[ Strona Główna ˇ Galeria ˇ SzukajLuty 26 2021 11:08:06 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2020/2021
Kontakt

_ _
{ NAUKA ZDALNA }

TEAMS

Kształcenie na odległość - poradnik

Ochrona danych osobowych a zdalne nauczanie - poradnik uodo

Poradnik - nauczyciele, dyrektorzy

_ _
{ Dla Uczniów }
e-nauczanie
Pasma edukacyjne
ZDALNE LEKCJE

Zadania dla klasy VIII

MEN
OKE Kraków

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ Konkursy }
Terminy
Regulamin
Wymagania
_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Goral, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Cyberprzemoc }
Ważne linki

Artykuł

_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 42
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Mrekiel
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2020

Październik 2019

Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Regionalny Konkurs Czytelniczy klas IV – VI ,,Czy znasz….?” }
| Uczniowie naszej szkoły: Michał Habza, Amelia Nita, Jakub Zdunek z klasy V oraz Weronika Wach z klasy VI b wzięli udział w Regionalnym Konkursie Czytelniczym Czy znasz...? organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu. Adresowano go do uczniów klas IV - VI szkół podstawowych powiatu zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego. Konkurs składał się z dwóch etapów: powiatowego i regionalnego. Uczestnicy rozwiązywali testy on-line w aplikacji Quizizz. Zadaniem każdego uczestnika było samodzielne rozwiązanie testu złożonego z 80 pytań, które zostały przygotowane w oparciu o następujące utwory literackie: Roald Dahl "Charlie i fabryka czekolady", Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi", Marcin Kozioł "Skrzynia Władcy Piorunów", Selma Lagerlöf "Cudowna podróż", Marcin Szczygielski "Za niebieskimi drzwiami".
Etap powiatowy odbył się 7 grudnia, podczas którego wszyscy uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do następnego etapu. 11 grudnia odbył się etap regionalny. Uczestnicy zmierzyli się z bardzo szczegółowymi pytaniami oraz presją czasu. Komisja konkursowa przy wyłonieniu laureatów brała pod uwagę poprawność odpowiedzi i czas jej udzielenia.
Nasza uczennica Weronika Wach zajęła 2 miejsce i zdobyła tytuł Laureata Regionalnego Konkursu Czytelniczego klas IV - VI Czy znasz...?
Wszystkim uczestnikom gratulujemy rozległej wiedzy i życzymy sukcesów w następnych konkursach.
|
_ _
{ KONKURS „ZDROWE, SMACZNE, KOLOROWE – KUPUJĘ … - rozstrzygnięty }
|
Uczennica naszej szkoły Maja Omiotek z klasy III a zajęła III miejsce w konkursie plastycznym pt. "Zdrowe, smaczne, kolorowe - kupuję produkty krajowe" zorganizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Lublinie dla dzieci z województwa lubelskiego.
Maja techniką kolażu w ciekawy sposób przedstawiła tematykę związaną z kształtowaniem i promowaniem patriotycznej postawy konsumenckiej, polegającej na świadomym kupowaniu produktów polskich.
Ze względu na ograniczenia epidemiczne Maja nie odebrała nagrody osobiście w Lublinie, ale bezprzewodowy głośnik trafił do niej pocztą.
Serdecznie gratulujemy!
|
_ _
{ Mikołajki w przedszkolu }
| "Mikołajki mogą być jak z bajki...
Dla każdego!
Dla Tomka, dla Majki,
Dla Agnieszki, dla Piotrka, Łukasza...
Więc uwaga!
Dziś Mikołaj zaprasza!"
/M. Terlikowska/


Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada dzieci z naszego przedszkola pod okiem swoich pań ,,pisały" listy do Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów. Przygotowały niespodzianki - piosenki, wiersze oraz laurki. Wykonywały ciekawe prace plastyczne na których oczywiście królował Mikołaj.
Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Dzieci, w mikołajkowych czapkach już od rana czekały na Jego wizytę.
Zacny gość rozpoczął swoją wizytę od najmłodszych i trzeba też dodać, że dla niektórych dzieci było to pierwsze spotkanie z Mikołajem. Potem odwiedził każdą grupę i wręczył dzieciom prezenty. W podziękowaniu dzieci recytowały, śpiewały i poczęstowały go mleczkiem i ciasteczkiem.
Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.
Wizyta Mikołaja wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie w zorganizowaniu tej przedświątecznej imprezy. Nagrodą dla nas wszystkich na pewno były radosne uśmiechy przedszkolaków.
|
_ _
{ Pamiątki przeszłości w naszej okolicy – podsumowanie }
| Kolejnym przedsięwzięciem w naszej szkole organizowanym przez zespół nauczycieli przedmiotów humanistycznych i p. Krzysztofa Jasińskiego w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta" był konkurs plastyczny Pamiątki przeszłości w naszej okolicy. Ze względu na pandemię nie mogliśmy uczestniczyć w tradycyjnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uczciliśmy więc tę ważną rocznicę w inny sposób - biorąc udział w wyżej wymienionym konkursie. Wielkość i technika pracy była dowolna, np. rysunek, malarstwo, rzeźba, makieta, collage, itp.).
Konkurs cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Inicjatywę podjęło kilkadziesiąt osób i chociaż niektórzy nie mają wielkich zdolności plastycznych, to podjęli się zadania. Powstało ponad 60 prac. Ukazują one miejsca znajdujące się w naszej okolicy upamiętniające odzyskanie niepodległości przez Polskę lub inne ważne wydarzenia historyczne. Nadesłane prace są potwierdzeniem zaangażowania ich autorów i pamięci o przeszłości Naszej Małej Ojczyzny.
|
_ _
{ Dzień Pluszowego Misia }
| Miś pluszowy,
Miś kudłaty,
Biały, czarny
Lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy.


25 listopada wszystkie pluszowe misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku.
W przedszkolu, jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Były zabawy ruchowe, pląsy przy misiowych przebojach, quizy i zgadywanki. Przedszkolaki z każdej grupy wykonały prace plastyczne z misiem w roli głównej. Każdy mógł sobie zrobić zdjęcie w misiowej fotobudce. W tym roku święto pluszowego misia musiało odbyć się bez głównego bohatera. Chociaż przedszkolaki nie mogły przynieść swoich ulubionych pluszaków to bardzo chętnie o nich opowiadały, pokazywały ich fotografie oraz własnoręcznie wykonane przez dzieci portrety przytulanek. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że wspomnienie tego wielkiego misiowego święta na długo pozostawi uśmiech na dziecięcych buziach.
|
_ _
{ Konkurs plastyczny "Wakacje na wsi" }
| Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Urząd Statystyczny w Lublinie pt. "Wakacje na wsi". Jego celem było umożliwienie przedszkolakom zaprezentowania swojego talentu, rozbudzenie ich kreatywności oraz poszerzenie wiedzy na temat statystyki publicznej i Powszechnego Spisu Rolnego 2020.
Wpłynęło 13 prac, spośród których wybrano 5 najciekawszych. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się prace Szymona Kubiny z gr. III, Leny Książek, Zuzanny Błazik i Zuzanny Paluch z gr. IV oraz Anastazji Blicharz z gr. V.
Wszyscy z niecierpliwością czekają na końcowe wyniki konkursu.
Zapraszamy do obejrzenia prac w fotogalerii.
|
_ _
{ By krucha pamięć nie zniszczyła wspomnień. }
|

W pierwszej dekadzie listopada, w ramach akcji: "Szkoła pamięta", na katechezie w klasach 4-8 zostały zrealizowane tematy z cyklu: By krucha pamięć nie zniszczyła wspomnień. Na lekcjach były przeprowadzone pogadanki połączone z prezentacją miejsc pamięci w naszej miejscowości oraz ważnych dat związanych z historią naszej Małej Ojczyzny. Uczniowie wymieniali sposoby wyrażania pamięci o ważnych dla nas wydarzeniach, modlili się za Ojczyznę i poległych w jej obronie żołnierzy. Zwieńczeniem były prace pisemne na temat: "Co mogę zrobić dla mojej Ojczyzny?"
|
_ _
{ „Piękna Nasza Niepodległa” }
| Samorząd Uczniowski w związku z akcją MEN "Szkoła pamięta" zorganizował konkurs dla chętnych uczniów klas IV-VIII pt. "Piękna Nasza Niepodległa". Jego celem było upamiętnienie ważnych wydarzeń, rocznic i postaci historycznych, odświeżenie informacji na temat odzyskania niepodległości przez Polskę. Ponadto konkurs mobilizował do poszukiwania informacji na temat przeszłości Małej Ojczyzny, lokalnego środowiska, miejscowych bohaterów. Przygotowując prezentacje multimedialne, uczniowie rozwijali umiejętności historyczne, informatyczne i polonistyczne.
Do oceniania prac została powołana komisja w składzie: p. Wicedyrektor Teresa Moskwa, p. Maria Małyszek, p. Krzysztof Błaszczak i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Kamila Kiełbasa. Jury brało pod uwagę pomysłowość, ciekawość przekazu, znajomość historii Polski i Małej Ojczyzny, wkład pracy oraz umiejętność korzystania z technologii komputerowej.
Wyniki konkursu prezentują się następująco:
I miejsce: Maciej Oleszek z kl. VII a
II miejsce: Martyna Dyl z kl. VII a
III miejsce: Wiktoria Kaczor z kl. VI b

W swoich pracach szkolni laureaci odnieśli się do naszej pięknej historii, ukazali bohaterów Małej i Dużej Ojczyzny. Przypomnieli nam, że powinniśmy doceniać niepodległość naszego kraju i propagować wielkie czyny Polaków. Prace uczestników konkursu będą udostępnione chętnym uczniom, a także z pewnością zostaną wykorzystane na zajęciach poświęconych Narodowemu Świętu Niepodległości w przyszłym roku szkolnym.
Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych działaniach Samorządu Uczniowskiego!
|
_ _
{ Poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III }
|
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. W materiale zebrano wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość. Przedstawiono także praktyczne porady na temat wczesnego wspomagania rozwoju realizowanego w warunkach domowych. Z poradnika mogą korzystać rodzice oraz nauczyciele uczniów z klas I-III szkoły podstawowej.

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją - Poradnik MEN
|
_ _
{ Konkurs Fotograficzny „Jesień w oczach dziecka” }
| Konkurs Fotograficzny „Jesień w oczach dziecka,” organizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury we Frampolu, kierowany jest do wszystkich chętnych dzieci z gminy Frampol.
Kategorie wiekowe:
1) dzieci do lat 6
2) klasy I - III
3) klasy IV - VIII
Zasady udziału:
- każdy uczestnik przesyła jedno samodzielnie wykonane zdjęcie jesieni (na naszym podwórku, w naszym otoczeniu, w lesie, w parku itd.), które przesyłają na adres: mgok-annaoleszczak@wp.pl (w formie jpg lub pdf)
- w opisie zdjęcia muszą znaleźć się informacje: imię i nazwisko, wiek uczestnika (klasa) oraz szkoła;
- w ZAŁĄCZNIKU przesyłamy zdjęcie lub scan: Oświadczenia rodzica/opiekuna Uczestnika Konkursu wraz z informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
Zasady oceniania:
Oceny zgłoszonych prac dokona powołana Komisja Konkursowa. Laureaci Konkursu zostaną powiadomieni o przyznaniu nagród telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a jego praca weźmie udział w wystawie pokonkursowej.
Przedłużono termin zgłoszeń - do 22 listopada 2020 r. .

Czytaj więcej - szczegółowe informacje oraz oświadczenia do pobrania na stronie internetowej MGOK
|
_ _
{ Szkoła pamięta }
| Uczniowie klasy VIII a we wtorek 10 listopada aktywnie włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta", której celem jest organizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Listopad to miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy o bliskich zmarłych, a także o tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę. Pamiętając o naszych bohaterach, szczególnie tych , którzy zasłużyli się dla naszej Małej Ojczyzny delegacja uczniów klasy wraz z wychowawcą zapaliła znicze przy Pomniku Niepodległości, a następnie na mogiłach żołnierskich. Uczennice Natalia Portka i Justyna Marzec nie zapomniały również o nauczycielach spoczywających ma miejscowym cmentarzu. Natomiast na zajęciach z wychowawcą i lekcji historii przeprowadzone zostały pogadanki na temat okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę oraz wybitnych postaci, które miały ogromne zasługi dla Polski. Przypomniane zostały także polskie symbole narodowe w ramach akcji "Szanuj, kochaj, chroń". Szczególnie wzruszającym momentem była recytacja patriotycznych utworów przygotowana przez Kamilę Kiełbasę. Ku pamięci naszych bohaterów narodowych uczniowie klasy VI b na lekcji języka polskiego również recytowali wybrane utwory poetyckie. Większość z nich poświęcona była Ojczyźnie i Józefowi Piłsudskiemu. |
_ _
Strona 3 z 199 < 1 2 3 4 5 6 > >>