[ Strona Główna ˇ GaleriaWrzesień 30 2016 20:32:55 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2016/2017

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Sierpień 2014

Grudzień 2014

Sierpień 2015

Grudzień 2015

Lipiec 2016

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JoannaKalisz
_ _
{ Łyżwiarze na start. }
| Od 21 stycznia funkcjonuje w naszym zespole szkolnym lodowisko. Duży mróz pozwolił na wykonanie na dziedzińcu szkolnym sporej tafli lodu. Uczniowie całego zespołu korzystają z niego podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego. Wszyscy są chętni do nauki i doskonalenia umiejętności łyżwiarskich, ponieważ ostatni raz udało się zrobić lodowisko dokładnie trzy lata temu, gdyż aura nie sprzyjała amatorom sportów zimowych. Życzymy wielu sportowych wrażeń i bezpiecznych ślizgów!! |
_ _
{ Babciu, Dziadziu kochamy Was! }
| Mimo, że styczeń jest miesiącem zimowym, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto kochanych Babć i Dziadków. To są dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości. W dniu 21 stycznia w Przedszkolu we Frampolu odbyła się wspaniała uroczystość. Przedszkolaki przygotowały programy artystyczne. W większości były to wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tym świętem. Oprócz montażu słowno-muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuków. Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słówka, kierowane pod ich adresem. Dzieci obdarowały swoich Dziadków balonikami w kształcie serca, Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Przedszkolaki poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoją wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie.
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, a Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są oni szczególnymi dowodami miłości.
Serdeczne życzenia złożyła również Babciom i Dziadkom pani dyrektor Elżbieta Chmiel. Życzyła dużo sił, zdrowia i pogody ducha, wielu okazji do radosnego uśmiechu oraz poczucia, że są wnukom potrzebni. Podziękowała za przekazywanie najmłodszym wiedzy, umiejętności i doświadczenia życiowego.
|
_ _
{ Łańcuchowe arcydzieła }
| W grudniu 2015r. w szkole podstawowej i gimnazjum ogłoszono międzyklasowy konkurs na najciekawszy łańcuch choinkowy. Wszystkie klasy z zaangażowaniem przystąpiły do konkursu, wykonując piękne, pomysłowe łańcuchy. Konkurs był rozstrzygany w trzech kategoriach. Komisje oceniające prace brały pod uwagę oryginalność, walory artystyczne i estetykę wykonania. Przed komisją powstał trudny orzech do zgryzienia: wszystkie dzieła okazały się tak znakomite, iż ciężko było je zróżnicować.
Łańcuchy w kategorii klas I-III szkoły podstawowej oceniało jury w składzie: Pani Maria Małyszek, Pani Magdalena Krawczyk i Pani Iwona Wach. Oto wyniki dla najmłodszych uczestników konkursu:
I miejsce - kl. III
II miejsce - ex aequo kl. I a i kl. I b
III miejsce - ex aequo kl. II a i kl. II b.


Komisja w składzie: Pani Krystyna Borsuk, Pani Joanna Korgul i Pani Beata Wójcik oceniła łańcuchy klas IV-VI szkoły podstawowej następująco:
I miejsce - ex aequo kl. IV i kl. VI b
II miejsce - ex aequo kl. V b i kl. VI a
III miejsce - kl. V a.

Jury oceniające łańcuchy gimnazjum: Pani Beata Wójcik, Pan Krzysztof Jasiński, Pan Stefan Pindor oraz przewodnicząca SU, Paulina Chołota, przyznało miejsca:
I miejsce - kl. III b
II miejsce - kl. III c
III miejsce - kl. III a.


Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Łańcuchy stanowiły piękną dekorację holu podczas choinki szkolnej oraz dekorację korytarza gimnazjum. Przyciągały uwagę wielu osób.
|
_ _
{ Karnawał to czas zabawy! – Choinka Szkolna 2016 }
| W trakcie karnawału, nasi uczniowie uczestnicząc w codziennych zajęciach, z niecierpliwością oczekują nie tylko zakończenia pierwszego półrocza i ferii zimowych, ale także szkolnej zabawy tanecznej, czyli "choinki". Z widoczną radością uczniowie przygotowywali się do tego dnia. Pompowali balony, wykonywali gazetki, łańcuchy i inne dekoracje, stroili nimi swoje sale, a także zadbali o dekorację holu i sali gimnastycznej.
W oczekiwaną sobotę 16 stycznia jako pierwsi zabawę choinkową zaczęli najmłodsi uczniowie. Wspólne tańce i zabawy odbywały się w godzinach 13.00-16.00. Dzieci, które miały jeszcze sporo energii do tańca, za zgodą rodziców mogły zostać godzinę dłużej. Starsi uczniowie szkoły podstawowej swoją imprezę zaczęli o godzinie 16.00 skacząc i tańcząc do godziny 20.00. Natomiast gimnazjaliści tradycyjnie swoją zabawę mieli nieco później, w godzinach 17.00-21.00. Hol szkoły podstawowej i sala gimnastyczna gimnazjum rozbrzmiewała skoczną muzyką. Uczniowie bawili się z uśmiechami na twarzach i pełni zadowolenia. W celu upamiętnienia imprezy nauczyciele wykonali pamiątkowe zdjęcia. Uczniowie również pragnęli zapisać dyskotekę w pamięci, toteż nie zabrakło grupowych selfie :).
Zabawa integrowała naszą społeczność. Muzyka i taniec tworzyły beztroski klimat, tak potrzebny młodym ludziom. "Choinka" była także wspaniałą okazją do bliskiej współpracy z rodzicami, którzy bardzo chętnie włączyli się w organizację tej imprezy. Pilnowali porządku i przygotowywali poczęstunek, za co na ich ręce składamy serdeczne podziękowania! Zabawa choinkowa stała się kolejną okazją do wspólnego spotkania Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów. To ważne wydarzenie z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich dzieci.
|
_ _
{ Noc biologów }
| Noc Biologów to ogólnopolska impreza organizowana od kilku lat przez wyższe uczelnie w całej Polsce. 15 stycznia 2016 r. nasi uczniowie uczestniczyli w takich prezentacjach, które odbyły się w Instytucie Biologii i Biotechnologii przy UMCS w Lublinie. Wykłady, pokazy, laboratoria to zajęcia, na których gimnazjaliści zdobywali nową wiedzę oraz mogli w praktyce zrealizować wiele doświadczeń. Mieli możliwość dowiedzieć się między innymi jak chorują owady, "odkryć w sobie mikrobiologa", zobaczyć pracę mikroskopów elektronowych, samodzielnie zrobić mydło zapachowe, wyizolować własne DNA, czy sprawdzić ilość bakterii na swoich rękach. W ramach wyjazdu uczestniczyliśmy również w wykładach "W świecie iluzji" oraz "Mózg a dopalacze". Pełni wrażeń z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd w przyszłym roku. |
_ _
{ Karnawałowo w klasach! }
| Przed balem choinkowym Samorząd Uczniowski w szkole podstawowej zorganizował konkurs na karnawałową dekorację klasy. W upiększanie swoich sal lekcyjnych czynnie zaangażowali się wszyscy uczniowie. W piątek 15 stycznia komisja w składzie Pani Krystyna Borsuk, Pani Joanna Korgul i Pani Monika Mielnik-Deryło oceniła choinkowy wystrój klas. Pod uwagę brane były następujące kryteria: pomysłowość, wkład włożonej pracy, estetyka wykonania oraz bogactwo elementów dekoracyjnych. I miejsce w konkursie zdobyły ex aequo klasy IV i V b. Na miejscu drugim uplasowała się klasa Va. Miejsce III zajęły wspólnie klasy VI. Gratulujemy!
Pięknie wystrojone sale umiliły uczniom wspólny poczęstunek podczas choinki szkolnej.
|
_ _
{ "Hej kolęda, kolęda..." }
| 15 stycznia b.r., w Szkole Podstawowej w Teodorówce, odbył się V Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda".
Weronika Wach z klasy I a i Rafał Wnuk z klasy V b godnie zaprezentowali naszą szkołę. Weronika zajęła III miejsce w kategorii uczniów klas 0-III, natomiast Rafał również III miejsce w kategorii IV - VI. Uczniów przygotowała nauczycielka Marta Hetman. Serdecznie gratulujemy!!!
|
_ _
{ "Frampolskie Nutki" zaśpiewały dla WOŚP }
| 10 stycznia 2016 r., w hali widowiskowo - sportowej Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu, odbył się 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zorganizowanym z tej okazji Gminnym Koncercie Kolędowym wystąpił Chórek Dziecięcy "Frampolskie Nutki", jak również solista Rafał Wnuk. Wokaliści pod kierunkiem nauczycielki Marty Hetman zaprezentowali kolędy i pastorałki.

|
_ _
{ Bal karnawałowy w przedszkolu }
| "Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara-strojów pięknych, co niemiara!
Dziś na moje rozkazanie niech się miły nastrój stanie.
Niech w zabawie, no i w tańcu splotą się ręce przebierańców. Bawmy się wesoło, niechaj wszystkie pary wirują wkoło".

Nasz Bal karnawałowy odbył się 14 stycznia w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i wypiekami twarzy. Dzieci bawiły się wesoło, każdy mógł zatańczyć jak najbardziej wymyślne tańce przy piękniej muzyce. Pomimo, że taka zabawa odbywa się co roku, nieodmiennie towarzyszą jej niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia, szczególnie dla tych najmłodszych.
Gdy tancerze poczuli się bardzo zmęczeni ogłoszono przerwę na poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Najbardziej oczekiwanym gościem balu był św. Mikołaj, który dla wszystkich grzecznych dzieci, a tych nie brakuje w naszym przedszkolu, przyniósł wspaniałe prezenty.
Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu.
Dziękujemy Rodzicom za okazaną pomoc i duże zaangażowanie.
|
_ _
{ Miłośnicy matematyki i fizyki w roli architektów }
| 11 stycznia 2016 r. w godzinach od 9.00 do 14.25 odbyły się warsztaty poświęcone projektowaniu przestrzeni wokół szkoły. Nasze gimnazjum gościło studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z Wydziału Matematyki i Architektury Krajobrazu wraz z dr. Piotrem Szkołutem.
W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klasy 2b realizujący pod opieką pani Joanny Kalisz projekty edukacyjne: z fizyki i matematyki. Drugoklasiści obejrzeli prezentacje, które przybliżyły im zawód architekta i ukazały etapy tworzenia projektu. Następnie młodzież podzieliła się na trzy grupy projektowe. Każdy zespół otrzymał mapę ze wskazanym terenem naszej szkoły. Po dokonaniu pomiarów i inwentaryzacji uczniowie zajęli się porównywaniem stanu istniejącego z planem zagospodarowania przestrzennego. Wykonywali szereg obliczeń pól, długości, przeliczeń w skali, wykorzystywali w praktyce umiejętności matematyczne. Kolejnym krokiem była praca nad zaprojektowaniem przestrzeni wokół szkoły. Efektem działań uczniów i studentów było powstanie trzech propozycji zagospodarowania przestrzeni wokół naszej szkoły.
Wszystkie grupy, spędzając czas w pożyteczny sposób, wykazały się dużą kreatywnością i inwencją twórczą.
|
_ _
{ WSPARLIŚMY WOŚP 2016 }
| Jak co roku, Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę pieniędzy wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tej ogólnopolskiej akcji (zorganizowanej już dwudziesty czwarty raz) jest w tym roku zebranie funduszy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Cieszy nas, że społeczność naszej szkoły nie pozostaje obojętna na apele o pomoc potrzebującym i wspiera, choćby drobnymi kwotami, takie przedsięwzięcia. W tym roku uczniowie i nauczyciele wspomogli Akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą: 269,40 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy! |
_ _
Strona 14 z 125 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>