[ Strona Główna ˇ Linki ˇ GaleriaMarzec 28 2015 18:40:02 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2014/2015

Forum
Linki
Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Przetargi }
Sierpień 2014

Grudzień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 25
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: AnnaM
_ _
{ W Chełmie }
| Zwiedzanie Chełma rozpoczęliśmy od trzech wystaw muzealnych. Część historyczna dotyczyła patrona naszej parafii św. Jana Nepumucena, w części przyrodniczej zobaczyliśmy „Skarby przyrody” naszego regionu, a w części archeologicznej zobaczyliśmy licznie zgromadzone zbiory przedmiotów zabytkowych, datowanych od starszej epoki kamienia (paleolit) do okresu nowożytnego.
Kolejnym punktem programu wycieczki były podziemia kredowe. Wszyscy uczestnicy z bijącym sercem weszli do krainy ducha Bielucha. Piskom nie było końca, aż do momentu ukazania się ducha. Okazał się on całkiem dobrym duchem, który w ciągu roku ma spełnić wszelkie marzenia. W trakcie wędrówki krętymi korytarzami dzieci dowiedziały się, że podziemia kredowe w Chełmie są zabytkową kopalnią kredy, i że jest to unikat górnictwa kredowego w Europie. Na pamiątkę pobytu zabrały ze sobą kawałki kredy jako dar od ducha.
Po obiedzie zwiedziliśmy starówkę, a z Góry Katedralnej podziwialiśmy panoramę Chełma. Zobaczyliśmy cmentarz prawosławny na Górze Chełmskiej z połowy XIX w., Bazylikę NMP - główny budynek zespołu cerkiewno-klasztornego na Górze Chełmskiej, Plac Łuczkowskiego ze zrekonstruowaną studnią miejska, kościół pw. Rozesłania św. Apostołów.
W drodze powrotnej zjedliśmy smaczny zestaw w „McDonaldzie” w Zamościu. Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Frampola.
|
_ _
{ UMYSŁ NIE JEST NACZYNIEM }
| "Umysł nie jest naczyniem, które należy napełnić, lecz ogniem, który należy rozniecić" - ta myśl przyświecała uczestnikom wyjazdu do ośrodków uniwersyteckich Lublina.
W dniu 13 czerwca 2014 r. uczniowie klas piątych naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach botanicznych oraz chemicznych.
W ogrodzie botanicznym UMCS byli wtajemniczani w zagadnienie rozmnażania roślin i ich sposoby. Następnie bardzo aktywnie i z zaciekawieniem uczestniczyli w przyjemnym spacerze po pięknych alejach. Uzyskali wiele ciekawych wiadomości na temat znajdujących się w nim roślin. Zaprezentowali również dużą wiedzę z botaniki; pan wykładowca był zaskoczony umiejętnościami naszych uczniów. W samo południe uczestnicy warsztatów zajęli ławy wykładowe UMCS w Lublinie na wydziale chemii. Aktywnie brali udział w doświadczeniach oraz w wykładzie.
Chemia może być bardzo atrakcyjna i kolorowa, ale też niebezpieczna, o czym mogli się przekonać piątoklasiści, obserwując reakcje wybuchowe. Warsztaty były dla uczniów wielkim przeżyciem i rozbudziły ich zainteresowania.
|
_ _
{ IV Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II }
| "Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć"
Św. Jan Paweł II

Trzy uczennice z klas V: Anna Saj, Aneta Borsuk i Julia Błazik reprezentowały naszą szkołę na IV Gminnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II, który odbył się 12 czerwca 2014r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Radzięckiej. W konkursie wzięli również udział uczniowie ze szkół podstawowych w Radzięcinie, Teodorówce i Woli Radzięckiej. Dziewczęta zaprezentowały swoją wiedzę na temat życia i pontyfikatu świętego Jana Pawła II rozwiązując test zawierający 30 pytań. Dwie z nich znalazły się w gronie pięciu laureatów zajmując czołowe miejsca: Anna Saj - I miejsce (ex aequo z jeszcze jedną uczestniczką) oraz Aneta Borsuk - II miejsce. Otrzymały one dyplomy laureata i piękne książki. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i upominki. Po konkursowych zmaganiach wszyscy odetchnęli przy wspólnym poczęstunku.
Gratulujemy laureatom!!!
|
_ _
{ "Jaś i Małgosia" w Biłgoraju }
| Dnia 16 czerwca dzieci z naszego przedszkola wybrały się w podróż do teatru na sceniczną adaptację: "Jasia i Małgosi" według Jakuba i Wilhelma Grimmów w wykonaniu aktorów PSE Narodowego Teatru Edukacyjnego im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
To projekcja świata wymagającego zdecydowanego działania, odwagi, mądrości i poświęcenia. Całość opowiedziana jest żywym uwspółcześnionym językiem, a pełne dynamiki dialogi sprawiają, że sceny grozy przeplatają się z sytuacjami pełnymi humoru. Czytelna i pouczająca treść wprowadza najmłodszych widzów w baśniowy urok opowieści.
Jak w każdej bajce tak i w tej dobro zwycięża ze złem! Pomysłowa, zmieniająca się scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka, pouczające piosenki a przede wszystkim świetna gra aktorów spowodowały, że czas spędzony z bohaterami teatralnej opowieści nie był czasem straconym.
|
_ _
{ Jakub Dyjach, Mateusz Czajka i Konrad Wnuk wśród 10 najlepszych }
| Jakub Dyjach, Mateusz Czajka i Konrad Wnuk wśród 10 najlepszych sportowców naszego powiatu
Tegoroczne Podsumowanie Roku Sportowego odbyło się 13 czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Podczas gali zostały rozdane dyplomy, nagrody i puchary. Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy najlepszy wynik w historii - trzech naszych uczniów zakwalifikowało się do dziesiątki najlepszych sportowców powiatu biłgorajskiego, a Gimnazjum we Frampolu zajęło II miejsce w gronie dwudziestu jeden rywalizujących gimnazjów. Wśród szkół podstawowych nasza szkoła zajęła szóstą lokatę. Pani dyrektor Elżbieta Chmiel odebrała dyplom i puchar z rąk Starosty Biłgorajskiego pana Mariana Tokarskiego, nauczyciele wychowania fizycznego otrzymali podziękowania w formie listów gratulacyjnych.
Na te sukcesy pracowało wielu naszych uczniów chętnie biorąc dział w licznych zawodach sportowych na szczeblu międzygminnym, powiatowym, rejonowym i wojewódzkim. Dziękujemy wszystkim reprezentantom za włożony wysiłek, ciężkie i systematyczne treningi, poświęcony czas wolny i za to, że sport jest dla Was ważnym elementem życia.
Życzymy dalszych sukcesów.
|
_ _
{ Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie „Oblicza Małej Ojczyzny” }
| 10 czerwca 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury rPod Akacjąr1; w Lublinie odbył się finał XIV edycji Konkursu Wiedzy o Regionie Lubelskim "Oblicza Małej Ojczyzny". Konkurs organizowany jest pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Lublin.
Test konkursowy obejmował 50 pytań głównie otwartych, a uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą środowiska przyrodniczego, historii, kultury i szlaków turystycznych województwa lubelskiego.
Naszą szkołę reprezentowali: Agnieszka Małyszek -kl. II b, Dominika Kość -kl. II b i Oskar Furlepa -kl. III a. Dyplomy i nagrody rzeczowe uczniom wręczali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Lublin. Wszyscy uczestnicy konkursu zwiedzali z przewodnikiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Stare Miasto w Lublinie.
|
_ _
{ Pierwszoklasiści w Biłgoraju }
| Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z wychowawczynią p. Barbarą Pyzik i opiekunami - p. Małgorzatą Budzyńską i p. Marzeną Knapik, 12 czerwca 2014 r. wyjechali na wycieczkę do Biłgoraja. Na początek odwiedzili strażaków. Przekonali się, jak odpowiedzialna i niebezpieczna jest ich praca. Obejrzeli strażacki sprzęt ratowniczy i gaśniczy, poznali elementy umundurowania. Chętni uczniowie mogli też przymierzyć strój strażaka. Później wszyscy odwiedzili drukarnię. Poznali etapy drukowania ulotek, folderów, kalendarzy. Odwiedzili tez Agencję reklamową BILKA BIS zajmującą się artykułami i nadrukami reklamowymi. Potem uczniowie udali się na szkółkę leśną Bojary. Leśniczy opowiedział im o uprawie sadzonek, pokazał system nawadniający szkółkę. Opowiedział także o podstawowych gatunkach drzew uprawianych w szkółce. Na zakończenie wycieczki wszyscy zajadali się pieczoną przy ognisku kiełbaską. |
_ _
{ SZLAKIEM DZIEDZICTWA NARODOWEGO }
| Uczniowie naszego gimnazjum 11 i 12 czerwca wyjechali na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie i do Częstochowy. Po kilkugodzinnej podróży dotarli do Nowej Słupi, skąd górskim szlakiem wędrowali na Święty Krzyż, gdzie istnieje najstarszy klasztor w Polsce. Razem z przewodnikiem zwiedzili bazylikę i kaplicę, w której znajdują się relikwie Świętego Krzyża. Wielkim przeżyciem dla wszystkich był moment modlitwy i ucałowania krzyża zawierającego cztery cząstki drewna z Krzyża Pana Jezusa przywiezione tutaj z Węgier w XI wieku. Następnie zeszli do podziemi, gdzie w krypcie można oglądać ciało księcia Jeremiego Wiśniowieckiego. Kolejnym punktem zwiedzania było podziwianie gołoborza i panoramy z tarasu widokowego Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała oglądaniu przyrody i krajobrazów. Po południowym posiłku w Kielcach wycieczka udała się do Kadzielni. W centrum miasta uczniowie spacerowali wzdłuż wąwozów i jaskiń kamieniołomów oraz oglądali amfiteatr. Około godziny osiemnastej dojechali do Domu Pielgrzyma w Częstochowie, gdzie był zaplanowany nocleg. Po kolacji nasi gimnazjaliści modlili się podczas Mszy św. odprawianej w ich intencji oraz w czasie Apelu Jasnogórskiego. Drugi dzień zaczął się dla uczestników wycieczki bardzo wcześnie, bo już o szóstej rano byli świadkami odsłonięcia Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Po Mszy św. i śniadaniu mieli chwilę na indywidualne modlitwy i zakup pamiątek. Następnie powrócili do Kielc, aby zwiedzić Muzeum Stefana Żeromskiego. Mogli wtedy porównać szkoły: współczesną z gimnazjum, do którego uczęszczał pisarz. Po smacznym obiedzie udali się do Oblęgorka - Muzeum Henryka Sienkiewicza. W pięknym pałacu ofiarowanym polskiemu nobliście przez społeczeństwo w 1900 roku w dowód wdzięczności i uznania talentu gimnazjaliści przebywali w pomieszczeniach, w których żył i tworzył powieściopisarz. Nasza wycieczka miała też możliwość obejrzenia wystawy związanej z "Trylogią", na której największą uwagę uczniów skupiły rękopisy dzieł i pierwsze wydania utworów po polsku i w innych językach. W obu muzeach wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści przewodników i oglądali eksponaty należące kiedyś do twórców. Dwa dni wycieczki były mile spędzonym czasem i dały możliwość poznania naszego dziedzictwa narodowego oraz dostarczyły wielu przeżyć. |
_ _
{ Trzecioklasiści w Sandomierzu }
| Uczniowie klasy III szkoły podstawowej 11 czerwca 2014 r. udali się na wycieczkę do Sandomierza. Zwiedzanie miasta wraz z przewodnikiem rozpoczęli od Podziemnej Trasy Turystycznej. Następnie udali się do zbrojowni rycerskiej, gdzie chłopcy mogli przymierzyć zbroje, a dziewczynki przebrać się za damy dworu. Można było wziąć do ręki miecz i kuszę, czy dotknąć każdego eksponatu zgromadzonego w tym miejscu. Później udali się w kierunku Bramy Opatowskiej, gdzie z wieży widokowej podziwiali Wisłę oraz piękną panoramę miasta. Wszystkich zachwyciło też wnętrze sandomierskiej katedry. Spacerując uliczkami podziwiali Ratusz i urokliwe kamieniczki. Wyjątkową atrakcją był rejs statkiem po Wiśle. Niektórzy mogli posterować wielkim kołem. Stamtąd wrócili na Mały Rynek. Tam zakupili pamiątki. Wspaniała pogoda sprawiła, że wycieczka była bardzo udana. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu. |
_ _
{ Realizacja w przedszkolu programu Kubusiowi Przyjaciele }
| W tym roku szkolnym nasze przedszkole uczestniczyło w Ogólnopolskim Programie Przyrodniczo- Ekologicznym pt: "Kubusiowi Przyjaciele Natury, którego organizatorem jest marka naszych ulubionych soków "Tymbark" i "Kubuś".
Na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych oraz własnych zostały przeprowadzone zajęcia z dziećmi we wszystkich grupach wiekowych. Zrealizowaliśmy przewidziany przez program wszystkie działania, a nawet wyszliśmy poza jego ramy.
W czasie Dnia Marchewki przedszkolaki ubrane na pomarańczowo pod kierunkiem wychowawczyń przygotowywały: surówki oraz degustowały soki marchewkowe z dodatkiem innych owoców. Poznały też sposoby wykorzystania marchewki w kuchni: ciasto, dipy marchewkowe, marchewka jako przystawka obiadowa.
Dzień II śniadania rozpoczął się od przygotowania witaminowych kanapek z dodatkiem nowalijek. W czasie realizacji tematyki programu przedszkolaki dowiedziały się również jak ważne jest dla zdrowia i prawidłowego rozwoju odpowiednie odżywianie się w myśl zasady "5 porcji warzyw i owoców dziennie". Koncentrując się wokół tematyki ekologicznej w celu lepszego kontaktu z naturalnym środowiskiem wybraliśmy się na wycieczkę i obserwacje przyrodnicze w tak zwane "Księże dołki". Zdjęcie z tego miejsca brało udział w "Konkursie- Kubusiowi Przyjaciele Natury". Każdy przedszkolak otrzymał znaczek oraz książeczkę edukacyjną. Otrzymaliśmy dla naszego przedszkola również Certyfikat "Kubusiowych Przyjaciół Natury" Mamy nadzieję, że nasza działalność przyniesie wymierne korzyści nie tylko przedszkolakom, ale też społeczności Frampola.
|
_ _
{ Smak wakacji - spływ kajakowy. }
| Piękna pogoda, zapierająca dech w piersiach przyroda i niezapomniana przygoda. Tak jednym zdaniem można opisać dzień 10 czerwca, kiedy to uczniowie klasy I b uczestniczyli w spływie kajakowym rzeką Wieprz w malowniczych okolicach Zwierzyńca.
Po dotarciu na miejsce spływu ratownik zapoznał gimnazjalistów z zasadami bezpiecznego pływania i zachowania na wodzie. Podzielono nas tak, aby każdy czuł się bezpiecznie. Następnie pobraliśmy sprzęt pływający i popłynęliśmy w kierunku zalewu Rudka.
W kajaku spędziliśmy ok. 2 godzin. Warunki bywały różne. Wymagały od uczestników wzajemnej pomocy, hartu ducha, a nawet odwagi. Na początku niektórzy mieli pewne problemy z obraniem kierunku w którym mają płynąć, ale po kilkunastu minutach wiedzieli już do czego służą wiosła – i jakoś „poszło”.
Cały spływ zakończył się sukcesem, ponieważ wszyscy dopłynęli do celu wyprawy.
Dopełnieniem naszego pobytu było wspólne ognisko. Pieczone kiełbaski zrefundowały nam trudy kajakowej wyprawy.
Spływ sprawił, że uczniowie zadeklarowali, że na pewno wrócą tutaj ze swoimi rodzicami.
|
_ _
Strona 14 z 95 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>