[ Strona Główna ˇ GaleriaCzerwiec 21 2018 06:42:00 ]
{ Inspektor Ochrony Danych }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Tomasz Nowakowski.
e-mail: iod@rodokontakt.pl

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2017/2018

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 31
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ElKa
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Witamy na stronie Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu }
| |
_ _
{ Warsztaty kulinarne }
|
14 czerwca na godzinie wychowawczej uczniowie klasy VI wspólnie z rodzicami zorganizowali warsztaty kulinarne na temat zdrowego odżywiania. Wychowankowie sami przygotowali kanapki, wykorzystując zdrową żywność głównie w postaci warzyw. Rodzice dzieląc się swoimi umiejętnościami przygotowali wspólnie z dziećmi desery ze świeżych owoców. Takie zajęcia nie tylko rozwinęły wiedzę na temat zdrowego odżywiania, ale również umożliwiły degustację samodzielnie przygotowanych potraw. Wszyscy byli zachwyceni i chcemy takie zajęcia powtórzyć po wakacjach.
|
_ _
{ Program "Przyjaciele Zippiego" }
| W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy II i III b realizowali program profilaktyczny "Przyjaciele Zippiego", w którym dzieci uczyły się sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu. To, czego dzieci nauczyły się na zajęciach, na bazie opowiadań, których słuchały, będą przenosić do relacji koleżeńskich. Dzięki temu będą lepiej radzić sobie z trudnościami życiowymi i lepiej współpracować z innymi. W trakcie realizacji programu dzieciom towarzyszył Zippi - sympatyczny patyczak maskotka, wokół którego zbudowane były wszystkie scenariusze kolejnych spotkań. Uczniowie utożsamiali się z przygodami głównych bohaterów, opiekunów Zippiego. Zajęcia były lubiane przez trzecioklasistów, którzy chętnie w nich uczestniczyli. Na zakończenie realizacji programu dzieci odebrały specjalne dyplomy. |
_ _
{ Spotkanie ze strażakami }
|
15 czerwca 2018 r. dzieci z naszego przedszkola, dzięki życzliwości panów strażaków z OSP z Frampola, mogły dokładnie obejrzeć samochód strażacki i jego wyposażenie. Pan Michał Jasiński zademonstrował użycie specjalistycznego sprzętu ratowniczego, który wykorzystują strażacy w swojej pracy. Wyjaśnił dzieciom w jakich sytuacjach jest on używany. Niektóre dzieci próbowały posługiwać się nożycami i wężem strażackim. Każdy przedszkolak siedział w samochodzie i posłuchał z bliska wycia syreny strażackiej.
|
_ _
{ Rozstrzygnięcie konkursów klas I-III }
| We wtorek 12 czerwca odbył się apel, na którym zostały wręczone nagrody za udział w dwóch konkursach: z gazetki szkolnej Co w szkole piszczy i ekologicznym dla klas I III na najciekawszy plakat pod hasłem Dbamy o naszą planetę, który wykonywała każda klasa edukacji wczesnoszkolnej. Plakaty były prezentowane podczas ekologicznego happeningu, a potem każdy uczeń edukacji wczesnoszkolnej podczas głosowania wybrał ten, który najbardziej mu się podobał. Najwięcej głosów otrzymała praca kl. IIIb - 24, o pięć mniej plakat klasy II, 17 punktów zdobył plakat kl. IIIa, a o 5 mniej - klasy I. Pani dyrektor Elżbieta Chmiel najpierw wręczyła nagrody uczniom, którzy prawidłowo rozwiązali krzyżówki w ostatnim numerze gazetki szkolnej. Otrzymali je Kacper Olszyński kl. I, Zofia Garbacz kl. II, Maria Kaczor kl. IIIa, Mateusz Marzec kl. IIIb, Justyna Grzywna kl. IVa, Joanna Szczepanik kl. V, Gabriela Stańczyk kl. VI, Paulina Turczyn kl. VIIa i Natalia Kuna z kl. IIb gimnazjum.Nagrody w konkursie plastycznym odebrali gospodarze klas.Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach! |
_ _
{ Znamy polskie legendy }
| Znamy polskie legendy, to powiatowy konkurs dla przedszkoli z powiatu biłgorajskiego, w którym wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Konkurs odbył się 13 czerwca 2018 r. w w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury. Znajomością sześciu legen: (Piast Kołodziej, Smok Wawelski, Toruńskie pierniki, Wiano Św. Kingi, Lech, Czech i Rus, Nieposłuszna Flądra) miały wykazać się dwuosobowe zespoły. Przedszkole we Frampolu reprezentowali: Zuzanna Miazga i Kacper Dudek z grupy IV. Dzieci układały puzzle, rozpoznawały niepasujące obrazki, fragment czytanej legendy, rekwizyty z poszczególnych legend, rysowały i opowiadały ilustracje do wylosowanej legendy. Zuzia i Kacper bezbłędnie rozwiązali zadania a narysowana przez nich ilustracja okazała się najładniejsza. Komisja nie wyłoniła zwycięzców, wszystkie drużyny otrzymały nagrody i dyplomy.
Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Legendy opowiedziane w sposób przystępny nawet małym dzieciom przybliżają historię Polski i rozbudzają zainteresowanie przeszłością naszej ojczyzny.
|
_ _
{ Dzień Sportu Szkolnego }
| Dzień Sportu Szkolnego w tym roku był wyjątkowy. Uczniowie klas II gimnazjum w ramach Projektu Edukacyjnego przygotowali i prowadzili konkurencje sportowo - rekreacyjne. Wykonali blok konkurencji sportowych na zewnętrznych boiskach dla klas siódmych i wszystkich klas gimnazjalnych, a także dla klas czwartych. Równocześnie odbywały się konkurencje dla klasy piątej i szóstej. W Dzień Sportu Szkolnego nie mogło zabraknąć muzyki i tańca. Tą część atrakcji zapewniła nam grupa PaTPORT i Samorząd Uczniowski. Przy dźwiękach skocznej muzyki, spontanicznej zabawie i ogólnej radości upłynął tegoroczny Dzień Sportu Szkolnego. |
_ _
{ CHWAŁA BOHATEROM NIEPODLEGŁEJ }
| W maju i czerwcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzech konkursach historycznych, organizowanych w Roku Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Konkurs Historyczny Wolna - Niepodległa był pod patronatem kuratorium. W etapie szkolnym wyłonieni zostali czterej nasi reprezentanci w powiecie: Kacper Karwat - klasa V, Kacper Skiba - klasa VII a, Justyna Brytan - klasa II c, Maciej Malec - klasa II a.
Kolejny konkurs: XIX Konkurs o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej dotyczył naszego regionu w czasie II wojny światowej. Mikołaj Dubiel godnie reprezentował szkołę, odpowiadając na bardzo szczegółowe pytania zawarte w teście. Uczestnicy konkursu mieli też okazję odwiedzić miejsca związane z ważnymi wydarzeniami w naszym regionie. Poznali też nowe fakty dotyczące tej tematyki.
Następny konkurs dotyczył historii Frampola i miał zasięg wewnątrzszkolny. Jego zwycięzcami zostali: Kacper Skiba - klasa VII a, Maja Kozioł - klasa V i Marcin Maciocha - klasa VII a. Uczniowie biorąc udział w konkursach, złożyli hołd Bohaterom Niepodległej i uczcili stulecie odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości.
|
_ _
{ Rodzinny rajd rowerowy }
| W roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w niedzielę 10 czerwca, w godzinach popołudniowych, z inicjatywy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Olimpik" działającego w naszej szkole odbył się pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy. Grupa 51 uczniów i rodziców wyruszyła w trasę do Pulczynowa. Przy sprzyjającej pogodzie i w bardzo miłej atmosferze uczestnicy pokonali dwudziestokilometrową trasę. W Pulczynowie nad stawem grillowano, a najmłodsi integrowali się, bawiąc się i pływając łódką. Uczestnicy wyprawy powracali do Frampola w bardzo dobrych humorach i już planowali następny "rodzinny wypad". Organizator rajdu dziękuje Państwu Liwakom za udostępnienie swojej posesji na odpoczynek, a uczniom i rodzicom za tak liczny udział w imprezie. |
_ _
{ Wycieczka pierwszoklasistów do Zamościa }
| Uczniowie klasy pierwszej 8 czerwca 2018 r. byli na wycieczce w Zamościu. Podczas urokliwego spaceru uliczkami Starego Miasta z panią przewodnik, dzieci miały okazję poznać historię i zabytki miasta. Dużą atrakcją było przyuczenie uczestników wycieczki do służby wojskowej i odpalenie armaty w Obozie Wojskowym w Nadszańcu. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach chemicznych, podczas których jako młodzi alchemicy na podstawie starej receptury wykonywały kolorowe eksperymenty. Wykazały się też niebywałą odwagą podczas doświadczenia z płonącym ogniem na dłoni. Po zajęciach sprawnościowych w twierdzy i warsztatach naukowych na wyższej uczelni, nadszedł czas na słodkie przyjemności. W Manufakturze Słodyczy Tęcza dzieci obserwowały proces robienia cukierków, by później pod okiem instruktorek wykonać dla siebie niepowtarzalnego lizaka. Ostatnim punktem programu był zakup pamiątek. Strudzeni, ale szczęśliwi i pełni dobrej energii wycieczkowicze wrócili do Frampola, gdzie czekali już stęsknieni rodzice. Uczniowie z wychowawczynią dziękują dla Pani Annie Olszyńskiej i Pani Monice Odrzywolskiej za pomoc w przygotowaniu wycieczki.
|
_ _
{ Gimnazjaliści zaprezentowali drzewa genealogiczne }
| „Kim jestem? Drzewo genealogiczne mojej rodziny” to temat projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów klasy II a. Grupa w składzie: Amelia Kruszyńska, Amelia Mękal, Igor Flis, Piotr Książek i Kamil Kurzawski przez kilka miesięcy gromadziła informacje na temat swoich rodzin docierając do różnych źródeł. Uczniowie przeprowadzili wiele rozmów, wysłuchali licznych opowieści i wspomnień rodziców, babć, dziadków i prababci. Przejrzeli wszelkie dostępne źródła i rodzinne pamiątki: albumy, fotografie, dokumenty, listy, pamiętniki. Spędzili wiele godzin analizując z bliskimi swoje korzenie i zgłębiając wiedzę na temat swojego pochodzenia. Próbowali odnaleźć przykłady splatania się historii rodzin z historią miejscowości. Odwiedzali cmentarze pozyskując z nagrobków potrzebne informacje. Przygotowali biogramy - krótkie notki o bliskich zawierające datę urodzin i śmierci, miejsce zamieszkania, zawód lub zajęcie.
11 czerwca 2018 roku przedstawili efekty swojej pracy. Zaprezentowali drzewa genealogiczne, zgromadzone fotografie członków swoich rodzin z różnych okresów życia oraz wiele pamiątek rodzinnych.
Spotkanie odbyło się w miłej i przyjemnej atmosferze. Gimnazjaliści podziękowali swoim bliskim za pomoc i wsparcie, za poświęcony czas i cenne wskazówki. Zgodnie stwierdzili, że projekt był okazją do wielu spotkań, rozmów i wspomnień w gronie rodzinnym. Stał się także inspiracją do dalszych poszukiwań własnych korzeni.

|
_ _
{ Nauka może być... zabawą }
| Z okazji Dnia Dziecka uczniowie edukacji wczesnoszkolnej w dniu 7 czerwca udali się na wycieczkę do Janowa Lubelskiego na spektakl teatralny pt. "Ach, ta Pippi". Po raz kolejny uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanych przez aktorów NTE z Wrocławia, który został bardzo dobrze odebrany przez młodych widzów. Zabawne przygody Pippi, ciekawe efekty specjalne z wykorzystaniem nowoczesnej techniki oraz wiele wesołych piosenek dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń.
Po obejrzeniu spektaklu uczniowie klas III, udali się do pobliskiego Parku Rekreacji Zoom Natury - pierwszego w Polsce centrum edukacji aktywnej powiązanej z tematyką przyrody. Głównym punktem programu wycieczki były Laboratoria Wiedzy: "Runo Leśne", "Zoom Natura", "Awifauny i Troposfery", "Recyklingu i Energii", w których pod specjalnie zaprojektowanymi soczewkami i kamerami uczniowie mogli zajrzeć w niewidziane gołym okiem tajniki przyrody świata roślinnego i zwierzęcego. Mogli także zagrać w gry o tematyce przyrodniczej i poznawać fascynujący świat przyrody wszystkimi zmysłami. Wycieczka do ZOOM NATURY w Janowie Lubelskim była dla wszystkich ciekawą, pouczającą i pełną przygód lekcją przyrody.
|
_ _
Strona 1 z 161 1 2 3 4 > >>