[ Strona Główna ˇ Galeria ˇ SzukajLuty 26 2021 11:20:13 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2020/2021
Kontakt

_ _
{ NAUKA ZDALNA }

TEAMS

Kształcenie na odległość - poradnik

Ochrona danych osobowych a zdalne nauczanie - poradnik uodo

Poradnik - nauczyciele, dyrektorzy

_ _
{ Dla Uczniów }
e-nauczanie
Pasma edukacyjne
ZDALNE LEKCJE

Zadania dla klasy VIII

MEN
OKE Kraków

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ Konkursy }
Terminy
Regulamin
Wymagania
_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Goral, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Cyberprzemoc }
Ważne linki

Artykuł

_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 42
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Mrekiel
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2020

Październik 2019

Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu }
| Choć babcia z dziadkiem lubią przesadzać,
próbując wnukom swoim dogadzać,
to kocham ich za to ogromnie
i za to, że zawsze są koło mnie,
wtedy, gdy ich potrzebuję.
Babciu i Dziadku, dziękuję!


W mroźne styczniowe dni przypadają niezwykle ciepłe święta - Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, dzieci nie mogły zaprosić do przedszkola swoich babć i dziadków na wspólne świętowanie. Nie oznacza to, że przedszkolaki zapomniały o swoich kochanych dziadkach. Dzieci w swoich grupach przedszkolnych miały zorganizowane zajęcia, na których opowiadały o swoich bliskich, mogły wysłuchać utworów literackich związanych z tymi świętami, uczyły się piosenek i wierszyków oraz wykonywały portrety babci i dziadka. Aby wyrazić swoją wdzięczność przedszkolaki przygotowały prezenciki z okazji ich święta. Bardzo żałujemy, że nie mogliśmy, tym razem wspólnie świętować tych niezwykłych dni.
|
_ _
{ Dzień Babci i Dziadka }
| 21 stycznia swoje święto mają Kochane Babcie, a 22 stycznia Dziadkowie. Drugoklasiści z naszej szkoły z tej okazji przygotowali upominki. Wykonując sercowe kwiatki opowiadali o wesołych i szczęśliwych chwilach spędzonych ze swoją Babcią i Dziadziem, mówili o ich zainteresowaniach, wspólnych wyprawach i zajęciach. Do swoich Babć dziś kierują takie słowa:
W dniu tak uroczystym, w dniu Twojego święta,
składam Ci życzenia, o Tobie pamiętam.
By życie Twe było kwiatami usłane,
tak piękne i czyste jak letni poranek.


A swoim Dziadkom życzą:
Tobie, mój Kochany Dziadku,
życzę szczęścia i dostatku.
Uśmiechaj się zawsze, bo kocham Cię szczerze
w domu, w kinie i na spacerze!
|
_ _
{ Zagłosowali }
| Uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły brali udział w dorocznym 86 Plebiscycie Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski. Głosowanie przebiegało w innej niż dotychczas formie. Uczestnicy na lekcji wychowania fizycznego mieli możliwość zapoznania się z kandydatami do tego zaszczytnego grona, a następnie głosowali na nich w swoich zespołach klasowych na Teams. Oddano 15 ważnych głosów, które zostały zsumowane i wyłoniły naszą 10-tkę przedstawiającą się następująco:
1. Robert Lewandowski
2. Kamil Stoch
3. Wilfredo Leon
4. Iga Świątek
5. Dawid Kubacki
6. Kajetan Kajetanowicz
7. Katarzyna Wasick
8. Jan Błachowicz
9. Michał Kwiatkowski
10. Bartosz Zmarzlik

W głosowaniu ogólnopolskim wzięła udział rekordowa liczba kibiców, którzy tak jak my na pierwszym miejscu widzieli najlepszego piłkarza świata - Roberta Lewandowskiego. Tuż za nim uplasowała się nasza młoda gwiazda tenisa - Iga Świątek. Kolejne miejsca zajęli sportowcy: 3. Kamil Stoch, 4. Kajetan Kajetanowicz, 5. Bartosz Zmarzlik, 6. Natalia Maliszewska, 7. Jan Błachowicz, 8. Wilfredo Leon, 9. Katarzyna Niewiadoma, 10. Dawid Kubacki.
Podsumowując całą zabawę, należy docenić wiedzę naszych uczniów o osiągnięciach polskiego sportu, ponieważ aż 8 zawodników naszej klasyfikacji ma swoje miejsce w pierwszej 10 Przeglądu Sportowego. Wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!!
|
_ _
{ Powrót do szkoły klas I-III }
| W związku z powrotem od 18 stycznia 2021 r. uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego przedstawiam poniżej ważne informacje związane z organizacją pobytu w szkole zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ i GIS.

Do szkoły przychodzą wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów infekcji. Każde dziecko należy zaopatrzyć w maseczkę ochronną. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje w częściach wspólnych szkoły.

Uczniowie dojeżdżający:
Harmonogram dowozu pozostaje bez zmian. W czasie transportu uczniów obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa.
Wydawanie obiadów – każda klasa spożywa obiad oddzielnie, o ustalonej godzinie – pod opieką wychowawcy.
Przedszkole funcjonuje bez zmian organizacyjnych, dzieci wchodzą wejściem na hol od ulicy Gorajskiej i korzystają ze swoich szatni.

Wyznaczone wejścia do szkoły dla poszczególnych klas
Klasa I – wejście od dziedzińca
Klasa II a – wejście do budynku głównego od ulicy Gorajskiej
Klasa II b – wejście przy bibliotece szkolnej
Klasa III a – wejście na segment północny (od przystanku)
Klasa III b – wejście przy bibliotece szkolnej
Na zajęcia świetlicowe uczniowie wchodzą wejściem wyznaczonym dla swojej klasy.

Przydział szatni
Klasa I – przy sali lekcyjnej
Klasa II a – przy sali lekcyjnej
Klasa II b – przy sali lekcyjnej
Klasa III a – boks klasy 4
Klasa III b – boks własny

Przydział sal lekcyjnych
Klasa I – sala nr 13 (własna)
Klasa II a – sala nr 8 w budynku głównym
Klasa II b – sala nr 6 (własna)
Klasa III a – sala nr 7 w segmencie północnym
Klasa III b – sala nr 1.5 w segmencie wschodnim

Proszę o przestrzeganie PROCEDUR BEZPIECZEŃSTWA W CZASIE EPIDEMII COVID-19 obowiązujących w Samorządowym Zespole Szkolnym we Frampolu.

Ze strony MEiN:
Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Wspólnie z GIS i MZ przygotowaliśmy wytyczne dla szkół.
Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi.
Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych

Elżbieta Chmiel - dyrektor Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu
|
_ _
{ Oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Biłgoraju }
| Informacja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Biłgoraju

W związku z rozpoczętą kwarantanną narodową, która wiąże się z licznymi ograniczeniami, w szczególności dotyczącymi kontaktów społecznych, w tym rówieśniczych, Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Biłgoraju informuje, że w okresie ferii zimowych istnieje możliwość korzystania z dodatkowych form pomocy i wsparcia dla dzieci, młodzieży i ich rodziców.

Oferujemy:
- wsparcie psychologiczne w ramach telefonu dyżurnego nr 797 433 796, który dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 15:00,
- wizyty w ramach bezpośredniego kontaktu z psychologiem, po uprzednim umówieniu telefonicznym pod nr (84) 686-10-66.

Szczepan Łubiarz
Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Biłgoraju
|
_ _
{ Boże Narodzenie 2020 }
|

Życzenia wielu radosnych chwil z okazji Świąt Bożego Narodzenia,
zdrowia, spokoju, miłości, życzliwości,
obfitości błogosławieństw od Dzieciątka Jezus,
wszystkiego, co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego 2021 Roku!

Dyrekcja SZS we Frampolu

|
_ _
{ Światło służby }
| W Betlejem, w Grocie Narodzenia Pańskiego, płonie wieczny ogień, od którego co roku odpala się jedną malutką świeczkę. Płomień tej świeczki niesiony jest przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiegając cały świat. Tegoroczna sztafeta przebiegała pod hasłem Światło służby - służby dla naszych bliskich, potrzebujących i tych, którzy działają każdego dnia na rzecz innych.
Dnia 22 grudnia 2020 r. harcerze działający przy SZS we Frampolu, zachowując obowiązujące procedury bezpieczeństwa, tradycyjnie udali się do miejscowych instytucji, urzędów i kościoła przekazując Ogień Betlejemski wraz z życzeniami świątecznymi i noworocznymi.

Trochę historii
Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Akcja nosiła nazwę "Światło w ciemności" i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORF). Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy.
Każdego roku dziewczynka lub chłopiec, wybrani przez ORF odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest do Wiednia za pośrednictwem Austrian Airlines. W Wiedniu ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.
Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii.
źródło: Link
|
_ _
{ Ozdabianie pierniczków w grupie „Biedronek" i „Motylków" }
| "ŚWIĄTECZNE PIERNIKI, SERDUSZKA, DZWONECZKI ...
RUMIANE, PACHNĄCE, PIĘKNIE PRZYSTROJONE
PEWNIE NA CHOINCE BĘDĄ ZAWIESZONE".

Grudzień to czas, kiedy przybliżamy dzieciom tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Jedną z nich jest pieczenie pierniczków. W tym wyjątkowym roku, aby tradycji stało się zadość, dzieci z grupy "Biedronek" i "Motylków" tym razem robiły pierniczki z masy solnej. Samodzielnie ozdabiały je polewą czekoladową, kolorowymi pisakami, lukrem oraz dodatkami w postaci kuleczek, serduszek i kolorowej posypki. Sprawiło im to mnóstwo radości. Każdy piernik wyglądał inaczej i był wyjątkowy. Pięknie zapakowane pierniczki wraz ze świątecznymi życzeniami zostaną rozdane rodzicom, aby zdobiły świąteczne choinki w ich domach.
|
_ _
{ Zostań Aniołem }
| Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, czas radości, miłości i nadziei. Jednak nie wszyscy mogą spędzać go wśród najbliższych, rodziny, czy w domu. Są wśród nas ludzie chorzy, którzy święta spędzają w szpitalach. Szczególnie dotkliwie odczuwają to dzieci, dlatego przedszkolaki z grupy I "Biedronki" wraz z wychowawczynią włączyli się w ogólnopolską akcję pisania kartek dla dzieci chorych WYLOSUJ ANIOŁA zorganizowaną przez Fundację Gdy Liczy się Czas. W związku z mikołajkami i zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia tematem korespondencji były życzenia świąteczne. Akcja "WYLOSUJ ANIOŁA" powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Polega ona na pisaniu kartek z życzeniami i pozdrowieniami do chorych dzieci, a jej główny cel to wsparcie małych pacjentów w trudnych chwilach oraz wywołanie uśmiechu na ich buziach.
Dzieci wspólnie z nauczycielką wykonały kartkę, która zawierała kilka słów wsparcia i życzenia dla dzieci leczących się na chorobę nowotworową. Chcielibyśmy chociaż na chwilę "odczarować" towarzyszące im trudne emocje. Mamy nadzieję, że nasze słowa wsparcia, które płyną prosto z serca wywołają uśmiech na buźkach chorych dzieci, a także na twarzach ich rodziców.
|
_ _
{ Ozdoby Bożonarodzeniowe }
| W miesiącu grudniu, przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami, przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia. Wykonywały różnymi technikami plastycznymi ozdoby bożonarodzeniowe, m. in. bombki, stroiki, bałwanki, aniołki, choinki, kartki i wiele innych.
Celem przedsięwzięcia, zorganizowanego przez wychowawczynie grup przedszkolnych, było aktywne działanie na rzecz promowania talentów dzieci, jak również rozbudzanie aktywności twórczej, odczuwanie więzi emocjonalnej z rodziną i przywiązania do najbliższych, wzmacnianie wzajemnych relacji opartych na szacunku, akceptacji i miłości.
Wykonane prace tworzą wystawę na korytarzu szkolnym. Z uwagi na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne, fotorelację będzie można obejrzeć online, na stronie szkoły.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za liczny udział w przedsięwzięciu.
|
_ _
{ Rok Świętego Jana Pawła II }
| W Roku Świętego Jana Pawła II, w którym przeżywaliśmy 100-lecie jego urodzin, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w katechezach poświeconych pamięci naszego wielkiego rodaka i roli jaką odegrał w historii Polski, Europy i świata.
Szczególnym sposobem upamiętnienia tego jubileuszu był ogłoszony w listopadzie konkurs na prezentację multimedialną o św. Janie Pawle II. Wzięło w nim udział 15 chętnych uczniów z kl. V-VIII. Wszyscy wykazali się dużą inwencją w sposobie przekazu treści, doborze zdjęć i grafiki. Przygotowane przez nich prezentacje w ciekawy sposób ukazują najważniejsze wydarzenia z życia naszego papieża i zostaną przedstawione w klasach dla jeszcze lepszego przybliżenia postaci św. Jana Pawła II. Komisja w składzie: ks. Paweł Zubrzycki, p. Wioletta Magoch i p. Joanna Korgul oceniała prace biorąc pod uwagę dobór treści, sposób przekazu, pomysłowość, wkład pracy, umiejętność stosowania technologii komputerowej. Oto wyniki:
I miejsce - Katarzyna Wójcik z kl. VII a
II miejsce - Olga Futyma z kl. VII a
III miejsce - Weronika Wach a kl. VI b.

Dodatkowo wyróżnieni zostali: Eliza Krasnodębska z kl. VII a i Kacper Karwat z kl. VIII a. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Pamiątkowe dyplomy i nagrody zostaną wręczone, gdy spotkamy się w szkole.
|
_ _
Strona 2 z 199 < 1 2 3 4 5 > >>