[ Strona Główna ˇ GaleriaLuty 26 2017 22:17:10 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2016/2017

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Krzysztof
_ _
{ "Kwiaty polskie" }
|
Uczennica klasy IV, Zuzanna Sędłak, zaprezentuje naszą szkołę w XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży "Moje zakątki", pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, który w tym roku wprowadził podtytuł - "Kwiaty polskie". Zuzia wykonała pracę plastyczną, ukazującą kwiaty kojarzone z Polską. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w MDK -u w Biłgoraju, pod koniec maja b.r.
Życzymy powodzenia!
|
_ _
{ Wycieczka do Wadowic, Inwałdu, Zakopanego i Łagiewnik }
| W dniach 4 - 6 maja 2016 r. uczniowie z klas piątych i szóstych wybrali się na wycieczkę do Wadowic, Inwałdu, Zakopanego i Łagiewnik. Najpierw udali się do Wadowic, gdzie zwiedzili Muzeum "Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II" upamiętniające i upowszechniające wiedzę na temat życia i nauczania naszego Wielkiego Rodaka, którego pontyfikat i przesłanie zajmuje wyjątkowe miejsce w polskim dziedzictwie narodowym. Odwiedzili również Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny oraz zjedli pyszne kremówki. Następnie pojechali do Parku Miniatur "Świat Marzeń" w Inwałdzie, w którym podziwiali najważniejsze zabytki z całego świata, np. Koloseum, Krzywą Wieżę z Pizy, Mur Chiński i wiele innych. W Parku Miniatur mogli się również zrelaksować. Wybrali się na seans w technologii 5D MAX oraz mieli do dyspozycji zjeżdżalnię, karuzele, małe elektryczne samochodziki. Drugiego dnia przebywali w Zakopanem. Udali się na spacer Doliną Kościeliską i weszli do Jaskini Mroźnej. Zwiedzili również Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach, a także wjechali kolejką górską na Gubałówkę, skąd podziwiali piękną panoramę Tatr. Ostatniego dnia pojechali do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach, a na zakończenie zwiedzili Zamek w Pieskowej Skale oraz Maczugę Herkulesa - maczugę skalną zbudowaną z twardych wapieni skalistych. Do Frampola wrócili późnym wieczorem, pełni wrażeń i z zakupionymi pamiątkami, gdzie czekali już na nich rodzice. |
_ _
{ Obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja }
| Nasza szkoła wzięła aktywny udział w gminnych³ uroczystościach upamiętniających rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęły się one od zbiórki przed budynkiem Urzędu Miejskiego. Uczestnicy uroczystości, w tym dyrekcja, nauczyciele i społeczność uczniowska naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym, przemaszerowali ulicami miasta i udali się do Kościoła Parafialnego pw. Św. Jana Nepomucena we Frampolu, w którym odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po zakończonym nabożeństwie władze Miasta i Gminy Frampol, strażacy, kombatanci, społeczność uczniowska, delegacje zakładów pracy i mieszkańcy miasta udali się przed Pomnik Niepodległości, gdzie zostały złożone wieńce i wiązanki kwiatów. Podczas uroczystości harcerze z drużyny działającej w naszej szkole pełnili przy pomniku warty honorowe. Obchody zakończyła część artystyczna na rynku - występ kapeli "Taaka Paka" z Parczewa, Chóru Mieszanego z Frampola i Gminnej Orkiestry Dętej działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury we Frampolu. |
_ _
{ Szkolny Konkurs Wielkanocny }
| 29 kwietnia 2016 r. miało miejsce oficjalne rozstrzygniecie Szkolnego Konkursu Wielkanocnego, w którym udział wzięło 14 uczniów z klas IV-VI. Poszerzyli oni swoją wiedzę na temat tradycji chrześcijańskich i ludowych związanych z Wielkim Postem oraz Wielkanocą. Sprawdzianem ich wiedzy był test składający się z pytań zamkniętych i otwartych.
Po sprawdzeniu prac okazało się, iż najlepsze wyniki uzyskali:
Paulina Turczyn z kl. Vb - I miejsce,
Marcin Maciocha z kl. Va - II miejsce,
ex aequo Nikola Podymna z kl. IV i Maciej Malec z kl. VIb - III miejsce.
Otrzymali oni dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk pani dyrektor Elżbiety Chmiel. Gratulujemy!!!
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za chęci oraz włożony wysiłek w przygotowanie się do konkursu i zapraszamy do wypróbowania swych sił w przyszłym roku.
|
_ _
{ Lekkoatleci na start – pierwsze sukcesy }
| Zaczął się sezon wiosenny i sympatycy rKrólowej sportur1; rozpoczęli rywalizację na obiektach lekkoatletycznych. Sportowcy z naszego gimnazjum rywalizowali w Memoriale Eugeniusza Sołtysiaka. Zawody odbywały się na nowych, biłgorajskich obiektach lekkoatletycznych. Dominik Piętak zdobył złoty medal i puchar za zwycięstwo na najdłuższym dystansie zawodów - 2000 m. Sztafeta naszych dziewcząt w składzie: Pintal Natalia, Borsuk Aneta, Mazurek Julia, Szabat Patrycja rywalizująca w konkurencji 4 x 100 m zdobyła srebrne medale. Chłopcy, biegnąc w sztafecie, w składzie: Łupina Erwin, Wyroślak Jakub, Furmanek Karol i Szkołut Patryk zdobyli brązowe medale. Badach Karolina na dystansie 1000 m zdobyła brąz.
Gratulujemy sukcesów i życzymy równie udanych startów na zawodach rejonowych!
|
_ _
{ KOLEJNY SUKCES DZIEWCZĄT W PIŁCE NOŻNEJ }
| 28 kwietnia na Rejonowej Gimnazjadzie w piłce nożnej dziewcząt (w Wysokiem) zmierzyły się najlepsze zespoły powiatów: biłgorajskiego, janowskiego, lubelskiego i kraśnickiego, grając w meczach "każdy z każdym". Nasze reprezentantki bardzo dzielnie walczyły, osiągając następujące wyniki: 1:2 w meczu z Wysokiem, 2:2 ze Skorczycami oraz 1:0 ze Zdziłowicami. Po podsumowaniu wyników Frampol zajął II miejsce w zawodach, ulegając szkole z Wysokiego. Niestety, do Gimnazjady Wojewódzkiej awansowała tylko zwycięska drużyna rejonu.
Naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Małyszek (IIIa), Karolina Badach (IIIa), Magda Brodziak (IIIb), Partycja Szabat (Ib), Julia Furlepa (Ia), Marlena Dziura (Ib), Kamila Myszak (IIb) i Julia Mazurek (Ib). Opiekunem zespołu był pan Tomasz Wójcik.
Gratulujemy!
|
_ _
{ KONKURSY RECYTATORSKIE }
| 28 kwietnia w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się dwa konkursy recytatorskie: Mały Konkurs Recytatorski oraz Konkurs Literackiej Twórczości Ludowej, których głównym celem było rozwijanie w młodych ludziach wrażliwości na słowo poetyckie. W obu konkursach uczniowie naszej szkoły mają osiągnięcia.
W Małym Konkursie Recytatorskim Weronika Iwanowicz (kl. IIa SP) zdobyła II nagrodę, a Aleksandra Czajka (kl. Va SP) wyróżnienie, natomiast w Konkursie Literackiej Twórczości Ludowej I miejsce zajęły ex aequo: Alicja Dziwura (kl. Ib gimnazjum) oraz Paulina Szczęch (kl. IIb G), wyróżnienia otrzymały Weronika Wach z kl. I b i Kamila Kiełbasa z kl. III.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy umiejętności interpretacji poezji, a zwycięzcom wygranej.
|
_ _
{ Sukcesy w pływaniu }
| 27 kwietnia na krytej pływalni w Biłgoraju odbyły się IV Mistrzostwa Powiatu o Puchar Starosty Biłgorajskiego. Jak co roku i tym razem zdobyliśmy kilka medali oraz zajęliśmy wiele punktowanych miejsc do klasyfikacji ogólnej. Najlepsze miejsce indywidualnie zajęła nasza utytułowana pływaczka Gabriela Swatowska, która po raz czwarty z rzędu została Mistrzynią Powiatu tym razem na 25 stylem dowolnym. Tuż za podium uplasowali się Anna Tryka - IV miejsce, Kacper Sawa - V, Jakub Stańczyk - V, Julia Szczepanik - VI, Piotr Branewski - VI. Na podium stały również nasze sztafety. Srebrne medale wywalczyły w klasach I-III: Anna Tryka, Wiktoria Węgierak, Kacper Sawa, Hubert Marek, w klasach IV - VI: Gabriela Swatowska , Julia Szczepanik, Jakub Stańczyk, Jakub Swatowski. W klasyfikacji generalnej szkół uplasowaliśmy się na III miejscu. Pozostali członkowie drużyny: Katarzyna Furmanek, Paweł Góra, Sebastian Kiełbasa, Jakub Zbroński, Wiktor Rybaczuk, Kacper Filipowicz. Serdeczne gratulacje dla zawodników oraz podziękowania, dla Urzędu Miasta i Gminy we Frampolu, który od kliku lat dofinansowuje wyjazdy dzieci i młodzieży na naukę pływania.
|
_ _
{ Udany występ piłkarek nożnych }
| Reprezentacja Szkoły Podstawowej dziewcząt zwycięstwami zakończyła turnieje w Igrzyskach na szczeblu gminnym i międzygminnym, które odbyły się 22 kwietnia w Goraju. W pokonanym polu zostawiła, najlepsze drużyny z Gminy Frampol, Goraj i Turobin. W nagrodę pojadą na Igrzyska Powiatowe do Biłgoraja. Drużyna grała w składzie: Natalia Małer, Julia Szczepanik, Gabriela Swatowska, Dominika Wójcik, Natalia Pikul, Roksana Pyda, Izabela Łyp, Dominika Małyszek, Klaudia Jargieło, Magdalena Tryka. Gratulujemy udanych występów!! |
_ _
{ Patrzymy na siebie sercem }
| 29 kwietnia grupa PaTPORT z naszego gimnazjum wzięła udział w V spotkaniu "Patrzymy na siebie sercem" zorganizowanym przez Zespół Wychowania i Pomocy Psychologicznej nr 1 w Chełmie. Podczas spotkania nasi uczniowie mieli możliwość zetknięcia się z profilaktyką przeżywaną w sposób emocjonalny i twórczy. Była to okazja do zacieśnienia więzi pomiędzy młodymi ludźmi z województwa lubelskiego. W przedsięwzięciu wzięły udział grupy PaT z Chełma, Biłgoraja, Włodawy, Spiczyna, Ludwina i Radzynia Podlaskiego. Na scenie nasza grupa wystąpiła ze spektaklem "Moje życie - mój wybór", który otrzymał duże brawa i uznanie ze strony opiekunów innych grup. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem, tańcem i nadzieją na ponowne spotkanie. |
_ _
{ 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja }
| WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA - pod takim hasłem odbyła się 28 kwietnia 2016 r. w naszej szkole uroczystość z okazji Święta 3 Maja. Przedstawiciele starszych uczniów pod opieką pań: Elżbiety Saj i Anny Maciochy przybliżyli młodszym kolegom, co działo się w sali sejmowej 1791 r. i jak ważnym wydarzeniem, które powinniśmy znać, było w historii państwa polskiego uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Starali się odpowiedzieć na pytania, czym dla każdego z nas jest Wolność, Naród i Ojczyzna. Wartość tego radosnego święta, barw narodowych i piękna naszego kraju podkreślały piosenki zaśpiewane pod kierunkiem pani Marty Hetman i pana Krzysztofa Jasińskiego przez uczniów z Frampolskich Nutek oraz chóru Millennium i solistkę Aleksandrę Jasińską a także polonez - polski taniec zaprezentowany przez gimnazjalistów przygotowanych przez panią Małgorzatę Tchórzewską. Piękno narodowego święta podkreślała również tablica dekoracyjna wykonana przez panie: Iwonę Czajkowską - Oleszek, Elżbietę Karczmarzyk, Iwonę Wach i Magdalenę Krawczyk. Spotkanie zachęciło wszystkich zebranych do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka, jakimi są WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA. |
_ _
Strona 14 z 132 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>