[ Strona Główna ˇ Linki ˇ GaleriaPaździernik 25 2014 08:58:11 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2014/2015

Forum
Linki
Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

Przetargi
_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: MariaMalyszek
_ _
{ POWITANIE WIOSNY }
| Przyjście kalendarzowej wiosny było doskonałą okazją do wspólnego świętowania i zabawy dla uczniów klas I - III. W dniu 21 marca 2014 r. wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej zgromadzili się na holu szkolnym, aby wspólnie bawić się, tańczyć i sprawdzić swoje umiejętności ruchowe. Okrzykiem "Nasza klasa jest radosna, bo przychodzi do nas wiosna" wesoło oznajmili przyjście najpiękniejszej pory roku. Zawody sportowe przeplatały się z okrzykami, tańcem i zabawą. Mnóstwo emocji dostarczyły konkurencje sprawnościowe, takie jak: bieg na szczudłach, skoki na piłkach, przejście przez tunel, w których nie do pokonania byli uczniowie klasy II. Rywalizacja zakończyła się wykonaniem mumii przy użyciu papieru toaletowego. Powitanie wiosny nie mogło obejść się także bez tradycyjnego obrzędu, jakim jest pożegnanie zimy pod postacią Marzanny. W promieniach ciepłego słońca wiosenny korowód wyruszył z Marzanną na boisko szkolne, aby ostatecznie pożegnać zimę. Wszyscy radowali się i cieszyli, bo wiosna w tym dniu zawitała w pełnej krasie. Wiosenną imprezę dla uczniów klas I - III przygotowały p.p. Janina Mydlak i Grażyna Paprocka. |
_ _
{ Podsumowanie startów siatkarzy }
| Międzygminna Gimnazjada w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców odbyła się tradycyjnie w Goraju 6 marca 2014 roku. Do zawodów przystąpiły reprezentacje: Goraja, Frampola i Turobina. Po bardzo zaciętej rywalizacji nasi siatkarze wygrywając 2:1 z reprezentacją Goraja i 2:0 z zawodnikami z Turobina i awansowali do powiatowego szczebla gimnazjady. Dziewczętom zabrakło trochę szczęścia bo mając „piłkę meczową” nie zdołały zwyciężyć ulegając 2:1 zawodniczkom z Goraja. Łatwe zwycięstwo z koleżankami z Turobina dało ostatecznie dziewczętom z naszego gimnazjum drugie miejsce.
Powiatowa Gimnazjada w piłce siatkowej chłopców odbyła się w Tarnogrodzie 20 marca 2014 roku. Trafiliśmy do grupy z Aleksandrowem i Tarnogrodem. Pierwszy rozegrany mecz nasi zawodnicy wygrali 2:1 grając z reprezentacją Gimnazjum w Aleksandrowie. Najtrudniejsze jednak było przed nimi – mecz z gospodarzami. Przy ogłuszającym dopingu publiczności nasi siatkarze wygrali pierwszego seta grając doskonale blokiem i zagrywką. Drugi set to prawdziwa „huśtawka nastrojów” dla zawodników, ławki rezerwowych i trenera. Od radości ze stanu 24:19, do załamania 25:27 dla gospodarzy. Decydującego seta wygrali gospodarze. "Takiego meczu ta hala jeszcze nie widziała" - to słowa pana Krzysztofa Łuszczaka trenera zawodników z Tarnogrodu. Nie było to dla nas pocieszeniem bo wszyscy już w myślach trzymali puchar. Niestety nie udało się. Zajmując trzecie miejsce mieliśmy satysfakcję że nasz mecz był tak porywający i wart finału a nasi zawodnicy zapamiętają go zapewne na długie lata zbierając gratulacje od kibiców i opiekunów innych drużyn. Sport nawet na poziomie gimnazjalnym uczy pokory, pokonywania swoich słabości i godnego przyjęcia nawet najdziwniejszych decyzji sędziowskich. Zawody wygrali gospodarze i będą reprezentować nasz powiat na zawodach rejonowych.

Składy drużyn:
Dziewczęta: Tchórzewska Agnieszka, Mydlak Aleksandra, Oleszek Joanna, Furmanek Aleksandra, Kmieć Dorota, Dyjach Angelika, Gawęda Marta, Główka Agata, Chołota Paulina, Stańczyk Agata, Małyszek Agnieszka.
Chłopcy: Gąbka Wojciech, Ruszczak Rafał, Swatowski Mateusz, Dyjach Jakub, Kurzawski Damian, Kwapisz Krystian, Saj Jakub, Wlizło Patryk, Birut Adrian, Czajka Mateusz, Swatowski Mateusz, Saj Karol

Podziękowania za grę, włożone zaangażowanie i wysiłek dla dziewcząt i chłopców reprezentujących nasze Gimnazjum.
|
_ _
{ Europejski Dzień Językowy w naszej szkole }
| Dnia 21 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Językowy. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali część artystyczno-rozrywkową. Gimnazjaliści z klas IIIa i IIb przedstawili doświadczenia fizyczne w języku angielskim. Uczniowie klas IIa i IIb, realizując swój projekt edukacyjny pt: "Podróż w rytmie narodowej muzyki i tańca krajów anglojęzycznych", przybliżyli ważne aspekty kultury anglojęzycznej, jakimi są taniec i muzyka. Ponadto mogliśmy obejrzeć pokazy: Walca Angielskiego, Country i Tańca Szkockiego w wykonaniu grupy projektowej i klasy IIIa. W części angielskiej również usłyszeliśmy dwie piosenki zaśpiewane przez uczennice klasy IIb: Izabelę Chwiejdę i Kingę Oszajcę.Następnie przenieśliśmy się do świata kultury naszych wschodnich sąsiadów. W tej części usłyszeliśmy dwie piosenki Anny German wykonane przez gimnazjalistki z klasy IIb: Kamilę Rapę i Agnieszkę Małyszek, oraz dwa tańce do rosyjskich piosenek. Uczennice klasy IIIa przygotowały konkurs wiedzy o Olimpiadzie Zimowej w Soczi, do której zgłosiło się dwunastu uczestników. Komisja w składzie Pan Tomasz Wójcik, Ola Zych i Ola Stańczyk oceniła prace i wyłoniła trzy pierwsze miejsca: I-Konrad Wnuk (IIIa), II-Natalia Krawczyk (IIIb), III- Aleksandra Mydlak (IIa) i Sylwester Pyda (IIIa). Uwieńczeniem uroczystości była bajka "Snow White and the Seven Dwarfs" ("Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków") w wykonaniu uczniów klasy Vb. W przygotowaniu Europejskiego Dnia Językowego zaangażowanych było wielu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Za organizację imprezy odpowiadali nauczyciele: Pani Małgorzata Tchórzewska, Pani Alfreda Saj, Pani Monika Mielnik-Deryło, Pani Sylwia Larwa i Pan Stefan Pindor. Szczególne podziękowania za pomoc w realizacji uroczystości składamy na ręce Pani Joanny Kalisz, Pani Katarzyny Borkowskiej, Pana Krzysztofa Jasińskiego i rodziców, którzy zaangażowali się w wykonanie kostiumów dla występujących uczniów. |
_ _
{ 75 minut liczenia czyli Kangur Matematyczny }
| 20 marca 16 uczniów szkoły podstawowej i 27 gimnazjalistów wzięli udział w międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny".

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Organizatorem głównym konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontieres z Francji.
W tym roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły dołączyli do grupy uczestników "Kangura". To dość ciekawe przeżycie móc się porównać wiedzą matematyczną z rówieśnikami z całego świata.

Miejmy nadzieję, że będziemy mieli się czym szczycić w dniu podania wyników - 5 maja.
|
_ _
{ Poznajemy kwiaty-wizyta w kwiaciarni }
| 19 marca dzieci wspólnie z Paniami Martą Hetman i Magdaleną Krawczyk wybrały się na długi spacer w poszukiwaniu nadchodzącej wiosny. Postanowiliśmy odwiedzić kwiaciarnię, by poszukać pierwszych wiosennych kwiatów - żonkili, hiacyntów, prymuli. Dzięki uprzejmości p. Agnieszki z kwiaciarni "Ines" mogliśmy chociaż przez chwilę poczuć wiosnę. W kwiaciarni odnaleźliśmy poszukiwane kwiaty, ale także obejrzeliśmy piękne wiosenne bukiety i dekoracje wykonane przez panią kwiaciarkę. Z przyjemnością przyjęliśmy stroik wielkanocny oraz jajka ze styropianu, które udekorujemy wspólnie z rodzicami na warsztatach wielkanocnych. Bardzo się nam podobało w kwiaciarni, a w drodze powrotnej do przedszkola obserwowaliśmy przebiśniegi i krokusy mając nadzieję, ze wkrótce wiosna przyjdzie do nas w pełnej krasie.
|
_ _
{ Igrzyska Międzygminne }
| 18.03.2014 r. na obiektach naszej szkoły gościliśmy najlepsze drużyny z Gmin Goraj, Turobin, Frampol w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Nasze drużyny wygrały wszystkie mecze uzyskując następujące wyniki: dziewczęta - z SP w Turobinie 12:2 i SP w Goraju 3:1. Chłopcy z SP w Turobinie 14:4 i SP w Goraju 10:2. W nagrodę oprócz dyplomów uzyskali prawo reprezentowania naszej grupy w zawodach powiatowych, które odbędą się również na naszej hali.
Skład drużyny dziewcząt: M. Wojciechowska, M. Wawszczak, M. Pyda, N. Czarnecka, K. Krasa, P. Szczęch, A. Saj, P. Szabat, A. Brytan, A. Borsuk, G. Góra.
Skład drużyny chłopców: M. Chudy, M. Wójcik, T. Dzierwicki, D. Oleszek, D. Piętak, A. Siwek, M. Wawszczak, P. Branewski, B. Dyjach, J. Komornik, K. Papierz.
Gratulacje i powodzenia na zawodach powiatowych!!

|
_ _
{ Igrzyska Gminne }
|
13.03.2014 r. na obiektach naszej szkoły odbyły się Gminne Igrzyska w piłce nożnej halowej dziewcząt i chłopców. Nasze drużyny po trzech zwycięstwach i jednej porażce w końcowej klasyfikacji uplasowały się na II miejscach, przegrywając jedną bramką decydujące mecze ze SP w Teodorówce. Na uwagę zasługuje fakt, że naszą reprezentację głównie tworzyli uczniowie klas V i IV, a najlepszym strzelcem całego turnieju w kategorii dziewcząt została Natalia Małer uczennica klasy IV zdobywczyni 4 bramek w 3 meczach.

Skład drużyny dziewcząt: M. Wojciechowska, M. Wawszczak, M. Pyda, A. Ożga, J. Błazik, A. Saj, P. Szabat, A. Dziwura, A. Borsuk, N. Małer.

Skład drużyny chłopców: M. Chudy, M. Wójcik, D. Piętak, A. Siwek, K. Kiełbasa, P. Branewski, B. Dyjach, J. Komornik, K. Papierz.
|
_ _
{ Pogodna Nutka 2014 }
|

Aleksandra Jasińska reprezentująca Samorządowy Zespół Szkolny we Frampolu uczestniczyła w Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej POGODNA NUTKA Biłgoraj 2014 im. Marka Sochackiego w kategorii wiekowej 7-10 lat i znalazła się w gronie laureatów zdobywając wyróżnienie. Konkurs odbył się 16 marca 2014 r. w Biłgorajskim Centrum Kultury. Uczennicę przygotował p. Krzysztof Jasiński.
|
_ _
{ Z wizytą w kwiaciarni }
| Dnia 14 marca 2014 r. dzieci z grupy 5-latków; wychowawca Iwona Czajkowska-Oleszek i grupy 6-latków wychowawca Anna Cieszewska odwiedziły kwiaciarnię "Ines" we Frampolu. Celem wycieczki było zapoznanie z punktem usługowo-handlowym w swojej miejscowości. Właścicielka kwiaciarni opowiedziała dzieciom o wielu gatunkach kwiatów oraz sposobach ich pielęgnacji. Dzieci obejrzały również piękne, wiosenne kwiaty tj. żonkile, hiacynty ,bratki, pierwiosnki. Na zakończenie miłego spotkania każda z grup kupiła do swojego kącika przyrody sadzonki żonkili. Z przyjemnością przyjęliśmy od pani Agnieszki w prezencie słodkie niespodzianki oraz wielkanocne stroiki ,które ozdobią nasze sale. W podziękowaniu za tak miłe przyjęcie wszystkie dzieci podarowały pani z kwiaciarni własnoręcznie "kwiatowe książeczki".
|
_ _
{ Monika Gąbka wyróżniona na konkursie "Żółty Orzech" }
|

Dwie uczennice naszego gimnazjum: Monika Gąbka (kl. I b) i Karolina Maciocha (kl. III a) reprezentowały nasze gimnazjum w finale Powiatowego Konkursu Ortograficznego "Żółty Orzech", który odbył się 14 marca w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Uczestnicy konkursu, pisząc dyktando, musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Monika Gąbka znalazła się w grupie osób, które popełniły najmniej błędów i uplasowała się tuż za podium, otrzymując wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych ortograficznych sukcesów!
|
_ _
{ Ruch to zdrowie }
| Czwartek 13.03.2014 r. był pracowitym dniem dla pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej. Podczas realizacji zimowego etapu projektu "Zdrowo jem, więcej wiem" wiele uwagi poświęcili zdrowym przekąskom i zabawom ruchowym. Zajęcia pod hasłem "Cukier? Nie, dziękuję" podczas których poznali skutki słodkiej diety zakończyły się konkursem rysunkowym. Każdy pierwszak najpierw spróbował zdrowych przekąsek, a potem zilustrował swój pomysł na słodkie, ale zdrowe przysmaki. Najciekawszy okazał się rysunek Julii Komornik i została ona klasowym "Super Kucharzykiem". Zachęcała przedszkolaków do spróbowania przekąsek i odkrycia smaku suszonych jabłek, bananów, żurawiny, ziaren słonecznika, dyni itp. Kolejnym zadaniem, jakiemu z powodzeniem sprostali pierwszoklasiści, było zachęcenie uczniów do ruchu. Z pomocą rodziców i wychowawczyni p. Barbary Pyzik wykonali "Książeczkę zabaw ruchowych". Przedszkolaki z poszczególnych grup otrzymali ją za świetną zabawę na korytarzu szkolnym. Na kolejnej przerwie w zabawach uczestniczyli uczniowie klas II-VI. Było wiele uśmiechów, zabawy i ruchu oczywiście. Był to wyraźny akcent kończącego się etapu zimowego projektu. Przed pierwszakami etap wiosenny. |
_ _
Strona 14 z 86 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>