[ Strona Główna ˇ Galeria ˇ FacebookGrudnia 05 2022 12:39:47 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Deklaracja dostępności
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2022/2023
Kontakt

_ _
{ TEAMS }

TEAMS

_ _
{ Dokumenty }

Statut

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ Stołówka }
Regulamin
Deklaracja
_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Ewa Myszkowiak, tel. 604521364 e-mail: biuro@myszkowiak.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 43
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JustynaZ
_ _
{ DZIEŃ CHŁOPAKA }
| 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka, który w naszej szkole jest już tradycyjnie dniem muchy i krawata. Aby ten dzień był jeszcze słodszy i przyjemny przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego częstowały chłopców i mężczyzn tego dnia słodyczami. Następnie rozstrzygnięto konkurs na najciekawszą stylizację męską, dziewczęta z klas IV-VIII wyłoniły ośmiu chłopców, z których zwycięzcą został Jakub Knapik z kl. IVa. Uczniowie klas I-III ten dzień świętowali równie intensywnie w każdej z klas konkurencje i zadania wymyślone przez panie i koleżanki z klasy pozwoliły wyłonić SUPER CHŁOPAKA. Ten zaszczytny tytuł otrzymali:
w klasie 1- Krzyś Sawa
w klasie 2a-Filip Szczepanik
w klasie 2b- Szymon Nita
w klasie 3- Kacper Sosnowy

Gratulujemy i przypominamy, że wszyscy chłopcy w naszej szkole są Super.
|
_ _
{ Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2022 w naszej szkole }
| Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki i jest obchodzony 29 września. Patronką Dnia Głośnego Czytania jest pisarka książek dla dzieci Janina Porazińska. Ten dzień jest świetną okazją, by uświadomić dzieciom, tym starszym i tym młodszym, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać. Wśród zalet głośnego czytania należy wspomnieć choćby kilka: rozwijanie wyobraźni i wrażliwości, wspomaganie rozwoju emocjonalnego, wzbogacanie słownictwa, poprawianie pamięci i koncentracji, a przede wszystkim wprowadzanie w ciekawy świat literatury. Z tej okazji w naszej szkole w grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia czytelnicze, podczas których była czytana książka Janiny Porazińskiej ,,Kozucha Kłamczuchar1;. Dzieci chętnie słuchały ciekawej historii i głośno wymieniały się swoimi spostrzeżeniami. Musimy pamiętać, że czytanie jest proste, ciekawe a dzieci to uwielbiają. |
_ _
{ UBEZPIECZENIE UCZNIÓW NNW }
| Rada Rodziców Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu dokonała wyboru oferty ubezpieczeniowej uczniów NNW. Poniżej oferta i link do strony.
Szanowny Rodzicu!
Po zapoznaniu się i zaakceptowaniu oferty zakresu ubezpieczenia opłać elektronicznie. Składka – 43 zł, składka – 50 zł.
Drugie i kolejne dziecko – 50% kwoty.
Ubezpieczenie grupowe od następstw nieszczęśliwych wypadków dla uczniów jest dobrowolne.

|
_ _
{ Przedszkolaki świętują Dzień Jabłka }
| DZIEŃ JABŁKA świętujemy i je bardzo chętnie jemy !!!!
Jabłko to jeden z najpopularniejszych owoców który doczekał się swojego święta. Światowy Dzień Jabłka w Polsce obchodzony jest 28 września. Święto to ma na celu promowanie wśród najmłodszych spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania. Obchody tego wyjątkowego dnia rozpoczęto od rozmów na temat jego wyglądu, koloru, wielkości, kształtu oraz smaku. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku, poznawały różne gatunki tego owocu, a także zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Ponadto przedszkolaki obejrzały film edukacyjny, słuchały wierszy, śpiewały i tańczyły do piosenki "Małe czerwone jabłuszko" oraz rozwiązywały zagadki. Wykonały także piękne prace plastyczne - których oczywiście bohaterami były jabłka. Nie zabrakło też zabaw ruchowych. Po emocjach związanych z zabawą najbardziej oczekiwanym punktem dnia był jabłkowy poczęstunek - wspólne jedzenie jabłek i degustacja ciasta, soku i przetworów wykonanych z jabłek. Na koniec otrzymały jabłkowe medale. Mamy nadzieję, że takie świętowanie zachęci dzieci do sięgania po owoce i posłuży promocji zdrowego stylu życia.
Słoneczka Misie Biedronki Motylki
|
_ _
{ XVII Olimpiada Informatyczna Juniorów }
|
Zachęcamy do udziału w XVII Olimpiadzie Informatycznej Juniorów. Szczegóły na stronie oij.edu.pl

|
_ _
{ Dzień Przedszkolaka }
| 20 września jak co roku w naszym przedszkolu, hucznie świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Jest to niezwykłe święto, które zostało ustanowione, aby podkreślić jak ważne jest wychowanie przedszkolne w edukacji i rozwoju dzieci. Nasi wychowankowie spędzili ten dzień na wielu zabawach muzyczno-ruchowych i plastycznych. W tym dniu dzieci dostały medale, dyplomy i inne słodkie upominki. Wzięły również udział w Ogólnopolskiej akcji pod patronatem czasopisma Bliżej Przedszkola pt. "Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką". Największą atrakcją było Mobilne Planetarium, które odwiedziło nasze przedszkole i zabrało nas w kosmiczną podróż. Dzieci miały możliwość zobaczenia jak powstała nasza planeta-Ziemia. To był dzień pełen wrażeń. Zapraszam do fotorelacji.
Słoneczka Tygryski Misie Biedronki Motylki
|
_ _
{ Wszystkie śmieci są nasze }
| W piątek 16 września nasza szkoła wzięła udział w 29. Akcji Sprzątania Świata - Polska, organizowanej przez Fundację "Nasza Ziemia". Tegoroczne hasło kampanii brzmi: "Wszystkie śmieci są nasze". Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie. Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli sprzątali, m.in. teren wokół szkoły, boiska, plac zabaw oraz ulice naszego miasteczka. Wyjście poprzedzone zostało przypomnieniem zasad właściwej segregacji i bezpiecznego zachowania w czasie sprzątania. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, oby jej efekty były widoczne przez dłuższy czas. |
_ _
{ 83. rocznica bombardowania Frampola }
| 13 września 1939 r. to tragiczna data w historii Frampola. Niemieckie samoloty zrównały z ziemią ponad 80% zabudowań tego miasta. Dziś w 83. rocznicę tego wstrząsającego wydarzenia Samorząd Uczniowski naszej szkoły we współpracy z nauczycielkami historii przygotował uroczysty apel, w którym udział również wzięli przedstawiciele władz samorządowych z Panem Burmistrzem na czele, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej Frampola i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Frampol oraz Przewodniczący Samorządu Mieszkańców Frampola.
Podczas uroczystości mieliśmy okazję obejrzenia rysu historycznego w formie prezentacji pt. "FRAMPOL POLSKĄ GUERNICĄ". Zebrani wysłuchali także nagranych wspomnień świadków bombardowania. Atmosferę tamtego czasu oddały wiersze i piosenki w wykonaniu naszych uczniów. Na zakończenie głos zabrał Pan Dyrektor, który podziękował za przybliżenie minionych wydarzeń istotnych dla naszego miasta. Jako uwieńczenie obchodów szkolna delegacja złożyła wiązankę pod Pomnikiem Niepodległości we Frampolu.
|
_ _
{ W urokliwych Pieninach i Zakopanem }
| Pieniny to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie naszego kraju. Aby na własne oczy docenić ich urok, w dniach 7-9 września 2022r. grupa uczniów z klas V-VIII wybrała się tam na wycieczkę.
Podziwianie panoramy gór zaczęliśmy od spaceru Wąwozem Homole do schroniska pod Dubraszką. Następnie zwiedziliśmy Zamek Dunajec w Niedzicy i mieliśmy okazję odbyć rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, gdzie zachwycaliśmy się pięknymi widokami.
Drugiego dnia wyruszyliśmy urokliwym szlakiem na Rusinową Polanę z Wierchu Poroniec, zapoznając się z zasadami obowiązującymi w Tatrzańskim Parku Narodowym. Wiedzę tę poszerzyliśmy w Centrum Edukacji Przyrodniczej, gdzie oglądaliśmy wystawy fauny i flory tatrzańskiej oraz krótkie projekcje filmów o tematyce związanej z Tatrami i ochroną przyrody. Pamiątki z gór zakupiliśmy na zakopiańskich Krupówkach, po czym relaksowaliśmy się w Termach Chochołowskich, korzystając z różnorodnych wodnych atrakcji. Wieczór spędziliśmy z lokalnymi gawędziarzami, kiedy przy kolacji mieliśmy okazję pośpiewać góralskie piosenki.
Ostatniego dnia zwiedziliśmy miasto uzdrowiskowe - Szczawnicę. Degustowaliśmy wodę o właściwościach zdrowotnych "Stefan" w Pijalni Wód Leczniczych. Świetną atrakcją był także wyjazd i zjazd kolejką krzesełkową na Palenicę, gdzie po raz kolejny zachwycaliśmy się krajobrazem gór i mogliśmy podziwiać z daleka masyw górski Trzy Korony.
Wymarzona pogoda sprzyjała naszym wycieczkowym planom, wyprawom i oglądaniu malowniczych pasm górskich. Pełni niezapomnianych wrażeń i wspomnień, z odnowionymi po wakacjach relacjami koleżeńskimi bezpiecznie wróciliśmy do domów.
|
_ _
{ Laboratoria Przyszłości }
|

Rządowy program Laboratoria Przyszłości pozwolił na doposażenie szkół podstawowych w sprzęt i utworzyć dla uczniów ciekawe miejsca do nauki i zajęć rozwijających zainteresowania. Także w naszej szkole pojawiły się nowe narzędzia techniczne i akcesoria niezbędne do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Z zakupionych pomocy korzystać będą zarówno nasi młodsi, jak i starsi uczniowie. Konstrukcyjne klocki, roboty, tematyczne maty i narzędzia do rozwijania twórczego myślenia i kreatywności uatrakcyjniać będą zajęcia dydaktyczne. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Nasza szkoła otrzymała wsparcie w wysokości 70 000 zł. Zostało ono w pełni wykorzystane.
|
_ _
{ „Ballady i romanse” w naszej szkole }
| 5 września w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. Ta ogólnopolska akcja jest organizowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Andrzeja Dudę od 2012 roku, kiedy to po raz pierwszy wspólnie czytano "Pana Tadeusza". Spotkanie w hali widowiskowo - sportowej, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV - VIII, poprowadzili konferansjerzy, podkreślając w słowie wiążącym wpływ wydania "Ballad i romansów" na rozpoczęcie epoki polskiego romantyzmu. Po przedstawieniu prezentacji na temat życia i twórczości Adama Mickiewicza, Pan Dyrektor Paweł Kołodziej zapoznał zebranych z treścią listu Prezydenta, następnie przygotowani uczniowie, ucharakteryzowani adekwatnie do prezentowanego tekstu, odczytali z podziałem na role dwie ballady pt.: "Powrót taty" i "Świtezianka". Całość dopełniała wystawa dzieł Adama Mickiewicza i tablica poświęcona jego biografii, które nadal można oglądać na szkolnym korytarzu. |
_ _
Strona 4 z 228 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>