[ Strona Główna ˇ GaleriaStyczeń 18 2017 12:54:45 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2016/2017

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Krzysztof
_ _
{ GIMNAZJALISTKI MISTRZYNIAMI POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ }
| Drużyny dziewcząt i chłopców reprezentowały naszą szkołę na Gimnazjadzie Międzygminnej w piłce nożnej, która odbyła się 21 kwietnia w Turobinie. Zmierzyły się tam z drużynami z Goraja i Turobina. Dziewczęta po zaciętej walce z gimnazjalistkami z Turobina wygrały turniej i awansowały do zawodów powiatowych. Chłopcy pokonali przeciwników z Goraja, ale ulegli drużynie z Turobina i zajęli II miejsce.
Naszą szkołę reprezentowali: dziewczęta - Katarzyna Małyszek (IIIa), Karolina Badach (IIIa), Magda Brodziak (IIIb), Partycja Szabat (Ib), Julia Furlepa (Ia), Marlena Dziura (Ib), Kamila Myszak (IIb) i Julia Mazurek (Ib) oraz chłopcy: Piotr Branewski (Ib), Arkadiusz Białas (IIIa), Karol Malec (IIIc), Dawid Sołtys (IIIa), Jakub Wyroślak (IIIb), Dominik Kubina (IIIa) i Amadeusz Dziurdzia (IIIb).
Dzień później, 22 kwietnia dziewczęta udały się również do Turobina, by rywalizować w Gimnazjadzie Powiatowej. Okazało się, że teraz też nie ma silnych na frampolskie dziewczęta! Wygrały wszystkie swoje mecze, pokonując kolejno - Korytków Duży 1:0, Biłgoraj 3:1, Aleksandrów 3:2 oraz w finale Obszę w rzutach karnych 1:0 (wynik po regulaminowym czasie gry 2:2). Drużyna grała w tym samym składzie, co w zawodach międzygminnych.
Za zwycięstwo w zawodach dziewczęta otrzymały wspaniały puchar i awans do Gimnazjady Rejonowej, która odbędzie się w Bystrzycy Starej.
Już teraz trzymamy kciuki!
|
_ _
{ Dzień Ziemi w przedszkolu }
| 22 kwietnia to Dzień Ziemi. Obchody tego dnia mają na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie wszystkim mieszkańcom naszego globu problemów związanych z ekologią. We wszystkich grupach przedszkolnych prowadzone były w tym czasie zajęcia mające na celu wzbogacić wiedzę dzieci na temat ekologii, a w szczególności jak możemy zadbać o naszą planetę. Punktem kulminacyjnym był happening zorganizowany ulicami miasta. W wielkim i kolorowym pochodzie z transparentami promującymi zachowania ekologiczne przemaszerowały wszystkie dzieci z naszego przedszkola. |
_ _
{ Przedszkolaki w przychodni }
| Dnia 20 kwietnia wszystkie grupy przedszkolne wybrały się do pobliskiej przychodni lekarskiej "Nasze Zdrowie Piotr Momot i partner -spółka lekarzy" we Frampolu. Przewodnikiem wizyty była pani pielęgniarka Maria Jasielska. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z pracą lekarza i pielęgniarek, a także zobaczyć jak wyglądają gabinety lekarskie i jakich narzędzi używa lekarz w trakcie swojej pracy.
Dzięki wizycie w przychodni dzieci miały szansę przezwyciężyć uczucie lęku przed personelem medycznym, a także wzbogacić słownictwo związane z przychodnią lekarską.
W podziękowaniu za wizytę przedszkolaki wręczyły na ręce Pani Pielęgniarki podziękowanie, natomiast za wzorowe zachowanie otrzymały pamiątkowe naklejki i cukierki.
|
_ _
{ Egzamin już za nami... }
| W dniach 18 - 20 kwietnia, trzecioklasiści z naszej szkoły, tak jak ich rówieśnicy w całej Polsce, przystąpili do egzaminów zewnętrznych. W poniedziałek zmagali się z zadaniami z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. We wtorek przyszedł czas na przedmioty przyrodnicze (fizykę, chemię, geografię, biologię) i matematykę. Dzisiaj sprawdzili swoją znajomość języka angielskiego oraz języka rosyjskiego w stopniu podstawowym i rozszerzonym. Każdego dnia uczniowie otrzymali do rozwiązania dwa zestawy zadań - pierwszy o godzinie 9., drugi o godzinie 11.
Zadania egzaminacyjne obejmowały wiadomości i umiejętności zawarte w wymaganiach określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych.
Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu, a teraz cieszą się, że ten emocjonalny czas już za nimi.

Arkusze testów rozwiązywanych przez gimnazjalistów są dostępne na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
|
_ _
{ Powiatowy Konkurs Wiedzy Biblijnej z Ewangelii św. Mateusza }
| Trzy uczennice ze szkoły podstawowej - Paulina Turczyn z kl. Vb, Izabela Łyp z kl. VIb i Diana Murawiecka z kl. VIa - reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Wiedzy Biblijnej z Ewangelii św. Mateusza, który zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju oraz Parafię św. Jerzego w Biłgoraju. Konkurs odbył się 13 kwietnia. Wzięło w nim udział 43 uczniów ze szkół podstawowych naszego powiatu. Jego głównym celem było poznanie Ewangelii wg św. Mateusza oraz genezy jej powstania, a także kształtowanie szacunku do słowa Bożego, które zawarte jest w Biblii. Przez 60 min. uczestnicy zmagali się z testem składającym się z pytań zamkniętych i otwartych. Nasze dziewczęta wykazały się dużą wiedzą, a Izabela Łyp uzyskała III miejsce i otrzymała nagrodę książkową. Gratulujemy serdecznie!!!
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Organizatorzy zatroszczyli się o miłą atmosferę - była modlitwa, śpiew przy gitarze oraz poczęstunek.
Konkurs poszerzył wiedzę religijną uczestników oraz ubogacił ich duchowo.
|
_ _
{ Happening pod hasłem „Palący temat - niska emisja” }
|
|
_ _
{ Udział uczniów klas IV-VI w konkursach plastycznych }
| W miesiącu marcu bieżącego roku odbyły się w naszej szkole eliminacje klasowe do następujących konkursów plastycznych: XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem "W trosce o nasze bezpieczeństwo" i Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem "Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje!".
Do etapów powiatowych zakwalifikowały się prace następujących uczniów: "W trosce o nasze bezpieczeństwo": Bartłomieja Knapika z klasy Vb; "Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje!": Kacpra Skiby z klasy Va, Bartłomieja Knapika z klasy Vb i Roksany Pydy z klasy VIa. Prace pozostałych uczniów będzie można obejrzeć na wystawie pokonkursowej, zorganizowanej w czerwcu, która będzie przypominała uczniom o zapobieganiu wypadkom podczas wakacji.
Eliminacje przeprowadziła nauczycielka plastyki Marta Hetman.
|
_ _
{ Wystawa prac plastycznych Nikoli Podymnej }
| Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych Nikoli Podymnej z klasy IV Szkoły Podstawowej we Frampolu. Można ją zobaczyć na dolnym korytarzu naszej szkoły.
Styl Nikoli wyróżnia pomysłowość, ekspresyjność twórcza i dbałość o szczegóły. Jej ulubioną techniką jest malarstwo, ale z powodzeniem odnajduje się także w rysunku i innych technikach plastycznych.
Wystawę przygotowała nauczycielka plastyki Marta Hetman.

|
_ _
{ POMÓŻ JASIOWI! }
| Pod takim hasłem Samorząd Uczniowski naszej szkoły przeprowadził akcję charytatywną na rzecz małego Jasia Smiglewskiego z Biłgoraja.
Chłopiec urodził się bez wykształconych gałek ocznych i tylko kosztowna operacja pomoże mu normalnie funkcjonować w przyszłości. Niestety, koszty leczenia nie są refundowane, więc Jaś potrzebuje pomocy finansowej. Społeczność naszej szkoły odpowiedziała na apel rodziców dziecka i wsparła rodzinę kwotą: 1430 zł.
Cieszy fakt, że dzieci i młodzież naszej szkoły nie pozostały bierne wobec takiego nieszczęścia.
W imieniu rodziców: Dziękujemy!
|
_ _
{ Wyjazd do BCK }
| 12 kwietnia 2016 r. uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie pt. "Baśnie Dalekiego Wschodu" w Biłgorajskim Centrum Kultury. Wrocławscy aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji przedstawili spektakl o ciekawych przygodach Sindbada, który porywa widzów w podróż w nieznane w poszukiwaniu sposobu zdjęcia zaklęcia rzuconego na ukochanego brata przez złego Dżina. Żywy rytm spektaklu, niekonwencjonalne pomysły scenograficzne, ciekawy ruch sceniczny oraz ujmująca muzyka wprowadziły dzieci w prawdziwie bajkowy świat. |
_ _
{ Wyniki rodzinnego konkursu plastycznego pt. "Kolorowa Wielkanoc" }
| Miło nam ogłosić,że Rodzinny Konkurs plastyczny pt. "Kolorowa Wielkanoc" zorganizowany w marcu w naszym przedszkolu został rozstrzygnięty. Jury w składzie: p. Iwona Czajkowska-Oleszek, p. Anna Cieszewska wyłoniło i wyróżniło najciekawsze prace.
Oto lista nagrodzonych w konkursie:
I miejsce: Kacper Olszyński (5latki)
II miejsce: Mikołaj Bednarz (4latki)i Aleksander Siemczyk (3latki)
III miejsce: Zosia i Amelia Markowicz (3latki i 5latki)
Wyróżniono także prace: Jakub Zdunek (5latki), Martyna Małek (5latki), Iza i Kinga Krajewska (3latki i 5latki), Damian Kiełbasa (3latki).
Gratulujemy wszystkim uczestnikom za chęci i pomysły i pracę włożoną w wykonanie.
|
_ _
Strona 14 z 130 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>