[ Strona Główna ˇ GaleriaStyczeń 16 2018 12:27:57 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2017/2018

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 29
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: TomaszW
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Mikołaj Dubiel Finalistą Konkursu Informatycznego }
| Mikołaj Dubiel, uczeń naszego gimnazjum, zakwalifikował się do finału XIII Regionalnego Konkursu Informatycznego @lgorytm - dla uczniów gimnazjów. Gratulujemy sukcesu i życzymy uzyskania jak najlepszych wyników podczas Finału Konkursu, który odbędzie się 26 maja 2017 roku w Zamościu. |
_ _
{ Wystawa Nikoli }
| Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych Nikoli Podymnej z klasy V Szkoły Podstawowej. Można ją zobaczyć na dolnym korytarzu naszej szkoły. Nikola z powodzeniem odnajduje się w różnorodnych technikach i regularnie reprezentuje szkołę w konkursach plastycznych. Wystawę przygotowała nauczycielka plastyki p. Marta Hetman.
|
_ _
{ Dzień Ziemi w przedszkolu }
|
Miniony tydzień upłynął w naszym przedszkolu pod hasłem ochrony przyrody. A wszystko to z okazji obchodów "Dnia Ziemi", który w tym roku obchodzony był 24 kwietnia. We wszystkich grupach przedszkolnych prowadzone były w tym czasie zajęcia mające na celu wzbogacenie wiedzy dzieci na temat ekologii, ochrony środowiska, oszczędzania wody, energii, segregowania śmieci. Powstało wiele ciekawych prac i plakatów, które wykonały dzieci. Punktem kulminacyjnym obchodów był happening zorganizowany ulicami miasteczka, aby mieszkańcy dowiedzieli się o tym, że trzeba dbać o środowisko, w którym żyjemy i że przedszkolaki pamiętają o tym każdego dnia, nie tylko w Dniu Ziemi.
|
_ _
{ Gimnazjalistki na II miejscu w powiecie }
| Duży sukces odniosły dziewczęta z gimnazjum, zajmując II miejsce w Gimnazjadzie Powiatowej w piłce nożnej. Aby awansować do zawodów powiatowych, w eliminacjach międzygminnych pokonały rówieśniczki z Turobina i Goraja. W mistrzostwach powiatu biłgorajskiego wystąpiło 6 najlepszych drużyn gimnazjalnych ze szkół w: Aleksandrowie, Biszczy, Obszy, Korytkowie Dużym, Biłgoraju (Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej) oraz Frampola. W meczach grupowych nasze zawodniczki pokonały zespoły z Obszy i Biłgoraja, awansując do finału. W meczu o I miejsce pomiędzy gimnazjalistami z Frampola i Aleksandrowa musiały uznać wyższość rywalek.
II miejsce jest dużym sukcesem, ponieważ nasza reprezentacja grała bez uczennic z klas III.
Drużyna wystąpiła w składzie: Julia Furlepa - kl. II a (kapitan), Dominika Furlepa - I a (bramkarz), Natalia Małer - I b, Patrycja Szabat -II b, Marlena Dziura - II b, Julia Mazurek - II b, Julia Błazik - II a, Gabriela Swatowska - I c oraz Aneta Borsuk - II b.
|
_ _
{ XIV Rajd Tabaluga – zwalczaj smoka w SOBIE }
| Drużyna harcerska z naszego gimnazjum uczciła Dzień Patrona Skautów – św. Jerzego. W tym roku wspólnie pokonaliśmy smoka drzemiącego w każdym z nas. Jednak nie jest to zwierzę, z którym walczył św. Jerzy ani Tabaluga z bajki dla dzieci. Są nimi nasze słabości i złe przyzwyczajenia. Nasz patrol Gwardia Butlera miała odwagę, by stanąć z nimi do walki. Trasa naszego rajdu wiodła z Góry Puławskiej do Janowca. Zadaniem przedrajdowym było wykonanie filmu, który ukazywał walkę ze smokiem. Nasza grupa ochoczo zabrała się do pracy i w wyniku ogromnych starań i zaangażowania wielu osób powstało nagranie pt. Cena doskonałości. Zajęło ono pierwsze miejsce. Druh Mateusz Wójcik pobił rekord w konkurencji z przewracaniem przedmiotów piłeczką palantową.
Po ogromnym zmęczeniu fizycznym przyszedł czas na ucztę duchową. Harcerze uczestniczyli we Mszy polowej, podczas której przepiękne kazanie nawiązujące do Miłosierdzia Bożego wygłosił kapelan chorągwi puławskiej. Zakończeniem dnia była wieczornica integrująca całą społeczność harcerską.
|
_ _
{ Stomatolog z wizytą w przedszkolu }
| "Zdrowe zęby to fortuna!
Gdy dbasz o nie należycie
to są wdzięczne i z radością
służą ci przez całe życie"

W poniedziałek 24 kwietnia 2017 r. dzieci z przedszkola 4 i 5 latki miały okazję zapoznać się z fachową wiedzą na temat higieny jamy ustnej i troski o ząbki. W przedszkolu gościliśmy panią stomatolog Agnieszkę Śliwińską, która na co dzień pracuje w GENESIS w Biłgoraju. Pani dentystka wyjaśniła dzieciom jak prawidłowo czyścić ząbki, co jeść, aby były zawsze zdrowe oraz dlaczego trzeba kontrolować i leczyć zęby. Zajęcia i spotkanie z miła panią doktor na pewno pomogą dzieciom przełamać lęk przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
|
_ _
{ Zielony Marsz }
|
Mały Samorząd Uczniowski 21 kwietnia 2017 r. zorganizował Zielony Marsz z okazji Dnia Ziemi. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Każdy z nich miał na sobie zielone ubrania. Wszyscy nieśli zielone balony na których wypisane zostały ekologiczne hasła. Zielony korowód przeszedł ulicami Frampola. Dzieci zwróciły uwagę mieszkańców swojego miasteczka na to, iż cały czas powinniśmy pamiętać o tym, co jest dla nas najdroższe i najbliższe w naszym środowisku przyrodniczym, powietrzu i atrakcyjnej okolicy.
|
_ _
{ Pomagamy dzieciom z krajów misyjnych }
| Szkolne Koło Wolontariatu i Drużyna Harcerska byli organizatorami Wielkiego Kiermaszu Świątecznego, który odbył się w tym roku 10 kwietnia. Tradycyjnie dochód z tej akcji przeznaczony został na pomoc dzieciom z krajów misyjnych. Dzięki bardzo dobrej współpracy z nauczycielami plastyki udało nam się zebrać dużą ilość ozdób (stroików, pisanek, baranków itp.), które uczniowie wykonywali na lekcji, a następnie przekazywali na kiermasz. Wielu uczniów wykonało dodatkowe ozdoby przyczyniając się do większego powodzenia akcji. Trzeba przyznać, iż w tym roku pobiliśmy rekord, ponieważ ze sprzedaży ozdób zebraliśmy aż 700 zł! Nie byłoby to również możliwe, gdyby zabrakło kupujących. Cały dochód został przesłany na konto Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli naszą akcję!!!
|
_ _
{ Egzamin gimnazjalny rozpoczęty... }
| Trzecioklasiści naszej szkoły, tak jak ich rówieśnicy z pozostałych gimnazjów w całym kraju, rozpoczęli 19 kwietnia 2017 r. egzamin gimnazjalny. W środę zmagali się z zadaniami z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Drugiego dnia egzaminów zewnętrznych zmierzą się z przedmiotami przyrodniczymi i matematyką, a w piątek sprawdzą swoją znajomość języków obcych: angielskiego albo rosyjskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Każdego dnia uczniowie przystępują do dwóch części egzaminów zewnętrznych obejmujących wiadomości i umiejętności zawarte w wymaganiach określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych.
Wyniki egzaminu uczniowie poznają 16 czerwca a zaświadczenia Centralnej Komisji Egzaminacyjnej otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego. Życzymy stuprocentowych wyników.
|
_ _
{ Przełaje na medale }
|
Kilka dni dobrej pogody wystarczyło do dobrego przygotowania się zawodów w biegach przełajowych o Puchar Burmistrza Biłgoraja. Najlepiej indywidualnie zaprezentowali się Anna Tryka i Sebastian Pyda, którzy zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych oraz Julia Szczepanik trzecia na swoim dystansie. Blisko podium był Tomasz Kaczor, który niestety pechowo upadł 20 m przed metą, a walczył o zwycięstwo. Pozostali nasi reprezentanci pobiegli na miarę swoich możliwości zdobywając sporo punktów do klasyfikacji drużynowej, którą zakończyliśmy ostatecznie na IV miejscu najwyżej ze wszystkich szkół z terenu powiatu biłgorajskiego. To było dobre otwarcie sportowego sezonu letniego w naszym wykonaniu.
|
_ _
{ Dzień Czekolady w przedszkolu }
| "Czekoladę, czekoladę,
chętnie zjem, chętnie zjem,
i tez się podzielę
i też się podzielę,
tobie dam, tobie dam"

Dnia 12 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy słodki "Dzień czekolady". Czekolada to jeden z najbardziej popularnych smakołyków na całym świecie. Jej podstawowe składniki to miazga kakaowa i masło kakaowe. Czekolada zawiera witaminy: A, E, wiele witamin z grupy B oraz kwas foliowy, żelazo, magnez, cynk, i potas.Z okazji święta tego smakołyku dzieci poznały historię powstania czekolady, dowiedziały się, z czego jest zrobiona, poznawały różne rodzaje czekolad oraz ich smaki.Na zakończenie każdy w swoich grupach(Motylki i Krasnoludki) kosztował czekoladowych przysmaków.
|
_ _
Strona 14 z 149 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>