[ Strona Główna ˇ GaleriaMarzec 19 2018 00:11:36 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2017/2018

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 31
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ElKa
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Witamy na stronie Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu }
| |
_ _
{ Finał Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych }
| Sukces jest wynikiem właściwej decyzji - Eurypides

Sukcesy uczniów są radością i dumą nauczycieli. 9 marca zakończyły się etapy wojewódzkie konkursów przedmiotowych i tematycznych dla uczniów gimnazjum organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Konkursy te gruntownie sprawdzają wiedzę i umiejętności, a stopniowalność przebiegu zmagań wyklucza prawdopodobieństwo sukcesu. W gronie najlepszych w województwie znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:

Mikołaj Dubiel (kl. III b) został Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Historycznego (opiekun p. Elżbieta Saj), a

Jakub Filipowicz (kl. III a) został Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego (opiekun p. Bożena Portka).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
|
_ _
{ Trzecioklasiści -przedszkolakom }
| Wspólna zabawa i pogłębianie więzi były głównym celem zajęć integracyjnych pt. "Dzieci-dzieciom - Integracja przez taniec" zorganizowanych 14. 03. przez Mały Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas trzecich mieli możliwość zaprezentować przedszkolakom swoje ulubione tańce i zabawy. Miłym akcentem integrującym widownię z wykonawcami było powitanie oraz wspólne zabawy z chustą animacyjną. W programie zajęć znalazły się również zabawy taneczne i ruchowe, klasa III a zaprezentowała układ "Bańkę łap", natomiast klasa III b pokazała się w składance "Smerfnych tańców", do których chętnie włączyli się wszyscy uczestnicy imprezy. Na zakończenie zajęć przedszkolaki mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat bajek, odgadując zagadki zadawane przez starszych uczniów. Oprócz walorów edukacyjnych i rozrywkowych, takie warsztaty, posłużyły integracji maluchów ze starszymi kolegami, które chętnie włączały się do wspólnych zabaw. Dziękujemy przedszkolakom za wspólną zabawę! |
_ _
{ Kolejna akcja wolontariatu }
|

11 marca nasi wolontariusze z gimnazjum rozdawali przed kościołem ulotki i chorągiewki propagujące akcję "I Ty możesz uratować komuś życie!" Jej celem jest zachęcenie ludzi do oddawania krwiotwórczych komórek macierzystych, aby w ten sposób pomóc tym, którzy chorują na białaczkę, czyli nowotwór krwi. To bardzo szlachetna akcja. Im więcej potencjalnych Dawców się zarejestruje, tym większa szansa na uratowanie komuś życia!
|
_ _
{ "Lubelszczyzna dla Syrii" }
|

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Lubelszczyzna dla Syrii", której celem jest zebranie środków finansowych z przeznaczeniem na odbudowę domów w Aleppo i innych miastach Syrii, aby rodziny, które musiały uciekać przed grożącym im niebezpieczeństwem, mogły teraz wrócić i osiedlić się na nowo. Wolontariusze od listopada zbierali pieniądze do specjalnej puszki-skarbony, najpierw na spotkaniu z rodzicami, a następnie wśród całej społeczności szkolnej. Każdy, kto chciał pomóc ofiarom wojny w Syrii, miał do tego okazję. Po zakończeniu zbiórki wypełnioną skarbonę przekazaliśmy organizatorom akcji. Dziękujemy za ofiarność!!!
|
_ _
{ Powiatowy Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji }
| W czwartek 15 marca 2018 r. w Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Poezji Dziecięcej pod hasłem "100 Rocznica Odzyskania Niepodległości". Na scenie, w sali kameralnej przedszkolaki z całego powiatu recytowały patriotyczne wiersze. W przeglądzie wzięło udział 45 dzieci z 17 przedszkoli powiatu biłgorajskiego.
Przedszkole we Frampolu reprezentowało dwóch chłopców: Maciej Kołodziej z gr. III i Kacper Dudek z gr. IV. Chłopcy zostali wybrani w czasie pierwszego etap przeglądu, który odbył się 7 marca w naszym przedszkolu. W Biłgoraju zaprezentowali się wspaniale: pięknie ubrani, odważnie recytowali swoje wiersze.
Rok szkolny 2017/18 został ogłoszony przez minister Annę Zalewską "Rokiem dla Niepodległej". Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, to ważna rocznica również dla najmłodszych. Recytacja patriotycznych wierszy na pewno pomaga dzieciom rozumieć czym jest Ojczyzna i jak należy ją traktować.
|
_ _
{ ORTOGRAFICZNY SUKCES PO RAZ DRUGI }
| Uczennice gimnazjum: Małgorzata Radomska (kl. II c) i Alicja Dziwura (kl. III b) po raz drugi reprezentowały naszą szkołę w POWIATOWYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM "ŻÓŁTY ORZECH", który od 19 lat jest organizowany przez Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie umiejętności poprawnej ortograficznej pisowni języka polskiego oraz promocja kultury, obyczajów i obrzędów regionu biłgorajskiego. Małgosia i Alicja - zwyciężczynie szkolnego etapu konkursu w tym roku zmierzyły się z tekstem dyktanda pt. "Polaków znane i nieznane drogi ku wolności", które treścią odwoływało się do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziewczęta wykazały się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych oraz interpunkcyjnych i w praktyce pokonały rywali z powiatu biłgorajskiego. Obie w finale konkursu zajęły najwyższe lokaty: Alicja - I, a Małgosia II miejsce. Warto przypomnieć, że Małgosia w poprzedniej edycji konkursu zajęła I miejsce, a więc niemal powtórzyła sukces.
Gratulujemy umiejętności i zwycięstwa.
|
_ _
{ Dzień liczby Π - Święto Matematyki }
| W dniach 14 – 15 marca w naszej szkole obchodziliśmy Święto Matematyki. Wydarzenie miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy, a wspólne rozwiązywanie zadań daje dużo radości.
Uczniowie szkoły podstawowej brali udział w grach i zabawach matematycznych mających na celu pokazanie, że matematyka może być przyjemna i ciekawa. Gimnazjaliści układali wiersze o liczbie Pi, tworzyli jej portrety wykazując się kreatywnością, pomysłowością, spostrzegawczością, logicznym myśleniem, wiedzą oraz dużą dawką dobrego humoru.
O tym, że matematyka przydaje się w życiu i warto się jej uczyć przekonywali swoje koleżanki i kolegów drugoklasiści: Diana Murawiecka, Natalia Pikul, Marcin Garbarz i Bartłomiej Marczak podczas prezentacji projektu edukacyjnego „Dlaczego warto uczyć się matematyki? Matematyka w kuchni, sklepie, przyrodzie… ”. W atrakcyjny sposób uświadamiali fakt, że lepiej funkcjonuje się w życiu codziennym, jeśli zna się podstawy matematyki. Przyczynia się to do zminimalizowania bądź usunięcia poczucia strachu przed tym przedmiotem. Uczniowie mogli się także przekonać, że matematyka nie jest nauką abstrakcyjną, ma swoje źródła w sytuacjach rzeczywistych, służy do badana i opisywania rzeczywistości a także, że matematyka potrafi być ciekawa.
Zwieńczeniem szkolnego Święta Matematyki był udział uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym - Kangur 2018.
|
_ _
{ Mistrz pięknego czytania }
| "Czytanie to świetna zabawa!" to hasło konkursu pięknego czytania przeznaczonego dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej, który odbył się 15.03.2018 roku. Celem konkursu było: propagowanie kultury czytelniczej, popularyzacja książek dla dzieci znajdujących się w zbiorach biblioteki szkolnej, wdrażanie do staranności przekazu językowego, wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu. Każdy z trzech uczestników konkursu z klas I-III prezentował fragment wybranej książki. Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca - pani Anna Maciocha, członkowie - pani Maria Małyszek i Karolina Spólnik dokonała oceny występu uczestników. Pod uwagę były brane następujące kryteria: dykcja, interpretacja, właściwy dobór tekstu do osoby, ogólne wrażenie artystyczne.
Tytuł ,,Mistrza pięknego czytania": w kategorii klasy I uzyskał Wilczak Filip, w kategorii klasy II uzyskał Zdunek Jakub, w kategorii klasy IIIa uzyskała Futyma Zuzanna, w kategorii klasy IIIb uzyskała Wach Weronika. Pani dyrektor Elżbieta Chmiel wręczyła laureatom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe zaś wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział .
Imprezę czytelniczą uświetnił występ uczniów klasy IVa przedstawieniem pt. ,,Władca ksiąg". Starsi koledzy pokazali jakie były początki rozpowszechniania książek i jaką ważną rolę pełni obecnie książka w życiu człowieka.
Biblioteka szkolna życzymy wszystkim uczniom, by świat książki był zawsze atrakcyjny.
|
_ _
{ Super Dziewczyna }
| Z okazji Dnia Kobiet w edukacji wczesnoszkolnej odbyły się wybory "Super Dziewczyny". Chłopcy z poszczególnych klas postarali się, aby ten dzień przebiegał w wesołej i zabawnej atmosferze. Przygotowali drobne upominki i zorganizowali dla swoich koleżanek ciekawe, a zarazem humorystyczne konkurencje, które wyłoniły zwyciężczynie. Były zagadki, logiczne łamigłówki, chodzenie w szpilkach po linii prostej, wyścig w kaloszach, jedzenie cytryny z uśmiechniętą miną, kręcenie kołem hula-hop. Tytuł "Super Dziewczyny" otrzymały: Martynka Małek - klasa I, Kasia Futyma Klasa - II, Malwinka Białas - klasa III a, Zosia Knapik - klasa III b.
Gratulujemy!
|
_ _
{ Pomagamy dzieciom z Afryki }
| W okresie przedświątecznym Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Drużyną Harcerską organizują akcje mające na celu pomoc dzieciom z krajów misyjnych. 28 lutego zorganizowaliśmy Kiermasz Rozmaitości. To spore przedsięwzięcie, w które zaangażowało się wielu uczniów. Najpierw ofiarowali na ten cel swoje maskotki, figurki, gry, książki, puzzle, przybory szkolne itp., które następnie były sprzedawane. Taka forma akcji uczy dzielenia się tym, co mamy z innymi. W wyniku sprzedaży zgromadzonych rzeczy zebraliśmy 641 zł. Suma ta zasili konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przygotowywali akcję i wzięli w niej udział! |
_ _
{ Dobrych wieści ciąg dalszy }
| Kolejny udany występ naszych koszykarzy tym razem w zawodach rejonowych, które odbyły się 7 marca w Kraśniku. Po dobrych meczach zmagania ukończyliśmy na III miejscu po zwycięstwie nad SP Janów L. 24:13. Mogło być jeszcze piękniej bo do drugiego miejsca zabrakło nam 40 sekund, bo tyle przed końcem prowadziliśmy 2 punktami z Mistrzem Powiatu Lubelskiego SP Kalinówka, ale niestety polegliśmy w dramatycznych okolicznościach. To doświadczenie mamy nadzieję zaprocentuje już na następnych zawodach. Skład drużyny: Sebastian Pyda, Paweł Góra, Jakub Swatowski, Marcin Odrzywolski, Tomasz Kaczor, Rafał Wnuk, Kacper Filipowicz, Patryk Malec, Bartłomiej Kaproń, Kacper Ruszczak, Sebastian Kiełbasa. Dziękujemy!! |
_ _
Strona 1 z 153 1 2 3 4 > >>