[ Strona Główna ˇ Linki ˇ GaleriaSierpień 21 2014 14:05:12 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2014/2015

Forum
Linki
Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

Przetargi
_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: MariaMalyszek
_ _
{ W bibliotece }
|

Dnia 4 lutego grupa 3- latków odwiedziła po raz pierwszy szkolną bibliotekę. Przywitały nas serdecznie Panie tam pracujące Teresa Kuraś i Maria Małyszek Dzieci zapoznały się z miejscem i dowiedziały się jak można korzystać z książek, każde z maluszków dostało książeczkę do obejrzenia, a później, Pani Małyszek przeczytała nam o "Murzynku Bambo" Juliana Tuwima. Na koniec dzieci podziękowały za tak ciekawie spędzony czas i wspólnie wypożyczyliśmy pierwszą książkę, którą przeczytaliśmy na poobiednim odpoczynku.
|
_ _
{ Cała Polska czyta dzieciom }
|

W grupie Biedronek - 3- latków kontynuuje się akcję "Cała Polska czyta dzieciom".
Następny rodzic (Agnieszka Małyszek Cudziło) zgodził odwiedzić nas w przedszkolu i przeczytać książkę pt.: "Bardzo pomocna mała ośmiornica" autor Chritina Wilsdon. Bardzo lubimy słuchać bajek, czytanych przez naszych rodziców ,które zawsze są bardzo ciekawe. Czekamy z niecierpliwością na następne takie spotkanie z książką...
|
_ _
{ Podsumowanie I półrocza 2013/2014 }
|
Wyniki klasyfikacji śródrocznej w roku szkolnym 2013/2014


W środę 5 lutego w naszej szkole odbyły się apele podsumowujące pracę uczniów w pierwszym półroczu nauki.
Podczas prezentacji wyników wyróżnieni zostali przez Panią Dyrektor Elżbietę Chmiel uczniowie, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen i mieli najwyższą frekwencję indywidualną. Pani Dyrektor przypomniała też, jak należy się zachowywać. Uczniowie III a gimnazjum ze smutkiem musieli oddać Puchar Najlepszej Klasy na rzecz I a. W tym roku pierwszoklasiści uzyskali średnią ocen 3,75, tym samym pokonując naszych trzecioklasistów zaledwie o jedną setną. W szkole podstawowej puchar utrzymali uczniowie klasy Vb. Tego samego dnia, po południu o godzinie 16.00 rozpoczęła się także wywiadówka dla rodziców, gdzie także przedstawiana była śródroczna klasyfikacja.
Pierwsze półrocze już za nami, więc do końca roku coraz bliżej. Musimy wziąć się do pracy, by pod koniec roku zebrać owoce. Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w II półroczu nauki.

Przewodnicząca SU – Aleksandra Stańczyk
|
_ _
{ Obóz narciarski }
| Tradycyjnie, jak co roku, nasz Szkolny Klub Sportowy "Młodzik" wspólnie z MKS "Basket" Biłgoraj był organizatorem obozu narciarstwa zjazdowego i snowboardu w Zakopanym w dniach 25.01-31.01.2014 r. Z naszej szkoły wzięło udział 7 uczniów, a także 4 absolwentów obecnie uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pogoda nam dopisała. W czasie, gdy na Zamojszczyźnie szalał śnieg i mróz my szusowaliśmy po dobrze przygotowanych stokach zakopiańskich oraz Białki Tatrzańskiej. Szczególnie będziemy pamiętać zjazdy przy pięknej słonecznej pogodzie na "Zebrze" tak nazywał się wspaniale przygotowany stok w Białce Tatrzańskiej. Oprócz codziennej 4 godzinnej porcji narciarstwa mieliśmy też nocne zjeżdżanie przy sztucznym oświetleniu oraz wyjścia na kręgielnię, do kina, Parku Wodnego oraz szaleństwo zakupów pamiątek na Krupówkach. Wszyscy wróciliśmy cali, zdrowi i wypoczęci oraz pełni pozytywnych wrażeń. |
_ _
{ Konkurs Ojczyzny Polszczyzny }
| Trzy uczennice z Gimnazjum we Frampolu: Łucja Bryła, Karolina Maciocha i Aleksandra Stańczyk zostały zakwalifikowane do pierwszej części eliminacji rejonowych Konkursu Ojczyzny Polszczyzny, który jest II etapem ogólnopolskiego konkursu i odbył się 7 stycznia 2014 r. w Zamościu.
Dziewczęta z IIIa razem z 51 innymi uczestnikami (mającymi najwięcej punktów spośród 134 uczniów biorących udział w etapie szkolnym na terenie dawnego województwa zamojskiego) zmagały się z testem w formie zadań otwartych , zamkniętych i pisały dłuższą wypowiedź argumentującą. Poradziły sobie bardzo dobrze i uzyskały bardzo dużą liczbę punktów.
Najwięcej otrzymała Aleksandra Stańczyk, którą zakwalifikowano do części ustnej. 15 stycznia 2014 r. razem z jedenaściorgiem innych finalistów przystąpiła do losowania tematu, na który po 45 minutowym przygotowaniu wygłosiła mowę przed jury, innymi uczestnikami i ich nauczycielami. Komisja konkursowa oceniła jej wystąpienie bardzo wysoko. Wynik ustnej prezentacji zsumowany z punktami za część pisemną pozwolił Oli uzyskać II miejsce w Małym Finale Konkursu Ojczyzny Polszczyzny.
Gratulujemy sukcesu!
23 stycznia ukazała się lista uczniów, którzy przystąpią do eliminacji centralnych we Wrocławiu. Szkoda, że organizatorzy w bieżącym roku postanowili zakwalifikować do finału tylko po jednej , a nie jak rok temu, po dwie osoby spośród zwycięzców z każdego rejonu w Polsce i Ola nie będzie mogła wziąć udziału w zmaganiach centralnych.
|
_ _
{ Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy }
|


Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zebraliśmy 570 złotych, które przekazaliśmy na konto 22 finału WOŚP.

Wszystkim darczyńcom - DZIĘKUJEMY!

/-/Samorząd Uczniowski SZS

|
_ _
{ KOCHAMY BABCIĘ! KOCHAMY DZIADKA! }
| Kochamy Babcię! Kochamy Dziadka! Tymi słowami uczniowie klasy II szkoły podstawowej gorąco powitali babcie i dziadków z okazji ich święta. Pomimo pochmurnej pogody za oknami, w szkole 17 stycznia 2014 r. panowała wyjątkowo ciepła i miła atmosfera wypełniona muzyką, śpiewem, wierszami i oklaskami. Drugoklasiści pod okiem wychowawczyni Grażyny Paprockiej przygotowali dla swoich babć i dziadków przedstawienie pt. "Bajka dla Babci". Na scenie pojawiła się m.in. Babcia z wnuczkami, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka z krasnoludkami, Kot w butach. Dzieci bez tremy śpiewały, recytowały i doskonale wcielały się w grane przez siebie postacie, wzbudzając podziw widzów. Natomiast taniec śnieżynek z szarfami wywołał wiele wzruszeń i emocji na twarzach zaproszonych gości. Uroczystość zakończyła się złożeniem życzeń, wręczeniem upominków i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. |
_ _
{ Zawody drugiego stopnia IX OMG }
|


Za nami już zawody II stopnia tegorocznej edycji OMG. W sobotę 18 stycznia 2014 roku Marcin Paszko uczeń klasy IIIa naszego gimnazjum reprezentował szkołę w tym ogólnopolskim konkursie, do którego przygotowywał się pod kierunkiem nauczycielki matematyki Danuty Błaszczak. Zakwalifikowani gimnazjaliści z województwa lubelskiego i podkarpackiego spotkali się w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w Stalowej Woli. Przez 180 minut rozwiązywali 5 zadań otwartych w warunkach kontrolowanej samodzielności. W tym czasie nauczyciele, pod opieką których gimnazjaliści przybyli na konkurs, brali udział w seminarium olimpijskim. Po zawodach uczniowie wraz z opiekunami mogli uczestniczyć w omówieniu zadań, których przykładowe rozwiązania przedstawiali uczestnicy konkursu. Był to dzień pełen matematycznych wrażeń zarówno dla uczniów jak i ich opiekunów. A dla zainteresowanych – zadania tej i poprzednich edycji znajdują się na stronie www.omg.edu.pl
|
_ _
{ DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU }
| Dnia 16 i 17 stycznia dzieci 5 i 6 letnie z przedszkola we Frampolu zabrały babcie i dziadków w podróż w czasie do Betlejem. W przedstawieniu przybliżyły gościom historię narodzin Dzieciątka Jezus. Aktorzy wspaniale wczuli się w role: aniołków, pasterzy, Trzech króli, i Świętej Rodziny.
W pięknych przebraniach radośnie zaśpiewały kolędy wprowadzając wszystkich w uroczystą atmosferę. Na zakończenie jasełek dzieci obdarowały Babcie i Dziadków przygotowanymi własnoręcznie laurkami ze swoim zdjęciem. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Dzieci z grup młodszych (3 i 4 latki), także realizując tematykę „Moja Babcia i Dziadek”, nauczyły się wierszy i piosenek oraz przygotowały dla nich upominki. Dzień ten pełen radości i wzruszeń na długo pozostanie w pamięci Kochanych Dziadków i ich wnucząt...

|
_ _
{ Zabawa choinkowa }
|
Dnia 15 stycznia 2014 r. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Przedszkolaki w pięknych przebraniach pląsały w godzinach od 12.00 do 13.00, zaś uczniowie klas I-III szkoły podstawowej od 13.00 do 16.00. W godzinach wieczorowych bawili się uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej (16.00-20.00) oraz gimnazjaliści (17.00-21.00). Tańcom nie było końca, a uśmiech z twarzy dzieci i młodzieży nie znikał nawet na chwilę. Dzięki wspaniałej organizacji rodziców miały miejsce klasowe poczęstunki. Nastrój umilały pięknie udekorowane sale lekcyjne i taneczne, a nad bezpieczeństwem bawiących czuwali nauczyciele i rodzice.
|
_ _
{ Już karnawał... }
| Już karnawał włożył maskę maskę, drzwi otworzył z trzaskiem!... D. Gellner

Karnawał to wspaniały czas nie tylko dla dorosłych,ale i dla dzieci. 15 stycznia 2014 r. nasze przedszkole zamieniło się w magiczny, kolorowy i bajkowy świat.Dzieci z wszystkich grup wiekowych bawiły się na balu karnawałowym. Dziewczynki przebrane w długie piękne suknie balowe: księżniczek, wróżek, zaś chłopcy najczęściej wybierając strój Batmana, Spidermana,Pirata i Kowboja tańczyły w rytm skocznej muzyki. W dniu balu na przedszkolnych stołach królowały słodkie wypieki mam, słodycze,owoce, kanapki i pizza.Największą atrakcją dla dzieci był oczywiście św. Mikołaj, który przybył z workami pełnymi prezentów. Na zakończenie balu wszyscy wykonali pamiątkowe zdjęcia.
|
_ _
Strona 14 z 83 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>