[ Strona Główna ˇ GaleriaLipiec 22 2019 20:41:22 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2019/2020

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Korgul, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Cyberprzemoc }
Ważne linki

Artykuł

_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 37
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: IOleszek
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Poznajemy zawody naszych rodziców - fryzjer }
| W piątek 17 maja 2019 roku w grupie Biedronek mieliśmy przyjemność gościć panią Monikę, wykonującą zawód fryzjera, która prywatnie jest mamą Lili jednej z Biedroneczek. Pani Monika swoją wizytę rozpoczęła krótką pogadanką na temat tego kim jest fryzjer oraz czym się zajmuje. Następnie zaprezentowała atrybuty fryzjera, które przyniosła ze sobą, wśród nich znalazły się między innymi: peleryna, różnej wielkości szczotki i grzebyki, suszarka, maszynka, prostownica i wiele innych. Pani Monika przygotowała dla dzieci niespodziankę i zaprosiła chętne dzieci do uczesania. Przedszkolakom dużo radości sprawiło czesanie i układanie fryzur. Po tak wspaniałym spotkaniu każdy na pewno z chęcią będzie chodził do fryzjera. Serdecznie dziękujemy pani Monice za wspólnie spędzony czas oraz życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej. |
_ _
{ Wycieczka w Góry Świętokrzyskie }
| Góry Świętokrzyskie - taki kierunek wycieczki szkolnej wybrały nasze klasy IV. Chętnych do poznawania uroku Świętokrzyskiego Parku Narodowego mieliśmy więcej - dołączyli też niektórzy uczniowie klas piątych. Mimo, iż pogoda majowa nas nie rozpieszczała, 17 maja okazał się trafnym wyborem, niebo rozpogodziło się i dopisało słońce.
Podczas wędrówki na Święty Krzyż nasapaliśmy się oczyszczonym przez uprzednie deszcze, świeżym i zdrowym powietrzem. Zachwyciły nas widoki gór, a szczególnie pejzaż z platformy widokowej Gołoborze. Podczas wizyty w Osadzie Średniowiecznej dowiedzieliśmy się, jak się wyrabiało kosze wiklinowe, mieliło ziarno na mąkę, kuliśmy żelazo, a także wykonywaliśmy ówczesną biżuterię. W muzeum zapoznaliśmy się z dawnymi piecami hutniczymi, dymarkami, za pomocą których dawniej na tych terenach produkowano duże ilości żelaza.
Numerem jeden naszej wycieczki okazał się "Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno". W jedną godzinę zobaczyliśmy najbardziej znane zabytki świata w miniaturowej odsłonie. Widzieliśmy m.in. wieżę Eiffla, wodospad Niagara, Statuę Wolności, Piramidę Cheopsa, katedrę Notre Dame czy spektakularne wieże World Trade Center, które już niestety odeszły do historii. Korzystaliśmy również z bezpiecznych atrakcji parku rozrywki. Dzień uwieńczył seans w kinie 6D - moc wrażeń dla każdego! Gorąco polecamy sprawdzoną przez nas trasę wycieczki! Na pewno ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!
|
_ _
{ Kacper laureatem KWoBiK }
| Kacper Karwat z kl. VI został laureatem XXVI Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele uzyskując najwyższą liczbę punktów. Finał konkursu (etap diecezjalny) odbył się 9 maja w Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Przed rozpoczęciem zmagań Ks. Biskup Marian Rojek przywitał i pobłogosławił wszystkich uczestników etapu diecezjalnego oraz ich opiekunów. Po konkursie miało miejsce spotkanie z p. Moniką Żur Dyrektorem Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu, a także z przedstawicielami Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz władzami Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego w Zamościu. Gratulowali oni sukcesu wręczając dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom finału oraz ich katechetom. Kacpra do konkursu przygotowywała p. Joanna Korgul.
Nagrodą dodatkową dla tegorocznych laureatów jest dwudniowa pielgrzymka szlakiem Ojca Świętego Jana Pawła II (Kraków-Kalwaria Zebrzydowska-Wadowice).
Serdecznie gratulujemy!
|
_ _
{ Radość czytania }
| Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. - Wisława Szymborska

16.05.2019 roku odbył się szkolny etap konkursu czytelniczego przeznaczonego dla klas IV-VI Radość czytania. Celem konkursu było: propagowanie kultury czytelniczej, popularyzacja książek dla młodzieży znajdujących się w zbiorach biblioteki szkolnej, wdrażanie do staranności przekazu językowego, wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu. Każdy z trzech uczestników konkursu z klas IV-VI prezentował fragment wybranej książki. Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca - pani wicedyrektor Barbara Pyzik, członkowie - pani Wioletta Magoch i pani Maria Małyszek dokonała oceny występu uczestników. Pod uwagę były brane następujące kryteria: dykcja, interpretacja, właściwy dobór tekstu do osoby, ogólne wrażenie artystyczne.
Tytuł Mistrza pięknego czytania: w kategorii klasy IV - VI uzyskała Kamila Kiełbasa z klasy VI. Komisja przyznała 3 wyróżnienia dla Natalii Budzyńskiej z klasy IVb, Katarzyny Wójcik z klasy Va oraz Julii Nawrockiej z klasy VI. Pani dyrektor Elżbieta Chmiel wręczyła laureatom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe zaś wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział. Imprezę czytelniczą uświetnił występ uczniów klasy IVa i Va ze scenką pt. Teleekspres - na wesoło.
Życzymy wszystkim laureatom sukcesów w etapie gminnym konkursu czytelniczego Radość czytania.
|
_ _
{ Słoneczka w bibliotece }
| Wprowadzenie dzieci w świat literatury rozpoczyna się już od wczesnych lat. Małe dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura-zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom prawie codziennie. W dniu 15 maja 2019 r. dzieci z grupy IV wraz z wychowawczynią odwiedziły bibliotekę publiczną. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Podczas wycieczki w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z bibliotekarkami: p. Marią Kapicą i p. Jolą Gucmą. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach. Panie bibliotekarki w przystępny sposób opowiedziały o swojej pracy i bibliotece. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Utrwaliły sobie także, zasady dbania o książki. Na koniec pani Maria przeczytała dzieciom wybrane pozycje z literatury dziecięcej. Słoneczka z zaciekawieniem słuchały czytanych utworów, odpowiadały na pytania oraz kolorowały wybraną przez siebie kolorowankę, która ozdobi wystawę biblioteczną. Spotkanie odbyło się w radosnej i miłej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy. |
_ _
{ Dzień Polskiej Niezapominajki w grupie „Biedronek” }
| Wie Polska cała, wiedzą wszystkie dzieci,
Że 15 maja, kiedy słońce świeci,
Prawda to święta, to nie są bajki,
obchodzimy Święto Niezapominajki.

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja od 2002 roku. W tym roku również dzieci z grupy Biedronek włączyły się w obchody Dnia Polskiej Niezapominajki. 15 maja 2019 r. dzieci ubrane były w niezapominajkowe kolory, a każdy miał na głowie własnoręcznie wykonaną opaskę z kwiatkiem niezapominajki, również sala przedszkolna udekorowana została na niebiesko. Pani przybliżyła dzieciom znaczenie tego święta na podstawie wierszy Niezapominajka - przypominajka. Podczas wspólnego świętowania przedszkolaki rozwiązywały zagadki o kwiatkach, bawiły się i tańczyły przy piosence Zapominalska niezapominajka, pokonywały Niebieski tor przeszkód oraz wykonały piękne rysunki bohaterki tego święta. Następnie udały się na spacer w poszukiwaniu niezapominajek wśród kwiatów rosnących na rabatkach wokół przedszkola. Święto Niezapominajki jest uniwersalnym świętem - przypomina nie tylko o bogactwie i pięknie ojczystej przyrody, ale także o osobach, które kochamy.
|
_ _
{ Wiosenne krokusy }
| 13 maja 2019 r. w klasie III gościła mama Dawida, p. Diana Kita. Poprowadziła warsztaty plastyczne, podczas których dzieci uczyły się wykonywać kwiaty z bibuły. Pod czujnym okiem rodzica każdy trzecioklasista podejmował kolejne czynności: wycinał bibułę, kleił, łączył, składał pierwszego kwiatka. Potem dzieci same wykonywały kolejne krokusy, zmieniając ich kolor, wielkość. Gotowe kwiatki zostały umieszczone w ozdobnych słoiczkach. Prace można oglądać na szkolnej wystawie. Dziękujemy pani Dianie za ciekawe spotkanie. |
_ _
{ II miejsce naszej drużyny w turnieju BRD }
| 10 maja w Biłgoraju odbył się Finał Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Turniej to ogólnopolska impreza o wieloletniej tradycji, której celem jest rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego, kształtowanie bezpiecznych i kulturalnych nawyków zachowań na drodze, znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych oraz popularyzowanie jazdy rowerem.
W zawodach rywalizowało osiem drużyn. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Chwiejda, Mateusz Olik (obaj kl. III b gimnazjum) oraz Kacper Białas (kl. VIII a). Zawodnicy indywidualnie rozwiązywali test wiedzy o ruchu drogowym oraz jeździli rowerem na torze sprawnościowym i miasteczku ruchu drogowego. Musieli także grupowo praktycznie potwierdzić swe umiejętności związane z pierwszą pomocą przedmedyczną.
Zawodnicy z Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu zajęli wysokie - II miejsce, co jest największym osiągnięciem w historii szkoły w tej kategorii wiekowej w turnieju BRD. Gratulacje!
|
_ _
{ NASI UCZNIOWIE NA KONKURSACH RECYTATORSKICH }
| 10 maja w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury we Frampolu odbyły się dwa konkursy recytatorskie: Mały Konkurs Recytatorski oraz Konkurs Literackiej Twórczości Ludowej, których głównym celem jest rozbudzanie w młodych ludziach wrażliwości na słowo poetyckie.
W naszej szkole jest wielu recytatorów, którzy chcą rozwijać swe uzdolnienia i chętnie biorą udział w takiego rodzaju przedsięwzięciach. Wszyscy uczestnicy Małego Konkursu Recytatorskiego prezentowali dowolny wiersz, a uczestnicy Konkursu Literackiej Twórczości Ludowej utwór regionalnego poety. Jury, oceniając recytacje, brało pod uwagę dobór repertuaru, poprawność dykcyjną, interpretację i ogólny wyraz artystyczny. W obu konkursach uczniowie naszej szkoły mają osiągnięcia: I miejsce w Małym Konkursie Recytatorskim zdobyła Kamila Kiełbasa (kl. VI), a III miejsce Katarzyna Wójcik (kl. V a). Wyróżnienia otrzymały Zuzanna Futyma (kl. IV a) i Weronika Wach (kl. IV b). Kamila i Kasia wezmą udział w Turnieju Powiatowym Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 18 maja w Biłgorajskim Centrum Kultury. Już teraz trzymamy kciuki!
Katarzyna Wójcik znalazła się też na podium w Konkursie Literackiej Twórczości Ludowej, gdzie zajęła II miejsce. Wyróżnienia otrzymali Kacper Dudek (kl. I) i Karol Tchórzewski (kl. III).
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy umiejętności interpretacji poezji, a zwycięzcom wygranej.
|
_ _
{ Czy znasz ...? }
| Michał Habza i Jakub Zdunek z klasy III reprezentowali naszą szkołę 8 maja 2019 r. w finale regionalnego konkursu czytelniczego Czy znasz ...? Organizatorem konkursu była Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu. W finale konkursu wzięło udział 50 uczniów z 22 szkół podstawowych z powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 60 pytań, podczas którego mogli wykazać się znajomością wybranych utworów takich pisarzy jak: H. Ch. Andersen, J. Brzechwa, J. Bednarek, W. Cichoń, A. Frączek, J. Olech oraz J. Tuwima. Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy.
Gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwijania zainteresowań czytelniczych.
|
_ _
{ "Chrońmy zagrożone gatunki" - happening ekologiczny }
| Chrońmy zagrożone gatunki - to hasło tegorocznego happeningu organizowanego w ramach obchodów Dnia Ziemi. Celem akcji jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę ochrony zagrożonych gatunków fauny i flory, a także uwrażliwienie na niebezpieczeństwa czyhające ze strony człowieka. Uczniowie wykonali transparenty, na których narysowali rośliny i zwierzęta zagrożone wyginięciem, zwłaszcza na obszarze Wyżyny Lubelskiej i Roztocza. W Czerwonej Księdze Zwierząt odszukamy między innymi: głuszca zwyczajnego, węża Eskulapę, susła perełkowanego, zająca bielaka, natomiast do Czerwonej Księgi Roślin wpisano rosiczkę pospolitą, widłaka torfowego oraz paprotnika kolczastego. O wymienione wyżej elementy przyrody musimy szczególnie się troszczyć, by przyszłe pokolenia mogły cieszyć się ich pięknem przemierzając leśne ścieżki Roztocza. Maszerująca wielobarwna kolumna uczniów pod opieką nauczycieli wzbudziła zainteresowanie mieszkańców Frampola i skłaniała do refleksji.
Happening miał na celu propagowanie działań na rzecz aktywnej ochrony środowiska przyrodniczego oraz kształtowanie postaw proekologicznych.
|
_ _
Strona 4 z 180 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>