[ Strona Główna ˇ GaleriaListopad 20 2017 02:43:48 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2017/2018

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 28
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Regina
_ _
{ SŁOWEM MALOWANE }
|
Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju już po raz czwarty zorganizowało dla gimnazjalistów Powiatowy Konkurs Recytatorski "Słowem malowane". Trzydziestu uczniów, zebranych 16 marca w auli liceum, prezentowało teksty literackie autorów tworzących w XX i XXI wieku. Wśród nich przeważały utwory poetyckie, a najczęściej wybieraną poetką była Wisława Szymborska. W konkursie wzięły udział uczennice naszego gimnazjum: Aneta Borsuk i Alicja Dziwura (kl. IIb) oraz Paulina Szczęch (kl. IIIb), które z niezwykłą dojrzałością i wrażliwością interpretowały wiersze. Poziom ich recytacji został doceniony przez jury, które przyznało: wyróżnienie - Paulinie Szczęch, a III miejsce - Alicji Dziwurze. Serdecznie gratulujemy!
|
_ _
{ Dzień Kobiet w klasach I - III }
| Mały Samorząd Uczniowski zorganizował w tym roku w klasach I-III plebiscyt na Super Dziewczynę. Chłopcy z poszczególnych klas przygotowali zabawne konkursy dla swoich koleżanek, aby wybrać super dziewczynę. Wręczenie pamiątkowych dyplomów dla najfajniejszych koleżanek nastąpiło w obecności całej małej społeczności szkolnej . Tytuł SUPER DZIEWCZYNY otrzymały: Zosia Garbacz z klasy I, Malwinka Białas z klasy II a, Zuzanka Knapik z klasy II b, Kasia Wójcik z klasy III a i Zuzia Kozioł z klasy III b.
Wszystkie dziewczynki w tym dniu dostały od swoich klasowych kolegów upominki.
|
_ _
{ Pomagamy potrzebującym }
| Szkolne Koło Wolontariatu na przełomie lutego i marca prowadziło akcję polegającą na sprzedaży długopisów na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych koło Zamościa. W ten sposób pozyskaliśmy 420 zł i zasililiśmy konto hospicjum.
Wcześniejszą akcją, którą przeprowadziliśmy wspólnie z harcerzami, była "Góra Grosza". Cel, na który zbierane były drobne monety, to pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną - w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
Po zliczeniu wszystkich pieniędzy, okazało się, iż udało nam się zebrać 326 zł. Suma ta została przesłana na konto Towarzystwa NASZ DOM.
Dziękujemy za ofiarność!!!
|
_ _
{ Święto Matematyki, czyli Światowy Dzień Liczby PI }
| We wtorek odbyło się w naszej szkole Święto Matematyki, a 14.03 to Dzień Liczby Pi. W tym wyjątkowym oraz pełnym emocji dniu uczniom przyświecały słowa Matematyka jest kluczem do nauki, którego nie można zgubić, więc spróbuj go polubić. Była to wspaniała okazja do popularyzacji matematyki, ukazania jej piękna i zaakcentowania ogromnej jej roli w życiu człowieka.
W poniedziałek swoje Święto Matematyki mieli uczniowie klas IV-VI, którzy doskonalili umiejętność rozwiązywania łamigłówek matematycznych, rozwijali spostrzegawczość i kreatywność układając tangramy, konstruując drucikowe cudeńka.
Święto Matematyki w gimnazjum miało charakter turnieju międzyklasowego, do którego uczniowie przygotowywali się od początku marca. Uczniowie rywalizowali w konkursach indywidualnych i zespołowych z matematyką w tle o tytuł Najaktywniejszej klasy. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Uczestnicy oprócz wiedzy matematycznej musieli wykazać się również kreatywnością, wytrwałością i sprytem. Wykonywali modele przestrzenne liczby Pi, układali hasło - okrzyk matematyczny, rozwiązywali Mega - krzyżówkę, rozwijali wyobraźnię i kreatywność wykonując geometryczne malowanki. Malowali 45 metrową Pi-kolorowankę z rozwinięciem liczby Pi, która przyozdobiła korytarz. Rozwiązywali łamigłówki matematyczne, zapałczane, układali wzory z tangramów, budowali drucikowe cudeńka. Wiele emocji i radości sprawił uczniom matematyczny pokaz mody oraz reklama matematyki przygotowane przez poszczególne zespoły klasowe. Czytaj więcej...
|
_ _
{ Wizyta w kuchni Biedronek i Krasnoludków }
| Pod koniec lutego 2017 roku dzieci z grupy I- Biedronki i grupy II- Krasnoludki w ramach przewidzianych treści programowych uczestniczyły w wycieczce do kuchni. Na początku maluchy zapoznane zostały z zasadami bezpieczeństwa. Dzięki wizycie w kuchni, dzieci miały możliwość obejrzenia jej profesjonalnego wyposażenia, ułatwiającego pracę kucharzowi i paniom kucharkom. Uwagę dzieci zwróciły duże naczynia i sposób ich przydatności. Pan Kucharz opowiedział im o swojej pracy. Była to bardzo interesująca i pouczająca wycieczka. Przedszkolaki były zachwycone. Następnie w swoich salach dzieci wraz z wychowawczyniami z masy solnej zrobiły: 3-latki ciasteczka-zwierzątka; 4-latki kulinarne mandale, które można obejrzeć na wystawkach w poszczególnych grupach
|
_ _
{ Wizyta 4-latków w sklepie Delikatesy "Premium" }
| 7 marca 2017 r. dzieci z grupy "Krasnale" wybrały się na wycieczkę do sklepu Delikatesy Premium w ramach realizacji tematyki "Znamy różne sklepy". Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wyposażeniem sklepu oraz pracą ekspedientki.
Przedszkolaki poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie, ich rozmieszczeniu, urządzenia znajdujące się w nim oraz ułatwiające pracę ekspedientki. Obserwowały klientów robiących zakupy oraz pracę wykonywaną przez sprzedawczynie i kierowniczkę. W trakcie wizyty utrwaliły pojęcia związane z tematyką tj. klient, ekspedientka, kasa fiskalna, karta płatnicza, lada chłodnicza. Dowiedziały się także o roli kodów kreskowych, które umieszczone są na produktach. Następnie dzieci dokonały drobnych zakupów potrzebnych na zajęcia. Na pamiątkę naszej wizyty wręczyliśmy paniom" podziękowanie", natomiast dzieci otrzymały "Kubusiowe" bransoletki i baloniki.
Wycieczka do sklepu była dla przedszkolaków bardzo pouczająca.
|
_ _
{ Piłkarska ekstraklasa }
| 7 marca uczniowie naszej szkoły z sekcji piłki nożnej "Włókniarza" Frampol kibicowali najlepszej drużynie piłki nożnej na Lubelszczyźnie "Górnikowi" Łęczna, który rozgrywał mecz z "Zagłębiem" Lubin. Spotkanie odbyło się na nowym obiekcie Arena w Lublinie. Mecz dostarczył nam wielu wrażeń nie tylko sportowych, ale również estetycznych. Piękny stadion, duża liczba kibiców, kulturalny doping, popcorn, hod-dogi, cola i inne niezbędne atrybuty kibica doskonałego. Dodatkowo dwie uczestniczki naszego wyjazdu Marta i Gabrysia w "wigilię" Święta Kobiet otrzymały piękne kwiaty z rąk zawodników drużyny gospodarzy. Szkoda tylko, że gospodarze przegrali mecz, czym trochę zepsuli nam sportową atmosferę wyjazdu. "Górnik" do boju!!! |
_ _
{ "RAP PEDAGOGIA" - Projekt profilaktyczny }
| We wtorek 7 marca 2017r. gościliśmy w naszej szkole założyciela fundacji "Młodzi dla Młodych" Pana Dobromira Mak Makowieckiego, który na spotkaniu z młodzieżą realizował projekt "RAP PEDAGOGIA'' oparty na muzyce hip-hop i elementach profilaktyki. Inspiracją do jego powstania była przeszłość autora i wykonawcy. Pan Dobromir wychowywał się w rodzinie patologicznej, w której dominował alkohol, agresja i przemoc. Jako młody człowiek przedawkował narkotyki i omal nie umarł. W porę jednak wybrał inną drogę życiową. Ukończył studia, pracuje i ma szczęśliwą rodzinę. Obecnie jeździ do wielu szkół, aby powiedzieć młodym ludziom, że można żyć inaczej. Przestrzega ich przed narkotykami, które zabijają. Poruszająca historia byłego narkomana wywołała u uczniów wiele wzruszeń i refleksji. |
_ _
{ KONKURS ORTOGRAFICZNY ŻÓŁTY ORZECH }
| Uczniowie naszego gimnazjum kolejny raz wzięli udział w POWIATOWYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM "ŻÓŁTY ORZECH", którego organizatorem jest Samorząd Uczniowski Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Przedmiotem przeprowadzanego już po raz XVIII konkursu jest umiejętność bezbłędnego pisania tekstu z języka polskiego oraz promocja kultury, obyczajów i obrzędów regionu biłgorajskiego.
W pierwszym etapie, czyli eliminacjach szkolnych, które odbyły się 1 marca, wzięło udział 16 gimnazjalistów. Do II etapu - finału powiatowego zakwalifikowały się: Małgorzata Radomska (kl. I c) i Alicja Dziwura (kl. II b), które popełniły najmniej błędów ortograficznych.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia 24 marca podczas finału powiatowego!
|
_ _
{ DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU }
|
|
_ _
{ Warsztaty profilaktyczne "Szanuj zdrowie - ratuj życie" }
| "Szanuj zdrowie -ratuj życie" to hasło przewodnie warsztatów profilaktycznych, które odbyły się w dniu 24 lutego 2017 r. w naszym gimnazjum. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy I i II. Szkolenie prowadził licencjonowany ratownik medyczny z Centrum Profilaktyki i Edukacji "Profed" z Krakowa. Na wstępie poruszony został problem dotykający wielu młodych ludzi, tj. sięganie po dopalacze, alkohol, papierosy i inne substancje uzależniające. Zostały szczegółowo omówione różne rodzaje dopalaczy, substancje, z których się składają, objawy po ich zażyciu oraz wpływ środków psychoaktywnych na organizm człowieka i poszczególne jego organy. Druga część warsztatów to szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku złamań, zadławień, krwotoku, utraty przytomności, itp. Gimnazjaliści mogli pod kontrolą fachowca praktycznie poćwiczyć na fantomie nabyte umiejętności. W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób podejść do poszkodowanego, jak określić jego stan i w jaki sposób udzielić mu pomocy w sytuacji zagrożenia życia. Do efektywnego przeprowadzenia zajęć ratownik medyczny wykorzystał prezentację multimedialną, a na zakończenie przeprowadził krótki test dla słuchaczy, z którym wszyscy poradzili sobie doskonale. Warsztaty przebiegały w miłej i życzliwej atmosferze. |
_ _
Strona 14 z 146 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>