[ Strona Główna ˇ Linki ˇ GaleriaKwiecień 25 2015 20:11:20 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2014/2015

Forum
Linki
Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Sierpień 2014

Grudzień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 26
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: j_angielski
_ _
{ Rajd rowerowy }
| 16 września uczniowie klasy VI b wraz z wychowawcą byli uczestnikami rajdu rowerowego do Janowa Lubelskiego. Przy pięknej pogodzie tuż po pierwszym dzwonku 12 cyklistów wyruszyło w drogę na trasę rajdu. Po drodze zatrzymali się na Porytowym Wzgórzu w miejscu Pamięci Narodowej poświęconym największej bitwie partyzanckiej czasów II Wojny Światowej, jaką stoczyli polscy partyzanci z niemieckim okupantem. Po chwili zadumy wyruszyli do Janowskiego Ośrodka Rekreacji, gdzie wszyscy aktywnie odpoczywali w parku linowym na niebieskiej trasie. Później były własnoręcznie pieczone kiełbaski przy ognisku oraz długa droga do domu szlakiem Czarnej Perły przeplatana przerwą na lody.
Po pokonaniu przeszło 50 km wszyscy cało, zdrowo i w niezłej kondycji wrócili do domu.
|
_ _
{ W Biłgoraju ... }
| W ostatnim czasie uczniowie klasy II i III dwukrotnie odwiedzili Biłgoraj. W dniu 11 września 2014 r. zwiedzili Muzeum Ziemi Biłgorajskiej zapoznając się z kulturą i historią regionu. Największym zainteresowaniem cieszyła się wystawa poświęcona działalności partyzanckiej w czasie II wojny światowej. Nie obyło się także bez zakupu tradycyjnych pamiątek.
Natomiast w sobotę 13 września 2014 r. w BCK dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Brakujący element" zaprezentowany przez Towarzystwo Osób Niepełnosprawnych z Łodzi. Spektakl opowiadał o przybyszach z kosmosu poszukujących brakującego elementu, który umożliwiłby im powrócić na swoją planetę Zingular. Ku zdziwieniu bohaterów tym elementem okazała się miłość, dobroć, przyjaźń.
Wyjazd na przedstawienie był sponsorowany przez Urząd Miejski we Frampolu.
|
_ _
{ NARODOWE CZYTANIE }
| "Ku pokrzepieniu serc..."

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum 6 września wzięli udział w akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego - Narodowe Czytanie. Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
W tym roku akcja była przeprowadzona już po raz trzeci, a Polacy spotykali się podczas wspólnej lektury "Trylogii" Henryka Sienkiewicza - pisanej "ku pokrzepieniu serc" w czasach, gdy Polska była pod zaborami.
We Frampolu miłośnicy polskiej literatury zebrali się w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie czytano fragmenty "Potopu". Czytanie zainaugurował Burmistrz Frampola - pan Tadeusz Niedźwiecki, a kolejny fragment odczytała pani Elżbieta Chmiel - Dyrektor naszej placówki. Choć utwór nie jest łatwy do czytania, chętnych nie brakowało. Czytali dorośli, ale też świetnie poradzili sobie nasi uczniowie. Spotkanie pozwoliło przenieść się czytelnikom i słuchaczom w czasy wojny ze Szwedami i wyobrazić sobie obronę Częstochowy. Dla wszystkich było pięknym i wyjątkowym przeżyciem.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zainteresowanie Narodowym Czytaniem będzie jeszcze większe.

|
_ _
{ Uczniowie klas I już z podręcznikami }
| Swoją pierwszą książkę wypożyczyli pierwszoklasiści w bibliotece szkolnej w dniu 4 września. Uczniowie otrzymali nieodpłatnie do użytku: ,,Nasz elementarz”- 1 część, podręcznik do języka angielskiego „Bugs World” oraz mapę obrazkową ,,Polska 25 lat wolności”. Dyrektor szkoły, Elżbieta Chmiel wraz z wicedyrektor Teresą Moskwą, w obecności wychowawczyń, Iwony Czajkowskiej Oleszek i Janiny Mydlak oraz bibliotekarek: Marii Małyszek i Teresy Kuraś wręczyły podręczniki 44 uczniom klas I a i I b. Podręczniki są własnością biblioteki. Należy je szanować, dbać o nie i nie niszczyć ich - przypomniała Pani dyrektor. Podręcznik, po okresie użytkowania należy zwrócić do biblioteki szkolnej, aby mógł służyć za rok młodszym uczniom.

Życzymy pierwszoklasistom wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy.
|
_ _
{ Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 }
| Dokładnie 1 września uczniowie Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu rozpoczęli rok szkolny 2014/2015. Uroczystość zaczęła się na dziedzińcu szkoły, gdzie gospodarze klas złożyli raporty, wciągnięto flagę na maszt i odśpiewano hymn państwowy. Pani Dyrektor - Elżbieta Chmiel i Burmistrz Frampola - Pan Tadeusz Niedźwiecki życzyli wszystkim zebranym owocnej pracy w nadchodzącym roku szkolnym. Następnie przemaszerowano ulicami Frampola przed Pomnik Niepodległości, gdzie delegacje złożyły wieńce. Wszyscy uczestniczyli we mszy świętej w kościele parafialnym, a po modlitwie powrócono na teren szkoły. Tutaj uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mieli spotkania z dyrekcją, podczas których przekazano informacje dotyczące grona pedagogicznego, wychowawców, sal lekcyjnych, ale też zapoznano ich z zasadami właściwego i bezpiecznego zachowania. Najbardziej jednak oczekiwanym momentem było spotkanie z kolegami, koleżankami oraz wychowawcami w swoich salach. Dla niektórych uczniów było ono pełne emocji, bo zaczynali naukę w nowym otoczeniu. Wszystkim życzymy jak najlepszych wyników swojej pracy w nowym roku szkolnym! |
_ _
{ Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 }
|
Program

Uroczystości Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2014/2015

w Samorządowym Zespole Szkolnym we Frampolu

1 września 2014 r.godz. 830 Rozpoczęcie uroczystości na dziedzińcu szkolnym:

--- raporty przewodniczących SU

--- wciągnięcie flagi na maszt

--- hymn państwowy

--- wystąpienie okolicznościowe


godz. 845 Przemarsz ulicami Frampola i złożenie wieńców przed Pomnikiem w Rynku

godz. 900 Msza Święta w kościele parafialnym pw. Św. Jana Nepomucena

godz. 1000

--- Spotkania uczniów z dyrekcją oraz wychowawcami klas w szkole

--- Zapalenie zniczy na grobach byłych nauczycieli tutejszej szkoły oraz na mogiłach żołnierskich przez delegacje nauczycieli i uczniów

|
_ _
{ Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 }
| 27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. W tym dniu nasi absolwenci pożegnali szkołę. Szóstoklasiści nadal będą się uczyć w tym samym zespole szkół, ale uczniowie trzecich klas gimnazjum żegnali nas „ na dobre”. Pozostaną wspomnienia. Cieszymy się, że „…zostawili cząstkę siebie, ślad swojej obecności”. W czasie krótkiej części artystycznej, absolwenci dziękowali nauczycielom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły. Żegnali szkołę słowami: „Byłaś mi wierna i wiele dobrego dla mnie zrobiłaś”. Pozostali uczniowie też pożegnali szkołę, ale tylko na okres wakacji. Wielu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum odebrało z rak pani Dyrektor nagrody i dyplomy. Statuetkę dla Najlepszego Absolwenta Szkoły Podstawowej otrzymała Małgorzata Wawszczak, a Statuetkę Najlepszego Absolwenta Gimnazjum Aleksandra Stańczyk z klasy IIIa. Wśród nagrodzonych znajdowali się także Rodzice, którzy ofiarnie pracowali na rzecz naszej szkoły. Pani dyrektor, wręczając im podziękowania, wyraziła swoją wdzięczność za współpracę. Na koniec pani Dyrektor przypomniała o bezpieczeństwie w czasie wakacji i życzyła wszystkim udanego wypoczynku. |
_ _
{ Nagrodzeni za pracę w roku szkolnym 2013/2014 }
|
Dzień przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego na hali widowiskowo - sportowej odbył się apel podsumowujący pracę uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w roku szkolnym 2013/2014. Wszyscy uczniowie, których aktywność i zaangażowanie w działalność organizacji szkolnych były znaczące oraz odnoszący sukcesy w zawodach sportowych i konkursach usłyszeli słowa podziękowania od Pani Dyrektor Elżbiety Chmiel. Wyróżnione osoby otrzymały z rąk Pani Dyrektor dyplomy, nagrody i puchary.
Nagrodzeni zostali: Czytaj więcej

|
_ _
{ Zdrowo jem, więcej wiem }
| Przez cały rok szkolny 2013/2014 uczniowie klasy pierwszej realizowali projekt Zdrowo jem, więcej wiem. W maju zostały przesłane ostatnie raporty związane z etapem Wiosna. W jego ramach zostały przeprowadzone dwa zajęcia: Zostań sportowym Asem i Piramida Zdrowia Pierwszoklasisty. Po zapoznaniu się z teorią uczniowie przystąpili do zadań konkursowych. Pierwsze dotyczyło założenia uprawy ziół w klasowym kąciku przyrodniczym. Uczniowie prowadzili dzienniczek obserwacji uprawy oraz podlewali roślinki. Na zakończenie zaprezentowali efekty swojej pracy na szkolnym korytarzu. Drugie zadanie konkursowe dotyczyło wykonania piramidy zdrowia. Podczas pracy grupowej powstawały piramidy - plakaty i piramidy przestrzenne. Potem pierwszoklasiści drogą głosowania wybrali najlepszą z nich - piramidę Justyny Marzec i Natalii Portki. Wszystkie można było oglądać na przygotowanej przez uczniów wystawie. Trzeci konkurs dotyczył wykonania Orderu Miłośnika Sportów. Po głosowaniu został wybrany order Kamili Kiełbasy. Zwycięski order razem z pozostałymi były prezentowane na tablicy na szkolnym korytarzu. W ramach III etapu projektu zostały przeprowadzone pogadanki dla rodziców nt. Zdrowe inwestycje - rodzice na START! i Jak pomóc dziecku być zdrowym? 24 czerwca zostały opublikowane wyniki projektu. W etapie JESIEŃ pierwszoklasiści zajęli 29 miejsce, w etapie ZIMA szóste , a w etapie WIOSNA - dwunaste. Ogółem za wszystkie etapy zdobyli 2 615,835 pkt. co dało im 11 miejsce w klasyfikacji GrandPrix. |
_ _
{ Podręczniki na rok szkolny 2014/2015 }
|
Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015 znajduje się w panelu nawigacji (po lewej).

|
_ _
{ Karta rowerowa }
| W miesiącach kwiecień, maj uczniowie klasy IV uczestniczyli w przygotowaniach do egzaminu na kartę rowerową. Podstawowe wiadomości z zakresu przepisów ruchu drogowego poznali na zajęciach wychowania technicznego, natomiast umiejętności jazdy rowerem doskonalili na zajęciach pozalekcyjnych oraz w domu pod okiem rodziców. Pod koniec maja uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności na egzaminie, który został przeprowadzony na boisku (tor sprawnościowy) oraz we Frampolu na ulicy Orzechowej i Zamojskiej (zastosowanie teorii w praktyce).
W jego wyniku 16 uczniów klasy IV już od pierwszych dni wakacji będzie pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Uroczystego wręczenia kart rowerowych dokona Pani Dyrektor na uroczystym podsumowaniu osiągnięć w roku szkolnym 2013/2014. Dodatkowo każdy rowerzysta otrzyma prezent niespodziankę ufundowaną przez Bank Spółdzielczy we Frampolu.Pamiętajcie, że karta rowerowa nie zwalnia Was od ostrożnej jazdy i nie uchroni przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Szerokości!!!
|
_ _
Strona 14 z 96 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>