[ Strona Główna ˇ GaleriaWrzesień 30 2016 17:06:56 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2016/2017

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Sierpień 2014

Grudzień 2014

Sierpień 2015

Grudzień 2015

Lipiec 2016

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JoannaKalisz
_ _
{ Witamy na stronie Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu }
| |
_ _
{ Ognisko integracyjne kl. IV - VI }
|
Uczniowie kl. IV - VI wraz z wychowawcami w czwartek 29 września 2016 r. uczestniczyli w zajęciach integracyjnych nad zalewem. Ich celem było wzmocnienie więzi koleżeńskich, propagowanie turystyki pieszej oraz aktywnego i zdrowego wypoczynku na świeżym powietrzu. Przy ognisku uczniowie piekli smaczne kiełbaski i brali udział w zabawach. Zajęcia odbyły się w miłej i sympatycznej atmosferze oraz przyczyniły się do lepszego poznania kolegów i koleżanek.
|
_ _
{ Integracja klas pierwszych }
|
Zgodnie z tradycją szkoły klasy pierwsze gimnazjum uczestniczyły w zajęciach integracyjnych, które w tym roku odbyły się 27 września 2016 r. Uczniowie klas: I a, I b i I c wraz z wychowawcami udali się nad zalew, aby się lepiej poznać. Największą radość sprawiły naszej młodzieży gry zespołowe: siatkówka i piłka nożna a także zespołowe przeciąganie liny i wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Zmęczeni, ale zadowoleni pierwszoklasiści wrócili do szkoły, żałując, że takich zajęć nie można powtarzać w każdym tygodniu.
|
_ _
{ Zajęcia kulinarne w grupie Motylków }
|

Dnia 28 września przedszkolaki z grupy Motylków uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. Tym razem uczyły się piec pyszne muffinki (mieszały składniki, nakładały je do foremek). Zapach piekących się babeczek wypełnił całe przedszkole. Przedszkolaki świetnie się bawiły i z przyjemnością próbowały swoich wypieków. Było smacznie, zabawnie i bardzo kolorowo.
|
_ _
{ Trzecioklasiści w Lublinie }
| Podobnie jak w poprzednich latach najstarsi uczniowie gimnazjum uczestniczyli w Lubelskim Festiwalu Nauki. W piątek 23 września 2016 r. udali się pod opieką wychowawczyń klas III i rodzica do Lublina. Przed południem wzięli udział w warsztatach Świat za drutami, podczas których wysłuchali wypowiedzi byłych więźniów obozu koncentracyjnego na Majdanku na temat najważniejszych dla nich wartości, warunków tam panujących, poznali zasady funkcjonowania tego obozu śmierci podczas II wojny światowej i oddali hołd pomordowanym poprzez złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy przy Mauzoleum. Po krótkim posiłku w McDonaldzie uczestniczyli na Zamku Lubelskim w lekcji muzealnej poświęconej dynastii Jagiellonów w Polsce a zwłaszcza Unii Lubelskiej, której malarskie wyobrażenie mogli podziwiać na obrazie Jana Matejki. Zwiedzali także znajdującą się na Zamku a powstałą w średniowieczu Kaplicę Trójcy Świętej. Po obfitym obiedzie w Pyzatej Chacie poszli do Biblioteki Wojewódzkiej im. H. Łopacińskiego, by poznać jej działanie i pobyć przez chwilę w różnych czytelniach a przede wszystkim obejrzeć wystawę Od Galileusza do czasów współczesnych ukazującą urządzenia astronomiczne, zarówno z czasów starożytnych jak i najnowsze, które zostały wypożyczone ze zbiorów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na koniec dnia uczestnicy wycieczki udali się na spacer po miasteczku akademickim. Być może, niektórzy z nich wrócą tu za kilka lat, by studiować na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej. |
_ _
{ Przełajowcy na podium }
| Bardzo dobre otwarcie sezonu sportowego zrobili nasi reprezentanci w biegach przełajowych. Na zawodach powiatowych, które odbyły się 23 września w Biszczy reprezentacja dziewcząt po raz pierwszy w historii biegów sztafetowych uplasowały się na podium, zajmując po zaciętej rywalizacji II miejsce. Skład reprezentacji: Julia Szczepanik, Magdalena Tryka, Nikola Podymna, Anna Tryka, Alicja Różyńska, Aleksandra Czajka, Paulina Turczyn, Izabela Papierz, Karolina Pawlos (rez.). Chłopcy biegnąc w składzie Paweł Góra, Tomasz Kaczor, Sebastian Pyda, Hubert Zając, Kacper Białas, Bartłomiej Oleszek, Dawid Sokołowski, Jakub Zbroński, Sebastian Kiełbasa (rez.) po emocjonującej walce zajęli III miejsce. Dziewczęta tym wynikiem zapewniły sobie awans na zawody rejonowe. Dziękujemy za emocje i powodzenia!! |
_ _
{ CHŁOPCY MISTRZAMI POWIATU }
| Najszybsi biegacze z naszego gimnazjum osiągnęli duży sukces w Gimnazjadzie Powiatowej w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
23 września w Biszczy chłopcy występujący w składzie: kl. II a - Brajan Alterman, Marek Zdunek, Tomasz Zdunek, Kacper Łoziński, kl. II b - Dominik Piętak, Piotr Branewski, Kacper Papierz, Dominik Leń, Bartłomiej Dyjach (rez.), kl. III b - Mateusz Wójcik i Karol Furmanek zostali po raz pierwszy w historii Gimnazjum we Frampolu MISTRZAMI POWIATU.
Nie było to łatwe, ponieważ w zawodach startowało osiem drużyn powiatu biłgorajskiego. Dwa pierwsze zespoły wywalczyły awans do zawodów rejonowych. Niestety, tym razem nie powiodło się dziewczętom. Nasze reprezentantki w składzie; kl. I a - Dominika Furlepa (rez.), kl. I c - Gabriela Swatowska, Magdalena Lis, kl. II a - Julia Błazik, Oliwia Pydo, Klaudia Socha, Paulina Rak, Anna Knapik, kl. II b - Julia Mazurek, Wiktoria Sędzin, Marlena Dziura walczyły dzielnie, ale uplasowały się dopiero na siódmym miejscu.
Chłopcom życzymy powtórzenia sukcesu w zawodach rejonowych !!!
|
_ _
{ DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA }
| Wszyscy swoje święto mają
tańczą, skaczą i śpiewają.
Przedszkolaki przykład dają
i też swoje święto mają!


Wychowanie przedszkolne jest bardzo ważnym etapem w rozwoju dzieci. Z tego względu Ministerstwo Edukacji Narodowej ustanowiło 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.
W naszym przedszkolu od rana panował radosny nastrój. O godzinie 10:30 dzieci wyruszyły z przedszkola ze śpiewem, balonami i transparentem informującym o ich święcie na rynek miasteczka. Przy fontannie dzieci wypuściły do nieba baloniki ze swoimi marzeniami. Barwny korowód wzbudził zainteresowanie przechodniów i okolicznych mieszkańców. Przedszkolaki z dumą opowiadały o ich święcie.
Po obiedzie dzieci ozdobiły głowy opaskami z sylwetkami charakterystycznymi dla poszczególnych grup:"Biedronki", "Krasnoludki", "Motylki", "Leśne duszki", "Słoneczka" i udały się na hol. Pani E. Karczmarzyk w imieniu wszystkich wychowawczyń powitała zebrane dzieci, złożyła im życzenia oraz odczytała list skierowany do najmłodszych przez Rzecznika Praw Dziecka. Następnie został odśpiewany "Hymn przedszkolaka", po którym nastąpiła prezentacja poszczególnych grup w formie piosenek i zabaw ruchowych. Były również tańce oraz wspólne śpiewanie w gronie rówieśników i nauczycieli.
Na twarzach dzieci gościł szeroki uśmiech, ponieważ każdy wychowanek wiedział, że to jest jego dzień i jego święto. Aby upamiętnić te radosne, pełne wrażeń i pozytywnych emocji chwile, dzieci otrzymały medal przedszkolaka.
|
_ _
{ Akcja "Sprzątanie świata w przedszkolu" }
| Wrzesień jest tym miesiącem, w którym wszyscy biorą udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. W tym roku również nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję. Dzieci pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego oraz terenu wokół przedszkola i szkoły. Dzięki temu nasze otoczenie zrobiło się czyste i przyjemne. Głównym celem akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania "świata", wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska i recyklingu.
Mamy nadzieję, że zdobyte w ten sposób doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi postawami ekologicznymi.
|
_ _
{ Szkolenie pocztu }
| 16 września 2016 roku uczniowie wchodzący w skład pocztu flagowego wzięli udział w spotkaniu szkoleniowym dla pocztów sztandarowych w Lublinie. Reprezentowali nas: Julia Bielak, Paulina Szczęch i Wojciech Chmiel. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwał Pan Stefan Pindor. Szkolenie zorganizowało Kuratorium Oświaty w Lublinie przy współpracy Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie. Celem szkolenia było podniesienie poziomu umiejętności w zakresie wystąpień ze sztandarem podczas uroczystości szkolnych i państwowych oraz budowanie świadomości patriotycznej uczniów. |
_ _
{ „Podaj dalej… drugie życie odpadów” – Sprzątanie Świata 2016 }
|
Uczniowie naszej szkoły kolejny raz włączyli się do akcji Sprzątanie Świata - Polska 2016 pod hasłem "Podaj dalej... drugie życie odpadów". Celem akcji jest przekazanie uczniom, by szanowali otaczającą nas przyrodę, nie wyrzucali pochopnie wszystkich odpadów do kosza, a w miarę możliwości ponownie je wykorzystywali. W piątek 16 września uczniowie pod opieką nauczycieli przeszli ulicami miasta, zebrali i posegregowali do odpowiednich worków wyrzucone przez nieświadomych przechodniów śmieci. Po raz kolejny uczniowie zastosowali poznane zasady właściwej segregacji oraz uświadomili sobie, że o przyrodę należy dbać.
|
_ _
{ Wycieczka do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego }
| Uczniowie klas IV - VI w czwartek 15 września 2016 r. wybrali się na wycieczkę do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego. Pierwszym jej punktem programu było zwiedzanie Palmiarni w Nałęczowie oraz degustacja zdrowotnych wód mineralnych ze źródeł nałęczowskich. Po krótkim pobycie w tym mieście uczniowie udali się do Kazimierza Dolnego. Jego zwiedzanie rozpoczęli od Wąwozu Korzeniowego, jednego z najciekawszych wąwozów powstałych w wyniku działalności wód opadowych i roztopowych. Następnie oglądali ruiny zamku oraz weszli na Basztę i Górę Trzech Krzyży, skąd podziwiali piękną panoramę miasta. Przebywali także na Rynku, który jest najatrakcyjniejszym i najchętniej odwiedzanym przez turystów miejscem. Tam zwiedzali także piękne zabytkowe kamieniczki. Potem zjedli obiad i odbyli rejs statkiem po Wiśle. Do Frampola wrócili późnym wieczorem, gdzie czekali już na nich rodzice. |
_ _
Strona 1 z 125 1 2 3 4 > >>