[ Strona Główna ˇ GaleriaSierpień 03 2015 17:06:14 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2015/2016

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Sierpień 2014

Grudzień 2014

Sierpień 2015

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JoannaKalisz
_ _
{ Wycieczka do pracowni krawieckiej }
|
W związku z realizacją tematu kompleksowego "Krawcowa" przedszkolaki z grupy "Sowy" i "Krasnale" wybrały się z wizytą do pracowni krawieckiej "Stan" we Frampolu. Pani krawcowa zapoznała dzieci ze swoim warsztatem pracy. Przedszkolaki poznały sposób działania maszyny do szycia, obejrzały przybory, których potrzebuje krawcowa w swojej pracy. Obserwowały kolejne etapy szycia "dziecięcej bluzeczki". Mogły również wzbogacic swoje wiadomości, które zdobyły wcześniej na zajęciach. Na zakończenie w ramach podziękowań wręczyły paniom mikołajkowy upominek, a w zamian otrzymały gałganki i słodką niespodziankę.
|
_ _
{ Mlekowy ludek }
|

Celem programu Szklanka mleka jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych u dzieci. Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej na przełomie listopada i grudnia wykonali Mlekowego ludka w ramach konkursu plastycznego przeprowadzonego w poszczególnych klasach. Po ocenie prac przez komisję wybrane zostały najciekawsze z nich. Nagrody otrzymali: kl. I a- Zofia Knapik, Karol Marek, Bartłomiej Semczuk, kl. Ib - Julia Kuraś, Marcel Obszyński, Sebastian Stańczyk, kl. II- Kamila Kiełbasa, Anna Tryka, Maja Kozioł, kl. III - Patryk Malec, Sebastian Pyda,Magdalena Tryka. Wszystkie Mlekowe ludki prezentowane były na szkolnym korytarzu.
|
_ _
{ Konkurs recytatorski }
| 4 grudnia w Szkole Podstawowej w Radzięcinie odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji ludowej. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym konkursie. Recytowali wiersze poetów ludowych naszego regionu. Oceniali dobór repertuaru do wieku uczniów, dbałość o poprawność językową, wrażliwość oraz ogólny wyraz artystyczny. Dzieci oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: 0-III i IV-VI. Zwycięzcą konkursu w I kategorii została nasza uczennica Julia Nawrocka z klasy II, która pięknie zaprezentowała wiersz pt. "Miłość" Florianny Kiszczak, wyróżnienie otrzymała Marta Kapica z klasy III. W konkursie wzięła udział również najmłodsza uczestniczka, pięcioletnia Weronika Wach, która debiutowała i "przecierała szlaki". Zwycięzcą w kategorii klas IV-VI został Kacper Skiba z klasy IV za piękną recytację "Pierzaczków" Władysławy Głodowskiej". Ponadto wyróżnione zostały Aneta Borsuk i Julia Błazik uczennice klas VI, które zachwyciły swoją recytacją publiczność. Zwycięzcom gratulujemy. |
_ _
{ GIMNAZJALIŚCI PODDANI PRÓBIE }
| W dniach 3 - 5 grudnia 2014 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w badaniu diagnostycznym wiadomości i umiejętności, czyli pisali próbny egzamin gimnazjalny.
Trzecioklasiści, rozwiązując testy opracowane przez wydawnictwo "Nowa Era", zmagali się z zdaniami z zakresu wielu przedmiotów. Pierwszego dnia wykazywali się wiadomościami i umiejętnościami humanistycznymi - rozwiązywali test z historii i wiedzy o społeczeństwie, na co mieli 60 minut, a po krótkiej przerwie z języka polskiego. 4 grudnia rano uczniowie pracowali z testem z przedmiotów przyrodniczych, a po przerwie rozwiązywali zadania z matematyki. W ostatnim dniu były testy językowe: z angielskiego i rosyjskiego. Ich znajomość była sprawdzana na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Mamy nadzieję, ze wyniki próbnego egzaminu zmotywują naszych trzecioklasistów do efektywniejszej pracy i solidniejszego przygotowania się do właściwego egzaminu - już w kwietniu.
|
_ _
{ "Świąteczne warsztaty u Biedronek" }
|

W środę 3 grudnia w grupie Biedronek odbyły się rodzinne warsztaty plastyczne pt. "Dekorowanie bombek". Biedronki poznały jedną z metod ozdabiania bombek: ręcznie, cekinami, brokatem.
Wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. Tak udekorowane bombki ozdobią naszą przedszkolną choinkę.
|
_ _
{ Wystawa prac plastycznych Weroniki Oleszek }
| Zapraszamy do obejrzenia prac plastycznych uczennicy klasy IV - Weroniki Oleszek. Wystawa znajduje się na dolnym korytarzu naszej szkoły. Weronika wykonała prace różnymi technikami plastycznymi. Są to abstrakcje malarskie, collage, akwarela, rysunki w pastelach i witraż. Uczennicą opiekuje się nauczycielka plastyki - Marta Hetman.

|
_ _
{ ZEMSTA w gimnazjum }
| Uczniowie klas II oglądali 28.11.2014 r. transmisję Internetowego Teatru TVP. Od godz. 11.00 do 13.00 gimnazjaliści mogli przenieść się do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach i obejrzeć na żywo razem z tamtejszą publicznością sztukę Aleksandra Fredry pt. Zemsta. Przepiękny spektakl reżyserował Piotr Szczerski ze znakomitą obsadą: Cześnik - Mirosław Bieliński, Klara - Ewelina Gronowska, Rejent - Krzysztof Wieczorek, Wacław - Andrzej Plata, Podstolina - Beata Pszeniczna oraz Papkin- Edward Janaszek i inni. Jest to wybitne dzieło dramaturgi polskiej, które od 20 lat nie schodzi z afisza tego teatru. |
_ _
{ Andrzejki w naszej szkole }
| W czwartek 27 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Od godziny 11.00 do 13.30 bawili się uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. W klasach został zorganizowany poczęstunek oraz wróżby, w których brały udział wszystkie dzieci.
W godzinach wieczorowych bawili się uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej (16.00-19.00). Tańce tradycyjnie umiliły zabawy i wróżby. Uczniowie mogli sprawdzić, jak będzie miał/miała na imię towarzysz/wybranka ich życia. Ponadto chętni mieli okazję zaprezentować swój talent podczas występów karaoke.
Dobry humor, uśmiech na twarzach oraz wspaniała zabawa w rytmie muzyki towarzyszyła również uczniom gimnazjum, którzy bawili się od godz. 17.00 do 20.00.
Wszyscy pełni zadowolenia i entuzjazmu wrócili do domów.
|
_ _
{ Brawo dziewczyny, brawo Piotrek!! }
| Kolejne zawody powiatowe rozegrane w ramach Igrzysk tym razem w pływaniu były dla naszych reprezentacji bardzo udane. Najpierw dziewczęta po zaciętej walce zdobyły brązowe medale w sztafecie ulegając tylko biłgorajskim sztafetom, w których składach płynęły zawodniczki trenujące w klubie pływackim "Sparta". Następnie Gabriela Swatowska zajęła IV miejsce na 50 m stylem grzbietowym, przegrywając o sekundę brązowy medal, a Patrycja Szabat - VI miejsce. Przegrała tylko ze "Spartankami" potwierdzając kolejny raz, że jest najlepsza w powiecie wśród zawodniczek nie trenujących w klubie. Równie dobrze spisał się Piotr Branewski na 50 m stylem dowolnym zajmując VI m przegrywając tylko z jednym zawodnikiem nie trenującym klubie. Nasza sztafeta chłopców przetrzebiona chorobami dzielnie walczyła o brązowy medal jednak na ostatnich metrach uległa ekipie z Tarnogrodu. Złoto i srebro padły łupem sztafet z Biłgoraja. Pozostali uczestnicy sztafet: Julia Mazur, Alicja Ożga, Aneta Borsuk, Natalia Saj, Katarzyna Furmanek, Julia Szczepanik rez. Roksana Pyda. Jakub Stańczyk, Michał Wawszczak, Jakub Filipowicz, Maciej Malec, Jakub Swatowski, Kacper Gąbka, Sebastian Pyda, rez. Paweł Góra.
Gratulujemy!!!
|
_ _
{ KASIA NA GIMNAZJADZIE WOJEWÓDZKIEJ }
|

Katarzyna Spólnik - uczennica klasy II b naszego gimnazjum wzięła udział w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w tenisie stołowym, która odbyła się 26 listopada w Kocudzy. W zawodach zagrało 30 najlepszych tenisistek województwa lubelskiego. Kasia zajęła XIII miejsce, co jest dla niej dużym osiągnięciem sportowym. Gratulujemy i życzymy wyższej lokaty w przyszłym roku szkolnym.
|
_ _
{ „U Andrzeja czarodzieja” }
|
Tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w przedszkolu. W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci z naszego przedszkola we Frampolu. W czwartek 27 listopada w przedszkolu zorganizowano tradycyjne andrzejki. Na uroczystości pojawiły się wszystkie grupy ze swoimi wychowawczyniami, które przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego.
Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.
|
_ _
Strona 14 z 102 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>