[ Strona Główna ˇ GaleriaSierpień 24 2017 12:17:17 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2017/2018

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Krzysztof
_ _
{ Witamy na stronie Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu }
| |
_ _
{ Pierwsze miejsce w konkursie ,,GreenGo!" }
| Z radością informujemy, że zajęliśmy pierwsze miejsce w konkursie ,,GreenGo! Mapuj zieloną infrastrukturę". Zespół ekspertów Centrum UNEP/GRID-Warszawa tak ocenił naszą pracę: Praca konkursowa została oceniona na 176/200 pkt.
Do wykonania szczegółowego i rzetelnego opisu obszaru zespół wykorzystał bardzo różnorodne materiały. Komisja konkursowa wysoko oceniła staranny opis przyrodniczy. Zespół nawiązał wzorową współpracę z pracownikami urzędu gminy, leśnikami i mieszkańcami. W przygotowaniu lokalnej bazy zielonej infrastruktury niewątpliwie pomogło dodatkowe szkolenia z rozpoznawania gatunków.
Na wortalu zamieszczono ogólny, ale klarowny opis licznych wizji terenowych z uwzględnieniem opinii mieszkańców. Z kolei zebrane na geoportalu dane wskazują na duże zaangażowanie Zespołu w prace terenowe i świadczą o skrupulatnej analizie badanego obszaru. Również analiza stanu zielonej infrastruktury została przeprowadzona bardzo dobrze, ze zwróceniem uwagi na wiele aspektów związanych z pozytywnymi skutkami występowania zielonej infrastruktury na analizowanym obszarze. Zabrakło jedynie odniesienia do obszarów niewiedzy.
Bardzo rzetelnie został przygotowany Raport końcowy. Praca wyróżnia się szczegółową analizą studium oraz Strategii Rozwoju Lokalnego pod kątem przyszłego zagospodarowania terenu oraz planów inwestycyjnych mających wpływ na stan zielonej infrastruktury. W podsumowaniu sformułowano odpowiednie wnioski. Podano konkretne rozwiązania i propozycje działań, służące poprawie stanu zielonej infrastruktury. Propozycje związane z proprzyrodniczym użytkowaniem terenu skierowano do rolników - brawo!"
Zapraszamy koleżanki i kolegów do poznania naszego projektu podczas III Turnieju Miejscowości Gminy Frampol w Komodziance 16 lipca 2017 r.
/Jenoty Roztocza/
|
_ _
{ Zakończenie roku w przedszkolu }
| W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku przedszkolnego odbyło się 22.06.2017 r.
Starszaki, które po wakacjach idą do szkoły żegnały przedszkole, a młodsze dzieci pożegnały swych starszych kolegów i koleżanki.
Dzieci zaprezentowały ciekawy program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.
W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni rodzice i Dyrekcja przedszkola docenili ich wysiłek gromkimi brawami.
Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor wręczyła absolwentom dyplomy ukończenia przedszkola ,a pozostałe dzieci otrzymały dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego od swoich wychowawczyń.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za ten wspaniały rok, rodzicom za zaangażowanie i każdą chwilę, kiedy mogliśmy wspólnie myśleć o naszych przedszkolakach.
|
_ _
{ W podzięce za trud, wiedzę i serce }
| Zakończył się rok szkolny 2016/2017. W związku z wprowadzeniem reformy 23 czerwca absolwentami naszej szkoły zostali jedynie trzecioklasiści z gimnazjum, natomiast szóstoklasiści otrzymali promocję do klasy siódmej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, w której uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Frampol z burmistrzem panem Tadeuszem Niedźwieckim na czele, nauczyciele, uczniowie i rodzice. Następnie w hali widowiskowo – sportowej po odśpiewaniu hymnu państwowego i ślubowaniu absolwentów Gimnazjum we Frampolu odbyła się krótka część artystyczna, podczas której uczniowie kończący szkołę zatańczyli poloneza, Paulina Szczęch i Wojciech Chmiel w imieniu trzecioklasistów podziękowali dyrekcji i nauczycielom za trud, wiedzę i serce włożone w ich wychowanie i edukację. Spotkanie uświetnili także swoimi piosenkami soliści: Aleksandra Jasińska, duet Frampolskich Nutek: Aleksandra Kiełbasa i Rafał Wnuk oraz Julia Liwak, która również grała na gitarze. Następnie głos zabrali szanowni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Frampol pan Tadeusz Niedźwiecki i przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Szczęch. Pani Dyrektor Elżbieta Chmiel wręczyła uczniom nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem oraz podziękowania rodzicom za współpracę i zaangażowanie w życie szkoły. Życzyła także wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji, po czym na zakończenie uroczystości odbyło się w klasach spotkanie uczniów z wychowawcami. |
_ _
{ Realizatorzy projektu ,,GreenGo!"na wycieczce w Zamościu. }
| Grupa realizująca projekt ,,GreenGo!" 22 czerwca przebywała na wycieczce w Zamościu- ,,Padwie Północy". Za sprawą unikalnego zespołu architektoniczno-urbanistycznego Starego Miasta bywa nazywany ,,perłą renesansu" lub ,,miastem arkad". Zamość to idealne miasto-twierdza, założone przez kanclerza i hetmana wielkiego koronnego Jana Zamojskiego. Historię twierdzy i tradycje wojskowe Zamojszczyzny ukazują zbiory Muzeum Fortyfikacji i Broni ,,Arsenał".
Po poznaniu historii założenia miasta i twierdzy przedstawionego przez przewodnika obejrzeliśmy ekspozycję broni i uzbrojenia od XVI do XIX wieku w Arsenale. Dużym zainteresowaniem naszych kolegów cieszyły się wielkogabarytowe obiekty militarne (samoloty, czołgi, kuchnie polowe) zgromadzone w Pawilonie w Kurtynie. Nie mogliśmy ominąć Zamojskiej Starówki. Po spacerze przepięknym Starym Miastem, które wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa i Kultury UNESCO pojechaliśmy do kina na film ,,Mumia".
Nasze wycieczki mogły odbyć się dzięki życzliwości wielu osób.
Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce Korgul-inspektorowi ds. ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim we Frampolu oraz panu Tomaszowi Kuleszy- leśniczemu ze Starostwa Powiatowego w Biłgoraju za życzliwość, wsparcie, ogromny wkład pracy, wiedzę przekazaną nam podczas wielomiesięcznej pracy nad realizacją projektu, a władzom gminy za sfinansowanie wielu wycieczek, poczęstunku, biletów wstępu do kina i muzeum.

/Jenoty Roztocza/

|
_ _
{ Wycieczka klas I i II w Pieniny }
| Uczniowie klas I i II naszego gimnazjum od 5 do 7 czerwca 2017 r. byli na wycieczce w Pieninach. Pierwszego dnia poznali zasady działania elektrowni i zapory wodnej, płynęli statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim oraz spędzali czas w Parku Linowym Ablandia w Krościenku. Wiele niesamowitych wrażeń i nie mniej emocji przeżyli również następnego dnia podczas wyprawy górskiej na Trzy Korony. Kto nie miał lęku wysokości, mógł podziwiać okolicę z tarasu widokowego znajdującego się na szczycie. Wieczór natomiast był okazją do spotkania przy grillu i wspólnej gry w piłkę. Ostatniego dnia po opuszczeniu Orlego Gniazda w Sromowcach Wyżnych, w którym gimnazjaliści spędzili 2 noce, cała grupa popłynęła tratwami flisackimi wzdłuż Dunajca, by kolejny raz podziwiać krajobraz polskich i słowackich Pienin. Ostatnim punktem wycieczki było przejście urokliwym wąwozem Homole. Trzy dni spędzone poza szkołą i domem w uroczym zakątku naszego kraju były dla uczniów okazją do bezpośredniego obcowania z przyrodą najstarszego parku narodowego, poznania zabytków i atrakcji tego regionu oraz przeżycia niesamowitych wrażeń a także uczestniczenia w aktywnych formach wypoczynku. |
_ _
{ Wycieczka pierwszoklasistów }
| Pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej 12 czerwca podczas wycieczki poznawali zawody. Najpierw odwiedzili strażaków na Komendzie Powiatowej PSP w Biłgoraju. W trakcie spotkania strażacy zaprezentowali swój sprzęt, wyposażenie oraz oprowadzili uczniów po strażnicy. Zainteresowanie wzbudzały nie tylko ciężkie hełmy, ale też wspaniałe wozy strażackie. Każdy pierwszak miał możliwość poćwiczyć lanie wody z węża strażackiego. Potem wszyscy udali się na Powiatową Komendę Policji w Biłgoraju. Tam st. sier. Joanna Klimek oprowadziła pierwszoklasistów po budynku opowiadając o pracy policjanta. Dzieci odwiedziły gabinet zastępcy Komendanta Powiatowego Policji podinspektora Marka Jamroza. Potem miały bliskie spotkanie z psem tropiącym, poznały pozycję "żółw" i "drzewo". Później przeszły do sali, gdzie mogły przymierzyć kamizelki kuloodporne, kajdanki i hełmy. Na parkingu policyjnym obejrzały różne wozy policyjne, m. in do transportu aresztantów, wozy patrolowe. Każdy z uczniów mógł sobie zrobić zdjęcie w radiowozie. Zaprezentowano im sygnały świetlne i dźwiękowe. Następnie udały się do leśnictwa Bojary, gdzie spotkały się z leśniczym. Przeszły ścieżką dydaktyczną poznając ciekawostki z życia zwierząt, rozmawiając o ochronie przyrody i różnych zwyczajach mieszkańców lasów. Na szkółce leśnej zobaczyły, jak wyglądają jednoletnie drzewa. Wiele radości wywołały deszczownie oraz ogromny zbiornik wodny. Na zakończenie wszyscy zjedli upieczone przez rodziców kiełbaski. Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do Frampola.
|
_ _
{ Bezpieczne wakacje! }
| 13 czerwca 2017 r. odbyło się spotkanie uczniów szkoły podstawowej z funkcjonariuszem Posterunku Policji we Frampolu asp. sztab. Krzysztofem Chwiejdą. Na początku spotkania dzielnicowy zwrócił uwagę na konieczność bezpiecznego spędzania wolnego czasu przez uczniów w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Prelegent przypomniał słuchaczom zasady prawidłowego poruszania się pieszo i na rowerze w terenie zabudowanym jak i poza nim. Policjant również przestrzegał uczniów przed stosowaniem szkodliwych używek, w tym e-papierosa, wykazał jakie są konsekwencje zdrowotne i prawne stosowania środków niedozwolonych szczególnie przez młode osoby. Dużo uwagi dzielnicowy poświęcił także zjawisku nierozważnego pobierania plików z Internetu przez młodzież, za które grożą poważne konsekwencje finansowe. Prelegent przestrzegł uczniów przed zbyt pochopnym ujawnianiem swoich danych osobowych w Internecie osobom nieznajomym.
Na zakończenie spotkania pani Dyrektor podziękowała gościowi za przybycie i życzyła wszystkim uczestnikom udanego i spokojnego wypoczynku w czasie wakacji.
|
_ _
{ Oko w oko z dinozaurami }
| Drugoklasiści ze szkoły podstawowej 9 czerwca 2017 r. wraz z nauczycielami i opiekunami wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Choć droga była daleka, a niektórzy trochę niewyspani i zmęczeni okazało się, że było warto. Po szczęśliwym dojechaniu do celu, uczniowie obejrzeli filmu w kinie emocji Cinema 5D, gdzie za pomocą najnowszych technologii przenieśli się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Mieli okazję spotkać się "oko w oko"; z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Zadowoleni i przerażeni jednocześnie uczniowie udali się do Parku Rozrywki, gdzie: karuzele, ogromny dmuchaniec, kolejki, euro-bungy czy automaty do gry, zadowoliły nawet najwybredniejszych uczestników wycieczki. Po tych zmaganiach nadszedł czas posiłku. Wszyscy poszli na obiad, który nie tylko był smaczny i dostarczył energii na kolejne atrakcje, ale był też chwilą odpoczynku. Wielki entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw uczniowie zobaczyli ciekawe gatunki ptactwa i drobnych ssaków, znajdujących się w klatkach i na wybiegach. W drugiej części Zwierzyńca odbyli przejażdżkę amerykańskim autobusem (school busem) pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (zobaczyli m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie, bydło szkockie i wiele innych gatunków), o których z wielką pasją opowiadał pan Włodek-przewodnik. Niektóre zwierzęta znały pana kierowcę i podchodziły do okna autobusu po jakiś smakołyk. Nie bały się ani hałasu silnika, ani turystów. Następnie wszyscy udali się do Jura Parku, gdzie wycieczkowiczów powitała pani przewodnik, która opowiadała o zgromadzonych okazach. Rozmiary, dbałość o szczegóły z jaką zostały wykonane modele dinozaurów oraz sposób pokazania ich w otoczeniu zachwyciły zwiedzających. Wszyscy dzielnie maszerowali pośród prehistorycznych gadów. Z kolei w Muzeum Jurajskim dzieci obejrzały różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów, zęby rekinów, koralowce i głowonogi. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Prehistorycznego Oceanarium, gdzie znów technologia 3D przeniosła wszystkich na dno oceanu. Podwodni mieszkańcy stwarzali wrażenie, że są bardzo blisko, co wywołało u nielicznych strach, jednak większość uczniów była mocno podekscytowana i zafascynowana ich widokiem. Po emocjach w Oceanarium uczniowie mieli chwilę na odpoczynek, zabawę oraz zakup pamiątek. Wszyscy szczęśliwi i zmęczeni dotarli do szkoły, gdzie czekali stęsknieni rodzice. |
_ _
{ Frampol wybuchnie pozytywną energią - gra miejska }
| Gdy pracuje się razem, wszystko staje się prostsze. Idea współpracy jest mocno podkreślana przez wolontariuszki PROJEKTORA Natalię Dyjach i Dominikę Polak, które przy naszym współudziale zorganizowały pierwszą grę miejską „Frampol wybuchnie pozytywną energią”. „Planszą” gry było nasze miasto, a my drugoklasiści – graczami.
12 czerwca podzieleni na osiem grup wykonywaliśmy 10 zadań, dzięki którym mogliśmy nie tylko atrakcyjnie spędzić czas, ale też poznać Frampol oraz ludzi, którzy w nim mieszkają, z zupełnie innej strony. Wśród zadań do wykonania było między innymi robienie "selfie" z przechodniami i wręczanie balonów z napisami za co lubimy Frampol, liczenie okien kościoła, układanie legendy o powstaniu miejscowości, czy też poszukiwanie obiektu ułożonego z puzli. Nie mogło zabraknąć również zadań sprawnościowych i przybliżających historię miasta. Uczestnicząc w grze przekonywaliśmy się każda miejscowość kryje wiele tajemnic, które warto poznać.
Podsumowanie gry nastąpiło na boisku szkolnym, gdzie dzięki uprzejmości Burmistrza Frampola mogliśmy się posilić drożdżówkami. Następnie nastąpiło podsumowanie gry. Wszystkie grupy pomyślnie ukończyły grę. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna „Pokemony”, drugie - „Perełki” a trzecie - „Zwariowani”. Przyznano również nagrody indywidualne. „Dobrym duchem” została Gabriela Szczęch, najlepszym liderem – Brajan Alterman, za kreatywność doceniony został Radosław Wyroślak, a za współpracę Jakub Komornik, nagrodzony został również Michał Wawszczak.
Naszym zdaniem cała gra była świetnym "oderwaniem" uczniów od nauki. Po zadowolonych minach uczestników można stwierdzić, że nie tylko nam się podobało. Uważamy, że był to wspaniały pomysł na jednoczesną integrację uczniów i sprawdzenie wiedzy na temat historii Frampola. :) oby więcej takich przedsięwzięć w przyszłości.
Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Frampola Panu Tadeuszowi Niedźwieckiemu, Panu Andrzejowi Cichockiemu, Pani Dyrektor Elżbiecie Chmiel, naszym nauczycielom Bożenie Portka, Monice Mielnik-Deryło, Bożenie Sarzyńskiej, Tomaszowi Wójcikowi oraz wolontariuszkom Natalii Dyjach, Dominice Polak, Sylwii Niedźwieckiej, Magdalenie Sprysak, Aleksandrze Stańczyk bez wsparcia i pomocy których nie byłoby tak doskonałego i bezpiecznego przedsięwzięcia.


Alicja i Karolina

|
_ _
{ Docenieni w powiecie }
| 9 czerwca w LO im. ONZ w Biłgoraju odbyło się podsumowanie sportowego roku szkolnego 2016/2017. Wśród zaproszonych nie zabrakło reprezentantów naszej szkoły. Bardzo dobre wyniki zaowocowały wysokimi miejscami w klasyfikacji ogólnej. W kategorii Igrzyska zajęliśmy IV miejsce, a indywidualnie Julia Szczepanik była VIII, Paweł Góra III. Wyżej w klasyfikacji uplasowało się nasze Gimnazjum, które stanęło na II stopniu podium a Marlena Dziura zajęła IV miejsce. Również docenieni zostali nasi nauczyciele, którzy za trud włożony w przygotowanie nas do zawodów otrzymali specjalne podziękowania od Pana Starosty Kazimierza Pateraka. Gratulujemy wyróżnionym!! |
_ _
{ Wicemistrzynie }
| 29 maja w Biłgoraju odbył się finał Igrzysk Powiatowych w piłce nożnej dziewcząt. Brała w nich udział reprezentacja naszej szkoły po wygraniu eliminacji gminnych i międzygminnych. Były to udane zawody bo nasze dziewczęta dopiero w finale uległy SP nr 5 wcześniej wygrywając wszystkie spotkania. Skład drużyny: Julia Szczepanik, Magdalena Tryka, Anna Tryka, Wiktoria Węgierak, Maja Kościk, Iwona Litwin, Izabela Papierz. Dziękujemy za emocje!! |
_ _
Strona 1 z 141 1 2 3 4 > >>