[ Strona Główna ˇ GaleriaMarzec 18 2018 23:47:16 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2017/2018

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 31
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ElKa
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Nasza Zielona Szkoła 2017 – morze – plaża – słońce - nauka }
|
24 maja grupa naszych gimnazjalistów wyjechała na zieloną szkołę do Kołobrzegu. Podczas 10 - dniowego pobytu uczestnicy mieli możliwość poznania historii Pomorza oraz uczestniczenia w wielu ciekawych zajęciach i wycieczkach wzdłuż polskiego wybrzeża. Pogoda w Kołobrzegu umożliwiła zarówno wędrówki po plaży i opalanie, oglądanie wschodów i zachodów słońca, a także spienionych fal podczas sztormu. Niezapomniane chwile spędzone nad Bałtykiem dokumentują zdjęcia zamieszczone w fotogalerii.
|
_ _
{ Konkurs Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia }
| 30 maja 2017 r. 12 uczniów z klas IV-VI zmierzyło się w Konkursie Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia. Głównym jego celem było kształtowanie zdrowych nawyków oraz promocja zdrowego stylu życia. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test zawierający 25 pytań. Po sprawdzeniu prac i zliczeniu punktów, okazało się, że potrzebna jest dogrywka. Po odpowiedzi na 6 dodatkowych pytań zostali wyłonieni zwycięzcy:
I miejsce - Kacper Białas z kl. VI a,
II miejsce - Roksana Furlepa z kl. VI a,
III miejsce - Patryk Malec z kl. V.

Serdecznie gratulujemy!!!
Rozwiązanie konkursu odbyło się 5 czerwca. Pani dyrektor Elżbieta Chmiel wręczyła zwycięzcom nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Wszystkie nagrody ufundowane zostały przez Gminę Frampol (Miejsko-Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych). Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. J. Korgul - lider profilaktyki kl. IV-VI.
|
_ _
{ Pasjonaci są wśród nas }
| W kwietniu Mały Samorząd Uczniowski zorganizował prezentację pt. "Pasjonaci są wśród nas", która miała na celu promocję pasji, zainteresowań oraz hobby uczniów klas I-III. Chętni uczniowie mieli dwa tygodnie na napisanie krótkiego opowiadania na ten temat oraz zgromadzenie rzeczy związanych ze swoimi zainteresowaniami. Na ręce opiekunów wpłynęło mnóstwo ciekawych prac do których dołączone były między innymi: medale, trofea, prace plastyczne i techniczne, zdjęcia, dyplomy oraz części kolekcji naszych pasjonatów. Wszystkie opowiadania zostały zaprezentowane na wystawce, którą od połowy maja można podziwiać na górnym korytarzu szkoły podstawowej. Uczniowie, nauczyciele i rodzice dowiedzieli się jak różne i ciekawe są zainteresowania dzieci z naszej szkoły. Wśród uczniów klas I- III znaleźli się pasjonaci min.: piłki nożnej, tańca, śpiewu, gimnastyki, recytacji, gotowania, malarstwa, muzyki, szycia czy medycyny. Wystawka cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród uczniów oraz nauczycieli. Mamy nadzieję że prezentacja przybliży innym uczniom czym interesują się ich koleżanki i koledzy. |
_ _
{ Sukces, to nie przypadek - prezentacja projektów edukacyjnych }
| Sukces, to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego, co robisz. - Pele. Właśnie takimi wartościami kierowali się uczniowie kl. II a prezentujący swój projekt edukacyjny pt. Od fali do gitary;. Początkowa prezentacja multimedialna przypomniała nam podstawowe wiadomości o ruchu, częstotliwości i amplitudzie fal. Z uwagą przekazywali informacje o wpływie muzyki na nasze życie. Młodzi fizycy z wrażliwością opowiadali o powstaniu melodii, przez co zaciekawili dużą część publiczności, podkreślając wielką rolę fizyki w tej dziedzinie życia. Z ogromną dokładnością wykonywali rozmaite doświadczenia. Dzięki swojej kreatywności przedstawili nam niecodzienne instrumenty - flet z marchewki, piszczałkę z wierzby oraz bębenek z pręta. Zachęcając widzów do działania, wspólnie zaprezentowali melodię wysokich i niskich tonów, wydobywanych z napełnionego wodą kieliszka. Uczniowie pochwalili się grą na własnoręcznie wykonanej gitarze. Wzbudzili oni podziw u niejednego obserwator. Projekt zadowolił nawet najbardziej wymagających widzów. Dzięki ogromnej pracy włożonej w przygotowania, mimo przeciwności losu, prezentacja została uznana za udaną. Grupa poświęciła wiele wolnego czasu, by wszystko dopiąć na ostatni guzik. Za wielkie starania otrzymali gromkie brawa i okrzyki zadowolenia publiczności. Projekt przygotowali: Oliwia Pydo, Julia Furlepa, Angelika Rapa, Łukasz Skurzak pod kierunkiem p. Joanny Kalisz. Po prezentacji projektu z fizyki odbył się pokaz z wychowania fizycznego pt. Historia igrzysk olimpijskich. Chłopcy z kl. II b zaprezentowali powstanie pierwszych międzynarodowych zawodów. Przybliżyli sylwetki najbardziej znanych olimpijczyków oraz ich największe osiągnięcia. Następnie odbył się konkurs sprawdzający zdobytą przez uczniów wiedzę. Zwieńczeniem projektu był pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu dziewcząt z kl. III. Projekt wykonali: Bartłomiej Dyjach, Bartłomiej Kość, Dominik Leń i Dominik Piętak
z pomocą p. Tomasza Wójcika.
|
_ _
{ POWITALIŚMY DRUGI PaTPORT W POWIECIE BIŁGORAJSKIM }
| W dniu 1 czerwca 2017 r. grupa PaTPORT z naszego gimnazjum wzięła udział w uroczystości założenia PaTPORTU w Aleksandrowie, połączonej z Ogólnopolskim Głosem Profilaktyki. Inicjatorami przedsięwzięcia byli uczniowie Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie. Młodzież w swoich działaniach wyraziła chęć promowania mody na życie bez uzależnień i twórczej profilaktyki prozdrowotnej. Młodzież z Gimnazjum w Aleksandrowie przygotowała na tą okazję spektakl pt. „W obliczu uzależnień”. Na uroczystość przybyły również grupy PaTowskie z Chełma i Biłgoraja. Młodzież zaprezentowała układy taneczne i piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję . Wszyscy bawili się doskonale przy muzyce, ognisku i wojskowej grochówce. Poza wspólną zabawą i tańcem, punktualnie o godzinie 12.00, młodzież wraz z opiekunami wykonała wspólny gest - położonej prawej dłoni na sercu i przez 60 sekund wybijała wspólnie jego rytm - czyli "Zryw Wolnych Serc" - serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą. Ten gest, wybity prawą dłonią rytm serca, przez 60 sekund wykonywały grupy PaT w całym kraju.
Raz jeszcze serdecznie witamy nowych członków naszej PaTowskiej społeczności!
|
_ _
{ Dzień Mamy }
| W Dniu Matki - 26 maja na hali widowiskowo - sportowej naszej szkoły bardzo licznie zgromadziły się mamy uczniów klas I - III. Był to wyjątkowy dzień dla nich i dzieci, które wreszcie mogły zaprezentować swój program artystyczny, przygotowywany z wielkim entuzjazmem od dłuższego czasu. Były piękne piosenki i refleksyjne wiersze, ale przede wszystkim dzieci zachwyciły swoje mamy pokazem różnego rodzaju tańca i akrobacji gimnastycznych, które wykonała klasa III a. Gromko oklaskiwany był taniec z kapeluszami, humorystyczna scenka o pielęgnacji cery, taniec nowoczesny do piosenki "Bańkę łap", "Czekolada" oraz taniec w stylu bollywood. Na koniec klasy II zatańczyły trojaka, a wszyscy wyśpiewali piękne życzenia. W ten sposób dzieci mogły wyrazić swoją wdzięczność i miłość, ale także zaprezentować różnorodne umiejętności, z których mamy były bardzo dumne. Niejednej mamie zakręciła się łza wzruszenia, jednak przede wszystkim na twarzach gościł uśmiech i radość. Kończąc pani dyrektor Teresa Moskwa gratulowała uczniom udanego występu, a dzieci jeszcze raz złożyły mamom życzenia i wręczyły upominki. |
_ _
{ XIII REGIONALNY KONKURS INFORMATYCZNY ALGORYTM - FINAŁ }
| Mikołaj Dubiel, uczeń klasy II b naszego gimnazjum, uzyskał tytuł Laureata XIII Regionalnego Konkursu Informatycznego ALGORYTM dla Uczniów Gimnazjów. Konkurs organizowany jest przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu.
Mikołaja do konkursu przygotował pan Krzysztof Błaszczak.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
|
_ _
{ "Wszystkie kwiaty dla mamy i taty" Dzień Rodziny w przedszkolu }
| "Tato, mamo, ukochana,
Wy jesteście wszystkim dla nas!
Z wami zawsze słońce świeci,
Bo kochacie swoje dzieci!"

W piątek 2 czerwca 2017 r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Rodziny. Wczesnym popołudniem wszystkie dzieci zgromadzone na hali sportowej, po powitaniu znamienitych gości przez Panią dyrektor Elżbietę Chmiel, rozpoczęły występy artystyczne. Śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wiersze dla licznie zgromadzonych Rodziców. Na zakończenie zaśpiewały "Sto lat", a przy melodii "Cudownych rodziców mam" wręczyły samodzielnie wykonane prezenty. Na twarzach Rodziców można było zobaczyć wielką radość a nawet łzy wzruszenia.
|
_ _
{ KONKURS ORTOGRAFICZNY }
| Już szesnasty raz nasza szkoła była organizatorem Gminnego Konkursu Ortograficzno-Gramatycznego dla uczniów klas III szkoły podstawowej, który odbył się 31 maja 2017 r. Poszczególne szkoły z terenu gminy reprezentowali trzecioklasiści, którzy z bardzo dobrymi wynikami ukończyli etap szkolny. Dzieci mogły wykazać się wiadomościami i umiejętnościami ortograficznymi i gramatycznymi przewidzianymi dla I etapu edukacyjnego. Uzupełniały tekst z lukami i rozwiązywały szereg ćwiczeń, w których musiały połączyć wiedzę teoretyczną z praktyczną. Tytuł MISTRZA ORTOGRAFII XVI Gminnego Konkursu Ortograficzno-Gramatycznego otrzymali: Wiktoria Pawlos kl. III a, Katarzyna Wójcik kl. III a (wychowawczyni p. Iwona Czajkowska-Oleszek), Daria Lipińska kl. III b (wychowawczyni p. Janiana Mydlak) - Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu, Julia Deruś - Szkoła Podstawowa w Radzięcinie, Patryk Furmanek - Szkoła Podstawowa w Teodorówce.
Zwycięzcom gratulujemy!
|
_ _
{ Krasnoludki i Biedronki w Fikolandzie }
| 31 maja 2017 roku dzieci z grupy I-Biedronki i II-Krasnoludki rozpoczęły świętowanie Dnia Dziecka. Pojechały wraz z wychowawczyniami do Centrum Rozrywki Fikoland w Biłgoraju. Od samego początku dzieci zaczęły się świetnie bawić na olbrzymiej zjeżdżalni, w basenie pompowanym z piłeczkami itp. . Po zmęczeniu z radością korzystały z licznych zabawek w kącikach tematycznych i jeździły na samochodach. Śmiechu i dobrej zabawy, trwającej 1,5 godziny było co niemiara. Pobyt w Fikolandzie na pewno będą długo i mile wspominały. Dopełnieniem ich święta (na drugi dzień) był słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców i drobne upominki od wychowawców. Dziękujemy rodzicom-opiekunom wycieczki za pomoc. Kolejny Dzień Dziecka już za rok!
|
_ _
{ Radość czytania 2017 }
|
Kacper Filipowicz, Patryk Malec, Nikola Podymna oraz Roksana Furlepa reprezentowali naszą szkołę w konkursie czytelniczym poświęconym literaturze dla dzieci i młodzieży "Radość czytania 2017". Konkurs odbył się 31 maja w MGOK Bibliotece Publicznej we Frampolu. Adresatem konkursu byli uczniowie klas: IV, V, VI szkoły podstawowej. Komisja oceniała sposób interpretacji tekstu i jego dobór do osobowości czytającego. Po przesłuchaniu 15 uczestników komisja nagrodziła z naszej szkoły Nikolę Podymną zaś wyróżnienie otrzymała Roksana Furlepa. Gratulujemy!!!
|
_ _
Strona 14 z 153 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>