[ Strona Główna ˇ GaleriaMaj 28 2016 11:51:56 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2015/2016

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Sierpień 2014

Grudzień 2014

Sierpień 2015

Grudzień 2015

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JoannaKalisz
_ _
{ Przedszkolaki uczciły Święto Niepodległości }
| Dzień 11 listopada dla przedszkolaka to data mało znana, a to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny, po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.
Korzystając z okazji zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości podczas zajęć przybliżona została dzieciom postać Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz utrwalona znajomość symboli narodowych: godło, flaga, hymn państwowy.
Chcąc przybliżyć dzieciom słowo patriotyzm, przedszkolaki wybrały się 12 listopada 2015 r. pod Pomnik Niepodległości, aby minutą ciszy oddać cześć i pamięć walczących o niepodległość.
|
_ _
{ „INNEJ TAKIEJ ZIEMI W ŚWIECIE NIE MA...” }
| Pod takim hasłem 11 listopada 2015 r. odbyły się w naszej szkole obchody 97 rocznicy odzyskania niepodległości. Podobnie jak w poprzednich latach, uroczystość rozpoczęła się od zbiórki przed budynkiem Urzędu Miejskiego we Frampolu i przemarszu ulicami miasta oraz złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości, przy którym trzymali wartę harcerze ze szkoły podstawowej i gimnazjum.
Następnie po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym p.w. św. Jana Nepomucena we Frampolu uczestnicy uroczystości przybyli do hali widowiskowo - sportowej Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu, w której odbył się uroczysty koncert okolicznościowy. Wystąpiła gminna orkiestra dęta, chór mieszany działający przy parafii i MGOK-u i gościnnie Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie.
Uczniowie naszej szkoły natomiast przygotowali montaż słowno - muzyczny przybliżający karty historii. Oprócz pieśni nawiązujących do czasów niewoli i odzyskania niepodległości w wykonaniu najmłodszych naszych artystów z zespołu Frampolskie Nutki , Aleksandry Jasińskiej i chóru gimnazjum "Millennium" można było zobaczyć sceny: rozbioru Polski i momentu odzyskania wolności. Nie zabrakło również pięknej recytacji wierszy poświęconych czasom niewoli i marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu - patronowi szkoły podstawowej, pod którego popiersiem delegacja uczniów złożyła kwiaty. Recytatorzy przypomnieli również utwory regionalnych poetek: Emilii Karwat z Karolówki i Florianny Kiszczak z Radzięcina ukazujące piękno naszej małej Ojczyzny.
Aby pielęgnować tę wartość, uczniowie naszej szkoły realizowali projekt pod hasłem "Śladami przeszłości - Pamiętamy" dotowany w ramach programu Działaj Lokalnie IX Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, Gminę Miasto Biłgoraj i Gminę Biłgoraj. Po części artystycznej zaprosili uczestników uroczystości do obejrzenia wystaw: prac uczniów nagrodzonych w konkursie plastycznym realizowanym w ramach tego projektu - ukazujących czasy wojny we Frampolu i fotografii dawnego Frampola powstałej dzięki mieszkańcom Frampola, uczniom i ich rodzicom, a szczególnie panu Andrzejowi Burlewiczowi i panu Zbigniewowi Futymie, którzy udostępnili zdjęcia ze swoich zbiorów.
Tegoroczny Dzień 11 Listopada na pewno na długo pozostanie w pamięci i uczestnicy uroczystości zapamiętają apel prowadzących akademię:
"Dbajmy o naszą piękną okolicę, weźmy w swoje ręce odpowiedzialność za kształt i losy naszej Małej Ojczyzny. Nie wstydźmy się jej, lecz bądźmy z niej dumni i chciejmy ją godnie reprezentować, bo innej takiej Ziemi w świecie nie ma..."
|
_ _
{ Prelekcja o bezpieczeństwie }
| W dniu 6.11.2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Komedy Powiatowej Policji - młodszym aspirantem Hubertem Bździuchem. Najpierw uczniowie klas I-VI utrwalili sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, obejrzeli również film edukacyjny. Policjant zwrócił także uwagę na zachowanie się wobec nieznajomych osób. Później w spotkaniu uczestniczyli gimnazjaliści. Prelegent omówił szczegółowo za co są karani uczniowie i za co odpowiadają przed sądem dla nieletnich. Wymienił między innymi: wagary, kradzieże, rozboje, posiadanie środków odurzających itp. Z kolei przedstawił funkcjonowanie Ośrodków Wychowawczych dla nieletnich. Dużo uwagi policjant poświęcił dopalaczom, ich dystrybucji oraz uzależnieniom od nich. Podkreślił, że wszystkie środki psychoaktywne, w tym dopalacze, powodują trwałe zmiany w organizmie i często prowadzą do śmierci. Przestrzegał wszystkich przed ich zażywaniem. Podczas spotkania uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli film pt. "Masz wybór", w którym młodzi ludzie wypowiadali się na temat swoich uzależnień i walki z nałogiem. W końcowej części prelekcji młodzież miała możliwość zadawania pytań z zakresu omawianej problematyki. Z pewnością to spotkanie w znacznym stopniu wpłynie na bezpieczeństwo uczniów. |
_ _
{ Historia regionu w pracach plastycznych }
| W październiku uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu plastycznego w ramach realizacji projektu Śladami przeszłości - Pamiętamy realizowanego w ramach programu Działaj Lokalnie IX Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, Gminę Miasto Biłgoraj i Gminę Biłgoraj. Mieli za zadanie wykonać płaską, ciekawą pracę plastyczną dowolną techniką. Uczniowie edukacji wczesnej przedstawili temat: Historia mojej szkoły, uczniowie z klas IV-VI malowali Ślady przeżyć wojennych w mojej rodzinie, a młodzież gimnazjalna przedstawiała temat Bombardowanie Frampola we wspomnieniach moich bliskich i historii regionu. Komisja konkursowa w składzie: p. Iwona Czajkowska-Oleszek, p. Grażyna Paprocka, p. Anna Cieszewska, p. Janina Mydlak i p. Barbara Pyzik dokonała oceny prac biorąc pod uwagę zgodność wykonanej pracy z hasłem przewodnim, samodzielność i oryginalność ujęcia tematu oraz estetykę wykonania. Z 229 prac konkursowych nagrodzonych zostało 15. Spośród uczniów edukacji wczesnoszkolnej I miejsce zajęła Karolina Kubina z kl. III, II miejsce przypadło Julii Kuraś z kl. II b, a III Izabeli Czajce z kl. II a. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymały: Wiktoria Marzec z kl. I b i Martyna Marek z kl. I a. Wśród uczniów kl. IV-VI kolejne miejsca zajęli: Izabela Łyp z kl. VI b, Igor Flis z kl. VI a i Dominika Małyszek z kl. VI a. Wyróżnienia otrzymali: Marcin Maciocha z kl. V a i Natalia Małer z kl. VI b. Wśród gimnazjalistów najciekawszą pracę wykonała Aleksandra Nawrocka z kl. III c, drugie miejsce zajęła Oksana Socha z kl. III a, a trzecie Kamila Furmanek z kl. II a. Wyróżniono pracę Jana Futymy z kl. III b i Anny Kubiny z kl. III a. Nagrody zostały dofinansowane z funduszu projektu. GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. |
_ _
{ ŚNIADANIE DAJE MOC }
| W dniu 6 listopada 2015 r. wszyscy uczniowie klas I - III naszej szkoły uczestniczyli w Dniu Śniadanie Daje Moc, który poprzedzony był zajęciami edukacyjnym na temat prawidłowego żywienia. W każdej klasie dzieci wraz z wychowawcą i rodzicami zorganizowały wspólne śniadanie w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. W tym dniu na stołach królowały: kanapki na bazie chleba razowego, twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką, szaszłyki owocowe, własnoręcznie wyciskane soki owocowe oraz sorbet truskawkowo - bananowy. Dla dzieci była to świetna nauka połączona z zabawą, dzięki której dowiedziały się, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. |
_ _
{ Sukces „Frampolskich Nutek" i Oli Jasińskiej }
|

6 listopada 2015 r. odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju XX Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej. Naszą szkołę reprezentował chórek "Frampolskie Nutki", który wykonał specjalnie przygotowaną "Wiązankę pieśni patriotycznych" oraz Aleksandra Jasińska, która zaśpiewała piosenki Nasze polskie ABC oraz Deszcz jesienny. Z radością informujemy, że chórek i nasza solistka uzyskali tytuł Laureata Festiwalu i nominację do Ogólnopolskiego Festiwalu w Warce. Uczniów przygotowali pani Marta Hetman i pan Krzysztof Jasiński.
Serdecznie gratulujemy!
|
_ _
{ Spotkanie ze sztuką teatralną }
| Pięćdziesięcioro naszych gimnazjalistów z klas drugich i trzecich 5. listopada 2015 r. oglądało w Biłgorajskim Centrum Kultury komedię pt. Zemsta wystawianą przez Teatr Współczesny w Krakowie. Uczniowie mogli poznać bohaterów sztuki: zwaśnionych sąsiadów - zawadiakę Cześnika i skrytego Rejenta, samochwałę Papkina, knującą intrygi Podstolinę oraz Wacława i Klarę, zakochanych wbrew woli opiekunów. Spektakl w klasycznej inscenizacji pozwalał odkryć współczesny wydźwięk tekstu Aleksandra Fredry. Kilka rozwiązań scenicznych zaskoczyło widzów, np. dodane przez reżysera Bartosza Jarzymowskiego bajki Ignacego Krasickiego. Przedstawienie ukazujące Polskę szlachecką z pewnością na długo pozostanie w pamięci młodych odbiorców sztuki teatralnej.
|
_ _
{ Szóstoklasiści w BCK na spektaklu muzycznym }
| W czwartek 05 listopada szóstoklasiści wybrali się do Biłgorajskiego Centrum Kultury na musical pt. "Ania z Zielonego Wzgórza", w którym wystąpili aktorzy Teatru Współczesnego w Krakowie. Przedstawienie przybliżyło uczniom dzieło kanadyjskiej autorki Lucy Maud Montgomery . Jak w powieści, jego akcję rozpoczęło przybycie z sierocińca do prowincjonalnego Avonlea rudowłosej Ani Shirley. Historia nietuzinkowej nastolatki opowiedziana została barwnie i z dowcipem. Ponadto inscenizację wzbogacono piosenkami. Przywołano w niej postaci Maryli i Mateusza Cuthbertów oraz rówieśników dziewczynki. Spektakl muzyczny bardzaniazzielonego-mini.jpgo spodobał się uczniom i stał się zachętą do poznania dalszych losów Ani, bohaterki powieści kanadyjskiej pisarki. |
_ _
{ Zaproszenie na wystawę }
|
|
_ _
{ Przedszkolaki na cmentarzu }
| We wtorek 3.11.2015 r. dzieci z naszego przedszkola wraz z opiekunkami wybrały się na spacer na tutejszy cmentarz.
Okres Święta Zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu. Dzieci tego dnia zapaliły znicze na mogiłach poległych żołnierzy oraz zmarłych nauczycieli.
Wizyta na cmentarzu wprawiła dzieci w powagę i zamyślenie.
|
_ _
{ Międzydiecezjalny Konkurs Wiedzy o Ojcu Świętym Janie Pawle II }
| Dużym sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w XX Międzydiecezjalnym Konkursie Wiedzy o Ojcu Świętym Janie Pawle II, który odbył się 29 listopada w Biłgoraju. W konkursie tym reprezentowali nas zwycięzcy etapów szkolnych: Izabela Łyp, Paulina Turczyn i Kacper Skiba ze szkoły podstawowej oraz Anna Saj, Aneta Borsuk i Anna Kubina z gimnazjum. Zmagania poprzedzone były Mszą Świętą, do której piękną oprawę liturgiczną przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju. Następnie odbył się konkurs w formie pisemnej, różny dla trzech kategorii wiekowych - szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła średnia. W czasie oczekiwania na wyniki uczestnicy i opiekunowie zostali ugoszczeni obiadem, mogli podzielić się swoimi wrażeniami. Wszyscy w napięciu oczekiwali na rozwiązanie konkursu. Dla nas czas podsumowania był bardzo radosny, gdyż okazało się, że Izabela Łyp zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych, a dziewczęta z gimnazjum w swojej kategorii zajęły kolejno: Anna Kubina - II miejsce, Aneta Borsuk - III miejsce i Anna Saj - IV miejsce.
Wszystkie otrzymały nagrody książkowe i dyplomy.
Bardzo się cieszymy z ich sukcesów i gratulujemy!
|
_ _
Strona 14 z 120 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>