[ Strona Główna ˇ GaleriaGrudzień 08 2016 06:55:27 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2016/2017

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Sierpień 2014

Grudzień 2014

Sierpień 2015

Grudzień 2015

Lipiec 2016

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Krzysztof
_ _
{ POWITANIE WIOSNY }
| Tradycją stało się już w naszej szkole, że uczniowie edukacji wczesnoszkolnej spotykają się na wspólnej imprezie, aby świętować nadejście wiosny. W tym roku dzieci z klas pierwszych wraz ze ze swoimi wychowawczyniami przygotowały bogaty program sportowo - artystyczny, na który złożyły się ruchowe zabawy integrujące, śpiewanie piosenek, konkursy sportowe i zręcznościowe. Nie zabrakło też wiosennych rymowanek i konkursu wiedzy przyrodniczej. Publiczność chętnie oklaskiwała dziewczynki w zwiewnych sukienkach przebrane za Panie Wiosny. Wszyscy bawili się wesoło i radośnie, chętnie uczestnicząc w konkurencjach i zabawach. |
_ _
{ Europejski Dzień Językowy 2016 }
| W tym roku w naszej szkole Europejski Dzień Językowy obchodziliśmy 31 marca. Celem przedsięwzięcia było zachęcenie uczniów do nauki języków obcych i pogłębienie wiedzy na temat Dzikiego Zachodu i stolicy Rosji - Moskwy.
W językowy klimat wprowadziła nas Aleksandra Jasińska, która zaśpiewała znaną piosenkę "Old MacDonald had a farm". Następnym punktem programu był projekt edukacyjny: "Dlaczego zachód Stanów Zjednoczonych nazywano dzikim?". Chłopcy z klasy II a przybliżyli zebranym zagrożenia czyhające na osadników przemierzających rozległe prerie Stanów Zjednoczonych. Prezentację multimedialną urozmaiciły zabawne scenki przedstawiające wybrane aspekty życia na Dzikim Zachodzie.
Z zachodu przenieśliśmy się na wschód, by poznać zabytki Moskwy. Obejrzeliśmy projekt edukacyjny: "Wycieczka po Moskwie. Co możemy zobaczyć w stolicy Rosji?", w którym uczniowie klasy IIa wcielili się w rolę przewodników i oprowadzili grupę turystów (uczniowie klasy I b) po zabytkach i znanych miejscach Moskwy. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. Kreml, Chram Wasyla Błogosławionego, park Gorkiego, stadion Łużniki, GUM, Galerię Trietiakowską czy stacje rosyjskiego metra.
Dzień językowy został wzbogacony o tańce Country i Kalinka, wykonane w ramach projektu "Jak urozmaicić uroczystości szkolne tańcem?". W realizacji tego przedsięwzięcia uczniów klasy IIa wspomogli ich koledzy i koleżanki, którzy wspólnie stworzyli wspaniałe widowisko.
Europejski Dzień Językowy był również okazją do wręczenia dyplomów i nagród za osiągnięcia w szkolnych konkursach językowych. Wyróżnieni zostali:
- W Leksykalno-gramatycznym Konkursie z Języka Angielskiego w Gimnazjum:
I miejsce - Magdalena Brodziak (III b)
II miejsce - Monika Gąbka (III b)
III miejsce - Karol Malec (III c)
- W Leksykalno-gramatycznym Konkursie z Języka Rosyjskiego w Gimnazjum:
I miejsce - Patrycja Niedzwiecka (I b)
II miejsce - Wiktoria Sędzin (I b)
- W Leksykalno-gramatycznym Konkursie z Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej:
I miejsce ex aequo - Klaudia Wojciechowska i Roksana Tomczyk (VI a).
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach językowych!
Mamy nadzieję, że tegoroczne konkursy i Europejski Dzień Językowy zmotywowały Was do nauki języków oraz rozwijania zainteresowań i talentów. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tejże uroczystości.
|
_ _
{ ZWYCIĘSTWO W I RUNDZIE TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ COCA – COLA CUP }
| Coca - Cola Cup to najstarszy i jeden z największych piłkarskich turniejów młodzieżowych w Polsce. Rozgrywany nieprzerwanie od osiemnastu lat, co roku angażuje około 40 000 gimnazjalistów z całego kraju. W dotychczasowych edycjach wzięło udział już ponad 680 000 uczniów.
W ubiegłorocznej edycji brało udział prawie 4000 drużyn. Po raz szósty z rzędu turniej wspiera jeden z najlepszych napastników na świecie, wybrany ostatnio najlepszym sportowcem roku w Polsce: Robert Lewandowski. Dzisiejszy idol fanów "Biało-Czerwonych" przed laty również grał w Coca - Cola Cup.
Głównym celem turnieju jest promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży poprzez zachęcanie do uprawiania sportu i aktywności fizycznej oraz promocję pozytywnych postaw w duchu zasad fair play - premiowanych od tego roku dodatkowym punktem.
31 marca 2016 roku drużyna dziewcząt naszego gimnazjum rywalizowała w I rundzie eliminacji Coca - Cola Cup w Janowie Lubelskim. Nasze dziewczęta pokazały, na co je stać i dały nam powód do dumy.
W zawodach brało udział 8 zespołów. W meczu półfinałowym nasz zespół pokonał swoje rówieśniczki z Janowa Lubelskiego w rzutach karnych 2 : 0. W finale zmierzyły się z drużyną ze Zdziłowic i dzięki dwóm strzelonym bramkom przez Marlenę Dziurę zwyciężyły w turnieju i uzyskały awans do II rundy. Tym samym dziewczęta znalazły się wśród 32 najalepszych drużyn województwa lubelskiego.
A oto szczęśliwa dziesiątka zawodniczek: Katarzyna Małyszek, Magda Brodziak, Karolina Badach, Marlena Dziura, Patrycja Szabat, Julia Furlepa, Julia Mazurek, Kamila Myszak, Anna Wojciechowska i Katarzyna Krasa.
Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!!!
|
_ _
{ Warty harcerzy przy Grobie Pańskim }
|

Tradycyjnie, jak co roku, harcerki i harcerze z drużyny działającej w naszej szkole pełnili w Wielką Sobotę warty honorowe przy Grobie Pańskim. W tak ważnym dniu,stojąc na warcie, mieli okazję skupić się nad świętym znaczeniem Grobu, śmierci i nadziei Zmartwychwstania. Ponadto uczyli się wytrwałości, poszanowania godności, odwagi, samodyscypliny oraz współpracy. Pomimo wielu obowiązków związanych z przygotowaniami świątecznymi warty honorowe ze szkoły podstawowej trzymali: Julia Szczepanik, Oliwia Iwanowicz, Magdalena Tryka, Dominika Wójcik, Katarzyna Furmanek, Natalia Małer, Jakub Stańczyk , Piotr Książek, Bartłomiej Kapuśniak oraz z gimnazjum: Anna Kubina, Anna Wojciechowska, Katarzyna Krasa, Anna Saj, Piotr Branewski, Bartłomiej Dyjach.
|
_ _
{ ŻYCZENIA WIELKANOCNE }
|


|
_ _
{ Już wiosny czas!-Dzień zielony w przedszkolu }
| Płynie marzanna,
marcowa panna,
za siódmy las!
Mróz pożegnajmy,
słońce witajmy,
już wiosny czas
już czas!

Jak co roku przedszkolaki wspólnie świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.Z tej okazji przygotowały prezentację słowno-muzyczną w ramach akcji "Teatrzyki różności". Tego dnia mimo zmiennej pogody w przedszkolu było zielono,radośnie i wiosennie.Każda z grup zaprezentowała wcześniej przygotowaną część artystyczną związaną z nadejściem wiosny. Wszystkie przedszkolaki integrowały się podczas wspólnych zabaw. Następnie barwnym korowodem wraz z Marzanną wyruszyły na boisko szkolne. Aby tradycji stało się zadość Marzanna została uroczyście pożegnana przy śpiewie piosenek i głośnych okrzyków.
Do przedszkola wróciliśmy z Panią Wiosną i chociaż cieszymy się,że nadeszła to za pewien czas znowu zatęsknimy za śniegiem i zimowymi zabawami.
|
_ _
{ Tradycje świąteczne w przedszkolu }
| "Ciasto pachnie na świątecznym obrusie..."
Święta Wielkanocne to czas kiedy na stołach oprócz święconki, ciepłych i zimnych dań, królują puszyste babki i kolorowe mazurki. Pyszne, świąteczne smaki i zapachy towarzyszyły również naszym małym kucharzom z grupy Pszczółek, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu i wypieku "Tradycyjnej babki wielkanocnej".
Uwieńczeniem tego smakowitego dnia była wspólna degustacja świątecznego ciasta.
|
_ _
{ "Tradycje i zwyczaje wielkanocne" }
| W miesiącu marcu b.r. na lekcjach plastyki odbyły się eliminacje klasowe do Gminnego Konkursu Plastycznego "Tradycje i zwyczaje wielkanocne". Uczniowie klas IV-VI wykonywali dowolną techniką plastyczną: palmy, pisanki i prace plastyczne formatu A3. Do etapu gminnego zakwalifikowano prace następujących uczniów: Magdaleny Tryki, Nikoli Podymnej, Patryka Malca, Gabrieli Stańczyk, z kl. IV, Kacpra Białasa, Kacpra Skiby, Norberta Altermana z kl. Va, Julii Zalewy, Karoliny Pawlos, Mateusza Turczyna, Rafała Wnuka, Aleksandry Kiełbasa z kl. Vb, Wiktorii Sędłak, Macieja Malca z kl. VIb. Prace plastyczne w/w uczniów można oglądać na wystawie, na dolnym holu szkolnym. Eliminacje przeprowadziła nauczycielka plastyki Marta Hetman, a w utworzeniu wystawy pomogli uczniowie klasy Va.
Podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego "Tradycje i zwyczaje wielkanocne" odbędzie się w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury we Frampolu, dnia 17 kwietnia 2016 r.

|
_ _
{ Prezentacja projektu edukacyjnego z informatyki. }
| Problemy zagrożeń w Internecie były myślą przewodnią projektu edukacyjnego przedstawianego przez grupę uczniów z klasy II b. Prezentacja odbyła się 11 marca 2016 roku. Sześciu chłopców przedstawiło swoją pracę na temat "Zagrożenia w Internecie. Zapobieganie - reagowanie - cyberprzemoc". Uczniowie przedstawili prezentację multimedialną, podsumowanie ankiety i film. Celem projektu było:
- poznanie zagrożeń w Internecie,
- zapobieganie i reagowanie na cyberprzemoc,
- poznanie stanu wiedzy gimnazjalistów na temat zagrożeń w Internecie,
- uświadomienie konsekwencji cyberprzemocy,
- pokazanie, jak powinna zachować się ofiara cyberprzemocy i gdzie może szukać pomocy.
Opiekę nad projektem sprawował nauczyciel informatyki Krzysztof Błaszczak.
|
_ _
{ Gimnazjaliści na Dniach Otwartych w biłgorajskich szkołach }
| 21 marca trzecioklasiści odwiedzili Zespół Szkół Ogólnokształcących im. ONZ, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących oraz Zespół Szkół Leśnych.
W ramach Dni Otwartych młodzież miała możliwość zapoznania się z historią szkoły, kadrą pedagogiczną, ofertą edukacyjną i bazą lokalową szkół. Gimnazjaliści mogli zwiedzić między innymi pracownie i warsztaty szkolne, internat, a także obejrzeć przygotowane dla nich wystawy, pokazy i prezentacje.
Mamy nadzieję, że udział w Dniach Otwartych przyczynił się do uświadomienia naszym gimnazjalistom, jaki kierunek kształcenia będzie dla nich najbardziej odpowiedni oraz ułatwi im dokonywanie dalszych wyborów.
|
_ _
{ Pomagamy misjom }
| Przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie szkoły podstawowej tradycyjnie wykonują piękne i bardzo pracochłonne ozdoby (pisanki, stroiki, baranki, króliczki, palmy) z przeznaczeniem na Wielki Kiermasz Świąteczny. W tym roku kiermasz odbył się 18 marca. W wyniku sprzedaży ozdób uzyskaliśmy rekordowy dochód - 530 zł. Cała kwota została przesłana na konto Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. To taka nasza mała cegiełka, którą możemy przekazać jako pomoc biednym dzieciom z krajów misyjnych.
Akcja corocznie jest organizowana przez Szkolne Koło PCK i Drużynę Harcerską ze szkoły podstawowej we współpracy z nauczycielami plastyki i techniki.
Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powodzenia tej inicjatywy. Bez was nie byłoby to możliwe. Dziękujemy!!!
|
_ _
Strona 14 z 129 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>