[ Strona Główna ˇ Galeria ˇ SzukajMarzec 06 2021 08:32:24 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2020/2021
Kontakt

_ _
{ NAUKA ZDALNA }

TEAMS

Kształcenie na odległość - poradnik

Ochrona danych osobowych a zdalne nauczanie - poradnik uodo

Poradnik - nauczyciele, dyrektorzy

_ _
{ Dla Uczniów }
e-nauczanie
Pasma edukacyjne
ZDALNE LEKCJE

Zadania dla klasy VIII

MEN
OKE Kraków

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ Konkursy }
Terminy
Regulamin
Wymagania
_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Goral, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Cyberprzemoc }
Ważne linki

Artykuł

_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 42
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Mrekiel
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2020

Październik 2019

Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA ORAZ DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY }
| Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym określa -

Zarządzenie Nr 8/2021 Burmistrza Frampola z dnia 21 stycznia 2021 r. w sprawie terminów przeprowadzenia postepowania rekrutacyjnego oraz postepowania uzupełniającego na rok szkolny 2021/2022 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Frampol

Informacje związane z rekrutacją do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022.

Zapisy dzieci (składanie zgłoszeń i wniosków) do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022 będą prowadzone w dniach: od 22.02.2021 do 8.03.2021 roku.

Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2020 r. poz. 910 ze zm.) "Obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat, oraz trwa do ukończenia szkoły podstawowej, nie dłużej jednak niż do ukończenia 18 roku życia."

W roku szkolnym 2021/2022 obowiązek szkolny rozpoczynają dzieci urodzone w 2014 roku.

Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w roku kalendarzowym 2021 kończy 6 lat (dzieci urodzone w 2015 roku), jednak pod warunkiem, że:
- dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021
albo
- posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną albo niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną, założoną zgodnie z art. 168 ustawy - Prawo oświatowe oraz zatrudniającą pracowników posiadających kwalifikacje określone dla pracowników publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Do klasy I szkoły podstawowej w pierwszej kolejności będą przyjmowani z urzędu kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły na podstawie zgłoszenia rodziców
Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły podstawowej mogą być przyjęci na wniosek rodziców do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami
Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły. Komisja nie bierze pod uwagę kolejności składanych wniosków.
Komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości wyniki postępowania rekrutacyjnego, w formie listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia.

Rodzice dzieci zakwalifikowanych potwierdzają wolę przyjęcia do klasy I w postaci pisemnego oświadczenia woli składanego w terminie od 25 do 31 marca 2021 r.

Po potwierdzeniu przez rodziców woli uczęszczania dziecka do szkoły komisja podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do klasy pierwszej.
Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami, dyrektor przeprowadza postępowanie uzupełniające.

Dokumenty do pobrania:
Zgłoszenie klasa I SP 21-22
Wniosek klasa I SP 21-22
Potwierdzenie woli klasa I SP 21-22

Informacje związane z rekrutacją do przedszkola na rok szkolny 2021/2022.

W dniach od 22.02.2021 r. do dnia 26.02.2021 r. rodzice składają deklarację kontynuowania uczęszczania dziecka do przedszkola w roku szkolnym 2021/2022.

Zapisy dzieci (składanie wniosków) do przedszkola na rok szkolny 2021/2022 będą prowadzone w dniach: od 01.03.2021 do 15.03.2021 roku.

Do przedszkola mogą być przyjęte dzieci urodzone w rocznikach: 2015, 2016, 2017, 2018 oraz w miarę wolnych miejsc dzieci urodzone w miesiącach styczeń-marzec 2019 roku.

Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły. Komisja nie bierze pod uwagę kolejności składanych wniosków.
Komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości wyniki postępowania rekrutacyjnego, w formie listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia.

Rodzice dzieci zakwalifikowanych potwierdzają wolę przyjęcia do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia woli składanego w terminie od 25 do 30 marca 2021 r.

Po potwierdzeniu przez rodziców woli uczęszczania dziecka do przedszkola komisja podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola.
Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, dyrektor przeprowadza postępowanie uzupełniające.

Dokumenty do pobrania:
Deklaracja kontynuacji przedszkole 21-22
Wniosek przedszkole 21-22
Potwierdzenie woli przedszkole 21-22

Dokumenty rekrutacyjne wydawane są również w sekretariacie SZS.
Szczegółowe informacje o rekrutacji można uzyskać pod nr tel. (84) 685 75 21
|
_ _
{ Wracamy na stoki narciarskie! }
| Po otwarciu stoków narciarskich mamy dobrą wiadomość dla zwolenników narciarstwa zjazdowego. Szkolny Klub Sportowy Młodzik działający przy naszej szkole, po złożeniu wniosku, otrzymał dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki na zajęcia sportowe dla uczniów - "Upowszechnianie sportów zimowych - narciarstwo zjazdowe". Realizację tego projektu dofinansowuje również Gmina Frampol i dzięki temu grupa około 60 uczniów z terenu naszej gminy uczy się jeździć na nartach pod okiem instruktorów na stoku w Chrzanowie. W większości dzieci korzystają ze sprzętu szkolnego, tj. nart, butów i kasków. Zajęcia są bezpłatne i rozpoczęły się 16 lutego. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają dzieciom spędzić zdrowo i aktywnie czas wolny, zwłaszcza w dobie pandemii, kiedy jest tak mało możliwości rozwijania swoich pasji i zainteresowań. |
_ _
{ Szkolna Poczta Walentynkowa }
| Z okazji walentynek, podobnie jak w latach poprzednich, została zorganizowana przez bibliotekę szkolną i Samorząd Uczniowski Poczta Walentynowa. W zabawie mogli wziąć udział ci, którzy uczą się w trybie stacjonarnym, czyli uczniowie klas I - III szkoły podstawowej oraz grupy przedszkolne. Celem przedsięwzięcia była integracja społeczności szkolnej, umacnianie więzów przyjaźni, promowanie umiejętności okazywania pozytywnych uczuć oraz rozwijanie kreatywności uczniów. W bibliotece szkolnej od 3 lutego była ustawiona skrzynka walentynkowa, do której uczniowie mogli wrzucać kartki lub miłe liściki. Ważne, by serduszko było odpowiednio zaadresowane: podane imię i nazwisko oraz klasa. W poniedziałek 15 lutego 2021 roku na drugiej godzinie lekcyjnej skrzynkę otwarto, kartki zostały policzone i dostarczone adresatom do rąk własnych. Poczta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Napisano 174 kartki adresowane do przedszkolaków, uczniów i nauczycieli. Najwięcej przesyłek otrzymali uczniowie z klasy II b - 46. Był to dla wszystkich bardzo emocjonujący moment.
Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie walentynkowej.
|
_ _
{ W karnawale same bale }
| W połowie lutego odbyły się bale karnawałowe uczniów klas I-III. W tym roku nietypowo, ponieważ każda klasa bawiła się w swoim gronie, nie zakłóciło to jednak wspaniałej zabawy. Własnoręcznie udekorowane kolorowymi balonami i serpentynami sale zachęcały do szampańskiej zabawy. Uczniowie zaprezentowali się w odświętnych strojach, chętni wcielili się w ulubione postaci z bajek. O cudowną atmosferę, muzykę i rozrywkę zadbały panie wychowawczynie. Jak przystało na prawdziwy bal wszyscy bawili się znakomicie przy skocznych rytmach. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce indywidualne. Nie zabrakło również zabaw i konkursów. Uwieńczeniem wspaniałej zabawy były paczki ze słodkościami przygotowane przez niezastąpionych Rodziców. |
_ _
{ Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem }
| W dniach 10 - 12 lutego 2021 r. uczniowie ósmych klas przystąpili do Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem. Przebiegał on zgodnie z obowiązującymi w czasie pandemii koronawirusa procedurami. Uczniowie, pracując z arkuszami, przez trzy kolejne dni zmagali się z zadaniami z zakresu języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Mieli możliwość przećwiczenia procedur egzaminacyjnych, sprawdzenia poziomu swojej wiedzy i umiejętności, zdiagnozowania mocnych i słabych stron przed zbliżającym się egzaminem na zakończenie szkoły podstawowej. |
_ _
{ Malarstwo i rzeźba u „Krasnoludków” - spotkanie z artystami }
| Pięciolatki z grupy III "Krasnoludki" odkrywały malarstwo i rzeźbę, na przykładach słynnych dzieł sztuki, w ramach zajęć z kręgu tematycznego "Jak powstają obrazy i rzeźby?". Dzieci poznawały techniki malarskie i rzeźbiarskie, a następnie stworzyły galerię portretów inspirowanych słynnym obrazem Leonarda da Vinci "Mona Lisa". Przedszkolaki były zauroczone uśmiechem i tajemniczością przedstawionej postaci oraz tym, że można na nią spoglądać z każdej strony, a mimo to ma się wrażenie, jakby jej spojrzenie "podążało" za nami. Dodatkową atrakcją była prezentacja twórczości pani Ewy Rzeźnik, pochodzącej z Frampola, artystki malarki, która na co dzień mieszka we Francji. Przedszkolaki obejrzały film przedstawiający panią Ewę podczas tworzenia przepięknego obrazu. Dzieci były zachwycone możliwością obserwacji procesu twórczego. Zainspirowały się nim, poczuły się małymi artystami i odważnie eksperymentowały z barwami, wykonując portrety. Pani Ewa była kiedyś uczennicą naszej szkoły, a jej pierwsze prace powstawały właśnie tu - na lekcjach plastyki. W szkole wielokrotnie odbywały się wernisaże jej obrazów. Zdjęcia prac Krasnoludków zostały przesłane pani Ewie, która oceniła je okiem profesjonalistki, stwierdzając: "Dzieci dały z siebie wszystko". Oprócz tego, przedszkolaki obejrzały także wystawę rzeźb pana Jana Malika - skrzypka instrumentalisty z Opery Krakowskiej. |
_ _
{ Konkurs Taneczny SOLODUO DANCE 2021 }
| Konkurs Taneczny SOLODUO DANCE 2021

Konkurs kierowany do wychowanków wszystkich grup działających w MGOK Frampol, ich rodziców i osób chętnych z Gminy Frampol.
Więcej informacji na stronie MGOK we Frampolu - MGOK Frampol


Osoba odpowiedzialna: Anna Oleszczak, tel. 502 134 942
|
_ _
{ Bal karnawałowy w przedszkolu }
| 4 lutego 2021 r. w naszym przedszkolu miało miejsce wydarzenie, na które wszyscy od dawna czekali - Bal karnawałowy. W naszej placówce bal był i jest atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć i radości. W tym roku z powodu pandemii, każda grupa bawiła się w swojej sali. Dzieci przyniosły prześliczne stroje i na kilka godzin zamieniły się w wybraną przez siebie postać. Tuż po śniadaniu w sali pojawiły się księżniczki, kotki, żołnierze, smok, Batman, a nawet kosmonauta i pirat. Wszyscy świetnie się bawili, biorąc udział w tańcach - łamańcach, zakręconych korowodach i przeróżnych zabawach. Było mnóstwo śmiechu, tańców i pozytywnej energii. W dni poprzedzające bal, dzieci pomagały w dekorowaniu sali - dmuchały balony i tworzyły piękne maski karnawałowe.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów, smacznego poczęstunku oraz miłej niespodzianki - prezentów. Szkoda, że bal już za nami, następny dopiero za rok !!!
|
_ _
{ WPŁATY NA RADĘ RODZICÓW }
| Szanowni Rodzice,
Przewodnicząca Rady Rodziców Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu zwraca się z prośbą o wsparcie działalności Rady Rodziców.

Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2020-2021 pozostaje bez zmian w stosunku do ubiegłych lat.
W zależności od liczby dzieci uczęszczających do naszej szkoły i przedszkola wynosi:
50 zł - w przypadku 1. dziecka
30 zł - w przypadku 2. dziecka
kolejne dzieci - bez wpłat.

Wpłaty na Radę Rodziców proszę dokonywać na konto bankowe:
Banku Spółdzielczy we Frampolu
Nr rachunku: 82 9604 0005 0000 1498 2000 0010
W tytule przelewu należy podać: imię, nazwisko i klasę dziecka/dzieci.

Dziękujemy za wsparcie działalności Rady Rodziców.
|
_ _
{ "Najpiękniejsze są kolędy polskie" }
| W dzisiejszych czasach pośpiechu i globalizacji, warto zatrzymać się na moment, by na nowo odkryć piękno, głębię i dostojeństwo polskich pieśni bożonarodzeniowych. To właśnie między innymi poprzez kontakt ze sztuką, w tym zwłaszcza z muzyką, dzieci poznają polską kulturę i tradycję, rozwijając jedną z kompetencji kluczowych - świadomość i ekspresję kulturalną.
W tym duchu, we wtorek, 26.01.2021 r. w grupie Krasnoludków odbył się specjalny koncert pod tytułem "Najpiękniejsze są kolędy polskie".
Już po raz drugi naszym gościem była mama Fabiana - pani Edyta Frelas, której tak jak poprzednio, akompaniowała wychowawczyni grupy - p. Marta Hetman.
Przedszkolaki utrwaliły wiadomości dotyczące wyglądu skrzypiec, brzmienia oraz sposobu wydobywania dźwięku na instrumencie strunowym - smyczkowym i keyboardzie.
Następnie zaśpiewały następujące kolędy i pastorałki: "Mali kolędnicy idą do stajenki", "Lulajże, Jezuniu", "Gore gwiazda Jezusowi", "Przybieżeli do Betlejem" oraz "Dzisiaj w Betlejem".
Dziękujemy pani Edycie Frelas za udział w przedsięwzięciu, za wspólne kolędowanie.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Z powodu panującej pandemii koncert został nagrany, w związku z tym obejrzą go dzieci z pozostałych grup przedszkolnych oraz uczniowie z klas I-III.
|
_ _
{ Koncert kolęd w przedszkolu }
|
|
_ _
Strona 1 z 199 1 2 3 4 > >>