[ Strona Główna ˇ Linki ˇ GaleriaListopad 22 2014 02:16:15 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2014/2015

Forum
Linki
Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

Przetargi
_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 24
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Krzysztof
_ _
{ Żyj smacznie i zdrowo }
| Nasze gimnazjum po raz kolejny bierze udział w programie edukacyjnym Żyj smacznie i zdrowo, którego organizatorem jest marka WINIARY, a partnerem społecznym Federacja Polskich Banków Żywności. IV edycja programu została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW oraz Fundacji Klubu Szefów Kuchni.
Program Żyj smacznie i zdrowo to akcja, której celem jest przekazanie uczniom szkół gimnazjalnych, w atrakcyjnej formie, zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do pierwszych eksperymentów w kuchni i wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków oraz zwrócenie ich uwagi na ważne problemy społeczne takie, jak marnowanie żywności, energii czy wody.
Program realizuje klasa Ib na zajęciach z wychowawcą oraz na zajęciach technicznych. Podczas lekcji okazało się, że uczniowie mają dobrą wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania, ale nie zawsze chcą ją stosować w swoim przypadku. Zajęcia te są również dla wszystkich okazją do autorefleksji na temat swojego stylu życia, wyglądu i wagi, a część klasy podjęła ciche postanowienie zmiany przynajmniej niektórych swoich negatywnych nawyków (niejedzenie śniadań, niezdrowe przekąski, jedzenie chipsów, picie słodkich napoi, itp.)
Uczniowie wykonali prezentacje multimedialne oraz gazetkę tematyczną promujące zasady zdrowego odżywiania i postawy ekologiczne. Zachęcani do eksperymentowania w kuchni własnoręcznie przygotowywali tanie i zdrowe przekąski.
Udział w programie, to spora dawka ważnych dla nas wszystkich wiadomości oraz wspaniała zabawa.
Szczegółowe informacje o programie edukacyjnym Żyj smacznie i zdrowo można znaleźć na stronie internetowej www.zyjsmacznieizdrowo.pl lub profilu www.facebook.com/zyjsmacznieizdrowo.
|
_ _
{ Podsumowanie startów szczypiornistów z Gimnazjum }
|
Gimnazjada Międzygminna w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców odbyła się na obiektach naszego Zespołu Szkół w dniu 19 marca 2014 roku. Do zawodów przystąpiło dwie reprezentacje dziewcząt i trzy chłopców. Dziewczęta z naszego gimnazjum w pierwszym meczu turnieju podejmowały koleżanki z Goraja. Niestety musiały uznać wyższość przyjezdnych. Przegrywając zajęły drugie miejsce w Gimnazjadzie międzygminnej. Chłopcy wypadli lepiej od dziewcząt, remisując z drużyną z Goraja i wysoko wygrywając z piłkarzami z Turobina wygrali Gimnazjadę Międzygminną.
Zmagania Gimnazjady Powiatowej piłkarzy ręcznych odbyły się w Biłgoraju w Hali ZSB 28 marca 2014 roku. Po zaciętych meczach rozegranych z kolegami z łukowej i Księżpola nasi szczypiorniści zajęli czwarte miejsce kończąc w ten sposób występy w gimnmazjadzie. Gratulujemy sukcesu, postawy sportowej i Dziękujemy za włożony wysiłek w przygotowanie się do rozgrywek.

Drużyna dziewcząt: Tchórzewska A. Mydlak A. Dziurdzia W. Furmanek A. Furmanek N. Oleszek J. Małyszek K. Kmieć D. Dyjach A. Deruś N. Główka A. Małyszek A. Oszajca S.
Drużyna chłopców: Gąbka W. Ruszczak R. Swatowski M. Dyjach J. Kurzawski D. Saj J. Wlizło P. Swatowski M. Saj K. Gąbka J. Wójcik P. Małyszek E. Małyszek A. Czerw M. Wnuk K.
|
_ _
{ PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII }
|
W marcu uczniowie klas I-VI naszej szkoły zakończyli realizację programu prozdrowotnego "Porcja Pozytywnej Energii", którego organizatorem jest Crispy Natural, Chrupiące Sery, Chrupsy. Program miał na celu promocję zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia. Uczniowie kl. II poznali zasady zdrowego odżywiania, komponowali zdrowe i smaczne przekąski bez udziału słodyczy i chipsów, opracowywali recepty na zwiększenie aktywności ruchowej. Drugoklasiści podjęli się także zbadania, czy uda im się zjadać zalecaną dzienną dawkę warzyw i owoców. Rekordziści w ciągu tygodnia zjedli 35 porcji. Na zakończenie programu wiedzę teoretyczną przełożyli na praktyczną, wykonując zdrowy, a zarazem pożywny koktajl mleczno - owocowy. Program zachęcił dzieci do komponowania zdrowych i apetycznych posiłków, uprawiania sportu oraz życia w zgodzie z naturą.
|
_ _
{ Przedszkole otwiera swoje podwoje... }
|
Przedszkole we Frampolu
zaprasza dzieci 3-letnie i 4-letnie z rodzicami
na DZIEŃ OTWARTY
w dniu 11 kwietnia 2014 w godz. 1030 - 1230.


Na dzieci czeka wiele atrakcji, a rodzice będą mieli okazję poznać życie przedszkolne, zapoznać się z kadrą pedagogiczną oraz obejrzeć występy przedszkolaków.

W programie:
* Prezentacja grup przedszkolnych;
* Wspólne zabawy ze śpiewem i muzyką, zajęcia plastyczne, integracyjne zabawy z chustą animacyjną, zabawy swobodne w kącikach zainteresowań oraz dowolne z wykorzystaniem zabawek;
* Słodki poczęstunek.

Bardzo prosimy o zabranie obuwia zmiennego dla dzieci oraz potwierdzenie uczestnictwa pod numerem telefonu 84 6857521.
Zapraszamy serdecznie!
|
_ _
{ II miejsce w eliminacjach Turnieju Piłki Nożnej Coca Cola Cup }
|
W Biłgoraju odbyła się pierwsza runda chłopców Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Coca Cola Cup. W zawodach uczestniczyli reprezentanci czterech szkół gimnazjalnych: Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju, Gimnazjum nr 2 im. Stefana Batorego w Biłgoraju, Gimnazjum w Korytkowie Dużym i Gimnazjum we Frampolu. Pomimo starań i zaciętej walki na boisku nasza drużyna zajęła II miejsce, ulegając jedynie rówieśnikom z gimnazjum nr 2 w Biłgoraju. Niestety, tylko zwycięzca zawodów awansował do dalszej rundy.
Naszą szkołę reprezentowali: z klas III - Konrad Wnuk, Mateusz Kubina, Wojtek Gąbka, Emil Małyszek, Mateusz Swatowski, z klas II - Karol Saj, Przemek Kawęcki, Kamil Jamroży i z klasy I - Karol Malec.
|
_ _
{ Sprawdzian szóstoklasisty }
| 1 kwietnia 2014 roku o godzinie 900 351 tysięcy szóstoklasistów w całej Polsce rozpoczęło pisanie pierwszego ważnego sprawdzianu w swoim życiu. Wśród nich byli nasi szóstoklasiści. Sprawdzian oceniał nie tylko wiedzę uczniów, ale również umiejętność zastosowania jej w praktyce. Dotyczył wiadomości z języka polskiego i matematyki. Prace uczniów są sprawdzane i punktowane przez egzaminatorów powołanych przez dyrektora OKE. Wyniki uzyskane przez uczniów umieszczone będą na specjalnych zaświadczeniach wydawanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Szóstoklasiści dostaną je na zakończenie roku szkolnego wraz ze świadectwem. (arkusz sprawdzianu) |
_ _
{ Młodzież Zapobiega Pożarom }
|


W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju dnia 28 marca odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W turnieju uczestniczyli najlepsi uczniowie z powiatu wyłonieni w eliminacjach gminnych. Nasze gimnazjum reprezentowała Justyna Rybak z kl. I b (przygotowywana przez p. Tomasza Wójcika), która uplasowała się na VII miejscu w swojej kategorii. Jest to dla niej duży sukces, ponieważ rywalizowała ze starszymi koleżankami i kolegami. Justyna ma przed sobą dwa lata nauki w gimnazjum, więc jest szansa, że w kolejnych turniejach osiągnie lepsze wyniki.
Na zdjęciu nasza reprezentantka na tle najnowszego samochodu pożarniczego KPP Straży Pożarnej w Biłgoraju o oznaczeniu SHD-25 Man o wysięgu 25 metrów, rok produkcji 2013.
|
_ _
{ Mistrzostwa powiatu w mini piłce ręcznej }
|
W dniach 25 i 26 marca 2014 r. gościliśmy na naszej hali najlepsze drużyny piłki ręcznej z terenu powiatu biłgorajskiego, a wśród nich była reprezentacje naszej szkoły. Zawody zostały przeprowadzone w ramach Igrzysk Szkół Podstawowych. Pierwszego dnia na parkiecie walczyły dziewczęta i najlepsze okazały się zawodniczki ze SP z Aleksandrowa, które w finale wygrały ze SP z Łukowej. Nasze uczennice po dwóch porażkach w grupie zajęły ostatecznie V miejsce, które jest najlepszym osiągnięciem w tej dyscyplinie na przestrzeni ostatnich lat. Drugiego dnia o medale i miano najlepszych w powiecie walczyli chłopcy. Po zaciętej rywalizacji, gdzie do wyłonienia mistrza potrzebna była dogrywka zwyciężyli uczniowie z Aleksandrowa, a tymi pechowymi przegranymi była drużyna SP 5 Biłgoraj. Nasza drużyna również zajęła V miejsce. Dziękujemy za emocje i życzymy powodzenia na zawodach rejonowych!!
|
_ _
{ Powiatowy Konkurs Literacki "Internauta XXI wieku a netykieta" }
| W Internecie nie ma reguł ponad te, które sam tworzysz.
W sieci każdy jest tym, co robi.
A to , co robisz zależy tylko od Ciebie.

/Gerald Van der Leun, Thomas Mandel/

Powyższe słowa stanowiły motto Powiatowego Konkursu Literackiego Internauta XXI wieku a netykieta organizowanego przez Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Przeznaczony był dla uczniów gimnazjów i szkół średnich. Zadaniem uczestników było napisanie pracy w formie opowiadania lub kartki z pamiętnika podejmującej temat bezpiecznego Internetu.
Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice klasy III a naszego gimnazjum: Katarzyna Kita i Karolina Maciocha, które pod opieką nauczycielki j. polskiego p. Anny Maciochy napisały prace i otrzymały tytuł Laureata Powiatowego Konkursu Literackiego Internauta XXI wieku a netykieta.
W czwartek 27 marca wzięły udział w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu i otrzymały z rąk dyrektora ZSBiO w Biłgoraju dyplomy oraz nagrody. Serdecznie im gratulujemy.
|
_ _
{ Jeszcze kilka dni }
| Do sprawdzianu szóstoklasisty zostało jeszcze kilka dni, warto wiedzieć, jak się do niego przygotować i co zrobić, by uzyskać jak najlepszy wynik.

Czego można się spodziewać na sprawdzianie?

Sprawdzian trwa 60 minut, dzieci z dysfunkcjami piszą go o 30 minut dłużej. W tym czasie trzeba odpowiedzieć na pytania z języka polskiego, matematyki, historii, przyrody. Czas trwania sprawdzianu liczy się od momentu zapisania na tablicy godziny rozpoczęcia pracy.
Sprawdzian ocenia, czy uczeń opanował umiejętności z pięciu standardów: pisanie, czytanie, rozumowanie, wykorzystywanie wiedzy w praktyce, korzystanie z informacji.
Na sprawdzianie można uzyskać maksymalnie 40 pkt. Najwięcej punktów można uzyskać za zadania otwarte, ale one są także najtrudniejsze. Szóstoklasiści nie mają zwykle problemu z zadaniami zamkniętymi, gdyż odpowiedzi często znajdują się w tekście źródłowym.
Najwięcej trudności uczniowie mają z wykorzystaniem wiedzy w praktyce. Opanowanie tej umiejętności badane jest przez ćwiczenia, gdzie trzeba wykonać różne obliczenia, np. temperatury, czasu, masy, pieniędzy, objętości.
Test sprawdza, czy szóstoklasista prawidłowo odczytuje różne teksty kultury (legendy, baśnie, mity, utwory poetyckie). Jedno z zadań wymaga napisania tekstu użytkowego, np. listu, zaproszenia, telegramu, kartki pocztowej, ogłoszenia. Na testach wymaga się niekiedy od ucznia przygotowania opowiadania, relacji z wakacji, z wycieczki szkolnej, opisania jakiegoś zjawiska.
Dobrym pomysłem na powtórki przed sprawdzianem było rozwiązywanie testów przygotowanych przez nauczycieli na zajęciach pozalekcyjnych. Szóstoklasiści ćwiczyli umiejętność właściwego wykorzystania czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem.
Sprawdzian szóstoklasisty uważany jest za dość łatwy. Jeśli dziecko dokładnie przeczyta podane teksty źródłowe, nie powinno mieć problemów z odpowiedzią na pytania zamknięte.

Szóstoklasisto! Nie spiesz się z podaniem odpowiedzi, przed jej podaniem dokładnie przeczytaj polecenie lub poszukaj odpowiedzi w tekście źródłowym!

Powodzenia we wtorek 1 kwietnia o godzinie 900!!!

|
_ _
{ Wielki sukces }
| Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie organizował III Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Rosyjskiego dla szkół gimnazjalnych, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju w czwartek 27 marca br. Wzięło w nim udział 14 uczestników, w tym czworo z naszego gimnazjum, którzy przygotowywali się do ortograficznych zmagań pod opieką p. Alfredy Saj. Zajęli wszystkie miejsca na podium. Wyróżnienie otrzymał Oskar Furlepa z klasy III a. Na trzecim miejscu uplasowała się Dominika Kość z klasy II b. II miejsce zdobyła Karolina Maciocha, a I zajęła Aleksandra Stańczyk - obydwie uczennice z kl. III a.

Wszystkim gratulujemy!

|
_ _
Strona 14 z 87 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>