[ Strona Główna ˇ GaleriaMaj 25 2017 18:07:19 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2016/2017

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Krzysztof
_ _
{ Witamy na stronie Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu }
| |
_ _
{ DZIEŃ REGIONALNY }
| Tradycją naszej szkoły jest organizowany rokrocznie Dzień Regionalny, podczas którego uczniowie mają możliwość poznania historii, tradycji Frampola i okolic. W tym roku uroczystość pod hasłem: DZIEDZICTWO NASZEJ ZIEMI - NASZĄ CHLUBĄ połączona została z prezentacją projektów edukacyjnych przygotowanych przez uczniów drugich klas gimnazjum. Zebrana 23 maja na hali widowiskowo -sportowej społeczność uczniowska naszej szkoły obejrzała dwa projekty tematycznie nawiązujące do przewodniego hasła. Podczas prezentacji pierwszego: "966 r. - od tego wszystko się zaczęło" grupa projektowa przybliżyła okoliczności przyjęcia chrztu przez Polskę, jednego z najważniejszych wydarzeń z początków naszej państwowości. Drugi projekt: "Potrawy regionalne, a racjonalne żywienie" miał charakter bardziej praktyczny i polegał na przygotowywaniu oraz prezentacji regionalnych potraw. Uczniowie - kucharze m.in. lepili pierogi, wyrabiali masło i dzielili się wiedzą na temat tych zajęć. W formie scenki zostały również zaprezentowane niektóre dawne zwyczaje z życia wiejskiej gospodyni, np. darcie pierza, wyrób sera, prasowanie czy pranie. Dzięki eksponatom pochodzącym z naszej szkolnej Izby Pamiątek Regionalnych oglądający mogli na żywo zobaczyć i poznać przedmioty wykorzystywane kiedyś do tych zajęć. O zwyczajach traktowały także recytowane wiersze autorstwa naszych regionalnych poetek: Władysławy Głodowskiej, Florianny Kiszczak i Emilii Karwat. Słowo mówione zostało ożywione akcentami muzycznymi - piosenkami i tańcem ludowym, a charakter Dnia Regionalnego został podkreślony barwnymi strojami - ludowymi i z początków państwa polskiego.
Przy okazji uroczystości Pani Wicedyrektor Teresa Moskwa wręczyła uczniom nagrody i dyplomy za udział w konkursach i rozwiązanie krzyżówki w gazetce szkolnej. Zwycięzcami w "Konkursie Wiedzy o Frampolu" zostali: I miejsce - Marcin Maciocha kl. VI a, II miejsce - Jakub Swatowski kl. V, III miejsce - Kacper Skiba kl. VI a.
Tytuły "Mistrzów Ortografii" poszczególnych klas otrzymali: Maja Kozioł kl. IV, Nikola Podymna kl. V, Aleksandra Czajka kl. VI a i Maciej Marek kl. VI b. Wyróżniono także zwycięzców Konkursu Historyczno - Plastycznego "966 r. - od tego wszystko się zaczęło": I miejsce - Alicja Dziwura kl. II b, II miejsce - Mateusz Marczak kl. I b i III miejsce - Aleksandra Niedźwiecka kl. II b.
|
_ _
{ Piłkarze na podium }
|
Na etapie Igrzysk Powiatowych zakończyli zmagania nasi piłkarze ze szkoły podstawowej. 22 maja przy pięknej pogodzie stoczyli zacięte boje w mini piłce nożnej, które zakończyły się kolejnym miejscem na podium. Tym razem na najniższym. Wcześniej były zwycięstwa na szczeblu gminnym i międzygminnym. Graliśmy w składzie: Sebastian Pyda, Tomasz Kaczor, Paweł Góra, Kacper Filipowicz, Jakub Swatowski, Wiktor Małer, Maciej Marek, Rafał Wnuk, Patryk Malec, Marcin Odrzywolski, Bartłomiej Kaproń. Gratulujemy!!
|
_ _
{ Książka – moja Arkadia, kraina szczęścia }
| "Książka – moja Arkadia, kraina szczęścia" to hasło konkursu pięknego czytania przeznaczonego dla uczniów klas IV - VI, który odbył się 19.05.2017 roku. Jego celem było promowanie aktywnego czytania, rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym oraz popularyzację książek dla młodzieży znajdujących się w zbiorach biblioteki szkolnej. Każdy z trzech uczestników konkursu prezentował fragment wybranej książki. Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca – pani Joanna Korgul, członkowie – pani Beata Wójcik, pani Wioletta Magoch i Paulina Szczęch dokonała oceny występu uczestników. Pod uwagę były brane następujące kryteria: dykcja, dobór odpowiedniego fragmentu, sposób interpretacji, prezentacja tekstu oraz osobowość czytającego.
Mistrzem pięknego czytania została Nikola Podymna z V klasy. Wręczono trzy wyróżnienia: dla Kacpra Filipowicza z klasy IV, Patryka Malca z klasy V i Roksany Furlepy z klasy VIa.
Pani dyrektor Elżbieta Chmiel wręczyła laureatom dyplomy i nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy pozostałym uczestnikom konkursu.
Został podsumowany całoroczny konkurs na wzorowe prowadzenie dzienniczka lektur w klasach I - III. Pani dyrektor Elżbieta Chmiel wręczyła dyplomy: Zofii Garbacz z klasy I, Malwinie Białas z klasy IIa, Weronice Wach z klasy IIb, Katarzynie Wójcik z klasy IIIb.
Na zakończenie imprezy czytelniczej uczniowie z koła bibliotecznego przybliżyli zebranym historię książki inscenizacją pt. "Książka – mój przyjaciel". Życzymy przyjemnego i radosnego korzystania z książek.
|
_ _
{ O Janie Pawle II wiedzą bardzo dużo. }
|
Paulina Turczyn, Marta Kapica i Kacper Skiba reprezentowali nas na VII Gminnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II. Odbył się on 16 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Radzięckiej. Uczestnicy musieli zmierzyć się z testem zawierającym same pytania otwarte. Do wyłonienia pierwszej trójki potrzebna była dogrywka. Ostatecznie Paulina Turczyn zajęła I miejsce, a Kacper Skiba miejsce III. Otrzymali oni dyplomy, nagrody książkowe i drobne upominki. Bardzo się cieszymy i gratulujemy!!!
Pozostali uczestnicy zostali również docenieni za poszerzanie wiedzy o naszym Wielkim Rodaku i nagrodzeni dyplomami oraz skromniejszymi książkami. Dla wszystkich także był przygotowany poczęstunek. Spotkaniu towarzyszyła bardzo miła i życzliwa atmosfera.
|
_ _
{ Sejmik Samorządów Uczniowskich }
| 19 Maja Karolina Spólnik, Jakub Filipowicz i Jakub Krajewski reprezentowali naszą szkołę na XIII Sejmiku Samorządów Uczniowskich Gimnazjów Powiatu Biłgorajskiego im. Celiny Ćwikły. Tegoroczny sejmik poświęcony był dziedzictwu wielu kultur Małych Ojczyzn. Uczestnicy sejmiku wysłuchali prelekcji Pana Andrzeja Czacharowskiego pt. „Obraz wielokulturowości i religijności Biłgoraja w literaturze”, uczestniczyli w debacie pt. „Porozmawiajmy o tolerancji” oraz wzięli udział w grze miejskiej pod nazwą „Biłgoraj miastem wielu kultur”. |
_ _
{ Medale w w Mistrzostwach Powiatu }
|
11 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Memoriale Eugeniusza Sołtysiaka, które to zawody były jednocześnie indywidualnymi Mistrzostwami Powiatu Biłgorajskiego w LA. Mała liczebnie reprezentacja okazała się bardzo skuteczna. Złote medale zdobyła Julia Szczepanik w biegu na 100 m oraz sztafecie 4x100 m, gdzie pobiegła razem z chłopcami: Kacprem Filipowiczem, Pawłem Górą i Rafałem Wnukiem. Srebro zdobył Paweł Góra w biegu na 600 m. Gratulujemy najlepszym i dziękujemy za włożony wysiłek.
|
_ _
{ Z wizytą w Teatrze Muzycznym }
| W środę, 17 maja 2017 r., odbyła się wycieczka uczniów klas IV-VI do Lublina. Celem podróży był Teatr Muzyczny, gdzie uczniowie obejrzeli spektakl "Legenda o Czarciej Łapie". Fabuła przedstawienia opiera się na legendzie opisującej powstanie słynnego odcisku czarciej łapy na stole w lubelskim Trybunale Koronnym. Stół ten znajduje się w zbiorach Muzeum Zamku w Lublinie. Z treścią legendy można zapoznać się na stronie: Link, natomiast z programem przedstawienia na stronie Link. Spektakl, zrealizowany przez Teatr Muzyczny w Lublinie i Akademię Teatralno-Wokalną Jerzego Turowicza we współpracy z Urzędem Miasta Lublin, wspaniale wpisuje się w obchody 700-lecia miasta. Dodatkową atrakcją jest wiernie oddająca klimat XVI i XVII wieku oprawa muzyczna, wykonywana przez stylizowany zespół instrumentalny. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z premiery spektaklu, które są umieszczone na blogu Pani Ewy Sobkowicz Link. |
_ _
{ Trzy medale w Lekkoatletycznym Memoriale Eugeniusza Sołtysiaka. }
|
Trzy medale przywiozła reprezentacja Gimnazjum we Frampolu z Lekkoatletycznego Memoriału Eugeniusza Sołtysiaka. Srebro wywalczyła Dominika Furlepa w biegu na 300 m, brąz sztafeta 4 x 100 m dziewcząt w składzie: Mazurek Julia, Bielak Julia, Gąsior Aleksandra, Furlepa Dominika. Na trzecim stopniu podium stanął Furmanek Karol w biegu na 300 m. Medalistom gratulujemy a całej reprezentacji dziękujemy za włożony wysiłek i zaangażowanie!
|
_ _
{ Happening w ramach obchodów Dnia Ziemi 2017 }
| Przyroda zaskakuje swoim pięknem każdego dnia. Jednak, aby je dostrzec i się nim cieszyć należy o nią dbać. Z okazji obchodów Dnia Ziemi zorganizowaliśmy happening pod hasłem "W kierunku natury" propagujący szanowanie zieleni, segregowanie odpadów oraz ochronę lasów, które są płucami Ziemi. Przygotowaliśmy barwne plakaty, kolorowe transparenty, ciekawe przemyślenia i teksty związane z ochroną środowiska. Zaprezentowaliśmy je w piątek, 12 maja 2017 r. maszerując ulicami miasta, recytując wiersze, czytając Listy dla Ziemi, śpiewając piosenki przy akompaniamencie gitary. Akcja kolejny rok z rzędu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i całej społeczności szkolnej, piękna pogoda dopisała, a my mamy nadzieję, że apel wpłynie na zachowanie ludzi wobec przyrody w naszej Małej Ojczyźnie . Do zobaczenia za rok! |
_ _
{ Wycieczka uczniów klas III do Lublina }
| Uczniowie klasy IIIa i IIIb wybrali się 9 maja 2017 r. do Teatru Muzycznego w Lublinie na przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka". Główna bohaterka zabrała wszystkich do baśniowej krainy tańca i muzyki. Dziewczynki zauroczyła Śnieżka i jej piękny taniec, z kolei chłopców najbardziej rozbawiły i wprawiły w dobry nastrój rezolutne krasnoludki. Spektakl był niesamowity i nigdy wcześniej żaden uczestnik wycieczki nie miał okazji podziwiać tańców baletowych. Przepiękna muzyka, choreografia i kostiumy artystów tworzyły wyjątkowy nastrój, który towarzyszył dzieciom także po wyjściu z teatru. Po obiedzie, mimo kapryśnej, majowej pogody wycieczkowicze zdecydowali się na spacer po Starym Mieście i podziwianie widoków z Zamku Lubelskiego. Uwieńczeniem wycieczki były wizyty w sklepach i zakupy pamiątek. Wszyscy w dobrych humorach wrócili do Frampola, gdzie czekali już stęsknieni rodzice. Wychowawczynie serdecznie dziękują rodzicom, którzy pomogli w organizacji wycieczki.
|
_ _
{ Szkolny Konkurs Wielkanocny }
| 10 maja 2017 r. został oficjalnie rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Wielkanocny, w którym wzięło udział 9 uczniów z klas IV-VI. Poszerzyli oni swoją wiedzę na temat tradycji chrześcijańskich i ludowych związanych z Wielkim Postem oraz Wielkanocą. Sprawdzianem ich wiedzy był test składający się z pytań zamkniętych i otwartych.
A oto wyniki konkursu:
Paulina Turczyn z kl. VIb - I miejsce,
Marcin Maciocha z kl. VIa - II miejsce,
Marta Kapica z kl. V - III miejsce,
Kacper Filipowicz - wyróżnienie.

Pani dyrektor Elżbieta Chmiel wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!!!
Każdy uczestnik został dodatkowo symbolicznie nagrodzony za chęci oraz włożony wysiłek w przygotowanie się do konkursu. Wszystkie nagrody ufundował sklepik szkolny. Dziękujemy!
|
_ _
Strona 1 z 138 1 2 3 4 > >>