[ Strona Główna ˇ Linki ˇ GaleriaGrudzień 18 2014 11:27:44 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2014/2015

Forum
Linki
Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Przetargi }
Sierpień 2014

Grudzień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 24
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Krzysztof
_ _
{ Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny }
|

Dnia 16.04.2014 rozstrzygnięto gimnazjalny międzyklasowy konkurs na "Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny". Spośród ośmiu wyeksponowanych prac, komisja z Panią Wicedyrektor Teresą Moskwą na czele, wyłoniła trzy prace, które w najwyższym stopniu spełniały kryteria konkursu, czyli oryginalność pomysłu, jakość pracy oraz jej estetyka. Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce klasa III c (28 oddanych głosów)
II miejsce klasa I b (20 oddanych głosów)
III miejsce klasa III a (15 oddanych głosów)

Zwycięzcom gorąco gratulujemy!
Wszystkie prace konkursowe można podziwiać na wystawie.
|
_ _
{ Gimnazjaliści w muzeum i na "Spotkaniu w Czarnolesie" }
| Uczniowie klas pierwszych i drugich naszego gimnazjum 15 kwietnia udali się do Biłgoraja, aby zwiedzić Muzeum Ziemi Biłgorajskiej oraz obejrzeć spektakl pt. "Spotkanie w Czarnolesie". W muzeum, które od 27 marca br. funkcjonuje w nowej siedzibie, gimnazjaliści obejrzeli wystawę polskich litografii z lat 20. ubiegłego wieku przedstawiających mieszkańców Polski w strojach ludowych, wystawę prezentującą partyzancką placówkę i broń, a także ekspozycję pokazującą sposoby przechowywania odzieży na dawnej wsi i elementy stroju biłgorajsko-tarnogrodzkiego. Ponadto, oglądając stare fotografie, mieli możliwość przekonać się, jak bardzo Biłgoraj był zniszczony podczas II wojny światowej.
Następnie wszyscy udali się do Biłgorajskiego Centrum Kultury, gdzie aktorzy Teatru Współczesnego z Krakowa przedstawili sceniczną interpretację utworów najwybitniejszego artysty polskiego renesansu - Jana Kochanowskiego. Uczniowie mieli możliwość wysłuchać wybranych Psalmów, Pieśni, Fraszek i Trenów, które dzięki zaskakującym zabiegom teatralnym były nie tylko czytelne, ale i atrakcyjne dla współczesnego widza.
|
_ _
{ HISTORIA CAŁKIEM ZWYCZAJNA }
|

Tak brzmi tytuł sztuki teatralnej, którą uczniowie klas drugich naszego gimnazjum obejrzeli 16 kwietnia podczas transmisji z Olsztyńskiego Teatru Lalek. Była to metaforycznie przedstawiona historia pewnej współczesnej rodziny, która stanęła przed trudnym wyborem. Akcję sztuki rozgrywającej się w wiejskiej scenerii wzbogacili zwierzęcy bohaterowie, którzy nie mogli zrozumieć ludzkiego postępowania. Spektakl był dla młodych widzów lekcją o podstawowych wartościach i codziennych wyborach, przed jakimi życie stawia każdego człowieka.
|
_ _
{ Alleluja! Alleluja! }
|


Niech Chrystus Zmartwychwstały napełni nasze serca pokojem, miłością,

wiarą w zwycięstwo dobra nad złem, nadzieją na nowe życie.

Zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych oraz wiosennego nastroju

życzy Dyrekcja Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu
|
_ _
{ Warsztaty Wielkanocne }
|

W dniu 16 kwietnia uczniowie klasy I b gościli panią Mirosławę Malec, która prowadziła dla nich warsztaty plastyczno - techniczne. W miłej przedświątecznej atmosferze młodzież miała okazję poznać tajniki samodzielnego wykonania ozdób wielkanocnych. Początki wcale nie były łatwe, ale cenne wskazówki udzielane przez mamę Adriana i jej pomoc zaowocowała pięknymi pracami, które uczniowie mogli zabrać ze sobą do domu.
|
_ _
{ Zdrowo jem, więcej wiem }
| Sport i uprawa ziół w kąciku przyrodniczym to główne zadania kolejnego etapu projektu "Zdrowo jem, więcej wiem". Pierwszoklasiści swoją sportową przygodę rozpoczęli od zdobycia Dyplomu Sportowego Asa. Potem projektowali i wykonali Ordery Miłośnika Sportu. Drogą głosowania wybrali najciekawszy z nich, wykonany przez Kamilę. Prezentując swoje ordery uczniowie spotkali się z panią dyrektor Elżbietą Chmiel. Opowiedzieli o podejmowanych działaniach, zaprezentowali najciekawsze prace. Pani Dyrektor wręczyła pierwszakom odblaski, aby bawiąc się i trenując nie zapominali o swoim bezpieczeństwie. Potem dzieci spotkały się z przedszkolakami na szkolnym korytarzu. Wspólnie z wychowawczyniami spędziły czas "na sportowo". Szarfy, woreczki, plastikowe butelki i obręcze dawały wiele możliwości do zabawy, ruchu, skoków i usprawniania zręczności. Było naprawdę wesoło. Od marca pierwszoklasiści wspólnie z wychowawczynią p. Barbarą Pyzik prowadzili uprawę ziół w klasowym kąciku przyrodniczym. Systematycznie odnotowywali swoje spostrzeżenia w "Dzienniku obserwacji". Roślinki były podlewane, mierzone i opisywane. Przed przerwą świąteczną zostały zaprezentowane rodzicom i uczniom na szkolnym korytarzu. Szczególną uwagę zwróciły na nie przedszkolaki, które także uprawiają w swojej klasie młode roślinki. Sprawozdania z podejmowanych działań zostaną przesłane do organizatorów projektu. Wszystkich zachęcamy do odwiedzania strony http://zdrowojem.fundacjabos.pl i http://www.aktywniepozdrowie.pl/ |
_ _
{ Sukces młodych talentów }
| Dwie nasze uczennice z klasy VI wzięły udział w półfinale II Międzynarodowego Konkursu Młodych Recytatorów "Живая классика", który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju dnia 11.04.2014 r. Małgorzata Wawszczak recytowała rosyjską wersję utworu Szarla Pierro pt. "Czerwony Kapturek", a Paulina Szczęch baśń Siergieja Kuźmina pt. "Masza i niedźwiedź". Obydwie dziewczynki zaprezentowały wysokie umiejętności recytatorskie. Jury przyznało im najwyższe miejsca spośród wszystkich uczestników konkursu:
I miejsce - Małgorzacie Wawszczak.
II miejsce - Paulinie Szczęch.

Zwyciężczynie wezmą udział w kolejnym etapie w/w konkursu, który odbędzie się 26.04.2014 r. w Warszawie.
Uczennice przygotowała nauczycielka języka rosyjskiego - p. Alfreda Saj
GRATULUJEMY!!!
|
_ _
{ Dzień otwarty w przedszkolu }
| Dnia 11 kwietnia 2014 r. w Przedszkolu we Frampolu odbyły się zajęcia adaptacyjne przygotowujące do przedszkola.
Celem tego spotkania było m. in. ułatwienie maluszkom bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej. W tym dniu wszystkie przedszkolaki uczęszczające już do naszej placówki przygotowały "specjalny program", który miał zachęcić przyszłych przedszkolaków do poznania nowego otoczenia.
Na wstępie pani Dyrektor Elżbieta Chmiel powitała gości, po czym nastąpiła prezentacja kadry pedagogicznej i grup przedszkolnych. W trakcie imprezy odwiedził nas również pan Burmistrz Tadeusz Niedźwiecki. Były zabawy integracyjno- zapoznawcze, słodki poczęstunek, prezenty sprawiające wszystkim wiele radości i zadowolenia. W czasie tych zajęć Rodzice mieli możliwość poznania nie tylko specyfiki pracy naszego przedszkola, ale także obserwacji swojego dziecka w grupie rówieśniczej. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej atmosferze, a zaproponowane zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.
Mamy nadzieję, że "Dzień otwartych drzwi" zachęci Rodziców, aby od września ich dzieci rozpoczęły edukację przedszkolną w naszej placówce.
Nowe zdjęcia
|
_ _
{ "Violinki" z Przedszkola we Frampolu wyróżnione w Biłgoraju }
|
Już po raz drugi dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej, który odbył się 12 kwietnia w Biłgorajskim Centrum Kultury. Zespół wokalny "Violinki" w składzie: Izabela Czajka, Amelia Kościk, Alessandra Pyda, Zuzanna Knapik i Kacper Bielak zaśpiewał piosenkę: "Deszczowa orkiestra". Umiejętności muzyczne naszych młodych artystów doceniło Jury Festiwalu przyznając im wyróżnienie.
Każdy wykonawca otrzymał od sponsorów Festiwalu upominek, a za wyróżnienie dodatkową wspólną nagrodę i dyplom pamiątkowy.
Cała społeczność przedszkola jest dumna ze swoich debiutantów i życzy im sukcesów w dalszej karierze artystycznej. Zespół wokalny "Violinki" przygotowały: Iwona Czajkowska-Oleszek i Marta Hetman
|
_ _
{ Pomagamy misjom }
|
Tradycyjnie przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie szkoły podstawowej wykonywali różne ozdoby: pisanki, baranki, stroiki z przeznaczeniem na Wielki Kiermasz Świąteczny. Miał on miejsce 11 kwietnia. W wyniku sprzedaży udało się uzyskać kwotę 350 zł. Cała suma została przesłana na konto Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
Organizatorzy akcji: Szkolne Koło PCK i Drużyna Harcerska ze szkoły podstawowej dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomogli tę inicjatywę. Dziękujemy!!!
|
_ _
{ MAMY MISTRZA INTERPUNKCJI }
| Uczniowie naszego gimnazjum sprawdzali swe umiejętności w poprawnej pisowni interpunkcyjnej, uczestnicząc w konkursie Szkolny Mistrz Interpunkcji zorganizowanym przez polonistki naszej szkoły. Główne cele tego przedsięwzięcia to kształtowanie nawyku prawidłowego stosowania zasad interpunkcji i rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego.

Do I etapu przystąpili wszyscy uczniowie podczas lekcji języka polskiego.
Po eliminacjach klasowych do II etapu zakwalifikowali się:
kl. I a - Karolina Badach, Dominik Kubina, Katarzyna Małyszek;
Kl. I b - Katarzyna Spólnik, Monika Gąbka, Jakub Niedźwiecki;
Kl. I c - Anna Kubina, Paulina Chołota, Przemysław Stachyra;
Kl. II a - Joanna Oleszek, Agnieszka Tchórzewska, Karol Świąder;
Kl. II b - Diana Bąk, Dominika Kość, Marzena Kubina, Agnieszka Małyszek;
Kl. III a - Łucja Bryła, Kornelia Podymna, Aleksandra Stańczyk;
Kl. III b - Katarzyna Duma, Jakub Saj, Katarzyna Sobstyl;
Kl. III c - Justyna Litwin, Diana Marchewka, Katarzyna Zybała.


10 kwietnia odbył się finał konkursu. Uczestnicy uzupełniali znakami interpunkcyjnymi tekst na temat "Iliady" Homera. Najmniej błędów popełniły: Dominika Kość, Monika Gąbka, Łucja Bryła, Kornelia Podymna, Aleksandra Stańczyk, Katarzyna Spólnik, Agnieszka Małyszek. Najlepszą wśród najlepszych okazała się Dominika Kość, która tym samym zdobyła tytuł Szkolnego MISTRZA INTERPUNKCJI. Serdecznie gratulujemy!
|
_ _
Strona 14 z 89 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>