[ Strona Główna ˇ Galeria ˇ SzukajSierpnia 19 2022 19:32:34 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Deklaracja dostępności
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2022/2023
Kontakt

_ _
{ Przedszkole }
Słoneczka

Tygryski

Biedronki

Motylki

Krasnoludki

_ _
{ NAUKA ZDALNA }

TEAMS

Kształcenie na odległość - poradnik

Ochrona danych osobowych a zdalne nauczanie - poradnik uodo

Poradnik - nauczyciele, dyrektorzy

_ _
{ Dla Uczniów }
e-nauczanie
Pasma edukacyjne
ZDALNE LEKCJE

Zadania dla klasy VIII

MEN
OKE Kraków

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Ewa Myszkowiak, tel. 604521364 e-mail: biuro@myszkowiak.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }

Statut

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 43
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JustynaZ
_ _
{ BIP }
_ _
{ Motylki w Kasinej Zagrodzie }
| 26 maja grupa Motylków wybrała się na wycieczkę do Kasinej Zagrody znajdującej się w Łążku Garncarskim. Wieś położona jest w południowej części Lasów Janowskich. Wytwarzana w Łążku ceramika zaliczana jest do najpiękniejszych w Polsce. Po przyjeździe na miejsce do gospodarstwa agroturystycznego, odbyły wesołe zabawy na rozgrzewkę np. jedzenie oponek bez użycia rąk, hula hop krąży w koło, trzeba było wykazać się nie lada sprytem by poradzić sobie z tym zadaniami. Następnie przedszkolaki zabrały się do kolorowania i ozdabiania magnesów z masy solnej, w trakcie których dowiedziały się o historii powstania garncarstwa. W czasie gdy magnesy schły na słońcu, dzieci wybrały się na grę terenową po okolicy i leśnych ścieżkach w której rozwiązywały zadania oraz szukały wskazówek, aż w końcu dotarły do celu. W nagrodę dla wszystkich była słodka nagroda i posiłek w postaci kiełbaski z ogniska. Do przedszkola dzieci wróciły zmęczone, ale zadowolone. Wycieczka wzbogaciła wiedzę przedszkolaków na temat tradycji związanej z garncarstwem. Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu malowniczej przyrody. |
_ _
{ Cykliczne spotkania z książką sześciolatków w bibliotece szkolnej }
| 27 maja 2022 roku odbyło się podsumowanie cyklicznych spotkań z książką w grupie 6-latków w bibliotece szkolnej. Dzieci przez cały rok szkolny systematycznie odwiedzały bibliotekę, gdzie wyszukiwały dla siebie najciekawszą książkę, następnie na kolejnym spotkaniu opowiadały jej treść. W swych zmaganiach czytelniczych były wzmacniane przez swoich rodziców. Pamiętajmy, że rytuał wspólnego czytania daje wszystkim wiele radości i wytchnienia od codzienności. Czytając z dzieckiem, mamy wpływ na treść i poziom książek, które wybieramy. Czytanie jest tak zwanym zasileniem emocjonalnym, rozwija funkcje poznawcze oraz daje dzieciom olbrzymie wsparcie w procesie wychowania. W ten sposób rodzice wzmacniają dziecko emocjonalnie i umacniają więzi w tym trudnym dla niego i dla nas wszystkich czasie. Pamiętajmy, że każdy, kto chce zdobyć wiedzę, osiągnąć wysoki status społeczny, prowadzić wartościowe życie i dobrze radzić sobie w świecie, powinien czytać książki. Na spotkaniu podsumowującym dyplom oraz nagrodę książkową za wzorowe czytanie i opowiadanie książek otrzymali: Sebastian Oleszek, Julia Netiacha, Antoni Kaczor oraz Milena Hołyst. Pozostałe dzieci otrzymały słodki upominek. Wszystkie dzieci zachęcamy do aktywnych spotkań z książką w nowym roku szkolnym.
Biblioteka szkolna przypomina, iż czytanie jest dobre na każdy czas.
|
_ _
{ DZIEŃ DZIECKA 2022 }
|
|
_ _
{ Egzamin ósmoklasistów }
| Uczniowie najstarszych klas naszej szkoły w dniach 24 - 26 maja 2022 r. przystąpili do Egzaminu Ósmoklasisty. Pierwszego dnia zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego, drugiego - z matematyki, a dzisiaj zakończyli pracę z arkuszem, pisząc test z języka angielskiego. Nasi ósmoklasiści przygotowywali się do swojego pierwszego egzaminu podczas całego roku szkolnego. Musieli włożyć więcej wysiłku, ponieważ są rocznikiem, który był najdłużej objęty nauką zdalną. Uczniowie pisali diagnozy przedmiotowe, egzaminy próbne oraz uczęszczali na różne zajęcia dodatkowe. Egzaminy przebiegły zgodnie z procedurami, a ich wyniki, które poznają 1 lipca, będą miały wpływ na przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. |
_ _
{ Dzień Językowy }
| Na wakacjach i na czacie,
I jak myślisz o etacie
Za granicą, u rodziny,
Lub gdy zdajesz egzaminy,
Kto języki obce zna
Ten się całkiem nieźle ma!

Takim optymistycznym rapem rozpoczął się w naszej szkole Dzień Językowy, który w tym roku obchodziliśmy 20 maja. Z tej okazji w ramach przedstawienia ruszył "Express Lingwistyczny" jadący w kierunku państw: Ukraina, Niemcy, Francja oraz Anglia. Jednym z bohaterów inscenizacji był Piotr, który porozumiewał się ze swoimi znajomymi w różnych językach. Następnie obładowani bagażami pasażerowie pospiesznego pociągu dzielili się ciekawostkami na temat innych krajów, a w zrozumieniu przekazu pomagali tłumacze. W jednym z przedziałów dało się słyszeć rozmowę, podczas której podróżnicy zachęcali zrezygnowanego kolegę do nauki angielskiego, podając wartościowe argumenty. Kolejną atrakcją expressu było pojawienie się trzech panów o tym samym imieniu i nazwisku. Na szczęście w sprytny sposób udało się sprawdzić, który z nich to prawdziwy pan Jones.
Językowy express zapewnił też inne czasoumilacze tego dnia, w tym występ piosenek w języku angielskim "Dream it possible" oraz "Shape of my heart". Można było również obejrzeć wykonanie tańców "Jerusalema" oraz "English is my Lieblingsfach".
Na koniec imprezy, pasażerowie przygotowali bileciki do kontroli. Ci którym szczęście dopisało, zdobyli drobne upominki. Wszyscy w dobry nastrojach opuścili Express Lingwistyczny, a prowadzące wyraziły nadzieję, że po tej podróży każdy ze zgromadzonych będzie miał pociąg do nauki języków!
|
_ _
{ Koncertowo na festiwalu }
| 19 maja nasi lekkoatleci dali kolejny popis na Festiwalu Sztafet, które odbyły się w Biłgoraju. Był to również kolejny Memoriał im. Eugeniusza Sołtysiaka pod Patronatem Starosty Biłgorajskiego Pana Andrzeja Szarlipa. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach Igrzyskach Dzieci i Młodzieży. Zaczęliśmy z wysokiego "C" jak to na festiwalu być powinno ponieważ nasze dziewczyny zdobyły złoto wygrywając sztafetę 4x100 m w kategorii Igrzyska Dzieci biegnąc w składzie: Karolina Małyszek, Amelia Kula, Martyna Małek, Natalia Budzyńska, które tuż po biegu odebrały medale i puchar z rąk Pana Starosty. Gdy nasze dziewczyny stały na podium po drugie w tym dniu złoto sztafetowe biegły w Igrzyskach Młodzieży ich starsze koleżanki Zofia Knapik, Julia Kuraś, Izabela Czajka i Zuzanna Kozioł. Nim zdążyliśmy ochłonąć a już była kolejna niespodzianka jakim było trzecie miejsce młodszych chłopców Macieja Brytana, Danilo Tereshchenko oraz dwóch czwartoklasistów: Damiana Kwapisza i Mikołaja Bednarza. Po tym były solidne występy naszych starszych chłopców Sebastian Stańczyka, Macieja Oleszka, Patryka Marczaka, Karola Błazika, Jakuba Boguszewskiego, Mikołaja Papierza, Kacpra Sawy w sztafetach 4x100 i Olimpijskiej 800x400x200x100 zakończone miejscami tuż za podium. Kolejne podium dały nam znowu najmłodsze dziewczyny, które po emocjonalnej walce do ostatnich metrów wywalczyły II miejsce w sztafecie "szwedzkiej" 400x300x200x100. W tej sztafecie do Karoliny i Natalki dołączyły Martyna Alterman i Maria Kaczor. Równie dobrze zaprezentowali się kolejni młodzi chłopcy Miłosz Lipiński i Maciej Kołodziej w sztafecie szwedzkiej, którzy w trudnej rywalizacji zajęli V miejsce. Dziękujemy za dużo emocji i ściskamy kciuki za następne etapy!! |
_ _
{ Wycieczka do Lublina }
| W środę 18 maja uczniowie klasy IV b brali udział w wycieczce do Lublina. Na Placu Zamkowym przywitała nas Pani, w stroju dawnej mieszczki. Uczestnicząc w grze miejskiej pt. "Tajemnice lubelskich pieczęci" uczyli się pracy z mapą, orientacji w terenie i pracy zespołowej. Zwiedzili Stare Miasto - Archikatedrę zbudowaną na przełomie XVI/XVII wieku, Bramę Krakowską jako architektoniczny symbol Lublina i Plac po Farze. Następnie pojechaliśmy się do Muzeum Wsi Lubelskiej. Wizyta w muzeum była okazją do obejrzenia pamiątek zawiązanych z dawnym życiem na wsi, codzienną pracą, zwyczajami i tradycjami. Następnie na posiłek udaliśmy się do McDonald's.
Najbardziej wyczekiwanym punktem wycieczki były zabawy w parku trampolin - Mania Skakania. Po instruktażu i rozgrzewce przyszedł czas na ćwiczenia akrobacyjne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami. Czas upłynął bardzo szybko, wszyscy zmęczeni ale uśmiechnięci schodzili z trampolin. Na wycieczce mimo dość wietrznej aury wszyscy bawili się świetnie.
|
_ _
{ II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny }
| Nasza uczennica Julia Kuraś z klasy VIII b reprezentowała szkołę w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Przez nas ilustrowane to, co w wierszach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapisane" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Puławach. Julka wykonała pracę plastyczną obrazującą wiersz "Elegia o chłopcu polskim". W tym roku przypada 101 rocznica urodzin poety. Konkurs miał na celu poznanie i popularyzowanie twórczości poety na tle ważnych dla Polski wydarzeń w okresie II wojny światowej i okupacji. Na konkurs wpłynęło 1178 prac plastycznych z całej Polski. Organizatorzy serdecznie dziękują za zaangażowanie i ogromny wkład poświęcony w wykonanie dzieł plastycznych. Prace konkursowe były na bardzo wysokim poziomie. Staranność, pomysłowość, wyczucie atmosfery wierszy - wszystko to sprawiło, że jury konkursowe miało ogromny problem z wyborem najciekawszych prac.
Wielkie uznanie dla naszej uczennicy za zmierzenie się z tematem pięknej, ale jednocześnie trudnej poezji K. K. Baczyńskiego.
Biblioteka szkolna życzy powodzenia w dalszych konkursach.
|
_ _
{ Sukces Maćka w KWoBiK }
| Maciej Oleszek, uczeń klasy VIII a został finalistą XXIX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele, który w tym roku przebiegał pod hasłem "Posłani w pokoju Chrystusa". Finał, czyli trzeci etap konkursu, odbył się 10 maja w Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Ks. biskup Mariusz Leszczyński przywitał wszystkich uczestników i ich opiekunów. Podziękował im za trud włożony w przygotowanie, a także pobłogosławił na ostatni etap zmagań. Obecni przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu i Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz władze Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego w Zamościu życzyli powodzenia uczestnikom podczas rozwiązywania testu. Po sprawdzeniu prac przez Komisję nastąpiło ogłoszenie wyników. Maciek uzyskał 6 wynik i tytuł finalisty w kategorii klas VII i VIII. Otrzymał dyplom i nagrody. Gratulujemy sukcesu!!! |
_ _
{ Od Jaskini Raj do Świętego Krzyża }
| Pogoda "jak na zamówienie" dopisała uczniom klasy IV a i V podczas wycieczki, na którą wybrali się 17 maja.
Pierwszym punktem programu była Jaskinia Raj, która jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Wszystkich zachwyciły znane z teorii stalagmity i stalaktyty często zadziwiające niezwykłymi kształtami. Orzeźwieni niską temperaturą w jaskini wycieczkowicze, udali się następnie do Centrum Neandertalczyka znajdującego się tuż obok, także w Chęcinach. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym zbiegają się pradawne losy człowieka z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki.
Uczniowie, przechodząc cztery sale tematyczne, mogli poznać dzieje i losy człowieka neandertalskiego, ale też znaleźć odpowiedzi na pytania: skąd pochodzimy, jak żył i polował Neandertalczyk oraz, czy i w jakim stopniu jesteśmy z nim spokrewnieni. Podekscytowani spotkaniem "oko w oko" z Neandertalczykiem wycieczkowicze, wyruszyli do Kielc, gdzie pod opieką przewodnika podziwiano wzgórze zwane Kadzielnią, na którym znajduje się amfiteatr. Dzięki sprzyjającej pogodzie roztaczający się widok na miasto był niezwykły.
Kolejnym punktem wycieczki był przejazd do Nowej Słupi - do Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego im. Mieczysława Radwana. Ten obiekt muzealny był dla wszystkich dużą niespodzianką, ponieważ zaskakuje nowoczesnym, głównie multimedialnym przekazem, który dla młodego odbiorcy jest znacznie ciekawszy niż tradycyjne słowo mówione. Następnie, wzmocniwszy siły obiadem, grupa wyruszyła na Święty Krzyż, czyli górę, gdzie znajduje się Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego i Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej - miejsce będące "duchową stolicą" rejonu świętokrzyskiego. Tutaj był czas na chwilę modlitwy i zadumy, a szczególnie podniosłym momentem było błogosławieństwo uczestników wycieczki Relikwiami Świętego Krzyża. Stąd można było zachwycić się roztaczającym się wokół intensywnie zielonym o tej porze roku lasem w Świętokrzyskim Parku Narodowym. Podobne wrażenie wywarł krajobraz z tarasu widokowego na gołoborzu, skąd po raz ostatni można było spojrzeć na panoramę Gór Świętokrzyskich. Oczywiście, podczas drogi powrotnej, nie można było obojętnie przejechać obok McDonalda, który w ten sposób stał się ostatnim punktem programu wycieczki.
Mimo tak aktywnie spędzonego dnia, po uczniach nie było widać śladów zmęczenia - śpiew w autokarze rozbrzmiewał do samego Frampola. Wycieczka była wspaniałą okazją nie tylko do integracji uczniów, ale też do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu wielu dziedzin, dostarczyła przeżyć duchowych i z pewnością zachęcała do dłuższej wyprawy w te przepiękne, a przecież nie tak odległe, rejony Polski.
|
_ _
{ To były zawody! }
| Królowa sportu lekkoatletyka dalej ma się dobrze w naszej szkole. Teraz nasi najmłodsi sportowcy bardzo dobrze wypadli w rekordowej obsadzie na zawodach powiatowych w 3-boju LA klas IV i młodszych, które odbyły się 12 maja na pięknym stadionie w Biłgoraju. Pośród 27 szkół nasze reprezentacje uplasowały się na wysokich miejscach: chłopcy zdobyli puchar i brązowe medale a dziewczęta były tuż za podium na miejscu IV. Szkołę reprezentowali: Maja Omiotek, Emilia Śliwińska, Natalia Myszak, Oliwia Dyl, Polina Tereshchenko, Maciej Kołodziej, Miłosz Lipiński, Damian Kwapisz, Mikołaj Bednarz, Damian Kiełbasa. Gratulujemy dobrej postawy!! |
_ _
Strona 4 z 224 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>