[ Strona Główna ˇ GaleriaPaździernik 19 2018 11:45:27 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2018/2019

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Tomasz Nowakowski.
e-mail: iod@rodokontakt.pl

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 31
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ElKa
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia }
|
28 września 2018 r. obchodzony był VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
To dzień symboliczny, który ma na celu zachęcić wszystkich uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W naszej szkole obchody tego dnia prowadzone były wspólnie z WMTDay 2018. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić zaległości. Na lekcjach matematyki zostały przeprowadzone egzaminy klasowe i najlepsi uczniowie otrzymali tytuł Experta Tabliczki Mnożenia.
Taki dzień pokazuje, jak bardzo ważna i przydatna jest umiejętność posługiwania się tabliczką mnożenia nie tylko na lekcjach matematyki, ale także w codziennym życiu.
|
_ _
{ DLA NIEPODLEGŁEJ „Plon niesiemy, plon…” }
|

Rok 2018 jest w polskim kalendarzu rokiem szczególnym. W ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, 27 września 2018 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dożynki. W pięknie udekorowanej hali widowiskowo-sportowej zostały wyeksponowane wszystkie możliwe dary sadów, ogrodów, pól i lasów. Jak na prawdziwe Dożynki przystało nie zabrakło wieńca, tradycyjnego chleba i stołów z wiejskim jadłem. Uroczystość rozpoczęła się wiązanką pieśni regionalnych w wykonaniu chórku Frampolskie Nutki, Pani wicedyrektor Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu, Teresa Moskwa godnie i serdecznie powitała przybyłych gości. Dzieci pod bacznym okiem swoich wychowawczyń przygotowały niesamowity program artystyczny, w którym były: tańce ludowe, dożynkowe przyśpiewki oraz scenki dotyczące trudnej pracy żniwiarza, młynarza i piekarza. W tym ważnym dniu dzieciom towarzyszyli ich rodzice oraz zaproszeni goście: Burmistrz Frampola Tadeusz Niedźwiecki, Przewodniczący Rady Miejskiej we Frampolu Wojciech Kowalik, Kierownik Samorządowego Ośrodka Oświaty we Frampolu Barbara Małek, Przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Szczęch. Naszą uroczystość uświetniły także delegacje z przedszkoli naszego powiatu: Publiczne Przedszkole w Markowiczach, Przedszkole Integracyjne BAMBINI w Biłgoraju, Samorządowe Przedszkole nr 1 w Biłgoraju, Akademia Przedszkolaka Publiczne Przedszkole Językowe w Biłgoraju, Samorządowe Przedszkole nr 2 w Biłgoraju i Samorządowe Przedszkole nr 3 w Biłgoraju. Każda z delegacji przygotowała przepiękny wieniec dożynkowy z elementem patriotycznym. Po części artystycznej pani wicedyrektor zaprosiła wszystkich zebranych do wzięcia udziału w Korowodzie Dożynkowym ulicami naszego miasteczka. Mieszkańcy Frampola mogli podziwiać dożynkowe wieńce oraz piękne stroje ludowe uczestników. Na zakończenie wszyscy zebrani mogli posmakować dożynkowych specjałów i posłuchać ludowych piosenek w wykonaniu zespołu Gospa.
Dziękujemy za udział w uroczystości, który jest świadectwem patriotyzmu, a także wyrazem szacunku wobec tradycji, kultury i historii.
Swoją wdzięczność kierujemy w stronę rodziców, którzy tak aktywnie włączyli się w przygotowanie uroczystości.
|
_ _
{ Lekkoatleci na start }
| 25 września uczniowie naszej szkoły udanie rozpoczęli zmagania na płaszczyźnie sportowej biorąc udział w Igrzyskach Powiatowych w sztafetowych biegach przełajowych nad pięknym zalewem w Biszczy.
Były to najliczniej obsadzone zawody w historii. Na starcie stanęło po 12 reprezentacji w każdej kategorii wiekowej. Nasi sportowcy spisali się bardzo dobrze zajmując miejsca na podium lub tuż za nim. Z brązowymi medalami wrócili chłopcy młodsi i starsi biegnąc w składzie: Tomasz Kaczor, Kacper Filipowicz, Jan Żywot, Kacper Sawa, Sebastian Stańczyk, Kacper Bielak, rez, Maciej Brytan. Starsi: Paweł Góra, Sebastian Pyda, Bartłomiej Oleszek, Hubert Zając, Mateusz Bratuń, Hubert Książek, Bartłomiej Kapuśniak, Bartłomiej Marczak,raz. Jakub Stańczyk. Nasze młodsze dziewczęta: Anna Tryka, Kaja Swatowska, Justyna Marzec, Zuzanna Kozioł, Aleksandra Zaremba, Martyna Alterman cieszyły się na mecie z V miejsca. Dziękujemy za udane otwarcie sezonu!!
|
_ _
{ Śladami Niepodległości w Warszawie }
| Dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie naszej szkoły w dniach 20 - 21 września wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszego dnia zwiedzili Stadion Narodowy, odbyli wycieczkę objazdową Szlakiem Niepodległości poznając pomniki „Ojców Niepodległości”. Następnie udali się do Muzeum Wojska Polskiego, gdzie pogłębili swoją wiedzę na temat wydarzeń z okresu I i II wojny światowej. Ostatnim punktem programu tego dnia było odwiedzenie Cmentarza Powązkowskiego, gdzie spoczywają uczestnicy walk o wolną Polskę i ludzie zasłużeni dla Ojczyzny.
Drugiego dnia brali udział w (przygotowanej przez przewodnika) grze miejskiej „Polskie drogi do Niepodległości” w Łazienkach Królewskich. Następnie byli przy grobie Nieznanego Żołnierza, spacerowali po Starówce, gdzie zobaczyli między innymi pomnik Syrenki i pomnik Małego Powstańca. Na zakończenie wycieczki podziwiali panoramę miasta z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Zmęczeni , ale w dobrych humorach w godzinach nocnych wrócili do domu. Dzięki podróży do stolicy uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat okoliczności Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz wybitnych postaci, które miały bardzo duży wkład w jej odzyskanie.
|
_ _
{ AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ }
| Ziemia woła każdego z nas o pomoc, by zachować jej piękno. W piątek 21.09.2018r. nasza szkoła ponownie zaangażowała się w ogólnoświatową akcję Sprzątania Świata pod hasłem AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ. Jest to jubileuszowa 25 edycja, której celem jest promowanie i pogłębianie selektywnej zbiórki odpadów. Przed rozpoczęciem sprzątania wychowawcy dokładnie omówili zasady właściwej segregacji, a dzieci odczytały co należy wrzucać do poszczególnych worków w zależności od koloru. Najmłodsi uczniowie posprzątali teren wokół szkoły, starsi ulice miasta, a gimnazjaliści obszar nad zalewem. Poznana wiedza przyczyni się do świadomego selekcjonowania odpadów w każdym domu i zaowocuje poprawą czystości Małej Ojczyzny.
|
_ _
{ Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka }
|
Tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka odbyły się 20 września w grupach przedszkolnych pod okiem wychowawczyń. Na wstępie nauczycielki złożyły dzieciom życzenia z okazji ich święta. Prowadziły z dziećmi rozmowę na temat: Czy dobrze być dzieckiem i dlaczego?. Następnie dzieci śpiewały ulubione piosenki, bawiły się przy muzyce i same wybierały to, w co chcą się bawić. Na twarzach maluchów nie brakowało uśmiechu i radości. Nie zabrakło również prezentów, które ufundowała Rada Rodziców w postaci śmiesznego balonika i słodkiego poczęstunku. Jeszcze raz życzymy dzieciom Wszystkiego Najlepszego!
|
_ _
{ Zebranie z rodzicami }
| Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum na zebranie, które odbędzie się w dniu 24 września 2018 r. (poniedziałek) o godz.16.00.

Program:
- Zebranie ogólne na HALI
- Spotkania z wychowawcami w klasach.

O godz. 17.30 - Zebranie Rady Rodziców Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu w pracowni komputerowej - sala nr 9 (I piętro w budynku głównym).

|
_ _
{ W kinie i ZOO }
| Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w zamojskim zoo. W tym roku Ogród Zoologiczny obchodzi jubileusz 100-lecia powstania placówki i dlatego program edukacyjny głównie obejmował tematykę historii jej rozwoju. Wychowankowie dodatkowo uzyskali wiadomości o różnorodności biologicznej i zagrożeniach w naturze prezentowanych gatunków zwierząt oraz szczególnego udziału współczesnych ogrodów zoologicznych w ich ochronie.
Kolejnym punktem programu naszego wyjazdu był udział w projekcji filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa. Uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili bohaterskie czyny pododdziału lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii podczas bitwy o Anglię w 1940 roku. Ten Polski film, wyreżyserowany przez Denisa Delića powstał na podstawie słynnej książki Arkadego Fiedlera "Dywizjon 303". Projekcja filmu oraz lekcja w zoo miały miejsce dnia 12.09.2018 r.
|
_ _
{ Uczciliśmy rocznicę bombardowania Frampola }
| 13 września 1939 roku to bardzo ważna data w historii naszego miasta.
To właśnie wtedy został zbombardowany Frampol, który Niemcy potraktowali jako miejsce ćwiczeń: testowali nowe bomby zapalające i szkolili lotników. Teren wybrano ze względu na specyficzny układ ulic przypominający tarczę strzelecką. O tym tragicznym w skutkach wydarzeniu pamiętają uczniowie naszej szkoły.
W tym roku, wzorem poprzedniego, przygotowali ulotkę informacyjną o okolicznościach i skutkach zbombardowania Frampola.
Grupa harcerzy najpierw udała się do sal lekcyjnych, gdzie przypomniała uczniom historię naszej miejscowości z 13 września - początku II wojny światowej. Następnie udała się na teren miasta, aby porozmawiać na temat tego wydarzenia z lokalną społecznością i pracownikami najważniejszych instytucji.
Ta forma upamiętnienia rocznicy bombardowania spotkała się z zainteresowaniem mieszkańców Frampola. Bieżący rok jest dla nas szczególny - świętujemy 100 - lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, a więc staramy się pogłębić wiedzę historyczną dotyczącą naszego kraju i "Małej Ojczyzny".
|
_ _
{ Zainaugurowaliśmy Narodowe Czytanie 2018 }
| Tegoroczna akcja Narodowe Czytanie 2018 odbywa się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadecydowano, że Polacy spotkają się przy lekturze dzieła Stefana Żeromskiego pt. "Przedwiośnie". Powieść jest obrazem przeżyć naszych przodków będących świadkami przywrócenia ojczyzny po 123 latach zaborów na mapę świata. W całej Polsce w różnych miejscach utwór ten będzie czytany 8. września 2018 r. Społeczność uczniowska naszej szkoły spotkała się przy lekturze w hali widowiskowo-sportowej w piątek. Wszyscy wykazali duże zainteresowanie akcją. Wzięło w niej udział ponad 40 osób. Uczniowie przygotowali gazetki poświęcone życiu i twórczości pisarza oraz ekspozycję bibliofilską wydawnictw książkowych wielkiego prozaika. Po przeczytaniu przez Panią wicedyrektor Teresę Moskwę okolicznościowego listu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dzieci, młodzież i nauczyciele przystąpili do czytania utworu, który bardzo zainteresował zebranych. Być może wspólna lektura zainspirowała wielu do poznania powieści w całości, a także innych dzieł pisarza. Prowadzący zachęcali także do sięgania po utwory Antologii Niepodległości przygotowanej z myślą o Roku Jubileuszu i spędzania wolnego czasu z piękną polską literaturą. Na zakończenie spotkania można było podejść do stolika po opatrzenie własnych egzemplarzy ,,Przedwiośnia" upamiętniającą pieczęcią.
|
_ _
{ Rozpoczęliśmy rok szkolny 2018-2019 }
| Uczniowie Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu 3 września 2018 r. o godzinie 8.30 uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2018-2019. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego odebrała meldunki od gospodarzy klas, po czym nastąpiło wciągnięcie flagi na maszt i odśpiewanie naszego hymnu państwowego. Szkolną uroczystość swoją obecnością uświetnili sekretarz Gminy Frampol p. Józef Rudy i przewodniczący Rady Miejskiej p. Wojciech Kowalik. Następnie uczniowie, nauczyciele i przedstawiciele władz samorządowych złożyli wieńce pod Pomnikiem Niepodległości i udali się na Mszę Świętą. Po powrocie do szkoły pani wicedyrektor Teresa Moskwa zapoznała zebranych z organizacją pracy, złożyła uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom życzenia na nowy rok szkolny. Po spotkaniu uczniów z wychowawcami w klasach delegacja uczniów, nauczycieli udała się na cmentarz i zapaliła znicze na grobach żołnierzy poległych za ojczyznę oraz zmarłych nauczycieli. |
_ _
Strona 2 z 163 < 1 2 3 4 5 > >>