[ Strona Główna ˇ GaleriaListopad 13 2019 11:41:26 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2019/2020
Kontakt

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ Konkursy }
Terminy
Regulamin
Wymagania
_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Korgul, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Cyberprzemoc }
Ważne linki

Artykuł

_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 39
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: EwaBlicharz
_ _
{ Przetargi }
Październik 2019

Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Przedszkolaki z wizytą u Piotrusia Pana... }
| 10 października b.r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Biłgorajskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny p.t. "Piotruś Pan". Wykonawcami byli aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
Przedszkolaki miały możliwość podziwiać świetne role aktorów, scenografię, choreografię, piękne kostiumy oraz towarzyszącą muzykę. Wszyscy świetnie się bawili i w dobrych nastrojach powrócili do przedszkola. Dziękujemy serdecznie wszystkim mamom przedszkolaków, które wraz z wychowawczyniami grup, zapewniały dzieciom opiekę.
|
_ _
{ Ślubowanie klas I }
| Wobec Boga i Szkoły, wobec Mamy i Taty przyrzekamy. 8 października 2019 roku pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu. W obecności zaproszonych gości: Sekretarz Gminy Pani Anny Ruszczak, Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Agnieszki Szczęch, dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz starszych kolegów uczniowie klasy Ia i Ib przedstawili część artystyczną uroczystości. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności recytatorskich i wokalnych. Punktem kulminacyjnym uroczystości było ślubowanie na Sztandar Szkoły, po czym Pani Dyrektor Elżbieta Chmiel dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły za pomocą symbolicznego ołówka przepasanego biało-czerwoną wstęgą. Od Dyrekcji, Rady Rodziców, Małego Samorządu Uczniowskiego i rodziców dzieci otrzymały drobne upominki. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem w klasach. |
_ _
{ Babeczki z dyni w grupie Biedronek }
| 9 września dzieci z najmłodszej grupy Biedronki uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. Tym razem uczyły się piec pyszne babeczki dyniowe. Podczas realizacji zajęć "Przedszkolaki poznają nowe smaki" rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty, miały możliwość odmierzania i ważenia składników, porównywania kolorów oraz zapachów. Kiedy już wszystkie składniki znalazły się w misie, każde z dziecko nakładało ciasto na foremkę papierową do muffinek. Było smacznie, zabawnie i bardzo kolorowo. |
_ _
{ Szkolny Rzecznik Praw Ucznia wybrany }
| Pod koniec września w naszej szkole Samorząd Uczniowski przeprowadził wybory na Rzecznika Praw Ucznia. Zgodnie z Regulaminem, Rzecznik jest wybierany spośród pracowników pedagogicznych szkoły. Kadencja Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia trwa jeden rok. W wyniku tajnego, demokratycznego głosowania, w roku szkolnym 2019/2020 Rzecznikiem Praw Ucznia w naszej placówce został ks. Paweł Zubrzycki.
Pamiętajmy, iż Rzecznik zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z przestrzeganiem praw ucznia w szkole. Działania Rzecznika zmierzają do ochrony przed nieodpowiednim, niesprawiedliwym, poniżającym traktowaniem, przemocą, okrucieństwem, demoralizacją czy zaniedbaniem. Uczeń może kontaktować się z Rzecznikiem w celu uzyskania porady bądź wyjaśnienia, a także z prośbą o pomoc w sprawach problematycznych, spornych i nietypowych. Rzecznik prowadzi do mediacji w konfliktach uczeń-nauczyciel oraz uczeń-uczeń.
Poznaliśmy już nasze prawa. Wobec tego, troszczmy się, aby prawa nasze i innych nie były naruszane. Granicą praw i wolności człowieka są prawa i wolność innych, dlatego w kontaktach międzyludzkich wszyscy musimy pamiętać, że "nasze prawa kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa innych".
|
_ _
{ Dzień Tabliczki 2019 }
| Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna.
9. edycja akcji (ŚDTM 2019) odbyła się 4 października 2019 r. a odbywa się od 2011 roku. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia "tabliczkowych" zaległości po wakacjach. Uczniowie już kilka dni przed ŚDTM-em rozpoczęli wielką powtórkę tabliczki mnożenia a tego dnia uczniowie szkół z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu. A czy warto? Ba! Nauka tabliczki mnożenia to dla dzieci zwykle mordęga: nie dość, że trzeba wykuć na pamięć nudne działania matematyczne, to jeszcze potem trzeba je zdać na ocenę. A więc nuda połączona ze stresem, w nauce to najgorsza możliwa rzecz. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia zamienia ją w świetną zabawę, dzięki której tabliczka sama wchodzi do głowy. Czy trzeba lepszej zachęty?
|
_ _
{ Klasy IV i V w Farmie Iluzji i Muzeum Sił Powietrznych }
| W ramach integracji 3 października 2019 czwartoklasiści i piątoklasiści uczestniczyli w wycieczce do Farmy Iluzji (w miejscowości Mościska) i Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Podczas wyjazdu mieliśmy możliwość poznania magii i iluzji optycznych, doświadczyliśmy ciekawego rodzaju złudzeń. Największym zainteresowaniem wśród nas cieszył się Zakręcony Domek, Latająca Chata Tajemnic oraz Lustrzany Labirynt. Skorzystaliśmy również z przeróżnych atrakcji na świeżym powietrzu, a następnie posileni obiadem przejechaliśmy do Dęblina. W Muzeum Sił Powietrznych pan przewodnik przekazał nam wiele ciekawostek z historii lotnictwa, nawiązując też do bombardowania Frampola z 13 września 1939 roku. Oglądaliśmy wojskowe samoloty, a także mieliśmy okazję wejść do prezydenckiego Jak-40 z lat 70. Wróciliśmy bezpiecznie, pełni wrażeń, z wieloma ciekawymi pamiątkami. |
_ _
{ Wycieczka do Lublina }
| Uczniowie klasy VII i VIII w środę 2 października 2019 r. udali się na wycieczkę do Lublina. Po przyjeździe do stolicy województwa lubelskiego spotkali się z przewodnikami, którzy zabrali ich do Państwowego Muzeum na Majdanku, powstałego w 1944 roku na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Poruszali się po nim ścieżką historyczną, która rozpoczyna się przy Pomniku-Bramie, prowadzi wzdłuż zachodniej granicy obozu i kończy się przy Mauzoleum. Z powagą, pamiętając o ofiarach drugiej wojny światowej, zwiedzali zabudowania obozowe, wystawy i ekspozycje plenerowe. Następnie pojechali do Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie zjedli obiad w Karczmie - Skansen i po spotkaniu z miejscowymi przewodnikami rozpoczęli zwiedzanie tego miejsca. Oglądali tam zabytki architektury drewnianej, murowanej i zbiory etnograficzne województwa lubelskiego. Zgromadzone eksponaty przybliżyły uczniom dawne życie wsi, dworów, miasteczek oraz zwyczaje, obrzędy i codzienną pracę ludzi minionej epoki. Ostatnim punktem programu wycieczki był pobyt w Kinie Cinema City w "Felicity" na projekcji filmu "Król Lew". Uczniowie do Frampola powrócili wieczorem. Wiedzę zdobytą na wycieczce wykorzystają między innymi na lekcjach historii i języka polskiego. |
_ _
{ Przestrzegajmy Regulaminu Uczniów }
| Nasze prawa i obowiązki zapisane są w Regulaminie Uczniów opracowanym na podstawie Statutu Szkoły. W poniedziałek, 30 września w naszej szkole odbył się apel, podczas którego przypomniane zostały postanowienia Regulaminu, których wszyscy musimy przestrzegać, aby nie naruszać praw innych oraz tworzyć bezpieczną i przyjazną szkołę. Zapisy Regulaminu wskazują nam też na kulturalne zachowanie i uczą zasad savoir vivre. Pamiętamy, że Regulamin Uczniów to nie tylko obowiązki i zakazy, ale także prawa i przywileje.
Podczas apelu Pani Dyrektor zwróciła uwagę na nowy zapis Regulaminu, dodany po zasięgnięciu opinii Rady Rodziców, obowiązujący od 1 października 2019 roku. Zgodnie z zapisem, obowiązuje całkowity zakaz korzystania z telefonów komórkowych na terenie szkoły. Z telefonu komórkowego w szkole można korzystać jedynie po uzyskaniu zgody nauczyciela np. podczas lekcji do realizacji procesu dydaktycznego.
Podczas apelu Pani Dyrektor położyła również nacisk na strój szkolny i wygląd, który nie powinien wzbudzać kontrowersji. Ubranie nie może zawierać wulgarnych i obraźliwych nadruków, również w językach obcych. Na terenie szkoły obowiązuje zakaz stosowania makijażu, manicure i farbowania włosów. Podczas uroczystości szkolnych, środowiskowych, egzaminów bądź na polecenia dyrektora, wychowawcy lub innego nauczyciela obowiązuje strój galowy. Dla dziewcząt jest to biała bluzka i granatowa, czarna bądź grafitowa spódnica lub długie spodnie, zaś dla chłopców biała koszula i granatowe, czarne lub grafitowe spodnie, ewentualnie garnitur.
Celem zapewnienia nam wszystkim bezpieczeństwa w Regulaminie Uczniów znajduje się również zapis o kategorycznym zakazie biegania i zabaw zagrażających bezpieczeństwu podczas przerw śródlekcyjnych. Jeśli chcemy, aby nasze prawa nie były łamane, musimy wypełniać też nasze obowiązki. Zaniedbywanie obowiązków, zachowania destruktywne, agresywne oraz brak szacunku naruszają prawa innych, dlatego wobec takich zachowań są wyciągane konsekwencje zgodnie z postanowieniami Regulaminu Uczniów.
|
_ _
{ Dzień Chłopaka w klasach I-III }
| Mały Samorząd Uczniowski kolejny raz zorganizował w klasach I-III plebiscyt na Super Chłopaka. Konkurs związany był z przypadającym 30 września Dniem Chłopaka. Dziewczynki z poszczególnych klas przygotowały dla swoich kolegów upominki oraz przeprowadziły zabawne konkursy, aby wybrać super chłopaka. Wręczenie pamiątkowych dyplomów dla zwycięzców nastąpiło w obecności całej małej społeczności. Tytuł SUPER CHŁOPAKA otrzymali: Mikołaj Kusz z klasy Ia, Filip Krasnodębski z klasy Ib, Kacper Dudek z klasy IIa, Miłosz Lipiński z klasy IIb i Kajetan Futyma z klasy III.
Na koniec imprezy wszyscy chłopcy stanęli do wspólnego zdjęcia.
|
_ _
{ Dzień Chłopaka w przedszkolu }
| W tym dniu szczególnym września trzydziestego,
witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Dzień 30 września był dniem pełnym wrażeń, radości i doskonałej zabawy dla wszystkich przedszkolaków, a w szczególności dla wszystkich chłopców, ponieważ tego dnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki złożyły swoim kolegom serdeczne życzenia, zaśpiewały uroczyste "Sto lat" a następnie wręczyły im upominki, które ufundowali rodzice.
A potem przyszedł czas na radosną zabawę, było śpiewanie piosenek oraz wesołe pląsy przy muzyce.
|
_ _
{ Uczcili Dzień Chłopaka }
|

26 września uczniowie klasy VIII z pomocą rodziców zorganizowali imprezę integracyjną z okazji Dnia Chłopaka. Po przejściu nad frampolski zalew uczestniczyli w grach i zabawach, które skończyli wspólnym posiłkiem przy grilowanej kiełbasce. Dziękujemy klubowi sportowemu "Włókniarz" Frampol za udostępnienie obiektów.
|
_ _
Strona 3 z 183 < 1 2 3 4 5 6 > >>