[ Strona Główna ˇ GaleriaListopad 13 2019 11:40:34 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2019/2020
Kontakt

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ Konkursy }
Terminy
Regulamin
Wymagania
_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Korgul, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Cyberprzemoc }
Ważne linki

Artykuł

_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 39
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: EwaBlicharz
_ _
{ Przetargi }
Październik 2019

Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Witamy na stronie Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu }
| |
_ _
{ Obchody Narodowego Święta Niepodległości }
| Dzień 11 listopada 1918 r. roku był przełomowym momentem w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach Polski. Po długich latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych ojczyzna odzyskała niepodległość. Obchody 101. rocznicy tego wydarzenia rozpoczęły się od zbiórki przed budynkiem Urzędu Miejskiego we Frampolu i przemarszu całej społeczności ulicami miasta. Następnie wzięliśmy udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, po której delegacja naszej szkoły wraz z innymi przedstawicielami złożyła wieńce przed Pomnikiem Niepodległości, gdzie harcerze zaciągnęli warty honorowe. Dalsza część uroczystości odbyła się w hali widowiskowo-sportowej. Swoją obecnością zaszczycili nas Proboszcz ks. Kanonik Andrzej Stefanek, ks. Kanonik Senior Jan Liwak, Burmistrz Frampola Józef Rudy, Przewodniczący Rady Miejskiej we Frampolu Lech Kaczor, Sekretarz Gminy Frampol Anna Ruszczak i Radny Rady Powiatu Ryszard Papierz. Pani Dyrektor Elżbieta Chmiel powitała zebranych i przypomniała wszystkim dramatyczne czasy rozbiorów w historii naszego kraju i bohaterów walczących o wolność. Następnie Burmistrz Frampola Pan Józef Rudy docenił zasługi tych, którzy w naszej Małej Ojczyźnie poświęcają się pracy na rzecz społeczności lokalnej i uhonorował Medalem "Za zasługi dla Miasta i Gminy Frampol": prezesa Klubu Seniora "Kwiaty Jesieni" - Panią Zofię Dubiel oraz Ks. Kanonika Jana Liwaka, który jest z nami od 1992 roku.
Na dalszą część uroczystości złożył się spektakl przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Anny Maciochy i Wioletty Magoch. Oprawę muzyczną przygotował pan Krzysztof Jasiński, dekorację zaprojektowała i opracowała sekcja dekoracyjna - panie nauczycielki przedszkola. Jego mottem były słowa Cypriana Kamila Norwida: Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek. Przedstawienie zaczęło się od scenki spotkania ucznia z koleżanką i jej babcią, których rolę grali Karol Marek, Zuzanna Knapik i Marta Kapica. Dwoje narratorów: Kamila Kiełbasa i Kacper Filipowicz przedstawiło drogę naszych przodków do niepodległości. Recytatorzy: Kacper Olszyński, Magdalena Paluch i Karol Tchórzewski, Nikola Podymna oraz Kamila Kiełbasa pięknym słowem poetyckim ukazali nam dzieje Polski. Ósmoklasiści: Wojciech Łyp, Jakub Swatowski, Patryk Malec, Wiktor Małer jako przedstawiciele polskich rodziców, nauczycieli, żołnierzy i księży w czasach zaborów przybliżyli nam sytuację społeczeństwa polskiego, gdy naszego państwa nie było na mapie Europy. Dołączyli do nich Sebastian Pyda w roli marszałka Józefa Piłsudskiego i legioniści: Bartłomiej Kaproń i Paweł Góra. Uosobieniem Polski była Zuzanna Marczak, która wraz z uczniami: Olgą Futyma, Jagodą Tomczyk, Bartłomiejem Kaczorem i Konradem Wyroślakiem apelowała o wypełnianie naszych obowiązków wobec Ojczyzny.
Spektakl uświetniły piosenki patriotyczne w wykonaniu Weroniki Wach i Michała Habzy, Aleksandry Jasińskiej, Martyny Alterman i Bartłomieja Jargieło oraz Wiktorii Pawlos. O godz. 12.00 w ramach ogólnopolskiej patriotycznej akcji Niepodległa do Hymnu odśpiewaliśmy wraz z uczestnikami uroczystości w całej Polsce Hymn Państwowy. W kilku odsłonach zaprezentowały się nam też dziecięce i młodzieżowe grupy taneczne TWIST. Występował także Chór Parafii pw. św. Jana Nepomucena oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu. Ostatnim punktem obchodów rocznicy było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Na zakończenie Pani Dyrektor Elżbieta Chmiel podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w dzisiejszej uroczystości która była piękną lekcję patriotyzmu.
|
_ _
{ "Szkoła do hymnu!" }
| Z okazji Narodowego Święta Niepodległości nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".
Do uczestnictwa w akcji zapraszał Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży. Celem inicjatywy było zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.
Zgodnie z założeniem akcji, w piątek 8 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki z dużym zaangażowaniem odśpiewały na hali widowiskowo-sportowej 4-zwrotkowy hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego". Następnie wszyscy włączyli się do śpiewu piosenek i pieśni patriotycznych, aby uczcić waleczność i bohaterstwo naszych przodków , dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.
W akcji "Szkoła do hymnu" wzięło udział ponad 4 mln uczniów i 400 tys. nauczycieli z 20 tys. szkół w Polsce i za granicą.
|
_ _
{ Harcerze w akcji… }
|
Kolejny raz harcerze z naszej szkoły przeprowadzili akcję wśród mieszkańców Frampola. Celem jej było zachęcenie wszystkich do wywieszenia flagi państwowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Harcerze rozdawali biało-czerwone chorągiewki oraz rozwieszali plakaty promujące to przedsięwzięcie. Akcja została odebrana bardzo pozytywnie przez środowisko. Miło było usłyszeć wiele pochwał i wyrazów aprobaty spotykanych ludzi. Czuwaj!
|
_ _
{ Zaproszenie }
|
|
_ _
{ Misie i Leśne Duszki w bibliotece }
| W naszym przedszkolu książka zajmuje bardzo ważne miejsce w codziennych zajęciach i zabawach przedszkolaków. W każdej grupie wiekowej codziennie czyta się dzieciom utwory literackie, zarówno te, wybrane przez dzieci z kącika książki czy przyniesione z domu, a także zaproponowane przez nauczycielkę, a związane z tygodniową tematyką zajęć, aktualną porą roku, zainteresowaniami dzieci, czy wreszcie czytaną dzieciom w odcinkach literaturą.
Wycieczki do biblioteki są dla dzieci wielką atrakcją. Współpraca, a jednocześnie wielka przygoda przedszkolaków z naszego przedszkola z panią bibliotekarką ma ogromne znaczenie. Celem naszych wspólnych działań jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności czytelniczych oraz zapału dzieci do czytania książek jako klucza do wiedzy.
W środę dnia 6 listopada dzieci z grupy III i IV po raz kolejny odwiedziły bibliotekę szkolną. Tym razem po to, aby stać się jej czytelnikami. Pani bibliotekarka opowiedziała im o zasadach dotyczących wypożyczania książek, w jaki sposób szukać interesujących ich pozycji książkowych oraz po czym rozpoznać, że książka należy do biblioteki. Przedszkolaki przypomniały sobie również jakie są zasady i czego nie wolno robić z książką.
Następnie dzieci wypożyczyły swoją pierwszą książkę, którą obiecały przeczytać wraz z rodzicami oraz dbać o nią do czasu zwrócenia jej do biblioteki. Życzymy wszystkim przedszkolakom wspaniałych spotkań z książką i biblioteką!
|
_ _
{ Mistrzostwa w tenisie stołowym }
| W dniach 28-31 października na zajęciach pozalekcyjnych rozegrane zostały Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym w dwóch kategoriach wiekowych. W rozgrywkach wzięło udział 42 uczniów z klas V - VIII. Oto najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych: kategoria 2007 i mł. dziewczęta: 1. Eliza Krasnodębska. 2. Natalia Skrok. 3. Wiktoria Kaczor, chłopcy: 1. Jakub Boguszewski 2. Kacper Sawa 3. Kacper Bielak.
W kategorii 2005-2006 dziewczęta: 1. Klaudia Skrok 2. Wiktoria Węgierak 3. Magdalena Tryka. Chłopcy: 1. Tomasz Futyma 2. Wiktor Małer 3. Tomasz Kaczor. Gratulacje dla wszystkich uczestników!!
|
_ _
{ Honorowe warty harcerzy }
|

Tradycyjnie dnia 1 i 2 listopada 2019 roku harcerze z drużyny działającej przy Samorządowym Zespole Szkolnym we Frampolu oddali cześć i hołd żołnierzom pochowanym na parafialnym cmentarzu zaciągając warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz zapalając symboliczne znicze.
|
_ _
{ Szkolny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II }
| Październik jest miesiącem, w którym szczególnie wspominamy Ojca Świętego Jana Pawła II, ponieważ przeżywamy wtedy Dzień Papieski, rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową, a także wspomnienie liturgiczne. Dokładnie w dzień wspomnienia, czyli 22 października, zorganizowany został Szkolny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II, który miał na celu przybliżenie postaci naszego Wielkiego Rodaka. Wzięło w nim udział 19 uczniów z klas IV-VI. Test składał się z pytań otwartych i zamkniętych. 29 października odbyło się podsumowanie konkursu. Pani Dyrektor Elżbieta Chmiel wręczyła dyplomy i nagrody tym, którzy wykazali się największą wiedzą, a byli to: Katarzyna Wójcik z kl. VI a - I miejsce, Nikola Podymna z kl. VIII i Kacper Karwat z kl. VII (ex aequo) - II miejsce, Olga Futyma z kl. VIa - III miejsce. Dodatkowo wyróżnieni zostali: Patryk Malec z kl. VIII (miejsce IV) i Zuzanna Futyma z kl. Va (miejsce V). Pozostali uczestnicy również otrzymali skromne nagrody.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy byli chętni i podjęli trud poszerzenia swojej wiedzy o św. Janie Pawle II!
|
_ _
{ Pasja, profesja, powołanie... - Ogólnopolski Tydzień Kariery }
| Czy pasja może stać się zawodem? Czy powołanie może zmienić się w profesję? Może, jeśli tylko się chce! – do takiego wniosku doszli uczniowie podczas obchodzonego w dniach 21 – 27 października 2019 r. Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, mającego na celu propagowanie inicjatyw, które będą zachęcały do podejmowania świadomych wyborów edukacyjnych oraz do planowania kariery zawodowej.
Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie poznawali swoje predyspozycje, dzielili się pasjami i zainteresowaniami, omawiali zawody z pasją, podejmowali próby planowania swojej dalszej ścieżki edukacyjno - zawodowej. Wykorzystując dowolne techniki plastyczne rozwijali kreatywności, wrażliwość estetyczną i aktywność twórczą prezentując swoje pasje i fascynacje. Siódmo i ósmoklasiści wzięli udział w warsztatach z doradcami zawodowymi z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Biłgoraju - Panią Magdaleną Szwed i Panem Szczepanem Łubiarzem. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się między innymi co warto wziąć pod uwagę wybierając szkołę ponadpodstawową oraz planując ścieżkę rozwoju zawodowego, a także jakie czynniki uwzględnić podczas podejmowania decyzji edukacyjno-zawodowych. Obchody szkolnego tygodnia kariery zakończył Festiwal talentów podczas, którego chętni uczniowie z klas IV - VII dzielili się swoimi pasjami, zainteresowaniami, hobby na forum szkoły.
Mamy nadzieję, że uczniowie rozwiną swoje zainteresowania i być może zdobędą zawód, który stanie się pasją ich życia.
Koordynatorem działań była Bożena Portka.
|
_ _
{ Warsztaty kulinarne „Zdrowo i kolorowo” }
|
Uczniowie klas I-III 24 października 2019 r. brali udział w warsztatach kulinarnych Zdrowo i kolorowo. Wspólnie z rodzicami przygotowali pyszne kanapki, gofry, szaszłyki, sałatki i koktajle owocowo-warzywne. Maili kucharze zdobywali umiejętności praktyczne oraz wiedzę nt. zasad prawidłowego żywienia. Warsztaty zakończyły się degustacją przygotowanych potraw. Ach, co to była z uczta!!! Po całej szkole unosił się zapach pieczonych gofrów i orzeźwiających owoców.
Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu warsztatów.
|
_ _
{ WIECZÓR POEZJI „JESIEŃ SŁOWEM MALOWANA” }
| Zachwyt kolorystyką, paletą i ciepłem barw, ale też zaduma nad jesienią były inspiracją dla wielu poetów, którzy jej urok zamknęli w utworach lirycznych. Tegoroczna piękna, złota jesień stanowiła wspaniałą scenerię dla Wieczoru Poezji "Jesień słowem malowana" zorganizowanego 23 października w naszej szkole, na którym prezentowano wiersze właśnie o takiej tematyce. Licznie zgromadzona publiczność: uczniowie, Rodzice, Dziadkowie, Dyrekcja i Nauczyciele wsłuchiwała się w interpretacje wybranych utworów poetyckich i muzycznych poświęconych bohaterce wieczoru - jesieni. Wykonywali je uczniowie klas IV - VIII przygotowani przez nauczycieli: Annę Maciochę, Beatę Wójcik i Krzysztofa Jasińskiego. Barwna dekoracja, blask świec, nastrojowa muzyka i piękne recytacje pozwoliły słuchaczom oderwać się od rzeczywistości i z pewnością dostarczyły niezapomnianych wrażeń.
Spotkanie dla miłośników poezji odbyło się w naszej szkole już po raz czwarty. Na pierwszym spotkaniu czytaliśmy wiersze o tematyce miłosnej, następne było poświęcone mamom - z okazji "Dnia Matki", kolejne - w Roku Jubileuszu - 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę - naszej Ojczyźnie. Cieszy fakt, że grono osób wrażliwych na piękno utworów lirycznych z każdym spotkaniem się poszerza i przybywa uczniów, którzy włączają się w organizację Wieczoru Poezji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, a zwłaszcza Spółdzielni Uczniowskiej "Grosik" i Rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu poczęstunku.
|
_ _
Strona 1 z 183 1 2 3 4 > >>