[ Strona Główna ˇ GaleriaMarzec 18 2018 23:57:13 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2017/2018

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 31
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ElKa
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ W poszukiwaniu ulubionej baśni }
|
W piątek 16 lutego 2018 r. Leśne Duszki wybrały się do Biblioteki Publicznej we Frampolu na spotkanie poświęcone baśniom i bajkom. Panie bibliotekarki przygotowały bardzo ciekawe zajęcia. Dzieci w skupieniu wysłuchały pięknej baśni Janiny Porazińskiej pt. "Szewczyk Dratewka", a we wspólnej rozmowie odkryły najważniejsze przesłanie płynące z jej treści - zawsze warto pomagać innym. Chętnie oglądały kolorowe bajki i malowały baśniowe postacie. Niektóre z dzieci chciały już wypożyczać książki do domu. Spotkanie bardzo podobało się przedszkolakom, a Panie bibliotekarki zapraszały do współpracy i korzystania ze zbiorów biblioteki dla dzieci.
|
_ _
{ Ferie na sportowo }
| Grupa 23 uczniów z klas II-VII naszej szkoły przebywała w dniach 3.02. - 9.02.2018 r. wraz z dziećmi i młodzieżą z Biłgoraja i Zwierzyńca na obozie narciarstwa zjazdowego w Zakopanem. To były intensywnie i atrakcyjnie spędzone dni. Ćwiczyliśmy narciarstwo na wielu stokach Zakopanego, Białki Tatrzańskiej i Jurgowa. Jeden dzień spędziliśmy na Słowacji w Bachledowej Dolinie. Oprócz sportu były zajęcia integracyjne w Parku Wodnym, Kręgielni oraz kinie. Nie zapomnieliśmy też o Krupówkach, gdzie każdy mógł "pozbyć" się pieniędzy w odrobinie szaleństwa na góralskie wyroby, często prosto z Chin. Cali i zdrowi wróciliśmy do domu, a czy wypoczęci? Czas pokaże! |
_ _
{ WYNIKI KLASYFIKACJI ŚRÓDROCZNEJ }
| Ferie zimowe już minęły, pora zatem wrócić do szkolnej rzeczywistości. Aby uczniowie mieli lepszy obraz swoich indywidualnych i zespołowych osiągnięć w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018, Pani Dyrektor Elżbieta Chmiel przedstawiła im wyniki klasyfikacji śródrocznej. Podczas apeli zorganizowanych 15 lutego uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda zestawienie średnich klasowych wyników w nauce i frekwencji. W tym półroczu najwyższe średnie ocen osiągnęły: klasa IV a w szkole podstawowej oraz klasa II c w gimnazjum i to te zespoły otrzymały przechodnie Puchary Najlepszej Klasy. Niektórzy uczniowie mieli osobiste powody do dumy, ponieważ zostali wyróżnieni za najwyższe średnie ocen, najwyższe frekwencje indywidualne oraz sukcesy w konkursach i zawodach. Następnie wszystkim uczniom zostały przypomniane informacje na temat zmian zachodzących w szkolnictwie w związku z reformą oświaty, która zaczęła się 1 września 2017 roku oraz zasady właściwego i bezpiecznego zachowania w szkole. Pół roku szkolnego już za nami, a więc należy zadbać, aby wyniki na świadectwie były jeszcze wyższe.

Klasyfikacja śródroczna 2017-2018 Szkoła Podstawowa

Klasyfikacja śródroczna 2017-2018 Gimnazjum

|
_ _
{ Podsumowanie konkursów o tematyce żywieniowej }
| W bieżącym roku szkolnym w klasach I - V szkoły podstawowej realizowany jest ,,Program dla szkół", który wprowadzony został przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Jego celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci oraz zwiększenie udziału owoców i warzyw, mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie. Uczniowie w I półroczu przez 10 tygodni otrzymywali owoce, warzywa, jogurty, kefiry i mleko. Oprócz tego w szkole prowadzone były, w klasach objętych programem, inne działania edukacyjne na temat zdrowego odżywiania. Wychowawcy klas IV - V wraz z nauczycielem plastyki w grudniu i styczniu zorganizowali dwa konkursy plastyczne, których celem było propagowanie zdrowego odżywiania. Czwartoklasiści i piątoklasiści wykonali różnymi technikami wiele pięknych prac.
W konkursie ,,Jedz zdrowo i kolorowo..." I miejsce zajęła Wiktoria Pawlos z kl. IV a, II miejsce - Aleksandra Kwiatkowska z kl. IV b i III miejsce - Julia Kuraś z kl. IV b. Natomiast zwycięzcami konkursu pod hasłem ,,Pij dużo mleka, a zdrowie na Ciebie czeka!" zostali: Jakub Boguszewski z kl. IV b - I miejsce, Kamila Kiełbasa z kl. V - II miejsce, Maja Kiełbasa z kl. IV a - III miejsce. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy ciekawych pomysłów na swoje prace i dziękujemy za udział.
|
_ _
{ Miłość zaczyna się od przedszkola-Walentynki w przedszkolu }
| "W dniu świętego Walentego
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć,
bo dziś nadszedł dzień miłości."

14 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Walentynki.

Tego dnia we wszystkich grupach odbyły się zajęcia na temat miłości,przyjaźni i ich okazywania.
Przedszkolaki otwarcie okazywały radość i sympatię w stosunku do innych wychodząc na rynek miasteczka i wręczając przechodniom serca,odwiedziły również Urząd Miejski i pana burmistrza mgr inż. Tadeusza Niedźwieckiego życząc miłego dnia.To był naprawdę udany dzień i wspaniała okazja do rozwijania u dzieci poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, nawiązywania kontaktów interpersonalnych,oraz okazywania życzliwości, akceptacji i tolerancji innym osobom.

Leśne Duszki również włączyły się w obchody Dnia Św. Walentego - patrona miłości i życzliwości. Przygotowały dla wszystkich osób, które swoją pracą wspierają i pomagają im w przedszkolu walentynkowe serduszka. Wśród obdarowanych znaleźli się: Panie dyrektorki i nauczycielki, Pani bibliotekarka i opiekunka z autobusu, pracownicy kuchni i obsługi, a nawet kierowca. Cieszyli się obdarowani i dzieci, które w ten sposób mogły podziękować za okazywaną im na co dzień dobroć i pomoc. Dzień św. Walentego stał się dobrą okazją do kształtowania postaw wdzięczności i życzliwości.
|
_ _
{ Szkolna Poczta Walentynkowa }
| "Dzień Świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają,
Że chcą kochać i kochają!"

22 stycznia w bibliotece szkolnej pojawiła się tajemnicza skrzynka z serduszkami. Można było do niej wrzucać kartki walentynkowe i przesyłać w ten sposób wyrazy sympatii i przyjaźni ulubionej koleżance, koledze a nawet ulubionej Pani czy Panu. W środę 14 lutego korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów. Wszystkie kartki były kolorowe i starannie przygotowane. Uśmiechów i radości tego dnia było wiele. Cieszyli się obdarowani i nasi listonosze roznoszący wyrazy sympatii do adresatów. Najwięcej walentynek trafiło do najmłodszych klas.
Szkolną Pocztę Walentynkową zorganizowała biblioteka szkolna z Samorządem Uczniowskim.
|
_ _
{ Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu }
| Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze
Wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!

Dnia 26 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka połączona z Jasełkami.Piękne scenografie i kolorowe stroje sprawiły, że dziadkowie z zainteresowaniem słuchali małych aktorów.Była: Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały znane kolędy. Na koniec przedstawienia dzieci złożyły życzenia swoim Kochanym Dziadkom, zaśpiewały 100 lat i wręczyły upominki.
|
_ _
{ Teatrzyk przedszkolaków }
|
Dnia 23 stycznia 2018 roku dzieci z naszego przedszkola obejrzały teatrzyk pt. "Rubinowy Książę" z repertuaru Teatru pod Jabłonią. Jest to opowieść o arabskiej księżniczce Jasminie, która przez nieposkromioną ciekawość utraciła swojego księcia. Na weselu Księcia z Księżniczką wspólnie z aktorami bawiły się przebrane dzieci, tańcząc arabski taniec.
Maluchy podziękowały aktorom za wspaniałą bajkę gromkimi brawami.
|
_ _
{ Ruszył Program z narciarstwa! }
| Przyszła zima, a wraz z nią niespodzianka dla uczniów naszej szkoły zwolenników narciarstwa. Szkolny Klub Sportowy "Młodzik" działający przy naszej szkole, po złożeniu wniosku otrzymał dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki na zajęcia sportowe dla uczniów "Upowszechnianie sportów zimowych - narciarstwo zjazdowe". Również zajęcia dofinansowuje Gmina Frampol i dzięki temu grupa około 50 uczniów z terenu Gminy Frampol korzysta bezpłatnie z nauki jazdy na nartach pod okiem instruktorów na stoku w Chrzanowie. W większości dzieci korzystają ze sprzętu szkolnego tj. nart, butów i kasków. Zajęcia ruszyły 17 stycznia wraz z otwarciem ośrodka narciarskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają dzieciom spędzić zdrowo i aktywnie czas wolny!! |
_ _
{ Otwieramy nasze serca }
| Każdego roku nasza szkoła przyłącza się do ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza". Jej głównym celem jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną - w domach dziecka lub rodzinach zastępczych. Celem pośrednim jest pokazanie uczniom, jak wielką siłę stanowi niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Odpowiedzialnymi za przeprowadzenie zbiórki było Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Drużyną Harcerską. W tej edycji udało nam się zebrać ponad 30 kg drobnych monet i uzyskać rekordową (w naszej szkole) sumę 486,28 zł.
Dziękujemy wszystkim za wielkie zaangażowanie w zbiórkę i ofiarność!
|
_ _
{ Wycieczka do Lublina }
| Uczniowie klas IV pod opieką wychowawczyń i rodziców 18 stycznia 2018 r. udali się do Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie na spektakl w reżyserii Piotra Ratajczaka pt. Sposób na Alcybiadesa, który jest adaptacją lektury Edmunda Niziurskiego. Widzowie z zapartym tchem oglądali bardzo dynamiczne przedstawienie, którego akcja została przeniesiona przez twórców sztuki z Warszawy w latach sześćdziesiątych do współczesnej lubelskiej szkoły. Świetna gra aktorów, ciekawe wykorzystanie światła i dźwięku robiło na wszystkich niesamowite wrażenie.
Po wielkich emocjach w teatrze i posiłku w Mc Donaldzie czwartoklasiści zwiedzali Państwowe Muzeum na Zamku Lubelskim. Dzięki wspaniałym przewodnikom mieli okazję poznać przeszłość Lubelszczyzny od czasów, gdy na naszych terenach były lodowce i pierwsi osadnicy, po czasy królów Piastów. Z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w tej pięknej lekcji historii i chętnie poznaliby dalsze tajemnice przeszłości regionu.
Pełni wrażeń, ze wzbogaconą wiedzą, zadowoleni uczestnicy wycieczki po południu wrócili do Frampola.
|
_ _
Strona 3 z 153 < 1 2 3 4 5 6 > >>