[ Strona Główna ˇ Linki ˇ GaleriaMaj 28 2015 13:44:34 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2014/2015

Forum
Linki
Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Sierpień 2014

Grudzień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Mistrzowie szkoły }
| W miesiącu październiku rozegraliśmy mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym i badmintonie. Zwłaszcza te drugie cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów. W sumie wystartowało około 70 zawodników a klas IV-VI, którzy w ciągu kilku dni stoczyli wiele pasjonujących pojedynków, by wyłonić najlepszych. Oto najlepsi zawodnicy w tenisie stołowym: 1. Anna Saj, 2. Patrycja Szabat, 3. Aneta Borsuk. Wśród chłopców: 1. Piotr Branewski, 2. Michał Wawszczak, 3. Adrian Siwek. Mistrzowskie tytuły w badmintonie zdobyli: Patrycja Szabat i Piotr Branewski. Na dalszych miejscach uplasowali się Julia Mazurek i Anna Saj oraz Dominik Piętak i Adrian Siwek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a najlepszym życzymy sukcesów na zawodach gminnych i powiatowych!! |
_ _
{ Pasowanie na czytelnika }
| Książka wierny przyjaciel - takie hasło przyświecało uroczystości pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy Ia i Ib, która odbyła się 30 października 2014 roku w naszej szkole. Pasowanie na czytelnika należy do stałego kalendarza imprez szkolnych. Na początku uczniowie z klasy II pod kierunkiem wychowawczyni p. Barbary Pyzik wykonali inscenizację pt. "Bajkowy świat". Następnie pierwszoklasiści w obecności dyrekcji szkoły: p. Elżbiety Chmiel, p. Teresy Moskwy, nauczycieli, uczniów klas I-III złożyli przyrzeczenie, że będą wiernymi przyjaciółmi książki oraz będą się uczyć i szanować książki. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonały bibliotekarki p. Maria Małyszek i p. Teresa Kuraś. Na pamiątkę tej uroczystości uczniowie klas pierwszych otrzymali z rak p. dyrektor Elżbiety Chmiel i p. wicedyrektor Teresy Moskwy dyplomy. Pierwszoklasistom życzymy przyjemnego kontaktu z książką. Imprezę przygotowały: Barbara Pyzik, Maria Małyszek i Teresa Kuraś. |
_ _
{ JESIENNE SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEK }
| XI JESIENNE SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEK POWIATU BIŁGORAJSKIEGO odbyło się 29 października 2014 roku w Aleksandrowie. W imprezie wzięła udział delegacja z SZS we Frampolu w składzie Szkoła Podstawowa: Liwak Julia z klasy VIa i Alicja Dziwura z klasy VIb oraz reprezentant Gimnazjum: Tomasz Chmiel z klasy IIc pod opieką p. Marii Małyszek.
Rozpoczynając spotkanie wszystkich gości powitał wójt Gminy Aleksandrów Józef Henryk Biały. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie wykonały inscenizację pt. "Jaś i Małgosia". Kolejnym punktem spotkania było spotkanie z artystą malarzem p. Krzysztofem Miazkiem, twórcą Galerii artystycznej w Górecku Kościelnym, regionalistą, gawędziarzem. "O poezji i dziedzictwie" opowiedziała poetka z Biłgorajskiego Towarzystwa Literackiego p. Krystyna Żmuda. Następnie rozstrzygnięto konkurs pt. "Pomniki przyrody powiatu biłgorajskiego".
Na zakończenie konferencji goście zostali zaproszeni na poczęstunek i degustację pysznych wypieków z piekarni "Hazet". Uroczystość zakończyła się wręczeniem bibliotekarzom i nauczycielom pamiątkowych podziękowań oraz materiałów informacyjnych. Imprezie towarzyszyła wystawa prac Krzysztofa Mazika, wystawa "Obrazy z aleksandrowskiej przeszłości" oraz wystawa ,,Książka z autografem". Spotkanie w Aleksandrowie było okazją do dyskusji o literaturze i dziedzictwie.
|
_ _
{ "AAC-owi Przyjaciele" }
| Drugoklasiści ze szkoły podstawowej 28 października 2014 r. odwiedzili Niepubliczne Przedszkole Specjalne w Biłgoraju. Na początek pani dyr. Ewa Kraczowska opowiedziała im o placówce i jej wychowankach. Potem uczniowie zwiedzili ośrodek. Oglądali wystawę zdjęć, przyrządy do rehabilitacji. Mieli możliwość obserwowania fragmentów zajęć prowadzonych z dziećmi niepełnosprawnymi w różnych grupach. Pani dyrektor i wychowawcy opowiadali, w jaki sposób pracuje się z dziećmi, pokazywali pomoce wykorzystywane w czasie zajęć oraz sposób komunikowania się z dziećmi niepełnosprawnymi. Potem nasi uczniowie zaprezentowali wychowankom i pracownikom ośrodka przedstawienie pt. "Bajkowy świat" w którym wcielili się w postaci z różnych bajek. Na zakończenie odbyło się spotkanie, podczas którego p. Ewa Nawrocka opowiedziała o AAC - komunikacji wspomagającej i alternatywnej, gdyż październik jest Międzynarodowym Miesiącem AAC. Przedstawiła dzieciom różne pomoce ułatwiające komunikację z dziećmi niemówiącymi. Każdy mógł sprawdzić, jak pracuje się z takim urządzeniem. Na zakończenie dzieci poznały Stefi - psa pracującego z dziećmi niepełnosprawnymi. Drugoklasiści byli pod wrażeniem tego, co udało im się zobaczyć. Bardzo cieszyli się, że mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach jakże innych od tych, które sami mają na co dzień. |
_ _
{ Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy? }
| Po raz szósty w dniach 20 – 24 października przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, którego celem jest promocja poradnictwa zawodowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Hasłem tegorocznego OTK było Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy? Gimnazjaliści odpowiadając na to pytanie podczas godzin z wychowawcą zwracali uwagę na szereg umiejętności, które powinien posiadać, każdy kto chce, aby jego przyjaźń z rynkiem pracy była owocna i obustronna. Wskazywali na znajomość języków obcych i obsługi programów komputerowych. Mówili również o kompetencjach, które już teraz im są szczególnie potrzebne – znajomość samego siebie, swoich zasobów, wyszukiwania i analizowanie informacji, organizowanie i planowanie, podejmowanie decyzji. W dyskusji młodzi ludzie zwracali uwagę na konieczność bycia otwartym i przedsiębiorczym. Wykonali również klasowe gazetki tematyczne: w klasach pierwszych - uczeń poznaje różne zawody, w klasach drugich - uczeń poznaje siebie, a w klasach trzecich – kim będę?
Uczniowie klas IV-V na lekcjach plastyki, wykorzystując różne techniki artystycznego wyrazu, wykonali prace na temat Mój wymarzony zawód, które można oglądać w galerii na holu.
Miniony tydzień dostarczył uczniom okazji do zdobycia nowych, a zarazem bardzo ważnych informacji dla ich przyszłości zawodowej.
|
_ _
{ Śladami wielkich odkryć }
|
„Śladami wielkich odkryć”
- pod tym tytułem w październiku 2014 r. uczniowie szkoły podstawowej klas I-VI obejrzeli żywą lekcję przyrody. W spektaklu wystąpiły dwie postacie, jedną z nich był inspirujący podróżnik, opowiadający o swoich przeżyciach, druga to lekko szalony naukowiec wprowadzający dzieci w świat nauki. W toku widowiska uczniowie mieli możliwość poznania zasad czytania mapy, działania kompasu, poznania na czym polega oddziaływanie magnetyczne, zabawy suchym lodem. Dodatkowo omówiono zasady bhp przy korzystaniu z urządzeń elektrycznych. Wszystko to przedstawione było w lekki, humorystyczny sposób i miało formę kabaretu, który umożliwił dzieciom aktywny udział w spektaklu.
|
_ _
{ Kasia mistrzynią, a Magda na drugim miejscu }
|
23 października w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym o Puchar Starosty Biłgorajskiego. W zawodach uczestniczyło sześcioro gimnazjalistów z naszej szkoły. Wśród dziewcząt niepokonana była Kasia Spólnik, a na drugim miejscu uplasowała się Magda Brodziak (obie z kl. IIb). W kategorii chłopców najlepiej wypadł Karol Karwat (IIIb), który zajął V miejsce w turnieju. Pozostali uczniowie gimnazjum - Kamila Myszak (I b), Bartłomiej Kozak (IIb) i Marcin Komornik (Ib), choć nie zajęli wysokich lokat, walczyli dzielnie.
|
_ _
{ "Bezpieczni na drodze" }
| W miesiącu październiku b.r. odbyły się eliminacje klasowe - I etap szkolny, do VII edycji konkursu plastycznego "Bezpieczni na drodze". Spośród 61 prac, uczniów klas IV - VI, wykonanych dowolną techniką plastyczną na formacie A4, komisja w składzie:p. Anna Cieszewska, p. Elżbieta Karczmarzyk, p. Małgorzata Łapińska, dokonała wyboru 3 prac uczniów, które będą reprezentowały naszą szkołę w II etapie rejonowym.
I tak, do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu, zostały wysłane prace: Karoliny Pawlos - kl. IV, Julii Błazik - kl. VI a, Patrycji Szabat - kl. VI b.
Eliminacje szkolne przeprowadziła nauczycielka plastyki - Marta Hetman.
Zakończenie i podsumowanie wyników konkursu odbędzie się w Zespole Szkół w Suchowoli, w dniu 5 grudnia 2014 r.
Prace uczniów z etapu szkolnego będzie można wkrótce obejrzeć na wystawie.
|
_ _
{ Konkurs na jesienny witraż rozstrzygnięty! }
| Chętni uczniowie szkoły podstawowej klas IV-VI przystąpili do konkursu organizowanego przez Samorząd Uczniowski. Zadaniem uczniów było wykonanie mozaiki o tematyce jesiennej. Witraże oceniała komisja w składzie: p. Marta Hetman, p. Joanna Korgul, p. Ewa Jaskuła i p. Sylwia Larwa. Komisja brała pod uwagę pomysłowość, oryginalność, wkład włożonej pracy i estetykę wykonania. Ciekawe i pracochłonne witraże wykonane przez uczniów stanowiły dekorację w trakcie dyskoteki z okazji Dnia Chłopaka.
Oto wyniki konkursu na jesienny witraż:
I miejsce: ex aequo Amelia Brytan i Patrycja Szabat
II miejsce: ex aequo Julia Liwak i Karolina Pawlos
III miejsce: Julia Zalewa

Dla poszczególnych osób przewidziano nagrody rzeczowe. Gratulujemy !!!
|
_ _
{ Dyskoteki w naszej szkole }
| W środę 15 października uczniowie gimnazjum bawili się na dyskotece otrzęsinowej. Zabawa w gimnazjum trwała od godziny 17.00 do 20.00 i była uwieńczeniem "Otrzęsin na Olimpie".
Natomiast w szkole podstawowej odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. W czasie trwania zabawy zostali wyłonieni Mister Szkoły, Wice -Mister oraz Mister Publiczności. Chłopcy dzielnie walczyli o te tytuły w trzech kategoriach. Prezentowali swój strój, ruch oraz mówili o swoich zainteresowaniach i pasjach. Najwięcej głosów zdobył Bartłomiej Dyjach z kl. VI b i to on został Misterem w roku szkolnym 2014/2015. Drugim Misterem został Piotr Branewski z kl. VI b. Misterem Publiczności jednogłośnie został Hubert Zając z kl. IV. Po wyborach zabawa trwała dalej. Uczniowie bawili się do godziny 19.00, po czym wraz z rodzicami udali się do swoich domów.
|
_ _
{ Dzień Edukacji Narodowej }
| Z serca życzenia składamy- to motto przedstawienia zaprezentowanego w naszej szkole 13 października 2014 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na hali widowiskowo-sportowej spotkali się - burmistrz Frampola Tadeusz Niedźwiecki, kierownik SOO Barbara Małek, przedstawiciele Rady Rodziców, dyrekcja Samorządowego Zespołu Szkolnego, nauczyciele, rodzice i młodzież szkolna. Uczniowie klasy III i II pod okiem wychowawczyń p. Grażyny Paprockiej i p. Barbary Pyzik przygotowali humorystyczne scenki z życia szkoły. Nie zabrakło też tematycznych wierszy, piosenek, życzeń i podziękowań. Nad oprawą muzyczną czuwała p. Marta Hetman, a dekoracje przygotowały nauczycielki przedszkola. Na zakończenie uroczystości głos zabrał p. Tadeusz Niedźwiecki oraz przewodnicząca Rady Rodziców którzy dołączyli się do wysłuchanych życzeń i podziękowań. Słodkie upominki wręczyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. |
_ _
Strona 14 z 99 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>