[ Strona Główna ˇ GaleriaSierpień 26 2016 03:34:07 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2016/2017

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Sierpień 2014

Grudzień 2014

Sierpień 2015

Grudzień 2015

Lipiec 2016

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JoannaKalisz
_ _
{ "Bóg rodzi się w naszych sercach" }
| Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod okiem nauczycieli. Dzięki nim możemy poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela w naszej wielkiej rodzinie, jaką jest cała społeczność szkolna.
22 grudnia spotkaliśmy się wszyscy na hali widowiskowo-sportowej. Przybyli do nas również zaproszeni goście z Panem Burmistrzem Tadeuszem Niedźwieckim na czele. Uczniowie-aktorzy przedstawili jasełka "Bóg rodzi się w naszych sercach" w wersji tradycyjnej. Świetnie wcielili się w role: Maryi, Józefa, Aniołów, pasterzy, królów oraz diabła, a w końcowej części, nawiązującej do współczesności, w rolę dziecka zapracowanych rodziców i uczennicy z problemami szkolnymi. Piękna oprawa muzyczna i sceniczna potęgowały przeżycia. Wszystkim zgromadzonym przedstawienie bardzo się podobało.
Na zakończenie Pani Dyrektor Elżbieta Chmiel podziękowała uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie jasełek oraz złożyła wszystkim obecnym najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne. W tym świątecznym nastroju rozstaliśmy się, aby świętować w naszych domach
|
_ _
{ Betlejemskie Światło Pokoju }
| W poniedziałek 21 grudnia 2015 r. harcerze z naszej drużyny udali się do kościoła, urzędów oraz instytucji działających we Frampolu, aby przekazać Betlejemskie Światło Pokoju. Tegorocznym przesłaniem Światełka jest hasło "Zauważ człowieka". Harcerze przekazując Ogień Betlejemski pragną, aby w czasie świąt Bożego Narodzenia stał się żywym symbolem pokoju, nadziei i miłości. Symbolem wzajemnego zrozumienia ludzi i narodów. Chcą uwrażliwić na wszystkie potrzeby współczesnego człowieka, by proszącym radośnie spieszyć z pomocą, dostrzegać milczących w cierpieniu, a ukrywających się odnajdywać i okazywać im pomoc. Betlejemski Ogień umacnia nasze braterstwo i współpracę, budzi i pogłębia w nas wrażliwość na cudze potrzeby. Płomień rozprzestrzenia się po całej Polsce i dzięki harcerzom dociera do wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Ponadto harcerze z naszej drużyny wykonują świąteczne stroiki i również przekazują je wraz z życzeniami i Światełkiem pracownikom instytucji i urzędów. |
_ _
{ Ekologiczna ozdoba świąteczna }
| Każdego roku z niecierpliwością oczekujemy Świąt Bożego Narodzenia. Jest to czas pełen rodzinnej atmosfery, miłości i radości. Magię świąt odczuwamy poprzez dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd, ale również dekorację, czyli pięknie wystrojone drzewko choinkowe, lampeczki i własnoręcznie wykonane stroiki. W okresie przedświątecznym w naszej szkole został zorganizowany konkurs na ekologiczną ozdobę świąteczną. Uczniowie z chęcią wzięli udział w konkursie wykazując się oryginalnością, pomysłem i estetyką. W swoich pracach wykorzystali rozmaite naturalne materiały: makaron, nitki, papier, słomę oraz suszone owoce, które ciekawie się prezentowały. Wyłonienie zwycięzcy było bardzo trudne, bo każda praca była wyjątkowa. Komisja przyznała nagrody następującym uczniom:
I miejsce zajęła Gabriela Stańczyk
II miejsce zdobyli ex-aequo Rafał Wnuk i Sebastian Kiełbasa
III miejsce zajęła Roksana Furlepa
Wyróżnieni zostali: Maciej Malec i Patryk Malec.

Wykonane stroiki ozdobiły sale lekcyjne podczas wigilii klasowych i wprowadziły świąteczny nastrój
|
_ _
{ Konkurs "Świąteczne kompozycje" rozstrzygnięty! }
| W miesiącu grudniu b.r., został przeprowadzony Szkolny Konkurs Plastyczny "Świąteczne kompozycje". Już od początku miesiąca grudnia, uczniowie klas IV - VI, przygotowywali kompozycje świąteczne, wykonane różnymi technikami plastycznymi.
Dnia 18 grudnia, Komisja konkursowa w składzie: p. Grażyna Paprocka, p. Iwona Czajkowska - Oleszek, p. Maria Małyszek dokonała oceny kompozycji świątecznych. Podczas oceny wzięto pod uwagę następujące kryteria: pomysłowość, estetykę wykonania, oryginalność, dobór odpowiedniej techniki, wkład pracy.
Oto wyniku konkursu:
- I miejsce zajęła Natalia Małer z kl VI b,
- II miejsce - Roksana Furlepa z kl. V a,
- III miejsce - ex aequo: Julia Szczepanik i Nikola Podymna z kl. IV,
- wyróżnienie - Gabriela Stańczyk z kl. IV i Alicja Różyńska z kl. V a.

Podsumowanie konkursu odbędzie się po zimowej przerwie świątecznej. Konkurs przeprowadziła nauczycielka plastyki p. Marta Hetman, w ramach realizowanego przedsięwzięcia "Sukces na moją miarę". Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczniom, którzy przygotowali świąteczne kompozycje - dziękujemy. Zapraszamy do oglądania wytworów uczniowskich na dolnym holu naszej szkoły.
|
_ _
{ Wigilie w zespołach klasowych }
|
W poniedziałek 21 grudnia uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum we współpracy z wychowawcami i rodzicami przygotowali wigilie w swoich klasach. Wigilie klasowe wprowadziły uczniów w świąteczny nastrój. Tradycyjnie była czytana Ewangelia, miała miejsce modlitwa, śpiew kolęd, wspólne łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. O poczęstunek dla dzieci zadbali rodzice. Choinka, udekorowane sale, a przede wszystkim wspomnienie narodzin Jezusa Chrystusa wniosły atmosferę ciepła i pokoju.
|
_ _
{ Wigilia w przedszkolu }
| W naszym przedszkolu corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już tradycją. Tym razem odbyła się 21 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne, a zarazem najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty i wzruszający wieczór. Pełen miłości, rodzinnego ciepła, radości, a także zadumy i refleksji. Dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Tradycji stało się radość,że po życzeniach, wszyscy wspólnie zasiedli do stołów, na których nie brakowało słodkości i świątecznych przysmaków.Nie zabrakło też wspólnego kolędowania.Wierzymy,że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego. |
_ _
{ Pieczenie pierniczków świątecznych w przedszkolu }
| W dniu 16 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i propagowania kreatywnego działania grupy: Pszczółki, Biedronki i Sowy zabrały się za pieczenie świątecznych pierniczków. Ciasto zostało przygotowane przez panią z grupy Pszczółek. Wspólne wałkowanie ciasta na pierniki, a następnie wykrawanie różnych kształtów dzięki niezliczonej ilości foremek to dopiero była zabawa. Pełne blaszki gotowych do upieczenia ciasteczek dzieci zanosiły do naszej przedszkolnej kuchni, gdzie pod czujnym okiem pana Kucharza nasze wypieki nabierały złocistej barwy. Następnie po ostygnięciu dzieci ze swoimi paniami dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało,a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierników,który wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. |
_ _
{ Warsztaty plastyczne w klasie Va }
|
15 grudnia 2015 r., w klasie Va, odbyły się bardzo ciekawe warsztaty plastyczne pt. "Zimowe śnieżynki". Poprowadziła je pani Elżbieta Skiba, mama jednego ucznia z tej klasy - Kacpra Skiby. Dzieci miały możliwość poznania różnych technik wykonania śnieżynek, metodą wycinanki. Nowe doświadczenia zdobyte w trakcie warsztatów zainspirowały uczniów do przygotowania własnej dekoracji w klasie, jak również na holu korytarza szkolnego. Serdecznie dziękujemy pani Eli za przeprowadzenie warsztatów i liczymy na dalszą współpracę.

|
_ _
{ Finał konkursu }
| 11 grudnia w Suchowoli odbyło się podsumowanie VIII edycji Konkursu Plastycznego "Bezpieczni na drodze" zorganizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu. Z naszej szkoły do ścisłego finału zakwalifikowały się prace prace trójki uczniów Aleksandry Kiełbasy z klasy V b, Nikoli Podymnej i Wojciecha Łypa z klasy IV. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczali Biskup Zamojsko-Lubaczowski Jego Ekscelencja Ksiądz Marian Rojek oraz Dyrektor WORD-u Janusz Szatkowski. Szczególne wyróżniona została praca Oli, która jest umieszczona w kalendarzu o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym na rok 2016. Niepocieszony był natomiast Wojtek, którego z udziału w uroczystościach wykluczyła choroba. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy! |
_ _
{ Warsztaty plastyczne u 4-latków }
|
Jak przystało przed Świętami, dnia 11 grudnia dzieci z grupy Pszczółek wspólnie z rodzicami uczestniczyły w warsztatach plastycznych pt. "Choinka".
Rodzice wraz z dziećmi z zapałem ozdabiali choinki, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Był to miło spędzony czas, podczas którego drużyny rodzic-dziecko wytrwale pracowali, a efekty ich działań - piękne choinki, zdobią nasze przedszkole. Można je podziwiać na wystawie obok sali Pszczółek. Zapraszamy!
|
_ _
{ Próbny sprawdzian szóstoklasistów }
| W środę 9 grudnia 2015 r. uczniowie klas szóstych przystąpili do Próbnego sprawdzianu szóstoklasisty. Najpierw mierzyli się z testem z zakresu języka polskiego i matematyki, a potem po krótkiej przerwie z testem z zakresu języka angielskiego. W pierwszej części testu odpowiadali na pytania do fragmentu tekstu Lucy Maud Montgomery "Wymarzony dom Ani" i wiersza Edwarda Stachury "Dookoła mgła" oraz pisali opowiadanie pod tytułem "Niezapomniana wyprawa". Rozwiązywali także zadania zamknięte i otwarte z matematyki. Test z języka angielskiego zawierał tylko pytania zamknięte. Uczniowie wybierali jedną poprawną odpowiedź. Sprawdzian szóstoklasisty jest obowiązkowym egzaminem, który jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Uczniowie klas szóstych przystąpią do niego w kwietniu. Wyniki otrzymają wraz ze świadectwem szkolnym. Próbny sprawdzian szóstoklasisty pozwolił uczniom oswoić się z nową formuła testów i pokazał, z czym radzą sobie znakomicie, a w jakich sferach potrzebują treningu i wsparcia nauczycieli. |
_ _
Strona 14 z 123 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>