[ Strona Główna ˇ GaleriaLipiec 21 2018 05:41:47 ]
{ Inspektor Ochrony Danych }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Tomasz Nowakowski.
e-mail: iod@rodokontakt.pl

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2017/2018

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 31
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ElKa
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ CHWAŁA BOHATEROM NIEPODLEGŁEJ }
| W maju i czerwcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzech konkursach historycznych, organizowanych w Roku Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Konkurs Historyczny Wolna - Niepodległa był pod patronatem kuratorium. W etapie szkolnym wyłonieni zostali czterej nasi reprezentanci w powiecie: Kacper Karwat - klasa V, Kacper Skiba - klasa VII a, Justyna Brytan - klasa II c, Maciej Malec - klasa II a.
Kolejny konkurs: XIX Konkurs o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej dotyczył naszego regionu w czasie II wojny światowej. Mikołaj Dubiel godnie reprezentował szkołę, odpowiadając na bardzo szczegółowe pytania zawarte w teście. Uczestnicy konkursu mieli też okazję odwiedzić miejsca związane z ważnymi wydarzeniami w naszym regionie. Poznali też nowe fakty dotyczące tej tematyki.
Następny konkurs dotyczył historii Frampola i miał zasięg wewnątrzszkolny. Jego zwycięzcami zostali: Kacper Skiba - klasa VII a, Maja Kozioł - klasa V i Marcin Maciocha - klasa VII a. Uczniowie biorąc udział w konkursach, złożyli hołd Bohaterom Niepodległej i uczcili stulecie odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości.
|
_ _
{ Rodzinny rajd rowerowy }
| W roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w niedzielę 10 czerwca, w godzinach popołudniowych, z inicjatywy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Olimpik" działającego w naszej szkole odbył się pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy. Grupa 51 uczniów i rodziców wyruszyła w trasę do Pulczynowa. Przy sprzyjającej pogodzie i w bardzo miłej atmosferze uczestnicy pokonali dwudziestokilometrową trasę. W Pulczynowie nad stawem grillowano, a najmłodsi integrowali się, bawiąc się i pływając łódką. Uczestnicy wyprawy powracali do Frampola w bardzo dobrych humorach i już planowali następny "rodzinny wypad". Organizator rajdu dziękuje Państwu Liwakom za udostępnienie swojej posesji na odpoczynek, a uczniom i rodzicom za tak liczny udział w imprezie. |
_ _
{ Wycieczka pierwszoklasistów do Zamościa }
| Uczniowie klasy pierwszej 8 czerwca 2018 r. byli na wycieczce w Zamościu. Podczas urokliwego spaceru uliczkami Starego Miasta z panią przewodnik, dzieci miały okazję poznać historię i zabytki miasta. Dużą atrakcją było przyuczenie uczestników wycieczki do służby wojskowej i odpalenie armaty w Obozie Wojskowym w Nadszańcu. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach chemicznych, podczas których jako młodzi alchemicy na podstawie starej receptury wykonywały kolorowe eksperymenty. Wykazały się też niebywałą odwagą podczas doświadczenia z płonącym ogniem na dłoni. Po zajęciach sprawnościowych w twierdzy i warsztatach naukowych na wyższej uczelni, nadszedł czas na słodkie przyjemności. W Manufakturze Słodyczy Tęcza dzieci obserwowały proces robienia cukierków, by później pod okiem instruktorek wykonać dla siebie niepowtarzalnego lizaka. Ostatnim punktem programu był zakup pamiątek. Strudzeni, ale szczęśliwi i pełni dobrej energii wycieczkowicze wrócili do Frampola, gdzie czekali już stęsknieni rodzice. Uczniowie z wychowawczynią dziękują dla Pani Annie Olszyńskiej i Pani Monice Odrzywolskiej za pomoc w przygotowaniu wycieczki.
|
_ _
{ Gimnazjaliści zaprezentowali drzewa genealogiczne }
| „Kim jestem? Drzewo genealogiczne mojej rodziny” to temat projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów klasy II a. Grupa w składzie: Amelia Kruszyńska, Amelia Mękal, Igor Flis, Piotr Książek i Kamil Kurzawski przez kilka miesięcy gromadziła informacje na temat swoich rodzin docierając do różnych źródeł. Uczniowie przeprowadzili wiele rozmów, wysłuchali licznych opowieści i wspomnień rodziców, babć, dziadków i prababci. Przejrzeli wszelkie dostępne źródła i rodzinne pamiątki: albumy, fotografie, dokumenty, listy, pamiętniki. Spędzili wiele godzin analizując z bliskimi swoje korzenie i zgłębiając wiedzę na temat swojego pochodzenia. Próbowali odnaleźć przykłady splatania się historii rodzin z historią miejscowości. Odwiedzali cmentarze pozyskując z nagrobków potrzebne informacje. Przygotowali biogramy - krótkie notki o bliskich zawierające datę urodzin i śmierci, miejsce zamieszkania, zawód lub zajęcie.
11 czerwca 2018 roku przedstawili efekty swojej pracy. Zaprezentowali drzewa genealogiczne, zgromadzone fotografie członków swoich rodzin z różnych okresów życia oraz wiele pamiątek rodzinnych.
Spotkanie odbyło się w miłej i przyjemnej atmosferze. Gimnazjaliści podziękowali swoim bliskim za pomoc i wsparcie, za poświęcony czas i cenne wskazówki. Zgodnie stwierdzili, że projekt był okazją do wielu spotkań, rozmów i wspomnień w gronie rodzinnym. Stał się także inspiracją do dalszych poszukiwań własnych korzeni.

|
_ _
{ Nauka może być... zabawą }
| Z okazji Dnia Dziecka uczniowie edukacji wczesnoszkolnej w dniu 7 czerwca udali się na wycieczkę do Janowa Lubelskiego na spektakl teatralny pt. "Ach, ta Pippi". Po raz kolejny uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanych przez aktorów NTE z Wrocławia, który został bardzo dobrze odebrany przez młodych widzów. Zabawne przygody Pippi, ciekawe efekty specjalne z wykorzystaniem nowoczesnej techniki oraz wiele wesołych piosenek dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń.
Po obejrzeniu spektaklu uczniowie klas III, udali się do pobliskiego Parku Rekreacji Zoom Natury - pierwszego w Polsce centrum edukacji aktywnej powiązanej z tematyką przyrody. Głównym punktem programu wycieczki były Laboratoria Wiedzy: "Runo Leśne", "Zoom Natura", "Awifauny i Troposfery", "Recyklingu i Energii", w których pod specjalnie zaprojektowanymi soczewkami i kamerami uczniowie mogli zajrzeć w niewidziane gołym okiem tajniki przyrody świata roślinnego i zwierzęcego. Mogli także zagrać w gry o tematyce przyrodniczej i poznawać fascynujący świat przyrody wszystkimi zmysłami. Wycieczka do ZOOM NATURY w Janowie Lubelskim była dla wszystkich ciekawą, pouczającą i pełną przygód lekcją przyrody.
|
_ _
{ Wizyta w Szkole Orląt w Dęblinie w Roku Jubileuszowym }
| Wczesnym rankiem we wtorek 5. czerwca 2018 r. uczniowie klas IV pod opieką wychowawczyń i mam udali się na wycieczkę. W ramach obchodów stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę odwiedzili słynną Wyższą Szkołę Sił Powietrznych w Dęblinie kształcącą przyszłych pilotów samolotów wojskowych. Poznali dzieje polskiego lotnictwa i jego rolę w obronie kraju kiedyś i dziś. Zwiedzając Muzeum Sił Powietrznych, mieli okazję zobaczyć samoloty, które kiedyś broniły naszej Ojczyzny oraz najnowsze maszyny. Wchodzili też do samolotu Jak – 40. Poza tym czwartoklasiści z okazji Dnia Dziecka spędzili kilka godzin w niesamowitym miejscu – parku edukacji i rozrywki Farma Iluzji. Bawiąc się i ucząc, wzbogacili swoją wiedzę o zjawiskach optycznych i kształtowali nawyki aktywnej zabawy i wypoczynku. Labirynty luster, krzywe domy i tunele zapomnienia na pewno pozostaną długo w pamięci uczestników wyprawy.
|
_ _
{ Motylki na Mundialu }
|
10 czerwca grupa Motylki i przyjaciele brała udział w Dziecięcym Mundialu Piłkarskim AP GOL w Biłgoraju. Przedszkolaki dzielnie walczyły o każdą bramkę i wygrały wszystkie spotkania. Wróciliśmy szczęśliwi z medalami i pucharem, który stanie na honorowym miejscu w naszej sali.
|
_ _
{ Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości }
| Społeczność naszej szkoły podjęła próbę bicia rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza. 8 czerwca na szkolnym dziedzińcu przy muzyce Wojciecha Kilara - polonezie z filmu "Pan Tadeusz" Andrzeja Wajdy tańczyły przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nauczyciele, świętując w ten sposób 100 - lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Akcja została zainicjowana przez Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu i polegała na odtańczeniu poloneza w różnych miejscach o tej samej porze. W naszej szkole tańczyło 220 odświętnie ubranych osób, które do tego zadania starannie ćwiczyły pod okiem Pani Małgorzaty Tchórzewskiej - twórczyni choreografii. To niecodzienne wydarzenie poprzedził "Korowód Niepodległości" - uczniowie krokiem polonezowym przemierzyli ulice Frampola. Było to wyjątkowo piękne widowisko, ponieważ uczestnicy wystąpili w strojach ludowych, szlacheckich i dworskich. Wśród nich można było podziwiać króla, a nawet Marszałka Józefa Piłsudskiego - patrona naszej szkoły, który wniósł duży wkład w odzyskanie niepodległości przez Polskę. Zarówno korowód, jak i taniec wywarły duże wrażenie na obserwatorach, a dla uczestników były wyjątkowym przeżyciem, bo takiej uroczystości w naszej szkole jeszcze nie było. |
_ _
{ "Mama, tata, siostra, brat..." }
| W dniu 8 czerwca 2018 r. nasze przedszkolaki uczciły Dzień Rodziny przedstawieniem pod hasłem: "Z SERCA ŻYCZENIA SKŁADAMY". Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor mgr inż. Elżbieta Chmiel, która serdecznie powitała przybyłych gości. Hala sportowa stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. Przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, teatralne, wokalne i taneczne. Na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno - wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Panowała podniosła, bardzo radosna, niezwykle rodzinna i miła atmosfera. Podziękowań, braw i pochwał dla przedszkolaków tego dnia nie brakowało.
Pamiątką dla Rodziców będą nie tylko zdjęcia, ale przede wszystkim wykonane z miłością upominki, wręczone przez dzieci po występie. Jesteśmy przekonani, że na długo będą przypominać, iż w rodzinie zaczyna się życie a miłość nigdy nie kończy.
|
_ _
{ Archipelag Skarbów }
| Archipelag Skarbów to ciekawy program profilaktyczny dla młodzieży, który uczy zdrowego i mądrego stylu życia. W naszej szkole w dniach 5-6 czerwca odbyły się na hali dwa czterogodzinne bloki warsztatów prowadzone przez trenerów z udziałem uczniów klas VII sp. i II gimnazjum. Archipelag Skarbów pokazuje, w jaki sposób można bez alkoholu, narkotyków, przemocy i pornografii osiągnąć szczęście, trwałą miłość i zrealizować własne pasje i marzenia. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o miłości, seksualności, asertywności oraz budowaniu relacji na zaufaniu i szacunku. Trenerzy stosowali różne metody pracy z grupą, wykorzystując prezentacje multimedialne, krótkie filmiki i muzykę, dzięki czemu program cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży. Uczniowie z chęcią brali udział w organizowanych konkursach i ćwiczeniach oraz prezentowali własną twórczość. W ramach programu odbyły się również spotkania informacyjno-szkoleniowe dla rady pedagogicznej i rodziców. Tak prowadzona profilaktyka z pewnością pomoże młodzieży wybrać właściwą drogę życia. |
_ _
{ Przedszkolaki na spektaklu w Janowie Lubelskim }
| "Ach ta Pippi" to tytuł pouczającego i niezwykle efektywnego spektaklu, jaki w czwartek, 7 czerwca 2018 r. obejrzały dzieci z naszego przedszkola. To bardzo barwne i przezabawne przedstawienie w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu zachwyciło przedszkolaków. Dzieci poznały bardzo ciekawą historię małej Pippi, przekonały się, co oznacza i jak ważna jest dzisiaj tolerancja, przyjaźń i szacunek dla każdego człowieka. Przekonały się, jak można miło spędzać czas w grupie z rówieśnikami. W przedstawieniu obok aktorów wystąpiły efektowne lalki teatralne. Spektakl był bardzo wesoły, przeplatany piosenkami, które łatwo wpadały w ucho. Dzieci były pod wrażeniem nowatorskich rozwiązań, w tym kolorowych projekcji multimedialnych. Dziękujemy rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wyjazdu. |
_ _
Strona 2 z 161 < 1 2 3 4 5 > >>