[ Strona Główna ˇ NAUKA ZDALNA ˇ Zdalne przedszkoleListopad 28 2020 04:29:44 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2020/2021
Kontakt

_ _
{ NAUKA ZDALNA }
NAUKA ZDALNA

TEAMS

Kształcenie na odległość - poradnik

Ochrona danych osobowych a zdalne nauczanie - poradnik uodo

Poradnik - nauczyciele, dyrektorzy

_ _
{ Dla Uczniów }
e-nauczanie
Pasma edukacyjne
ZDALNE LEKCJE

Zadania dla klasy VIII

MEN
OKE Kraków

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ Konkursy }
Terminy
Regulamin
Wymagania
_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Goral, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Cyberprzemoc }
Ważne linki

Artykuł

_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 42
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Mrekiel
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2020

Październik 2019

Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Zawieszenia zajęć od 9 do 29 listopada br. }
| Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.
Tym samym, do 29 listopada br. przedłużono zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

Przedszkole będzie funkcjonowało stacjonarnie, bez zmian.

Nauka zdalna odbywać się będzie zgodnie z ramowym planem nauczania i tygodniowym rozkładem zajęć obowiązującym w trybie pracy stacjonarnej. Kolejne lekcje zaczynać się będą o godzinie wskazanej w planie lekcji.
Realizacja podstawy programowej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość odbywać się będzie za pomocą Platformy Microsoft Office 365 – aplikacja Microsoft Teams oraz przy pomocy dziennika elektronicznego.

W przypadku tymczasowego braku możliwości połączenia się nauczyciela z uczniem, lekcje zostaną przesłane za pośrednictwem e-dziennika. W razie problemów z narzędziami teleinformatycznymi lub ze względu na warunki domowe, uczniom zapewniona będzie nauka zdalna ze szkoły w reżimie sanitarnym.

Komunikacja z rodzicami odbywać się będzie głównie poprzez dziennik elektroniczny. Konsultacje nauczycieli dla rodziców prowadzone będą drogą elektroniczną lub telefoniczną.

Wszystkim uczniom zostaną automatycznie "odwołane" obiady na czas zawieszenia zajęć stacjonarnych. Rodzice uczniów klas 1-3 wpłacają tylko kwoty indywidualne przekazane każdemu dziecku przez wychowawców. W przypadku wpłat dokonanych wcześniej - rozliczenie nadpłaty nastąpi w terminie późniejszym.

Konsultacje dla zdających egzaminy
W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych umożliwiamy uczniom klas ósmych konsultacje w szkole, z zachowaniem reżimu sanitarnego, po wcześniejszym zgłoszeniu nauczycielom.

Konkursy
Konkursy przedmiotowe przeprowadzane będą na terenie szkoły w pełnym reżimie sanitarnym.

Świetlica
Od 9 listopada do 29 listopada br. szkoła podstawowa jest zobowiązana prowadzić działalność opiekuńczą dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I–III szkoły podstawowej.
Rodzice zobowiązani są zgłosić potrzebę korzystania ze świetlicy szkolnej.

Przejście na nauczanie zdalne, w tym lekcje online są ogromnym utrudnieniem dla uczniów i rodziców, ale także dla nas nauczycieli. Zdajemy sobie sprawę z tych trudności i tego, że nauczanie zdalne nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia i nauczyciela.
Musimy jednak ten trudny okres starać się przetrwać, dbając w szczególności o zdrowie własne, członków rodzin, koleżanek i kolegów, nauczycieli.

Elżbieta Chmiel - dyrektor Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu
|
_ _
{ Dzień Pluszowego Misia }
|
Miś pluszowy,
Miś kudłaty,
Biały, czarny
Lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy.25 listopada wszystkie pluszowe misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku.
W przedszkolu, jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Były zabawy ruchowe, pląsy przy misiowych przebojach, quizy i zgadywanki. Przedszkolaki z każdej grupy wykonały prace plastyczne z misiem w roli głównej. Każdy mógł sobie zrobić zdjęcie w misiowej fotobudce. W tym roku święto pluszowego misia musiało odbyć się bez głównego bohatera. Chociaż przedszkolaki nie mogły przynieść swoich ulubionych pluszaków to bardzo chętnie o nich opowiadały, pokazywały ich fotografie oraz własnoręcznie wykonane przez dzieci portrety przytulanek. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że wspomnienie tego wielkiego misiowego święta na długo pozostawi uśmiech na dziecięcych buziach.
|
_ _
{ Konkurs plastyczny "Wakacje na wsi" }
| Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Urząd Statystyczny w Lublinie pt. "Wakacje na wsi". Jego celem było umożliwienie przedszkolakom zaprezentowania swojego talentu, rozbudzenie ich kreatywności oraz poszerzenie wiedzy na temat statystyki publicznej i Powszechnego Spisu Rolnego 2020.
Wpłynęło 13 prac, spośród których wybrano 5 najciekawszych. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się prace Szymona Kubiny z gr. III, Leny Książek, Zuzanny Błazik i Zuzanny Paluch z gr. IV oraz Anastazji Blicharz z gr. V.
Wszyscy z niecierpliwością czekają na końcowe wyniki konkursu.
Zapraszamy do obejrzenia prac w fotogalerii.
|
_ _
{ By krucha pamięć nie zniszczyła wspomnień. }
|

W pierwszej dekadzie listopada, w ramach akcji: "Szkoła pamięta", na katechezie w klasach 4-8 zostały zrealizowane tematy z cyklu: By krucha pamięć nie zniszczyła wspomnień. Na lekcjach były przeprowadzone pogadanki połączone z prezentacją miejsc pamięci w naszej miejscowości oraz ważnych dat związanych z historią naszej Małej Ojczyzny. Uczniowie wymieniali sposoby wyrażania pamięci o ważnych dla nas wydarzeniach, modlili się za Ojczyznę i poległych w jej obronie żołnierzy. Zwieńczeniem były prace pisemne na temat: "Co mogę zrobić dla mojej Ojczyzny?"
|
_ _
{ „Piękna Nasza Niepodległa” }
| Samorząd Uczniowski w związku z akcją MEN "Szkoła pamięta" zorganizował konkurs dla chętnych uczniów klas IV-VIII pt. "Piękna Nasza Niepodległa". Jego celem było upamiętnienie ważnych wydarzeń, rocznic i postaci historycznych, odświeżenie informacji na temat odzyskania niepodległości przez Polskę. Ponadto konkurs mobilizował do poszukiwania informacji na temat przeszłości Małej Ojczyzny, lokalnego środowiska, miejscowych bohaterów. Przygotowując prezentacje multimedialne, uczniowie rozwijali umiejętności historyczne, informatyczne i polonistyczne.
Do oceniania prac została powołana komisja w składzie: p. Wicedyrektor Teresa Moskwa, p. Maria Małyszek, p. Krzysztof Błaszczak i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Kamila Kiełbasa. Jury brało pod uwagę pomysłowość, ciekawość przekazu, znajomość historii Polski i Małej Ojczyzny, wkład pracy oraz umiejętność korzystania z technologii komputerowej.
Wyniki konkursu prezentują się następująco:
I miejsce: Maciej Oleszek z kl. VII a
II miejsce: Martyna Dyl z kl. VII a
III miejsce: Wiktoria Kaczor z kl. VI b

W swoich pracach szkolni laureaci odnieśli się do naszej pięknej historii, ukazali bohaterów Małej i Dużej Ojczyzny. Przypomnieli nam, że powinniśmy doceniać niepodległość naszego kraju i propagować wielkie czyny Polaków. Prace uczestników konkursu będą udostępnione chętnym uczniom, a także z pewnością zostaną wykorzystane na zajęciach poświęconych Narodowemu Świętu Niepodległości w przyszłym roku szkolnym.
Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych działaniach Samorządu Uczniowskiego!
|
_ _
{ Poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III }
|
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. W materiale zebrano wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość. Przedstawiono także praktyczne porady na temat wczesnego wspomagania rozwoju realizowanego w warunkach domowych. Z poradnika mogą korzystać rodzice oraz nauczyciele uczniów z klas I-III szkoły podstawowej.

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją - Poradnik MEN
|
_ _
{ Konkurs Fotograficzny „Jesień w oczach dziecka” }
| Konkurs Fotograficzny „Jesień w oczach dziecka,” organizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury we Frampolu, kierowany jest do wszystkich chętnych dzieci z gminy Frampol.
Kategorie wiekowe:
1) dzieci do lat 6
2) klasy I - III
3) klasy IV - VIII
Zasady udziału:
- każdy uczestnik przesyła jedno samodzielnie wykonane zdjęcie jesieni (na naszym podwórku, w naszym otoczeniu, w lesie, w parku itd.), które przesyłają na adres: mgok-annaoleszczak@wp.pl (w formie jpg lub pdf)
- w opisie zdjęcia muszą znaleźć się informacje: imię i nazwisko, wiek uczestnika (klasa) oraz szkoła;
- w ZAŁĄCZNIKU przesyłamy zdjęcie lub scan: Oświadczenia rodzica/opiekuna Uczestnika Konkursu wraz z informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
Zasady oceniania:
Oceny zgłoszonych prac dokona powołana Komisja Konkursowa. Laureaci Konkursu zostaną powiadomieni o przyznaniu nagród telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a jego praca weźmie udział w wystawie pokonkursowej.
Przedłużono termin zgłoszeń - do 22 listopada 2020 r. .

Czytaj więcej - szczegółowe informacje oraz oświadczenia do pobrania na stronie internetowej MGOK
|
_ _
{ Szkoła pamięta }
| Uczniowie klasy VIII a we wtorek 10 listopada aktywnie włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta", której celem jest organizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Listopad to miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy o bliskich zmarłych, a także o tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę. Pamiętając o naszych bohaterach, szczególnie tych , którzy zasłużyli się dla naszej Małej Ojczyzny delegacja uczniów klasy wraz z wychowawcą zapaliła znicze przy Pomniku Niepodległości, a następnie na mogiłach żołnierskich. Uczennice Natalia Portka i Justyna Marzec nie zapomniały również o nauczycielach spoczywających ma miejscowym cmentarzu. Natomiast na zajęciach z wychowawcą i lekcji historii przeprowadzone zostały pogadanki na temat okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę oraz wybitnych postaci, które miały ogromne zasługi dla Polski. Przypomniane zostały także polskie symbole narodowe w ramach akcji "Szanuj, kochaj, chroń". Szczególnie wzruszającym momentem była recytacja patriotycznych utworów przygotowana przez Kamilę Kiełbasę. Ku pamięci naszych bohaterów narodowych uczniowie klasy VI b na lekcji języka polskiego również recytowali wybrane utwory poetyckie. Większość z nich poświęcona była Ojczyźnie i Józefowi Piłsudskiemu. |
_ _
{ „Szkoła do hymnu 2020” }
| Już po raz kolejny w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości, czyli 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 społeczność naszej szkoły i przedszkola zaśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego".
Najmłodsi odśpiewali hymn w swoich grupach w przedszkolu udowodniając tym, że pojęcie patriotyzmu nie jest im obce, podobnie zresztą jak słowa pieśni. Podniosłość tej chwili podkreślały dekoracje przedszkola, prace plastyczne wykonane przez dzieci na zajęciach oraz ich eleganckie stroje. To piękne i patriotyczne wydarzenie wypełniło wszystkich przedszkolaków poczuciem dumy z tego, że są Polakami.
Starsi ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii nie mogli tego zrobić tak jak w ubiegłym roku. Połączyli się więc w zespołach klasowych za pomocą komunikatorów i hymn zaśpiewali on-line. Podczas czwartej lekcji poświęcili też trochę czasu na przypomnienie polskich symboli narodowych i omówienie zasad ich poszanowania. W ten sposób nasza placówka włączyła się we wspólne świętowanie, szczególnie ważnej dla Polaków, 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
|
_ _
{ Gra edukacyjna "Godność, wolność i niepodległość” }
| Kolejnym przedsięwzięciem w naszej szkole organizowanym w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta" jest udział w grze dydaktycznej Godność, wolność i niepodległość składającej się z kilku części i udostępnionej przez Platformę edukacyjną epodreczniki.pl. Największym zainteresowaniem cieszyły się misje: Memory Józefa Piłsudskiego oraz Odkryj II RP. Podczas godzin wychowawczych każda klasa przenosiła się w czasy odzyskania niepodległości i kształtowania się Polski po długich latach zaborów, przypominała sobie działalność marszałka Józefa Piłsudskiego - patrona naszej szkoły. Dzięki tym zajęciom wszyscy uczniowie klas IV - VIII mieli okazję poznać historię w inny, niż zazwyczaj, sposób. |
_ _
{ Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuję produkty krajowe }
| Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Lublinie pt. "Zdrowe, smaczne, kolorowe - kupuję produkty krajowe". Celem konkursu było budowanie świadomości zakupowej wśród dzieci oraz kształtowanie patriotyzmu konsumenckiego od najmłodszych lat. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas I-III. Dzieci różnymi środkami plastycznymi przedstawiły niełatwy temat pracy konkursowej, a efekty ich pracy można podziwiać w galerii.
Spośród wielu różnorodnych prac wewnętrzna komisja wybrała najpiękniejsze, które zostały wysłane do organizatorów konkursu. Ich autorzy z niecierpliwością czekają na ogłoszenie wyników.

|
_ _
Strona 1 z 197 1 2 3 4 > >>