[ Strona Główna ˇ NAUKA ZDALNA ˇ Zdalne przedszkoleKwiecień 02 2020 01:58:10 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2019/2020
Kontakt

_ _
{ NAUKA ZDALNA }
NAUKA ZDALNA

TEAMS

_ _
{ Dla Uczniów }
e-nauczanie
Pasma edukacyjne
ZDALNE LEKCJE

Zadania dla klasy VIII

MEN
OKE Kraków

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ Konkursy }
Terminy
Regulamin
Wymagania
_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Korgul, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Cyberprzemoc }
Ważne linki

Artykuł

_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 42
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Mrekiel
_ _
{ Przetargi }
Październik 2019

Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ STOP! Uzależnieniom! }
| W ramach spotkań profilaktyki uzależnień 11 lutego uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli w spotkaniu z pracownicami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Biłgoraju, które w ciekawy sposób opowiedziały nam o zagrożeniu jakie ze sobą niosą różne używki (narkotyki, nikotyna), a zwłaszcza dopalacze. Dopalacze to narkotyki wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia. Podobnie jak narkotyki, mają działanie psychoaktywne, czyli mają wywoływać w organizmie określone stany - odurzenia, pobudzenia, euforii, halucynacje. Najczęściej po substancje psychoaktywne sięgają młode osoby. Niekiedy nieświadome zagrożenia, jakie dopalacze niosą dla zdrowia i psychiki. Na prelekcji dowiedzieliśmy się również jak rozpoznać objawy, które występują po zażyciu dopalaczy oraz jakie konsekwencje prawne grożą wszystkim, którzy je zażywają oraz zajmują się ich dystrybucją . Mam nadzieje, że uczniowie naszej szkoły powiedzą stanowcze NIE! dopalaczom. |
_ _
{ Bajki uczą życia }
| W dniu 11 lutego 2020 roku w grupie V przedszkolaków Słoneczka pani Maria Małyszek przeprowadziła w ramach innowacji pedagogicznej kierowanej do grup przedszkolnych zajęcia Bajki uczą życia z elementami biblioterapii. Celem zajęć było przekazywanie dzieciom za pośrednictwem literatury wartości moralnych. Czytając bajki dzieciom (szczególnie bajki terapeutyczne) dzieci uczą się akceptowalnych zachowań, różnych form wyrażania emocji, uczuć i postaw. Budowana jest pozytywna więź miedzy dorosłym a dzieckiem. Tematem zajęć była "Bajka o dwóch ołówkach" mówiąca o przyjaźni i uświadomieniu dzieciom potrzeby przyjaźni i chęci pomagania innym. Na skutek identyfikacji z bohaterami opowieści i ich przeżyciami, dziecko będąc w podobnej sytuacji w życiu realnym widzi, że nie jest samo ze swoim problemem, że inni też go mają i potrafią sobie z nim poradzić. To spotkanie wywołało u dzieci wiele radości i spowodowało ich twórczą inicjatywę. |
_ _
{ Szkółka narciarska }
| Od 10 lutego ruszyła szkółka narciarstwa zjazdowego na stoku w Chrzanowie. Około 50 uczniów z klas I-VIII w dwóch grupach pod okiem instruktorów będzie doskonalić oraz pobierać nauki jazdy na nartach. Warunki pogodowe w tym roku nas nie rozpieszczają. Naszej pracy często towarzyszą opady śniegu, deszczu oraz mocno wiejący wiatr. Na szczęście organizatorzy nie szczędzą pracy by warunki do jazdy były dobre. W tym roku nie udało się nam pozyskać dofinansowania z MSiT, ale dzięki sponsorom Gminie Frampol, Firmie Model oraz rodzicom jest szansa aby kolejna grupa dzieci nabyła umiejętność jazdy na nartach. Byle dopisywało zdrowie i pogoda. |
_ _
{ Warsztaty "Moja klasa" }
| 10 lutego br. czwartoklasiści wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pedagoga z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Biłgoraju - Panią Martę Miazga. Celem warsztatów było umocnienie więzi łączących koleżanki i kolegów w jedną wspólnotę klasową, przybliżenie uczniom konsekwencji dokuczania oraz uświadomienie, że od nich zależy panująca w klasie atmosfera, a co za tym idzie dobre samopoczucie każdego z nich. Uczniowie byli aktywni i zaangażowani w wykonywanie różnorodnych zadań. |
_ _
{ Koncert DZIECI SENIOROM }
|
|
_ _
{ „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” – innowacja pedagogiczna }
| Czy lektury muszą być nudne? Wcale nie. Przekonali się o tym uczniowie klas I- III naszej szkoły. Aby rozbudzić ciekawość literacką oraz rozwijać aktywność czytelniczą, przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III ,,CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki". Wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej wykonały zadania i zakończyły I moduł projektu.
CELE PROJEKTU:
- rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
- rozwijanie aktywności czytelniczej,
- doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
- zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
- integracja zespołu klasowego,
- współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.

Uczniowie swoją przygodę z projektem rozpoczęli od obejrzenia krótkiego, animowanego filmu, który zachęcał do wzięcia udziału w przygodzie z czytaniem, a także wykonali Czytusie z plasteliny. Każda klasa przygotowała swoje kąciki czytelnicze, uzupełniła lekturniki oraz wykonała plakaty zachęcające do przeczytania wybranej lektury.
Uczniowie klasy III z dbałością o szczegóły narysowali i opisali postacie z książki Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn". Wykonali piękną wystawkę na temat tytułowej wioski Bullerbyn.
Uczniowie klasy II b odwiedzili Bibliotekę Publiczną we Frampolu, gdzie wysłuchali baśni H. Ch. Andersena pt.: "Choinka" czytanej przez bibliotekarkę, panią Marię. Na korytarzu zorganizowali wystawkę na temat czytanej lektury.
W klasie II a uczniowie w grupach przygotowali sylwetki głównej postaci jednej z baśni H. Ch. Andersena "Calineczka", ponadto wysłuchali fragmentu baśni czytanego przez panią Marię Małyszek, bibliotekarkę z naszej szkoły.
Klasy I a i I b przygotowały zakładki do książek związane tematycznie z baśniami, które omawiały (Ia "Calineczka", I b "Brzydkie kaczątko").
Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania w II module projektu.
|
_ _
{ Apel podsumowujący naszą pracę w I półroczu }
| We wtorek 28 stycznia odbył się apel podsumowujący pracę uczniów w I półroczu nauki. Pani wicedyrektor Barbara Pyzik przedstawiła wyniki klasyfikacji śródrocznej. Najwyższą średnią ocen uzyskała klasa VIa - 4,53, po raz kolejny otrzymując puchar przechodni. Najwyższą frekwencję w edukacji wczesnoszkolnej miała klasa IIb - 96,14% , zaś w II etapie edukacyjnym klasa Vb - 96,39%. Imiennie zostali także wyczytani uczniowie wyróżniający się pod względem wyników dydaktycznych, a także osoby z najwyższą frekwencją.
Podczas apelu opiekun SU, pani Sylwia Larwa, podsumowała międzyklasowy konkurs na zbiórkę korków plastikowych. Wyniki prezentują się następująco:
I miejsce: kl. IV - 51 kg korków (3 kg na osobę)
II miejsce: kl. Ia - 40,05 kg korków (2,67 kg na osobę)
III miejsce: kl. IIb - 32,40 kg korków (2,16 kg na osobę)
IV miejsce: kl. Vb - 29,70 kg korków (2,12 kg na osobę).
Łącznie w ramach akcji zebrano 292,11 kg korków. Klasom na ręce gospodarzy wręczono nagrody - elementy dekoracyjne do wykorzystania na choinkę szkolną. Pozostałe klasy za udział w akcji odebrały nagrody pocieszenia.
Konkurs na zbiórkę korków będzie tradycyjnie wznowiony w II półroczu nauki. Zachęcamy do zbierania korków, a tym samym do pomocy podopiecznym Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Wykorzystajmy także okres II półrocza na pogłębianie naszej wiedzy, by uzyskać satysfakcjonujące wyniki na koniec roku szkolnego.
|
_ _
{ Ferie na nartach }
|
W drugim tygodniu ferii grupa 27 uczniów naszej szkoły doskonaliła swoje umiejętności na obozie narciarstwa zjazdowego i snowboardu w Zakopanem. Mimo, że to był styczeń pogoda nam dopisała. Dobre warunki śniegowe, piękne słoneczne dni i wiele atrakcji. Jeździliśmy na stokach Białki Tatrzańskiej oraz Słowacji. Po nartach odpoczywaliśmy w Parku Wodnym, kinie i kręgielni. Nie mogło zabraknąć też słynnych Krupówek, na których można było zakupić pamiątki. Czas minął bardzo szybko, ale wróciliśmy wypoczęci. Do zobaczenia za rok!!
|
_ _
{ Hej kolęda, kolęda... }
| Uczniowie naszej szkoły 10 stycznia 2020 r. wzięli udział w IX Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek Hej kolęda, kolęda... zorganizowanym przez Szkolę Podstawową w Teodorówce. Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-II, klasy III-V i klasy VI-VIII. Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów: Gabriela Korniak, Gabriela Grabowska, Maria Zalewa, Malwina Białas, Martyna Alterman, Zuzanna Futyma, Aleksandra Jasińska, Wiktoria Pawlos i Alessandra Pyda. Pierwsze miejsce w kategorii klas III-V zajęła Martyna Alterman z kl. V, zaś drugie w tej samej kategorii Zuzanna Futyma z klasy V. Wyróżnienie w najmłodszej kategorii otrzymała Gabriela Grabowska. GRATULUJEMY!!!
|
_ _
{ Bezpieczne ferie }
| W ostatnim dniu nauki, przed zimowym wypoczynkiem, odbył się apel poświęcony bezpieczeństwu podczas ferii zimowych. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego podkreślili wagę prezentowanych informacji zapoznając wszystkich z podstawowymi zasadami postępowania w różnych sytuacjach. Uczniowie chętnie wysłuchali przestróg, uwag oraz informacji o tym jak zachować się podczas ferii aby wypocząć i w pełnym zdrowiu wrócić do szkoły. Dodatkowo wyświetlany był film instruktażowy o zagrożeniach podczas zabawy na lodzie na odkrytych awenach.
Mamy nadzieję, że te ostrzeżenia wszyscy uczniowie wezmą sobie do serca i będą dbali o własne bezpieczeństwo.
W tym dniu również miała miejsce uroczystość, podczas której Pani Dyrektor wręczyła legitymacje szkolne uczniom klas pierwszych.
W zdrowym ciele, zdrowy duch - tym hasłem żegnamy się na dwa tygodnie ze szkołą.
|
_ _
{ Zebranie z Rodzicami }
| Zebranie z Rodzicami SP - KLASYFIKACJA ŚRÓDROCZNA w r. szk. 2019/2020

odbędzie się w dniu 10 stycznia 2020 r. (piątek) o godz. 16.00.

Plan spotkania:

- Zebranie ogólne na Hali
- Spotkania z wychowawcami w klasach.
- Indywidualne konsultacje rodziców z nauczycielami przedmiotów.
|
_ _
Strona 4 z 191 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>