[ Strona Główna ˇ GaleriaPaździernik 19 2019 06:56:17 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2019/2020

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Konkursy }
Terminy
Regulamin
Wymagania
_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Korgul, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Cyberprzemoc }
Ważne linki

Artykuł

_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 39
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: EwaBlicharz
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Witamy na stronie Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu }
| |
_ _
{ Wieczór poezji }
|
|
_ _
{ Klasy szóste w Lublinie }
| Dnia 16 października 2019 r. uczniowie klas VI a i VI b uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Pierwszym punktem programu był pobyt w Muzeum Wsi Lubelskiej. Tam wychowankowie mieli możliwość oglądania architektury wiejskiej i miejskiej oraz zbiory etnograficzne z rejonu dawnego województwa lubelskiego. Z zainteresowaniem zwiedzili także Stare Miasto, a informacje o nieistniejącym kościele farnym, zamku lubelskim oraz legendę o Czarciej Łapie przedstawili nasi rprzewodnicy -: Kuba, Karol i Jagoda. Dużą atrakcją wyjazdu był pobyt w papugarni Ara, gdzie uczniowie mieli możliwość bezpośredniego przebywania wśród ptaków oraz karmienia ich przygotowaną karmą. Ostatnim punktem programu wycieczki był seans filmowy. Naszym podopiecznym bardzo podobała się wzruszająca, opowiadająca o przyjaźni i miłości ekranizacja pt. Był sobie pies 2.
Wszyscy z pewnością będą miło wspominać wycieczkę, na której nie zabrakło pozytywnych emocji oraz wrażeń.
|
_ _
{ „Słoneczka” przygotowują sok owocowo-warzywny. }
| Warzywa i owoce to ważne elementy zdrowej i zrównoważonej diety. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli, są zachęcani do włączania ich do swojego codziennego jadłospisu. W ramach realizacji zadań związanych z tematyką październikową Warzywa i owoce kolorowe są bardzo zdrowe 6-latki robiły z pomocą wychowawczyni sok owocowo-warzywny. Każde z nich przyniosło marchewkę lub jabłko, które wcześniej starannie umyto, ostrugano i pokrojono. Następnie przygotowane kawałki wrzucano do sokowirówki. Dzieci z zaciekawieniem patrzyły na lejący się sok, który po wymieszaniu i rozlaniu do jednorazowych kubeczków degustowano. Był on bardzo smaczny i zdrowy. Nauczycielka zachęcała dzieci, do picia takich soków - soków bez konserwantów w swoich domach. |
_ _
{ Dzień Edukacji Narodowej }
| We wtorek 15 października 2019 r. nasza społeczność szkolna obchodziła święto szkolnictwa. Zgodnie z tradycją, Dzień Edukacji Narodowej był dla uczniów okazją do podziękowań i życzeń dla Dyrekcji, Nauczycieli oraz Pracowników Szkoły. Chcąc go należycie uczcić Samorząd Uczniowski przygotował akademię, podczas której można było obejrzeć pokaz mody uczniowskiej, a także nauczycielskiej - z przymrużeniem oka. Ósmoklasiści zaprezentowali skecz, ukazując w zabawny sposób realia trudnej pracy nauczyciela. Nie zabrakło również wierszy i piosenek. Prowadzący w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowali Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom naszej placówki za trud związany z krzewieniem wiedzy, troskę o uczniów, pomocną dłoń, czas i cierpliwość, życząc zarazem wytrwałości, pogody ducha i satysfakcji z pracy. Wyrazami wdzięczności były kwiaty wręczone przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego na ręce Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor oraz upominki dla Nauczycieli i Pracowników szkoły. Do życzeń i podziękowań również dołączyły się przedstawicielki Rady Rodziców. Na koniec prowadzący starali się zachęcić uczniów do pracy, życząc dużo zapału do nauki. Zwrócili oni uwagę, iż wiele od nich samych zależy - w myśl tegorocznego motta: "Nauczyciel to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza musi pochodzić od uczących się" (T. Mackenzie).
|
_ _
{ Owocowe szaszłyki w grupie III i IV }
|
Misiaczki i Leśne Duszki cały miniony tydzień zapoznawały się ze zdrowotnymi walorami owoców tych krajowych, jak i zagranicznych. Przyniesione przez dzieci owoce zostały dokładnie umyte, obrane i pokrojone, by móc przystąpić do "owocowej zabawy". Dzieci wybierały sobie swoje ulubione owoce i nadziewały je na patyczki tworząc pyszne i zdrowe owocowe szaszłyki. Praca zakończyła się degustacją, wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem.

|
_ _
{ Warsztaty "Jesienne cudaki" w grupie Biedronek }
|

Jesień to pora roku, która inspiruje do wykorzystywania swoich darów, pobudza wyobraźnię i pozwala tworzyć artystyczne dzieła. 11 września u dzieci z grupy Biedronek odbyły się warsztaty jesienne wspólnie z rodzicami Jesienne Cudaki.
Autorzy przepięknych prac wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Prace można obejrzeć w szatni grupy 3-latków.
|
_ _
{ Konkurs plastyczny }
| Zuzanna Knapik uczennica klasy V b otrzymała wyróżnienie w regionalnym konkursie plastycznym Wrzesień 1939 r. - Oczami Dziecka. Podsumowanie konkursu odbyło się 10 października 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych czterech powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Na konkurs wpłynęło 157 prac. Celem konkursu było upamiętnienie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, oraz inspirowanie do poszerzania wiedzy z zakresu historii Polski, w tym szczególnie historii najbliższej okolicy. Patronat Honorowy sprawował: poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak. Patronat medialny sprawowało: Katolickie Radio Zamość. Konkurs został zrealizowany w ramach przedsięwzięcia Wrzesień 1939 roku na zamojszczyźnie. Wręczenia nagród dokonała pani Dorota Mach - dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu oraz poseł na Sejm RP pan Sławomir Zawiślak. Uczestnicy wysłuchali prelekcji pana Tomasza Brytana z Muzeum Ziemi Biłgorajskiej na temat "Wrześniowa droga ppor. Stanisława Malchera". Na zakończenie zebrani uczestniczyli w quizie historycznym.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach przedmiotowych i tematycznych.
|
_ _
{ Oglądaliśmy spektakl pt. "Zemsta” }
| Wszyscy uczniowie klasy VIII i i kilku z klasy VII mogli obejrzeć spektakl pt. "Zemsta", który był wystawiany 10.10.2019 r. w Biłgorajskim Centrum Kultury. Dzięki pięknej dekoracji, barwnym kostiumom i znakomitym artystom Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia widzowie przenieśli się w świat szlachecki dawnej Polski.
Nasz podziw najbardziej wzbudziła świetna gra aktorów wcielających się w role: Cześnika, Dyndalskiego i Rejenta, którzy tonem głosu, mimiką i gestami podkreślili odmienność osobowości komediowych postaci. Ciekawym pomysłem reżysera było poproszenie jednego z uczniów na widowni do odegrania poszkodowanego murarza.
Zarówno u czytelników dramatu Aleksandra Fredry jak i widzów na przedstawieniu uśmiech wywoływały komiczne sytuacje, zabawne wypowiedzi i postacie, np. Papkina. Organizatorzy przygotowali też niespodziankę. Po obejrzeniu sztuki odbyło się spotkanie z aktorami, którzy poprowadzili krótkie warsztaty.
|
_ _
{ Przedszkolaki z wizytą u Piotrusia Pana... }
| 10 października b.r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Biłgorajskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny p.t. "Piotruś Pan". Wykonawcami byli aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
Przedszkolaki miały możliwość podziwiać świetne role aktorów, scenografię, choreografię, piękne kostiumy oraz towarzyszącą muzykę. Wszyscy świetnie się bawili i w dobrych nastrojach powrócili do przedszkola. Dziękujemy serdecznie wszystkim mamom przedszkolaków, które wraz z wychowawczyniami grup, zapewniały dzieciom opiekę.
|
_ _
{ Ślubowanie klas I }
| Wobec Boga i Szkoły, wobec Mamy i Taty przyrzekamy. 8 października 2019 roku pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu. W obecności zaproszonych gości: Sekretarz Gminy Pani Anny Ruszczak, Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Agnieszki Szczęch, dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz starszych kolegów uczniowie klasy Ia i Ib przedstawili część artystyczną uroczystości. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności recytatorskich i wokalnych. Punktem kulminacyjnym uroczystości było ślubowanie na Sztandar Szkoły, po czym Pani Dyrektor Elżbieta Chmiel dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły za pomocą symbolicznego ołówka przepasanego biało-czerwoną wstęgą. Od Dyrekcji, Rady Rodziców, Małego Samorządu Uczniowskiego i rodziców dzieci otrzymały drobne upominki. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem w klasach. |
_ _
{ Babeczki z dyni w grupie Biedronek }
| 9 września dzieci z najmłodszej grupy Biedronki uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. Tym razem uczyły się piec pyszne babeczki dyniowe. Podczas realizacji zajęć "Przedszkolaki poznają nowe smaki" rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty, miały możliwość odmierzania i ważenia składników, porównywania kolorów oraz zapachów. Kiedy już wszystkie składniki znalazły się w misie, każde z dziecko nakładało ciasto na foremkę papierową do muffinek. Było smacznie, zabawnie i bardzo kolorowo. |
_ _
Strona 1 z 182 1 2 3 4 > >>