości i organizatorów dyplomy i nagrody. Wyróżnieni zostali także nauczyciele małych matematyków. Całe spotkanie uświetniły występy uczniów ze szkoły podstawowej i grupy tanecznej. |
_ _
{ VI Gminny Konkurs Wiedzy o Św. Janie Pawle II }
| Troje uczniów z naszej szkoły - Izabela Łyp z kl. VIb, Paulina Turczyn z kl. Vb i Kacper Skiba z kl. Va - wzięło udział w VI Gminnym Konkursie Wiedzy o Św. Janie Pawle II, który odbył się 14 czerwca. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Radzięckiej. Pytania nie były łatwe, ale uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i do wyłonienia pierwszej trójki potrzebna była dogrywka. Walka toczyła się o trzecie miejsce. Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze. Ostatecznie Kacper Skiba zajął II miejsce, a III miejsce wywalczyła Izabela Łyp. Otrzymali oni dyplomy i nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy zostali docenieni i nagrodzeni drobniejszymi upominkami oraz dyplomami za udział w konkursie.
Gratulujemy sukcesów i zachęcamy do dalszego poszerzania wiedzy o naszym Wielkim Rodaku!

|
_ _
Strona 1 z 123 1 2 3 4 > >>