[ Strona Główna ˇ GaleriaPaździernik 19 2018 11:22:38 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2018/2019

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Tomasz Nowakowski.
e-mail: iod@rodokontakt.pl

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 31
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ElKa
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Konkurs matematyczny MiMaK }
| 21 kwietnia 2010 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju odbył się III - powiatowy- etap konkursu matematycznego dla uczniów klas III MiMaK. Z naszej szkoły wzięło w nim udział czterech uczniów: Aleksandra Nawrocka, Aleksandra Wnuk, Arkadiusz Białas i Paweł Ożga. Trzecioklasiści musieli wykazać się umiejętnością poprawnego liczenia i rozwiązywania złożonych zadań tekstowych oraz znajomością pojęć matematycznych. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Aleksandra Wnuk i Paweł Ożga.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
|
_ _
{ Diecezjalny etap Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła }
| W bieżącym roku szkolnym znowu mamy osiągnięcia w Konkursie Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła. Dwie uczennice z klas VI - Futyma Katarzyna i Karolina Grzywna - pięknie przeszły przez etap powiatowy i 15 kwietnia brały udział w etapie diecezjalnym. Po napisaniu trudnego testu było zorganizowane spotkanie z Księdzem Biskupem Wacławem Depo oraz przedstawicielami kuratorium. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody ksiązkowe za finał. Po sprawdzeniu prac okazało się, że Katarzyna Futyma uzyskała tytuł laureata konkursu (nagrodą dodatkową będzie wycieczka), a Karolina Grzywna tytuł finalisty. Dziewczęta swoją wytężoną pracą zasłużyły na te sukcesy.
Serdecznie gratulujemy!!!

|
_ _
{ Sukcesy w X Powiatowym Konkursie Wielkanocnym }
| Po eliminacjach szkolnych trzy uczennice: Karolina Grzywna, Gabriela Sarzyńska i Gabriela Sitarz, reprezentowały naszą szkołę w finale X Powiatowego Konkursu Wielkanocnego, który odbył się 14 kwietnia w SP nr 5 w Biłgoraju. Przygotowywała ich p. Joanna Korgul. W konkursie brali udział przedstawiciele 10 szkół naszego powiatu (ok. 30 uczestników). Nasze dziewczęta popisały się wysokim poziomem wiedzy na temat zwyczajów związanych z Wielkim Postem i Wielkanocą. Po pisemnych eliminacjach Karolina Grzywna zajęła II miejsce, a Gabriela Sarzyńska miejsce III. Otrzymały one nagrody książkowe oraz dyplomy. W przerwie, gdy komisja sprawdzała prace, wszyscy uczestnicy konkursu spotkali się ze znaną pisankarką, która w profesjonalny sposób wykonywała pisanki opowiadając przy tym o tradycjach związanych z tym zwyczajem.
Dziewczętom gratulujemy sukcesu!!!

|
_ _
{ Dzień Zdrowia }
| W ramach Dnia Zdrowia 13 kwietnia został zorganizowany przez SK PCK Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu. Wzięło w nim udział 13 przedstawicieli z klas IV-VI. Z trudnym testem najlepiej poradzili sobie następujący uczniowie:
Branewski Wojciech z kl. V - I miejsce
Futyma Katarzyna z kl. VIb - II miejsce
Sitarz Gabriela z kl. VIb - III miejsce.
Otrzymali oni nagrody rzeczowe z rąk Pani Dyrektor.
Gratulujemy!!!
|
_ _
{ Konkursy recytatorskie }
| Wczoraj 22 kwietnia 2010 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Konkurs Recytatorski Literackiej Twórczości Ludowej oraz Gminne Eliminacje XXIX Małego Konkursu Recytatorskiego. Wśród wielu uczestników znajdowali się nasi uczniowie: Adrian Malec z klasy III, Patrycja Kamińska, Joanna Oleszek i Aleksandra Mydlak z klasy IV. Dzieci recytowały wiersze poetów ludowych z naszego regionu a także z twórczości J. Kulmowej, J. Twardowskiego, K. Wierzyńskiego, M. Strzałkowskiej.
Obrady komisji trwały dość długo, aż w końcu ogłoszono werdykt. W konkursie poezji ludowej nagrodę otrzymała (już drugi raz w tym roku szkolnym) Joanna Oleszek. Adrian Malec został wyróżniony; natomiast w Małym Konkursie Recytatorskim nagroda przypadła Patrycji Kamińskiej, która pierwszy raz brała udzział w eliminacjach. Patrycja będzie reprezentowała naszą szkołę w dalszych etapach tego konkursu. Uczennica Aleksandra Mydlak otrzymała wyróżnienie.
G R A T U L U J E M Y !
|
_ _
{ Zbrodnia w Katyniu i tragedia pod Smoleńskiem }
| 10 kwietnia 2010 roku Ojczyzna nasza, Polska, pogrążyła się w żałobie. W Smoleńsku tragicznie zginęli Prezydent RP Lech Kaczyński, jego żona Maria Kaczyńska i wszystkie osoby, które towarzyszyły im w misji patriotycznej do Katynia.
Uczniowie naszej szkoły w poniedziałek 12 kwietnia rozpoczęli lekcje punktualnie o 8.00 minutą ciszy, by oddać cześć tragicznie zmarłym najważniejszym osobom w państwie. W środę 13 kwietnia odbył się Apel Upamiętniający wydarzenia w Katyniu i Smoleńsku.
Po wysłuchaniu hymnu narodowego uczniowie klas szóstych przypomnieli historię zbrodni w Katyniu oraz odczytali notatkę o tragicznie zmarłych w katastrofie samolotu TU – 154. Przy dźwiękach Adagio Albinoniego recytowali wiersze Z. Herberta, Cz. Miłosza, J. Zagórskiego i K. Iłłakowiczówny, które wprowadziły nas w nastrój smutku i zadumy. Po tym minutą ciszy i modlitwą oddali hołd Polakom pomordowanym w Katyniu i tragicznie zmarłym w Smoleńsku.

Cześć Ich pamięci.

|
_ _
{ Rocznica Zbrodni Katyńskiej w Biłgoraju }
| Delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym w dniu 13 kwietnia 2010 r. uczestniczyła w uroczystej Mszy św. odprawionej na placu przed biłgorajskim ratuszem w 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Liturgii przewodniczył ks. bp Wacław Depo, ordynariusz diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej.
Mieszkańcy powiatu, modlili się za dusze tych, którzy 70 lat temu, strzałem w tył głowy zostali bestialsko zamordowani oraz za ofiary sobotniej katastrofy pod Smoleńskiem.
Po Mszy św. nastąpił przemarsz pod Krzyż Katyński, znajdujący się na Cmentarzu Wojennym przy ulicy Lubelskiej, gdzie minutą ciszy uczczono pamięć ofiar, złożono wieńce oraz zapalono znicze.

|
_ _
{ Smoleńsk 10.04.2010 }
|

Smoleńsk 10.04.2010


"OSZCZĘDŹMY SŁÓW, NIECH POZOSTANIE WIELKIE MILCZENIE"

Jan Paweł II|
_ _
{ Pierwszy egzamin – sprawdzian 2010 }
| Wraz z ok. 400-tu tysiącami szóstoklasistów w Polsce, naszych 34 uczniów przystąpiło w dniu 8 kwietnia 2010 roku do sprawdzianu - pierwszego poważnego egzaminu w życiu.
Sprawdzian jest powszechny i obowiązkowy, a to oznacza, że musi do niego przystąpić każdy uczeń kończący szóstą klasę. Sprawdzian odbywa się w tym samym dniu i o tej samej godzinie we wszystkich szkołach podstawowych w całej Polsce. Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły.
Na sprawdzianie badany i oceniany jest poziom osiągnięć uczniów w zakresie pięciu obszarów umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce. Umiejętności te określono w standardach wymagań egzaminacyjnych będących podstawą przeprowadzania sprawdzianu w klasie szóstej szkoły podstawowej. Mają charakter ponadprzedmiotowy, co oznacza, że np. czytanie obejmuje nie tylko umiejętności odczytywania tekstów literackich, ale także wykresów, map itp., a zadania są tak skonstruowane, że sprawdzają umiejętności kształcone w obrębie różnych przedmiotów. A te umiejętności w gimnazjum będą uczniom niezbędne.
Życzymy szóstoklasistom, aby osiągnęli sukces na miarę swoich możliwości.


|
_ _
{ Mistrzostwa szkoły w drużynowym tenisie stołowym }
| Tuż przed świętami zakończyliśmy zmagania o Mistrzostwo Szkoły w drużynowym tenisie stołowym. W zmaganiach wzięły udział dwuosobowe reprezentacje poszczególnych klas. Graliśmy systemem "każdy z każdym" do trzech wygranych pojedynków. Bezkonkurencyjni okazali się P. Stańczyk i B. Brytan z klasy VI b, którzy wygrali wszystkie mecze nie tracąc nawet punktu. II miejsce zajęła klasa V grupa I w składzie K. Wnuk, O. Furlepa, na III miejscu uplasowała się klasa V grupa II - drużynz P. Wójcik, M. Swatowski, IV miejsce przypadło w udziale klasie IV, która reprezentowali J. Gąbka i K. Saj, V miejsce zajęła klasa VI a M. Gmiterek i Ł. Wawszczak.
Serdeczne gratulacje dla zwycięzców.
|
_ _
{ Życzenia wielkanocne }
|
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy,
aby ten czas wypełnił się szczęściem, serdecznością
oraz poczuciem bezpieczeństwa, harmonii i spokoju.
Niech świąteczne dni dodadzą sił
i zainspirują do dalszych działań,
a nadzieja napełni optymizmem dającym siłę
i moc na przyszłe dni.

Ksiądz Jan Twardowski mawiał:
„Święta Wielkiejnocy to cząstka Wieczności, promyk Zmartwychwstania w naszym niełatwym często życiu, przez które Stwórca pokazuje ludziom wielkość cierpienia i miłości. Dobro, choć niepozorne i wątłe, okazuje się mimo wszystko potężniejsze od Zła”.


Niech przesłanie Wielkiej Nocy trwa w nas jak najdłużej
i pozwala tą radością cieszyć się z innymi.Z Wielkanocnym Alleluja!
Dyrektor wraz z całą Społecznością Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu

|
_ _
Strona 147 z 163 << < 144 145 146 147 148 149 150 > >>