[ Strona Główna ˇ GaleriaGrudzień 08 2016 06:55:20 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2016/2017

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Sierpień 2014

Grudzień 2014

Sierpień 2015

Grudzień 2015

Lipiec 2016

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Krzysztof
_ _
{ Witamy na stronie Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu }
| |
_ _
{ Wigilia Społeczności PaT w Warszawie z udziałem naszych gimnazjalistów }
| Grupa PaTPORT była gościem Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie 3 grudnia 2016 r. odbyła się Wigilia Społeczności PaT. Wigilia to dla każdego wyjątkowy osobisty czas, który staramy się spędzić w gronie bliskich. Właśnie taki wymiar miała Wigilia PaTowiczów. Specyfiką PaTowskiej Wigilii jest liczba uczestniczących gości, których w tym roku było prawie 400. Do Warszawy przyjechały młodzieżowe grupy PaT i PaTPORTY z całej Polski. W programie zostały zaprezentowane dwa spektakle: „Mam antyniemoc” w wykonaniu grupy teatralnej z Kruszwicy – laureaci Grand Prix Festiwalu Spektakli Profilaktycznych "poPaTrz" w Inowrocławiu oraz „Zielona Gęś” przedstawiona przez grupę teatralną Azyl. Zaraz po wspólnej modlitwie PaTowicze przełamali się opłatkami oraz zjedli świąteczny poczęstunek.
Podczas spotkania Wigilijnego młodzież miała okazję wysłuchania występów wokalnych, wspólnego śpiewania kolęd oraz integrowania się z grupami PaT z całej Polski. Punktem kulminacyjnym Wigilii było zwiedzanie Ogrodu Wyobraźni, gdzie światła ułożone są w barokowe wzory i Złotego Dziedzińca z instalacją świetlną, na którą składają się fontanna i królewska karoca. Tradycyjnie, tłumy widzów przyciągnął mapping, który został wyświetlony na fasadzie pałacu - "Bajka o królewskiej wydrze".
Wszystkim PaTowiczom jeszcze raz życzymy zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia marzeń i twórczego działania w 2017 roku.
|
_ _
{ NASI UCZNIOWIE NA KONKURSIE RECYTATORSKIM }
| Już po raz czternasty w Szkole Podstawowej w Radzięcinie odbył się Miedzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Ludowej, którego głównym celem jest popularyzowanie kultury lokalnej i tradycji rodzinnych oraz rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie. Uczniowie czterech szkół z Gminy Frampol recytowali utwory lokalnych poetów ludowych: Stanisława Dziury, Władysławy Głodowskiej, Emilii Karwat, Florianny Kiszczak i Janiny Radomskiej. Reprezentanci naszej szkoły podstawowej w obu kategoriach mają osiągnięcia:
Klasy 0 - III
I miejsce - Katarzyna Wójcik kl. III a
Wyróżnienie - Wiktoria Kaczor kl. II b

Klasy IV - VI
III miejsce - Kacper Skiba kl. VI a
Wyróżnienia - Rafał Wnuk kl. VI b i Julia Nawrocka kl. IV.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy umiejętności interpretacji poezji, a zwycięzcom wygranej.
|
_ _
{ Wieczór Jasia i Małgosi }
| Od września uczniowie klas V i VI realizowali PROGRAM DOMOWYCH DETEKTYWÓW - "Jaś i Małgosia na tropie", który obejmuje działania dotyczące wczesnej profilaktyki. Głównym jego celem jest opóźnianie inicjacji alkoholowej młodych ludzi.
Wieczór Jasia i Małgosi był podsumowaniem cyklu zajęć składających się na program. Odbył się 30 listopada na hali widowiskowo-sportowej. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie objęci programem, ich rodzice, a także dyrekcja oraz nauczyciele uczący w tych klasach.
Na początku imprezy pani dyrektor Elżbieta Chmiel powitała wszystkich zebranych. Następnie koordynator ds. profilaktyki w kl. IV-VI pani Joanna Korgul przypomniała główne założenia Programu Domowych Detektywów. Centralny punkt wieczoru stanowiły prezentacje, które uczniowie przygotowywali pod kierunkiem swoich wychowawców. Dotyczyły one różnych zagadnień związanych z alkoholem. Wszyscy starali się zaprezentować swój temat jak najciekawiej. Przygotowane przez młodzież wspólne zabawy stanowiły świetną okazję do integracji z rodzicami i nauczycielami. Podziękowaniem za zaangażowanie w realizację programu były dyplomy i drobne upominki wręczone przez panią dyrektor oraz wychowawców klas. Impreza zakończyła się w bardzo miłym nastroju przy wspólnym poczęstunku.
Materiały potrzebne do realizacji programu oraz przeprowadzenia imprezy, w tym poczęstunek, ufundowane zostały przez Urząd Miejski we Frampolu (Miejsko-Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych).
|
_ _
{ Słodko-gorzki Tymbark }
|
Reprezentacja klas V i IV chłopców zakończyła II miejscem udział w rozgrywkach piłki nożnej o Puchar Tymbarku. Najpierw było zwycięstwo w Finale Gminnym, a później Finał Powiatowy 29 listopada i porażka z drużyną SP nr 1 z Biłgoraja. Graliśmy w składzie: Sebastian Pyda, Jakub Swatowski, Tomasz Kaczor, Patryk Malec, Julia Szczepanik, Wiktor Małer, Paweł Góra, Marcin Odrzywolski, Bartłomiej Kaproń, Kacper Filipowicz.
Dziękujemy za emocje!
|
_ _
{ Dyskoteka andrzejkowa }
| W czwartek 24 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa, która była ostatnią okazją do zabawy przed rozpoczynającym się okresem Adwentu. Dyskotekowe rytmy zaczęły rozbrzmiewać już po obiedzie, bo wtedy do tańca ruszyły dzieci klas I - III szkoły podstawowej. W godzinach wieczornych tańczyli starsi uczniowie SP oraz gimnazjaliści. Każdy mógł tego dnia zapomnieć o nauce i w towarzystwie swoich kolegów potańczyć i ... pośpiewać. A trzeba dodać, że było czego posłuchać. |
_ _
{ Dzień Misia w przedszkolu }
| Kto jest dzieci przyjacielem? Mały miś.
Kto tajemnic zna tak wiele? Mały mis.
Miś choć mały, choć nieśmiały,
wielkie serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały.
Każdy misia swego ma.


Dnia 25 listopada odbyło się w naszym przedszkolu Święto Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim dużym lub małym przyjacielem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach,a także słuchały opowiadań o Misiach czytanych przez zaproszonych gości w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" (mamę Julki z grupy Motylków i Weronikę uczennicę Szkoły Podstawowej). Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku. Na zakończenie każde dziecko dostało dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia.
|
_ _
{ Pływanie na medal }
| 22 listopada odbyły się finały powiatowe w pływaniu w kategorii Igrzyska i Gimnazjada. Nasi reprezentanci uplasowali się na III miejscu w sztafetach oraz zajmując wysokie miejsca indywidualnie. Dobrze rywalizację rozpoczęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej, które po emocjonującej walce stanęły na najniższym stopniu podium w pełnej obsadzie finału. Skład sztafety 8x25 m stylem dowolnym: Julia Szczepanik, Anna Tryka, Magdalena Tryka, Alicja Różyńska, Nikola Podymna, Maja Kościk, Karolina Pawlos, Klaudia Jargieło, rez. Wiktoria Węgierak. Taki sam wynik osiągnęli również chłopcy płynąc w składzie: Jakub Swatowski, Paweł Góra, Marcin Maciocha, Jakub Zbroński, Maciej Marek, Kacper Sawa, Hubert Marek, Sebastian Kiełbasa, rez. Kacper Ruszczak. Udane starty indywidualne zaliczyli Julia Szczepanik, Paweł Góra, Jakub Swatowski na 50 m stylem dowolnym, plasując się na V miejscu oraz Kacper Sawa na 50 m stylem grzbietowym VI miejsce. Po nich do rywalizacji przystąpili gimnazjaliści i tu też mieliśmy powody do radości. Dziewczęta płynąc w składzie: Gabriela Swatowska, Dominika Wójcik, Katarzyna Furmanek, Roksana Pyda, Roksana Tomczyk, Patrycja Szabat, Paulina Szczęch, Anna Wojciechowska, Gabriela Szczęch, Natalia Małer zajęły IV miejsce, a chłopcy zdobyli brązowe medale płynąc po nie w składzie: Piotr Branewski, Jakub Filipowicz, Kacper Kiełbasa, Łukasz Zając, Jakub Stańczyk, Dominik Piętak, Michał Wawszczak, Tomasz Zdunek, Mateusz Wójcik, Marek Zdunek. Indywidualnie Gabriela Swatowska i Piotr Branewski na 50 m stylem dowolnym zajęli wysokie V miejsce. Gratulacje!! |
_ _
{ Marlena na Wojewódzkiej Gimnazjadzie w tenisie stołowym }
| Marlena Dziura (kl. II b) brała udział w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w tenisie stołowym, która odbyła się 23 listopada w Kocudzy. W zawodach zagrało 30 najlepszych tenisistek i tenisistów województwa lubelskiego. Marlena zajęła bardzo wysokie IX miejsce, poprawiając o cztery lokaty zeszłoroczny wynik. Warto zaznaczyć, że w zawodach powiat biłgorajski w kategoriach dziewcząt i chłopców reprezentowała tylko zawodniczka Gimnazjum we Frampolu.
Zawody drużynowe w tenisie odbedą się już w nowym roku. Gratulujemy Marlenie i życzymy dalszych sukcesów.
|
_ _
{ Gimnazjaliści w Warszawie }
| Grupa ponad trzydziestu gimnazjalistów pod opieką Pani Dyrektor Teresy Moskwy, Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Agnieszki Szczęch i Pani Anny Maciochy w czwartek 17.11.2016 r. wyjechała na dwudniową wycieczkę do stolicy. Zwiedzanie Warszawy uczniowie rozpoczęli na szlaku bohaterów Kamieni na szaniec. Przed południem zapalili znicze na grobach: Zośki, Alka i Rudego. Następnie zwiedzili Muzeum na Pawiaku – miejsce katowania Jana Bytnara i wielu innych Polaków oraz Mauzoleum Walki i Męczeństwa w dawnej siedzibie gestapo. Po obiedzie mieli okazję poznać elementy współczesnej Warszawy: jechali metrem do Stadionu Narodowego, którego wielkość mogli podziwiać przy przepięknym oświetleniu a wieczorem dużą atrakcją był dla wszystkich pobyt w Parku Trampolin. Drugi dzień wycieczki zaczęli od obejrzenia w Multikinie premierowego filmu pt. Za niebieskimi drzwiami. Kolejnym punktem programu były dwie lekcje: pierwsza w Muzeum Powstania Warszawskiego uświadamiająca uczniom istotę walk i ofiarność mieszkańców stolicy podczas powstania. Drugie zajęcia odbywały się w Muzeum Narodowym i były poświęcone malarstwu historycznemu. Największe wrażenie na gimnazjalistach zrobił obraz Jana Matejki Bitwa pod Grunwaldem.
Bogaty program wycieczki pozwolił uczniom poznać nasze dziedzictwo narodowe, uczcić pamięć walczących o wolność Polski i skorzystać ze współczesnych form spędzania czasu wolnego.
|
_ _
{ Spotkanie przedszkolaków z policjantką }
| W dniu 17.11. 2016 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z policjantką st. sierż.Moniką Sałaban z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.
Policjantka rozmawiała z nimi na tematy związane z bezpieczeństwem na drodze. Pokazała dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Uświadomiła, im jak ważne są elementy odblaskowe, które są już naszywane na niektórych ubraniach i podróżowanie w fotelikach samochodowych. Pouczała jak mają zachować się w stosunku do osób nieznajomych i przypomniała numery telefonów alarmowych oraz zasady korzystania z nich. Na koniec pokazała dzieciom w co jest wyposażony każdy policjant na służbie tj. czapkę, kamizelkę odblaskową, tarczę do zatrzymywania pojazdów (tzw. lizak), kajdanki.
Dzieci wraz z paniami wychowawczyniami, zadowolone ze spotkania rozeszły się do swoich sal.
|
_ _
{ Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 14-20 listopada 2016 }
| Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowa inicjatywa promująca przedsiębiorczość i aktywną postawę wobec biznesowych inicjatyw. To również święto tych, którzy nie boją się ryzyka i przełamują bariery. Jest to również okazja do podkreślenia roli innowatorów i pracodawców, którzy tworząc firmy, przyczyniają się do wzrostu gospodarczego i poprawy jakości życia mieszkańców naszej społeczności lokalnej.
ŚTP jest inicjatywą dającą uczniom szansę zapoznania się ze specyfiką zawodów wykonywanych w pobliżu miejsca zamieszkania, jednocześnie umożliwia weryfikację wyobrażeń uczniów na ich temat. Jest znakomitym narzędziem przygotowującym do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym oraz wejścia na rynek pracy.

Podczas bieżącej edycji programu Otwarta Firma – Pracownik – przedsiębiorca – przedsiębiorstwo gimnazjaliści odwiedzili firmę Pana Józefa Dyjacha – Usługi Transportowe i Handel, Myjnię Samochodową Państwa Agaty i Roberta Gąbków, Pracownię Florystyczną Kwiaciarnię Ines Pani Agnieszki Korniak oraz pracownię krawiecką Pani Wandy Wawszczak. Podczas spotkań młodzież miała możliwość poznać specyfikę działalności firm, porozmawiać z ich właścicielami i jednocześnie menadżerami, a także dowiedzieć się, z jakimi problemami mogą się spotykać, planując założenie własnej firmy. Atmosfera spotkań, otwartość i życzliwe podejście do młodych ludzi przez lokalnych przedsiębiorców pozostanie na długo w pamięci. W opinii uczniów bezpośredni kontakt z prezentacją różnych miejsc pracy jest okazją do przemyślenia własnych wyborów związanych ze swoją przyszłością i predyspozycjami do wykonywania prac w danym zawodzie.

Składamy serdeczne podziękowania za miłe przyjęcie i życzliwość. Dzięki Państwu szkoła zyskała możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy.
|
_ _
Strona 1 z 129 1 2 3 4 > >>