[ Strona Główna ˇ GaleriaMarzec 20 2019 12:56:06 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2018/2019

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Tomasz Nowakowski.
e-mail: iod@rodokontakt.pl

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 34
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Krystyna
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Apel podsumowujący pracę uczniów w I półroczu }
| Dnia 1 lutego na hali widowiskowo-sportowej odbył się apel podsumowujący pracę uczniów w I półroczu roku szkolnego 2018/2019. Pani Dyrektor Elżbieta Chmiel przedstawiła obecnym wyniki klasyfikacji śródrocznej. Uczniowie zapoznali się z zestawieniem średnich klasowych wyników w nauce i frekwencji. W minionym półroczu w szkole podstawowej najwyższą średnią ocen osiągnęła klasa V a. Klasa V a też uzyskała najwyższą frekwencję w szkole. Najwyższą średnią ocen w gimnazjum uzyskała natomiast klasa III c. We władaniu tych zespołów klasowych w dalszym ciągu pozostały przechodnie Puchary Najlepszej Klasy. Ponadto wielu uczniów zostało wyróżnionych za najwyższe średnie ocen, 100% frekwencję oraz sukcesy w konkursach i zawodach.
Na forum szkolnym także wręczono dyplomy i nagrody za konkursy: "Bezpiecznie w sieci" organizowanym przez Samorząd Uczniowski, międzyklasowy konkurs na zbiórkę korków plastikowych, konkurs na ekologiczną ozdobę świąteczną oraz nagrody za rozwiązaną krzyżówkę w gazetce szkolnej "Co w szkole piszczy".
Przed nami drugie półrocze wytężonej pracy i starań, by uzyskać jeszcze wyższe wyniki na świadectwie szkolnym.
|
_ _
{ Pasowanie na czytelnika }
| Kto czyta - jest bogaty, bo dużo wie i umie! - takie hasło przyświecało uroczystości pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy: Ia i Ib. Uroczystość czytelnicza należy do stałego kalendarza imprez szkolnych i odbyła się 31 stycznia 2019 r. Żeby przybliżyć świat bajek i baśni starsi koledzy z klasy II pod kierunkiem wychowawczyni p. Iwony Czajkowskiej - Oleszek przygotowali przedstawienie pt: ,,Piraci na Książkolandii". Piraci zaproponowali dzieciom, że zabiorą ich na Wyspę Książkolandię, co w języku ludzi oznacza bibliotekę. Rzucili dzieciom linę, a potem w zaczarowanym świecie na zaczarowanej wyspie dzieci spotkały się z bohaterami książek: Czerwonym Kapturkiem, Kopciuszkiem, Dobrą Wróżką, Królewną Śnieżką i Krasnoludkami, Czarownicą, Dziewczynką z zapałkami oraz Neptunem.
Przedstawienie było zachętą do czytania książek i do częstego odwiedzania szkolnej biblioteki. Piraci zajrzeli do skrzyni ze skarbem i głośno oznajmili, że "kto czyta ten jest bogaty, bo dużo wie i umie". Poprzez wesołe piosenki starsi uczniowie zachęcali i przekonywali młodszych uczniów, że czytanie książek jest ogromną wartością i że nie można się przy tym nudzić. Pierwszoklasiści poprawnie odgadli wszystkie zagadki zadawane przez Dobrą Wróżkę i tym samym udowodnili, że są gotowi, aby stać się czytelnikami szkolnej biblioteki. Następnie poznali prośby książki, wygłoszone przez książki ze szkolnej biblioteki. Prośby te przypomniały dzieciom o tym, jak należy dbać o książki.
Następnie pierwszoklasiści w obecności dyrekcji szkoły: p. Elżbiety Chmiel, nauczycieli, uczniów i rodziców uroczyście przyrzekali, że będą kochać i szanować książki. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała p. Maria Małyszek. Na pamiątkę tej uroczystości uczniowie klas pierwszych otrzymali z rąk p. dyrektor Elżbiety Chmiel pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Pierwszoklasiści otrzymali również zakładki z prośbami książki wykonane przez uczniów klas czwartych.
Tak zakończyło się nasze spotkanie z książką. Życzymy wam wspaniałych przygód w świecie książek i zapraszamy serdecznie do biblioteki szkolnej.
|
_ _
{ Obejrzeliśmy „Balladynę". }
| "Balladyna" to tytuł drugiego spektaklu, który najstarsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli w ostatnim czasie w Biłgorajskim Centrum Kultury. Sztuka pozwoliła przypomnieć sobie dramat Juliusza Słowackiego o takim samym tytule, który znajduje się wykazie lektur obowiązkowych dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Postacie bohaterów wykreowane przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu z pewnością poszerzyły horyzonty wyobraźni widzów, którzy, w dziele nietracącym na swej aktualności, odnaleźli humor, magię, ale też patriotyzm. Taka lekcja w teatrze na pewno jest wskazaną "powtórką" przed egzaminem gimnazjalnym i egzaminem ósmoklasisty z języka polskiego. |
_ _
{ Program z narciarstwa zjazdowego. }
| Wraz z zimą przyszła niespodzianka dla uczniów naszej szkoły zwolenników narciarstwa. Szkolony Klub Sportowy Młodzik działający przy naszej szkole, również jak w roku ubiegłym po złożeniu wniosku otrzymał dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki na zajęcia sportowe dla uczniów - Upowszechnianie sportów zimowych - narciarstwo zjazdowe. Kwota jest mniejsza niż w roku ubiegłym, ale dzięki życzliwości Gminy Frampol, która dofinansowuje zajęcia oraz firmie "Model", która zakupiła sprzęt narciarski grupa ponad 80 uczniów z terenu Gminy Frampol pobiera bezpłatnie naukę jazdy na nartach pod okiem instruktorów na stoku w Chrzanowie. W większości dzieci korzystają ze sprzętu szkolnego tj. nart, butów i kasków. Zajęcia ruszyły 21 stycznia. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają dzieciom spędzić zdrowo i aktywnie czas wolny!! |
_ _
{ Karnawał w pełni! – Choinka Szkolna 2019 }
| Jak co roku, tak i w tym karnawale z niecierpliwością oczekiwaliśmy noworocznej zabawy choinkowej. Odbyła się ona w sobotę, 26 stycznia. Jako pierwsi, bo o godzinie 13.00, "choinkę" rozpoczęli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Na godzinę 16.00 dotarli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej, którzy bawili się do godziny 20.00. Natomiast klasy VII-VIII i gimnazjaliści tradycyjnie parkiet zajmowali w godzinach 17.00-21.00. W tym dniu szkoła rozbrzmiewała różnorodnymi piosenkami. Panował klimat zabawy i radości.
Nową atrakcją choinki była fotobudka. Pod opieką pana fotografa i wychowawców robiliśmy pamiątkowe zdjęcia z naszymi koleżankami i kolegami. Do każdego ujęcia nakładaliśmy na siebie różne ciekawe gadżety, błyszczące okulary, modne kapelusze czy kolorowe peruki. Zdjęcia wykonane w formie zakładki do książki z pewnością będą świetnym upamiętnieniem tegorocznej imprezy noworocznej.
W organizację choinki bardzo włączyli się też nasi rodzice, pilnowali porządku i przygotowywali poczęstunek, za co na ich ręce składamy serdeczne podziękowania!
Zaś my, wytańczeni, z pamiątkowym zdjęciem, po wykosztowaniu smakołyków bezpiecznie wróciliśmy do domów. Napełniliśmy się pozytywną energią na kolejne dwa tygodnie nauki już II półrocza. Potem czekają nas zasłużone ferie zimowe :)
|
_ _
{ Spektakl "Dziady II" w Biłgorajskim Centrum Kultury }
| Uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej w czwartek 24 stycznia wybrali się do Biłgorajskiego Centrum Kultury na spektakl "Dziady cz. II" zrealizowany w oparciu o dramat Adama Mickiewicza pod tym samym tytułem. Aktorzy Teatru Artenes z Wrocławia w bardzo ciekawy sposób przybliżyli postać poety i ukazali obrzęd dziadów, do którego nawiązuje nasz wieszcz narodowy. Prawdy moralne przekazywane przez trzy kategorie duchów na pewno długo zostaną w pamięci uczniów, dzięki świetnej grze aktorów, efektom świetlnym i dźwiękowym. Oglądana sztuka wywarła na młodych widzach duże wrażenie i pomogła zrozumieć świat przedstawiony w lekturze. |
_ _
{ Babcia z dziadkiem dziś świętują… }
| Kochamy nasze babcie
i dziadków też kochamy
W dniu babci i w dniu dziadka
Życzenia im składamy
Niech dziadek i babcia
Tak nam długo żyją
Póki komar i mucha
Morza nie wypiją
A ty mucho, ty komarze
Pijcie wodę powoli
Niech się babcia i dziadek nażyją dowoli!


W czwartkowe popołudnie 24 stycznia hala widowiskowo-sportowa naszej szkoły wypełniła się po brzegi gośćmi, którzy przybyli na uroczystość Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu. Na początek Pani Dyrektor przywitała wszystkie Babcie i Dziadków, składając przy tym najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Następnie przedszkolaki przedstawiły program artystyczny. W trakcie występów dzieci pokazały swoje umiejętności muzyczne, aktorskie, taneczne oraz recytatorskie. Dumni Dziadkowie ze wzruszeniem i łezką w oku podziwiali występy swoich wnucząt, a przedszkolaki odważnie i bez tremy prezentowały swoje umiejętności. Na koniec spotkania dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Ten wyjątkowy Dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy Babciom i Dziadkom za przybycie.
|
_ _
{ Bądź EKO czyli ekologia na co dzień }
| Uczniowie naszej szkoły chętnie przystąpili do konkursu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Biłgoraju pod nazwą Jestem przyjacielem przyrody Bądź EKO czyli ekologia na co dzień z okazji 25 jubileuszowej Akcji Sprzątanie Świata- Polska 2018. Na przygotowanych plakatach młodzi ekolodzy zamieścili zredagowane hasło promujące ochronę środowiska oraz ilustrację do niego. Komisja konkursowa powołana przez organizatora nagrodziła przygotowane prace. Najpiękniejszą przygotowała Julia Mazur -uczennica klasy III c gimnazjum. Ponadto wyróżniono: Patryka Malca i Nikolę Podymną uczniów klasy VII, Izabelę Czajka, Zuzannę Futyma, Malwinę Białas uczennice klasy IV a oraz Amelię Kulę z klasy IV b.
Szkolne Koło Ekologiczne serdecznie gratuluje i życzy dalszych sukcesów w działalności na rzecz ochrony przyrody.
|
_ _
{ Dzień Babci i Dziadka }
| Święto swoich Babć i Dziadków uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczcili 22 stycznia 2019 r. Uroczyste spotkanie odbyło się na hali widowiskowo-sportowej naszej szkoły. Dzieci powitały licznie przybyłych gości i zaczęły swoje występy od zaśpiewania i zagrania kolęd - wspomnienie ciepłych, rodzinnych świąt. Potem poszczególne klasy zaprezentowały przygotowane części artystyczne. Wzruszające wiersze, humorystyczne scenki, tematyczne piosenki i kolorowe tańce wywoływały na twarzach Babć i Dziadków uśmiech, radość a nawet łzy. Każdy z gości mógł obejrzeć występ swojej wnuczki i swojego wnuczka. Na zakończenie wszyscy uczniowie ze szczególnym, radosnym uczuciem zaśpiewali piosenkę pt. Niech nam żyją nasze babcie i dziadkowie. Po niej do życzeń płynących z serc dziecięcych dołączyła swoje dyrektor szkoły pani Elżbieta Chmiel. Uroczystość zakończyła się wręczeniem Babciom i Dziadziusiom samodzielnie wykonanych upominków. |
_ _
{ Ach co to był za bal... }
| Wreszcie nadszedł długo oczekiwany dzień 17 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Sala gimnastyczna ozdobiona kolorowymi balonami i serpentynami zamieniła w salę balową.Bajkowe przebrania uczestników balu sprawiły, że na parkiecie zagościli: kowboje, strażak i policjant,księżniczki, kotki, motylki oraz inni wspaniali goście. W ten wyjątkowy dzień zaprosiliśmy do prowadzenia balu Animatorów z Fabryki Kreatywności z Rzeszowa. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w różnych zabawach. Największą atrakcją było malowanie buziek, ozdoby z kolorowych balonów oraz wizyta św. Mikołaja i oczywiście prezenty. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu poczęstunku oraz pięknych balowych strojów,a dzieciom za wspólną zabawę.Kolejny bal dopiero za rok... |
_ _
{ Fryzjerka z wizytą u 4 latków }
| W przeddzień balu karnawałowego w grupie Leśnych Duszków i Misiaczków odbyło się ciekawe spotkanie z fryzjerką panią Ireną, mamą Kasi Kulanin. Pani Irenka opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy i urządziła dzieciom niemały pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo emocji. Ponadto zaprezentowała atrybuty fryzjera: pelerynę, różnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki, suszarkę, prostownicę, lokówkę, karbownicę i wiele innych. Następnie zaproponowała wykonanie wymyślnych fryzur chętnym dzieciom. Okazało się, że wszyscy chcieli bez żadnego lęku skorzystać z fachowej stylizacji włosów. Największym zainteresowaniem wśród chłopców cieszył się tzw. "irokez", natomiast wśród dziewczynek zapanowało istne szaleństwo: warkocze, koki, lakier z brokatem. Każda dziewczynka miała inną fryzurę. Po tak wspaniałym spotkaniu, każdy na pewno z chęcią będzie chodził do fryzjera. Serdecznie dziękujemy Pani Irenie za przybycie i bardzo ciekawe zajęcie. Życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej. |
_ _
Strona 3 z 172 < 1 2 3 4 5 6 > >>