[ Strona Główna ˇ GaleriaLipiec 21 2018 05:34:21 ]
{ Inspektor Ochrony Danych }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Tomasz Nowakowski.
e-mail: iod@rodokontakt.pl

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2017/2018

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 31
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ElKa
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Dzień Dziecka w przedszkolu }
|
W środę 6 czerwca 2018 r. w naszym przedszkolu obchodzony był troszeczkę spóźniony Dzień Dziecka. W tym dniu czekało na dzieci wiele atrakcji; mnóstwo ciekawych zabaw i niespodzianek. Na przedszkolnym placu ku radości dzieci pojawiły się dmuchane zjeżdżalnie i basen z piłeczkami. Ogromny, dmuchany zamek wyglądał jak prawdziwa twierdza. Wdrapanie się na szczyt wymagało trochę siły i sprytu ale zjazd to rewelacja. Zabawa w basenie z piłeczkami była świetną okazją aby poskakać do woli. Radości nie było końca.
|
_ _
{ XVII Gminny Konkurs Ortograficzny }
| Już po raz siedemnasty w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. 6 czerwca przystąpiło do niego 9 uczniów. Zadania konkursowe sprawdzały wiedzę ortograficzną i gramatyczną trzecioklasistów. Tekst z lukami, rozwiązywanie zagadek i łamigłówek wyrazowych, rozpoznawanie wyrazów bliskoznacznych, pisownia liczebników to tylko niektóre z zadań testu. Komisja konkursowa po sprawdzeniu poprawności wykonanych zadań wyłoniła Mistrzów Ortografii. Zostały nimi Karolina Małyszek i Wiktoria Kaczor z kl. III b naszej szkoły oraz Natalia Deruś z kl. III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Radzięckiej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy z rąk pani wicedyrektor Teresy Moskwy. GRATULUJEMY! |
_ _
{ Finał konkursu ,,Radość czytania” 2018 }
| W dniu 6 czerwca 2018 r. w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju przeprowadzono finał XVII edycji konkursu: Radość czytania, w której wzięli udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z powiatu biłgorajskiego. Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach. Głównym założeniem konkursu była promocja książki i aktywnego czytania oraz przybliżenie biblioteki jako miejsca nierozerwalnie związanego z dostępem do wiedzy i do wielokulturowego bogactwa świata. Naszą gminę w konkursie finałowym reprezentowała Marta Kapica z klasy VI oraz Kamila Kiełbasa z klasy V. Nasze uczestniczki świetnie oddały klimat wybranych przez siebie fragmentów tekstów. W konkursie finałowym drugie miejsce zajęła Kamila Kiełbasa. Otrzymała dyplom oraz nagrodę rzeczową.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
|
_ _
{ Wycieczka do Warszawy }
| Uczniowie klasy IIIa i IIIb w dniu 4 czerwca 2018 r. wyruszyli na wycieczkę do Warszawy pod opieką swoich wychowawczyń i rodziców. Pomimo wczesnej pory wszyscy punktualnie zgromadzili się przed szkołą i w dobrych nastrojach rozpoczęli podróż do stolicy. Pierwszym punktem zwiedzania był Stadion Narodowy. Ten wspaniały i nowoczesny obiekt sportowy zrobił ogromne wrażenie na każdym uczestniku wycieczki. Można było usiąść na trybunach, a także poznać tajniki szatni piłkarzy. Następnie pan przewodnik oprowadził grupę po Łazienkach Królewskich. Opowiedział o ich historii i cyklicznych wydarzeniach, które odbywają się w tym miejscu. Ważnym punktem wycieczki była możliwość oddania hołdu patronowi naszej szkoły Józefowi Piłsudskiemu przy jego pomnikach znajdujących się koło Belwederu i przy Placu Józefa Piłsudskiego. Z kolei uczniowie zobaczyli Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz Pałac Prezydencki. Na Starówce podziwiali Zamek Królewski z Kolumną Zygmunta, zabytkowe kamieniczki i Syrenkę Warszawską. Chwilą wytchnienia od upalnego powietrza był pobyt w Katedrze św. Jana Chrzciciela. Bardzo wyczekiwanym, a zarazem ostatnim punktem wycieczki był zakup pamiątek. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy szczęśliwie wrócili do Frampola. |
_ _
{ Wolność - dar czy wyzwanie? }
| 29 maja Karolina Spólnik, Roksana Pyda oraz Izabela Łyp reprezentowały nasze gimnazjum podczas XIV Sejmiku Samorządów Uczniowskich Gimnazjów Powiatu Biłgorajskiego im. Celiny Ćwikły. Tegoroczny sejmik odbył się pod hasłem Wolność- dar czy wyzwanie? Impreza rozpoczęła się prelekcją, podczas której Pan Janusz Rosłan, Burmistrz Miasta Biłgoraj poinformował zebranych o sposobach pozyskiwania środków potrzebnych do rozwoju miasta, natomiast Pani Dorota Skakuj, Dyrektor Muzeum Ziemi Biłgorajskiej przedstawiła zarys historyczny Biłgoraja i okolic. Kolejną atrakcją przygotowaną przez organizatorów była prezentacja multimedialna poświęcona sylwetce Józefa Piłsudskiego, przedstawiona przez uczennice Gimnazjum nr 1 w Biłgoraju. Następny punkt sejmiku to gra miejska Biłgoraj dawniej i dziś, której celem było wzbogacenie wiedzy zebranych poprzez wyszukiwanie informacji o miejscach pamięci na terenie Biłgoraja. Po podsumowaniu efektów gry miejskiej rozstrzygnięto konkurs plastyczny po hasłem "Niepodległa" promujący stulecie niepodległości państwa polskiego. Ostatnim punktem programu była część artystyczna oraz głosowanie nad uchwałą sejmiku.
|
_ _
{ Wycieczka do Zoomu Natury }
| Drugoklasiści ze szkoły podstawowej ze swoją wychowawczynią Barbarą Pyzik 4 czerwca odwiedzili Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Na początek odwiedzili nowoczesne laboratoria, które umożliwiły im bliskie spotkania ze światem przyrody. Dzięki specjalnym soczewkom i kamerom mogli zobaczyć to, co trudno dostrzec gołym okiem np. życie w mrowisku i ptasim gnieździe. Oglądali także mrówkarium, robakarium, gdzie obserwowali przekroje gleby z dżdżownicami i drewna z chrząszczami drewnojadami; terrarium z kolekcją rodzimych i egzotycznych płazów i gadów oraz akwarium wprowadzające do podwodnego świata ryb. Niemniej zaskakujące i pasjonujące były multimedialne ekspozycje w innych laboratoriach Zoomu Natury: Runa Leśnego, Awifauny i Troposfery, Energii i Recyklingu. Po ogromnej dawce wiedzy i posiłku drugoklasiści ochoczo ruszyli do Parku Linowego pokonując własne lęki i sprawdzając swoją sprawność fizyczną. Na zakończenie bawili się w Parku Kreatywnym. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili późnym popołudniem do swoich domów. Drugoklasistami opiekowała się także mama Kuby - pani Renata Zdunek, której dziękujemy za pomoc. |
_ _
{ RODZINNY RAJD ROWEROWY }
|
|
_ _
{ Wesołe zabawy w Fikolandzie }
| 30 maja 2018 r. dzieci z najmłodszych grup w naszym przedszkolu Biedronki i Słoneczka wybrały się do Fikolandu w Biłgoraju. Wyjazd został zorganizowany przez wychowawczynie grup z okazji Dnia Dziecka. 4-latki rozpoczęły zabawę od warsztatów kulinarnych w pizzerii CHILLOUT pt. "Junior gotuje" - samodzielnie robiły pizzę, którą potem po upieczeniu zabrały sobie do domu. Następnie dołączyły do rozbawionej grupy Biedronek. Pobyt w sali, gdzie było mnóstwo atrakcji i miejsca do aktywności mijał nam bardzo szybko. Zmęczeni ale pełni wrażeń i pozytywnych emocji na dalsze nowe przeżycia wróciliśmy do przedszkola. Dziękujemy rodzicom za pomoc w opiece nad maluchami.
|
_ _
{ NIE MA JAK U MAMY… }
| Matka, mama, mamusia - słowa rozpoznawalne na całym świecie. Są wypowiadane przez dzieci w każdym wieku z troską, uwielbieniem, a czasem trwogą - zależnie od chwili, emocji i roli, jaką w danym momencie pełni dla nas rodzicielka. Jednakże, niezależnie od języka, w jakim te słowa są wypowiadane, bez względu na wiek, płeć, rasę, czy przynależność religijną, na każdej szerokości geograficznej miłość matki i dziecka jest zawsze taka sama - piękna, wzniosła i bezwarunkowa. Występuje również w poezji i prozie, co stało się inspiracją dla grupy projektowej składającej się z uczennic klas drugich gimnazjum, które z okazji Dnia Matki, 29 maja zorganizowały wieczór poetycki. Podczas spotkania, na które licznie przybyły nie tylko Mamy, ale też uczniowie, Dyrekcja i Nauczyciele naszej szkoły, można było wysłuchać interpretacji wybranych utworów poetyckich i muzycznych poświęconych mamie. Ponadto odbyła się projekcja filmu nakręconego w murach naszej szkoły, na którym uczniowie opowiadali, za co kochają swoje mamy. Jak podkreśliła Pani Dyrektor Elżbieta Chmiel, uroczystość pokazała, że matka zajmuje w sercu dziecka bardzo ważne miejsce.
Był to drugi wieczór poetycki zorganizowany w naszej szkole i mamy nadzieję, że ta impreza wpisze się na stałe w kalendarz uroczystości przygotowywanych w naszej placówce.
|
_ _
{ Udział uczniów w programie Trzeźwość na co dzień }
| Uczniowie klas IV wzięli udział w ogólnopolskim programie dydaktyczno-kulturalnym Wygraj szansę realizowanym przez TV Media w ramach programu Trzeźwość na co dzień. Jego celem jest zapobieganie uzależnieniom alkoholowym wśród dzieci i młodzieży oraz występ dzieci muzycznie uzdolnionych w konkursie piosenki. Czwartoklasiści uczestniczyli w spotkaniu, które odbyło się 23.05.2018 r. w Zamojskim Domu Kultury. W tym celu za aprobatą Pana Burmistrza Tadeusza Niedźwieckiego zostały wykorzystane środki finansowe w ramach realizacji Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Frampol. Na scenie wystąpili przedstawiciele ponad 20 gmin. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Jasińska, która zaśpiewała piosenkę pt. Przyjaciel wie. Jedenastoletniej solistce życzymy dalszych przepięknie wykonanych wystąpień wokalnych. W czasie obrad jury miał być wystawiany przez Profilaktyczno-Edukacyjny Teatr dla Dzieci i Młodzieży z Krakowa spektakl pt. Moralitet, który z powodu choroby jednego aktora nie dojechał do Zamościa i w zamian widzowie oglądali przedstawienie grupy teatralnej Ego oraz koncert chóru Echo działających w Publicznym Gimnazjum w Komorowie-Osadzie. Do Frampola wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń po artystycznej uczcie. |
_ _
{ „Bez numeru…” – mamy to!! }
| Wspaniale zakończyli zmagania nasi reprezentanci, którzy "maraton zawodów" zakończyli brązowymi medalami w finale wojewódzkim w 4-boju LA na pięknym stadionie w Puławach 30 maja 2018 r. osiągając jednocześnie najlepszy wynik w historii sportu szkolnego. W pokonanym polu zostawili duże szkoły miejskie tak, że nawet spiker prowadzący zawody przy czytaniu nazwy naszej szkoły powiedział "miejsce trzecie SP numer ??? ooo jedyna bez numeru we Frampolu". Puszczając wodze fantazji, to wielka szkoda, że nie udało się powtórzyć wyników z eliminacji powiatowych i rejonowych, to byłoby pewnie złoto (jednak duży upał i długi czas trwania zawodów zrobili swoje). Wcześniej w pięknym stylu wygraliśmy zawody w rejonie, gdzie przy okazji Sebastian Pyda pobił znowu rekord w skoku w dal, który za chwilę poprawił Paweł Góra. Drugi raz na koniec dnia Paweł pobił swój rekord w biegu na 1000 m. Historyczne medale zdobyli również Rafał Wnuk, Kacper Ruszczak, Marcin Odrzywolski, Jakub Swatowski, Tomasz Kaczor.
Między tymi zawodami jeszcze były finały wojewódzkie w drużynowych biegach przełajowych w Tomaszowie Lubelskim 23 maja. I tam też mieliśmy apetyty na medal, ale tu na przeszkodzie stanęły nam kontuzje dwóch naszych zawodników i skończyło się miejscem IV tuż za podium. Na pocieszenie wielki sukces odniósł Paweł Góra zajmując drugie miejsce indywidualnie, a VII był Sebastian Pyda. Jak to się kiedyś mówiło "co się odwlecze to nie uciecze" patrz wyżej, ten pech powetowaliśmy sobie później. W przełajach biegali również Marcin Odrzywolski, Kacper Ruszczak, Jakub Swatowski, Kacper Sawa. Wielkie, wielkie gratulacje !!!!!
|
_ _
Strona 3 z 161 < 1 2 3 4 5 6 > >>