[ Strona Główna ˇ Galeria ˇ SzukajLuty 26 2021 10:55:18 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2020/2021
Kontakt

_ _
{ NAUKA ZDALNA }

TEAMS

Kształcenie na odległość - poradnik

Ochrona danych osobowych a zdalne nauczanie - poradnik uodo

Poradnik - nauczyciele, dyrektorzy

_ _
{ Dla Uczniów }
e-nauczanie
Pasma edukacyjne
ZDALNE LEKCJE

Zadania dla klasy VIII

MEN
OKE Kraków

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ Konkursy }
Terminy
Regulamin
Wymagania
_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Goral, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Cyberprzemoc }
Ważne linki

Artykuł

_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 42
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Mrekiel
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2020

Październik 2019

Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ „Szkoła do hymnu 2020” }
| Już po raz kolejny w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości, czyli 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 społeczność naszej szkoły i przedszkola zaśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego".
Najmłodsi odśpiewali hymn w swoich grupach w przedszkolu udowodniając tym, że pojęcie patriotyzmu nie jest im obce, podobnie zresztą jak słowa pieśni. Podniosłość tej chwili podkreślały dekoracje przedszkola, prace plastyczne wykonane przez dzieci na zajęciach oraz ich eleganckie stroje. To piękne i patriotyczne wydarzenie wypełniło wszystkich przedszkolaków poczuciem dumy z tego, że są Polakami.
Starsi ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii nie mogli tego zrobić tak jak w ubiegłym roku. Połączyli się więc w zespołach klasowych za pomocą komunikatorów i hymn zaśpiewali on-line. Podczas czwartej lekcji poświęcili też trochę czasu na przypomnienie polskich symboli narodowych i omówienie zasad ich poszanowania. W ten sposób nasza placówka włączyła się we wspólne świętowanie, szczególnie ważnej dla Polaków, 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
|
_ _
{ Gra edukacyjna "Godność, wolność i niepodległość” }
| Kolejnym przedsięwzięciem w naszej szkole organizowanym w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta" jest udział w grze dydaktycznej Godność, wolność i niepodległość składającej się z kilku części i udostępnionej przez Platformę edukacyjną epodreczniki.pl. Największym zainteresowaniem cieszyły się misje: Memory Józefa Piłsudskiego oraz Odkryj II RP. Podczas godzin wychowawczych każda klasa przenosiła się w czasy odzyskania niepodległości i kształtowania się Polski po długich latach zaborów, przypominała sobie działalność marszałka Józefa Piłsudskiego - patrona naszej szkoły. Dzięki tym zajęciom wszyscy uczniowie klas IV - VIII mieli okazję poznać historię w inny, niż zazwyczaj, sposób. |
_ _
{ Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuję produkty krajowe }
| Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Lublinie pt. "Zdrowe, smaczne, kolorowe - kupuję produkty krajowe". Celem konkursu było budowanie świadomości zakupowej wśród dzieci oraz kształtowanie patriotyzmu konsumenckiego od najmłodszych lat. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas I-III. Dzieci różnymi środkami plastycznymi przedstawiły niełatwy temat pracy konkursowej, a efekty ich pracy można podziwiać w galerii.
Spośród wielu różnorodnych prac wewnętrzna komisja wybrała najpiękniejsze, które zostały wysłane do organizatorów konkursu. Ich autorzy z niecierpliwością czekają na ogłoszenie wyników.

|
_ _
{ Szkoła pamięta }
| Uczniowie klasy I-III włączyli się do akcji MEN "Szkoła pamięta". W celu zwrócenia większej uwagi na poznanie swojej małej ojczyzny podczas pogadanek dowiedzieli się, że szkoła, w której się uczą została wybudowana przez mieszkańców Frampola jako Pomnik Odzyskania Niepodległości. Wychowawczynie podkreśliły, że szkoła jest budynkiem wyjątkowym, ponieważ na jej murach odcisnęły się ślady historii naszej miejscowości. Uczniowie zostali zaproszeni na spacer edukacyjny po szkole w miejsca, w których zostały upamiętnione ważne wydarzenia. Pierwszym ważnym miejscem była tablica pamiątkowa z roku 1930 z wizerunkiem Marszałka Józefa Piłsudskiego - naszego patrona szkoły, upamiętniająca 10-tą rocznicę zwycięstwa w wojnie z bolszewikami. Kolejnym przystankiem było spotkanie przy tablicy pamiątkowej poświęconej bombardowaniu Frampola w dniu 13 września 1939 r. ufundowanej przez Oddział IPN w Lublinie w 80-tą rocznicę tych tragicznych wydarzeń. Trzecie ważne miejsce to - tajemnicze drzwi (oryginalne, nie zostały zmienione mimo późniejszych remontów budynku) w piwnicznej części naszej szkoły, za którymi byli w czasie okupacji przetrzymywani więźniowie, w tym Żydzi. Na ścianie obok znajduje się pamiątkowa tabliczka informująca o lokalizacji tam aresztu. Po powrocie do sal lekcyjnych, w nawiązaniu do tematyki wycieczki uczniowie obejrzeli jeszcze archiwalny film "Bombardowanie Polski przez Luftwaffe w 1939". Ta żywa lekcja historii wzbogaciła wiedzę uczniów i dostarczyła dużo emocji. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi swoich wychowawczyń, zadawały pytania, wzruszyły się tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce w czasie wojny. Warto zatem podejmować różnorodne działania edukacyjne wśród najmłodszego pokolenia ..."BY PAMIĘĆ OD ŚMIERCI UCHRONIĆ'.
|
_ _
{ # Szkoła pamięta }
|
W bieżącym roku szkolnym nasza drużyna harcerska włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta". Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. W związku z tym, dnia 4 listopada, przedstawiciele harcerzy razem z opiekunem odwiedzili groby osób zasłużonych dla społeczności lokalnej i zapalili znicze na grobach nieznanego żołnierza. W ten sposób nasza szkoła dołączyła do społeczności szkół pielęgnujących pamięć o naszej historii.
|
_ _
{ Zawieszenia zajęć od 9 do 29 listopada br. }
| AKTUALIZACJA!!!
Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 r.

Termin ferii zimowych: od 4 do 17 stycznia 2021 r.


Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.
Tym samym, do 29 listopada br. przedłużono zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

Przedszkole będzie funkcjonowało stacjonarnie, bez zmian.

Nauka zdalna odbywać się będzie zgodnie z ramowym planem nauczania i tygodniowym rozkładem zajęć obowiązującym w trybie pracy stacjonarnej. Kolejne lekcje zaczynać się będą o godzinie wskazanej w planie lekcji.
Realizacja podstawy programowej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość odbywać się będzie za pomocą Platformy Microsoft Office 365 – aplikacja Microsoft Teams oraz przy pomocy dziennika elektronicznego.

W przypadku tymczasowego braku możliwości połączenia się nauczyciela z uczniem, lekcje zostaną przesłane za pośrednictwem e-dziennika. W razie problemów z narzędziami teleinformatycznymi lub ze względu na warunki domowe, uczniom zapewniona będzie nauka zdalna ze szkoły w reżimie sanitarnym.

Komunikacja z rodzicami odbywać się będzie głównie poprzez dziennik elektroniczny. Konsultacje nauczycieli dla rodziców prowadzone będą drogą elektroniczną lub telefoniczną.

Wszystkim uczniom zostaną automatycznie "odwołane" obiady na czas zawieszenia zajęć stacjonarnych. Rodzice uczniów klas 1-3 wpłacają tylko kwoty indywidualne przekazane każdemu dziecku przez wychowawców. W przypadku wpłat dokonanych wcześniej - rozliczenie nadpłaty nastąpi w terminie późniejszym.

Konsultacje dla zdających egzaminy
W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych umożliwiamy uczniom klas ósmych konsultacje w szkole, z zachowaniem reżimu sanitarnego, po wcześniejszym zgłoszeniu nauczycielom.

Konkursy
Konkursy przedmiotowe przeprowadzane będą na terenie szkoły w pełnym reżimie sanitarnym.

Świetlica
Od 9 listopada do 29 listopada br. szkoła podstawowa jest zobowiązana prowadzić działalność opiekuńczą dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I–III szkoły podstawowej.
Rodzice zobowiązani są zgłosić potrzebę korzystania ze świetlicy szkolnej.

Przejście na nauczanie zdalne, w tym lekcje online są ogromnym utrudnieniem dla uczniów i rodziców, ale także dla nas nauczycieli. Zdajemy sobie sprawę z tych trudności i tego, że nauczanie zdalne nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia i nauczyciela.
Musimy jednak ten trudny okres starać się przetrwać, dbając w szczególności o zdrowie własne, członków rodzin, koleżanek i kolegów, nauczycieli.

Elżbieta Chmiel - dyrektor Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu
|
_ _
{ "Przedszkolaki pamiętają..." }
| Dzieci z Przedszkola we Frampolu wzięły udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta". Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi najmłodszych na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej ojczyzny, regionu, dzięki którym możemy się dziś cieszyć wolnością. Akcja nawiązuje do polskiej tradycji Święta Zadusznego, w związku z tym przedszkolaki wykonały prace plastyczne o tej tematyce. Podczas pogadanek na zajęciach, dzieci utrwaliły wiedzę na temat lokalnych miejsc pamięci, tj. Pomnika Niepodległości i Grobów Nieznanych Żołnierzy znajdujących się na cmentarzu parafialnym. Wszystkim bohaterom zostały dedykowane prace plastyczne w postaci zniczy, świec, chryzantem. Dzięki udziałowi w akcji dzieci będą pamiętać, że pomimo trwającej pandemii nie wolno nam zapomnieć o polskich bohaterach, a wdzięczność za ich poświęcenie jest obowiązkiem każdego, nawet najmniejszego Polaka. |
_ _
{ LEKTURKI SPOD CHMURKI i Święto Drzewa }
| W ubiegłym roku szkolnym uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w projekcie czytelniczym CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki. W październiku 2020 r. ponownie przystąpili do II edycji tego projektu, który oprócz rozwoju czytelnictwa najmłodszych uczniów szkoły podstawowej porusza także aspekt ekologiczny. Uczniowie do I modułu noszącego nazwę "Mała chmurka w krainie drzew" wybrali książkę Marii Terlikowskiej "Drzewo do samego nieba". Założyli lekturniki, w których wykonują zadania związane z przeczytaną książką.
Każda klasa zorganizowała również we własnym zakresie Święto Drzewa. Uczniowie oglądali prezentacje na temat znaczenia drzew w życiu człowieka, dyskutowali w jaki sposób chronić drzewa i przyrodę. Dowiedzieli się co oznacza pojęcie pomnik przyrody oraz, że takim pomnikiem przyrody w gminie Frampol jest 400 - letnia lipa w Chłopkowie.
Uczestniczyli w wycieczkach krajoznawczych po najbliższej okolicy. Rozpoznawali drzewa, zbierali liście, liczyli gniazda ptaków. Klasa III a w pobliżu szkoły znalazła okazałego klona, którego obwód wynosi 2m 35cm. Dzieci zebrały jego nasiona i w klasie zasadziły w doniczce. Natomiast uczniowie klasy III b rozpoczęli hodowlę świerka z przyniesionej szyszki. Teraz opiekują się posadzonymi nasionkami, czekają na rozwój młodych roślinek i mają nadzieję, że wyrosną z nich "drzewa do samego nieba".
Każda klasa wykonała także ciekawą pracę plastyczną związaną z omawianą tematyką: klasa I - Drzewo w jesiennej szacie, klasa II a - kolorowy las liściasty na jesiennych dyniach, klasa II b - Makietę drzewa, klasa III a i III b - Jesienne drzewo. Połączenie zadań czytelniczych i ekologicznych jest wartościowym sposobem na edukację dzieci młodszych, z której wychowankowie czerpią dużo wiedzy i radości.
|
_ _
{ Klasa II b wzięła udział w akcji MEN "Szkoła pamięta" }
| W tegorocznej edycji akcji MEN "Szkoła pamięta", która ma za zadanie upamiętnić ważne rocznice i wydarzenia historyczne Ojczyzny, wzięli udział także uczniowie klasy II b naszej szkoły. Ze względu na zbliżający się czas zadumy i nostalgii związanej z obchodami świąt: Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego wspólnie postanowiliśmy, że uczniowie wykonają pracę techniczną nawiązującą do polskiej tradycji obchodów tych uroczystości i w klasie zostało wykonanych wiele zniczy. Wykorzystując dary jesieni zebrane na spacerze, dzieci stworzyły lampiony, które ozdabiają korytarz naszej szkoły. |
_ _
{ "Bajki uczą życia" - innowacja pedagogiczna z elementami biblioterapii }
| W dniach od 26.10. 2020 roku do 30.10.2020 roku we wszystkich grupach przedszkolnych zostały przeprowadzone w ramach innowacji pedagogicznej zajęcia z biblioterapii. Dzieci wysłuchały bajki "O dwóch ołówkach", której tematem była przyjaźń. Po zapoznaniu się z przeżyciami głównych bohaterów: ołówków, dzieci podzieliły się swoimi refleksjami i spostrzeżeniami. Oceniły nastrój czytanego utworu. Następnie zmierzyły się z bardzo ciekawym wyzwaniem, jakim było powiedzenie coś miłego do swojego kolegi lub koleżanki. Kolejnym zadaniem było narysowanie przyjaciela grupy - fantastycznego stworka - Plampacza. Podczas pracy uwolniło się wiele pozytywnej energii oraz pojawiło się wiele ciekawych pomysłów. Plampacz - stworek każdej grupy jest inny, ale bardzo przyjacielski. Poprzez wspólną naukę i zabawę wszyscy nauczyli się społecznie akceptowanych form wyrażania emocji.
Pamiętajcie! Czytając, uczymy myślenia, ciekawości świata oraz wychowujemy szczęśliwego człowieka.
|
_ _
{ SZKOŁA PAMIĘTA }
| Listopad to miesiąc, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki upamiętniają ważne rocznice historyczne. Zwracają większą uwagę na historię swojej małej ojczyzny i lokalnych bohaterów. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Uczniowie kl. II a naszej szkoły wzięli aktywny udział w pogadance o bohaterstwie Polaków w walce o wolną Polskę, nawiązywali do historycznych wydarzeń zasłyszanych od swoich dziadków i pradziadków. Podczas przebywania na cmentarzu w listopadowe dni i odwiedzin grobów swoich bliskich zobowiązali się do zapalenia zniczy na grobach żołnierskich oraz przy pomniku.

|
_ _
Strona 4 z 199 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>