[ Strona Główna ˇ GaleriaMarzec 20 2019 12:56:48 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2018/2019

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Tomasz Nowakowski.
e-mail: iod@rodokontakt.pl

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 34
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Krystyna
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ I miejsce Mateusza }
| W dniu 5 marca odbyły się w naszej szkole eliminacje gminne XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom. Celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Naszą szkołę na turnieju reprezentowali: w I grupie wiekowej (kl. VI i młodsze) - Kacper Karwat z kl. VI, w II grupie wiekowej (kl. VII, VIII i III gimnazjum) - Maciej Malec z kl. III c oraz Mateusz Olik i Mateusz Marczak z kl. III b. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami testowymi przygotowanymi dla każdej grupy wiekowej.
Najlepiej zaprezentował się Mateusz Olik z kl. III b, który wygrał eliminacje gminne w II grupie wiekowej.
Gratulujemy Mateuszowi i życzymy mu sukcesów na eliminacjach powiatowych.
|
_ _
{ Spotkanie z fotografem }
| Uczniów klasy drugiej 1 marca 2019 roku odwiedził Pan Michał Olszyński (tata Kacperka), który z zamiłowania jest fotografem. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć profesjonalny sprzęt fotograficzny, obiektywy, którymi wykonuje zdjęcia oraz poznali sekrety wykonania dobrej fotografii. Ponadto obejrzeli kolekcję fotografii i książek, które gość przyniósł na spotkanie. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się, że podstawą pracy fotografa jest nie tylko talent, ale również ciężka praca, duże doświadczenie i ciągłe szkolenie. Na zakończenie spotkania każdy z uczniów wcielił się w rolę fotografa i wykonał zdjęcie koleżance lub koledze. Nie mogło również zabraknąć wspólnego zdjęcia. To było bardzo interesujące spotkanie, za które jeszcze raz serdecznie dziękujemy. |
_ _
{ Wizyta Krasnoludków i Motylków u stomatologa }
| W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, codziennie myją zęby, nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej. W ramach kształtowania dalszych nawyków prozdrowotnych oraz świętowania Dnia Dentysty dnia 05.03.2019 r. odwiedziliśmy pobliski gabinet stomatologiczny Gruszka &Gruszka. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani stomatolog przyjęła nas bardzo serdecznie, zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego.Każde z dzieci mogło usiąść na fotelu, na którym pani Kasia leczy zęby. Na koniec wizyty przedszkolaki dostały dyplom oraz upominek w postaci pasty do zębów oraz szczoteczki .
Mamy nadzieję, że spotkanie z panią stomatolog zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby.
|
_ _
{ OSTATNIA TAKA PRÓBA }
| W dniach 26 - 28 lutego uczniowie trzecich klas gimnazjum i ósmych klas szkoły podstawowej przystąpili do ostatniego próbnego egzaminu. Trzecioklasiści swój końcowy egzamin, zwieńczający ich edukację na tym etapie, będą zdawali w kwietniu br.:
10 kwietnia - historia i wiedza o społeczeństwie oraz język polski;
11 kwietnia - przedmioty przyrodnicze (fizyka, chemia, geografia, biologia) i matematyka;
12 kwietnia - język obcy.
Jest to ostatni rocznik gimnazjum, który w myśl reformy oświaty przestanie istnieć od nowego roku szkolnego.
Z kolei ósmoklasiści, to rocznik, który po raz pierwszy będzie zdawał taki egzamin po reformie edukacji i przywróceniu ośmioklasowej szkoły podstawowej. Egzamin odbędzie się kilka dni później i również będzie trwał trzy dni:
15 kwietnia - język polski;
16 kwietnia - matematyka;
17 kwietnia - język obcy.
Próbny egzamin pozwala sprawdzić, w jakim stopniu uczniowie opanowali wymagania określone w podstawie programowej. Przystąpienie do niego jest dla wszystkich obowiązkowe, a uzyskane wyniki nie będą miały wpływu na ukończenie szkoły, natomiast będą stanowić jedno z kryteriów rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej lub ponadpodstawowej.
Już dziś życzymy, aby wyniki były wyższe niż na próbnym egzaminie.
|
_ _
{ Podsumowanie akcji "Góra Grosza". }
|
Wspominaliśmy wcześniej, iż w grudniu przystąpiliśmy do akcji Góra Grosza, w ramach której prowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę monet groszowych na rzecz dzieci wychowujących się poza własną rodziną. Za przeprowadzenie akcji odpowiedzialne było Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Drużyną Harcerską. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej i przedszkolnej zebraliśmy prawie 40 kilogramów monet, co po dokładnym przeliczeniu dało nam rekordową sumę - 597 zł. Dziękujemy za ofiarność oraz wszystkim, którzy pomagali sortować i liczyć monety!
|
_ _
{ DZIEŃ OTWARTY }
|
|
_ _
{ Idzie Pani Zima }
| 8 lutego 2019 r. został oficjalnie rozstrzygnięty konkurs plastyczny Idzie Pani Zima, którego organizatorem był Mały Samorząd Uczniowski. Celem konkursu było przedstawienie piękna natury w zimowych barwach, wykorzystując do tego różne techniki plastyczne. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Prace oceniane były na podstawie Regulaminu przez Komisję w skład, której wchodziły nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Najładniejsze prace klasowe wykonali: Zofia Garbacz klasa III (I miejsce), Paulina Wójcik klasa II (II miejsce), Alicja Marzec klasa IA (III miejsce) i Wiktoria Stańczyk klasa IB ( III miejsce). Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Miazga klasa IA, Natalia Książek klasa I A, Karolina Małer klasa IB, Damian Kwapisz klasa IB, Kinga Krajewska klasa II, Kacper Szczęch klasa II, Wiktoria Marzec klasa III, Jakub Zdunek klasa III. Wymienieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, a prace ich można oglądać na szkolnej wystawie. |
_ _
{ Owocowe szaszłyki }
| Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej 8 lutego 2019 r. zadbali o swoje podniebienia szykując owocowe szaszłyki w ramach realizacji Programu dla szkół. Każde dziecko samodzielnie przygotowywało owocowe, zdrowe szaszłyki z przyniesionych do szkoły owoców. Obieranie skórki, krojenie, tworzenie smakowitych kompozycji na patyku było okazją do utrwalenia nawyków higieny podczas przygotowania posiłków, powtórzenia roli owoców w codziennej diecie oraz doskonalenia umiejętności posługiwania się obieraczkami. Wszystkim smakowicie pachniały przetwarzane owoce, a potem wyśmienicie smakowały gotowe szaszłyki podczas degustacji. Wychowawczynie zachęcały uczniów, aby podczas ferii zimowych zadbali o prawidłową dietę, pamiętali o regularnym spożywaniu owoców i warzyw. |
_ _
{ Międzynarodowy Dzień Pizzy w grupie Motyli }
| W związku ze zbliżającym się dniem 9 lutego Międzynarodowym Dniem Pizzy sala przedszkolna Motyli 7 lutego zamieniła się w pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie Przedszkolaki z apetytem próbowały przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.Dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z jakiego kraju pochodzi oraz stwierdziły, że własnoręcznie zrobiona pizza jest dużo smaczniejsza.
|
_ _
{ Bezpieczni i widoczni }
| 5 lutego przedszkolaki ze wszystkich grup i uczniowie edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w ramach akcji Bezpieczne i widoczne dziecko. Na początek spotkania pan Policjant przypomniał dzieciom zasady zachowania na drodze, zwracając szczególną uwagę na to, iż pieszy poza terenem zabudowanym musi być wyposażony w elementy odblaskowe. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w pogadance i zostały nagrodzone odblaskami. Później każde dziecko otrzymało odblaskową kamizelkę. Rozdał je pan Tadeusz Tujaka, przedstawiciel Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Biłgorajski. Uczestnicząca w spotkaniu pani Anita Kozak z Ośrodka Interwencji Kryzysowej także zachęciła dzieci do właściwego zachowania się na drogach. Potem podkreśliła, iż Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju udziela natychmiastowej, kompleksowej pomocy osobom znajdującym się w kryzysowych sytuacjach życiowych. Z pomocy Ośrodka może skorzystać każdy, kto takiej pomocy potrzebuje. W spotkaniu uczestniczyła także pani Anna Ruszczak Sekretarz Gminy Frampol. Życzymy wszystkim dzieciom i uczniom bezpiecznych ferii. |
_ _
{ XV Regionalny Konkurs Informatyczny Dzień Bezpiecznego Komputera }
| Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie w XV Regionalnym Konkursie Informatycznym "Dzień Bezpiecznego Komputerara" odbywającym się w Zespole Szkół Energetycznych im. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie. Gratulacje należą się naszym szczególnie dlatego, iż w tym etapie konkursu uczestniczyli uczniowie z 57 szkół z województwa lubelskiego. Oprócz rywalizacji wiedzy informatycznej uczestnicy konkursu wysłuchali ciekawych wykładów związanych z bezpiecznym korzystaniem z urządzeń cyfrowych. Zespół Szkół reprezentowało 4 uczniów: Martyna Dyl - kl. V a, Roksana Furlepa - kl. VIII a, Jakub Swatowski - kl. VII, Filip Chwiejna - kl. III b (gimnazjum). Dyplomy z wyróżnieniem otrzymało aż troje reprezentantów: Roksana, Jakub oraz Filip. Gratulujemy szerokiej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów. |
_ _
Strona 2 z 172 < 1 2 3 4 5 > >>