[ Strona Główna ˇ GaleriaLuty 26 2017 22:17:20 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2016/2017

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Krzysztof
_ _
{ Witamy na stronie Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu }
| |
_ _
{ „GreenGo! Mapuj zieloną infrastrukturę” }
| Kolejne spotkanie w ramach projektu GreenGo! polegało na poznaniu zasad korzystania z aplikacji mapowej i pracy praktycznej w geoportalu. Lekcje pokazowe przeprowadził zespół GreenGo!: pani Emilia Jurkiewicz i pani dr Monika Szewczyk, które we wtorkowy poranek 21 lutego przybyły do naszej szkoły z Warszawy. W tym dniu zostały przeprowadzone 90- minutowe warsztaty dla dwóch grup 15 osobowych. Uczestnicy projektu w pierwszej kolejności rozwiązywali quizy poświęcone roli zielonej infrastruktury na terenach wiejskich, a następnie przeszli do pracy na aplikacji. Pięcioosobowe zespoły po otrzymaniu zadań zalogowały się i wykonywały poszczególne ćwiczenia pod czujnym okiem pani Emilii i pani Moniki. Prace uczniów obserwowała także pani Agnieszka Korgul-pracownik Urzędu Miejskiego we Frampolu i Pan Tomasz Kulesza: leśniczy- pracownik Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Przed nami pogłębianie wiedzy o znaczeniu i zagrożeniu różnorodności biologicznej, roli zadrzewień śródpolnych w obrębie Gminy Frampol oraz wizja terenowa.
|
_ _
{ Sukces Marka }
| Szachy nazywane są "królewską grą". Grając w nią, doskonali się pamięć, uwagę, rozwija zdolność koncentracji i logicznego myślenia.
22 lutego w Aleksandrowie spotkało się 107 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z powiatu biłgorajskiego, aby zmierzyć się w tej dyscyplinie sportowej. W Gimnazjadzie Powiatowej w szachach wzięli również reprezentanci naszego gimnazjum: Marek Zdunek, Tomek Zdunek i Łukasz Zając z klasy II a oraz Justyna Brytan z klasy I a.
Najlepszy z tego zespołu okazał się Marek Zdunek, który osiągnął duży sukces, zajmując II miejsce i zostając wicemistrzem powiatu. Pozostałym tym razem zabrakło szczęścia, ale wszyscy spisali się bardzo dobrze. Gratulujemy!
|
_ _
{ BLISKO PODIUM }
| Bardzo duży sukces odniosły dziewczęta z naszego gimnazjum na Gimnazjadzie Wojewódzkiej w tenisie stołowym drużynowym. Zespół w składzie: Marlena Dziura - kl. II b, Kamila Myszak - kl. III b oraz Izabela Sosnowa - kl. III b zajął IV miejsce, ulegając zawodniczkom grającym w klubach sportowych tenisa stołowego. W zawodach, które odbyły się 21 lutego w Kocudzy, uczestniczyło 12 najlepszych zespołów województwa. To osiągnięcie jest największym sukcesem w historii naszej szkoły w tej dyscyplinie. Dziewczęta osiągnęły go dzięki ciężkiej i systematycznej pracy na zajęciach pozalekcyjnych.
Gratulacje !
|
_ _
{ Dzień Kota w przedszkolu }
| "Są puszyste, mięciutkie,mruczą, miauczą..."

W piątego 17 lutego dzieci z naszego przedszkola obchodziły nietypowe święto - "Światowy Dzień Kota". W tym dniu przedszkolaki stały się małymi i dużymi kotkami. Na ich głowach sterczały śmieszne uszka, a na twarzach wymalowane były pięknie czarne noski i wąsiki. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w "kocich zabawach": malowały czworonogi, maski kocie, robiły koci "grzbiet". Oglądały ilustracje przedstawiające zwierzątka, poznając ich wygląd, zwyczaje, nawyki oraz rasy. Bawiły się i tańczyły w rytm znanych melodii z bajek. Ten dzień stał się dla nas nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale przede wszystkim miał na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt.
Przedszkolaki jeszcze bardziej polubiły koty i z radością będą świętowały ich dzień za rok.
|
_ _
{ Sezon w pełni }
|
15 lutego ponad dwudziestu uczniów naszej szkoły na stokach Chrzanowa brało udział w pozalekcyjnej szkółce narciarstwa zjazdowego. Byli, to głównie uczniowie klas III, którzy w większości po raz pierwszy brali udział w "białym szaleństwie". Początki nie były łatwe, bo śnieg na "oślej łączce" był śliski i narty nie chciały się słuchać. Jednak po godzinie prawie cała grupa "śmigała" pługiem z małego i dużego stoku. 4,5 godziny zleciały w mgnieniu oka. Jak pogoda pozwoli to powtórzymy to jeszcze kilka razy.
|
_ _
{ "Dziura w koszu" }
|
14 lutego odbyły się w naszej szkole Igrzyska Międzygminne w piłce koszykowej. Najbliżej sukcesu była reprezentacja dziewcząt, która w finale minimalnie uległa drużynie z Goraja, wcześniej pokonując dziewczęta z Turobina. Graliśmy w składzie: Julia Szczepanik, Magdalena Tryka, Anna Tryka, Nikola Podymna, Gabriela Stańczyk, Wiktoria Węgierak, Paulina Turczyn, Katarzyna Książek, Izabela Papierz, Oliwia Król, Maja Kościk, Klaudia Jargieło.
|
_ _
{ Konkurs Czytelniczy FERIE Z KSIĄŻKĄ rozstrzygnięty }
| 21 gimnazjalistów przystąpiło do Konkursu Czytelniczego FERIE Z KSIĄŻKĄ ogłoszonego na początku stycznia przez nauczycielki języka polskiego. Zadaniem uczniów było przeczytanie w czasie ferii zimowych dwóch książek: "Syzyfowych prac" Stefana Żeromskiego i "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa. Znajomością treści i problematyki utworów wykazywali się podczas rozwiązywania testu zawierającego bardzo szczegółowe pytania. Większość uczestników konkursu potwierdziła doskonałą znajomość tematu. Laureatami zostały osoby, które uzyskały ponad 80% możliwych do zdobycia punktów: Patrycja Niedzwiecka (kl. II b), Justyna Brytan (kl. I a) i Izabela Łyp (kl. I b). Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do spędzania wolnego czasu z książką. |
_ _
{ WIECZÓR POEZJI MIŁOSNEJ W GIMNAZJUM }
| Grupa uczniów naszego gimnazjum 14 lutego zorganizowała WIECZÓR POEZJI miłosnej. To właśnie Walentynki stały się okazją do zaprezentowania i wsłuchania się w myśli, refleksje, ale też wyznania wpisane w najpiękniejsze wiersze miłosne polskich poetów. Temu niecodziennemu spotkaniu Uczniów, Nauczycieli i Rodziców towarzyszył wyjątkowy klimat stworzony przez młodych miłośników liryki, którzy wieczorową porą, przy blasku świec czytali wybrane przez siebie utwory. W romantyczny nastrój wprowadziła słuchaczy "Rozmowa liryczna" K. I. Gałczyńskiego, po czym czytano utwory innych poetów, m.in. A. Mickiewicza, L. Staffa, B. Leśmiana, M. Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, M. Hillar i A. Asnyka. Uczniowie z dojrzałością w głosie interpretowali utwory liryczne, ale zaskoczeniem dla słuchaczy był z pewnością bogaty repertuar piosenek wykonanych przy akompaniamencie gitary. Teksty wierszy i piosenek przeplatały się z rozważaniami na temat miłości - niewątpliwie jednego z najważniejszych uczuć w życiu człowieka. Nie zabrakło też humorystycznego akcentu - podczas projekcji filmowych scen miłosnych. Czas w tak miłej atmosferze, przy herbatce i ciasteczkach, upłynął szybko i choć spotkanie dobiegło końca, jego uczestnikom żal było opuszczać salę, w której jeszcze krążył duch poezji miłosnej.
WIECZÓR POEZJI przygotowała grupa w składzie:
kl. II a: Brajan Alterman, Julia Błazik, Jakub Filipowicz, Julia Liwak, Kacper Łoziński
kl. II b: Aneta Borsuk, Piotr Branewski, Alicja Dziwura, Julia Jaskuła, Bartłomiej Kość, Dominik Leń, Julia Mazurek, Aleksandra Niedźwiecka, Dominik Piętak, Natalia Saj, Karolina Spólnik, Patrycja Szabat,
kl. III b: Paulina Szczęch
Opiekunowie: p. Anna Maciocha i p. Beata Wójcik
|
_ _
{ Zabawa choinkowa }
| W sobotnie popołudnie 11 lutego odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Na to wyczekiwane karnawałowe spotkanie uczniowie wcześniej przygotowali i udekorowali swoje sale oraz miejsce do tańca. Zabawę zaczęli najmłodsi - klasy I - III edukacji wczesnoszkolnej, którzy bawili się w godz. 13.00-16.00, a po nich uczniowie klas IV-VI SP (do godz. 20.00). Niemal równocześnie (w godz. 17.00 - 21.00) trwała choinka w gimnazjum. Zabawa była świetna! Nikogo nie trzeba było namawiać do tańca, a zmęczenie było widoczne na wielu twarzach. Uczniowie udowodnili, że potrafią dobrze i kulturalnie się bawić. Choinkę dopełnił wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców we wszystkich klasach, który na pewno wzmocnił siły. Zapewne wspomnienia z tej imprezy karnawałowej pozostaną na długo w pamięci, bo następna choinka dopiero za rok... |
_ _
{ Awans na zawody wojewódzkie }
| Kolejny już raz reprezentacja dziewcząt z naszego gimnazjum brała udział w Rejonowej Gimnazjadzie w tenisie stołowym drużynowym. Ponownie zorganizowane w Dzwoli (14 lutego) zawody zgromadziły najlepszych tenisistów z powiatów: biłgorajskiego, janowskiego, lubelskiego i kraśnickiego. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Marlena Dziura (kl. II b), Kamila Myszak (kl.III b) oraz Izabela Sosnowa (kl.III b) przegrała tylko jeden mecz, zajmując tym samym II miejsce w turnieju. Awans na zawody wojewódzkie to powtórzony sukces z ubiegłego roku szkolnego.
Przed dziewczętami Gimnazjada Wojewódzka. Życzymy "połamania rakietek".
|
_ _
{ PROJEKTOR – wolontariat studencki }
| 13. lutego naszą szkołę odwiedziły absolwentki Natalia Dyjach i Dominika Polak działające w ramach programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności "PROJEKTOR - wolontariat studencki". Studentki przeprowadziły w klasie II b projekt edukacyjny Jak skutecznie się uczyć? Spotkanie rozpoczęło się od zabaw integracyjnych, podczas których uczniowie dowiedzieli się czym jest Projektor i wolontariat. Podczas zajęć młodzież dowiedziała się również jak działa mózg, rozwijała wyobraźnię, poznała różne mnemotechniki i uczyła się technik efektywnego zapamiętywania w zależności od preferowanego stylu uczenia się. Zajęcia przeplatane były różnorodnymi grami i zabawami, a całość tak zorganizowana, iż ani przez chwilę nie było ani czasu, ani ochoty na nudę. |
_ _
Strona 1 z 132 1 2 3 4 > >>