[ Strona Główna ˇ GaleriaLipiec 22 2017 16:44:43 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2017/2018

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Krzysztof
_ _
{ Marlena na Wojewódzkiej Gimnazjadzie w tenisie stołowym }
| Marlena Dziura (kl. II b) brała udział w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w tenisie stołowym, która odbyła się 23 listopada w Kocudzy. W zawodach zagrało 30 najlepszych tenisistek i tenisistów województwa lubelskiego. Marlena zajęła bardzo wysokie IX miejsce, poprawiając o cztery lokaty zeszłoroczny wynik. Warto zaznaczyć, że w zawodach powiat biłgorajski w kategoriach dziewcząt i chłopców reprezentowała tylko zawodniczka Gimnazjum we Frampolu.
Zawody drużynowe w tenisie odbedą się już w nowym roku. Gratulujemy Marlenie i życzymy dalszych sukcesów.
|
_ _
{ Gimnazjaliści w Warszawie }
| Grupa ponad trzydziestu gimnazjalistów pod opieką Pani Dyrektor Teresy Moskwy, Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Agnieszki Szczęch i Pani Anny Maciochy w czwartek 17.11.2016 r. wyjechała na dwudniową wycieczkę do stolicy. Zwiedzanie Warszawy uczniowie rozpoczęli na szlaku bohaterów Kamieni na szaniec. Przed południem zapalili znicze na grobach: Zośki, Alka i Rudego. Następnie zwiedzili Muzeum na Pawiaku – miejsce katowania Jana Bytnara i wielu innych Polaków oraz Mauzoleum Walki i Męczeństwa w dawnej siedzibie gestapo. Po obiedzie mieli okazję poznać elementy współczesnej Warszawy: jechali metrem do Stadionu Narodowego, którego wielkość mogli podziwiać przy przepięknym oświetleniu a wieczorem dużą atrakcją był dla wszystkich pobyt w Parku Trampolin. Drugi dzień wycieczki zaczęli od obejrzenia w Multikinie premierowego filmu pt. Za niebieskimi drzwiami. Kolejnym punktem programu były dwie lekcje: pierwsza w Muzeum Powstania Warszawskiego uświadamiająca uczniom istotę walk i ofiarność mieszkańców stolicy podczas powstania. Drugie zajęcia odbywały się w Muzeum Narodowym i były poświęcone malarstwu historycznemu. Największe wrażenie na gimnazjalistach zrobił obraz Jana Matejki Bitwa pod Grunwaldem.
Bogaty program wycieczki pozwolił uczniom poznać nasze dziedzictwo narodowe, uczcić pamięć walczących o wolność Polski i skorzystać ze współczesnych form spędzania czasu wolnego.
|
_ _
{ Spotkanie przedszkolaków z policjantką }
| W dniu 17.11. 2016 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z policjantką st. sierż.Moniką Sałaban z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.
Policjantka rozmawiała z nimi na tematy związane z bezpieczeństwem na drodze. Pokazała dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Uświadomiła, im jak ważne są elementy odblaskowe, które są już naszywane na niektórych ubraniach i podróżowanie w fotelikach samochodowych. Pouczała jak mają zachować się w stosunku do osób nieznajomych i przypomniała numery telefonów alarmowych oraz zasady korzystania z nich. Na koniec pokazała dzieciom w co jest wyposażony każdy policjant na służbie tj. czapkę, kamizelkę odblaskową, tarczę do zatrzymywania pojazdów (tzw. lizak), kajdanki.
Dzieci wraz z paniami wychowawczyniami, zadowolone ze spotkania rozeszły się do swoich sal.
|
_ _
{ Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 14-20 listopada 2016 }
| Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowa inicjatywa promująca przedsiębiorczość i aktywną postawę wobec biznesowych inicjatyw. To również święto tych, którzy nie boją się ryzyka i przełamują bariery. Jest to również okazja do podkreślenia roli innowatorów i pracodawców, którzy tworząc firmy, przyczyniają się do wzrostu gospodarczego i poprawy jakości życia mieszkańców naszej społeczności lokalnej.
ŚTP jest inicjatywą dającą uczniom szansę zapoznania się ze specyfiką zawodów wykonywanych w pobliżu miejsca zamieszkania, jednocześnie umożliwia weryfikację wyobrażeń uczniów na ich temat. Jest znakomitym narzędziem przygotowującym do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym oraz wejścia na rynek pracy.

Podczas bieżącej edycji programu Otwarta Firma – Pracownik – przedsiębiorca – przedsiębiorstwo gimnazjaliści odwiedzili firmę Pana Józefa Dyjacha – Usługi Transportowe i Handel, Myjnię Samochodową Państwa Agaty i Roberta Gąbków, Pracownię Florystyczną Kwiaciarnię Ines Pani Agnieszki Korniak oraz pracownię krawiecką Pani Wandy Wawszczak. Podczas spotkań młodzież miała możliwość poznać specyfikę działalności firm, porozmawiać z ich właścicielami i jednocześnie menadżerami, a także dowiedzieć się, z jakimi problemami mogą się spotykać, planując założenie własnej firmy. Atmosfera spotkań, otwartość i życzliwe podejście do młodych ludzi przez lokalnych przedsiębiorców pozostanie na długo w pamięci. W opinii uczniów bezpośredni kontakt z prezentacją różnych miejsc pracy jest okazją do przemyślenia własnych wyborów związanych ze swoją przyszłością i predyspozycjami do wykonywania prac w danym zawodzie.

Składamy serdeczne podziękowania za miłe przyjęcie i życzliwość. Dzięki Państwu szkoła zyskała możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy.
|
_ _
{ Nietypowa lekcja }
| Dość nietypową lekcję przeżyli uczniowie naszej szkoły w dniu 17 listopada 2016 r. Zamiast nauczyciela wykładowcami byli policjantka i policjant z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju - starszy sierżant Monika Sałaban i młodszy aspirant Hubert Bździuch.
Podczas spotkania z funkcjonariuszami policji uczniowie poznali kwestię odpowiedzialności prawnej według Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, a więc dowiedzieli się jak unikać zagrożeń związanych z wiekiem dorastania, co to są czyny karalne, jakie są przejawy demoralizacji, jak wygląda postępowanie sądu rodzinnego wobec nieletnich oraz rodzaj zastosowanych środków wychowawczych. Omówione również zostały następujące zagadnienia: korzystanie z Internetu i portali społecznościowych, użytkowanie telefonów komórkowych, zamieszczanie informacji i pobieranie plików z Internetu, kary sądowe, izolacja od środowiska i prawidłowe wychowanie. Ponadto uczniowie zostali uświadomieni o tym, że od 13 roku życia młodzież odpowiada za swoje czyny i ponosi ich konsekwencje. Elementy profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej zostały przekazane w sposób dostosowany do przedziału wiekowego odbiorców tak, aby nie stanowiły formy zachęty czy instruktażu.
Na zakończenie spotkania uczniowie złożyli serdeczne podziękowania prowadzącym za ciekawe i interesujące prelekcje, z których wynieśli wiele cennych informacji.
|
_ _
{ Sukces młodych artystów }
|
Hubert Zając i Łukasz Zając wśród laureatów
XVI Powiatowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży
"HISTORIA - PAMIĘĆ - CZŁOWIEK"
"Twórczość Henryka Sienkiewicza"
Biłgoraj 2016
|
_ _
{ Przedszkolaki w kinie }
| Dnia 18 listopada przedszkolaki pojechały do Biłgorajskiego Centrum Kultury na bajkę pt. "Zakwakani". Jest to opowieść o kaczkach, które ratują świat przed zagładą. Kolorowe, sympatycznie animowane kaczki mandarynki i krzyżówki rywalizują ze sobą, by na sam koniec zjednoczyć swoje siły w walce z groteskową wiedźmą. Dzieci z ogromną uwagą i zainteresowaniem oglądały bajkę, a do przedszkola wróciły bardzo zadowolone.
|
_ _
{ MARLENA DZIURA MISTRZYNIĄ REJONU }
| 17 listopada w Dzwoli na Rejonowej Gimnazjadzie w tenisie stołowym indywidualnym zmierzyli się najlepsi zawodnicy powiatów: biłgorajskiego, janowskiego, lubelskiego i kraśnickiego. Na te zawody awans wywalczyli: Marlena Dziura (II b), Maciej Sosnowy (I b) oraz Faustyna Socha (I a), która zastąpiła Kamilę Myszak (III b). Po zaciętych meczach Marlena wygrała wszystkie swoje spotkania i została Mistrzynią Rejonu w roku szkolnym 2016/2017. Tym samym obroniła ten tytuł wywalczony rok wcześniej. Pierwszoklasiści: Maciej i Faustyna nie zajęli wysokich miejsc, ale dzielnie walczyli.
Przed Marleną Gimnazjada Wojewódzka. Trzymamy kciuki!
|
_ _
{ Obchody Narodowego Święta Niepodległości }
| Obchody 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się w naszej miejscowości od zbiórki przed budynkiem Urzędu Miejskiego. Następnie uczestnicy uroczystości w zwartej kolumnie udali się przed Pomnik Niepodległości, gdzie złożono wieńce i kwiaty ku czci bohaterów walczących o wolność naszej Ojczyzny. Po Mszy Św. odprawionej w Kościele Parafialnym p.w. św. Jana Nepomucena wszyscy udali się do hali widowiskowo - sportowej Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu. Uczniowie naszej szkoły przygotowali część artystyczną pod hasłem "Bośmy żołnierze byli - wiarą w jutro żywi", która przybliżyła widzom drogę Polski do niepodległości, nawiązując do najważniejszych wydarzeń w latach 1795 -1918. Młodzi aktorzy stanęli na wysokości zadania i doskonale wcielili się w swoje role. W części artystycznej dużo uwagi poświęcono patronowi naszej szkoły Józefowi Piłsudskiemu, który wniósł ogromne zasługi w dzieło odzyskania niepodległości. Po występie młodzieży szkolnej obecni na hali obejrzeli wiązankę tańców ludowych w wykonaniu grupy folklorystycznej "Pokolenia" z Biłgorajskiego Centrum Kultury. Obchody tak podniosłej uroczystości uświetnił również koncert Gminnej Orkiestry Dętej. |
_ _
{ Konkurs plastyczny JESIEŃ W MOJEJ MIEJSCOWOŚCI }
| Konkurs plastyczny Jesień w mojej miejscowości został oficjalnie rozstrzygnięty 9 listopada 2016 r. Jego organizatorem był Mały Samorząd Uczniowski. Celem konkursu było przedstawienie swojej najbliższej okolicy w barwach jesiennych, wykorzystując do tego różne techniki plastyczne. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Najładniejsze prace klasowe wykonali: Zofia Garbacz klasa I, Izabela Czajka klasa IIa, Karolina Małyszek klasa IIb, Jagoda Tomczyk klasa IIIa, Karol Błazik klasa IIIb. Wyróżnienia otrzymali: Szymon Łuczyn klasa I, Malwina Białas klasa IIa, Weronika Wach IIb, Wiktoria Pawlos IIIa, Aleksandra Jasińska IIIb. Wymienieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, a prace ich można oglądać na szkolnej wystawie. |
_ _
{ Dzień Zdrowego Śniadania }
| Dzień 8 listopada wpisał się na stałe do kalendarza naszej szkoły. W tym to bowiem dniu uczniowie edukacji wczesnoszkolnej organizują zdrowe śniadanie, które jest zwieńczeniem realizacji programu prozdrowotnego "Śniadanie daje moc". Promuje on zasady zdrowego odżywiania i zwiększa świadomość na temat roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. Nieoceniona okazała się pomoc rodziców, którzy przygotowali potrzebne produkty: ciemne pieczywo, warzywa, sery, owoce, soki oraz przybory. Po dokładnym umyciu rąk dzieci zabrały się do pracy. Krojenie, smarowanie i układanie fantazyjnych stworków kanapkowych nie sprawiło im żadnych trudności. Samodzielnie przygotowane zdrowe, świeże i kolorowe kanapki uczniowie zjadali z wielkim apetytem. Wszystkim smakował również świeżutki twarożek ze szczypiorkiem i jajeczka-myszki, a na deser dzieci mogły smakować gofrów z mąki pełnoziarnistej z owocami.
Akcja ta dostarczyła dzieciom nie tylko większej wiedzy na temat znaczenia śniadania w diecie ucznia, ale również dużo pozytywnych wrażeń i emocji. Dzieci nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Była to także okazja do integracji klasy jako zespołu oraz lekcja kulturalnego i higienicznego spożywania posiłków.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom dziękujemy za aktywne włączenie się do Dnia Zdrowego Śniadania.
Było zdrowo, pysznie i kolorowo!
|
_ _
Strona 14 z 141 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>