[ Strona Główna ˇ NAUKA ZDALNA ˇ Zdalne przedszkoleLipiec 02 2020 17:54:12 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2020/2021
Kontakt

_ _
{ NAUKA ZDALNA }
NAUKA ZDALNA

TEAMS

Kształcenie na odległość - poradnik

Ochrona danych osobowych a zdalne nauczanie - poradnik uodo

Poradnik - nauczyciele, dyrektorzy

_ _
{ Dla Uczniów }
e-nauczanie
Pasma edukacyjne
ZDALNE LEKCJE

Zadania dla klasy VIII

MEN
OKE Kraków

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ Konkursy }
Terminy
Regulamin
Wymagania
_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Goral, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Cyberprzemoc }
Ważne linki

Artykuł

_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 42
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Mrekiel
_ _
{ Przetargi }
Październik 2019

Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Stopień wyżej }
|
Reprezentacja chłopców pnie się coraz wyżej w Igrzyskach Młodzieży. Tym razem 6 marca w Biłgoraju na zawodach powiatowych w piłce koszykowej stanęła na drugim stopniu podium przegrywając decydujący mecz z Tarnogrodem. Wcześniej zwyciężyliśmy na szczeblu międzygminnym z Gorajem i Turobinem. Zagraliśmy w składzie: W. Małer, S. Pyda, K. Filipowicz, P. Góra, M. Odrzywolski, P. Malec, T. Kaczor, B. Kaproń, K. Ruszczak, T. Futyma, J. Swatowski. Gratulacje!
|
_ _
{ Dzień Otwarty w przedszkolu }
| Dnia 04.03.2020 r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Otwarty. Na początku wszystkich zebranych gości serdecznie przywitała pani dyrektor mgr inż. Elżbieta Chmiel oraz dzieci z grupy sześciolatków. Następnie każda z grup zaprezentowała swój repertuar, który związany był z życiem przedszkola.
Po części artystycznej na hali, maluchy wraz z rodzicami udały się do sali 3-latków, gdzie mogły pobawić się przedszkolnymi zabawkami. W tym czasie rodzice bliżej poznali organizację i funkcjonowanie placówki oraz otrzymali wskazówki dotyczące adaptacji dzieci. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne pt. "Motylek" - dzieci wspólnie z rodzicami wyklejały kontur motyla kółeczkami. Dzieci miały okazję bliżej poznać panie i atmosferę zabaw oraz zajęć w przedszkolu (m.in. zajęcia konstrukcyjne, muzyczne, ruchowe i plastyczne). Dzień otwarty pozwolił także przedstawić naszą placówkę jako środowisko przyjazne dziecku, otwarte na jego potrzeby oraz wychodzące naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Był też słodki poczęstunek, a na koniec każdy z uczestników tego wyjątkowego dnia został obdarowany balonikiem i słodkim upominkiem.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.
|
_ _
{ Pomagamy potrzebującym }
| Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Drużyną Harcerską tradycyjnie w Wielkim Poście organizuje Kiermasz Rozmaitości, z którego dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z krajów misyjnych. Uczniowie oddają na ten cel swoje maskotki, książki, gry itp., które następnie są sprzedawane. W tym roku akcja odbyła się 4 marca i cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Zebraliśmy 635,00 zł i ta suma zasili konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.
Wcześniej rozliczyliśmy również akcję Góra Grosza, której celem jest pomoc dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych. Po przesortowaniu zebranych monet według nominałów oraz ich podliczeniu, okazało się, iż w tej edycji udało nam się zgromadzić ponad 24 kg monet na sumę 371,85 zł. Pieniądze te zostały przesłane na konto Fundacji Nasz Dom.
Dziękujemy za ofiarność wszystkim, którzy włączają się do naszych akcji!
|
_ _
{ Pierwszy Mistrz }
| 5 marca na Powiatowych Igrzyskach Młodzieży w piłce ręcznej zdobyliśmy pierwsze mistrzostwo powiatu. Dokonały tego w pięknym stylu dziewczęta z klas VII-VIII. Po dobrej grze, bez straty punktu, zostawiły w pokonanym polu szkoły z Aleksandrowa, Księżpola a w finale SP nr 1 w Biłgoraju. Oto nasza drużyna: Wiktoria Węgierak, Anna Tryka, Maja Kozioł, Julia Komornik, Klaudia Skrok, Amelia Knapik, Kaja Swatowska, Kamila Kiełbasa, Magdalena Tryka, Wiktoria Oleszek. Teraz chwila odpoczynku i półfinały wojewódzkie w Kraśniku. Trzymamy kciuki.
|
_ _
{ Eliminacje Konkursu Ortograficznego "Żółty Orzech” }
| Nasza szkoła wzięła kolejny raz udział w eliminacjach Konkursu Ortograficznego "Żółty Orzech”. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju w tym roku organizuje XXI edycję tego konkursu, który jest adresowany do uczniów klas: VII i VIII szkół podstawowych oraz wszystkich szkół ponadpodstawowych powiatu biłgorajskiego. Tekst dyktanda zaliczał się do bardzo trudnych. Jego bohaterem był Grzegorz Brzęczyszczykiewicz zauroczony fauną i florą naszego regionu, który m.in. "wpółleżąc wpośród krzewów urzetu na płożących się pędach bażyny, przy wtórze terkotu czarno nakrapianego paszkota, obserwował dzierzbę, która znienacka przycupnęła na brzeżkach wpółspróchniałej gałęzi".

Spośród grupy naszych siódmoklasistów i ósmoklasistów najlepszy wynik uzyskała Nikola Podymna i w ten sposób zakwalifikowała się do II etapu konkursu. Finał powiatowy odbędzie się 19 marca 2020 r. w Biłgoraju.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
|
_ _
{ Apel: nasze zdrowie i zasady savoir-vivre }
| We wtorek 3 marca odbył się apel poświęcony zapobieganiu zakażenia koronawirusem w obecnym czasie rozprzestrzeniania się tejże choroby, a także zasadom właściwego zachowania i savoir-vivre.
Na początku apelu głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Chmiel. W związku z panującą w sąsiednich krajach epidemią koronawirusa, przedstawiła dzieciom i młodzieży najważniejsze informacje na temat samej choroby, w tym objawów zarażenia koronawirusem oraz sposobów zapobiegania. Uczniowie zostali uczuleni m.in. o dokładnym myciu rąk czy też zakrywaniu ust podczas kaszlu. Byli także poinformowani o możliwości korzystania z infolinii NFZ: 800 190 590 (https://www.gov.pl/web/koronawirus).
W drugiej części apelu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Marta Kapica i Wojciech Łyp zaprezentowali zasady savoir-vivre, które zostały wcześniej opracowane przez reprezentantów poszczególnych klas w trakcie szkolnej debaty. Podczas prezentacji zatytułowanej "Obycie umila życie" zapoznali uczniów z pojęciem savoir-vivre. Przedstawiając podstawy dobrego wychowania odnieśli się do takich dziedzin savoir-vivre jak kultura słowa, kultura bycia, kultura wyglądu i ubioru, kultura spożywania posiłków czy netykieta. Poruszone zostały ważne zasady właściwego zachowania uczniów na lekcjach i przerwach. Przedstawiciele SU apelowali: "Już niedługo pójdziemy w dorosłość, przed nami inne szkoły, studia, praca, będziemy się obracać w różnych kręgach i towarzystwach. Zacznijmy już dziś dbać o naszą kulturę, by wyrosnąć na dojrzałych ludzi. Pokażmy, że znamy i stosujemy zasady savoir-vivre i że jesteśmy uczniami z klasą!".
Pod koniec apelu miało miejsce wręczenie dyplomów za udział w XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Alfik. Do zmagań konkursowych w naszej szkole przystąpiło 14 uczniów klas IV - VIII. Dyplomy Uznania za zdobycie bardzo dobrego wyniku otrzymali Michał Habza i Jakub Zdunek z kl. IV oraz Karol Jarosz z kl. VII. Dyplom Uznania za zdobycie dobrego wyniku otrzymała Zofia Wójcik z kl. VI a. Pozostali uczniowie otrzymali Dyplomy Uczestnika Konkursu. Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach matematycznych!
|
_ _
{ Warsztaty Pierwszej Pomocy }
| W dniach 27.02 - 28.02. 2020 roku odbyły się w naszej szkole Warsztaty Pierwszej Pomocy dla uczniów klas I-VI. Celem warsztatów było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Zajęcia poprowadził rodzic naszej uczennicy, pan Maciej Małek, który jest zawodowym strażakiem. Podczas wstępnej pogadanki uczniowie dowiedzieli się, jak postępować w przypadku omdlenia, zadławienia, krwotoku, złamania, urazu stawów oraz przy urazach głowy i kręgosłupa. Potem ćwiczyli pod opieką pana Macieja ocenę stanu poszkodowanego, jak skutecznie wezwać pomoc, zastosowanie pozycji bocznej bezpiecznej oraz jak postępować przy zatrzymaniu oddechu i krążenia. Każdy uczeń miał możliwość przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie noworodka, dziecka lub dorosłego. Zajęcia były bardzo atrakcyjne. Uczniowie z dużym zapałem i zaangażowaniem brali udział w warsztatach, które uświadomiły im, jak istotne korzyści płyną z posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym. Pozytywnym efektem przeprowadzonych warsztatów jest to, że już od najmłodszych lat dzieci oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym.
Składamy serdeczne podziękowania dla Pana mł. ogn. Macieja Małka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie za przeprowadzenie warsztatów oraz Komendzie Wojewódzkiej PSP w Lublinie za użyczenie profesjonalnego sprzętu szkoleniowego z ratownictwa medycznego.
|
_ _
{ Olimpiada Matematyczna dla dzieci 6-letnich }
| Dnia 26 lutego 2020 r. w Samorządowym Zespole Szkolnym we Frampolu odbyła się Olimpiada Matematyczna dla dzieci 6-letnich z gminy Frampol. W konkursie wzięło udział 8 dzieci z oddziałów przedszkolnych ze szkół w Radzięcinie, Teodorówce, Woli Radzięckiej oraz z Przedszkola we Frampolu. Uczestników do konkursu przygotowywały nauczycielki uczące w tych grupach. Koordynatorem konkursu była pani Urszula Wnuk. Testy przygotowały i konkurs przeprowadziły panie edukacji wczesnoszkolnej.
Oto wyniki Olimpiady Matematycznej etapu gminnego:
I miejsce zajęła Weronika Bielak - z oddziału przedszkolnego w Woli Radzięckiej,
II miejsce zajęła Karolina Maziarczyk - z Przedszkola we Frampolu,
III miejsce zajęła Kinga Korgul - z oddziału przedszkolnego w Radzięcinie.
Wszystkie dzieci dostały dyplomy za udział i drobne upominki. Trzy miejsca nagrodzono książkami i dyplomami z zajętym miejscem. Gratulujemy dzieciom bogatej wiedzy i umiejętności matematycznych i życzymy dalszych sukcesów.
Do etapu powiatowego zakwalifikowano: Weronikę Bielak i Karolinę Maziarczyk. Dziewczynki będą reprezentowały gminę Frampol na IV Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Matematycznej w Katolickim Przedszkolu im. św. Jana Pawła II w Biłgoraju w dniu 12 marca 2020 r.
|
_ _
{ Drugi raz }
| Od 25 do 27 lutego w naszej szkole odbył się drugi Próbny Egzamin Ósmoklasisty tym razem z wydawnictwa WSiP. Przebiegał on zgodnie z procedurami egzaminu państwowego. 25 lutego uczniowie pisali j. polski, 26 lutego matematykę i 27 lutego j. angielski. Przystąpili do niego wszyscy ósmoklasiści naszej szkoły, aby sprawdzić, w jakim stopniu opanowali wymagania określone w podstawie programowej. Dodatkowo uczniowie mogli sobie utrwalić procedury egzaminacyjne i dzięki temu zmniejszyć dawkę stresu jaki towarzyszyć im będzie podczas egzaminu końcowego. |
_ _
{ Maria Skłodowska–Curie, inaczej – kreatywny portret uczonej }
| W lutym w ramach II etapu realizacji innowacji metodyczno - programowej Od hobbysty do noblisty odbył się konkurs plastyczny pt. Maria Skłodowska-Curie, inaczej - kreatywny portret uczonej. Do udziału w nim zostali zaproszeni chętni uczniowie klas VII-VIII. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką portretu polskiej noblistki w wybranym okresie jej życia. Spośród 9 prac jakie wpłynęły komisja konkursowa w składzie p. Anna Sawa, p. Barbara Kusiak i p. Krzysztof Jasiński ocenili prace zgodnie z przyjętymi kryteriami konkursu. Zdaniem komisji wszystkie prace zasługują na pochwałę i uznanie, ponieważ zostały wykonane ciekawymi technikami plastycznymi. I miejsce: Nikola Podymna z kl.VIII, II miejsce: Joanna Szczepanik z kl.VII, III miejsce: ex aequo Natalia Sosnowa i Wiktoria Knapik z kl. VII.
Wyróżnione prace można podziwiać w sali nr 6 w segmencie północnym.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
|
_ _
{ Bezpiecznie na wsi }
| Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Biłgoraju pt. Bezpiecznie na wsi: Nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz. Jest to już X jubileuszowa edycja Konkursu, który ma na celu zapobieganie nieszczęśliwym wypadkom w gospodarstwach rolnych. W tym roku szczególny nacisk został położony na zapobieganie wypadkom będących wynikiem kontaktu dziecka ze zwierzętami hodowanymi w gospodarstwie rolnym. W klasach edukacji wczesnoszkolnej zostały przeprowadzone tematyczne pogadanki. Potem dzieci wykonały prace plastyczne dowolną techniką. Najciekawsze z nich: Róży Dudek z kl. I b, Kingi Krajewskiej z kl. III i Lidii Oleszek z kl. I a zostały zakwalifikowane do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci. |
_ _
Strona 4 z 193 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>