[ Strona Główna ˇ GaleriaLuty 28 2020 03:37:55 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2019/2020
Kontakt

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ Konkursy }
Terminy
Regulamin
Wymagania
_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Korgul, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Cyberprzemoc }
Ważne linki

Artykuł

_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 39
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: EwaBlicharz
_ _
{ Przetargi }
Październik 2019

Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ WIELKI KIERMASZ ŚWIĄTECZNY }
| Tradycyjnie w okresie przedświątecznym organizujemy w naszej szkole kiermasz
w ramach akcji "Pomóżmy dzieciom Afryki". W tym roku miało to miejsce 3 kwietnia. Wszystkie wykonane przez uczniów ozdoby wielkanocne, stroiki i kartki, zostały sprzedane, a zebrana kwota, tj. 224 zł zasiliła konto misyjne. To już druga akcja na ten cel przeprowadzona w tym roku. Mamy nadzieję, że w ten sposób pomogliśmy komuś potrzebującemu.
Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji!
Organizatorzy: Szkolne Koło PCK, Drużyna Harcerska, Drużyna Zuchowa "Polne kwiatki"

|
_ _
{ Sprawdzian szóstoklasistów 2009 }
| Zwierzęta, ich zwyczaje oraz relacje z ludźmi były głównym motywem zestawu zadań rozwiązywanych przez uczniów szóstych klas szkół podstawowych podczas ogólnopolskiego sprawdzianu.
W zestawie było 25 zadań. 20 z nich to zadania zamknięte - należało wskazać prawidłową odpowiedź spośród kilku podanych. Zadania odnosiły się m.in. do cytowanych tekstów: popularnonaukowego o przelotach bocianów i do fragmentu powieści "Mój Kary" (znanej także pod tytułami "Czarny Książę" lub "Czarny Diament") pióra brytyjskiej pisarki Anny Sewell.

Wśród zadań zamkniętych były też zadania matematyczne. Piszący sprawdzian musieli się wykazać także np. umiejętnościami odczytywania danych z diagramów czy porównywania liczb.
Jedno z zadań w tej grupie brzmiało: "Samica bociana złożyła jajo 12 kwietnia. Pisklę wykluło się po 34 dniach, czyli: a - 14 maja, b - 12 maja, c - 22 maja, d - 16 maja".

Inne zaś brzmiało: "Uczestnicy konkursu o zwierzętach otrzymywali: 2 punkty za poprawną odpowiedź, 0 punktów za brak odpowiedzi i -1 punkt za błędną odpowiedź. Uczestnik, który uzyskał 62 punkty, odpowiedział poprawnie na 36 pytań. Na ile pytań odpowiedział błędnie? a - 10, b - 13, c - 26, d - 36."

W jeszcze innym zadaniu należało udzielić odpowiedzi na pytanie w jakiej skali wykonany jest plan, jeśli odległość od leśniczówki do paśnika wynosi 600 m, a na planie odległość ta równa jest 15 cm: a - 1:4000, b - 1:40, c - 1:9000, c - 1:90

W zestawie były również zadania otwarte - uczeń musiał sam napisać odpowiedź na zadane pytanie, np. obliczyć ilość paczek nasion jaką należy kupić, aby obsiać działkę, której wymiary były podane w zadaniu, czy wybrać najlepszą ofertę z trzech pensjonatów oraz na podstawie zamieszczonych piktogramów opowiedzieć o ich położeniu.

Jedno z zadań otwartych brzmiało: "Samochód Jana zużywa 6,5 litrów paliwa na 100 km. Jeden litr paliwa kosztuje 4,80 zł. Jan zamierza pojechać samochodem z domu do stadniny oddalonej o 40 km. Oblicz, ile będzie kosztowało paliwo na przejazd z domu do stadniny i z powrotem".

Szóstoklasiści musieli też napisać tekst własny - opowiadanie pt. "Tak zaczęła się przyjaźń", którego bohaterami są człowiek i zwierzę.

Arkusze sprawdzianu trafiły do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej - wyniki będą znane w maju.

Pełny tekst sprawdzianu

|
_ _
{ Wiosna w przedszkolu }
| 23 marca 2009 w naszym przedszkolu dzieci radośnie witały kalendarzową wiosnę.
Wiosna to przecież słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to śpiew ptaków i powiew ciepłego wiatru. Żeby tak naprawdę wiosna przyszła trzeba wcześniej wysłać zimę za morze. dlatego też, przedszkolaki pod okiem swoich pań wychowawczyń wykonały Marzanki, z którymi barwnym korowodem odwiedziły sale przedszkolne i pozwoliły zimie pożegnać przedszkole, szkołę i dzieci.
Powitanie wiosny odbyło się w wesołej atmosferze przy zabawach, śpiewie wiosennych piosenek i wierszyków.
Teraz wszystkie przedszkolaki z utęsknieniem czekają na piękną wiosnę bo... Ujż wiosny czas już czas!


|
_ _
{ Konkurs plastyczny }
| Uczniowie z klas IV – VI brali udział w eliminacjach szkolnych do XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Klęska - powódź czy huragan – straż pożarna ci pomaga”.

Eliminacje przeprowadziła nauczycielka plastyki p. Marta Hetman.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce– Gabriela Sitarz – kl. V b

II miejsce – Aleksandra Stańczyk – kl. IV

III miejsce – Sylwia Frelas – kl. VI a

Wyróżnienia: Kornelia Podymna i Wojciech Gąbka – uczniowie z kl. IV

Prace plastyczne w/w uczniów będą brały udział w eliminacjach powiatowych.
Gratulujemy!!!

|
_ _
{ Witamy wiosnę }
| 23 marca 2009 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w imprezie profilaktycznej przygotowanej przez Barbarę Pyzik, podczas której oficjalnie powitali wiosnę. W czasie zabaw integracyjnych mieli okazję wykazać się spostrzegawczością i refleksem. Dużym wyzwaniem okazała się umiejętność pracy w grupie w skład której wchodziły koleżanki i koledzy z innych klas. Po pokonaniu tych barier, wszyscy z zaangażowaniem rozwiązywali zagadki o tematyce wiosennej i związanych z nią kolorami. Nie zabrakło także ćwiczeń w sprawnym malowaniu oraz pisaniu zdań. Tym razem musiały one dotyczyć wiosny i rozpoczynać się tą samą literą. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami. Dzięki nim zrozumieli, że ruch i odrobina wyobraźni jest świetnym sposobem na ciekawe spędzanie wolnego czasu. Oby tylko wiosna nie zapomniała zagościć w naszym miasteczku. Bo jak na razie, jeszcze nie widać jej za oknem.

|
_ _
{ Kulig }
| 27 lutego 2009 r. uczniowie klasy I i II wraz z opiekunami: Barbarą Pyzik, Janiną Mydlak i Anną Wójcik wybrali się na kulig. Podczas jazdy saniami, przy mocno prószącym śniegu, podziwiali krajobraz Lasów Janowskich. Podczas postoju wesoło spędzili czas na zabawach zimowych - lepieniu bałwana, rzucaniu śnieżkami do celu, budowaniu śniegowych fortecy. Po wesołej zabawie był czas na chwile przy ognisku. Gorąca herbata i pyszna grochówka smakowały wyjątkowo. Wszyscy też zajadali się kiełbaską upieczoną przy ognisku. Zadowoleni uczniowie długą będą wspominać ten wyjątkowy, śnieżny kulig.

|
_ _
{ "Kuligowscy" z klas szóstych }
| Tegoroczna zima: mróz i dużo śniegu! Wprost wymarzony czas na kulig. Więc pewnego czwartku 26 lutego 2009r o godz. 1100 obie klasy szóste wybrały się na klasowy kulig, zorganizowany przez wychowawców p. Jolantę Serwańską i p. Marka Wójcika. Gdy dotarliśmy na koniec Frampola, czekały na nas sanie. Zajęliśmy "wygodne" miejsca i jaaazda!!! Jechaliśmy radośnie, bo konie ciągnęły raz szybciej, raz wolniej. W końcu dotarliśmy na miejsce - polanę w lesie. Była bitwa na śnieżki (oj była), ale musieliśmy wracać bo czekały na nas gorąca herbata, kiełbaski na rożnie i grochówka. Niestety wycieczka dobiegła końca. Smutno nam było z powodu powrotu do domu, lecz też wesoło, bo to była naprawdę udana wycieczka (chociaż pogoda nie bardzo dopisała).

|
_ _
{ Pasowanie na czytelnika }
| 28 stycznia 2009r. odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Zuchy z drużyny "Polne kwiatki" zaprezentowały młodszym kolegom przedstawienie "Witajcie w świecie książek". W ten sposób starały się zachęcić do korzystania z biblioteki. Przed przystąpieniem do pasowania uczniowie klasy I musieli odpowiedzieć na pytania konkursowe. Dotyczyły one tytułów i postaci różnych bajek i baśni. Później nastąpił moment pasowania, którego dokonała bibliotekarka p. Teresa Kuraś. Na pamiątkę tego wydarzenia młodzi czytelnicy otrzymali dyplomy. Uczniowie również wysłuchali pogadanki na temat prawidłowego zachowania się w bibliotece, sposobu wypożyczania książek i ich poszanowania. Uroczystość przygotowały p. Teresa Kuraś i p. Janina Mydlak.

|
_ _
{ Bal u maluszków }
| 24 stycznia (zerówka) i 29 stycznia (3,4-latki) - w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Jak co roku nie mogło zabraknąć przebierańców. Byli piraci, kowboje, wróżki, motylki, biedronki ...
Wszyscy bawili się doskonale w rym znanych i lubianych utworów z płytoteki dla przedszkolaka. Rodzice przygotowali pyszny poczęstunek. Na koniec zabawy odwiedził przedszkolaków św. Mikołaj i oczywiście obdarował wszystkich prezentami.
Bal był - super! - ta mówiły dzieci.

|
_ _
{ Maluchy w Izbie Pamiątek }
| 23 stycznia grupa 3,4-latków zwiedziła Izbę Pamiątek Regionalnych.
Dużym zainteresowaniem u dzieci cieszyła się "dawna sala lekcyjna".
Przedszkolaki zapoznały się także z niektórymi przedmiotami, którymi posługiwali się nasi przodkowie. Najbardziej dzieciom podobała się kołyska i zabawka konik na biegunach.
Dla większości dzieciaków wizyta w izbie była dużym przeżyciem.

|
_ _
{ Dzień Babci i Dziadka }
|

Uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawczyni Grażyny Paprockiej zorganizowali Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole.
Spotkanie składało się z dwóch części. Najpierw przed licznie przybyłymi gośćmi dzieci zaprezentowały program artystyczny pt. "Bajka dla Babci". Następnie babcie, dziadkowie, wnuki i rodzice spotkali się przy herbatce i ciastku. Dzieci złożyły życzenia swoim babciom i dziadkom oraz wręczyły laurki. Przy wspólnym stole, serdecznych rozmowach szybko i przyjemnie upływał czas.
Babcie i dziadkowie byli bardzo wzruszeni i zadowoleni ze spotkania, które dostarczyło wszystkim wielu niezapomnianych chwil.
|
_ _
Strona 180 z 189 << < 177 178 179 180 181 182 183 > >>