[ Strona Główna ˇ NAUKA ZDALNA ˇ Zdalne przedszkoleSierpień 05 2020 12:12:03 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2020/2021
Kontakt

_ _
{ NAUKA ZDALNA }
NAUKA ZDALNA

TEAMS

Kształcenie na odległość - poradnik

Ochrona danych osobowych a zdalne nauczanie - poradnik uodo

Poradnik - nauczyciele, dyrektorzy

_ _
{ Dla Uczniów }
e-nauczanie
Pasma edukacyjne
ZDALNE LEKCJE

Zadania dla klasy VIII

MEN
OKE Kraków

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ Konkursy }
Terminy
Regulamin
Wymagania
_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Goral, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Cyberprzemoc }
Ważne linki

Artykuł

_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 42
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Mrekiel
_ _
{ Przetargi }
Październik 2019

Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych }
|
WAŻNA INFORMACJA!!!

Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty będą wydawane w szkole
w dniu 31 lipca br. (piątek)
w godz. 8.00 - 14.00

Stanowisko Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.


Kolejne ważne etapy harmonogramu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021:

15 czerwca - 10 lipca - Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej I wyboru
26 czerwca - 10 lipca - Dostarczenie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

31 lipca - 4 sierpnia - Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej zaświadczeniem o wyniku egzaminu ósmoklasisty
(ewentualna zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, w tym zamiana szkół, do których kandyduje)

12 sierpnia - Podanie listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

13 - 18 sierpnia - Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły
W szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia.
Jeśli wcześniej nie złożono dokumentów w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej, należy przedłożyć oryginał świadectwa ukończenia szkoły i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

19 sierpnia - Podanie listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Więcej informacji w zakładce DORADZTWO - SZKOLNY KLUB INFORMACJI ZAWODOWEJ
|
_ _
{ Minął rok szkolny... }
| Drodzy Nauczyciele, Szanowni Rodzice, Uczniowie!
Dobiegł końca rok szkolny 2019/2020.
Wszyscy w kalendarzu swojego życia zapiszemy go jako wyjątkowy i trudny, zapamiętamy jako czas pełen wyzwań i wytężonej pracy.
Z względu na wytyczne GIS nie mogliśmy spotkać się na tradycyjnej uroczystości zakończenia roku szkolnego.
Ta niecodzienna, długo trwająca sytuacja spowodowana pandemią, była dla wszystkich niezwykle stresogenna. Stanowiła poważne wyzwanie dla każdego z nas.
Uważam, patrząc na ten proces z perspektywy niemal czterech miesięcy, że udało nam się wspólnie sprostać wymaganiom, jakie postawił przed nami COVID-19.
Był to okres ogromnych zmian w obszarze funkcjonowania szkoły, który pozwolił jednak wypracować wiele wartościowych rozwiązań.
Od szkoły i przedszkola wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wielkie wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą.
Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób, na wszystkich poziomach w naszej szkole i przedszkolu, w zdecydowanej większości kształcenie i nauka na odległość przebiegała sprawnie, bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania.
Dziękuję Wam, drodzy Nauczyciele za to, że pamiętaliście, iż po drugiej stronie komputera siedzi żywy mały człowiek, że targają nim emocje i uczucia, a także niepewność i ograniczenia, na które nie ma wpływu.
Dziękuję, że przyświecała Wam myśl, iż czasem mniej znaczy więcej, że ważne jest, by towarzyszyć uczniowi, być z nim, wspierać go w sytuacjach trudnych.
Dziękuję Rodzicom za zaangażowanie w ten trudny proces edukacji zdalnej, za to, że dla dobra swoich pociech próbowaliście pomagać, pilnowaliście, by dzieci pracowały systematycznie, a przede wszystkim dawaliście im wsparcie emocjonalne. Dziękuję, że potrafiliście pokonać frustrację i zmęczenie.
Na ręce Burmistrza Frampola, Pana Józefa Rudego składam podziękowanie dla Organu Prowadzącego za dobrą współpracę, za troskę o nasze dzieci, za pozyskiwanie sprzętu, jakże pomocnego w pracy zdalnej.
Przede wszystkim dziękuję Uczniom, którzy z dnia na dzień znaleźli się w zupełnie innej rzeczywistości i jej sprostali. Stanowicie najważniejsze ogniwo łańcucha, jakim jest szkoła. Wszystko, co robimy, robimy z myślą o Was.
Wszyscy już wiemy, że szkoła to nie tylko budynek, w którym się naucza, ale społeczność, którą tworzą wspólnie: nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice i uczniowie. Na każdym z tych podmiotów spoczywa wielka odpowiedzialność.
Doświadczyliśmy, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które rodzą się w szkolnych murach.
Rozpoczynamy wakacje - oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy. Pamiętajmy o reżimie sanitarnym.
Niech letnie dni upłyną wszystkim pod znakiem pięknej pogody. Niech to będzie czas wolny od zmartwień, czas bezpiecznego wypoczynku, czas nabierania siły, energii oraz inspiracji do pracy i nauki w nowym roku szkolnym.
Życzę, aby ten trudny okres zakończył się, a 1 września 2020 r. każdy mógł przekroczyć próg własnej szkoły.
Spokojnych i bezpiecznych wakacji!

Z serdecznymi pozdrowieniami
Elżbieta Chmiel - dyrektor Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu
|
_ _
{ Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020 }
| 26 czerwca odbyło się szczególne zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Jako jedyni świadectwa w szkole odebrali uczniowie klasy VIII. Pozostali uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami online na platformie Teams. Podsumowali pracę w mijającym roku szkolnym, wymienili się wrażeniami, życzyli sobie zdrowych i ciekawych wakacji oraz spotkania się w nowym roku już w szkole.
Taka niecodzienna sytuacja miała miejsce w związku z pandemią zakaźnej choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2.
Uroczystość przebiegała w reżimie sanitarnym, z zachowaniem procedur bezpieczeństwa.
Najlepsi ósmoklasiści odebrali z rąk Pani Dyrektor świadectwa ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Otrzymali je: Nikola Podymna, Marta Kapica, Wojciech Łyp, Zuzanna Marczak i Jakub Swatowski.
Nikola Podymna za całokształt osiągnięć otrzymała Statuetkę Najlepszego Absolwenta Szkoły 2020.
Statuetkami nagrodzono także wyróżniających się sportowców: Pawła Górę, Sebastiana Pydę, Wiktora Małera oraz Jakuba Swatowskiego.
Dyplom za wzorową 100% frekwencję otrzymał Adrian Knapik.
Rodzice najlepszych uczniów otrzymali Listy Gratulacyjne: Iwona i Ryszard Podymni, Beata i Andrzej Kapicowie, Anna i Jerzy Łypowie, Elżbieta i Piotr Marczakowie.
Pani Dyrektor podziękowała wszystkim Rodzicom za współpracę, a szczególnie tym, którzy przez wszystkie lata aktywnie włączali się w życie klasy i szkoły. Są to Panie: Anna Góra, Małgorzata Kaczor, Mirosława Malec, Monika Kiełbasa, Barbara Pyda, Anna Ruszczak, Agnieszka Swatowska.

Uczniowie skierowali podziękowania w stronę Dyrekcji, nauczycieli, wychowawcy oraz rodziców. Było trochę wspomnień i wiele wzajemnych życzeń powodzenia, realizacji marzeń i zamierzeń oraz zdrowych i spokojnych wakacji!!
|
_ _
{ Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 }
| Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 - 26 czerwca 2020 r. (piątek)

Rozdanie świadectw tylko uczniom klasy VIII.
Ósmoklasiści odbierają świadectwa ukończenia szkoły podstawowej w dniu 26 czerwca, tj. w piątek, o godz. 9.00 na salce gimnastycznej.
Uczniowie klasy ósmej kwitują odbiór świadectwa ukończenia szkoły w Księdze Absolwentów (przychodzą z własnym długopisem).
Rozdanie świadectw odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczniowie przychodzą w maseczkach i rękawiczkach oraz zachowują dystans społeczny co najmniej 2 m od siebie.
W przypadku braku możliwości odbioru świadectwa w piątek, tj. w dniu 26 czerwca br., będzie można odebrać je w innym terminie w sekretariacie szkoły, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Klasy I - VII
Wychowawca klasy o godz. 9.00 spotyka się ze swoimi uczniami i ewentualnie ich rodzicami online na MS Teams przez konto ucznia - Podsumowanie pracy w roku szkolnym 2019/2020.

Informacje dotyczące wydawania świadectw uczniom klas I - VII

Uczniowie klas I - VII odbierają świadectwa promocyjne oraz ewentualne nagrody książkowe, dyplomy na pierwszym spotkaniu z wychowawcą w nowym roku szkolnym.
W wyjątkowych sytuacjach, np. zmiany szkoły, świadectwo będzie można odebrać w innym terminie w sekretariacie szkoły, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Elżbieta Chmiel - dyrektor Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu
|
_ _
{ Warto próbować }
| Dnia 17 czerwca Ministerstwo Klimatu zorganizowało warsztaty on -line ph. Dzień o Suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu.
Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość wykazania się swoją wiedzą w tematycznym quizie interaktywnym.
Zagadnienia nie były łatwe, a zmierzający się z pytaniami musieli posiadać zasób wiadomości np. o zjawiskach suszy, retencji, ekologicznym wykorzystaniu, oszczędzaniu wody itp. Dzięki swojej wiedzy i szybkim decyzjom (liczył się również czas), nasza uczennica Katarzyna Wójcik (kl. VI a) znalazła się wśród 100 zwycięzców z całej Polski, którzy uzyskali najlepszy wynik i w nagrodę wygrała deskorolkę fiszkę. Kasi serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i wielu nagród.
|
_ _
{ Egzamin w nowej rzeczywistości. }
| Uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych w Polsce w dniach 16-18 czerwca przystąpili do Egzaminu Ósmoklasisty. Miał on odbyć się w kwietniu, ale ze względu na sytuację epidemiologiczną termin został przesunięty. Nasi ósmoklasiści przygotowywali się do swojego pierwszego egzaminu, decydującego o wyborze przyszłej szkoły, podczas całego roku szkolnego. W I półroczu zorganizowane zostały dla nich dwa egzaminy próbne, które przebiegały zgodnie z obowiązującymi procedurami. Uczniowie pracowali także w czasie nauki zdalnej - OKE umożliwiła im przystąpienie do próbnego egzaminu online. Mimo, iż w naszej szkole od 25 marca nauka przebiega zdalnie, dla ósmoklasistów - zgodnie z Rozporządzeniem MEN - zorganizowane zostały konsultacje. Umożliwiły one uczniom utrwalenie wiedzy, był też czas na wyjaśnienie trudniejszych zagadnień. Do egzaminu z języka polskiego – 16 czerwca, matematyki – 17 czerwca i języka angielskiego – 18 czerwca przystąpiło 100 % naszych ósmoklasistów. Egzaminy przebiegły sprawnie, uczniowie z sali wychodzili zadowoleni. Poradzili sobie z zadaniami, a wyniki pokażą na jakim poziomie. Ten egzamin pozostanie im w pamięci jako egzamin wyjątkowy – uczniowie zachowywali dystans przed wejściem do sali egzaminacyjnej, mieli założone maseczki i wiele pytań – jak to będzie. Życzymy im samych dobrych wieści podczas odbioru zaświadczeń z OKE Kraków. |
_ _
{ Podręczniki do religii na rok szkolny 2020/2021 }
|
Religia - podręczniki dla przedszkola i klas I-VIII

|
_ _
{ OFERTA KOLONII LETNICH 2020 }
| KOLONIE LETNIE 2020 – świetna zabawa i bezpieczeństwo Twojego Dziecka!
Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych po raz kolejny organizuje wyjazd na wypoczynek letni w formie kolonii w 2020 r. w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika.
Koszt jaki ponoszą rodzice to TYLKO: 399,00 zł za turnus plus transport (około 180, 00 zł).
Kolonie letnie organizowane są dla dzieci i młodzieży w wieku do 16 roku życia – urodzonych po 1 stycznia 2004 r., których co najmniej jedno z rodziców / prawnych opiekunów jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS (jednocześnie ma ubezpieczenie emerytalno–rentowe oraz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie) lub pobiera rentę bądź emeryturę z KRUS.
Czytaj więcej
|
_ _
{ Kolonie letnie 2020 }
|
|
_ _
{ Egzamin ósmoklasisty - wytyczne }
| UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH !!!
NOWE WYTYCZNE DOTYCZĄCE ORGANIZACJI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
Wytyczne dotyczące przeprowadzania i organizowania egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2019/2020
1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
2. Zdający nie może przyjść, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
3. Rodzic nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły.
4. Zdający nie powinien wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
5. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki. Zdający nie może pożyczać przyborów od innych zdających.
6. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
7. Czekając na wejście do szkoły albo sali gimnastycznej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
8. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą; w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sali egzaminacyjnej po zajęciu miejsc przez zdających. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5 metrowego odstępu).
9. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsc w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu ) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
- podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
- wychodzi do toalety
- kończy prace z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
10. Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.
11. Jeśli zdający poczuje się źle, niezwłocznie informuje o tym nauczyciela.


Termin egzaminu ósmoklasisty
język polski - 16 czerwca 2020 r. (wtorek) godz. 9.00
matematyka - 17 czerwca 2020 r. (środa) godz. 9.00
język angielski - 18 czerwca 2020 r. (czwartek) godz. 9.00


O czym należy pamiętać podczas egzaminu.

|
_ _
{ Kształcenie na odległość do końca zajęć dydaktycznych }
| Nauka z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, którą wprowadzono 25 marca br., została przedłużona do 26 czerwca.

Od 1 czerwca organizowane są konsultacje z nauczycielami w szkole dla wszystkich chętnych uczniów.
Chęć skorzystania z konsultacji uczeń zgłasza bezpośrednio nauczycielowi i postępuje zgodnie z Procedurą bezpieczeństwa w okresie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2
w Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu
, przekazaną przez nauczyciela.

Uczniu,
- Wchodząc do szkoły musisz mieć podpisane przez rodzica oświadczenie i deklarację - zał. 2 i zał. 3 do Procedury bezpieczeństwa. Bez tych dokumentów nie zostaniesz wpuszczony na teren szkoły.
- Jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej.
- Zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.
- Po wejściu do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast umyj ręce.
- Bezwzględnie stosuj zasady higieny tj. myj ręce, nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
- Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania.

Elżbieta Chmiel - dyrektor Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu
|
_ _
Strona 1 z 193 1 2 3 4 > >>