[ Strona Główna ˇ GaleriaStyczeń 16 2018 12:28:13 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2017/2018

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 29
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: TomaszW
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Witamy na stronie Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu }
| |
_ _
{ Konkurs "Ekologiczna ozdoba świąteczna" rozstrzygnięty }
| Szkolne koło ekologiczne zorganizowało konkurs na ekologiczną ozdobę świąteczną, adresowany do uczniów kas IV-VI szkoły podstawowej. Wykonane prace były ciekawe, pomysłowe, wyróżniały się estetyką i dużym nakładem pracy. Nagrody otrzymali: Natalia Sosnowa, Karolina Kubina i Maja Kozioł - uczennice kl. V oraz Nikola Podymna z klasy VI. Wyróżniono również Julię Komornik - kl. V i Marcela Obszyńskiego kl. IV b. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie pięknych ozdób, które dekorowały szkołę w okresie świątecznym. |
_ _
{ Noc Biologów }
|
Wiele wrażeń oraz emocji dostarczył uczniom naszej szkoły udział w VII edycji Nocy Biologów, która odbyła się na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie. 12 stycznia 2018 r. otwarte zostały laboratoria i sale wykładowe uczelni, przeprowadzone wykłady i warsztaty, udowadniające, że biologia i biotechnologia to nie tylko ważna część świata nauki, ale także życia każdego człowieka. Zaangażowanie naszych gimnazjalistów w nauczaniu poprzez doświadczenia najlepiej obrazują zdjęcia zamieszczone w fotogalerii.
|
_ _
{ Nasi górą }
| Mikołaj Dubiel, Jakub Krajewski, Kacper Kiełbasa i Wiktoria Sędzin reprezentowali nasza szkołę w ogólnopolskim konkursie Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. III etap - eliminacje rejonowe, odbyły się dnia 11.01.2018 r. w siedzibie Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w Zamościu. Nasi uczniowie zajęli drużynowo I miejsce, jednocześnie uzyskując kwalifikacje do finału wojewódzkiego konkursu , który odbędzie się w marcu 2018 r. Dodatkowo wyróżnienie oraz nagrodę otrzymał Mikołaj Dubiel, za uzyskanie największej ilości punktów ze wszystkich uczestników konkursu. Drużynie składamy gratulacje i życzymy powodzenie podczas zmagań na etapie wojewódzkim. Opiekun drużyny M. Tchórzewska
|
_ _
{ Próbny egzamin gimnazjalny }
| Nasi gimnazjaliści przystąpili do próbnych egzaminów gimnazjalnych w ciągu trzech kolejnych dni stycznia. Pierwszego dnia pisali część humanistyczną obejmującą zakres materiału z historii i języka polskiego. Następnie uczniowie zmierzyli się z zadaniami z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych, a trzeciego dnia z języka obcego nowożytnego. W naszej szkole uczniowie mają do wyboru język angielski lub język rosyjski.
Trzecioklasiści przystępując do egzaminu próbnego mieli szansę nie tylko na oswojenie z formą egzaminu, ale również na sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności w realiach prawdziwego egzaminu. Wyniki uzyskane przez uczniów pozwolą im ocenić poziom swojej wiedzy i popracować nad zaległościami, dzięki czemu będą mogli jeszcze lepiej przygotować się do zmagań z testami końcowymi.
Wszystkim trzecioklasistom życzymy, aby na egzaminie w kwietniu osiągnęli jak najlepsze wyniki.
|
_ _
{ Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej }
| Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
Który puste życie napełnia światłem,
A puste serca wzruszeniem.
/Kornel Makuszyński/

9 stycznia 2018 roku odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy II pt. "Baśniowy ambaras". Uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest czytanie bajek. Bajeczki mogą być bardzo dobrymi przyjaciółkami dzieci. Uczniowie zapoznali się z prośbami książki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Pani bibliotekarka ogromnym piórem dokonała pasowania na czytelnika każdego ucznia. Nasi nowi czytelnicy otrzymali z rąk p. dyrektor Elżbiety Chmiel pamiątkowe dyplomy. Imprezę przygotowały: Barbara Pyzik i Maria Małyszek. Życzymy wszystkim wspaniałych przygód w świecie książek i zapraszamy serdecznie do biblioteki szkolnej.
|
_ _
{ Jezus rodzi się w nas }
| Czy to możliwe, że Jezus, który narodził się ponad dwa tysiące lat temu może narodzić się na nowo? Tak! Okazuje się, że Boże Narodzenie nie potrzebuje kalendarza. Jest ono zawsze, gdy wybieramy i czynimy dobro, bo właśnie wtedy dokonuje się cud Bożego Narodzenia w naszym sercu. Ta prawda była motywem przewodnim przedstawienia "Cud Bożego Narodzenia", które 21 grudnia w naszej szkole obejrzeli zaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna. Zaszczycili nas swoją obecnością: Burmistrz Frampola - Tadeusz Niedźwiecki, Przewodniczący Rady Miejskiej we Frampolu - Wojciech Kowalik, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego we Frampolu - Irena Batorska, Prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni "SCh" - Mieczysław Duma, Przewodniczące Rady Rodziców - Agnieszka Szczęch i Magdalena Boguszewska. Młodzi aktorzy - nasi utalentowani uczniowie - w kilku bardzo realistycznie odegranych scenkach pokazali dzisiejszy świat i jego oczekiwanie na przyjście Zbawiciela przy odwiecznie toczącej się walce dobra ze złem. Sceny mówione przeplatane były kolędami i pastorałkami w pięknym wykonaniu solistek i chóru. Wzruszająca była również gra na skrzypcach kolędy "Lulajże Jezuniu". Wszystko to skłaniało widownię do wędrówki w głąb siebie i refleksji nad swoim życiem.
Po przedstawieniu p. Tadeusz Niedźwiecki - burmistrz Frampola oraz p. dyrektor Elżbieta Chmiel złożyli wszystkim zebranym najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne.
|
_ _
{ Betlejemskie Światło Pokoju }
| W piątek 22 grudnia 2017 r. harcerze z drużyny działającej w naszej szkole udali się do kościoła, urzędów oraz instytucji działających we Frampolu, aby przekazać Betlejemskie Światło Pokoju. Tegorocznym przesłaniem Światełka było hasło ,,W Tobie jest pokój". Harcerze przekazując wieczny ogień, który płonie w Grocie Narodzenia Pańskiego pragną, aby w czasie świąt Bożego Narodzenia stał się żywym symbolem pokoju, nadziei i miłości oraz poświadczenia wzajemnego zrozumienia ludzi i narodów. Płomień rozprzestrzenia się po całej Polsce i dociera do wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Ponadto harcerze z naszej drużyny wykonują świąteczne stroiki i również przekazują je wraz z życzeniami i Światełkiem pracownikom instytucji i urzędów. |
_ _
{ Bożonarodzeniowe cudeńka }
| W okresie przedświątecznym Mały Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs pt. „Bożonarodzeniowe cudeńka”. Konkurs miał na celu propagowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz pobudzanie inspiracji twórczej u dzieci. Do udziału w nim zostali zaproszeni wszyscy uczniowie klas I -III. Uczniowie z chęcią wzięli udział w konkursie wykazując się oryginalnością, pomysłem i estetyką tworzonych ozdób. Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych prac, (które nadal można podziwiać na korytarzu szkolnym). Wszystkie wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich twórcy zasługują na pochwałę i uznanie. Najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe.
Nagrodzeni zostali: Kinga Krajewska i Karol Marczak – kl. I, Magdalena Paluch i Zosia Garbacz – kl. II, Iza Czajka i Kamil Szczepanik – kl. III a, Weronika Wach i Karolina Małyszek – kl. III b.
Wyróżnieni zostali: Marysia Liwak kl. I, Michał Odrzywolski kl. I, Kasia Futyma kl. II, Jakub Zdunek kl. II, Agnieszka Duda kl. III a, Amelka Sędłak kl. III a, Zuzia Knapik kl. III b, Amelka Pawęzka kl. III b.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
|
_ _
{ Chwała na wysokości Bogu! }
|
Niech radość płynąca z Betlejemskiego Żłóbka napełnia nas
wiarą, nadzieją, miłością i Bożym pokojem,
a Nowonarodzone Dzieciątko Jezus
udziela wszelkich łask w Nowym 2018 Roku.
Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!


Dyrekcja
Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu
|
_ _
{ Od grosika do złotówki }
| W bieżącym roku szklonym uczniowie kl. II edukacji wczesnoszkolnej przystąpili do realizacji projektu z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Jest to pierwszy tego rodzaju projekt skierowany do uczniów I etapu kształcenia. W okresie od XII 2017 r. do XII 2018 r. dzieci będą doskonalić procesy poznawcze, kształtować prawidłowe nawyki oraz postawy warunkujące sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie. Na pierwszym spotkaniu 18 grudnia 2017 r. drugoklasiści poznali Grosika - głównego bohatera projektu, który skierował do nich list i zaprosił na kilkumiesięczną podróż międzygalaktyczną. Zbudowali właściwy środek transportu - rakietę, bawili się przy wesołych dźwiękach tematycznej piosenki. Omówili rolę parasola zarówno w życiu codziennym jak i funkcję jaką będzie pełnił podczas podróży z Grosikiem. Uczniowie swoimi wrażeniami podzielili się w domu ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Zachęcili ich do wspólnej zabawy. |
_ _
{ Wypieki świąteczne u Motylków }
| Dnia 18 grudnia w sali Motylków unosił się zapach korzennych przypraw. Dzieci wspólnie z wychowawczynią robiły świąteczne pierniczki. Przed przystąpieniem do pracy dzieci dokładnie umyły ręce,poznały również składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Przedszkolaki wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Zabawa była naprawdę świetna a zachwycone dzieci nie mogły doczekać się ozdabiania Po ostygnięciu dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Wspaniały aromat pieczonych pierniczków, wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.
|
_ _
Strona 1 z 149 1 2 3 4 > >>