[ Strona Główna ˇ GaleriaCzerwiec 26 2016 10:15:03 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2015/2016

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Sierpień 2014

Grudzień 2014

Sierpień 2015

Grudzień 2015

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JoannaKalisz
_ _
{ Konkurs "Świąteczne kompozycje" rozstrzygnięty! }
| W miesiącu grudniu b.r., został przeprowadzony Szkolny Konkurs Plastyczny "Świąteczne kompozycje". Już od początku miesiąca grudnia, uczniowie klas IV - VI, przygotowywali kompozycje świąteczne, wykonane różnymi technikami plastycznymi.
Dnia 18 grudnia, Komisja konkursowa w składzie: p. Grażyna Paprocka, p. Iwona Czajkowska - Oleszek, p. Maria Małyszek dokonała oceny kompozycji świątecznych. Podczas oceny wzięto pod uwagę następujące kryteria: pomysłowość, estetykę wykonania, oryginalność, dobór odpowiedniej techniki, wkład pracy.
Oto wyniku konkursu:
- I miejsce zajęła Natalia Małer z kl VI b,
- II miejsce - Roksana Furlepa z kl. V a,
- III miejsce - ex aequo: Julia Szczepanik i Nikola Podymna z kl. IV,
- wyróżnienie - Gabriela Stańczyk z kl. IV i Alicja Różyńska z kl. V a.

Podsumowanie konkursu odbędzie się po zimowej przerwie świątecznej. Konkurs przeprowadziła nauczycielka plastyki p. Marta Hetman, w ramach realizowanego przedsięwzięcia "Sukces na moją miarę". Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczniom, którzy przygotowali świąteczne kompozycje - dziękujemy. Zapraszamy do oglądania wytworów uczniowskich na dolnym holu naszej szkoły.
|
_ _
{ Wigilie w zespołach klasowych }
|
W poniedziałek 21 grudnia uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum we współpracy z wychowawcami i rodzicami przygotowali wigilie w swoich klasach. Wigilie klasowe wprowadziły uczniów w świąteczny nastrój. Tradycyjnie była czytana Ewangelia, miała miejsce modlitwa, śpiew kolęd, wspólne łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. O poczęstunek dla dzieci zadbali rodzice. Choinka, udekorowane sale, a przede wszystkim wspomnienie narodzin Jezusa Chrystusa wniosły atmosferę ciepła i pokoju.
|
_ _
{ Wigilia w przedszkolu }
| W naszym przedszkolu corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już tradycją. Tym razem odbyła się 21 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne, a zarazem najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty i wzruszający wieczór. Pełen miłości, rodzinnego ciepła, radości, a także zadumy i refleksji. Dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Tradycji stało się radość,że po życzeniach, wszyscy wspólnie zasiedli do stołów, na których nie brakowało słodkości i świątecznych przysmaków.Nie zabrakło też wspólnego kolędowania.Wierzymy,że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego. |
_ _
{ Pieczenie pierniczków świątecznych w przedszkolu }
| W dniu 16 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i propagowania kreatywnego działania grupy: Pszczółki, Biedronki i Sowy zabrały się za pieczenie świątecznych pierniczków. Ciasto zostało przygotowane przez panią z grupy Pszczółek. Wspólne wałkowanie ciasta na pierniki, a następnie wykrawanie różnych kształtów dzięki niezliczonej ilości foremek to dopiero była zabawa. Pełne blaszki gotowych do upieczenia ciasteczek dzieci zanosiły do naszej przedszkolnej kuchni, gdzie pod czujnym okiem pana Kucharza nasze wypieki nabierały złocistej barwy. Następnie po ostygnięciu dzieci ze swoimi paniami dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało,a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierników,który wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. |
_ _
{ Warsztaty plastyczne w klasie Va }
|
15 grudnia 2015 r., w klasie Va, odbyły się bardzo ciekawe warsztaty plastyczne pt. "Zimowe śnieżynki". Poprowadziła je pani Elżbieta Skiba, mama jednego ucznia z tej klasy - Kacpra Skiby. Dzieci miały możliwość poznania różnych technik wykonania śnieżynek, metodą wycinanki. Nowe doświadczenia zdobyte w trakcie warsztatów zainspirowały uczniów do przygotowania własnej dekoracji w klasie, jak również na holu korytarza szkolnego. Serdecznie dziękujemy pani Eli za przeprowadzenie warsztatów i liczymy na dalszą współpracę.

|
_ _
{ Finał konkursu }
| 11 grudnia w Suchowoli odbyło się podsumowanie VIII edycji Konkursu Plastycznego "Bezpieczni na drodze" zorganizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu. Z naszej szkoły do ścisłego finału zakwalifikowały się prace prace trójki uczniów Aleksandry Kiełbasy z klasy V b, Nikoli Podymnej i Wojciecha Łypa z klasy IV. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczali Biskup Zamojsko-Lubaczowski Jego Ekscelencja Ksiądz Marian Rojek oraz Dyrektor WORD-u Janusz Szatkowski. Szczególne wyróżniona została praca Oli, która jest umieszczona w kalendarzu o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym na rok 2016. Niepocieszony był natomiast Wojtek, którego z udziału w uroczystościach wykluczyła choroba. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy! |
_ _
{ Warsztaty plastyczne u 4-latków }
|
Jak przystało przed Świętami, dnia 11 grudnia dzieci z grupy Pszczółek wspólnie z rodzicami uczestniczyły w warsztatach plastycznych pt. "Choinka".
Rodzice wraz z dziećmi z zapałem ozdabiali choinki, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Był to miło spędzony czas, podczas którego drużyny rodzic-dziecko wytrwale pracowali, a efekty ich działań - piękne choinki, zdobią nasze przedszkole. Można je podziwiać na wystawie obok sali Pszczółek. Zapraszamy!
|
_ _
{ Próbny sprawdzian szóstoklasistów }
| W środę 9 grudnia 2015 r. uczniowie klas szóstych przystąpili do Próbnego sprawdzianu szóstoklasisty. Najpierw mierzyli się z testem z zakresu języka polskiego i matematyki, a potem po krótkiej przerwie z testem z zakresu języka angielskiego. W pierwszej części testu odpowiadali na pytania do fragmentu tekstu Lucy Maud Montgomery "Wymarzony dom Ani" i wiersza Edwarda Stachury "Dookoła mgła" oraz pisali opowiadanie pod tytułem "Niezapomniana wyprawa". Rozwiązywali także zadania zamknięte i otwarte z matematyki. Test z języka angielskiego zawierał tylko pytania zamknięte. Uczniowie wybierali jedną poprawną odpowiedź. Sprawdzian szóstoklasisty jest obowiązkowym egzaminem, który jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Uczniowie klas szóstych przystąpią do niego w kwietniu. Wyniki otrzymają wraz ze świadectwem szkolnym. Próbny sprawdzian szóstoklasisty pozwolił uczniom oswoić się z nową formuła testów i pokazał, z czym radzą sobie znakomicie, a w jakich sferach potrzebują treningu i wsparcia nauczycieli. |
_ _
{ PaTPORT }
| PaTPORT we Frampolu rozpoczął swoją działalność 8 grudnia 2015 r. To kolejna profilaktyczna inicjatywa, która może powstać w każdej szkole ponadpodstawowej. Wszystko po to, aby promować wśród młodzieży życie wolne od przemocy i uzależnień, w tym przeciw dopalaczom. Inicjatorami włączenia się w działania programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty" było 37 uczniów naszego gimnazjum. Na uroczystości obecni byli następujący goście:
Sekretarz Urzędu Miejskiego we Frampolu - pan Józef Rudy,
Lubelski Koordynator PaT – pani podkomisarz Dorota Gil,
Funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju – aspirant Milena Wardach i starszy sierżant Monika Sałaban,
Kierownik Posterunku we Frampolu - starszy aspirant Mariusz Rakuś,
Dzielnicowy z Posterunku Policji we Frampolu - aspirant sztabowy Krzysztof Chwiejda,
Kierownik Samorządowego Ośrodka Oświaty - pani Barbara Małek,
Przewodnicząca Rady Rodziców Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu - pani Agnieszka Szczęch,
Liderka grupy PaT w Biłgoraju - Alicja Chołyst.

Uroczystość utworzenia PaTPORTU rozpoczęła pani dyrektor Elżbieta Chmiel, która przedstawiła ogólną informację o programie PaT, podkreślając ideę tego programu. Następnie głos na temat przemocy rówieśniczej w tym cyberprzemocy zabrała st. sierżant Monika Sałaban oraz podkomisarz Dorota Gil, która przedstawiła informację o działalności grup PaT w województwie lubelskim. Następnie rozpoczęto konstytuowanie się PaTPORTU. Młodzież przedstawiła się i podjęto uchwałę o utworzeniu PaTPORTU szkoły.

Uchwałę publicznie podpisali: pani podkomisarz Dorota Gil, starszy aspirant Mariusz Rakuś, pani Barbara Małek, pani dyrektor Elżbieta Chmiel, Alicja Chołyst, opiekun grupy pani Monika Mielnik-Deryło, kapitan i kapitanat PaTPORTU. Na funkcję kapitana PaTPORTU wybrana została Katarzyna Małyszek - gratulujemy!
Po uroczystości utworzenia grupy wszyscy goście udali się na halę widowiskowo-sportową, gdzie obejrzeli występy artystyczne przygotowane przez uczniów gimnazjum.
"Moda na życie bez uzależnień" to hasło Imprezy Profilaktycznej połączonej z inauguracją działalności grupy PaTPORT. PaTowicze rozpoczęli od wspólnego odśpiewania hymnu PaT pt. "Nie wracajmy jeszcze na ziemię". Następnie obejrzeliśmy premierowe w naszej szkole wystąpienie młodzieżowej grupy PaTPORT w spektaklu profilaktyczno-edukacyjnym pt: "Moje życie - mój wybór", stworzonego w ramach programu Profilaktyka a Ty, przedstawiającego trzy etapy życia młodego człowieka. Podsumowania spektaklu dokonała funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju - aspirant Milena Wardach.
Kolejnym punktem Imprezy Profilaktycznej było rozstrzygnięcie międzyklasowego konkursu na antyreklamę dopalaczy oraz rymowankę lub wierszyk związany tematycznie z plakatem. W konkursie najlepsze okazały się prace klas: III a, III b i II b. Gratulujemy!
Prezentowane przez młodzież scenki profilaktyczne przedstawiły problemy z jakimi spotyka się każdy nastolatek w codziennym życiu tj. z przemocą, alkoholem i narkotykami. Gimnazjaliści zamiast narkotyków zaproponowali inne alternatywne formy spędzania czasu wolnego, na przykład ruch na świeżym powietrzu, taniec, zajęcia sportowe w różnych sekcjach, dobrą książkę lub film. Gabrysia Szczęch z klasy I a przedstawiła pokaz tańca współczesnego.
|
_ _
{ "Dobra lekcja zdaniem uczniów" }
| Na przełomie listopada i grudnia uczniowie naszej szkoły na godzinach wychowawczych dyskutowali na temat cech i zasad dobrej lekcji. Każda klasa miała za zadanie przygotować prezentację pt. "Dobra lekcja zdaniem uczniów". Oficjalne podsumowanie debat klasowych odbyło się w środę 8 grudnia. Najpierw spotkali się gimnazjaliści, a następnie uczniowie szkoły podstawowej. "Dobrą lekcję" prezentowano na wiele ciekawych sposobów. Mieliśmy okazję obejrzeć prezentacje multimedialne, omówienia wykonanych wcześniej plakatów, scenki "w klasie" oraz wiersze wraz z inscenizacją. Dzięki występom poszczególnych klas, zobaczyliśmy, czym charakteryzuje się według nas dobra lekcja. To, czy zajęcia są dobre, zależy wiele od nauczyciela, ale też w dużej mierze od uczniów. Poprzez debatę mieliśmy możliwość wyrażenia swojego zdania na temat lekcji i współdecydowania o sposobie zdobywania przez nas wiedzy i umiejętności. |
_ _
{ Próbny egzamin gimnazjalny }
| Egzamin gimnazjalny to pierwszy w życiu młodego człowieka test, który ma znaczący wpływ na przebieg jego kariery edukacyjnej. Dzięki niemu można dostać się do upragnionej szkoły i szybko zrealizować swoje zawodowe marzenia. W tym roku szkolnym gimnazjaliści napiszą go dopiero 18, 19 i 20 kwietnia 2016 roku. Wiadomo jednak, że wcześniej należy się do niego starannie przygotować.
Wychowawcy już teraz na godzinach wychowawczych zapoznają młodzież z niektórymi procedurami, a nauczyciele poszczególnych przedmiotów przypominają materiał z klas poprzednich. Aby jeszcze bardziej przybliżyć uczniom atmosferę egzaminacyjną w dniach 2, 3 i 4 grudnia nasi trzecioklasiści przystąpili do próbnego egzaminu gimnazjalnego. Pierwszego dnia rozwiązywali arkusze z historii, wos-u (60 minut) i języka polskiego (90 minut). Drugiego dnia 60 minut trudzili się nad przedmiotami przyrodniczymi – fizyką, geografią, biologią i chemią, a następnie 90 minut nad matematyką. Trzeci dzień upłynął pod znakiem języków obcych - angielskiego i rosyjskiego. Po 60 minut pisali arkusze z zakresu podstawowego i rozszerzonego.
Wrażenia uczniów były raczej pozytywne. Chociaż na niektóre zadania brakło czasu lub pomysłu, młodzieży nie opuszcza optymizm – przecież do prawdziwego egzaminu jeszcze 4 miesiące! Z całą pewnością jest to czas, w którym wiele można się nauczyć, nadrobić zaległości, przypomnieć najważniejsze zagadnienia. Nauczyciele na pewno dołożą starań, aby egzamin wypadł jak najlepiej. Życzą swym uczniom, aby czas, który pozostał, wykorzystali jak najefektywniej, a na egzaminie nie poddali się tremie! Powodzenia!
|
_ _
Strona 14 z 123 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>