[ Strona Główna ˇ GaleriaListopad 21 2018 09:14:56 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2018/2019

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Tomasz Nowakowski.
e-mail: iod@rodokontakt.pl

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 31
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ElKa
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Wycieczka do Przemyśla i Krasiczyna }
| W środę 10 października uczniowie kl. VI -VII wybrali się na wycieczkę do Przemyśla i Krasiczyna. Pierwszym punktem programu był pobyt w renesansowym zamku w Krasiczynie. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali ciekawych opowieści przewodnika o historii i tajemnicach budowli. Podziwiali piękny dziedziniec, kaplicę, pokój myśliwski oraz weszli do podziemnych lochów. Następnie udali się do Przemyśla. Po spotkaniu z przewodnikiem zwiedzili między innymi zabytkowy dworzec kolejowy, Wieżę Zegarową, gdzie znajduje się Muzeum Dzwonów i Fajek. Z wyrobów ludwisarstwa i fajkarstwa miasto słynie nie tylko w kraju, a także za granicą. Z tarasu Wieży , która jest najwyższym punktem widokowym w centrum miasta podziwiali wspaniała panoramę przemyskiej starówki. Uwagę uczniów zwrócił unikalny, pochyły rynek i zabytkowe kamieniczki. Na zakończenie pobytu w Przemyślu odwiedzili piękne obiekty sakralne, których w tym mieście jest bardzo wiele, min. archikatedrę rzymsko - katolicką i greko - katolicką. Zadowoleni, z pamiątkami i pełni wrażeń wieczorem wrócili do Frampola, gdzie czekali już na nich rodzice. |
_ _
{ Pasowanie na ucznia klas I }
| "Ślubuję być dobrym Polakiem, uczniem, kolegą". Takie hasło przyświecało pierwszoklasistom podczas uroczystości pasowania na ucznia, którzy w dniu 10 października 2018 r. zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu.
W obecności gości: Kierownik Samorządowego Ośrodka Oświaty we Frampolu p. Barbary Małek, Przewodniczącej Rady Rodziców p. Agnieszki Szczęch oraz licznie zgromadzonych rodziców, kolegów i koleżanek uczniowie klasy I a i I b przedstawili program artystyczny. Na początku każdy uczeń w formie zabawnego wierszyka powiedział kilka słów o sobie. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Podczas występu nie zabrakło również elementu patriotycznego, ponieważ ślubowanie odbywało się w szczególnym momencie naszej historii, w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie świadomie i z przekonaniem wyrecytowali wiersz "Kto, ty jesteś?", zaśpiewali piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem" oraz zatańczyli krakowiaka, który szczególnie spodobał się publiczności.
Następnie po złożeniu uroczystego ślubowania na Sztandar Szkoły, pani Barbara Pyzik zastępująca panią dyrektor Elżbietę Chmiel dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły za pomocą symbolicznego ołówka przepasanego biało-czerwoną wstęgą. Z rąk swoich wychowawczyń p. Grażyny Paprockiej i p. Janiny Mydlak dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a od Rady Rodziców ołówki. Dopełnieniem tego niezwykłego wydarzenia był słodki upominek od rodziców i wspólny poczęstunek w klasie.
|
_ _
{ Pani pielęgniarka z wizytą u "Leśnych Duszków" i "Misiaczków" }
|
W czwartek 11 października grupy czterolatków odwiedził specjalny gość - pielęgniarka pani Elżbieta Czajka - mama Milenki. Pani Ela w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam na czym polega praca pielęgniarki. Pokazała strzykawki, igły, kroplówkę, termometr, ciśnieniomierz, stetoskop i wyjaśniła do czego służą. Demonstracja stetoskopu i możliwość posłuchania bicia serca wzbudziła ogromne zainteresowanie. Na koniec dzieci wręczyły pani pielęgniarce upominek i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.
|
_ _
{ Jesienny spacer "Misiów" i "Leśnych Duszków" }
|
Szukając oznak jesieni 9 października dzieci z grupy II i III 4 latków wybrały się na jesienny spacer w okolice przedszkola. W tym dniu pogoda była wyjątkowo piękna. Nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Podziwialiśmy piękne kolorowe krajobrazy. Dzieci miały możliwość bezpośredniego obcowania z przyrodą, zbierały kolorowe liście i układały je w piękne bukiety. Po powrocie do przedszkola nasze jesienne skarby ozdobiły kąciki przyrodnicze, a w przyszłości posłużą do wykonania różnych prac plastycznych, zabaw matematycznych oraz rytmicznych.
|
_ _
{ Przedszkolaki na spektaklu teatralnym }
| 5 października 2018r. dzieci z naszego przedszkola i uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej wyjechali do Biłgorajskiego Centrum Kultury w Biłgoraju na spektakl teatralny pt. Dorotka po drugiej stronie tęczy, w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Widzowie z zainteresowaniem śledzili losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu młodym widzom. Dzieci zachwyciła nie tylko scenografia i piosenki, ale także efekty dźwiękowe i świetlne. Przedstawienie zawierało wiele prawd starych jak świat, ale jak się okazuje wciąż aktualnych: dobro zawsze zwycięża, wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, warto wierzyć we własne siły, przyjaźń pokona największe przeciwności losu. towarzyszące przedstawieniu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne teatralne spotkania. |
_ _
{ Sałatka owocowa w grupie Motylków }
|
W związku z tematyką zajęć 4 października grupa V 6 latków postanowiła zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona. Po umyciu rączek przedszkolaki zabrały się do krojenia. Przygotowanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Zajęcia tego typu mają na celu zachęcić dzieci do spożywania i owoców oraz wspólnego gotowania.
|
_ _
{ Dzień Chłopaka }
| Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej 1 października obchodzili Dzień Chłopaka przygotowany przez Mały Samorząd Uczniowski. Dziewczynki z poszczególnych klas przeprowadziły wśród swoich kolegów wybory klasowego Super Chłopaka. Przygotowały konkurencje sportowe, nietypowe zadania sprawnościowe, zagadki, quizy wiedzy. Było trochę zaskoczenia, wiele śmiechu i wesołej zabawy. Dziewczynki skrzętnie oceniały zmagania chłopców, sumowały punkty konsultując je ze swoimi wychowawczyniami. I ogłoszono wyniki. Super Chłopakiem w klasie I a został Filip Pyda, w klasie Ib- Miłosz Lipiński, w klasie II Antoni Liwak a w klasie III Michał Wach. Na spotkaniu wszystkich uczniów edukacji wczesnoszkolnej opiekun MSU p. Barbara Pyzik wręczyła im upominki. W klasach chłopcy otrzymali niespodzianki ufundowane przez oddziałowe Rady Rodziców. Już myślą nad przygotowaniem konkursów dla swoich koleżanek. Bo wybory Super Dziewczyny już w marcu. |
_ _
{ VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia }
|
28 września 2018 r. obchodzony był VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
To dzień symboliczny, który ma na celu zachęcić wszystkich uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W naszej szkole obchody tego dnia prowadzone były wspólnie z WMTDay 2018. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić zaległości. Na lekcjach matematyki zostały przeprowadzone egzaminy klasowe i najlepsi uczniowie otrzymali tytuł Experta Tabliczki Mnożenia.
Taki dzień pokazuje, jak bardzo ważna i przydatna jest umiejętność posługiwania się tabliczką mnożenia nie tylko na lekcjach matematyki, ale także w codziennym życiu.
|
_ _
{ DLA NIEPODLEGŁEJ „Plon niesiemy, plon…” }
|

Rok 2018 jest w polskim kalendarzu rokiem szczególnym. W ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, 27 września 2018 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dożynki. W pięknie udekorowanej hali widowiskowo-sportowej zostały wyeksponowane wszystkie możliwe dary sadów, ogrodów, pól i lasów. Jak na prawdziwe Dożynki przystało nie zabrakło wieńca, tradycyjnego chleba i stołów z wiejskim jadłem. Uroczystość rozpoczęła się wiązanką pieśni regionalnych w wykonaniu chórku Frampolskie Nutki, Pani wicedyrektor Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu, Teresa Moskwa godnie i serdecznie powitała przybyłych gości. Dzieci pod bacznym okiem swoich wychowawczyń przygotowały niesamowity program artystyczny, w którym były: tańce ludowe, dożynkowe przyśpiewki oraz scenki dotyczące trudnej pracy żniwiarza, młynarza i piekarza. W tym ważnym dniu dzieciom towarzyszyli ich rodzice oraz zaproszeni goście: Burmistrz Frampola Tadeusz Niedźwiecki, Przewodniczący Rady Miejskiej we Frampolu Wojciech Kowalik, Kierownik Samorządowego Ośrodka Oświaty we Frampolu Barbara Małek, Przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Szczęch. Naszą uroczystość uświetniły także delegacje z przedszkoli naszego powiatu: Publiczne Przedszkole w Markowiczach, Przedszkole Integracyjne BAMBINI w Biłgoraju, Samorządowe Przedszkole nr 1 w Biłgoraju, Akademia Przedszkolaka Publiczne Przedszkole Językowe w Biłgoraju, Samorządowe Przedszkole nr 2 w Biłgoraju i Samorządowe Przedszkole nr 3 w Biłgoraju. Każda z delegacji przygotowała przepiękny wieniec dożynkowy z elementem patriotycznym. Po części artystycznej pani wicedyrektor zaprosiła wszystkich zebranych do wzięcia udziału w Korowodzie Dożynkowym ulicami naszego miasteczka. Mieszkańcy Frampola mogli podziwiać dożynkowe wieńce oraz piękne stroje ludowe uczestników. Na zakończenie wszyscy zebrani mogli posmakować dożynkowych specjałów i posłuchać ludowych piosenek w wykonaniu zespołu Gospa.
Dziękujemy za udział w uroczystości, który jest świadectwem patriotyzmu, a także wyrazem szacunku wobec tradycji, kultury i historii.
Swoją wdzięczność kierujemy w stronę rodziców, którzy tak aktywnie włączyli się w przygotowanie uroczystości.
|
_ _
{ Lekkoatleci na start }
| 25 września uczniowie naszej szkoły udanie rozpoczęli zmagania na płaszczyźnie sportowej biorąc udział w Igrzyskach Powiatowych w sztafetowych biegach przełajowych nad pięknym zalewem w Biszczy.
Były to najliczniej obsadzone zawody w historii. Na starcie stanęło po 12 reprezentacji w każdej kategorii wiekowej. Nasi sportowcy spisali się bardzo dobrze zajmując miejsca na podium lub tuż za nim. Z brązowymi medalami wrócili chłopcy młodsi i starsi biegnąc w składzie: Tomasz Kaczor, Kacper Filipowicz, Jan Żywot, Kacper Sawa, Sebastian Stańczyk, Kacper Bielak, rez, Maciej Brytan. Starsi: Paweł Góra, Sebastian Pyda, Bartłomiej Oleszek, Hubert Zając, Mateusz Bratuń, Hubert Książek, Bartłomiej Kapuśniak, Bartłomiej Marczak,raz. Jakub Stańczyk. Nasze młodsze dziewczęta: Anna Tryka, Kaja Swatowska, Justyna Marzec, Zuzanna Kozioł, Aleksandra Zaremba, Martyna Alterman cieszyły się na mecie z V miejsca. Dziękujemy za udane otwarcie sezonu!!
|
_ _
{ Śladami Niepodległości w Warszawie }
| Dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie naszej szkoły w dniach 20 - 21 września wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszego dnia zwiedzili Stadion Narodowy, odbyli wycieczkę objazdową Szlakiem Niepodległości poznając pomniki „Ojców Niepodległości”. Następnie udali się do Muzeum Wojska Polskiego, gdzie pogłębili swoją wiedzę na temat wydarzeń z okresu I i II wojny światowej. Ostatnim punktem programu tego dnia było odwiedzenie Cmentarza Powązkowskiego, gdzie spoczywają uczestnicy walk o wolną Polskę i ludzie zasłużeni dla Ojczyzny.
Drugiego dnia brali udział w (przygotowanej przez przewodnika) grze miejskiej „Polskie drogi do Niepodległości” w Łazienkach Królewskich. Następnie byli przy grobie Nieznanego Żołnierza, spacerowali po Starówce, gdzie zobaczyli między innymi pomnik Syrenki i pomnik Małego Powstańca. Na zakończenie wycieczki podziwiali panoramę miasta z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Zmęczeni , ale w dobrych humorach w godzinach nocnych wrócili do domu. Dzięki podróży do stolicy uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat okoliczności Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz wybitnych postaci, które miały bardzo duży wkład w jej odzyskanie.
|
_ _
Strona 4 z 166 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>