[ Strona Główna ˇ NAUKA ZDALNA ˇ Zdalne przedszkoleListopad 24 2020 10:53:00 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2020/2021
Kontakt

_ _
{ NAUKA ZDALNA }
NAUKA ZDALNA

TEAMS

Kształcenie na odległość - poradnik

Ochrona danych osobowych a zdalne nauczanie - poradnik uodo

Poradnik - nauczyciele, dyrektorzy

_ _
{ Dla Uczniów }
e-nauczanie
Pasma edukacyjne
ZDALNE LEKCJE

Zadania dla klasy VIII

MEN
OKE Kraków

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ Konkursy }
Terminy
Regulamin
Wymagania
_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Goral, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Cyberprzemoc }
Ważne linki

Artykuł

_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 42
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Mrekiel
_ _
{ Przetargi }
Październik 2019

Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ # Szkoła pamięta }
|
W bieżącym roku szkolnym nasza drużyna harcerska włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta". Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. W związku z tym, dnia 4 listopada, przedstawiciele harcerzy razem z opiekunem odwiedzili groby osób zasłużonych dla społeczności lokalnej i zapalili znicze na grobach nieznanego żołnierza. W ten sposób nasza szkoła dołączyła do społeczności szkół pielęgnujących pamięć o naszej historii.
|
_ _
{ "Przedszkolaki pamiętają..." }
| Dzieci z Przedszkola we Frampolu wzięły udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta". Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi najmłodszych na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej ojczyzny, regionu, dzięki którym możemy się dziś cieszyć wolnością. Akcja nawiązuje do polskiej tradycji Święta Zadusznego, w związku z tym przedszkolaki wykonały prace plastyczne o tej tematyce. Podczas pogadanek na zajęciach, dzieci utrwaliły wiedzę na temat lokalnych miejsc pamięci, tj. Pomnika Niepodległości i Grobów Nieznanych Żołnierzy znajdujących się na cmentarzu parafialnym. Wszystkim bohaterom zostały dedykowane prace plastyczne w postaci zniczy, świec, chryzantem. Dzięki udziałowi w akcji dzieci będą pamiętać, że pomimo trwającej pandemii nie wolno nam zapomnieć o polskich bohaterach, a wdzięczność za ich poświęcenie jest obowiązkiem każdego, nawet najmniejszego Polaka. |
_ _
{ LEKTURKI SPOD CHMURKI i Święto Drzewa }
| W ubiegłym roku szkolnym uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w projekcie czytelniczym CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki. W październiku 2020 r. ponownie przystąpili do II edycji tego projektu, który oprócz rozwoju czytelnictwa najmłodszych uczniów szkoły podstawowej porusza także aspekt ekologiczny. Uczniowie do I modułu noszącego nazwę "Mała chmurka w krainie drzew" wybrali książkę Marii Terlikowskiej "Drzewo do samego nieba". Założyli lekturniki, w których wykonują zadania związane z przeczytaną książką.
Każda klasa zorganizowała również we własnym zakresie Święto Drzewa. Uczniowie oglądali prezentacje na temat znaczenia drzew w życiu człowieka, dyskutowali w jaki sposób chronić drzewa i przyrodę. Dowiedzieli się co oznacza pojęcie pomnik przyrody oraz, że takim pomnikiem przyrody w gminie Frampol jest 400 - letnia lipa w Chłopkowie.
Uczestniczyli w wycieczkach krajoznawczych po najbliższej okolicy. Rozpoznawali drzewa, zbierali liście, liczyli gniazda ptaków. Klasa III a w pobliżu szkoły znalazła okazałego klona, którego obwód wynosi 2m 35cm. Dzieci zebrały jego nasiona i w klasie zasadziły w doniczce. Natomiast uczniowie klasy III b rozpoczęli hodowlę świerka z przyniesionej szyszki. Teraz opiekują się posadzonymi nasionkami, czekają na rozwój młodych roślinek i mają nadzieję, że wyrosną z nich "drzewa do samego nieba".
Każda klasa wykonała także ciekawą pracę plastyczną związaną z omawianą tematyką: klasa I - Drzewo w jesiennej szacie, klasa II a - kolorowy las liściasty na jesiennych dyniach, klasa II b - Makietę drzewa, klasa III a i III b - Jesienne drzewo. Połączenie zadań czytelniczych i ekologicznych jest wartościowym sposobem na edukację dzieci młodszych, z której wychowankowie czerpią dużo wiedzy i radości.
|
_ _
{ Klasa II b wzięła udział w akcji MEN "Szkoła pamięta" }
| W tegorocznej edycji akcji MEN "Szkoła pamięta", która ma za zadanie upamiętnić ważne rocznice i wydarzenia historyczne Ojczyzny, wzięli udział także uczniowie klasy II b naszej szkoły. Ze względu na zbliżający się czas zadumy i nostalgii związanej z obchodami świąt: Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego wspólnie postanowiliśmy, że uczniowie wykonają pracę techniczną nawiązującą do polskiej tradycji obchodów tych uroczystości i w klasie zostało wykonanych wiele zniczy. Wykorzystując dary jesieni zebrane na spacerze, dzieci stworzyły lampiony, które ozdabiają korytarz naszej szkoły. |
_ _
{ "Bajki uczą życia" - innowacja pedagogiczna z elementami biblioterapii }
| W dniach od 26.10. 2020 roku do 30.10.2020 roku we wszystkich grupach przedszkolnych zostały przeprowadzone w ramach innowacji pedagogicznej zajęcia z biblioterapii. Dzieci wysłuchały bajki "O dwóch ołówkach", której tematem była przyjaźń. Po zapoznaniu się z przeżyciami głównych bohaterów: ołówków, dzieci podzieliły się swoimi refleksjami i spostrzeżeniami. Oceniły nastrój czytanego utworu. Następnie zmierzyły się z bardzo ciekawym wyzwaniem, jakim było powiedzenie coś miłego do swojego kolegi lub koleżanki. Kolejnym zadaniem było narysowanie przyjaciela grupy - fantastycznego stworka - Plampacza. Podczas pracy uwolniło się wiele pozytywnej energii oraz pojawiło się wiele ciekawych pomysłów. Plampacz - stworek każdej grupy jest inny, ale bardzo przyjacielski. Poprzez wspólną naukę i zabawę wszyscy nauczyli się społecznie akceptowanych form wyrażania emocji.
Pamiętajcie! Czytając, uczymy myślenia, ciekawości świata oraz wychowujemy szczęśliwego człowieka.
|
_ _
{ SZKOŁA PAMIĘTA }
| Listopad to miesiąc, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki upamiętniają ważne rocznice historyczne. Zwracają większą uwagę na historię swojej małej ojczyzny i lokalnych bohaterów. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Uczniowie kl. II a naszej szkoły wzięli aktywny udział w pogadance o bohaterstwie Polaków w walce o wolną Polskę, nawiązywali do historycznych wydarzeń zasłyszanych od swoich dziadków i pradziadków. Podczas przebywania na cmentarzu w listopadowe dni i odwiedzin grobów swoich bliskich zobowiązali się do zapalenia zniczy na grobach żołnierskich oraz przy pomniku.

|
_ _
{ Regionalny konkurs wiedzy „JAN PAWEŁ II” }
| 30 października 2020 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu został rozstrzygnięty konkurs wiedzy o Janie Pawle II, w którym wzięło udział 59 uczniów szkół podstawowych z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego i tomaszowskiego. Konkurs został rozegrany on-line w aplikacji Quizizziz. Zadaniem każdego uczestnika było samodzielne rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań o życiu i twórczości Świętego Jana Pawła II. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów: Kacper Karwat z klasy 8a, Olga Futyma i Katarzyna Wójcik z klasy 7a, Aleksandra Jasińska i Daria Lipińska z klasy 7b. Laureatem konkursu został Kacper Karwat z klasy 8a, który zajął 2 miejsce. Kacprowi gratulujemy rozległej wiedzy!
Dziękujemy wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę i życzymy sukcesów w innych konkursach.
|
_ _
{ Zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII }
| Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 1870) uczniowie klas 4 -8 szkoły podstawowej przechodzą w tryb pracy zdalnej od dnia 24 października 2020 r. do dnia 08 listopada 2020 r..

Nauka w naszej szkole odbywać się będzie zgodnie z ramowym planem nauczania i tygodniowym rozkładem zajęć obowiązującym w trybie pracy stacjonarnej.
Lekcje prowadzone będą z zachowaniem czasu jednostki lekcyjnej. Kolejne lekcje zaczynać się będą o godzinie wskazanej w planie lekcji.
Realizacja podstawy programowej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość odbywać się będzie za pomocą Platformy Microsoft Office 365 – aplikacja Microsoft Teams oraz przy pomocy dziennika elektronicznego.
Nauczanie w formie zdalnej jest realizacją obowiązku szkolnego, dlatego nauczyciele będą monitorować frekwencję, tj. systematycznie sprawdzać obecność i aktywność uczniów.
W przypadku tymczasowego braku możliwości połączenia się nauczyciela z uczniem lekcje zostaną przesłane za pośrednictwem e-dziennika. W razie problemów z narzędziami teleinformatycznymi uczniom zapewniona będzie nauka zdalna ze szkoły w reżimie sanitarnym.

Komunikacja z rodzicami odbywać się będzie głównie poprzez dziennik elektroniczny. Konsultacje nauczycieli dla rodziców prowadzone będą drogą elektroniczną lub telefoniczną.

Konkursy przedmiotowe, które były zaplanowane na przyszły tydzień zostaną przeprowadzone w późniejszym terminie. Nowy harmonogram pojawi się na naszej stronie.

Przedszkole i klasy I-III szkoły podstawowej będą funkcjonowały bez zmian.
Uczniowie klas I-III kontynuują nauczanie w formie stacjonarnej według dotychczasowego tygodniowego planu zajęć.
Świetlica oraz stołówka szkolna funkcjonują bez zmian dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz przedszkola.

Przypominam, iż dalej obowiązują Procedury funkcjonowania szkoły w czasie pandemii, w tym zasady dotyczące przyprowadzania i odbierania uczniów oraz przebywania uczniów na terenie szkoły.
W związku z obowiązującą czerwoną strefą - w szkole obowiązują maseczki.

Elżbieta Chmiel - dyrektor Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu

Czytaj więcej

Aktualne zasady i ograniczenia
|
_ _
{ Święty Uśmiechnięty }
|

Uczennice naszej szkoły: Oliwia Stańczyk z klasy 5, Izabela Czajka z klasy 6a, Patrycja Lis z klasy 6b, Zuzanna Knapik z klasy 6b , Amelia Kula z klasy 6b wzięły udział w REGIONALNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "ŚWIĘTY UŚMIECHNIĘTY". Konkurs został zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu. Konkurs był adresowany do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych powiatu zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego. Na konkurs wpłynęły 143 prace plastyczne, które dotyczyły pamięci o świętym Janie Pawle II. Konkurs dodatkowo dawał możliwość prezentowania swoich talentów.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i składamy gratulacje!
|
_ _
{ Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia }
| Po raz kolejny włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Już kilka dni przed tym terminem uczniowie przygotowywali plakaty z tabliczką mnożenia, układali rymowanki mające na celu łatwiejsze zapamiętanie działań i ich wyników, przepytywali się nawzajem.
W piątek 2 października w każdej klasie odbyły się egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia, podczas których wyłoniono klasowych Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Uczniowie pobijali swoje rekordy również podczas egzaminów online. Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali zdania i łamigłówki z wykorzystaniem tabliczki mnożenia, układali domina matematyczne.
Chętni uczniowie brali udział w dwuetapowym Konkursie Matematyczno – Logicznym ARCYMISTRZ MNOŻENIA. Konkurs polega na rozwiązywaniu przez uczestników zadań matematyczno-logicznych które wymagają logicznego myślenia oraz umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb naturalnych. Organizatorzy konkursu udostępniali drogą elektroniczną w ciągu trzech dni zadania o coraz to większym stopniu trudności. Na rozwiązanie każdego zestawu zadań było 24 godziny.
Wśród finalistów konkursu znaleźli się Michał Habza (kl. V), Zuzanna Kozioł (kl. VII b), Kacper Karwat (KL. VIII a) oraz Maja Kozioł (kl. VIII b).

Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy za nich kciuki w zmaganiach finałowych.
|
_ _
{ Dzień Edukacji Narodowej 2020 }
| Dzień Edukacji Narodowej jest co roku obchodzony 14 października. Choć uczniowie doskonale znają datę, to jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jaka jest historia tego święta. W tym dniu upamiętniamy rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i ustanowiona przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 roku. Była ona pierwszym w Europie ministerstwem oświaty i o wiele lat wyprzedziła podobne rozwiązania w innych państwach.
W związku z trwającą obecnie pandemią nie mogła odbyć się uroczysta akademia. Uczniowie upamiętnili święto edukacji zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego, wykorzystując technologię informacyjną. Ułożyli długi wiersz o naszej szkole, w którym Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom szkoły wyrazili wdzięczność za trud i pracę. Recytacja tekstu została nagrana i wyświetlona w klasach. Dla wszystkich była miłą niespodzianką z You Tube.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski pragnie podziękować Dyrekcji, Nauczycielom i innym Pracownikom Naszej Szkoły za wysiłek włożony w całokształt edukacji uczniów. Jednocześnie składa najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości, wszelkiej pomyślności, a także satysfakcji z pracy zawodowej!
|
_ _
Strona 2 z 197 < 1 2 3 4 5 > >>