[ Strona Główna ˇ GaleriaLuty 22 2020 20:31:03 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2019/2020
Kontakt

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ Konkursy }
Terminy
Regulamin
Wymagania
_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Korgul, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Cyberprzemoc }
Ważne linki

Artykuł

_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 39
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: EwaBlicharz
_ _
{ Przetargi }
Październik 2019

Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Światło, które daje moc... }
| Światło, które daje moc... dodaje nam odwagi, byśmy na nowo sięgnęli do korzeni naszej harcerskiej służby, które wywodzą się z uniwersalnych, kulturowych i etycznych wartości chrześcijaństwa. One uczą nas kochać Boga, ojczyznę i drugiego człowieka jako bliźniego. Dziś wiemy, że bez przypomnienia i zrozumienia tych wartości, nie potrafimy na nowo odkryć idei skautingu i twórczo wykorzystać dziedzictwa 100 lat służby Związku Harcerstwa Polskiego - z takim przesłaniem naczelnego kapelana ZHP oraz życzeniami harcerze naszej szkoły udali się do miejscowych urzędów i instytucji, aby przekazać Ogień Betlejemski.
Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane jest na świecach Caritas. Mamy nadzieję, że w czasie Świąt Bożego Narodzenia stanie się żywym znakiem pokoju, nadziei i miłości.
|
_ _
{ Wigilijny piątek }
|
"Bóg się rodzi..." - słowa tej kolędy a także innych rozbrzmiewały w piątkowe przedpołudnie we wszystkich klasach naszej szkoły. Podczas wigilijnych spotkań po wspólnej modlitwie czytany był fragment Pisma Świętego i tradycyjnie odśpiewano kolędę. Uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Następnie zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez rodziców, którym za pomoc serdecznie dziękujemy.
|
_ _
{ Konkurs świąteczny dla klas I - III }
| W grudniu Mały Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs plastyczny pt: Najpiękniejsza dekoracja bożonarodzeniowa na drzwiach klasy. Do udziału w nim zostali zaproszeni wszyscy uczniowie klas I - III. Zadaniem uczniów każdej klasy było wspólne wykonanie w szkole oryginalnej i estetycznej dekoracji bożonarodzeniowej na zewnętrznych drzwiach swojej sali. Komisja konkursowa w składzie p. Maria Małyszek, p. Sylwia Larwa i uczennice klas najstarszych Marta Kapica i Kamila Kiełbasa oceniły prace zgodnie z przyjętymi kryteriami konkursu. Zdaniem komisji wszystkie prace zasługują na pochwałę i uznanie, ponieważ zostały wykonane ciekawymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 18 grudnia 2019 r.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce: III i IIa
II miejsce: IIb i Ia
III miejsce: Ib
Gratulujemy wszystkim klasom.
|
_ _
{ Jasełka bożonarodzeniowe }
| Dnia 19 grudnia 2019 roku, odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe pt: Jasełka na wesoło. Zostały przygotowane przez uczniów klasy III szkoły podstawowej pod opieką ks. Pawła Zubrzyckiego. Oprawą muzyczną zajmował się pan Krzysztof Jasiński wraz z uczennicami, które śpiewały nasze tradycyjne kolędy. Sceneria jasełek została przygotowana przez panie wychowawczynie z oddziałów przedszkolnych. O wyznaczonej godzinie wszystkie klasy wraz z wychowawcami przybyły na nasza halę gimnastyczną. Przedstawienie rozpoczęło się wystąpieniem Pani Dyrektor Elżbiety Chmiel, która zaprosiła nas do obejrzenia jasełek oraz wspólnego kolędowania.
Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe. Było śmieszne i wzruszające. Zgodnie z tradycją byli Maryja i Józef, aniołowie i diabły, były także nawiązania do współczesności, szczególnie rozbawiające obecną publiczność. Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane (widzowie mogli usłyszeć znane kolędy), został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Na zakończenie głos ponownie zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe. Uczniowie klasy III wykazali się świetną grą aktorską, a śpiewane kolędy dopełniły całości przedstawienia. Jasełka będą zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne, już za rok czekamy z niecierpliwością.
|
_ _
{ Koncert na skrzypce i fortepian... }
| W obecnym roku szkolnym, nasze przedszkole realizuje Program związany z Wewnątrzszkolnym Systemem Doradztwa Zawodowego. W ramach obszaru "Świat zawodów i rynek pracy" czterolatki z grupy II , poznały zawody związane z muzyką. 18 grudnia na zajęcia dydaktyczne została zaproszona mama Fabianka - pani Edyta Frelas, która opowiadała dzieciom o swojej muzycznej pasji. Przedszkolaki mogły podziwiać wygląd i brzmienie skrzypiec, jak również wysłuchać "na żywo" koncertu i delektować się pięknym brzmieniem tego instrumentu. Ponadto, podczas tego niezwykłego, muzycznego wydarzenia, dzieci miały możliwość zaśpiewać poznane pastorałki i kolędy, a tło muzyczne stanowiły skrzypce i barwa fortepianu. Piękne dźwięki muzyki wypełniły wnętrze sali. Pani Edycie akompaniowała wychowawczyni grupy - p. Marta Hetman. Wrażenia z koncertu z całą pewnością pozostaną na długo w pamięci dzieci. |
_ _
{ Warsztaty bożonarodzeniowe w grupie Biedronek }
|
W dniu 18 grudnia 2019 roku w grupie Biedronek zorganizowane zostały warsztaty bożonarodzeniowe dla rodziców i ich dzieci pt. "Stroik świąteczny". W miłej, świątecznej atmosferze wielu rodziców przedszkolaków odkryło swoje talenty plastyczne, dzieci również zamieniły się w prawdziwych artystów.
Był to naprawdę mile spędzony czas. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę przy tworzeniu świątecznej ozdoby.
|
_ _
{ Osiągnięcia w XXIII Konkursie Wiedzy o Świętym Janie Pawle II }
| Świetnie zaprezentowali się podopieczni p. Joanny Korgul na XXIII Konkursie Wiedzy o Ojcu Świętym Janie Pawle II, który odbył się 17 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju. W konkursie brali udział uczniowie z różnych szkół z terenu naszego powiatu. Przewodnią myślą była 20 rocznica pobytu Jana Pawła II z Zamościu, a także Jego nauczanie na temat ekologii, które zawarł w wygłoszonej homilii oraz w swoich encyklikach.
Na poziomie szkoły podstawowej rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach. W kategorii klas IV-VI Olga Futyma zajęła II miejsce, a Kasia Wójcik miejsce III. W kategorii klas VII-VIII najlepszy wynik i zarazem miejsce I uzyskała Nikola Podymna, a Kacper Karwat miejsce IV. Trzeba dodać, iż Kacper mógł zdobyć wyższą lokatę, gdyby zauważył 3 pytania na ostatniej stronie, a do pierwszej Nikoli właśnie tyle punktów mu zabrakło. Trud przygotowania uczniów został przez organizatorów doceniony - wszyscy otrzymali dyplomy i cenne nagrody (tablet, powerbanki, USB). Bardzo się cieszymy i gratulujemy sukcesu!!!
|
_ _
{ Alladyn… Baśń tysiąca i jednej nocy }
| Piękne przedstawienia teatralne przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa cieszą się wśród uczniów klas I-III naszej szkoły wielką popularnością. 13 grudnia dzieci miały okazję obejrzeć w Biłgorajskim Centrum Kultury przedstawienie pt.: "Alladyn... Baśń tysiąca i jednej nocy". Poznał losy Alladyna, złego Wezyra i pięknej księżniczki Dżasminy. Oparta na elementach orientalnych, muzyczna opowieść przybliżyła dzieciom kulturę Dalekiego Wschodu. Niezwykłe zdarzenia oraz cudowna lampa wprowadziły młodego widza w zaczarowany świat baśni. Niezapomniany nastrój stworzyły barwne kostiumy i scenografia, a bogata gra światła i efekty specjalne dodały tajemniczości całemu widowisku. Piękne piosenki wykonywane przez aktorów porywały oglądających do wspólnej zabawy. Prezentowana opowieść wniosła bogate treści wychowawcze. Dzieci przekonały się, że to nie bogactwo, ale miłość i uczciwość są najważniejsze w życiu. Naprawdę warto było zobaczyć ten spektakl!
|
_ _
{ Spotkanie z Panią Logopedą }
| W ramach cyklu "Pasje i zawody naszych rodziców" w czwartek 12 grudnia 2019 r. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej spotkali się z logopedą Panią Sylwią Dudek, która pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Biłgoraju. Na spotkaniu ogólnym Pani Sylwia, mama Róży Dudek z klasy Ib opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca. Następnie podczas spotkań klasowych, które miały formę warsztatową zaprezentowała przykładowe ćwiczenia, jakie stosuje w swojej pracy. Pokazywała sposoby prawidłowej artykulacji głosek, uczyła dzieci wesołych rymowanek, które były nie tylko ćwiczeniami logopedycznymi, ale i wspaniałą zabawą. Zwróciła uwagę uczniów na cechy prawidłowej wymowy. Następnie dzieci wykonywały ćwiczenia z użyciem piórek, słomek do napojów, chrupek. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w zadania stawiane przez logopedę, chętnie uczestniczyli w różnych ćwiczeniach, które traktowali jak przyjemną rozrywkę. Dziękujemy Pani Sylwii za ciekawe i kształcące spotkanie.
|
_ _
{ "Pieczemy pierniczki pełne miłości..." }
| W dniu 13 grudnia, w ramach przygotowań do Świąt Narodzenia Pańskiego, przedszkolaki z grupy Krasnoludków i Biedronek, pod opieką wychowawczyń: p. Marty i p. Magdy oraz mam, zabrały się za pieczenie świątecznych pierniczków. Każde dziecko miało możliwość rozwałkować ciasto, a następnie wykrawać różne kształty, dzięki przygotowanym foremkom i układać je na blaszkach. Ciasteczka piekły się pod czujnym okiem naszego Szefa Kuchni. Przygotowanie pierniczków oraz degustacja sprawiły dzieciom wiele radości. Serdecznie dziękujemy: pani Ani (mamie Ady), pani Marcie (mamie Alanka) i pani Monice (mamie Lilianki) za pomoc przy wypiekach. |
_ _
{ Projekt „Profilaktyka nadwagi i otyłości” }
| Chętni uczniowie klas IV - VI biorą udział w bezpłatnym projekcie Profilaktyka nadwagi i otyłości realizowanym przez Stowarzyszenie „Klub XXI wieku” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie świadomości w zakresie ryzyka, jakie niesie ze sobą nadwaga i otyłość, nabycie wiedzy dotyczącej zdrowych nawyków żywieniowych i zachęcenie uczniów do aktywności fizycznej.
W ramach realizacji projektu przeprowadzone już zostały badania diagnostyczne. Uczniowie odbyli pierwsze spotkanie z edukatorem żywienia, przed nimi spotkania z dietetykiem, psychologiem oraz zajęcia praktyczne z trenerem, który pokaże w jaki sposób uczniowie będą mogli wykorzystać otrzymane w ramach uczestnictwa w tym projekcie maty, skakanki i piłki gimnastyczne. Ponadto każdy uczestnik otrzyma skrypt z treściami zajęć z edukacji zdrowia, dietetyki, psychologii oraz z przykładami do ćwiczeń i opisem aktywności fizycznych wspomagających prawidłową wagę ciała.
|
_ _
Strona 3 z 189 < 1 2 3 4 5 6 > >>