[ Strona Główna ˇ GaleriaLuty 22 2020 20:17:43 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2019/2020
Kontakt

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ Konkursy }
Terminy
Regulamin
Wymagania
_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Korgul, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Cyberprzemoc }
Ważne linki

Artykuł

_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 39
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: EwaBlicharz
_ _
{ Przetargi }
Październik 2019

Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ NIE uzależnieniom – TAK marzeniom }
| 11 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyła się Impreza Profilaktyczna NIE uzależnieniom - TAK marzeniom. Uroczystość uatrakcyjniły: spektakl grupy Z profilaktyką na TY, prezentacja przypominająca kilkuletnią działalność gimnazjalnej grupy PaTPORT, scenka oraz pokaz gimnastyczno-taneczny, a także występy wokalne.
Na uroczystości obecni byli następujący goście: Burmistrz Frampola - pan Józef Rudy, Sekretarz Gminy - pani Anna Ruszczak, Kierownik Posterunku we Frampolu - aspirant sztabowy Robert Kamiński, Funkcjonariusze Posterunku we Frampolu, Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju - pani aspirant Milena Wardach i aspirant sztabowy pan Adam Granda, Przewodnicząca Rady Rodziców Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu - pani Agnieszka Szczęch.
Grupa Z profilaktyką na TY, która rozpoczyna swoją działalność w tym roku szkolnym, zaprezentowała działania grupy PaTPORT w latach 2015-2019. Kolejnym punktem była premiera spektaklu profilaktycznego pt. Warto żyć i sobą być, który wykorzystał elementy teatru cienia, został oparty na ruchu scenicznym i słowie mówionym, dopasowanym do muzyki. Celem spektaklu było ukształtowanie umiejętności podejmowania decyzji odnośnie własnego zdrowia oraz rozpoznawania i zapobiegania sytuacjom sprzyjającym sięganiu po substancje uzależniające. Klasa Vb przedstawiła prezentację na temat agresji i przemocy słownej pt. Słowa, które ranią. Klasy V również zaproponowały alternatywną formę spędzania wolnego czasu z wykorzystaniem aktywności fizycznej. Imprezę Profilaktyczną uatrakcyjniły występy trzech wokalistek: Martyny Alterman Nowa baśń, Wiktorii Pawlos Wymarzony men i Aleksandry Jasińskiej Pamiętaj żeś szczęśliwy. Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w uroczystości oraz przyczyniły się do jej organizacji.
|
_ _
{ Szóstoklasiści na wspaniałym spektaklu w BCK }
| "... Kiedy zależy Ci na czymś, to mocno w to wierz ...." - to jedna z mądrości życiowych pojawiających się w sztuce opartej na motywach powieści Juliusza Verne'a "W 80 dni dookoła świata"! Uczniowie klas VI pod opieką wychowawczyń: Anny Maciochy i Małgorzaty Tchórzewskiej we wtorek 10.12.19 r. oglądali w Biłgorajskim Centrum Kultury musical wystawiany przez Teatr Moich Możliwości z Chorzowa.
"Niesamowita przygoda Passepartout i Phileasa Fogga" była tematem barwnego przedstawienia opisującego podróż dookoła świata w 80 dni przeróżnymi środkami transportu. Uwagę widzów skupiała wartka akcja, różnorodność kostiumów wielu postaci, oryginalna, bardzo bogata scenografia i niepowtarzalna muzyka. Dzięki temu wszyscy przenieśli się w inny wymiar, w którym bardzo liczył się czas. Początkiem wyprawy głównego bohatera był dżentelmeński zakład z towarzyszami rozmów z londyńskiego klubu "Reforma", a ambicją Phileasa Fogga było dotarcie do celu w wyznaczonym terminie. Niebywała eskapada uświadomiła nam, jak istotna jest każda chwila naszego codziennego życia, w którym wyznaczamy sobie też różne cele i chcemy je osiągnąć.
Zakończenie ukazanej historii bardzo zaskoczyło publiczność. Do domu wszyscy wrócili pełni niesamowitych wrażeń.
|
_ _
{ Mikołajki }
| "HO-HO-HO! Czy dzieci w tym roku były grzeczne?" - z takim pytaniem w piątek 6 grudnia Mikołaj odwiedzał uczniów w klasach. Jego Pomocnica częstowała wszystkich słodyczami. Przyjemnie tego dnia było usłyszeć dźwięk dzwoneczka na korytarzu, sygnalizującego odwiedziny Mikołaja. Ponadto w każdej klasie były też zorganizowane mikołajki klasowe. Wszyscy zostali obdarowani przeróżnymi prezentami. Wyjątkowo miło i mikołajkowo było tego dnia w szkole. Czerwone elementy ubioru uczniów, a także mikołajkowe czapeczki na głowach wprowadzały w magiczną atmosferę. Wszyscy świetnie przygotowali się na odwiedziny Mikołaja. Kto wie, może przyjdzie do nas również za rok ;)? |
_ _
{ Międzyszkolny Konkurs Recytatorski }
| 3 grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Ludowej, który jak co roku został zorganizowany w Szkole Podstawowej w Radzięcinie. W konkursie wzięli udział także uczniowie szkół podstawowych z Woli Radzięckiej, Teodorówki oraz z Radzięcina. Uczestnicy zaprezentowali twórczość lokalnych poetów ludowych: Emilii Karwat, Florianny Kiszczak, Janiny Radomskiej, Władysławy Głodowskiej oraz Stanisława Dziury. Konkurs miał na celu popularyzować tradycje rodzinne i kulturę lokalną. Jego zadaniem było również krzewienie u młodego człowieka potrzeby identyfikacji ze swoją Małą Ojczyzną oraz rozwijanie w nim sfery emocjonalnej i świadomości językowej.
Spośród 17 uczestników konkursu z klas I-VIII jury wyłoniło zwycięzców. Pośród nich znaleźli się też uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas I-III wiersze zaprezentowały najmłodsze uczestniczki, Magda Anuszkiewicz oraz Gabriela Grabowska, które wykazały się wielką odwagą. W kategorii klas IV-VI utwory zaprezentowały: Natalia Budzyńska, która zajęła I miejsce oraz Katarzyna Wójcik, która zajęła miejsce II. W kategorii klas VII-VIII utwór przedstawiła Kamila Kiełbasa, która również zajęła miejsce II.
Uczennice do konkursu przygotowała Pani Beata Wójcik, Pani Anna Maciocha, Pani Ewa Blicharz oraz Pani Sylwia Książek.
Serdecznie dziękujemy Paniom za przygotowanie uczniów, a naszym recytatorom gratulujemy talentu oraz życzymy dalszych sukcesów.
|
_ _
{ Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu }
| Święty Mikołaju na Ciebie czekamy,
przez okno zmarznięte ciągle wyglądamy.
Przyjdź do nas w gościnę, szczerze zapraszamy.
Wierszyk Ci powiemy, piosenkę zaśpiewamy!


6 grudnia wszystkie grupy przedszkolaków odwiedził długo oczekiwany gość - Święty Mikołaj. Dzieci przywitały go z ogromnym przejęciem i radością. Śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Mikołaj wręczył każdemu przedszkolakowi piękne prezenty, które przyniósł ze sobą w wielkim worku. Potem pozował razem z nimi do pamiątkowych zdjęć.
|
_ _
{ Próbny egzamin }
| W dniach 3-5 grudnia uczniowie klasy ósmej naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem. Przebiegał on zgodnie z procedurami egzaminu państwowego. Do szkoły były dostarczone zabezpieczone arkusze egzaminacyjne w formie papierowej, a sam egzamin odbywał się w tym samym czasie w całej Polsce: język polski - 3 grudnia, matematyka - 4 grudnia, a język angielski - 5 grudnia 2019 r. Przystąpili do niego wszyscy ósmoklasiści naszej szkoły, aby sprawdzić, w jakim stopniu opanowali wymagania określone w podstawie programowej. Dodatkowo uczniowie mogli się zapoznać z procedurami egzaminacyjnymi i dzięki temu zmniejszyć dawkę stresu jaki towarzyszyć im będzie podczas egzaminu końcowego. |
_ _
{ W fabryce bombek }
| 2 grudnia 2019 r. sześciolatki z naszego przedszkola i uczniowie klasy IIa i III byli na wycieczce w fabryce bombek choinkowych w Nowej Dębie. Dzieci poznały kolejne etapy procesu powstawania ozdób i dowiedziały się, że każda z nich jest malowana ręcznie. Podczas warsztatów plastycznych miały okazję ozdobienia swojej bombki i przekonania się, że jest to zadanie bardzo ciekawe, ale wymagające dużej ostrożności, talentu i skupienia. Na pamiątkę każdy uczestnik wycieczki otrzymał jeszcze drugą banieczkę ze swoim imieniem. Wycieczkę dzieci zakończyły w sklepie firmowym, gdzie każdy mógł wybrać i kupić sobie jakieś "cudeńko". Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domów, a ich choinki w tym roku będą wyjątkowo piękne! |
_ _
{ Konkurs plastyczny „Historia – Pamięć - Człowiek” }
| Dnia 24 listopada 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbyło się uroczyste podsumowanie XIX powiatowego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży "Historia - Pamięć - Człowiek". Tegoroczna edycja, zatytułowana Wielcy Polacy w portrecie, cieszyła się dużym zainteresowaniem, na konkurs wpłynęło blisko 300 prac z terenu naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy VIII: Nikola Podymna i Marta Kapica. Nagrodę główną w kategorii klas IV-VIII Szkół Podstawowych zdobyła Nikola Podymna zaś Marta Kapica otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy kolejnego sukcesu! |
_ _
{ Konkurs wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych }
| Dnia 26 listopada 2019 r. po raz pierwszy odbył się w naszej szkole Konkurs wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych. Został zorganizowany przez nauczycielkę języka niemieckiego panią Barbarę Babij. Celem konkursu była popularyzacja języka niemieckiego oraz poszerzanie wiedzy na temat kultury, historii i geografii krajów niemieckojęzycznych. Przeznaczony był dla uczniów klas VII i VIII Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu. W konkursie uczestniczyło 19 uczniów. Oto nazwiska zwycięzców:
I miejsce: Klaudia Skrok z klasy VII
II miejsce: Hubert Marek z klasy VII
III miejsce: Karol Jarosz z klasy VII

Otrzymają oni dyplomy podczas Europejskiego Dnia Językowego.
Gratulujemy sukcesu!
|
_ _
{ Dyskoteka andrzejkowa }
| Zgodnie z tradycją, w czwartek 28 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w Andrzejkach. Odbyły się trzy dyskoteki dla różnych grup wiekowych. Klasy I-III bawiły się w godzinach południowych, natomiast starsi wieczorem. Hol szkolny i sala gimnastyczna rozbrzmiewały muzyką. Uczniowie prezentowali swoje taneczne umiejętności na parkiecie w rytm ulubionych piosenek. Warto wspomnieć, że hitem podczas dyskoteki klas czwartych i piątych była zabawa "mosty" zainicjowana przez uczniów, która została uwieczniona na pamiątkowych zdjęciach. Wspólne różnorodne tańce były miłą odskocznią od nauki. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy, nadszedł również czas piosenki "To już jest koniec". Mimo to, uczniowie w dobrych nastrojach rozeszli się do domów pod opieką swoich rodziców. Pozostają zdjęcia i niezapomniane wspomnienia. |
_ _
{ Radość z pływania ciąg dalszy }
| 27 listopada w Kraśniku podczas Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży w pływaniu, sztafeta chłopców płynąc w składzie: Jakub Swatowski, Paweł Góra, Kacper Ruszczak, Kacper Filipowicz, Sebastian Kiełbasa, Jakub Kulanin, rez. Jakub Budzyński zajęła III miejsce - pierwszy raz w historii naszej szkoły w tej konkurencji. Dziewczyny uplasowały się w środku stawki na V miejscu. Skład drużyny: Anna i Magdalena Tryka, Wiktoria Węgierak, Nikola Podymna, Amelia Knapik, Kaja Swatowska. Bardzo dobrze popłynął też J. Swatowski na 50 m. st. dowolnym wygrywając swoją serię i ostatecznie zajmując VII miejsce. Gratulujemy!! |
_ _
Strona 4 z 189 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>