[ Strona Główna ˇ GaleriaMaj 25 2017 18:06:29 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2016/2017

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Krzysztof
_ _
{ Pyszna i zdrowa sałatka owocowa u Motylków }
| Czwartek 6 października był bardzo "pysznym" dniem w grupie Motylków. Dzieci przygotowały sałatkę z owoców przyniesionych z domu.
Owoce kroiliśmy w kolorowe kosteczki, talarki, paseczki i wrzucaliśmy do wielkiej misy. Później mieszaliśmy wszystkie składniki. Sałatka udała się znakomicie; była pyszna, kolorowa, a co najważniejsze - to istna bomba witaminowa. Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie dzieciom smakowała. Zajęcie dostarczyło dzieciom wrażeń smakowych i dotykowych. Umiejętność robienia sałatek przyda się dzieciom zwłaszcza jesienią i zimą.
|
_ _
{ Pasowanie Pierwszoklasistów }
| "Bo jakie będą początki, takie będzie wszystko." To motto przyświecało naszym pierwszoklasistom podczas uroczystości Pasowania na ucznia. Dzieci przygotowywały się do niej pod okiem wychowawczyni p. Barbary Pyzik. 4 października przedstawiły na hali widowiskowo sportowej montaż słowno muzyczny. Zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne prezentując wiedzę zdobytą podczas swoich pierwszych, szkolnych zajęć. Towarzyszyły im emocje i niepewność, ale świetnie poradziły sobie z zadaniem. Później, w obecności zaproszonych gości: p. Tadeusza Niedźwieckiego Burmistrza Frampola, p. Wojciecha Kowalika przewodniczącego Rady Miejskiej, p. Barbary Małek - kierownika Samorządowego Ośrodka Oświaty, p. Agnieszki Szczęch przewodniczącej Rady Rodziców, p. Tomasza Kurasiewicza z-cy przewodniczącego Rady Rodziców, p. dyr. Elżbiety Chmiel, p. w-ce dyr. Teresy Moskwy, p. w-ce dyr. Józefa Dubiela, rodziców, nauczycieli i uczniów klas II-VI złożyły ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor pasowała ich na uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia najmłodsi uczniowie otrzymali dyplomy oraz upominki od Rady Rodziców, plany lekcji i odblaski wręczył im Burmistrz Frampola i Przewodniczący Rady Miejskiej. Na zakończenie dzieci i goście zrobili pamiątkowe zdjęcia. Zadowoleni i uśmiechnięci pierwszoklasiści udali się do swojej sali, gdzie czekał na nich poczęstunek przygotowany przez rodziców. |
_ _
{ Dzień Chłopaka w klasach I - III }
| Mały Samorząd Uczniowski zorganizował w tym roku w klasach I-III plebiscyt na Super Chłopaka. Konkurs związany był z przypadającym 30 września Dniem Chłopaka. Dziewczynki z poszczególnych klas przygotowały zabawne konkursy dla swoich kolegów, aby wybrać Super Chłopaka. Wręczenie pamiątkowych dyplomów dla zwycięzców nastąpiło w obecności całej małej społeczności. Tytuł SUPER CHŁOPAKA otrzymali: Michał Habza z klasy I, Bartłomiej Jargieło z klasy II a, Kacper Bielak z klasy II b, Marcel Kiełbasa z klasy III a i Mateusz Sędłak z klasy III b. Pozostali chłopcy dostali upominki. Na koniec imprezy wszyscy chłopcy stanęli do wspólnego zdjęcia. |
_ _
{ Jesienna wycieczka }
| 29 września 2016 roku uczniowie klasy III a i III b pojechali na wycieczkę do Biłgoraja. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaka i leśniczego. Spotkanie z pracownikami straży pozwoliło dzieciom na lepsze poznanie specyfiki ich pracy oraz obejrzenie sprzętu, jakim dysponuje straż. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia hełmu ochronnego, czy wejście do wozu strażackiego. Kolejny etap wycieczki odbył się na ternie szkółki leśnej Bojary. Przemierzając szlak ścieżką dydaktyczną uczniowie uczestniczyli w zajęciach z edukacji przyrodniczej prowadzonymi przez pana leśniczego. Podczas wędrówki wzbogacili wiedzę na temat różnorodności gatunków drzew, roślin występujących w polskich lasach, robili notatki, zbierali okazy przyrodnicze, grzyby, nawet młody padalec wyszedł im na spotkanie! Pod czujnym okiem pana leśniczego zwiedziły szkółkę leśną. Oglądały małe sadzonki, z których wyrosną kiedyś piękne drzewa. Po części typowo dydaktycznej dzieci wzbogacone o wiele nowych wiadomości o lesie zostały zaproszone na kiełbaski z grilla przygotowane przez rodziców. Serdecznie dziękujemy mamie Kasi O., Oli, Kasi Ł., Olgi i tacie Karola za pomoc w organizacji wycieczki.

|
_ _
{ Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają }
| VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna mająca na celu zachęcenie wszystkich uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W naszej szkole obchody tego dnia poprzedzone były tygodniowymi przygotowaniami, które miały charakter zabaw matematycznych, a uczniowie sprawdzali swoją znajomość tabliczki mnożenia. Na korytarzu pojawiła się gazetka informacyjna ze sposobami i wierszykami ułatwiającymi zapamiętanie niektórych przykładów mnożenia. Uczniowie przed głównym dniem obchodów powtarzali tabliczkę mnożenia, przygotowali plakaty, rekwizyty, ozdabiali szkołę. W piątek - 30 września - przeprowadzone zostały egzaminy. Egzaminatorami byli młodsi uczniowie, którzy zaopatrzeni w losy przepytywali starszych kolegów z tabliczki mnożenia. Najlepsi uczniowie otrzymali tytuł Experta Tabliczki Mnożenia, certyfikaty oraz drobne upominki.
Taki dzień pokazuje, jak bardzo ważna i przydatna jest umiejętność posługiwania się tabliczką mnożenia nie tylko na lekcjach matematyki, ale także w codziennym życiu.
|
_ _
{ Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Przedszkolu }
| Czytanie dzieciom uczy je języka, rozwija pamięć,myślenie,wyobraźnię, przynosi wzorce dobrych zachowań, pomaga w budowaniu więzi, uczy odróżniania dobra od zła.
Jest szczególnie ważne w dzisiejszym świecie zdominowanym przez agresywne wzorce masowej kultury i pogoń za pieniądzem.
Dnia 29 września zaproszona została p. Maria Małyszek z biblioteki szkolnej z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.
Przygotowała dla przedszkolaków ciekawą książkę.Dzieci wraz z bohaterami bajki "zwiedzały" różne kraje Europy.Poznały charakterystyczne instrumenty i budowle poszczególnych krajów. Następnie p. Marysia zachęciła dzieci do szanowania książek i zaprosiła do odwiedzania biblioteki szkolnej.
Zachęcamy Rodziców do częstego i głośnego czytania książek swoim dzieciom!
|
_ _
{ Ognisko integracyjne kl. IV - VI }
|
Uczniowie kl. IV - VI wraz z wychowawcami w czwartek 29 września 2016 r. uczestniczyli w zajęciach integracyjnych nad zalewem. Ich celem było wzmocnienie więzi koleżeńskich, propagowanie turystyki pieszej oraz aktywnego i zdrowego wypoczynku na świeżym powietrzu. Przy ognisku uczniowie piekli smaczne kiełbaski i brali udział w zabawach. Zajęcia odbyły się w miłej i sympatycznej atmosferze oraz przyczyniły się do lepszego poznania kolegów i koleżanek.
|
_ _
{ Integracja klas pierwszych }
|
Zgodnie z tradycją szkoły klasy pierwsze gimnazjum uczestniczyły w zajęciach integracyjnych, które w tym roku odbyły się 27 września 2016 r. Uczniowie klas: I a, I b i I c wraz z wychowawcami udali się nad zalew, aby się lepiej poznać. Największą radość sprawiły naszej młodzieży gry zespołowe: siatkówka i piłka nożna a także zespołowe przeciąganie liny i wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Zmęczeni, ale zadowoleni pierwszoklasiści wrócili do szkoły, żałując, że takich zajęć nie można powtarzać w każdym tygodniu.
|
_ _
{ Zajęcia kulinarne w grupie Motylków }
|

Dnia 28 września przedszkolaki z grupy Motylków uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. Tym razem uczyły się piec pyszne muffinki (mieszały składniki, nakładały je do foremek). Zapach piekących się babeczek wypełnił całe przedszkole. Przedszkolaki świetnie się bawiły i z przyjemnością próbowały swoich wypieków. Było smacznie, zabawnie i bardzo kolorowo.
|
_ _
{ Trzecioklasiści w Lublinie }
| Podobnie jak w poprzednich latach najstarsi uczniowie gimnazjum uczestniczyli w Lubelskim Festiwalu Nauki. W piątek 23 września 2016 r. udali się pod opieką wychowawczyń klas III i rodzica do Lublina. Przed południem wzięli udział w warsztatach Świat za drutami, podczas których wysłuchali wypowiedzi byłych więźniów obozu koncentracyjnego na Majdanku na temat najważniejszych dla nich wartości, warunków tam panujących, poznali zasady funkcjonowania tego obozu śmierci podczas II wojny światowej i oddali hołd pomordowanym poprzez złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy przy Mauzoleum. Po krótkim posiłku w McDonaldzie uczestniczyli na Zamku Lubelskim w lekcji muzealnej poświęconej dynastii Jagiellonów w Polsce a zwłaszcza Unii Lubelskiej, której malarskie wyobrażenie mogli podziwiać na obrazie Jana Matejki. Zwiedzali także znajdującą się na Zamku a powstałą w średniowieczu Kaplicę Trójcy Świętej. Po obfitym obiedzie w Pyzatej Chacie poszli do Biblioteki Wojewódzkiej im. H. Łopacińskiego, by poznać jej działanie i pobyć przez chwilę w różnych czytelniach a przede wszystkim obejrzeć wystawę Od Galileusza do czasów współczesnych ukazującą urządzenia astronomiczne, zarówno z czasów starożytnych jak i najnowsze, które zostały wypożyczone ze zbiorów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na koniec dnia uczestnicy wycieczki udali się na spacer po miasteczku akademickim. Być może, niektórzy z nich wrócą tu za kilka lat, by studiować na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej. |
_ _
{ Przełajowcy na podium }
| Bardzo dobre otwarcie sezonu sportowego zrobili nasi reprezentanci w biegach przełajowych. Na zawodach powiatowych, które odbyły się 23 września w Biszczy reprezentacja dziewcząt po raz pierwszy w historii biegów sztafetowych uplasowały się na podium, zajmując po zaciętej rywalizacji II miejsce. Skład reprezentacji: Julia Szczepanik, Magdalena Tryka, Nikola Podymna, Anna Tryka, Alicja Różyńska, Aleksandra Czajka, Paulina Turczyn, Izabela Papierz, Karolina Pawlos (rez.). Chłopcy biegnąc w składzie Paweł Góra, Tomasz Kaczor, Sebastian Pyda, Hubert Zając, Kacper Białas, Bartłomiej Oleszek, Dawid Sokołowski, Jakub Zbroński, Sebastian Kiełbasa (rez.) po emocjonującej walce zajęli III miejsce. Dziewczęta tym wynikiem zapewniły sobie awans na zawody rejonowe. Dziękujemy za emocje i powodzenia!! |
_ _
Strona 14 z 138 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>