[ Strona Główna ˇ GaleriaGrudzień 16 2017 00:37:39 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2017/2018

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 29
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: TomaszW
_ _
{ 99. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ }
| Mieszkańcy naszej gminy mieli możliwość świętowania z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości, uczestnicząc w uroczystości środowiskowej, której główna część odbyła się na hali widowiskowo - sportowej.
Podobnie jak w poprzednich latach, obchody Święta Niepodległości rozpoczęto od zbiórki przed budynkiem Urzędu Miejskiego we Frampolu i przemarszu ulicami miasta oraz złożenia wieńców przed Pomnikiem Niepodległości, przy którym trzymali wartę harcerze z naszej szkoły.
Następnie po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym p.w. św. Jana Nepomucena we Frampolu uczestnicy uroczystości przybyli do szkoły, gdzie odbył się uroczysty koncert okolicznościowy. Zebrani mogli wsłuchać się w polskie pieśni patriotyczne w wykonaniu gminnej orkiestry dętej, chórku "Frampolskie Nutki" i chóru "Millennium", a także występującego gościnnie zespołu wokalno - instrumentalnego "Zawierucha" z Biłgoraja.
Historię tragicznych dla Polaków wydarzeń przybliżyli uczniowie naszej szkoły, prezentując część artystyczną pod hasłem: "Z krzyżem i szablą ginęli, by Polacy nie zapomnieli..." . Na tle codziennego życia współczesnej rodziny została przedstawiona historia sprzed 99 lat: kolejne rozbiory, powstania narodowe i wreszcie wydarzenia z 1918 roku. Nie zapomniano również o dokonaniach Marszałka Józefa Piłsudskiego - patrona naszej szkoły podstawowej, który wniósł ogromne zasługi w odzyskanie niepodległości przez Polskę. Okolicznościowy koncert zakończył występ dziecięcych grup tanecznych "Twist" działających przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury we Frampolu.
|
_ _
{ "Frampolskie Nutki” i "Millennium" Laureatami Festiwalu! }
| Miło nam ogłosić, że nasz szkolny Chórek "Frampolskie Nutki" debiutujący w nowym, poszerzonym składzie, oraz Chór "Millennium", zostali Laureatami XXII Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Legionowej Biłgoraj 2017, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju.
Festiwal odbył się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Jak co roku cieszył się on dużą popularnością we wszystkich kategoriach wiekowych (szkoła podstawowa, klasy siódme i gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne). W pierwszej kategorii wystąpiło aż siedemnaście podmiotów wykonawczych.
Nutki wystąpiły w kategorii- szkoły podstawowe. Nasi najmłodsi artyści wykonali dwie pieśni: "Idą leśni" oraz "Pieśń o Wodzu miłym", poświęconą Patronowi naszej szkoły - Józefowi Piłsudskiemu.
W tej samej kategorii, naszą placówkę zaprezentowała debiutująca na festiwalu solistka - uczennica klasy IV a - Wiktoria Pawlos. Wykonała ona dwie pieśni w oryginalnej aranżacji: "Biały krzyż" i "Jedenasty listopada". Chór "Millennium" wystąpił w kategorii wiekowej drugiej - klasy siódme i gimnazja. Chórzyści wykonali dwie pieśni: "Piechota" oraz "Pierwsza kadrowa".
Zarówno "Frampolskie Nutki" jak i "Millennium" uzyskały tytuł Laureata Festiwalu oraz nominację do Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej - Ludowej i Tańca Ludowego w Warce, który odbędzie się wiosną 2018 roku. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na stronie Nowej Gazety Biłgorajskiej oraz bilgorajska.pl
|
_ _
{ Krasnoludki o zdrowie dbają i do przychodni wyruszają }
| 8 listopada 2017 r. grupa Krasnoludków w ramach realizacji tematyki "Jesienią dbamy o zdrowie" gościła w Przychodni "Nasze Zdrowie". Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały opowieści pielęgniarki p. Marii Jasielskiej, która opowiedziała o pracy w przychodni. Mogły także zwiedzić gabinety: zabiegowy, lekarski, diagnostyczny, zobaczyć sprzęt medyczny służący do wykonywania różnego rodzaju zabiegów. Poznały specyfikę pracy lekarzy i pielęgniarek. Miały możliwość spotkać się z panią foniatrą, wykonującą badanie słuchu audiometrem. Ponadto przypomniały sobie zasady zachowania podczas badania i oczekiwania w kolejce.
Na koniec wszyscy otrzymali kolorowanki i odznaki "dzielny pacjent" oraz słodki upominek. Dzięki wizycie w przychodni dzieci miały szansę przezwyciężyć uczucie lęku przed personelem medycznym, a także wzbogacić słownictwo związane z przychodnią lekarską. Krasnoludki dziękują całemu personelowi za możliwość zwiedzenia przychodni.
|
_ _
{ Spotkanie ze strażakiem }
| W dniu 7 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze strażakiem mł. bryg. Pawłem Rawskim z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju, który przyjechał w towarzystwie Pana Jacka Harafa, Asystenta Biura Poselskiego Posła Piotra Olszówki. Goście w interesujący sposób zaprezentowali strój strażaka-ratownika oraz urządzenia używane w trakcie akcji ratowniczej. Przeprowadzili z przedszkolakami rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i w przedszkolu. W trakcie dyskusji panowała miła atmosfera. Dzieci chętnie zabierały głos. Przedstawiły numery alarmowe do straży pożarnej oraz omawiały tematy związane z zagrożeniem pożarem i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami. Pan strażak przedstawił zasady postępowania w wypadku zagrożenia. Na zakończenie dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki. Każdy przedszkolak otrzymał odblask, który powinien nosić po zmroku, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.
Bardzo dziękujemy za interesujące spotkanie.
|
_ _
{ Leśne Duszki z wizytą w Urzędzie Miejskim }
| Czwartek 9 listopada 2017 r. był wyjątkowym dniem dla dzieci z grupy Leśne Duszki. Dzieci miały okazje zwiedzić Urząd Miejski we Frampolu, porozmawiać z pracownikami, dowiedzieć się co to są podatki, jak i kto może otrzymać dowód osobisty, czym zajmuje się skarbnik gminy. Najciekawszym punktem wycieczki było spotkanie z Burmistrzem Frampola,Tadeuszem Niedźwieckim. Pan Burmistrz nie tylko opowiadał dzieciom o swojej pracy, ale pozwolił zająć fotel tym, którzy chcieliby go zastąpić. W gabinecie Pana Burmistrza czekały również na dzieci wspaniałe niespodzianki: maskotki i słodycze.
Dzieci zaprosiły Pana Burmistrza do przedszkola na wspólne czytanie bajek, a na pamiątkę spotkania wręczyły wykonaną przez siebie mapę Polski i herb Frampola. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za wielką życzliwość, a Skarbnikowi Gminy, Panu Tomaszowi Kurasiewiczowi, tacie Oli, za zorganizowanie spotkania.
|
_ _
{ Dzień Postaci z Bajek }
| W dniu 7 listopada Mały Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Postaci z Bajek dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Od rana na szkolnych korytarzach można było spotkać księżniczki, królewny, wróżki, Elzy, Czerwonych Kapturków, policjantów, strażaków, piratów i wielu innych bajkowych bohaterów. Podczas wspólnego spotkania była okazja do zaprezentowania dziecięcych przebrań i przypomnienia sobie ulubionych bajek i baśni. Odbył się także turniej z ich znajomości, zabawy ruchowe i tańce przy muzyce pochodzącej z bajek. Dzień Postaci z Bajek był okazją do wspólnej zabawy, rozwijania zainteresowań książką, szczególnie tą, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. |
_ _
{ Zebranie z Rodzicami }
| W dniu 16 listopada 2017 r. (czwartek) o godz.15.30 odbędzie się zebranie z Rodzicami.

Plan spotkania:
1. Zebranie ogólne na HALI:
- Prelekcja psychologa - "Granice i konsekwencja w procesie wychowania."
- Pogadanka szkolnego mentora bezpieczeństwa cyfrowego - "Zagrożenia i ryzyko związane z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych."
2. Spotkania z wychowawcami w klasach - śródokresowa analiza wyników nauczania i zachowania.
3. Indywidualne konsultacje dla rodziców - nauczyciele przedmiotów.
|
_ _
{ Warty harcerzy 1 i 2 listopada }
| Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dni, w których odwiedzamy cmentarze, pochylamy się nad grobami naszych bliskich, modlimy się za nich i ich wspominamy. Harcerze z drużyny działającej przy Samorządowym Zespole Szkolnym we Frampolu w dniach 1 i 2 listopada nie zapomnieli o poległych za naszą Ojczyznę żołnierzach. Honorowe warty zaciągnęli przy Grobie Nieznanego Żołnierza na miejscowym cmentarzu. W dniach zadumy i pamięci o zmarłych oddali im należną cześć . W ciszy i spokoju zapalali znicze, modlili się. Dzień wcześniej uporządkowali żołnierskie mogiły . Pracowali z dużym zaangażowaniem i poczuciem patriotycznego obowiązku. 1 i 2 listopada warty honorowe w czasie Mszy świętych odprawianych w intencji zmarłych pełnili: Julia Komornik, Kamila Kiełbasa, Natalia Portka, Justyna Marzec, Julia Szczepanik, Wiktoria Oleszek, Oliwia Iwanowicz, Bartłomiej Oleszek i Jakub Zbroński ze szkoły podstawowej oraz Anna Saj, Gabriela Szczęch, Piotr Branewski i Bartłomiej Dyjach z gimnazjum. |
_ _
{ Co wiemy o bieganiu... }
| Drugoklasiści szkoły podstawowej 31 października 2017 r. poszerzyli swoją wiedzę na temat królowej sportu - lekkiej atletyki. Uczniów odwiedził tata Kuby - pan Michał Zdunek. Jego hobby to biegi długodystansowe i właśnie swoją pasją dzielił się z młodymi słuchaczami. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadań o biegach, poznawały strój sportowy biegacza i oglądały tematyczne filmiki. Mogły wykazać się zdobytą wiedzą podczas testu i bieżących pytań. Nie zabrakło także praktyki. Na sali gimnastycznej pan Michał Zdunek zorganizował zawody drużynowe. Brali w nich udział wszyscy uczniowie i bardzo starali się, by zadania wykonać w jak najszybszym czasie. Na zakończenie gość podsumował zajęcia i wręczył małym sportowcom pamiątkowe medale. Drugoklasistom bardzo podobały się takie zajęcia. Szczerze dziękowały panu Michałowi Zdunkowi za ciekawe lekcje i zaprosiły go na następne spotkanie. |
_ _
{ Bezpieczeństwo uczniów }
| Przedstawiciele policji rozmawiali w naszej szkole o bezpieczeństwie nie tylko z gimnazjalistami. Z uczniami szkoły podstawowej spotkał się we wtorek 31.10.2017 r. asp. szt. Krzysztof Chwiejda. Pan dzielnicowy z Posterunku Policji we Frampolu tłumaczył, jak bezpiecznie korzystać z bogactwa Internetu, aby nie zrobić krzywdy sobie i innym. Przypomniał uczniom klas czwartych, piątej i szóstej o zasadach poruszania się na drodze i zabawy na świeżym powietrzu, zwłaszcza jesienią i zimą. Na zakończenie pogadanki życzył wszystkim przyjemnego a przede wszystkim bezpiecznego spędzania czasu wolnego. |
_ _
{ O zagrożeniach Internetu }
| Dzielnicowy z Posterunku Policji we Frampolu asp. szt. Krzysztof Chwiejda oraz sierż. szt. Joanna Kimek z Zespołu ds. Nieletnich z Biłgoraja odbyli spotkanie z uczniami naszej szkoły ph. "Stop cyberprzemocy". Prelegentka szczegółowo omówiła zagrożenia w sieci, z jakimi może się spotkać młodzież oraz jej skutki. Policjanci podkreślali, że cyberprzemoc najczęściej kończy się tragicznie. Omówili różne jej formy, np. zastraszanie, nękanie, podszywanie się pod inną osobę, publikowanie czyjegoś wizerunku, włamywanie się do konta itp. Uświadomili młodzieży, jak ważna jest ochrona swoich danych osobowych, loginów i haseł. Przestrzegali uczniów przed zamieszczaniem w Internecie swoich zdjęć i filmów, uczyli bezpiecznego korzystania z Internetu. Policjanci omówili także zagadnienie odpowiedzialności prawnej nieletnich za dopuszczenie się przemocy w sieci. |
_ _
Strona 3 z 148 < 1 2 3 4 5 6 > >>