[ Strona Główna ˇ GaleriaKwiecień 30 2016 05:16:42 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2015/2016

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Sierpień 2014

Grudzień 2014

Sierpień 2015

Grudzień 2015

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JoannaKalisz
_ _
{ "Jesienny kapelusz" }
|
Tradycyjnie o tej porze roku w naszym przedszkolu odbywają się jesienne warsztaty z rodzicami. W tym tygodniu do grupy 4 latków - Pszczółek zawitała Pani Jesień z wielkim koszem skarbów, które zostały wykorzystane do wykonania pięknych jesiennych kapeluszy. Twórczej pracy towarzyszyła radość tworzenia, dzieci były dumne, że pracują z rodzicami, a rodzice przypomnieli sobie młodsze beztroskie lata.
Takie warsztaty dla rodziców to okazja do integracji, do wspólnej pracy i zabawy z dzieckiem.
|
_ _
{ Gimnazjaliści głosowali! }
| Gimnazjaliści nie mają czynnego prawa wyborczego, ale chętnie przygotowali się do podejmowania obywatelskich obowiązków, biorąc udział w projekcie realizowanym pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej.
„Młodzi głosują" to efektywny sposób na zwiększanie udziału młodych Polaków w życiu publicznym. W okresie poprzedzającym wybory grupa projektowa z naszego gimnazjum: Monika Gąbka, Katarzyna Małyszek, Tomasz Chmiel, Karol Malec i Gabriel Muzyka przeprowadziła w szkole działania edukacyjne na temat zasad i znaczenia udziału obywateli w demokratycznych wyborach. Uczniowie przygotowali gazetkę informacyjną na temat jak, gdzie i kiedy głosować.
W piątek na lekcjach wychowawczych wprowadzili swoich kolegów w tematykę wyborów parlamentarnych. Ciekawe metody pracy wzbudziły zainteresowanie młodzieży. 19 października 2015 r. odbyły się symulacje wyborów. Uczniowie głosowali w czasie przerw. Lokal wyborczy czynny był w godzinach 8.45 – 13.35 i mieścił się w świetlicy szkolnej. Każdy uprawniony do głosowania wyborca (uczeń gimnazjum) otrzymał kartę, przygotowaną przez CEO, i oddał swój głos, potwierdzając udział podpisem na liście wyborców. Gimnazjaliści potraktowali wybory bardzo poważnie. W lokalu panowała prawdziwa atmosfera wyborcza. Po podliczeniu głosów komisja spisała i ogłosiła wyniki, które w pewnym sensie mają znaczenie drugorzędne - najważniejszy był tu cały towarzyszący im proces edukacyjny. Głos oddany w tej chwili przez młodych ludzi to często pierwsza prawdziwa szansa wyrażenia własnego zdania w sprawach ważnych dla kraju.
Oto wyniki symulacji wyborów w naszej szkole:
Uprawnionych do głosowania było 174 uczniów, głos oddało 116. Frekwencja wyniosła ponad 66%. Największym poparciem wśród młodzieży cieszył się KW KORWiN, następnie KW Prawo i Sprawiedliwość, trzecie miejsce zajął KWW "Kukiz'15".
Trzecioklasiści zaplanowali na piątek przeprowadzenie akcji profrekwencyjnej na rynku we Frampolu.
|
_ _
{ Mistrzostwa Gimnazjum w Tenisie Stołowym }
| 19 października odbyły się Mistrzostwa Gimnazjum w Tenisie Stołowym, w których brało udział 27 tenisistów. Wszyscy zawodnicy startowali w jednej kategorii, bez podziału na dziewczęta - chłopcy. Po zaciętej rywalizacji turniej wygrała Katarzyna Spólnik z kl.III b, wygrywając wszystkie swoje pojedynki. Na drugim miejscu uplasował się Bartłomiej Kozak z kl. III b, a na trzecim Grzegorz Bździuch z kl. III c.
Po zawodach ustalono wyniki w kategoriach:
dziewczęta:  chłopcy:
 1. Katarzyna Spólnik - III b                      
2. Paulina Chołota - III c
3. Marlena Dziura - I b
4. Kamila Myszak - II b
5. Magda Brodziak - III b
1. Bartłomiej Kozak - III b
2. Grzegorz Bździuch - III c
3. Karol Malec - III c
4. Karol Skrok - II b
5. Brajan Alterman - I a
Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentowali szkołę w gimnazjadzie międzygminnej.
|
_ _
{ Nasi przewodnicy po Starym Mieście w Zamościu }
| W czwartek 15 października 2015 r. uczniowie klas drugich naszego gimnazjum udali się do Padwy Północy. Celem wycieczki było zapoznanie się z renesansową architekturą Zamościa; głównymi jej budowlami i ich funkcjami w różnych okresach historycznych. Podobnie jak w latach poprzednich drugoklasiści wcielili się w rolę przewodników i starając się zaciekawić kolegów, zaprezentowali z mapą w ręku wcześniej opracowane informacje o Pałacu Zamojskich (obecnie budynek sądu), Katedrze, Akademii Zamojskiej, Ratuszu, Arsenale, Rynku Wielkim i Kamienicach Ormiańskich oraz Rynku Solnym. W ten sposób zorganizowane zajęcia wzbogaciły wiedzę uczniów o naszej Perle Renesansu, doskonaliły umiejętności językowe i przygotowywały gimnazjalistów do wystąpień publicznych.
|
_ _
{ "Kuchenne rewolucje u Pszczółek" }
| Dnia 16 października dzieci z grupy II pod czujnym okiem nauczycielki Magdaleny Krawczyk w związku z tematyką zajęć,postanowiły przygotować na obiad zapiekankę z warzywami. Według psychologów tego typu spędzanie czasu wnosi wiele pożytecznego w rozwój dziecka,uczy przede wszystkim współpracy z rówieśnikami i czerpania radości z gotowania i jedzenia.Ponadto okazuje się świetnym sposobem na "niejadków" samodzielnie przygotowane posiłki lepiej smakują i przynoszą więcej satysfakcji. Po przygotowaniu potrawy i wyjęciu jej przez pana Kucharza z piekarnika przystąpiliśmy do degustacji. Obserwując zaangażowanie dzieci i radość ze wspólnego gotowania na pewno zaplanujemy kolejne kulinarne wypieki. Chwile dzieciństwa są bardzo ulotne i powinniśmy o nie dbać,gdyż wiek przedszkolny jest najpiękniejszym okresem w życiu naszych dzieci. |
_ _
{ Hevenu shalom aleichem... }
|

14 października b.r. odbyła się rededykacja, czyli odnowa duchowa cmentarza żydowskiego we Frampolu. Uroczystość rozpoczął Chórek "Frampolskie Nutki". Wokaliści z naszej szkoły, pod kierunkiem nauczycielki Marty Hetman, wykonali piękną pieśń w języku hebrajskim "Hevenu shalom aleichem".
Więcej informacji i fotorelację z wydarzenia można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego we Frampolu. Link
|
_ _
{ Dzień Edukacji Narodowej }
| Uczniowie klas IIa i b oraz kl. III w tym roku szkolnym przygotowali uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pod okiem swoich wychowawczyń p. Iwony Czajkowskiej-Oleszek, p. Barbary Pyzik i p. Janiny Mydlak zaprezentowali Dyrekcji, gronu pedagogicznemu, zaproszonym gościom, rodzicom i całej społeczności uczniowskiej przedstawienie pt. W czas złotej jesieni to święto przypada. Wiersze i piosenki swoją tematyką łączyły radosną porę roku - jesień i słowa wdzięczności i podziękowań dla nauczycieli. Nie zabrakło szczerych życzeń na kolejne lata pracy. Potem głos zabrał burmistrz Frampola Tadeusz Niedźwiecki, który dołączył się do życzeń oraz wręczył nagrody za osiągnięcia na ręce pani dyr. Elżbiety Chmiel i nauczycielki historii p. Wioletty Magoch. W imieniu rodziców serdeczne podziękowania za wysiłek włożony w naukę młodego pokolenia i trud wychowania uczniów oraz najlepsze życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły złożyły przedstawicielki Rady Rodziców - p. Agnieszka Szczęch i p. Iwona Wach. Na zakończenie uroczystości głos zabrała dyr. Elżbieta Chmiel która podziękowała uczniom za przygotowanie uroczystości oraz podkreśliła wagę edukacji w życiu nas wszystkich.
|
_ _
{ Wycieczka do Lublina i Kozłówki }
| 6 października uczniowie klasy czwartej i klas szóstych udali się do Lublina i Kozłówki. W Lublinie po spotkaniu z panią przewodnik najpierw weszli na Wzgórze Zamkowe. Tam na dziedzińcu Zamku Lubelskiego słuchali ciekawych opowieści związanych z tym miejscem. Następnie udali się w kierunku Starego Miasta, gdzie podziwiali zabytkowe kamieniczki i inne zabytki Starówki, m.in. Dom Złotnika, stary ratusz, tzw. Trybunał Koronny, Teatr Stary. W Lublinie zwiedzili także Kościół Dominikanów i Archikatedrę Lubelską. Weszli także na Wieżę Trynitarską - najwyższy zabytkowy punkt wysokościowy, z którego roztacza się rozległa panorama miasta. W południe uczniowie pojechali do Kozłówki. Zwiedzili Pałac Zamojskich wraz z parkiem, powozownię oraz jedyne w Polsce Muzeum Socrealizmu. W Kozłówce zjedli także smaczny obiad, zakupili pamiątki i pełni wrażeń wieczorem wrócili do Frampola, gdzie czekali na nich rodzice. |
_ _
{ Koniec przygody }
| 1 października był ostatnim dniem występów drużyny naszych dziewcząt w turnieju piłki nożnej o Puchar Premiera. W zawodach rozegranych w Niedrzwicy zajęły II miejsce, które niestety nie dało awansu do finału wojewódzkiego. W pokonanym polu zostały drużyny z Łukowej, Zdzisławic, a lepszymi od naszych piłkarek okazały się dziewczęta z Krasnobrodu. Małym pocieszeniem jest fakt, że pokonał nas jak się okazało po tygodniu najlepszy zespół w województwie lubelskim. Gratulujemy dziewczynom udanego występu i liczymy na dalsze sukcesy!!
|
_ _
{ Ślubowanie klas pierwszych }
| 7 października 2015 r. był dniem pełnym wrażeń i emocji dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej, bowiem pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Zanim jednak to się stało przedstawili bogaty program artystyczny przed licznie zgromadzoną publicznością, na czele z Burmistrzem Frampola Panem Tadeuszem Niedźwieckim, Kierownikiem Samorządowego Ośrodka Oświaty Panią Barbarą Małek, przewodniczącą Rady Rodziców Agnieszką Szczęch, wiceprzewodniczącą Rady Rodziców Iwoną Wach, dyrekcją szkoły, gronem pedagogicznym, rodzicami, kolegami i koleżankami ze starszych klas. Uczniowie przygotowali przedstawienie, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Po części artystycznej pierwszaki złożyły ślubowanie na sztandar szkoły, a Pani Dyrektor Elżbieta Chmiel pasowała symbolicznie każdego pierwszoklasistę na ucznia dużym ołówkiem. Z rąk swoich wychowawczyń: Anny Cieszewskiej i Grażyny Paprockiej otrzymały pamiątkowe dyplomy. Uczniowie usłyszeli wiele ciepłych słów od Pani Dyrektor i Pana Burmistrza. Do życzeń dołączyły się także przedstawicielki Rady Rodziców, wręczając pierwszakom skromne upominki. Dzieci otrzymały także odblaski od PZU, aby mogły bezpiecznie poruszać się po drogach. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie klas pierwszych stanęli do wspólnej fotografii, po czym udali się do swoich klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. |
_ _
{ Święto Drzewa - 2015 }
| 7 października2015r wyruszyliśmy na wycieczkę do Janowa Lubelskiego i okolic w ramach obchodów Święta Drzewa. Uczestniczyli w niej uczniowie kl. V SP oraz gimnazjaliści- I a i II b. Najpierw pojechaliśmy do zabytkowego kościółka w Momotach. Pani przewodnik w bardzo interesujący sposób przybliżyła nam historię tego wyjątkowego miejsca. Opowiedziała nam również o wspaniałym księdzu Kazimierzu Pińciurku, który własnoręcznie wyrzeźbił wnętrze pobudowanego wraz mieszkańcami kościółka. Po dokładnym obejrzeniu świątyni i znajdujących się wokół niej kapliczek wróciliśmy do autokaru. Następnie spacerowaliśmy dróżkami rezerwatu przyrodniczego Lasy Janowskie. Podziwialiśmy piękne drzewa skąpane w złotej polskiej jesieni. Delikatny wiatr rozwiewał chmury dzięki czemu mieliśmy idealną pogodę na wędrówkę po lesie. Rozpoznawaliśmy poszczególne gatunki i z pomocą Pani przewodnik krótko je omawialiśmy, dowiadując się wiele ciekawostek związanych z drzewami. W Ośrodku Edukacji Ekologicznej obejrzeliśmy krótki, bardzo ciekawy film o sowach oraz wystawę. Później zajadaliśmy przy ognisku pyszne kiełbaski w szkółce leśnej, bawiąc się przy tym w koło fortuny. Na pamiątkę dostaliśmy sadzonki drzew, które zdobić będą nasz ogród. Około godziny 14.00 z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do Frampola.
Wycieczka bardzo nam się podobała. Uświadomiliśmy sobie, że powinniśmy dbać o wyjątkowy dar natury, jakim są drzewa. Dziękujemy opiekunom i prosimy o więcej takich wycieczek.
/Uczestnicy wycieczki/
|
_ _
Strona 14 z 118 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>