[ Strona Główna ˇ Linki ˇ GaleriaMarzec 01 2015 05:23:46 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2014/2015

Forum
Linki
Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Przetargi }
Sierpień 2014

Grudzień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 24
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Krzysztof
_ _
{ "Dzień Matki" w grupie V Sowy }
|
23 maja br. przedszkolaki z grupy V Sowy zaprosiły swoje Mamusie na uroczyste przedstawienie z okazji ich zbliżającego się święta. Akademię przygotowały nauczycielki Marta Hetman i Magdalena Krawczyk.
Dzieci przedstawiły wiersze, wykonały układ taneczny oraz improwizacje instrumentalne.
Na koniec, każda z Mam otrzymała prezent, własnoręcznie wykonany przez swoją pociechę.
Dziękujemy pani Annie Kuraś za pomoc w przygotowaniu oprawy plastycznej dzisiejszej uroczystości.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego radosnego wydarzenia.


|
_ _
{ Wyniki konkursu na najciekawszą kartkę z okazji Dnia Matki! }
| Chętni uczniowie szkoły podstawowej klas IV-VI brali udział w "konkursie na najciekawszą kartkę z okazji Dnia Matki". Konkurs organizował Samorząd Uczniowski. Uczniowie wykonali laurki dla swoich Mam różnymi technikami, pisząc życzenia prozą oraz wierszem. Pięknie wykonane laurki uczniowie będą mogli wręczyć swoim Mamom w dniu Ich święta. Kartki oceniała komisja w składzie: p. Marta Hetman, p. Teresa Kuraś, p. Maria Małyszek, p. Monika Mielnik-Deryło i p. Sylwia Larwa. Komisja brała pod uwagę estetykę wykonania, pomysłowość, wkład włożonej pracy oraz oryginalność treści życzeń. Oto wyniki konkursu:
I miejsce: ex aequo Maciej Malec i Julia Kras
II miejsce: ex aequo Aneta Borsuk i Małgorzata Wawszczak
III miejsce: ex aequo Anna Wojciechowska i Amelia Brytan
Wyróżnienia: Paulina Rak i Anna Knapik

Dla wyżej wymienionych osób przewidziano nagrody rzeczowe.
Gratulujemy !!!
|
_ _
{ "Tygodnik Zamojski" o sukcesie "Frampolskich Nutek" }
| Zachęcamy do przeczytania artykułu, który ukazał się w ostatnim numerze "Tygodnika Zamojskiego", nt. sukcesu "Frampolskich Nutek" na festiwalu w Pionkach. Tekst można przeczytać pod adresem.
|
_ _
{ Finał gminnego konkursu „Segregujmy śmieci – zachęcają dzieci” }
| We wtorek 20 maja w hali widowiskowo-sportowej miało miejsce podsumowanie konkursu „Segregujmy śmieci - zachęcają dzieci". Konkurs skierowany do wszystkich placówek szkolnych na terenie Gminy Frampol zorganizował Urząd Miejski we Frampolu przy współudziale Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Biłgoraju. Celem konkursu było stworzenie przez uczniów kampanii promującej segregację odpadów wśród mieszkańców Gminy Frampol.

W akcję zaangażowały się wszystkie szkoły z naszej gminy. 3-4 osobowe drużyny przygotowały prezentację, plakat i hasło kampanii. Najlepsze prace z każdej szkoły zostały zaprezentowane na podsumowaniu konkursu, który dzięki dyrekcji Samorządowego Zespołu Szkolnego, odbył się na hali widowiskowo-sportowej. W obecności wszystkich uczniów placówki, dyrekcji i grona pedagogicznego, oraz reprezentacji szkół z terenu gminy, uczniowie przedstawili swoje prezentacje oraz nagrania z akcji ekologicznych przeprowadzonych w ramach projektu. Komisja Konkursowa oceniła wszystkie zgłoszone prace. Kryteria oceny obejmowały: zgodność pracy z tematyką, inwencję i pomysłowość prezentacji tematu, ogólne wrażenie.
|
_ _
{ "Malutka Czarownica" w przedszkolu }
| Dnia 14.05.2014 r. przedszkolaki kolejny raz uczestniczyły w nowatorskim projekcie "Internetowym Teatrze TVP dla szkół". Obejrzały na żywo transmisję spektaklu pt. "Malutka Czarownica" z Teatru Groteska w Krakowie. Była to opowieść o przyjaźni, wytrwałości w drodze do doskonałości i umiejętności przeciwstawieniu się złu, uczyła także odwagi posiadania własnego zdania i stawania w obronie innych. Reżyser spektaklu Lech Wroński wraz z aktorami zaprosił widzów do krainy czarów. Wartka akcja, scenografia, kostiumy, maski oraz pomysłowe piosenki i zaklęcia sprawiły, że spektakl trzymał widzów w napięciu. Organizacja takich projektów nie tylko urozmaica zajęcia, ale i umożliwia dzieciom z małych miejscowości bliski kontakt ze sztuką. |
_ _
{ Sukces plastyczny Wiktorii Sędłak }
| 19 maja br. w budynku Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, z udziałem Starosty Biłgorajskiego i laureatów, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów, zorganizowanych w trzech kategoriach, z okazji 15-lecia reaktywowania Powiatu Biłgorajskiego.
Z radością informujemy, że w Konkursie plastycznym "Moje miejsce na ziemi - powiat biłgorajski" nagrodzona została praca uczennicy naszej Szkoły Podstawowej - Wiktorii Sędłak z klasy IV. Tym większa jest nasza duma, że praca Wiktorii została wyróżniona także w inny sposób, zdobi ona bowiem wszystkie dyplomy konkursowe.
Życzymy dalszych sukcesów!

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronach bilgoraj.com.pl, bilgorajski.pl oraz mdk.lbl.pl
Uczennicą opiekuje się nauczycielka Marta Hetman.
|
_ _
{ Dzień Patrona Szkoły }
| 16 maja 2014 r. w szkole podstawowej odbyła uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły pod hasłem "Marszałek Józef Piłsudski - patron naszej szkoły - na zawsze". Na montaż słowno - muzyczny złożyły się wiersze i piosenki poświęcone WIELKIEMU CZŁOWIEKOWI i WIELKIEMU POLAKOWI. Przypomniana została również historia szkoły, okoliczności nadania jej imienia Józefa Piłsudskiego oraz biografia i droga życiowa Marszałka, a także ciekawostki o patronie. Akademię, którą przygotowali uczniowie kl. IV - VI uświetnił występ chórku "Frampolskie Nutki". Ponadto na dolnym holu w szkole podstawowej można obejrzeć wystawę prac plastycznych zatytułowaną "Józef Piłsudski - patron naszej szkoły w oczach dzieci" oraz "Kolory wolności". |
_ _
{ Konkurs ekologiczny „Segregujmy śmieci – zachęcają dzieci” }
| Konkurs o tematyce ekologicznej „Segregujmy śmieci – zachęcają dzieci” cieszył się dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. 2-4 osobowe grupy w prezentacjach multimedialnych zachęcały do:
- segregacji odpadów przez mieszkańców miasta i gminy Frampol,
- zapoznawały z zasadami prawidłowej segregacji,
- zwracały uwagę na nieprawidłowości w gospodarce odpadami,
- poruszały problemy dzikich wysypisk i niskiej emisji w miejscu zamieszkania ucznia.
Zespoły pod kierunkiem Krystyny Borsuk i Bożeny Sarzyńskiej przygotowały 16 prac. Każda zawierała hasło, prezentację lub krótki filmik oraz plakat. Komisja w składzie v-ce dyr. Józef Dubiel, Tadeusz Serwański i Marek Wójcik miała trudne zadanie ze względu na wysoki poziom wykonanych prac. Do finału zakwalifikowały się prace przygotowane przez następujące zespoły:
- Julii Kras i Wiktorii Sędłak z klasy IV szkoły podstawowej,
- Łucji Bryła, Gabrieli Bielak i Katarzyny Kita z klasy III a gimnazjum.

Gratulujemy i życzymy zajęcia I miejsca w finale.
|
_ _
{ LISTY DLA ZIEMI pod hasłem „Czyste powietrze- zdrowy człowiek’’ }
| W bieżącym roku uczniowie naszej szkoły przy wsparciu Urzędu Miejskiego we Frampolu po raz pierwszy przystąpili do akcji pisania listów dla Ziemi. W ramach edukacji ekologicznej poznawali zagrożenia płynące z niskiej emisji, skutki spalania śmieci w domu oraz zasady segregacji odpadów. Po przeprowadzonych zajęciach pisali listy, w których zachęcali do likwidacji dzikich wysypisk, sadzenia drzew, jazdy rowerem, gaszenia światła i innych działań proekologicznych. Wszyscy uczniowie napisali listy, spośród których wytypowano i przesłano do Fundacji Ekologicznej Arka list Małgorzaty Wawszczak z klasy VI szkoły podstawowej i Dominiki Kość z klasy II b gimnazjum. Następnie powołane ekologiczne drużyny wskazywały pomysły na trzy działania ekologiczne, a wybrany strażnik w dalszym ciągu czuwa nad ich realizacją. Zagadnienia ekologiczne realizowane była przez wychowawców na godzinach wychowawczych, a uczniowie pisali listy na języku polskim pod okiem nauczycielek języka polskiego. Nad realizacją projektu czuwały Krystyna Borsuk i Bożena Sarzyńska. |
_ _
{ Konkurs fotograficzny pt. „Moje miejsce na ziemi –Powiat Biłgorajski" }
| Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Biłgoraju. Dostarczone na etap szkolny fotografie przedstawiały ciekawą architekturę, zabytkowe budowle, pomniki przyrody, atrakcyjne pod względem turystycznym miejsca Małej Ojczyzny. Na zdjęciach znalazły się wąwozy lessowe z okolicy Teodorówki, źródełko w Trzęsinach, pagórkowate ukształtowanie terenu Woli Radzięckiej i Kąteckiej, wieża kościoła na tle zachodu słońca we Frampolu, wstęgi wąziutkich podzielonych miedzami pól naszej gminy, stare, wiejskie drewniane chaty. Zgodnie z regulaminem nasze gimnazjum dostarczyło 3 zdjęcia: Łucji Bryła - uczennicy klasy III a, Daniela Odrzywolskiego i Daniela Zdunkowskiego - uczniów realizujących projekt edukacyjny pt. "Jakie formy ochrony przyrody występują na Roztoczu". Opiekunką uczniów biorących udział w konkursie była nauczycielka geografii Bożena Sarzyńska. |
_ _
{ Zmagania lekkoatletów }
| Dnia 08.05.2014 r. przy pięknej słonecznej pogodzie na stadionie w Biłgoraju rozegrane zostały zawody w 4-boju LA (bieg na 60 m, skok w dal, rzut pileczką palantową, bieg na 600m dz. i 1000m chł.) w kategorii Igrzyska Szkół Podstawowych. Największy sukces odniósł Dominik Piętak, który zdobył brązowy medal w biegu na 1000m. Nasze drużyny uplasował się na V miejscu. W przyszłym roku szkolnym będą mieli szansę poprawić swoje osiągnięcia ponieważ drużynę stanowili w większości uczniowie V klas. Szkołę reprezentowali: Anna Wojciechowska, Małgorzata Wawszczak, Katarzyna Krasa, Patrycja Szabat, Julia Mazurek, Julia Błazik.
Piotr Branewski, Bartłomiej Dyjach, Kacper Papierz, Dominik Piętak, Adrian Siwek, Tomasz Dzierwicki.

Gratulujemy!!!
|
_ _
Strona 14 z 92 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>