[ Strona Główna ˇ GaleriaGrudzień 16 2017 00:30:34 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2017/2018

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 29
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: TomaszW
_ _
{ Spotkanie z astronomią }
| 24 listopada 2017 roku uczniowie Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu wzięli udział w Spotkaniu z astronomią, które odbyło się w sali Centrum Kultury w Biłgoraju. Uczestniczyli w niezwykle interesującej multimedialnej prelekcji pt. Ziemia we Wszechświecie prowadzonej przez samego autora Aleksandra Trębacza, pasjonata astronomii oraz badacza i podróżnika. Na początku przedstawiono podstawowe informacje na temat Ziemi: jej rozmiary oraz budowę, a następnie Księżyc, Słońce i pozostałe planety Układu Słonecznego. Na koniec zagłębiliśmy się jeszcze dalej, w bezkresny kosmos; dolecieliśmy aż do sąsiednich gwiazd oraz galaktyk.
Wszyscy uczniowie obejrzeli wiele niezwykłych zdjęć z kosmosu, usłyszeli mnóstwo ciekawostek - co z pewnością zwiększy motywację do samodzielnego poszukiwania informacji z dziedziny astronomii i odkrywania piękna wszechświata.
|
_ _
{ Dużo wiedzą o Świętym Janie Pawle II }
| Nasi uczniowie (zwycięzcy etapu szkolnego) brali udział w XXI Konkursie Wiedzy o Ojcu Świętym Janie Pawle II, który odbył się 16 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W kategorii kl. IV-VI reprezentowali nas: Kacper Karwat, Nikola Podymna i Aleksandra Jasińska, a w kategorii kl. VII sp.-II gim.: Aneta Borsuk, Oliwia Pydo i Kacper Skiba. Po Mszy Świętej rozpoczęły się zmagania pisemne, w czasie których trzeba było wykazać się szeroką wiedzą na temat życia oraz twórczości Ojca Świętego Jana Pawła II. Konkurs zakończył się dużym sukcesem naszych uczniów, ponieważ w I kategorii Kacper Karwat zajął II miejsce, a Nikola Podymna miejsce IV (nagrody przyznawano od miejsca V). W II kategorii pierwsze trzy miejsca należały do naszych, którzy zajęli kolejno: I miejsce - Kacper Skiba, II - Aneta Borsuk i III - Oliwia Pydo. Wszyscy wymienieni otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Bardzo się cieszymy i gratulujemy!!!
|
_ _
{ Słodko-gorzki Tymbark }
| Na etapie powiatowym zakończyli udział nasi najmłodsi piłkarze biorący udział w kolejnej edycji zmagań piłkarskich "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku. Najpierw 18 listopada roczniki 2009-08 w Biłgoraju zajęły III miejsce, a tydzień później 2007-6 w Tarnogrodzie dopiero w finale po zaciętej walce ulegli SP nr 1 w Biłgoraju ostatecznie plasując się na drugim miejscu. Składy drużyn:
"Młodsi": Bartłomiej Semczuk, Karol Tchórzewski, Maciej Brytan, Alan Kaproń, Paweł Góra, Karol Marek, Kacper Bielak, Bartłomiej Jargieło, Michał Habza, Michał Wach, Bartosz Księążek.
"Starsi":Tomasz Kaczor, Kacper Filipowicz, Wiktoria Węgierak, Jakub Boguszewski, Jakub Budzyński, Damian Małyszek, Hubert Marek, Sebastian Stańczyk, Konrad Wyroślak. Gratulujemy!!
|
_ _
{ Dzień Misia }
| "Dziś w przedszkolu jest wesoło,
MISIE z nami tańczą w koło".

W tym roku szkolnym Święto Pluszowego Misia w naszym przedszkolu obchodzono w piątek 24 listopada. Tego dnia każde dziecko przyniosło z domu swojego ulubionego pluszaka- misia. Po krótkiej swobodnej zabawie, dzieci chętnie opowiadały o swoich ulubieńcach, recytowały wiersze o misiach, słuchały książeczek czytanych przez wychowawczynie, brały udział w konkursach. W każdej grupie przedszkolnej (różnymi technikami) wykonano prace plastyczne pt. "Miś". Następnie dzieci wraz ze swoimi paniami i przytulankami udały się na zabawę taneczną, przy piosenkach o misiach. Przez cały czas radość i uśmiech gościły na twarzy każdego przedszkolaka. Na zakończenie każde dziecko otrzymało słodkiego misia-Lubisia oraz Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia.
|
_ _
{ Uczniowie klasy piątej i szóstej w Biłgorajskim Centrum Kultury }
| W środę 22 listopada uczniowie klasy piątej i szóstej wybrali się do Biłgorajskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny pt. "Hobbit, czyli podróż w nieznane", który przygotował Zespół Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Powieść J.R.R. Tolkiena porusza wiele ważnych i wzniosłych tematów. Przede wszystkim jest to historia o podróży, która odbywa się w każdym z nas, o tym jak zwykły człowiek staje się bohaterem, o dojrzewaniu, przyjaźni i miłości, która pokonuje wszelkie podziały. Spektakl pt. "Hobbit, czyli podróż w nieznane" to niesamowita przygoda, podczas której aktorzy zaprosili widzów na magiczną wyprawę do Śródziemia Trzeciej Ery i udowodnili, że i dzisiaj w każdym z nas może drzemać coś z małego Hobbita. Bogata scenografia, efekty świetlne, wzruszająca oprawa muzyczna i piękne kostiumy sprawiły, że przedstawienie na długo pozostanie w pamięci uczniów. |
_ _
{ Spotkanie uczniów kl. I-III z policjantem }
| Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej 21 listopada spotkali się na sali gimnastycznej z asp. szt. Krzysztofem Chwiejdą, dzielnicowym z Posterunku Policji we Frampolu. Dzieci utrwaliły zasady właściwego zachowania się na drodze - podczas przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po zmroku, jazdy samochodem osobowym. Pan policjant zwrócił też uwagę na bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem i zabaw zimowych. Dzieci brały bardzo aktywny udział w prelekcji. Wykazały się szeroką wiedzą dotyczącą poruszanej problematyki. Na zakończenie spotkania zostały nagrodzone odblaskowymi naklejkami. |
_ _
{ Szachiści na podium }
|
Dużym sukcesem naszych gimnazjalistów zakończyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych, które odbyły się 21 listopada w Aleksandrowie. W zawodach startowało 7 drużyn. Nasza reprezentacja w składzie: Marek Zdunek, Tomasz Zdunek, Łukasz Zając (wszyscy kl. III a) oraz Justyna Brytan (kl. II a) zajęła na zawodach III miejsce, ulegając tylko swoim rówieśnikom ze szkół w Tereszpolu oraz Aleksandrowie. Ponadto Tomasz Zdunek uzyskał najlepszy wynik w zawodach młodzieży szkolnej na II szachownicy.
|
_ _
{ Dzień Tolerancji }
| 20 listopada uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w akademii zorganizowanej z okazji obchodzonego 16 listopada Dnia Tolerancji. Piątoklasiści przedstawili prezentację multimedialną, za pomocą której wyjaśnili zebranym pojęcie tolerancji, opowiedzieli na czym polega oraz czym grozi jej brak. Ponadto zaprezentowano szereg wynalazków opracowanych przez ludzi z różnych stron świata, które zmieniły nasze codzienne życie.
Apel wzbogaciła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy II, III b oraz VI szkoły podstawowej. Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczycieli: Grażyny Paprockiej, Barbary Pyzik, Zenona Tchórzewskiego i Stefana Pindora.
|
_ _
{ Wkręceni w zdrowie – zajęcia kulinarne dla przedszkolaków. }
| Środę 15 listopada 2017 r. dzieci w naszym przedszkolu spędziły pod hasłem "Wkręceni w zdrowie". W tym dniu odwiedziły nas panie zajmujące się edukacją żywieniową. Dla 3 i 4 Latków przeprowadziły ciekawe zajęcia na temat konieczności zjadania warzyw i owoców. Były też konkursy i nagrody. Starszaki brały udział w zajęciach połączonych z warsztatami, w czasie których przygotowały marchewkowe spaghetti i śrubki. Marchewkowe spaghetti smakowało wyśmienicie nawet tym, którzy na marchewki patrzyli krzywo. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki zostały wkręcone w zdrowie na poważnie a warzywa i surówki będą znikać z talerzy w czasie posiłków.
Dziękujemy Pani Sylwii Odrzywolskiej i Anecie Paszko ze Studia Figura w Biłgoraju za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu zajęć.
|
_ _
{ Rodzic jako ekspert u Motylków }
| 17 listopada grupę Motylków odwiedził tata Lenki, który podzielił się swoją pasją, jaką jest gra na gitarze. Opowiedział dzieciom o instrumentach, pokazał jak się na nich gra i wyjaśnił czym różnią się od siebie. Każdy przedszkolak próbował "grać", oczywiście z pomocą naszego gościa, który sprawnie zmieniał chwyty. Na zakończenie spotkania śpiewaliśmy wspólnie, przy akompaniamencie gitary, piosenki z repertuaru dziecięcego.
Dziękujemy Panu Mariuszowi Sędłakowi za mile spędzony czas i zaciekawienie nas instrumentem strunowym.
|
_ _
{ Patron naszej szkoły - Józef Piłsudski }
| Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych, która znajduje się obok sekretariatu naszej szkoły. Tworzą ją prace powstałe w wyniku przeprowadzonych eliminacji szkolnych wśród uczniów klas VII do konkursu zorganizowanego przez MDK w Biłgoraju pt. "Postać Marszałka Józefa Piłsudskiego" (więcej informacji o samym konkursie można znaleźć na stronie MDK Biłgoraj.). Prace wykonano różnymi technikami plastycznymi, pod kierunkiem nauczycielki plastyki Marty Hetman. Do etapu powiatowego zakwalifikowano pracę Kacpra Skiby - ucznia z kl. VII a.
Rok 2017 został uchwałą Sejmu RP ustanowiony rokiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Już wkrótce, 5 grudnia 2017 roku przypada 150. rocznica urodzin naszego Patrona, walczącego o wolność i niezawisłość Polaków, niezłomnego, ale i wymagającego ojca odradzającej się polskiej państwowości (uchwała Sejmu RP dostępna jest pod adresem: Link).
|
_ _
Strona 2 z 148 < 1 2 3 4 5 > >>