[ Strona Główna ˇ GaleriaMaj 19 2019 22:58:18 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2018/2019

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Tomasz Nowakowski.
e-mail: iod@rodokontakt.pl

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 35
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: BBabij
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Czy znasz...? }
| Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła - Wisława Szymborska.
Pod takim hasłem rozpoczął się 01 kwietnia 2019 roku Regionalny Konkurs Czytelniczy Czy znasz...? organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu. Celem przedsięwzięcia było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i kształtowanie wrażliwości młodych ludzi. Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych naszą szkołę w konkursie w Biłgoraju reprezentowali uczniowie: klasy II: Michał Odrzywolski, klasy III: Michał Habza, Amelia Nita i Jakub Zdunek. W konkursie wzięło udział 158 uczniów z 36 szkół podstawowych z powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. W powiecie biłgorajskim do konkursu przystąpiło 48 uczniów z 12 szkół podstawowych. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test, podczas którego mogli wykazać się znajomością wybranych utworów takich pisarzy jak: H. Ch. Andersen, J. Brzechwa, J. Bednarek, W. Cichoń, A. Frączek, J. Olech oraz J. Tuwim.
Z testu uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 65 punktów. Do kolejnego etapu, który odbędzie się w Zamościu 8 maja zakwalifikowali się: Jakub Zdunek i Michał Habza.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.
|
_ _
{ Volley Kids - 2019 Turniej Siatkówki klas IV i V }
| Czterdziestu młodych adeptów piłki siatkowej brało udział w turnieju "Volley Kids - 2019 Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców" rozegranym na obiektach Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu w czwartek 28 marca 2019 roku. Dziewczęta i chłopcy grali w dwóch kategoriach wiekowych: klasa IV i młodsi oraz klasa V. Czwarte klasy rywalizowały w zespołach 2-osobowych na odpowiednio pomniejszonych boiskach, klasy V w zespołach 3-osobowych. Do rozgrywek zgłosiły się trzy szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 z Biłgoraja, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Radzięckiej i Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu. Drużyny rywalizowały systemem "Każdy z każdym". Czytaj więcej |
_ _
{ Trzy razy na podium }
| Miesiąc marzec stał pod znakiem piłki ręcznej. Doskonale w Igrzyskach Dzieci spisały się nasze reprezentacje, które po zwycięstwie na szczeblu międzygminnym, udanie zaprezentowały się na zawodach powiatowych. Chłopcy stanęli na najniższym stopniu podium, a dziewczęta powtórzyły sukces z roku ubiegłego i zostały Mistrzyniami Powiatu oraz brązowymi medalistkami w półfinale Igrzysk Wojewódzkich. Na sukces zapracowali: Wiktoria Węgierak, Anna Tryka, Kamila Kiełbasa, Amelia Knapik, Kaja Swatowska, Maja Kozioł, Julia Komornik, Karolina Bielak, Zuzanna Kozioł, Aleksandra Zaremba, Vanessa Wojciechowska.
Drużyna chłopców grała w składzie: Kacper Filipowicz, Tomasz Kaczor, Jakub Budzyński, Jan Żywot, Damian Małyszek, Hubert Marek, Jakub Boguszewski, Sebastian Stańczyk, Kacper Sawa, Karol Marek. Dzięki za emocje!!
|
_ _
{ Mateusz tuż za podium }
| Mateusz Olik z kl. III b gimnazjum bardzo dobrze zaprezentował się w eliminacjach powiatowych XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" - zajął IV miejsce. Turniej, w którym brali udział zwycięzcy eliminacji gminnych, odbył się 28 marca w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Mateusz po rozwiązaniu testu zajmował wysoką - II pozycję, a do następnej części pytań ustnych kwalifikowało się najlepszych 5 uczestników części pisemnej. Na tym etapie Mateuszowi powiodło się nieco słabiej i, niestety, spadł na IV miejsce. Wiedza, jaką posiada Mateusz na temat pożarnictwa, jest szeroka i IV miejsce to duże osiągnięcie. Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów. |
_ _
{ Witaj Wiosno! }
| 21 marca to dzień, w którym uczniowie edukacji wczesnoszkolnej powitali wiosnę zbliżającą się do nas już od lutego. Nie było mrozów, śniegu, a słońce z każdym dniem świeciło coraz mocniej. Można było więc wyjść na wiosenny korowód ulicami Frampola i ogłosić wszystkim, że Wiosna już przyszła. Uczniowie przygotowali kolorowy transparent z napisem "Witaj Wiosno!", który miał przypominać wszystkim przechodniom o jej nadejściu. Dzieci z poszczególnych klas wykonały również gaiki-maiki symbolizujące wiosnę, bukiety kwiatów i barwnym korowodem przemierzały przez Frampol, wznosząc okrzyki "Witaj Wiosno!". Podczas spaceru szukały także oznak wiosny w przyrodzie. W ogródkach dostrzegły kwitnące przebiśniegi i krokusy oraz zieloną trawkę. To oznaki, że wiosna zaczęła już swoje panowanie. |
_ _
{ Międzynarodowy Dzień Gofra u Motylków }
| 25 marca obchodziliśmy w grupie Motylków Międzynarodowy Dzień Gofra. Naszą grupę odwiedziły mamy: naszej koleżanki Magdy, pani Monika Anuszkiewicz i naszego kolegi Alexa, pani Anna Góra, które przygotowały dla nas niespodziankę w postaci pysznych gofrów. Dzieci dowiedziały się jakich składników używa się do wyrobienia specjalnego ciasta oraz jak przebiega cały proces robienia gofrów. Po chwili nadszedł czas degustacji. Sami postanowiliśmy udekorować gofry dżemem, cukrem pudrem, kolorowymi posypkami oraz bitą śmietaną.
Było pysznie,a w całej sali unosił się zapach pieczonych gofrów.
|
_ _
{ Powitanie Wiosny }
| Wiosna jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci podczas spacerów oglądały pierwsze wiosenne kwiaty - przebiśniegi, krokusy. Uczyły się piosenek i wierszyków o wiośnie. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. W czwartek 21 marca 2019 r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Mimo wielu atrakcji w swoich grupach, najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie. Na czele widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy słowami "Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, zimę dziś żegnamy, bo wiosnę witamy".
Piękna "Marzanna" wraz z wiosną, którą symbolizowała barwnie przybrana gałązka i rozśpiewanymi dziećmi wróciła do przedszkola. Mamy nadzieję, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.
|
_ _
{ Konkurs Matematyczny KANGUR 2019 }
| 21 marca odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY. W tym roku w konkursie wzięło udział 42 uczniów, którzy rozwiązywali różnego typu zadania i łamigłówki logiczne w swoich kategoriach wiekowych:
Maluch (klasy III i IV szkoły podstawowej) – 11 uczniów
Beniamin (klasy V i VI) – 16 uczniów
Kadet (klasy VII i VIII szkoły podstawowej) – 12 uczniów
Junior (klasy III gimnazjum) – 3 uczniów
Zadania oraz termin są ustalane przez międzynarodową komisję. Uczestnicy na całym świecie o tej samej porze rozwiązują identyczne zadania. Wyniki poznamy w maju, a każdy uczestnik już otrzymał miły upominek.
Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki ;)
|
_ _
{ Dni Otwarte... }
| Tradycyjnie w Pierwszy Dzień Wiosny nasi gimnazjaliści i ósmoklasiści odwiedzili Zespół Szkół Ogólnokształcących im. ONZ, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących oraz Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. W ramach Dni Otwartych młodzież miała możliwość zapoznania się z historią szkoły, ofertą edukacyjną i bazą lokalową szkół. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda nauka w liceum, technikum i szkole branżowej. Młodzież mogła zwiedzić między innymi pracownie i warsztaty szkolne, a także obejrzeć przygotowane dla nich wystawy, pokazy i prezentacje. Była to dla ósmo- i trzecioklasistów sposobność do zdobycia wiedzy na temat danej szkoły z pierwszej ręki, bo od jej uczniów i nauczycieli, co z pewnością ułatwi im podjęcie decyzji w sprawie dalszej nauki. |
_ _
{ XX edycja ŻÓŁTEGO ORZECHA }
| 20 marca w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju odbył się finał XX EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO "ŻÓŁTY ORZECH". Celem przedsięwzięcia jest propagowanie umiejętności poprawnej ortograficznej pisowni języka polskiego oraz promocja kultury, obyczajów i obrzędów regionu biłgorajskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III c gimnazjum - Małgorzata Radomska i Dominika Małyszek, a także uczennica klasy VIII a szkoły podstawowej - Aleksandra Czajka, które zwyciężyły w szkolnym etapie konkursu. Tradycyjnie już Małgorzata Radomska znalazła się wśród wąskiego grona zwycięzców - zajęła II miejsce w kategorii gimnazjum. Jest to duży sukces, tym bardziej, że nie pierwszy na jej koncie. Warto przypomnieć, że Małgosia przez trzy kolejne lata odnosiła "ortograficzne zwycięstwo", zajmując kolejno: I miejsce w roku szkolnym 2016/17, II miejsce w 2017/18 i II w bieżącym roku szkolnym.
Gratulujemy umiejętności i życzymy sukcesów w przyszłości.
|
_ _
{ Czytanie moją pasją }
| Czytanie moją pasją to hasło konkursu pięknego czytania przeznaczonego dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej, który odbył się 19.03.2019 roku. Celem konkursu było: propagowanie kultury czytelniczej, popularyzacja książek dla dzieci znajdujących się w zbiorach biblioteki szkolnej, wdrażanie do staranności przekazu językowego, wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu. Każdy z trzech uczestników konkursu z klas I-III prezentował fragment wybranej książki. Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca - p. Beata Wójcik, członkowie - p. Monika Mielnik - Deryło i p. Maria Małyszek dokonała oceny występu uczestników. Pod uwagę były brane następujące kryteria: dykcja, interpretacja, właściwy dobór tekstu do osoby, ogólne wrażenie artystyczne.
Tytuł Mistrza pięknego czytania w kategorii klasy Ia uzyskała Zuzanna Miazga, w kategorii klasy Ib uzyskała Wiktoria Stańczyk, w kategorii klasy II uzyskała Paulina Wójcik, w kategorii klasy III uzyskał Karol Tchórzewski.
Pani dyrektor Elżbieta Chmiel wręczyła laureatom dyplomy i nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy pozostałym uczestnikom konkursu.
Na zakończenie imprezy czytelniczej uczniowie z klas: IVa, Va, Vb przedstawili inscenizację wierszy Jana Brzechwy pt. "Witajcie w naszej bajce".
Biblioteka szkolna życzymy przyjemnego i radosnego korzystania z książek.
|
_ _
Strona 4 z 176 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>