[ Strona Główna ˇ GaleriaWrzesień 20 2018 18:57:43 ]
{ Inspektor Ochrony Danych }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Tomasz Nowakowski.
e-mail: iod@rodokontakt.pl

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2018/2019

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 31
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ElKa
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Wycieczka do Warszawy }
| Uczniowie klasy IIIa i IIIb w dniu 4 czerwca 2018 r. wyruszyli na wycieczkę do Warszawy pod opieką swoich wychowawczyń i rodziców. Pomimo wczesnej pory wszyscy punktualnie zgromadzili się przed szkołą i w dobrych nastrojach rozpoczęli podróż do stolicy. Pierwszym punktem zwiedzania był Stadion Narodowy. Ten wspaniały i nowoczesny obiekt sportowy zrobił ogromne wrażenie na każdym uczestniku wycieczki. Można było usiąść na trybunach, a także poznać tajniki szatni piłkarzy. Następnie pan przewodnik oprowadził grupę po Łazienkach Królewskich. Opowiedział o ich historii i cyklicznych wydarzeniach, które odbywają się w tym miejscu. Ważnym punktem wycieczki była możliwość oddania hołdu patronowi naszej szkoły Józefowi Piłsudskiemu przy jego pomnikach znajdujących się koło Belwederu i przy Placu Józefa Piłsudskiego. Z kolei uczniowie zobaczyli Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz Pałac Prezydencki. Na Starówce podziwiali Zamek Królewski z Kolumną Zygmunta, zabytkowe kamieniczki i Syrenkę Warszawską. Chwilą wytchnienia od upalnego powietrza był pobyt w Katedrze św. Jana Chrzciciela. Bardzo wyczekiwanym, a zarazem ostatnim punktem wycieczki był zakup pamiątek. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy szczęśliwie wrócili do Frampola. |
_ _
{ Wolność - dar czy wyzwanie? }
| 29 maja Karolina Spólnik, Roksana Pyda oraz Izabela Łyp reprezentowały nasze gimnazjum podczas XIV Sejmiku Samorządów Uczniowskich Gimnazjów Powiatu Biłgorajskiego im. Celiny Ćwikły. Tegoroczny sejmik odbył się pod hasłem Wolność- dar czy wyzwanie? Impreza rozpoczęła się prelekcją, podczas której Pan Janusz Rosłan, Burmistrz Miasta Biłgoraj poinformował zebranych o sposobach pozyskiwania środków potrzebnych do rozwoju miasta, natomiast Pani Dorota Skakuj, Dyrektor Muzeum Ziemi Biłgorajskiej przedstawiła zarys historyczny Biłgoraja i okolic. Kolejną atrakcją przygotowaną przez organizatorów była prezentacja multimedialna poświęcona sylwetce Józefa Piłsudskiego, przedstawiona przez uczennice Gimnazjum nr 1 w Biłgoraju. Następny punkt sejmiku to gra miejska Biłgoraj dawniej i dziś, której celem było wzbogacenie wiedzy zebranych poprzez wyszukiwanie informacji o miejscach pamięci na terenie Biłgoraja. Po podsumowaniu efektów gry miejskiej rozstrzygnięto konkurs plastyczny po hasłem "Niepodległa" promujący stulecie niepodległości państwa polskiego. Ostatnim punktem programu była część artystyczna oraz głosowanie nad uchwałą sejmiku.
|
_ _
{ Wycieczka do Zoomu Natury }
| Drugoklasiści ze szkoły podstawowej ze swoją wychowawczynią Barbarą Pyzik 4 czerwca odwiedzili Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Na początek odwiedzili nowoczesne laboratoria, które umożliwiły im bliskie spotkania ze światem przyrody. Dzięki specjalnym soczewkom i kamerom mogli zobaczyć to, co trudno dostrzec gołym okiem np. życie w mrowisku i ptasim gnieździe. Oglądali także mrówkarium, robakarium, gdzie obserwowali przekroje gleby z dżdżownicami i drewna z chrząszczami drewnojadami; terrarium z kolekcją rodzimych i egzotycznych płazów i gadów oraz akwarium wprowadzające do podwodnego świata ryb. Niemniej zaskakujące i pasjonujące były multimedialne ekspozycje w innych laboratoriach Zoomu Natury: Runa Leśnego, Awifauny i Troposfery, Energii i Recyklingu. Po ogromnej dawce wiedzy i posiłku drugoklasiści ochoczo ruszyli do Parku Linowego pokonując własne lęki i sprawdzając swoją sprawność fizyczną. Na zakończenie bawili się w Parku Kreatywnym. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili późnym popołudniem do swoich domów. Drugoklasistami opiekowała się także mama Kuby - pani Renata Zdunek, której dziękujemy za pomoc. |
_ _
{ RODZINNY RAJD ROWEROWY }
|
|
_ _
{ Wesołe zabawy w Fikolandzie }
| 30 maja 2018 r. dzieci z najmłodszych grup w naszym przedszkolu Biedronki i Słoneczka wybrały się do Fikolandu w Biłgoraju. Wyjazd został zorganizowany przez wychowawczynie grup z okazji Dnia Dziecka. 4-latki rozpoczęły zabawę od warsztatów kulinarnych w pizzerii CHILLOUT pt. "Junior gotuje" - samodzielnie robiły pizzę, którą potem po upieczeniu zabrały sobie do domu. Następnie dołączyły do rozbawionej grupy Biedronek. Pobyt w sali, gdzie było mnóstwo atrakcji i miejsca do aktywności mijał nam bardzo szybko. Zmęczeni ale pełni wrażeń i pozytywnych emocji na dalsze nowe przeżycia wróciliśmy do przedszkola. Dziękujemy rodzicom za pomoc w opiece nad maluchami.
|
_ _
{ NIE MA JAK U MAMY… }
| Matka, mama, mamusia - słowa rozpoznawalne na całym świecie. Są wypowiadane przez dzieci w każdym wieku z troską, uwielbieniem, a czasem trwogą - zależnie od chwili, emocji i roli, jaką w danym momencie pełni dla nas rodzicielka. Jednakże, niezależnie od języka, w jakim te słowa są wypowiadane, bez względu na wiek, płeć, rasę, czy przynależność religijną, na każdej szerokości geograficznej miłość matki i dziecka jest zawsze taka sama - piękna, wzniosła i bezwarunkowa. Występuje również w poezji i prozie, co stało się inspiracją dla grupy projektowej składającej się z uczennic klas drugich gimnazjum, które z okazji Dnia Matki, 29 maja zorganizowały wieczór poetycki. Podczas spotkania, na które licznie przybyły nie tylko Mamy, ale też uczniowie, Dyrekcja i Nauczyciele naszej szkoły, można było wysłuchać interpretacji wybranych utworów poetyckich i muzycznych poświęconych mamie. Ponadto odbyła się projekcja filmu nakręconego w murach naszej szkoły, na którym uczniowie opowiadali, za co kochają swoje mamy. Jak podkreśliła Pani Dyrektor Elżbieta Chmiel, uroczystość pokazała, że matka zajmuje w sercu dziecka bardzo ważne miejsce.
Był to drugi wieczór poetycki zorganizowany w naszej szkole i mamy nadzieję, że ta impreza wpisze się na stałe w kalendarz uroczystości przygotowywanych w naszej placówce.
|
_ _
{ Udział uczniów w programie Trzeźwość na co dzień }
| Uczniowie klas IV wzięli udział w ogólnopolskim programie dydaktyczno-kulturalnym Wygraj szansę realizowanym przez TV Media w ramach programu Trzeźwość na co dzień. Jego celem jest zapobieganie uzależnieniom alkoholowym wśród dzieci i młodzieży oraz występ dzieci muzycznie uzdolnionych w konkursie piosenki. Czwartoklasiści uczestniczyli w spotkaniu, które odbyło się 23.05.2018 r. w Zamojskim Domu Kultury. W tym celu za aprobatą Pana Burmistrza Tadeusza Niedźwieckiego zostały wykorzystane środki finansowe w ramach realizacji Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Frampol. Na scenie wystąpili przedstawiciele ponad 20 gmin. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Jasińska, która zaśpiewała piosenkę pt. Przyjaciel wie. Jedenastoletniej solistce życzymy dalszych przepięknie wykonanych wystąpień wokalnych. W czasie obrad jury miał być wystawiany przez Profilaktyczno-Edukacyjny Teatr dla Dzieci i Młodzieży z Krakowa spektakl pt. Moralitet, który z powodu choroby jednego aktora nie dojechał do Zamościa i w zamian widzowie oglądali przedstawienie grupy teatralnej Ego oraz koncert chóru Echo działających w Publicznym Gimnazjum w Komorowie-Osadzie. Do Frampola wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń po artystycznej uczcie. |
_ _
{ „Bez numeru…” – mamy to!! }
| Wspaniale zakończyli zmagania nasi reprezentanci, którzy "maraton zawodów" zakończyli brązowymi medalami w finale wojewódzkim w 4-boju LA na pięknym stadionie w Puławach 30 maja 2018 r. osiągając jednocześnie najlepszy wynik w historii sportu szkolnego. W pokonanym polu zostawili duże szkoły miejskie tak, że nawet spiker prowadzący zawody przy czytaniu nazwy naszej szkoły powiedział "miejsce trzecie SP numer ??? ooo jedyna bez numeru we Frampolu". Puszczając wodze fantazji, to wielka szkoda, że nie udało się powtórzyć wyników z eliminacji powiatowych i rejonowych, to byłoby pewnie złoto (jednak duży upał i długi czas trwania zawodów zrobili swoje). Wcześniej w pięknym stylu wygraliśmy zawody w rejonie, gdzie przy okazji Sebastian Pyda pobił znowu rekord w skoku w dal, który za chwilę poprawił Paweł Góra. Drugi raz na koniec dnia Paweł pobił swój rekord w biegu na 1000 m. Historyczne medale zdobyli również Rafał Wnuk, Kacper Ruszczak, Marcin Odrzywolski, Jakub Swatowski, Tomasz Kaczor.
Między tymi zawodami jeszcze były finały wojewódzkie w drużynowych biegach przełajowych w Tomaszowie Lubelskim 23 maja. I tam też mieliśmy apetyty na medal, ale tu na przeszkodzie stanęły nam kontuzje dwóch naszych zawodników i skończyło się miejscem IV tuż za podium. Na pocieszenie wielki sukces odniósł Paweł Góra zajmując drugie miejsce indywidualnie, a VII był Sebastian Pyda. Jak to się kiedyś mówiło "co się odwlecze to nie uciecze" patrz wyżej, ten pech powetowaliśmy sobie później. W przełajach biegali również Marcin Odrzywolski, Kacper Ruszczak, Jakub Swatowski, Kacper Sawa. Wielkie, wielkie gratulacje !!!!!
|
_ _
{ Finał konkursu Czy znasz.. }
| Weronika Wach z klasy III, Jakub Zdunek z klasy II oraz Michał Habza z klasy II zostali finalistami V edycji regionalnego konkursu czytelniczego "Czy znasz...?". Konkurs odbył się 29 maja 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu i był przeznaczony dla uczniów klas I - III. W etapie finałowym wzięło udział 60 uczniów z 29 szkół podstawowych z powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test, podczas którego mogli wykazać się znajomością wybranych utworów takich pisarzy jak: H. Ch. Andersen, J. Brzechwa, A. i Cz. Centkiewiczowie, R. Pisarski, J. Porazińska, J. Tuwim, D. Wawiłow oraz legend w wyborze B. Tylickiej. Z testu uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 70 punktów. Wyróżnienie uzyskała Weronika Wach, która otrzymała z rąk pani dyrektor Doroty Mach dyplom oraz nagrodę rzeczową. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy.
|
_ _
{ Wyjazd uczniów na spektakl ,,Kamienie na szaniec" }
| 25 maja w piątek uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej i drugich gimnazjum wyjechali do Biłgorajskiego Centrum Kultury na spektakl ,,Kamienie na szaniec". W trakcie przedstawienia aktorzy Kieleckiego Teatru Lektur w interesujący sposób opowiedzieli, jak na okupację hitlerowską zareagowali młodzi gimnazjaliści i uczniowie liceów, czy przyglądali się biernie, czy się bali, jak próbowali się odnaleźć. Na przykładzie Rudego, Alka i Zośki pokazali, jak dzieci i młodzież przeistaczała się w dorosłych, a następnie herosów. Po spektaklu uczniowie naszej szkoły zwiedzili Miasteczko na Szlaku Kultur, czyli osiedle w Biłgoraju nawiązujące do tradycyjnej architektury przełomu XIX i XX wieku. |
_ _
{ W drzewie siła... }
| W dniu dzisiejszym siódmoklasiści brali udział w warsztatach pt.: W drzewie siła prowadzonych przez Natalię Dyjach i Dominikę Polak - wolontariuszki programu Projektor Wolontariat Studencki. Celem zajęć było pogłębienie wiedzy na tematy ekologiczne, rozwijanie empatii i kreatywności. Wykonując poszczególne zadania uczniowie zgłębiali wiedzę na temat zagrożeń spowodowanych brakiem dbałości człowieka o środowisko naturalne, opracowali kodeks postępowania ekologicznego, na co dzień. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali (samodzielnie zaprojektowane przez siebie) "eko lunch torby", dzięki którym nie zużywając foliowych toreb będą mogli przyczynić się dla dobra naszego środowiska naturalnego. |
_ _
Strona 4 z 162 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>