[ Strona Główna ˇ GaleriaMarzec 28 2017 06:10:25 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2016/2017

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Krzysztof
_ _
{ Lekcja edukacyjna w zamojskim zoo }
| Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu jest ciekawym miejscem oraz jedyną tego typu atrakcją we wschodniej części Polski. Dnia 30 maja 2016 grupa gimnazjalistów uczestniczyła tam w zajęciach edukacyjnych. W trakcie pobytu w zoo uczniowie mieli możliwość zapoznania się z rodzimymi oraz egzotycznymi gatunkami fauny i flory oraz ich przystosowaniem do życia w różnych środowiskach życia. Spośród wielu ciekawych gatunków zwierząt dużym zainteresowaniem cieszyły się niedawno przybyłe do ogrodu żyrafy, hipopotam karłowaty, kapibara, oryks szablorogi, lew, który niestety pokazał tylko kawałek ogona, tygrys, walabia Benetta - australijski torbacz oraz zwierzęta zamieszkujące pawilon z rybami, płazami i gadami.
|
_ _
{ Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego klasy I-VI }
| 1 czerwca tradycyjnie w naszej szkole obchodzony był Dzień Dziecka i Sportu. W nastrój tego dnia wprowadziła nas Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia.
Na pierwszych godzinach lekcyjnych świętowali uczniowie klas IV-VI. Na boisku szkolnym rozegrany został turniej piłki nożnej. Zwyciężyła reprezentacja klasy IV, która w finale pokonała 1:0 klasę VI a. Pozostali uczniowie mogli brać udział w konkursach rekreacyjnych z nagrodami.
W godzinach południowych na boisku spotkały się dzieci z klas I-III. Zaczęły od rozgrywek sportowych w swoich klasach. Rywalizacja i chęć zdobycia nagrody mobilizowały wszystkich do wzięcia udziału w konkurencjach. Uczniowie poszczególnych klas próbowali swoich sił także podczas przeciągania liny, co zawsze kończyło się gromkim śmiechem zwycięzców i kwaśną miną pokonanych.
Podczas Dnia Dziecka i Sportu wszyscy otrzymali pieczoną kiełbaskę, napoje i batoniki. Sponsorem poczęstunku i nagród była Rada Rodziców i Spółdzielnia Uczniowska "Grosik".
Niemałą atrakcją dla uczniów były również odwiedziny Spontanicznej Grupy Motocyklowej. Biłgorajscy motocykliści zaprezentowali dzieciom wspaniałe motory, największe zainteresowanie wzbudził wykonany samodzielnie trójkołowiec. Uczniowie stawali do licznych pamiątkowych zdjęć, szczęśliwcy dostali również naklejki z logo grupy.
Z pewnością ten dzień zwłaszcza dzieci zapamiętają na długo!
|
_ _
{ Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego w gimnazjum }
| Tradycją stał się już organizowany rokrocznie w naszej placówce Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego. W tym roku wszystkie klasy gimnazjum rywalizowały pomiędzy sobą 31 maja, wystawiając swoich reprezentantów do poszczególnych konkurencji. Zawodnicy dopingowani przez swoich kolegów dzielnie walczyli, starając się osiągnąć jak najlepszy wynik w wybranej dyscyplinie. Rywalizowano, przeciągając linę, biegając w workach, pokonując sprawnościowy tor przeszkód, podciągając się na drążku, biorąc udział w konkursie „na wesoło”, biegając z szarfami oraz grając w klasowych turniejach w piłkę nożną (chłopcy) i piłkę siatkową (dziewczęta). Emocji nie brakowało. Po podsumowaniu punktów wyniki zmagań przedstawiają się następująco:
I miejsce – klasa II b
II miejsce – klasa I a
III miejsce – klasa III a
IV - V miejsce – klasa III b i II a (taka sama ilość punktów)
VI miejsce – klasa III c
VII miejsce – klasa I b

Klasy, które zajęły trzy pierwsze miejsca, już wkrótce otrzymają przechodnie puchary. Serdecznie gratulacje!
|
_ _
{ Gminny Konkurs Ortograficzny }
|
2 czerwca 2016r odbył się w naszej szkole XV Gminny Konkurs Ortograficzny. Łącznie wzięło w nim udział 8 uczniów klas III ze szkoły z Frampola, Woli Radzięckiej i Korytkowa Małego. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Mistrzami Ortografii zostali: Maja Kozioł, Kamila Kiełbasa z naszej szkoły, Kacper Karwat ze Szkoły Podstawowej w Korytkowie Małym oraz Kacper Dubaj, Paweł Kwiatkowski ze Szkoły Podstawowej w Woli Radzięckiej. GRATULUJEMY!
|
_ _
{ „Epsilon” – Program Profilaktyczny dla uczniów gimnazjum }
| Uczniowie naszego gimnazjum, w ramach realizowanego Programu Profilaktycznego „Epsilon”, brali udział w warsztatach pt. „Decyzja Mirka”, których celem było kształtowanie postaw tolerancji i wzajemnego szacunku, budowanie pozytywnych relacji, zapobieganie przemocy rówieśniczej, izolacji i odrzucenia w klasie. Warsztaty realizowane były z wykorzystaniem aktywnych metod pracy z grupą, w tym w szczególności dramy i ćwiczeń „stop – klatka”.
Treści warsztatów profilaktycznych osnute były wokół fabuł opartych o urealnione historie zdarzające się w środowiskach rówieśniczych. Uczniowie wprowadzeni byli w historię bohatera, rozmawiali o emocjach zaangażowanych osób, o powodach i konsekwencjach działań, a także odnieśli się do rzeczywistej sytuacji szkolnej. Dzięki wspólnemu zagłębianiu się w historie i rozwiązywaniu problemów młodzież miała możliwość nabycia ważnych doświadczeń, poznania możliwych konsekwencji swoich zachowań oraz nauczenia się radzenia z trudnymi sytuacjami takim jak np. asertywne odmawianie w przypadku presji rówieśniczej. Zdaniem trenerów Stowarzyszenia Epsilon, aby w pędzącym do przodu nowoczesnym świecie profilaktyka była skuteczna, powinna być dla młodych ludzi ciekawą i ekscytującą przygodą, ponieważ tylko w takim przypadku możliwe jest faktyczne zaangażowanie uczestników w program.
|
_ _
{ Matematyka i fizyka w służbie człowiekowi }
| Uczniowie klasy II b zainteresowani rolą matematyki i fizyki w życiu człowieka podjęli się pod opieką p. Joanny Kalisz realizacji projektów edukacyjnych: "Projektowanie domu lub mieszkania" oraz "Co powinniśmy wiedzieć o fizyce w medycynie"? Drugoklasiści zaczęli swoją pracę jesienią. Jedna grupa brała udział w warsztatach przygotowujących do projektowania domu, które prowadzili dla nich w naszej szkole studenci Wydziału Matematyki i Architektury Krajobrazu z KUL-u. Wspólnie zajmowali się aranżacją przestrzeni wokół naszej szkoły i zdobyte wówczas umiejętności planowania, wykonywania obliczeń, pól, wielkości skali wykorzystali do zaprojektowania domu jednorodzinnego i wykonania jego makiety w skali 1:20. Następnie poszerzyli swoje wiadomości i ustalili koszty budowy i utrzymania takiego budynku oraz wpływu kolorów wnętrz na człowieka. Dorobek swojej pracy przedstawili kolegom z innych klas. 2 czerwca razem z grupą młodych fizyków, którzy w trakcie realizacji projektu korzystali z pomocy wykładowców w pracowni optometryki na Wydziale Fizyki i Matematyki UMCS. Mogli w ten sposób poznać działanie urządzeń pozwalających leczyć różne wady wzroku. W swojej pracy zwrócili uwagę na pracę USG, EEG oraz EKG. Badanie pracy serca uczniowie doświadczali na swoich organizmach, korzystając z pomocy miejscowej przychodni. Na prezentacji projektu przedstawili zasadę działania płuc, mierzyli kolegom ciśnienie i dzielili się zdobytą wiedzą. Realizujący projekt doznali przyjemności odkrywania fascynującego świata nauki i zachęcili innych do działania. Pokazali, że przy współpracy członków zespołu można osiągnąć zamierzony cel. Gratulujemy im sukcesu i życzymy rozwijania ciekawości oraz inspiracji do dalszych działań.
|
_ _
{ Mamo, żyj nam sto lat! }
| Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej 31 maja 2016 r. uczcili święto swoich ukochanych mam. Na hali widowiskowo sportowej naszej szkoły o godz. 11 rozpoczęły się prezentacje poszczególnych klas. Piękne słowa wierszy przeplatane były piosenkami przepełnionymi życzeniami i podziękowaniami. Uczniowie przedstawili także tematyczne scenki, nie zabrakło w nich humoru i słów wdzięczności. Dzieci zaprezentowały także swoje umiejętności taneczne, które szczególnie zachwyciły wszystkie obecne mamy. Na zakończenie z ust małych artystów popłynęły głośne i dźwięczne słowa piosenki Żyj nam sto lat. Do życzeń płynących z dziecięcych serc dołączyła swoje pani dyr. Elżbieta Chmiel. Na zakończenie uroczystości każdy uczeń wręczył swojej mamie własnoręcznie wykonany upominek. |
_ _
{ Dzień Dziecka w przedszkolu }
| Dzieci z naszego przedszkola hucznie obchodziły Dzień Dziecka przez 2 dni. 1 czerwca odbyły się liczne konkursy, zabawy muzyczno-ruchowe,ruchowe na placu zabaw, tańce na hali sportowej,zakończone zostały słodkim poczęstunkiem dofinansowanym z funduszu Rady Rodziców.
2 czerwca wybrały się wraz z wychowawczyniami do centrum rozrywki Fikoland w Biłgoraju. Tam na nich czekało wiele atrakcji:pompowany zamek, zjeżdżalnie, basen z piłeczkami i mnóstwo zabawek. Chętne dzieci wzięły udział w malowaniu twarzy.Śmiechu i dobrej zabawy było co niemiara. Z żalem żegnały centrum rozrywki. Te dni dostarczyły nam wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
|
_ _
{ Konkurs profilaktyczny }
| 16 uczniów z klas IV-VI zmierzyło się w Konkursie Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia, który odbył się 30 maja. Głównym jego celem było kształtowanie zdrowych nawyków i promocja zdrowego stylu życia. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test zawierający 25 pytań. Po sprawdzeniu prac i zliczeniu punktów zostali wyłonieni zwycięzcy:
I miejsce zajął Maciej Marek z kl. V b,
II miejsce - Rafał Wnuk z kl. V b,
III miejsce - Maciej Malec z kl. VI b.
Serdecznie gratulujemy!!!
Uroczyste rozwiązanie konkursu odbyło się 1 czerwca. Pani dyrektor Elżbieta Chmiel wręczyła zwycięzcom nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.
Wszystkie nagrody ufundowane zostały przez Urząd Miejski we Frampolu.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. J. Korgul - lider profilaktyki kl. IV-VI.
|
_ _
{ Ogólnopolski Głos Profilaktyki z udziałem naszej grupy PaTPORT }
| W dniu 1 czerwca 2016 r. grupa PaTPORT działająca przy naszym gimnazjum wzięła udział w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki w Biłgoraju. Młodzież w swoich działaniach promowała modę na życie bez uzależnień i twórczą profilaktykę prozdrowotną. Uroczystości odbyły się w auli Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ oraz w Parku Solidarności. W auli obejrzeliśmy spektakl pt. „Pif, paf” przygotowany przez młodzież z Koła Przyjaciół Biblioteki oraz spektakl „Bliskość” w wykonaniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Nasza grupa również aktywnie włączyła się w obchody OGP, prezentując hymn PaT pt. „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”.
Po części artystycznej uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście udali się z transparentami do Parku Solidarności. Młodzież prowadziła animacje społecznościowe, do których zaprosiła wszystkich uczestników.
Poza wspólną zabawą i tańcem, punktualnie o godzinie 12.00, młodzież wraz z opiekunami wykonała wspólny gest - położonej prawej dłoni na sercu i przez 60 sekund wybijała wspólnie jego rytm - czyli "Zryw Wolnych Serc" - serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą. Ten gest, wybity prawą dłonią rytm serca, przez 60 sekund wykonywały grupy PaT w całym kraju.
W happeningu wzięli udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze swoimi opiekunami, a także przedstawiciele instytucji, którzy na co dzień zajmują się działaniami na rzecz bezpieczeństwa publicznego i profilaktyki w Biłgoraju.
|
_ _
{ Pielgrzymka do Tomaszowa Lubelskiego }
| 26 maja grupa młodzieży z klas II i III naszego gimnazjum wzięła udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Bierzmowanych do sanktuarium w Tomaszowie Lubelskim. Przed cudowny obraz Matki Boskiej Szkaplerznej przybyli ci, którzy w roku 2016 przyjęli bądź przyjmą sakrament bierzmowania. Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty, a następnie miał miejsce program ewangelizacyjny - świadectwo młodego rapera przeplatane jego muzyką. Centralnym punktem była Eucharystia, której przewodniczył Ks. Bp Marian Rojek. Piękna oprawa Mszy Świętej przygotowana przez młodzież potęgowała przeżycia. Po pokrzepieniu dusz przyszedł czas na pokrzepienie ciał - wszyscy zostali ugoszczeni pysznym bigosem. Spotkanie zakończyło się Koronką do Miłosierdzia Bożego z konferencją wygłoszoną przez Misjonarza Miłosierdzia ks. Andrzeja Wąska. |
_ _
Strona 14 z 134 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>