[ Strona Główna ˇ GaleriaLipiec 21 2018 05:44:46 ]
{ Inspektor Ochrony Danych }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Tomasz Nowakowski.
e-mail: iod@rodokontakt.pl

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2017/2018

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 31
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ElKa
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Finał konkursu Czy znasz.. }
| Weronika Wach z klasy III, Jakub Zdunek z klasy II oraz Michał Habza z klasy II zostali finalistami V edycji regionalnego konkursu czytelniczego "Czy znasz...?". Konkurs odbył się 29 maja 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu i był przeznaczony dla uczniów klas I - III. W etapie finałowym wzięło udział 60 uczniów z 29 szkół podstawowych z powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test, podczas którego mogli wykazać się znajomością wybranych utworów takich pisarzy jak: H. Ch. Andersen, J. Brzechwa, A. i Cz. Centkiewiczowie, R. Pisarski, J. Porazińska, J. Tuwim, D. Wawiłow oraz legend w wyborze B. Tylickiej. Z testu uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 70 punktów. Wyróżnienie uzyskała Weronika Wach, która otrzymała z rąk pani dyrektor Doroty Mach dyplom oraz nagrodę rzeczową. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy.
|
_ _
{ Wyjazd uczniów na spektakl ,,Kamienie na szaniec" }
| 25 maja w piątek uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej i drugich gimnazjum wyjechali do Biłgorajskiego Centrum Kultury na spektakl ,,Kamienie na szaniec". W trakcie przedstawienia aktorzy Kieleckiego Teatru Lektur w interesujący sposób opowiedzieli, jak na okupację hitlerowską zareagowali młodzi gimnazjaliści i uczniowie liceów, czy przyglądali się biernie, czy się bali, jak próbowali się odnaleźć. Na przykładzie Rudego, Alka i Zośki pokazali, jak dzieci i młodzież przeistaczała się w dorosłych, a następnie herosów. Po spektaklu uczniowie naszej szkoły zwiedzili Miasteczko na Szlaku Kultur, czyli osiedle w Biłgoraju nawiązujące do tradycyjnej architektury przełomu XIX i XX wieku. |
_ _
{ W drzewie siła... }
| W dniu dzisiejszym siódmoklasiści brali udział w warsztatach pt.: W drzewie siła prowadzonych przez Natalię Dyjach i Dominikę Polak - wolontariuszki programu Projektor Wolontariat Studencki. Celem zajęć było pogłębienie wiedzy na tematy ekologiczne, rozwijanie empatii i kreatywności. Wykonując poszczególne zadania uczniowie zgłębiali wiedzę na temat zagrożeń spowodowanych brakiem dbałości człowieka o środowisko naturalne, opracowali kodeks postępowania ekologicznego, na co dzień. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali (samodzielnie zaprojektowane przez siebie) "eko lunch torby", dzięki którym nie zużywając foliowych toreb będą mogli przyczynić się dla dobra naszego środowiska naturalnego. |
_ _
{ Trzecioklasiści na Zielonej Szkole w Kołobrzegu }
| 16 maja grupa gimnazjalistów wyjechała na Zieloną Szkołę do Kołobrzegu. Podczas 10 - dniowego pobytu uczestnicy mieli możliwość poznania historii Pomorza oraz uczestniczenia w wielu ciekawych zajęciach i wycieczkach wzdłuż polskiego wybrzeża. Dokładnie zwiedziliśmy Kołobrzeg, poznając uroki tego nadmorskiego kurortu - spacerowaliśmy po dzielnicy uzdrowiskowej i Starówce. Byliśmy w Bazylice Konkatedralnej, ze szczytu latarni morskiej oglądaliśmy piękne widoki, m.in. na port, z którego wypłynęliśmy w rejs po morzu. W Muzeum Oręża Polskiego zapoznaliśmy się z historią i tradycją Wojska Polskiego oraz Ziemi Kołobrzeskiej. Kulturę i muzykę nadmorską poznaliśmy uczestnicząc w Pirackiej Przygodzie. Zwiedziliśmy Muzeum 6D - Maszoperia z malowidłami wykonanymi w technice 3D, pokonywaliśmy tory przeszkód w parku linowym i graliśmy w kręgle w restauracji, po Kuchennych Rewolucjach, "Ryba z Ikrą". Wrażenie wywarł na nas również pobyt w Oceanarium oraz Muzeum Bursztynu. Podczas wizyty w Skansenie Chleba w Ustroniu Morskim poznaliśmy historię młynarstwa i piekarstwa oraz sami spróbowaliśmy swoich sił piekąc słodkie bułeczki. Braliśmy również udział w warsztatach ceramicznych, podczas których spod naszych rąk powstawały ciekawe formy z gliny. Oczarowywał nas Ogród Marzeń Hortulus w Dobrzycy, w którym mieliśmy możliwość podziwiania roślinności w różnych ogrodach tematycznych oraz Ogrody Hortulus Spectabilis z labiryntem i wieżą widokową. W trakcie całodniowej wycieczki udało nam się zwiedzić północno - zachodnią część Polski, a więc Świnoujście, Międzyzdroje i Trzęsacz. Wiele emocji dostarczyła nam zabawa w Pomerania Fun Park, który jest największym parkiem rozrywki na Pomorzu Zachodnim. Na terenie Parku znajduje się również autentyczna wioska wikingów - Trollborg, w którym żyją i pracują prawdziwi wikingowie. Pogoda w Kołobrzegu umożliwiła zarówno wędrówki po plaży i opalanie, oglądanie wschodów i zachodów słońca. Niezapomniane chwile spędzone nad Bałtykiem dokumentują zdjęcia zamieszczone w fotogalerii. |
_ _
{ Biedronki z wizytą w bibliotece }
| "W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz,
starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz"
/Krystyna Wodnicka/

25 maja 2018 r. grupa I trzylatków wraz z wychowawczynią wybrała się do Biblioteki Publicznej. Panie bibliotekarki ciekawie zaprezentowały i dały do obejrzenia dzieciom książeczki z działu dziecięcego oraz w przystępny sposób opowiadały o bibliotece. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Maluszki utrwaliły także wiadomości o tym, jak należy dbać o książki. Podczas wizyty dzieci mogły również pokolorować obrazki z ulubionymi zwierzątkami, które zostały umieszczone w galerii biblioteki. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły paniom bibliotekarkom własnoręcznie wykonany obrazek pt. "Motyle" w podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki.
Dziękujemy!
|
_ _
{ Sukcesy w VIII Gminnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II }
|
Aleksandra Jasińska, Kacper Karwat i Kacper Skiba reprezentowali naszą szkołę na VIII Gminnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II, który odbył się 18 maja w Woli Radzięckiej. Uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań otwartych. Nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy. Kacper Skiba z kl. VII a zajął I miejsce, a Kacper Karwat z kl. V - miejsce III (po dogrywce). Ola Jasińska z kl. IV b, która była najmłodszą uczestniczką, uzyskała tylko o 1 pkt mniej. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!
|
_ _
{ Dzień włoski w grupie Motylków }
| "Oprócz makaronu
ciasto wyrabiają.
Potem z niego pieką
pizzę doskonałą"

23 maja w grupie Motylków odbyły się zajęcia, dzięki którym dzieci na chwilę przeniosły się do Włoch, do kraju skąd pochodzi pizza. Dzieci zapoznały się z flagą kraju, jego położeniem na mapie Europy. Tego dnia sala Motylków zamieniła się we włoską pizzerię. Wspólnie z wychowawczynią postanowiły upiec pizzę, jedno z dań kuchni włoskiej. Po przygotowaniu składników,wszyscy ochoczo wzięli się do pracy. Dzieci wałkowały i ugniatały ciasto, smarowały je sosem pomidorowym oraz wybierały składniki. Po upieczeniu nastąpiła degustacja.
Ten dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze.
|
_ _
{ Radość czytania 2018 }
| 21 maja 2018 roku w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury we Frampolu odbył się etap gminny konkursu czytelniczego "Radość czytania". Organizatorem konkursu jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju. W konkursie brali udział uczniowie klas IV - VI ze szkół z terenu gminy Frampol. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Kamila Kiełbasa z klasy V, drugie miejsce zajęła Marta Kapica z klasy VI, trzecie miejsce zajęła Nikola Podymna z klasy VI. Kamila Kiełbasa i Marta Kapica będą reprezentowały naszą szkołę w etapie powiatowym konkursu, który odbędzie się 6 czerwca 2018 roku.
Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy sukcesów w Biłgoraju na konkursie czytelniczym.
|
_ _
{ Byliśmy na wycieczce w Warszawie }
| Uczniowie klas IV pod opieką wychowawczyń i dwóch mam 14 maja 2018 r. udali się do stolicy. Pierwszym punktem zwiedzania po długiej podróży był Stadion Narodowy. Z wielkimi emocjami czwartoklasiści oglądali miejsca pobytu polskiej reprezentacji, siadali w fotelach, w których przed meczami odpoczywają nasi piłkarze. Następnie udali się do Świątyni Opatrzności (w której jest pochowany znany poeta ks. Jan Twardowski) i Wilanowa, gdzie oprócz zwiedzania pałacu królewskiego na uczestników wycieczki czekała jeszcze jedna atrakcja - warsztaty rzeźby w mydle. Po obiedzie wszyscy spotkali się z przewodnikiem, który bardzo ciekawie opowiadał o przeszłości stolicy. Spacer po Starówce zakończył się przy Grobie Nieznanego Żołnierza w czasie zmiany warty. Na zakończenie dnia, po zakwaterowaniu się w hostelu odbyło się ognisko na plaży nad Wisłą. Przedpołudnie drugiego dnia wycieczka spędziła w ogrodzie zoologicznym. Była piękna pogoda i zwierzęta (zarówno różnorodne ptaki, zwinne małpki i lemury jak i ogromne lwy, słonie i żyrafy) chętnie wychodziły na spotkanie zwiedzającym. Uwieńczeniem wyjazdu było podziwianie panoramy Warszawy z tarasu widokowego umieszczonego na 31. piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Mimo że dla wielu uczestników wycieczki był to pierwszy dwudniowy pobyt bez rodziców poza domem i zobaczenie stolicy poraz pierwszy, a dla niektórych - kolejne zwiedzanie miasta, wszystkim bardzo się podobało i chętnie wybiorą się w starszych klasach na jeszcze jedną wycieczkę do Warszawy. |
_ _
{ Motylki i Krasnoludki w Magicznych Ogrodach }
|
Dnia 21 maja grupy Motylków i Krasnoludków wyruszyły w podróż do bajecznej krainy Magicznych ogrodów w Trzciankach. To tajemnicze miejsce zamieszkują olbrzymie gąsienice, smoki, skrzaty, Bulwiaki, magiczne ptaki, psotne Mordole i strażnicy ogrodu Krasnoludy.
Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: zabawy sportowe z animatorem, przejazd kolejką w Kwiatowej Dolinie, wizyta w krainie wróżek Smużek ,zabawy w Grodzie Krasnoludzkim i Podgrodziu szkoleniowym, zabawy w krainie Bulwiaków, zabawy na Robankowej Łące, Smoczym placu zabaw, Marchewkowe pole.To był naprawdę wspaniały dzień, pogoda dopisała a my wróciliśmy do przedszkola zadowoleni i pełni wrażeń.
|
_ _
{ Wycieczka Wrocław - Złoty Stok }
| W dniach 14-16 maja 2018 r. uczniowie klas V i VI przecierali nowe, dalekie szlaki w turystyce szkolnej. Byli uczestnikami wycieczki do Wrocławia i Złotego Stoku. W poniedziałek rano wyjazd i bardzo długa droga (korki, roboty drogowe i stłuczka na trasie oczywiście nie z naszym udziałem). Potem już były tylko same przyjemne chwile: ZOO z zapierającym dech w piersiach Afrikarium i robiący wrażenie Stadion Wrocław. Drugi dzień to spacer dydaktyczny po Starym Mieście oraz coś dla ciała czyli rekreacja w Parku Wodnym i przejazd do Złotego Stoku. Po przybyciu przenieśliśmy się w klimaty okresu międzywojennego, w który wprowadził nas pensjonat, gdzie zamieszkaliśmy. Został on odrestaurowany przez nową właścicielkę na wzór pierwotny. Dodatkowego uroku i tajemniczości dodawało mu położenie wśród malowniczych Gór Złotych w Sudetach. Sam dojazd do miejsca przyprawił nas o dreszczyk emocji, gdy nasz autokar posuwał się na wąskiej górskiej drodze o krok (a właściwie "o oponę") od urwiska. Prawdziwa niespodzianka czekała nas na drugi dzień, czyli pakiet w Kopalni Złota. Najpierw była Średniowieczna Osada Górnicza z siedzibą kata, gdzie każdy mógł popracować na urządzeniach techniki z dawnych czasów, własnoręcznie wykonać sobie kartkę papieru metodą "czerpania" i zwiedzić Sztolnię Ochrową. Po obiedzie zwiedzaliśmy Kopalnię Złota, poznając jej historię. Na zakończenie była jazda prawdziwą kolejką poszukiwaczy złota i poszukiwanie diamentów. Niektórzy uczestnicy wycieczki podobnież nieźle się obłowili i w drodze powrotnej rządzili w McD... (ale to tajemnica). Powrót już bez niespodzianek (patrz wyżej) i trzy dni zleciały jak chwila. Teraz obowiązki, bo koniec roku szkolnego tuż, tuż. |
_ _
Strona 4 z 161 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>