[ Strona Główna ˇ Linki ˇ GaleriaListopad 28 2014 07:42:22 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2014/2015

Forum
Linki
Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

Przetargi
_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 24
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Krzysztof
_ _
{ Konkurs plastyczny „Akwarium w formie przestrzennej” }
| Uczniowie klasy IV szkoły podstawowej, wzięli udział w konkursie plastycznym "Akwarium w formie przestrzennej", zorganizowanym przez nauczycielkę plastyki p. Martę Hetman.

Komisja konkursowa w składzie:
- p. Anna Cieszewska,
- p. Elżbieta Karczmarzyk,
- p. Iwona Czajkowska - Oleszek

nagrodziła następujące prace:

I miejsce zajęli Maciej Malec i Michał Wójcik;
II miejsce - Wiktoria Sędłak,
III miejsce - Julia Kras,

Wyróżnienia: Roksana Pyda i Dominika Małyszek oraz Natalia Małer i Dominika Wójcik.

Serdecznie gratulujemy!

Wystawę prac konkursowych można oglądać na górnym korytarzu szkoły podstawowej.
|
_ _
{ „Moje miejsce na ziemi - powiat biłgorajski" }
| "Moje miejsce na ziemi - powiat biłgorajski" to tytuł Konkursu plastycznego zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju. Celem konkursu jest przedstawienie oczyma dzieci walorów turystycznych, historycznych i kulturowych naszej Małej Ojczyzny, poznawanie historii i dziedzictwa kulturowego regionu oraz budowanie tożsamości lokalnej jego mieszkańców.
Pod koniec marca 2014 r. na zajęciach plastyki zostały przeprowadzone eliminacje klasowe do w/w konkursu. Spośród 41 prac uczniów, wykonanych różnymi ciekawymi technikami i z wielką precyzją, zostały wybrane dwie prace.
Samorządowy Zespół Szkolny we Frampolu reprezentować będą prace: Julii Kuraś z V grupy dzieci sześcioletnich z naszego przedszkola oraz Wiktorii Sędłak z klasy IV.
Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczycielki Marty Hetman.
Pozostałe prace plastyczne tworzą galerię na dolnym korytarzu naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy!

|
_ _
{ "Dom dla ślimaka" i "Krajobraz przestrzenny" }
| W imieniu uczniów klasy IV oraz klas V szkoły podstawowej, serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystaw prac plastycznych, które są prezentowane na górnym korytarzu naszej szkoły.
Tematem kompozycji czwartoklasistów jest "Dom dla ślimaka". Zachęcamy do zwrócenia uwagi na kreatywność i humor prezentowanych prac.
Uczniowie klas piątych, tworzyli pod kierunkiem nauczycielki Marty Hetman krajobraz przestrzenny, dzięki czemu w praktyczny sposób poznali dwie ciekawe techniki oddawania głębi obrazu - perspektywę barwną i kulisową.
|
_ _
{ Galeria prac plastycznych Julii Kuraś }
|
Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych Julii Kuraś z V grupy 6-latków "Sowy" z Przedszkola we Frampolu. Można ją zobaczyć na dolnym korytarzu naszej szkoły. Julię wyróżnia kreatywność, nowatorska technika, niezwykła wyobraźnia, humor i niesamowita dbałość o szczegóły. Dzięki tym cechom, obcowanie z każdą z jej prac stanowi niepowtarzalne przeżycie.
W najbliższym czasie prace Julii wezmą udział w konkursach plastycznych: "Moje miejsce na ziemi - powiat biłgorajski" - organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, pod patronatem Starosty Biłgorajskiego oraz XII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży "Moje zakątki", pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Trzymamy kciuki!
Julią opiekuje się nauczycielka Marta Hetman.

|
_ _
{ Żyj smacznie i zdrowo }
| Nasze gimnazjum po raz kolejny bierze udział w programie edukacyjnym Żyj smacznie i zdrowo, którego organizatorem jest marka WINIARY, a partnerem społecznym Federacja Polskich Banków Żywności. IV edycja programu została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW oraz Fundacji Klubu Szefów Kuchni.
Program Żyj smacznie i zdrowo to akcja, której celem jest przekazanie uczniom szkół gimnazjalnych, w atrakcyjnej formie, zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do pierwszych eksperymentów w kuchni i wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków oraz zwrócenie ich uwagi na ważne problemy społeczne takie, jak marnowanie żywności, energii czy wody.
Program realizuje klasa Ib na zajęciach z wychowawcą oraz na zajęciach technicznych. Podczas lekcji okazało się, że uczniowie mają dobrą wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania, ale nie zawsze chcą ją stosować w swoim przypadku. Zajęcia te są również dla wszystkich okazją do autorefleksji na temat swojego stylu życia, wyglądu i wagi, a część klasy podjęła ciche postanowienie zmiany przynajmniej niektórych swoich negatywnych nawyków (niejedzenie śniadań, niezdrowe przekąski, jedzenie chipsów, picie słodkich napoi, itp.)
Uczniowie wykonali prezentacje multimedialne oraz gazetkę tematyczną promujące zasady zdrowego odżywiania i postawy ekologiczne. Zachęcani do eksperymentowania w kuchni własnoręcznie przygotowywali tanie i zdrowe przekąski.
Udział w programie, to spora dawka ważnych dla nas wszystkich wiadomości oraz wspaniała zabawa.
Szczegółowe informacje o programie edukacyjnym Żyj smacznie i zdrowo można znaleźć na stronie internetowej www.zyjsmacznieizdrowo.pl lub profilu www.facebook.com/zyjsmacznieizdrowo.
|
_ _
{ Podsumowanie startów szczypiornistów z Gimnazjum }
|
Gimnazjada Międzygminna w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców odbyła się na obiektach naszego Zespołu Szkół w dniu 19 marca 2014 roku. Do zawodów przystąpiło dwie reprezentacje dziewcząt i trzy chłopców. Dziewczęta z naszego gimnazjum w pierwszym meczu turnieju podejmowały koleżanki z Goraja. Niestety musiały uznać wyższość przyjezdnych. Przegrywając zajęły drugie miejsce w Gimnazjadzie międzygminnej. Chłopcy wypadli lepiej od dziewcząt, remisując z drużyną z Goraja i wysoko wygrywając z piłkarzami z Turobina wygrali Gimnazjadę Międzygminną.
Zmagania Gimnazjady Powiatowej piłkarzy ręcznych odbyły się w Biłgoraju w Hali ZSB 28 marca 2014 roku. Po zaciętych meczach rozegranych z kolegami z łukowej i Księżpola nasi szczypiorniści zajęli czwarte miejsce kończąc w ten sposób występy w gimnmazjadzie. Gratulujemy sukcesu, postawy sportowej i Dziękujemy za włożony wysiłek w przygotowanie się do rozgrywek.

Drużyna dziewcząt: Tchórzewska A. Mydlak A. Dziurdzia W. Furmanek A. Furmanek N. Oleszek J. Małyszek K. Kmieć D. Dyjach A. Deruś N. Główka A. Małyszek A. Oszajca S.
Drużyna chłopców: Gąbka W. Ruszczak R. Swatowski M. Dyjach J. Kurzawski D. Saj J. Wlizło P. Swatowski M. Saj K. Gąbka J. Wójcik P. Małyszek E. Małyszek A. Czerw M. Wnuk K.
|
_ _
{ PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII }
|
W marcu uczniowie klas I-VI naszej szkoły zakończyli realizację programu prozdrowotnego "Porcja Pozytywnej Energii", którego organizatorem jest Crispy Natural, Chrupiące Sery, Chrupsy. Program miał na celu promocję zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia. Uczniowie kl. II poznali zasady zdrowego odżywiania, komponowali zdrowe i smaczne przekąski bez udziału słodyczy i chipsów, opracowywali recepty na zwiększenie aktywności ruchowej. Drugoklasiści podjęli się także zbadania, czy uda im się zjadać zalecaną dzienną dawkę warzyw i owoców. Rekordziści w ciągu tygodnia zjedli 35 porcji. Na zakończenie programu wiedzę teoretyczną przełożyli na praktyczną, wykonując zdrowy, a zarazem pożywny koktajl mleczno - owocowy. Program zachęcił dzieci do komponowania zdrowych i apetycznych posiłków, uprawiania sportu oraz życia w zgodzie z naturą.
|
_ _
{ Przedszkole otwiera swoje podwoje... }
|
Przedszkole we Frampolu
zaprasza dzieci 3-letnie i 4-letnie z rodzicami
na DZIEŃ OTWARTY
w dniu 11 kwietnia 2014 w godz. 1030 - 1230.


Na dzieci czeka wiele atrakcji, a rodzice będą mieli okazję poznać życie przedszkolne, zapoznać się z kadrą pedagogiczną oraz obejrzeć występy przedszkolaków.

W programie:
* Prezentacja grup przedszkolnych;
* Wspólne zabawy ze śpiewem i muzyką, zajęcia plastyczne, integracyjne zabawy z chustą animacyjną, zabawy swobodne w kącikach zainteresowań oraz dowolne z wykorzystaniem zabawek;
* Słodki poczęstunek.

Bardzo prosimy o zabranie obuwia zmiennego dla dzieci oraz potwierdzenie uczestnictwa pod numerem telefonu 84 6857521.
Zapraszamy serdecznie!
|
_ _
{ II miejsce w eliminacjach Turnieju Piłki Nożnej Coca Cola Cup }
|
W Biłgoraju odbyła się pierwsza runda chłopców Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Coca Cola Cup. W zawodach uczestniczyli reprezentanci czterech szkół gimnazjalnych: Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju, Gimnazjum nr 2 im. Stefana Batorego w Biłgoraju, Gimnazjum w Korytkowie Dużym i Gimnazjum we Frampolu. Pomimo starań i zaciętej walki na boisku nasza drużyna zajęła II miejsce, ulegając jedynie rówieśnikom z gimnazjum nr 2 w Biłgoraju. Niestety, tylko zwycięzca zawodów awansował do dalszej rundy.
Naszą szkołę reprezentowali: z klas III - Konrad Wnuk, Mateusz Kubina, Wojtek Gąbka, Emil Małyszek, Mateusz Swatowski, z klas II - Karol Saj, Przemek Kawęcki, Kamil Jamroży i z klasy I - Karol Malec.
|
_ _
{ Sprawdzian szóstoklasisty }
| 1 kwietnia 2014 roku o godzinie 900 351 tysięcy szóstoklasistów w całej Polsce rozpoczęło pisanie pierwszego ważnego sprawdzianu w swoim życiu. Wśród nich byli nasi szóstoklasiści. Sprawdzian oceniał nie tylko wiedzę uczniów, ale również umiejętność zastosowania jej w praktyce. Dotyczył wiadomości z języka polskiego i matematyki. Prace uczniów są sprawdzane i punktowane przez egzaminatorów powołanych przez dyrektora OKE. Wyniki uzyskane przez uczniów umieszczone będą na specjalnych zaświadczeniach wydawanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Szóstoklasiści dostaną je na zakończenie roku szkolnego wraz ze świadectwem. (arkusz sprawdzianu) |
_ _
{ Młodzież Zapobiega Pożarom }
|


W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju dnia 28 marca odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W turnieju uczestniczyli najlepsi uczniowie z powiatu wyłonieni w eliminacjach gminnych. Nasze gimnazjum reprezentowała Justyna Rybak z kl. I b (przygotowywana przez p. Tomasza Wójcika), która uplasowała się na VII miejscu w swojej kategorii. Jest to dla niej duży sukces, ponieważ rywalizowała ze starszymi koleżankami i kolegami. Justyna ma przed sobą dwa lata nauki w gimnazjum, więc jest szansa, że w kolejnych turniejach osiągnie lepsze wyniki.
Na zdjęciu nasza reprezentantka na tle najnowszego samochodu pożarniczego KPP Straży Pożarnej w Biłgoraju o oznaczeniu SHD-25 Man o wysięgu 25 metrów, rok produkcji 2013.
|
_ _
Strona 14 z 88 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>