[ Strona Główna ˇ Linki ˇ GaleriaPaździernik 02 2014 10:23:20 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2014/2015

Forum
Linki
Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

Przetargi
_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: MariaMalyszek
_ _
{ Przedszkolaki w teatrze }
|

26 lutego Przedszkolaki pojechały do Biłgorajskiego Centrum Kultury na sceniczną adaptację powieści "Pinokio" Carlo Collodi w reżyserii Wojciecha Banasia. Przedstawienie opowiada o dobrych i złych uczynkach, o miłości w rodzinie. Ciekawa scenografia, gra świateł, piękna dekoracja i kolorowe kostiumy sprawiły, iż młoda widownia aktywnie reagowała na sceniczną animację aktorów i stawała się tym samym częścią spektaklu. Piosenki i kontakt z publicznością były gwarancją dobrej i wesołej zabawy połączonej z edukacją.
|
_ _
{ Drugi próbny egzamin gimnazjalny }
| Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum pisali drugi próbny egzamin gimnazjalny. 26 lutego 2014 roku od godziny 800 trzecioklasiści rozpoczęli godzinną pracę z arkuszem humanistycznym. Po krótkiej przerwie przez 90 minut zmagali się z zestawem z języka polskiego. W drugim dniu sprawdzali swoje wiadomości i umiejętności z przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Na piątkowym egzaminie z języków obcych, po dokonaniu wcześniejszego wyboru spośród języka angielskiego i rosyjskiego, rozwiązywali zadania najpierw na poziomie podstawowym, a po przerwie na poziomie rozszerzonym.
Próbny egzamin przebiegał zgodnie z procedurami obowiązującymi podczas egzaminu kwietniowego. Zdający ćwiczyli sposób kodowania prac, zaznaczania odpowiedzi do zadań zamkniętych na karcie odpowiedzi oraz rozwiązywania zadań otwartych. Sprawdzali swoją "odporność" na stres, który będzie im towarzyszył na właściwym egzaminie.
Wyniki pokażą, nad czym uczniowie muszą jeszcze popracować, by uzyskać zadowalający wynik na egzaminie gimnazjalnym i dostać się do wybranej przez siebie szkoły ponadgimnazjalnej.
|
_ _
{ KONKURS INFORMATYCZNY @LGORYTM - etap szkolny }
| Szkolny etap X REGIONALNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO @LGORYTM został przeprowadzony 27 lutego 2014 roku. Uczestniczyło w nim trzynastu uczniów gimnazjum. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Paszko Marcin, Kwapisz Krystian, Kowal Maciej, Pyda Sylwester. Etap powiatowy odbędzie się 25 marca 2014 roku w Biłgoraju.
Gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w etapie powiatowym!

|
_ _
{ Gimnazjaliści prezentują projekty edukacyjne }
| Uczniowie klas drugich gimnazjum zobowiązani są do realizacji projektów edukacyjnych, których zaliczenie jest warunkiem koniecznym ukończenia szkoły i ma wpływ na ocenę zachowania. Jest to praca zespołowa, realizowana pod opieką nauczycieli. Udział uczniów w projekcie zostanie odnotowany na świadectwie ukończenia gimnazjum. Efekty swojej pracy, czasami kilkumiesięcznej, uczniowie prezentują na forum całej szkoły, w obecności rodziców.
W bieżącym roku szkolnym drugoklasiści pracują w siedmiu grupach projektowych realizując 3 projekty interdyscyplinarne i 4 przedmiotowe. Prezentacja pierwszego z nich odbyła się w listopadzie z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
25 lutego uczniowie klasy IIa Patryk Bednarczyk, Bartłomiej Flis, Paweł Iwanowicz i Piotr Wójcik zaprezentowali projekt pt. „Jakie zagrożenia czyhają w Internecie?” wykonany pod kierunkiem nauczyciela informatyki Krzysztofa Błaszczaka.
Celem projektu było uświadomienie użytkownikom Internetu zagrożeń panujących w sieci oraz ukazanie konsekwencji nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu.
Uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się jak chronić się przed złośliwym oprogramowaniem i zagrożeniami, które pojawiają się w świecie wirtualnym, a także przypomnieli sobie zasady netykiety obowiązujące w Internecie.
Prezentacja następnego projektu już w marcu.
|
_ _
{ Cała mądrość w książkach }
| "Cała mądrość w książkach" to hasło konkursu pięknego czytania dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej, który odbył się 25 lutego 2014 r. Jego celem było promowanie aktywnego czytania, rozbudzanie zainteresowań literaturą piękną, rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym oraz promocja biblioteki i jej zbiorów. Każdy z pięciu uczestników konkursu z poszczególnych klas prezentował fragment książki. Uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca pani dyr. Teresa Moskwa, członkowie pani Maria Małyszek i pani Teresa Kuraś. W klasie I zwyciężyła Kamila Kiełbasa, II miejsce zajęła Julia Nawrocka a III Kacper Filipowicz. W klasie II najładniej przeczytała Nikola Podymna, II miejsce zajęła Julia Szczepanik a III Marta Kapica. W klasie III I miejsce zajął Kacper Skiba, II miejsce - Aleksandra Czajka, III miejsce Roksana Furlepa. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Maja Kozioł, Karolina Kubina, Patryk Malec, Sebastian Pyda, Klaudia Jargieło, Julia Zalewa. Wszyscy uczestnicy konkursu odebrali z rąk pani Dyrektor nagrody książkowe. Konkurs ładnego czytania przygotowały bibliotekarki Teresa Kuraś i Maria Małyszek oraz nauczyciele Barbara Pyzik i Janiana Mydlak. |
_ _
{ PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLASY I }
| Od pierwszych liter już na całe życie - takie hasło przyświecało uroczystości pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I, która odbyła się 24 lutego 2014 r. w naszej szkole. Wydarzenie to na stałe wpisało się do kalendarza imprez szkolnych i zazwyczaj odbywa się na początku II półrocza, kiedy uczniowie klasy I znają już większość liter i potrafią czytać. Specjalnie na tę okazję została przygotowana część artystyczna przez starszych kolegów. Na początku uczniowie klasy II pod kierunkiem wychowawczyni p. Grażyny Paprockiej zaprezentowali inscenizację pt. "Urodziny Kopciuszka". W ten sposób przywołali znane postaci z ulubionych bajek i baśni: Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Kota w butach, Jasia i Małgosię, Królewnę Śnieżkę z krasnoludkami. Następnie pierwszoklasiści w obecności dyrekcji szkoły: p. Elżbiety Chmiel, p. Teresy Moskwy, p. Józefa Dubiela, nauczycieli, uczniów klas I - III i dzieci przedszkolnych złożyły przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała p. bibliotekarka Teresa Kuraś, a p. dyrektor Elżbieta Chmiel wręczyła dyplomy. Uroczystość zakończył występ uczniów klasy III i IV należących do Koła bibliotecznego prowadzonego przez P. Marię Małyszek. W zaprezentowanych wierszach i piosenkach starali się przekazać młodszym kolegom wiedzę o książce i bibliotece. Dzięki tej wyjątkowej uroczystości pierwsze spotkanie z biblioteką i książką pierwszoklasiści zapamiętają na długo. |
_ _
{ Konkursy matematyczne SZPAK i ZAGIMAK }
| W sobotę 22 lutego odbyły się II etapy Regionalnych Konkursów. Naszą szkołę reprezentowali:

w SZPAKu: Julia Kras, Magdalena Lis, Gabriela Swatowska z klasy IV, Jakub Filipowicz i Mikołaj Dubiel z klas V oraz Adrian Kołtyś z klasy VI;

w ZAGIMAKu: Wiktoria Dziurdzia i Aleksandra Stańczyk z klas III.

Wyniki konkursów będą znane na początku marca.

Życzymy awansu do III etapu - FINAŁU!!!
|
_ _
{ Cała Polska czyta dzieciom }
|


Rodzice 3-latków z wielkim zaangażowaniem wspierają akcję: "Cała Polska czyta dzieciom".
11 lutego Biedronki miały okazję posłuchać bajek czytanych przez Panią Beatę Maciurzyńską, mamę Oli, która w ramach akcji odwiedziła nas w przedszkolu. Pani Beata przyniosła kilka interesujących książek, jedną z nich była "Lokomotywa" Juliana Tuwima.
|
_ _
{ Bukiet niezwykłych kwiatów }
| "Bukiet niezwykłych kwiatów" to temat wystaw, które można oglądać na tablicach naszej szkoły. Uczniowie z klas V, pod kierunkiem nauczycielki Marty Hetman, wykonali prace plastyczne dwiema technikami: techniką impastu (polegającą na na nakładaniu grubej, wypukłej warstwy farby z mąką za pomocą pędzla lub szpachelki) oraz techniką witrażu.
Zapraszamy do oglądania wystaw.


|
_ _
{ Walentynki przedszkolaków }
|

Dnia 14 lutego obchodziliśmy Walentynki, które już na dobre zadomowiły się w naszym kalendarzu uroczystości przedszkolnych. W tym roku również w naszym przedszkolu odbyły się pod znakiem przyjaźni i radości z przebywania ze sobą. To dzień , w którym obdarowuje się osobę lubianą drobnym upominkiem tzw. Walentynką.
|
_ _
{ Pij wodę na zdrowie }
| Pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej w czwartek 13 lutego 2014 r. zaprezentowali zebranym przedszkolakom, uczniom klasy drugiej i trzeciej, nauczycielom i rodzicom przedstawienie "Na zdrowie" przygotowane pod okiem wychowawczyni p. Barbary Pyzik. Składało się z dwóch części - "Teatrzyku owoców i warzyw" oraz akcji pt. "Pij wodę na zdrowie". Pierwszoklasiści uświadomili zebranym jak ważną rolę w codziennej diecie ucznia pełnią warzywa i owoce oraz jakie witaminy potrzebne są do prawidłowego rozwoju dzieci. Później wszyscy obejrzeli prezentację "Woda". Przedstawione treści pokazały, że woda stanowi ok. 70% masy ciała człowieka, a jej ubytek 5-10% ma poważny wpływ na zdrowie każdego z nas. Dzieci zachęcały więc do codziennego picia naturalnej niegazowanej wody mineralnej pochodzącej ze sprawdzonego źródła. Potem pierwszoklasiści przedstawili zebranym postać Wodolubka, którego wykonali w czasie zajęć grupowych i wyłonili drogą głosowania w klasowym konkursie. Wszystkie Wodolubki można oglądać na wystawie szkolnej. Podejmowane działania to drugi - zimowy- etap projektu "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM" realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Projekt ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Pierwszoklasiści z Frampola biorą w nim udział od września 2013 r.
|
_ _
Strona 14 z 84 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>