[ Strona Główna ˇ GaleriaStyczeń 16 2018 12:28:31 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2017/2018

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 29
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: TomaszW
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Wkręceni w zdrowie – zajęcia kulinarne dla przedszkolaków. }
| Środę 15 listopada 2017 r. dzieci w naszym przedszkolu spędziły pod hasłem "Wkręceni w zdrowie". W tym dniu odwiedziły nas panie zajmujące się edukacją żywieniową. Dla 3 i 4 Latków przeprowadziły ciekawe zajęcia na temat konieczności zjadania warzyw i owoców. Były też konkursy i nagrody. Starszaki brały udział w zajęciach połączonych z warsztatami, w czasie których przygotowały marchewkowe spaghetti i śrubki. Marchewkowe spaghetti smakowało wyśmienicie nawet tym, którzy na marchewki patrzyli krzywo. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki zostały wkręcone w zdrowie na poważnie a warzywa i surówki będą znikać z talerzy w czasie posiłków.
Dziękujemy Pani Sylwii Odrzywolskiej i Anecie Paszko ze Studia Figura w Biłgoraju za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu zajęć.
|
_ _
{ Rodzic jako ekspert u Motylków }
| 17 listopada grupę Motylków odwiedził tata Lenki, który podzielił się swoją pasją, jaką jest gra na gitarze. Opowiedział dzieciom o instrumentach, pokazał jak się na nich gra i wyjaśnił czym różnią się od siebie. Każdy przedszkolak próbował "grać", oczywiście z pomocą naszego gościa, który sprawnie zmieniał chwyty. Na zakończenie spotkania śpiewaliśmy wspólnie, przy akompaniamencie gitary, piosenki z repertuaru dziecięcego.
Dziękujemy Panu Mariuszowi Sędłakowi za mile spędzony czas i zaciekawienie nas instrumentem strunowym.
|
_ _
{ Patron naszej szkoły - Józef Piłsudski }
| Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych, która znajduje się obok sekretariatu naszej szkoły. Tworzą ją prace powstałe w wyniku przeprowadzonych eliminacji szkolnych wśród uczniów klas VII do konkursu zorganizowanego przez MDK w Biłgoraju pt. "Postać Marszałka Józefa Piłsudskiego" (więcej informacji o samym konkursie można znaleźć na stronie MDK Biłgoraj.). Prace wykonano różnymi technikami plastycznymi, pod kierunkiem nauczycielki plastyki Marty Hetman. Do etapu powiatowego zakwalifikowano pracę Kacpra Skiby - ucznia z kl. VII a.
Rok 2017 został uchwałą Sejmu RP ustanowiony rokiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Już wkrótce, 5 grudnia 2017 roku przypada 150. rocznica urodzin naszego Patrona, walczącego o wolność i niezawisłość Polaków, niezłomnego, ale i wymagającego ojca odradzającej się polskiej państwowości (uchwała Sejmu RP dostępna jest pod adresem: Link).
|
_ _
{ 99. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ }
| Mieszkańcy naszej gminy mieli możliwość świętowania z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości, uczestnicząc w uroczystości środowiskowej, której główna część odbyła się na hali widowiskowo - sportowej.
Podobnie jak w poprzednich latach, obchody Święta Niepodległości rozpoczęto od zbiórki przed budynkiem Urzędu Miejskiego we Frampolu i przemarszu ulicami miasta oraz złożenia wieńców przed Pomnikiem Niepodległości, przy którym trzymali wartę harcerze z naszej szkoły.
Następnie po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym p.w. św. Jana Nepomucena we Frampolu uczestnicy uroczystości przybyli do szkoły, gdzie odbył się uroczysty koncert okolicznościowy. Zebrani mogli wsłuchać się w polskie pieśni patriotyczne w wykonaniu gminnej orkiestry dętej, chórku "Frampolskie Nutki" i chóru "Millennium", a także występującego gościnnie zespołu wokalno - instrumentalnego "Zawierucha" z Biłgoraja.
Historię tragicznych dla Polaków wydarzeń przybliżyli uczniowie naszej szkoły, prezentując część artystyczną pod hasłem: "Z krzyżem i szablą ginęli, by Polacy nie zapomnieli..." . Na tle codziennego życia współczesnej rodziny została przedstawiona historia sprzed 99 lat: kolejne rozbiory, powstania narodowe i wreszcie wydarzenia z 1918 roku. Nie zapomniano również o dokonaniach Marszałka Józefa Piłsudskiego - patrona naszej szkoły podstawowej, który wniósł ogromne zasługi w odzyskanie niepodległości przez Polskę. Okolicznościowy koncert zakończył występ dziecięcych grup tanecznych "Twist" działających przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury we Frampolu.
|
_ _
{ "Frampolskie Nutki” i "Millennium" Laureatami Festiwalu! }
| Miło nam ogłosić, że nasz szkolny Chórek "Frampolskie Nutki" debiutujący w nowym, poszerzonym składzie, oraz Chór "Millennium", zostali Laureatami XXII Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Legionowej Biłgoraj 2017, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju.
Festiwal odbył się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Jak co roku cieszył się on dużą popularnością we wszystkich kategoriach wiekowych (szkoła podstawowa, klasy siódme i gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne). W pierwszej kategorii wystąpiło aż siedemnaście podmiotów wykonawczych.
Nutki wystąpiły w kategorii- szkoły podstawowe. Nasi najmłodsi artyści wykonali dwie pieśni: "Idą leśni" oraz "Pieśń o Wodzu miłym", poświęconą Patronowi naszej szkoły - Józefowi Piłsudskiemu.
W tej samej kategorii, naszą placówkę zaprezentowała debiutująca na festiwalu solistka - uczennica klasy IV a - Wiktoria Pawlos. Wykonała ona dwie pieśni w oryginalnej aranżacji: "Biały krzyż" i "Jedenasty listopada". Chór "Millennium" wystąpił w kategorii wiekowej drugiej - klasy siódme i gimnazja. Chórzyści wykonali dwie pieśni: "Piechota" oraz "Pierwsza kadrowa".
Zarówno "Frampolskie Nutki" jak i "Millennium" uzyskały tytuł Laureata Festiwalu oraz nominację do Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej - Ludowej i Tańca Ludowego w Warce, który odbędzie się wiosną 2018 roku. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na stronie Nowej Gazety Biłgorajskiej oraz bilgorajska.pl
|
_ _
{ Krasnoludki o zdrowie dbają i do przychodni wyruszają }
| 8 listopada 2017 r. grupa Krasnoludków w ramach realizacji tematyki "Jesienią dbamy o zdrowie" gościła w Przychodni "Nasze Zdrowie". Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały opowieści pielęgniarki p. Marii Jasielskiej, która opowiedziała o pracy w przychodni. Mogły także zwiedzić gabinety: zabiegowy, lekarski, diagnostyczny, zobaczyć sprzęt medyczny służący do wykonywania różnego rodzaju zabiegów. Poznały specyfikę pracy lekarzy i pielęgniarek. Miały możliwość spotkać się z panią foniatrą, wykonującą badanie słuchu audiometrem. Ponadto przypomniały sobie zasady zachowania podczas badania i oczekiwania w kolejce.
Na koniec wszyscy otrzymali kolorowanki i odznaki "dzielny pacjent" oraz słodki upominek. Dzięki wizycie w przychodni dzieci miały szansę przezwyciężyć uczucie lęku przed personelem medycznym, a także wzbogacić słownictwo związane z przychodnią lekarską. Krasnoludki dziękują całemu personelowi za możliwość zwiedzenia przychodni.
|
_ _
{ Spotkanie ze strażakiem }
| W dniu 7 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze strażakiem mł. bryg. Pawłem Rawskim z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju, który przyjechał w towarzystwie Pana Jacka Harafa, Asystenta Biura Poselskiego Posła Piotra Olszówki. Goście w interesujący sposób zaprezentowali strój strażaka-ratownika oraz urządzenia używane w trakcie akcji ratowniczej. Przeprowadzili z przedszkolakami rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i w przedszkolu. W trakcie dyskusji panowała miła atmosfera. Dzieci chętnie zabierały głos. Przedstawiły numery alarmowe do straży pożarnej oraz omawiały tematy związane z zagrożeniem pożarem i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami. Pan strażak przedstawił zasady postępowania w wypadku zagrożenia. Na zakończenie dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki. Każdy przedszkolak otrzymał odblask, który powinien nosić po zmroku, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.
Bardzo dziękujemy za interesujące spotkanie.
|
_ _
{ Leśne Duszki z wizytą w Urzędzie Miejskim }
| Czwartek 9 listopada 2017 r. był wyjątkowym dniem dla dzieci z grupy Leśne Duszki. Dzieci miały okazje zwiedzić Urząd Miejski we Frampolu, porozmawiać z pracownikami, dowiedzieć się co to są podatki, jak i kto może otrzymać dowód osobisty, czym zajmuje się skarbnik gminy. Najciekawszym punktem wycieczki było spotkanie z Burmistrzem Frampola,Tadeuszem Niedźwieckim. Pan Burmistrz nie tylko opowiadał dzieciom o swojej pracy, ale pozwolił zająć fotel tym, którzy chcieliby go zastąpić. W gabinecie Pana Burmistrza czekały również na dzieci wspaniałe niespodzianki: maskotki i słodycze.
Dzieci zaprosiły Pana Burmistrza do przedszkola na wspólne czytanie bajek, a na pamiątkę spotkania wręczyły wykonaną przez siebie mapę Polski i herb Frampola. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za wielką życzliwość, a Skarbnikowi Gminy, Panu Tomaszowi Kurasiewiczowi, tacie Oli, za zorganizowanie spotkania.
|
_ _
{ Dzień Postaci z Bajek }
| W dniu 7 listopada Mały Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Postaci z Bajek dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Od rana na szkolnych korytarzach można było spotkać księżniczki, królewny, wróżki, Elzy, Czerwonych Kapturków, policjantów, strażaków, piratów i wielu innych bajkowych bohaterów. Podczas wspólnego spotkania była okazja do zaprezentowania dziecięcych przebrań i przypomnienia sobie ulubionych bajek i baśni. Odbył się także turniej z ich znajomości, zabawy ruchowe i tańce przy muzyce pochodzącej z bajek. Dzień Postaci z Bajek był okazją do wspólnej zabawy, rozwijania zainteresowań książką, szczególnie tą, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. |
_ _
{ Zebranie z Rodzicami }
| W dniu 16 listopada 2017 r. (czwartek) o godz.15.30 odbędzie się zebranie z Rodzicami.

Plan spotkania:
1. Zebranie ogólne na HALI:
- Prelekcja psychologa - "Granice i konsekwencja w procesie wychowania."
- Pogadanka szkolnego mentora bezpieczeństwa cyfrowego - "Zagrożenia i ryzyko związane z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych."
2. Spotkania z wychowawcami w klasach - śródokresowa analiza wyników nauczania i zachowania.
3. Indywidualne konsultacje dla rodziców - nauczyciele przedmiotów.
|
_ _
{ Warty harcerzy 1 i 2 listopada }
| Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dni, w których odwiedzamy cmentarze, pochylamy się nad grobami naszych bliskich, modlimy się za nich i ich wspominamy. Harcerze z drużyny działającej przy Samorządowym Zespole Szkolnym we Frampolu w dniach 1 i 2 listopada nie zapomnieli o poległych za naszą Ojczyznę żołnierzach. Honorowe warty zaciągnęli przy Grobie Nieznanego Żołnierza na miejscowym cmentarzu. W dniach zadumy i pamięci o zmarłych oddali im należną cześć . W ciszy i spokoju zapalali znicze, modlili się. Dzień wcześniej uporządkowali żołnierskie mogiły . Pracowali z dużym zaangażowaniem i poczuciem patriotycznego obowiązku. 1 i 2 listopada warty honorowe w czasie Mszy świętych odprawianych w intencji zmarłych pełnili: Julia Komornik, Kamila Kiełbasa, Natalia Portka, Justyna Marzec, Julia Szczepanik, Wiktoria Oleszek, Oliwia Iwanowicz, Bartłomiej Oleszek i Jakub Zbroński ze szkoły podstawowej oraz Anna Saj, Gabriela Szczęch, Piotr Branewski i Bartłomiej Dyjach z gimnazjum. |
_ _
Strona 4 z 149 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>