[ Strona Główna ˇ GaleriaListopad 25 2015 17:12:23 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2015/2016

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Sierpień 2014

Grudzień 2014

Sierpień 2015

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JoannaKalisz
_ _
{ SPEKTAKL NA NIEBIE }
|
Pierwszy dzień astronomicznej wiosny był naprawdę ciekawy. Przez 4 godziny można było podziwiać niezwykłe zjawisko, jakim jest zaćmienie Słońca.
W tym czasie Księżyc znalazł się pomiędzy Ziemią, a Słońcem i przysłonił jego światło. Frampol był wówczas w półcieniu Księżyca. Zjawisko to jest ciekawe, ponieważ mały obiekt - Księżyc zakrywa największy obiekt układu słonecznego. Obserwacja Słońca może być niebezpieczna dla wzroku, dlatego na tę wyjątkową okazję uczniowie klasy I b (Natalia Czarnecka, Magdalena Pyda, Jarosław Marczak, Mateusz Wójcik) na lekcji fizyki przygotowali szkiełka, które zostały zaczernione nad świecą. Udział w obserwacji był fascynującą przygodą, w której uczestniczyli wszyscy chętni uczniowie gimnazjum.
We Frampolu zaćmienie rozpoczęło się o godzinie 10:00, faza maksymalna nastąpiła o 10:50, a całe widowisko zakończyło się krótko po godzinie 11:30. W kulminacyjnym momencie przed 11:00, księżyc zasłonił około 60% tarczy słonecznej. Kolejne takie zaćmienie będzie można oglądać za 11 lat.
|
_ _
{ Dzień zielony w przedszkolu-powitanie wiosny }
| 20 marca zgodnie z tradycją naszego przedszkola pożegnaliśmy zimę. Z przygotowaną wcześniej Marzanną ruszyliśmy na powitanie wiosny. Barwnym korowodem udaliśmy się na boisko szkolne. Dzieci z wesołym śpiewem, kolorowymi wstążeczkami, zielonymi balonami, tradycyjnymi okrzykami i wierszami pożegnały zimę. Miejsce Marzanny zajęła pani Wiosna, którą wprowadziliśmy do przedszkola i umieściliśmy w holu na "honorowym miejscu". Witając nową porę roku zorganizowaliśmy w przedszkolu także "Dzień zielony".Był on okazją do tego, by uzmysłowić naszym wychowankom jak wiele korzyści czerpiemy z obcowania z naturą. W salach przedszkolnych zazieleniły się kąciki przyrody, w wazonach pojawiły się bazie, gałązki forsycji. Nie zabrakło też prac plastycznych dotyczących zwiastunów wiosny. Oprócz oznak wiosny dzieci miały też możliwość obserwowania rzadko spotykanego zjawiska częściowego zaćmienia słońca. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu wrażeń, samodzielnych doświadczeń i satysfakcji. Na zakończenie naszej imprezy dzieci biorące udział w konkursie plastycznym: "Bajkowy las" otrzymały w dowód uznania pamiątkowe dyplomy.
Wszystkim zrobiło się milej i weselej.
|
_ _
{ Gimnazjalista na zawodowym rozdrożu }
| W piątek 20 marca uczniowie klas trzecich uczestniczyli w przedsięwzięciu realizowanym w ramach Roku Szkoły Zawodowców Gimnazjalista na zawodowym rozdrożu. W drodze do Zamościa odwiedzili Zespół Szkół nr 2 im. dr Zbigniewa Klukowskiego w Szczebrzeszynie i Centrum Kształcenia Praktycznego w Zamościu, biorąc udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli i młodzież poszczególnych szkół.
W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyły się Zawodowe drogowskazy dla gimnazjalistów - próby pracy w zawodach, podczas których szkoły ponadgimnazjalne z powiatu zamojskiego, biłgorajskiego i miasta Zamość prezentowały poszczególne zawody na przygotowanych przez siebie stoiskach. Gimnazjaliści mogli na nich zobaczyć maszyny i urządzenia wykorzystywane w danym zawodzie, obejrzeć relacje z zajęć prowadzonych na warsztatach szkolnych. Mogli obserwować uczniów szkół ponadgimnazjalnych prezentujących zawody, których się uczą, a także sami spróbować swoich sił wykonując czynności charakterystyczne dla wybranego przez siebie zawodu np. smażyli naleśniki, dekorowali ciasteczka, wykonywali zwierzaczki z ręczników, uczyli się wiązać krawaty lub trzema ruchami składać koszulki. Szczególnym zainteresowaniem dziewcząt cieszyły się takie zawody jak: fryzjer, kosmetyczka i lekarz weterynarz. Chłopcom natomiast szczególnie spodobało się stanowisko mechatronika i dekarza - murarza.
Podczas targów zawodoznawczych mieli również możliwość porozmawiania z doradcami zawodowymi z OHP, poradni psychologiczno-pedagogicznej, czy urzędu pracy.
Trzecioklasiści uważają, że taka forma poznawania zawodów jest bardzo atrakcyjna i ułatwi im w przyszłości podjęcie właściwych wyborów dalszej drogi kształcenia.
|
_ _
{ Miedzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur 2015" }
|

W czwartek 19 marca 2015 roku, 22 uczniów naszej szkoły przystąpiło do kolejnej edycji Konkursu Matematycznego KANGUR 2015, mającego na celu propagowanie matematyki, jako królowej nauk, wśród dzieci i młodzieży. Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Uczniowie przez 75 minut zmagali się z 24 lub 30 zadaniami o różnym stopniu trudności w zależności od kategorii wiekowej.
Wszystkim życzymy sukcesów i z niecierpliwością czekamy na wyniki.
|
_ _
{ "Rama lustra w barokowym stylu" }
| Uczniowie klas VI wykonywali na lekcjach plastyki ramy do luster w barokowym stylu. Inspirowali się zabytkami baroku, a w szczególności ich oryginalnością, nieregularnością i fantazyjnością form. Powstały efektywne girlandy i festony, które można obejrzeć na wystawie, na górnym korytarzu naszej szkoły.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy!!!
|
_ _
{ Dzień otwarty w przedszkolu }
| Od wielu lat organizujemy "Dzień otwarty" dla przyszłych przedszkolaków.
W tym roku w spotkaniu, które odbyło się 18 marca uczestniczyło wielu rodziców z dziećmi w wieku od 2,5 roku do 5 lat. Przybyłych gości powitała p. Dyrektor Elżbieta Chmiel. Udzieliła rodzicom wyczerpujących informacji na temat funkcjonowania naszej placówki.
Nasi podopieczni zaprezentowali ciekawy i bogaty program artystyczny. Maluszki (3,4 latki) recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły "Polkę-kłaniankę". Starszaki z grupy III i IV przedstawiły scenkę teatralną pt.: "Kino w łazience" oraz improwizację instrumentalną do utworu Tytusa Woynowicza. Zaprezentowały taniec z chustami do tańca węgierskiego Brahmsa. Mogły także popisać się wiadomościami i umiejętnościami, jakie zdobyły podczas zajęć z języka angielskiego.
Kolejnym punktem spotkania były zabawy integracyjne dzieci uczęszczających do przedszkola z dziećmi nowo przybyłymi - kandydatami na przedszkolaków. Zabawa była bardzo udana, o czym świadczyły roześmiane buzie dzieci. Na koniec dzieci częstowały się słodkościami oraz otrzymały pamiątkowe prezenciki.
Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia.
Mamy nadzieję, że dla każdego z naszych gości-dzieci oraz ich rodziców był to mile spędzony czas.
Zapraszamy do naszego przedszkola!
|
_ _
{ Huśtawka nastrojów }
| W miesiącu marcu na obiektach naszej szkoły gościliśmy najlepszych piłkarzy ręcznych z Powiatu Biłgorajskiego. Wśród nich znalazły się nasze reprezentacje dziewcząt i chłopców, które po zwycięstwie w zawodach międzygminnych z drużynami ze SP w Goraju uzyskały prawo gier w Zawodach Powiatowych. 19 marca w Igrzyskach walczyły dziewczęta, które po wyrównanej walce poniosły nieznaczne dwie porażki ze szkołami w Aleksandrowie i Łukowej i uplasowały się na V miejscu. Zwyciężczyniami całych rozgrywek zostały dziewczęta ze SP nr 5 w Biłgoraju. Dzień później grali chłopcy. Reprezentacja naszej szkoły zaczęła od porażki 5:9 z SP 5 Biłgoraj( jak się potem okazało zwycięzcą całego turnieju). W kolejnych meczach wzięli srogi rewanż za dziewczyny pokonując w pięknym stylu 11:1 szkołę z Łukowej i 9:3 szkołę z Aleksandrowa zdobywając II miejsce. Nasze reprezentacje grały w składzie: dziewczęta: Patrycja Szabat, Natalia Saj, Julia Mazurek, Amelia Brytan, Aneta Borsuk, Gabriela Swatowska, Natalia Małer, Julia Błazik, Anna Saj, Alicja Ożga. Chłopcy: Piotr Branewski, Jakub Komornik, Bartłomiej Dyjach, Mateusz Wlizło, Mateusz Bratuń, Kacper Gąbka, Adrian Siwek, Dominik Piętak, Michał Wawszczak, Kacper Papierz, Kamil Sokal. Gratulujemy!!!
|
_ _
{ Konkurs Pięknego Czytania }
| "Czytanie, moja pasja" to hasło konkursu pięknego czytania przeznaczonego dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej, który odbył się 17 marca 2015 roku. Jego celem było promowanie aktywnego czytania, rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym oraz promocja biblioteki i jej zasobów. Każdy z pięciu uczestników konkursu z klas I-III prezentował fragment wybranej książki. Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca - pani wicedyrektor Teresa Moskwa, członkowie - pani Maria Małyszek i pani Teresa Kuraś dokonała oceny występu uczestników. Pod uwagę były brane następujące kryteria: poprawne czytanie, dobór odpowiedniego fragmentu, sposób interpretacji, prezentacja tekstu oraz osobowość czytającego.
W klasie Ia pierwsze miejsce zajęła - Wójcik Katarzyna, drugie miejsce - Futyma Zuzanna, trzecie miejsce - Wójcik Zofia.
W klasie Ib pierwsze miejsce zajęła - Zaremba Aleksandra, drugie miejsce - Kuraś Julia, trzecie miejsce - Jasińska Aleksandra.
W klasie II pierwsze miejsce zajął - Marek Hubert, drugie miejsce - Kubina Karolina, trzecie miejsce - Tryka Anna.
W klasie III pierwsze miejsce zajęła - Kapica Marta, drugie miejsce - Kiełbasa Sebastian, trzecie miejsce - Szczepanik Julia.
Nagrody pocieszenia w konkursie otrzymali: z klasy Ia - Iwanowicz Weronika i Zbrońska Iga, z klasy Ib - Kaczor Bartłomiej i Kwiatkowska Aleksandra, z klasy II - Kiełbasa Kamila i Kozioł Maja, z klasy III - Odrzywolski Marcin i Rybaczuk Bartłomiej.
Pani dyrektor Elżbieta Chmiel wręczyła uczestnikom nagrody.
Konkurs pięknego czytania przygotowały bibliotekarki: Teresa Kuraś i Maria Małyszek.
|
_ _
{ Aktywnie, zdrowo i bezpiecznie - impreza profilaktyczna }
| Aktywnie, zdrowo i bezpiecznie to hasło imprezy profilaktycznej, która odbyła się 13 marca 2015 r. w naszej szkole. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Frampola Pan Tadeusz Niedźwiecki, kierownik Samorządowego Ośrodka Oświaty - Pani Barbara Małek, Pani Małgorzata Garbacz wraz z grupą PaT z Biłgoraja, sierżant sztabowy Hubert Bździuch specjalista ds. Nieletnich i Patologii KPP z Wydziału Prewencji w Biłgoraju, starszy aspirant Mariusz Rakuś - kierownik Posterunku Policji we Frampolu, starszy sierżant Agnieszka Potocka - funkcjonariusz Posterunku Policji we Frampolu, higienistka szkolna Pani Maria Jasielska.

Celem imprezy było propagowanie kultury zdrowotnej i aktywności ruchowej, zapobieganie różnym uzależnieniom wśród młodzieży. Biłgorajska grupa PaT - Profilaktyka a Ty, która gościła w naszej szkole, zaprezentowała nam dwa spektakle pt. Sekret i Poczekalnia, a także przybliżyła uczestnikom spotkania swoją działalność.

Niełatwo jest uwolnić się z nałogu, ale często przyjaciele wspierają nas swoimi radami i dzięki nim stajemy się wolni od uzależnień. Jak dużą rolę odgrywają w tym nasi bliscy uświadomiły nam scenki profilaktyczne Nie pal, Wspomnienia narkomana oraz Fajna dziewczyna. Bardzo wymowną okazała się scenka Apel narządów, w której w sposób obrazowy pokazano to, co dzieje się z naszym mózgiem sercem, wątrobą, trzustką i innymi organami po spożyciu alkoholu. Była to lekcja przestrogi dla każdego z nas.

Jednym z punktów programu było podsumowanie konkursu plastyczno - technicznego pod hasłem Aktywnie, zdrowo i bezpiecznie, przeprowadzonego w styczniu bieżącego roku. Uczestniczyli w nim uczniowie naszego Gimnazjum. Do oceny prac została powołana komisja, której przewodniczyła Pani dyrektor Elżbieta Chmiel. Nagrody otrzymali:
I miejsce - Aleksandra Obszyńska (kl. IIIa),
II miejsce - Monika Gąbka (kl. IIb)
III miejsce - Daniel Oleszek (kl. Ia),
Komisja wyróżniła również prace: Aleksandry Gąsior (kl. Ia), Mai Mydlak i Justyny Rybak (kl. IIb).
Wszystkie prace konkursowe stanowiły dekorację i można je było obejrzeć na hali widowiskowo - sportowej.

Naszą imprezę uświetniły tańce Z pomponami i Belgijka, a gwoździem programu okazał się integracyjny Taniec pingwina, do którego spontanicznie włączyli się uczniowie naszej szkoły i młodzież z grupy PaT.

Impreza profilaktyczna zmusiła nastolatków do refleksji, uczyła asertywności, wskazywała drogę abstynencji i trzeźwości, którą powinni kroczyć młodzi ludzie, aby nie wpaść w pułapkę uzależnień.

Nagrody konkursowe ufundował Urząd Miejski we Frampolu. Sponsorowi serdecznie dziękujemy.
|
_ _
{ Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” }
| 11 marca w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W kategorii szkół podstawowych startowali uczniowie ze szkół: w Woli Radzięckiej, Teodorówce, Radzięcinie i we Frampolu. W wyniku eliminacji gminnych w tej kategorii zwyciężyła Aneta Borsuk - uczennica kl. VI b w Szkole Podstawowej im. J. Piłsudskiego we Frampolu. Aneta, rozwiązując test składający się z 20 pytań, udzieliła 18 prawidłowych odpowiedzi. Oprócz niej naszą szkołę w turnieju reprezentowali: Mikołaj Dubiel, Łukasz Góra i Alicja Dziwura (wszyscy z kl. VI b).
Po przeprowadzeniu eliminacji gimnazjalnych do turnieju gminnego zakwalifikowali się: Jan Futyma (kl. II b), Monika Gąbka (kl. II b), Tomasz Chmiel (kl. II c), Justyna Rybak (kl. II b), Rafał Glina (kl. I a) i Jacek Brytan (kl. I a). Najlepszy wynik w tej grupie uczniów w eliminacjach gminnych uzyskała Monika Gąbka, która otrzymała 19 punktów na 20 możliwych.
Wszyscy uczestnicy Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miejski we Frampolu. Aneta w kategorii szkoły podstawowe oraz Monika w kategorii gimnazja będą reprezentowały Samorządowy Zespół Szkolny we Frampolu na eliminacjach powiatowych. Oby dobra passa sprzyjała dziewczętom w Biłgoraju.
POWODZENIA !
|
_ _
{ Dzień Otwarty w Gimnazjum }
| W dniu dzisiejszym naszą placówkę odwiedzili uczniowie najstarszych klas Szkół Podstawowych z Radzięcina, Teodorówki, Woli Radzięckiej i Frampola. Przyszli gimnazjaliści obejrzeli prezentację multimedialną z ofertą edukacyjną szkoły i jej zaletami. Uczestniczyli w pokazach fizycznych i chemicznych przygotowanych przez ich starszych kolegów. Doskonałą ilustracją możliwości, jakie daje szkoła, był występ chóru Millennium i grupy tanecznej. Następnie szóstoklasiści zwiedzili naszą placówkę - była to niepowtarzalna okazja zobaczyć szkołę od "wewnątrz", poznać nauczycieli, pracownie i ich wyposażenie. Na zakończenie goście otrzymali ulotki promujące nasze Gimnazjum i najnowszy numer gazetki szkolnej.
Oceniając atmosferę, jaka panowała w czasie spotkania, śmiało można powiedzieć, że zaplanowane działania przyciągnęły uwagę i zainteresowanie uczniów.
Do zobaczenia we wrześniu!
|
_ _
Strona 14 z 108 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>