[ Strona Główna ˇ Linki ˇ GaleriaWrzesień 18 2014 19:42:12 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2014/2015

Forum
Linki
Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

Przetargi
_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: MariaMalyszek
_ _
{ Walentynki przedszkolaków }
|

Dnia 14 lutego obchodziliśmy Walentynki, które już na dobre zadomowiły się w naszym kalendarzu uroczystości przedszkolnych. W tym roku również w naszym przedszkolu odbyły się pod znakiem przyjaźni i radości z przebywania ze sobą. To dzień , w którym obdarowuje się osobę lubianą drobnym upominkiem tzw. Walentynką.
|
_ _
{ Pij wodę na zdrowie }
| Pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej w czwartek 13 lutego 2014 r. zaprezentowali zebranym przedszkolakom, uczniom klasy drugiej i trzeciej, nauczycielom i rodzicom przedstawienie "Na zdrowie" przygotowane pod okiem wychowawczyni p. Barbary Pyzik. Składało się z dwóch części - "Teatrzyku owoców i warzyw" oraz akcji pt. "Pij wodę na zdrowie". Pierwszoklasiści uświadomili zebranym jak ważną rolę w codziennej diecie ucznia pełnią warzywa i owoce oraz jakie witaminy potrzebne są do prawidłowego rozwoju dzieci. Później wszyscy obejrzeli prezentację "Woda". Przedstawione treści pokazały, że woda stanowi ok. 70% masy ciała człowieka, a jej ubytek 5-10% ma poważny wpływ na zdrowie każdego z nas. Dzieci zachęcały więc do codziennego picia naturalnej niegazowanej wody mineralnej pochodzącej ze sprawdzonego źródła. Potem pierwszoklasiści przedstawili zebranym postać Wodolubka, którego wykonali w czasie zajęć grupowych i wyłonili drogą głosowania w klasowym konkursie. Wszystkie Wodolubki można oglądać na wystawie szkolnej. Podejmowane działania to drugi - zimowy- etap projektu "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM" realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Projekt ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Pierwszoklasiści z Frampola biorą w nim udział od września 2013 r.
|
_ _
{ Poczta Walentynkowa }
|

Samorząd Uczniowski informuje, że w naszej szkole
w dniach od 12 do 13 lutego 2014 roku
na długich przerwach będzie uruchomiona
Poczta Walentynkowa
Wszystkich zainteresowanych prosimy o wrzucanie kartek z życzeniami do przygotowanej skrzynki.
Dodatkowo do napisania życzeń można nabyć Serduszko Walentynkowe w cenie 1 zł u przedstawicieli SU.
W piątek „szkolni listonosze” dostarczą kartki do adresatów.
|
_ _
{ PO RAZ PIĄTY }
|
Uczennice naszego gimnazjum już piąty raz z kolei zwyciężyły w Gimnazjadzie Powiatowej w tenisie stołowym drużynowym. W Lipinach Dolnych w dniu 7 lutego spotkali się najlepsi tenisiści stołowi powiatu biłgorajskiego. Do zawodów przystąpiło po 12 zespołów w kategoriach dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt zawodniczki naszego gimnazjum były niezwyciężone i wygrały bezapelacyjnie wszystkie mecze. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Aleksandra Furmanek - III b i Magda Brodziak - I b.
Dzięki zwycięstwu w zawodach dziewczęta uzyskały awans do zawodów rejonowych.
Trzymamy za nie kciuki !
|
_ _
{ Snowball }
| Po powrocie z ferii zimowych uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej wykorzystali dobre warunki śnieżne do zajęć rekreacyjnych na dworze. W ramach zajęć wychowania fizycznego zjeżdżali na sankach i "jabłuszkach" wykorzystując pobliskie wzniesienia znajdujące się przy szkole. Było także sporo gier i zabaw na śniegu, z których najbardziej do gustu przypadła im gra, którą nazwaliśmy "Snowball" czyli połączenie piłki ręcznej, nożnej i saneczkarstwa w zimowej scenerii. W skrócie przepisy do tej gry to: gramy piłką nożną według przepisów uproszczonych do piłki ręcznej na boisku do piłki ręcznej używając zaprzęgów saneczkowych dwu lub trzy osobowych. Reszta kwestią wyobraźni, humoru, mieszanych zaprzęgów i dobra zabawa gotowa. Chętnych do gry zapraszamy na zajęcia pozalekcyjne jak zima powróci. Wszystkie te zajęcia zorganizowane zostały w ramach realizacji programu "W-F z klasą".
|
_ _
{ W bibliotece }
|

Dnia 4 lutego grupa 3- latków odwiedziła po raz pierwszy szkolną bibliotekę. Przywitały nas serdecznie Panie tam pracujące Teresa Kuraś i Maria Małyszek Dzieci zapoznały się z miejscem i dowiedziały się jak można korzystać z książek, każde z maluszków dostało książeczkę do obejrzenia, a później, Pani Małyszek przeczytała nam o "Murzynku Bambo" Juliana Tuwima. Na koniec dzieci podziękowały za tak ciekawie spędzony czas i wspólnie wypożyczyliśmy pierwszą książkę, którą przeczytaliśmy na poobiednim odpoczynku.
|
_ _
{ Cała Polska czyta dzieciom }
|

W grupie Biedronek - 3- latków kontynuuje się akcję "Cała Polska czyta dzieciom".
Następny rodzic (Agnieszka Małyszek Cudziło) zgodził odwiedzić nas w przedszkolu i przeczytać książkę pt.: "Bardzo pomocna mała ośmiornica" autor Chritina Wilsdon. Bardzo lubimy słuchać bajek, czytanych przez naszych rodziców ,które zawsze są bardzo ciekawe. Czekamy z niecierpliwością na następne takie spotkanie z książką...
|
_ _
{ Podsumowanie I półrocza 2013/2014 }
|
Wyniki klasyfikacji śródrocznej w roku szkolnym 2013/2014


W środę 5 lutego w naszej szkole odbyły się apele podsumowujące pracę uczniów w pierwszym półroczu nauki.
Podczas prezentacji wyników wyróżnieni zostali przez Panią Dyrektor Elżbietę Chmiel uczniowie, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen i mieli najwyższą frekwencję indywidualną. Pani Dyrektor przypomniała też, jak należy się zachowywać. Uczniowie III a gimnazjum ze smutkiem musieli oddać Puchar Najlepszej Klasy na rzecz I a. W tym roku pierwszoklasiści uzyskali średnią ocen 3,75, tym samym pokonując naszych trzecioklasistów zaledwie o jedną setną. W szkole podstawowej puchar utrzymali uczniowie klasy Vb. Tego samego dnia, po południu o godzinie 16.00 rozpoczęła się także wywiadówka dla rodziców, gdzie także przedstawiana była śródroczna klasyfikacja.
Pierwsze półrocze już za nami, więc do końca roku coraz bliżej. Musimy wziąć się do pracy, by pod koniec roku zebrać owoce. Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w II półroczu nauki.

Przewodnicząca SU – Aleksandra Stańczyk
|
_ _
{ Obóz narciarski }
| Tradycyjnie, jak co roku, nasz Szkolny Klub Sportowy "Młodzik" wspólnie z MKS "Basket" Biłgoraj był organizatorem obozu narciarstwa zjazdowego i snowboardu w Zakopanym w dniach 25.01-31.01.2014 r. Z naszej szkoły wzięło udział 7 uczniów, a także 4 absolwentów obecnie uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pogoda nam dopisała. W czasie, gdy na Zamojszczyźnie szalał śnieg i mróz my szusowaliśmy po dobrze przygotowanych stokach zakopiańskich oraz Białki Tatrzańskiej. Szczególnie będziemy pamiętać zjazdy przy pięknej słonecznej pogodzie na "Zebrze" tak nazywał się wspaniale przygotowany stok w Białce Tatrzańskiej. Oprócz codziennej 4 godzinnej porcji narciarstwa mieliśmy też nocne zjeżdżanie przy sztucznym oświetleniu oraz wyjścia na kręgielnię, do kina, Parku Wodnego oraz szaleństwo zakupów pamiątek na Krupówkach. Wszyscy wróciliśmy cali, zdrowi i wypoczęci oraz pełni pozytywnych wrażeń. |
_ _
{ Konkurs Ojczyzny Polszczyzny }
| Trzy uczennice z Gimnazjum we Frampolu: Łucja Bryła, Karolina Maciocha i Aleksandra Stańczyk zostały zakwalifikowane do pierwszej części eliminacji rejonowych Konkursu Ojczyzny Polszczyzny, który jest II etapem ogólnopolskiego konkursu i odbył się 7 stycznia 2014 r. w Zamościu.
Dziewczęta z IIIa razem z 51 innymi uczestnikami (mającymi najwięcej punktów spośród 134 uczniów biorących udział w etapie szkolnym na terenie dawnego województwa zamojskiego) zmagały się z testem w formie zadań otwartych , zamkniętych i pisały dłuższą wypowiedź argumentującą. Poradziły sobie bardzo dobrze i uzyskały bardzo dużą liczbę punktów.
Najwięcej otrzymała Aleksandra Stańczyk, którą zakwalifikowano do części ustnej. 15 stycznia 2014 r. razem z jedenaściorgiem innych finalistów przystąpiła do losowania tematu, na który po 45 minutowym przygotowaniu wygłosiła mowę przed jury, innymi uczestnikami i ich nauczycielami. Komisja konkursowa oceniła jej wystąpienie bardzo wysoko. Wynik ustnej prezentacji zsumowany z punktami za część pisemną pozwolił Oli uzyskać II miejsce w Małym Finale Konkursu Ojczyzny Polszczyzny.
Gratulujemy sukcesu!
23 stycznia ukazała się lista uczniów, którzy przystąpią do eliminacji centralnych we Wrocławiu. Szkoda, że organizatorzy w bieżącym roku postanowili zakwalifikować do finału tylko po jednej , a nie jak rok temu, po dwie osoby spośród zwycięzców z każdego rejonu w Polsce i Ola nie będzie mogła wziąć udziału w zmaganiach centralnych.
|
_ _
{ Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy }
|


Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zebraliśmy 570 złotych, które przekazaliśmy na konto 22 finału WOŚP.

Wszystkim darczyńcom - DZIĘKUJEMY!

/-/Samorząd Uczniowski SZS

|
_ _
Strona 14 z 83 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>