[ Strona Główna ˇ GaleriaListopad 13 2019 11:41:42 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2019/2020
Kontakt

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ Konkursy }
Terminy
Regulamin
Wymagania
_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Korgul, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Cyberprzemoc }
Ważne linki

Artykuł

_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 39
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: EwaBlicharz
_ _
{ Przetargi }
Październik 2019

Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Sześciolatki w bibliotece szkolnej }
| Cenne informacje, które zdobywamy poprzez czytanie i słuchanie książek są nieocenione. Bezpośredni kontakt z książką rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę, ma ogromny wpływ na kształtowanie osobowości człowieka. Od najmłodszych lat powinniśmy rozbudzać zainteresowanie książką, dlatego też, 6-latki 22 października 2019 r. wraz z wychowawczynią odwiedziły bibliotekę szkolną. Dzieci były zafascynowane magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich bywało wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami lub starszym rodzeństwem by wypożyczyć książkę. Jednak prawdziwymi czytelnikami stały się od dziś. Pani bibliotekarka założyła dzieciom karty czytelnika i wypożyczyła pierwsze książeczki do czytania w domu. Każde z nich otrzymało dzienniczek postępów czytania, w którym rodzic swoim podpisem potwierdza 10 minutowe czytanie dziecku dziennie przez 21 dni. Po wypełnieniu dzienniczka podpisami dziecko otrzyma od pani naklejki, które wklei sobie do dzienniczka. Pani Marysia, zachęcając dzieci do czytania przeczytała im pierwsze opowiadanie z "Gangu Słodziaków" i podarowała do grupy wybranego przez nich słodziaka. Na zakończenie spotkania Słoneczka podziękowały Pani bibliotekarce i zapewniły o regularnym korzystaniu z biblioteki . Wycieczka bardzo się wszystkim spodobała. Dostarczyła wielu cennych informacji, zadowolenia i wrażeń z pierwszych wypożyczonych książeczek. |
_ _
{ Informacje dla rodziców }
| Ważne informacje dla rodziców będą zamieszczane w panelu Dla Rodziców po lewej stronie.

|
_ _
{ "Owocowo" u Krasnoludków... }
| Przedszkolaki z grupy "Krasnoludki" poznawały owoce - te rosnące w Polsce, jak i te z innych krajów. W naszym przedszkolu przykładamy szczególną wagę do edukacji w zakresie zdrowego odżywiania i dbania o zdrowie, a nic tak nie uczy dobrych nawyków, jak wspólna zabawa. Rozpoczęliśmy od dokładnego umycia przyniesionych owoców. Później, pod opieką wychowawczyni i jednej z mam, owoce dokładnie obrano i pokrojono. Z tak przygotowanego menu przedszkolaki wybierały sobie swoje ulubione owoce i nadziewały na patyczki, tworząc smakowite i zdrowe szaszłyki. Praca zakończyła się degustacją. Nad przebiegiem warsztatów czuwała wychowawczyni p. Marta Hetman, wraz z mamą Alanka - p. Martą Kapicą, której serdecznie dziękujemy za współpracę. |
_ _
{ Wieczór poezji }
|
|
_ _
{ Klasy szóste w Lublinie }
| Dnia 16 października 2019 r. uczniowie klas VI a i VI b uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Pierwszym punktem programu był pobyt w Muzeum Wsi Lubelskiej. Tam wychowankowie mieli możliwość oglądania architektury wiejskiej i miejskiej oraz zbiory etnograficzne z rejonu dawnego województwa lubelskiego. Z zainteresowaniem zwiedzili także Stare Miasto, a informacje o nieistniejącym kościele farnym, zamku lubelskim oraz legendę o Czarciej Łapie przedstawili nasi rprzewodnicy -: Kuba, Karol i Jagoda. Dużą atrakcją wyjazdu był pobyt w papugarni Ara, gdzie uczniowie mieli możliwość bezpośredniego przebywania wśród ptaków oraz karmienia ich przygotowaną karmą. Ostatnim punktem programu wycieczki był seans filmowy. Naszym podopiecznym bardzo podobała się wzruszająca, opowiadająca o przyjaźni i miłości ekranizacja pt. Był sobie pies 2.
Wszyscy z pewnością będą miło wspominać wycieczkę, na której nie zabrakło pozytywnych emocji oraz wrażeń.
|
_ _
{ „Słoneczka” przygotowują sok owocowo-warzywny. }
| Warzywa i owoce to ważne elementy zdrowej i zrównoważonej diety. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli, są zachęcani do włączania ich do swojego codziennego jadłospisu. W ramach realizacji zadań związanych z tematyką październikową Warzywa i owoce kolorowe są bardzo zdrowe 6-latki robiły z pomocą wychowawczyni sok owocowo-warzywny. Każde z nich przyniosło marchewkę lub jabłko, które wcześniej starannie umyto, ostrugano i pokrojono. Następnie przygotowane kawałki wrzucano do sokowirówki. Dzieci z zaciekawieniem patrzyły na lejący się sok, który po wymieszaniu i rozlaniu do jednorazowych kubeczków degustowano. Był on bardzo smaczny i zdrowy. Nauczycielka zachęcała dzieci, do picia takich soków - soków bez konserwantów w swoich domach. |
_ _
{ Dzień Edukacji Narodowej }
| We wtorek 15 października 2019 r. nasza społeczność szkolna obchodziła święto szkolnictwa. Zgodnie z tradycją, Dzień Edukacji Narodowej był dla uczniów okazją do podziękowań i życzeń dla Dyrekcji, Nauczycieli oraz Pracowników Szkoły. Chcąc go należycie uczcić Samorząd Uczniowski przygotował akademię, podczas której można było obejrzeć pokaz mody uczniowskiej, a także nauczycielskiej - z przymrużeniem oka. Ósmoklasiści zaprezentowali skecz, ukazując w zabawny sposób realia trudnej pracy nauczyciela. Nie zabrakło również wierszy i piosenek. Prowadzący w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowali Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom naszej placówki za trud związany z krzewieniem wiedzy, troskę o uczniów, pomocną dłoń, czas i cierpliwość, życząc zarazem wytrwałości, pogody ducha i satysfakcji z pracy. Wyrazami wdzięczności były kwiaty wręczone przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego na ręce Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor oraz upominki dla Nauczycieli i Pracowników szkoły. Do życzeń i podziękowań również dołączyły się przedstawicielki Rady Rodziców. Na koniec prowadzący starali się zachęcić uczniów do pracy, życząc dużo zapału do nauki. Zwrócili oni uwagę, iż wiele od nich samych zależy - w myśl tegorocznego motta: "Nauczyciel to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza musi pochodzić od uczących się" (T. Mackenzie).
|
_ _
{ Owocowe szaszłyki w grupie III i IV }
|
Misiaczki i Leśne Duszki cały miniony tydzień zapoznawały się ze zdrowotnymi walorami owoców tych krajowych, jak i zagranicznych. Przyniesione przez dzieci owoce zostały dokładnie umyte, obrane i pokrojone, by móc przystąpić do "owocowej zabawy". Dzieci wybierały sobie swoje ulubione owoce i nadziewały je na patyczki tworząc pyszne i zdrowe owocowe szaszłyki. Praca zakończyła się degustacją, wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem.

|
_ _
{ Warsztaty "Jesienne cudaki" w grupie Biedronek }
|

Jesień to pora roku, która inspiruje do wykorzystywania swoich darów, pobudza wyobraźnię i pozwala tworzyć artystyczne dzieła. 11 września u dzieci z grupy Biedronek odbyły się warsztaty jesienne wspólnie z rodzicami Jesienne Cudaki.
Autorzy przepięknych prac wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Prace można obejrzeć w szatni grupy 3-latków.
|
_ _
{ Konkurs plastyczny }
| Zuzanna Knapik uczennica klasy V b otrzymała wyróżnienie w regionalnym konkursie plastycznym Wrzesień 1939 r. - Oczami Dziecka. Podsumowanie konkursu odbyło się 10 października 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych czterech powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Na konkurs wpłynęło 157 prac. Celem konkursu było upamiętnienie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, oraz inspirowanie do poszerzania wiedzy z zakresu historii Polski, w tym szczególnie historii najbliższej okolicy. Patronat Honorowy sprawował: poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak. Patronat medialny sprawowało: Katolickie Radio Zamość. Konkurs został zrealizowany w ramach przedsięwzięcia Wrzesień 1939 roku na zamojszczyźnie. Wręczenia nagród dokonała pani Dorota Mach - dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu oraz poseł na Sejm RP pan Sławomir Zawiślak. Uczestnicy wysłuchali prelekcji pana Tomasza Brytana z Muzeum Ziemi Biłgorajskiej na temat "Wrześniowa droga ppor. Stanisława Malchera". Na zakończenie zebrani uczestniczyli w quizie historycznym.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach przedmiotowych i tematycznych.
|
_ _
{ Oglądaliśmy spektakl pt. "Zemsta” }
| Wszyscy uczniowie klasy VIII i i kilku z klasy VII mogli obejrzeć spektakl pt. "Zemsta", który był wystawiany 10.10.2019 r. w Biłgorajskim Centrum Kultury. Dzięki pięknej dekoracji, barwnym kostiumom i znakomitym artystom Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia widzowie przenieśli się w świat szlachecki dawnej Polski.
Nasz podziw najbardziej wzbudziła świetna gra aktorów wcielających się w role: Cześnika, Dyndalskiego i Rejenta, którzy tonem głosu, mimiką i gestami podkreślili odmienność osobowości komediowych postaci. Ciekawym pomysłem reżysera było poproszenie jednego z uczniów na widowni do odegrania poszkodowanego murarza.
Zarówno u czytelników dramatu Aleksandra Fredry jak i widzów na przedstawieniu uśmiech wywoływały komiczne sytuacje, zabawne wypowiedzi i postacie, np. Papkina. Organizatorzy przygotowali też niespodziankę. Po obejrzeniu sztuki odbyło się spotkanie z aktorami, którzy poprowadzili krótkie warsztaty.
|
_ _
Strona 2 z 183 < 1 2 3 4 5 > >>