[ Strona Główna ˇ GaleriaMaj 28 2018 09:46:43 ]
{ Inspektor Ochrony Danych }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Tomasz Nowakowski.
e-mail: iod@rodokontakt.pl

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Nawigacja }
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki 2017/2018

Galeria
Projekt "Ćwiczyć każdy może"

_ _
{ Dokumenty }
STATUT

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ SZKIZ }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 31
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ElKa
_ _
{ Przetargi }
Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ PRZEDSZKOLAKI NA MEDAL 2018 }
|
Nasze Przedszkole oraz grupa Motylków z naszego przedszkola zostali nominowani do Plebiscytu "Przedszkole na Medal 2018" realizowanego przez Kurier Lubelski.
Zachęcamy wszystkich i prosimy o oddawanie głosów na naszych przedszkolaków na numer 72355 w treści wpisując KLP.162 oraz na grupę "Motylków" o treści KLGR.56.


|
_ _
{ Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty Omnibus }
| Uczniowie klas III szkoły podstawowej w dniach 11 i 12 kwietnia przystąpili do pierwszego w swoim życiu "egzaminu". Pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty Omnibus zorganizowany przez wydawnictwo MAC Edukacja. Zadania zostały przygotowane przez doświadczonych autorów współtworzących badania i sprawdziany kompetencji uczniów.
Sprawdzian z języka polskiego i matematyki badał umiejętności określone w podstawie programowej. Zarówno w części polonistycznej, jak i matematycznej uczniowie mieli 90 minut na rozwiązanie zadań. Sprawdzian podstawowy z języka polskiego składał z 14 zadań, które sprawdzały umiejętność czytania, w tym analizę tekstu, pisania, a także gramatykę i ortografię. Sprawdzian podstawowy z matematyki, przeprowadzany w drugim dniu sprawdzianu OMNIBUS, składał się z 15 zadań, które badały sprawność rachunkową, umiejętności geometryczne i prowadzenia rozumowań matematycznych oraz rozwiązywania zadań tekstowych. Zarówno z języka polskiego, jak i matematyki chętni uczniowie mogli rozwiązywać zadania z testu dodatkowego.
Wyniki sprawdzianu pozwolą poznać kompetencje uczniów po trzech latach edukacji wczesnoszkolnej i przygotować ich do dalszego etapu nauki. Wszystkim trzecioklasistom życzymy wysokich wyników ze sprawdzianu!
|
_ _
{ Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość }
| Dnia 13 kwietnia br. gimnazjaliści oraz uczniowie klas siódmych wzięli udział w organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Lublinie kampanii promującej szkolnictwo zawodowe Zawodowy strzał w 10! - wybierz swoją przyszłość. Zajęcia zawodoznawcze podczas, których młodzież miała okazję zapoznać się z różnymi kierunkami kształcenia zawodowego oferowanymi przez szkoły średnie naszego powiatu oraz porozmawiać z uczniami, nauczycielami przedmiotów zawodowych odbywały się w obiektach Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się umiejętnościom, jakich można nauczyć się w danej szkole, np. efektowne ułożenie serwetek, dekoracja stołu, usmażenie na maśle bananów, przygotowanie sałatek i koktajlów, układanie fryzury, zrobienie makijażu, krycie dachu, montaż okna dachowego, posługiwanie się piłą motorową, itd. Emocji i gwaru było co niemiara. Wszyscy mogli skosztować miodu na wafelku, wypić sok, kawę z ekspresu, zjeść babeczkę oblaną czekoladą, poczęstować się cukierkiem.
To było ciekawe spotkanie z zawodami, którymi można się zainteresować i wybrać w przyszłości na zawód i pasję życia.

Kuratorium Oświaty w Lublinie, w ramach kampanii informacyjno- promocyjnej Zawodowy Strzał w 10! przygotowało również informator o zawodach i szkołach województwa lubelskiego, w których realizowane jest kształcenie zawodowe. Zachęcamy do lektury.
|
_ _
{ Wycieczka do kwiaciarni }
| W minionym tygodniu grupy: II, IV i V z naszego przedszkola, wraz ze swoimi wychowawczyniami, wybrały się na wycieczkę do kwiaciarni "INES", której właścicielem jest Pani Agnieszka Korniak, a pracuje w niej mama Gabrysi z grupy "Słoneczka"- w ramach realizacji bloku tematycznego "Zielony kącik w przedszkolu".
Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z różnymi rodzajami kwiatów, ich kolorami. Ponadto dzieci oglądały pokaz tworzenia kompozycji kwiatowych w koszyczku, który to potem zabrały sobie w prezencie do swoich sal przedszkolnych. Zapoznały się z zasadami pielęgnacji roślin, akcesoriami dostępnymi w kwiaciarni.
Wizyta ta była bardzo ciekawa dla przedszkolaków, za co bardzo dziękujemy właścicielce.
Dzieci z grupy II, przy okazji wyjścia na miasto, zwiedziły również sklep spożywczy Delikatesy Premium. Zapoznane zostały z asortymentem sklepu i pracą sprzedawcy. Obserwowały ludzi robiących zakupy. Dziękujemy pracownikom sklepu za miłe przyjęcie.
|
_ _
{ Bębniarskie warsztaty integracyjne }
| To był dzień głośny, ale pełen rytmu i radości! We wtorek 10 kwietnia uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach "bębniarskich", prowadzonych przez pana Michała Szulca z firmy "Łubu-Dubu", który zaprezentował jeden z najstarszych instrumentów świata - bęben. Pan Michał pokazał dzieciom jak wyglądają etniczne bębny afrykańskie (djembe) oraz bongosy (bębny pochodzące z Kuby). Dzieci uczestnicząc w zajęciach miały możliwość między innymi: zagrać na każdym z prezentowanych instrumentów, zaśpiewać piosenkę o Afryce, "porozmawiać" w języku z Afryki, czy zagrać wspólnie krótki, rytmiczny utwór. Cel tych zajęć, czyli uwrażliwienie dzieci na pozytywny wpływ muzyki, został jak najbardziej osiągnięty.
|
_ _
{ Dziewczyny górą }
| 27 marca obie nasze reprezentacje w piłce ręcznej uczestniczyły w zawodach rejonowych. Chłopcy walczyli o awans do zawodów wojewódzkich w Biłgoraju dziewczęta w Kraśniku. To one właśnie były blisko, bo zajęły II miejsce przegrywając tylko z gospodyniami pokonując drużyny z Janowa L. i Bełżyc po dramatycznym meczu dopiero w rzutach karnych. Drużyna dziewcząt: Julia Szczepanik, Anna Tryka, Wiktoria Węgierak, Magdalena Tryka, Wiktoria Oleszek, Kamila Kiełbasa, Kaja Swatowska, Karolina Bielak, Aleksandra Zaremba, Zuzanna Kozioł. W cieniu dziewcząt tym razem byli chłopcy, którzy stoczyli wyrównane pojedynki zakończone minimalnymi porażkami i ostatecznie zajęli 4 miejsce. Nasza reprezentacja: Jakub Swatowski, Bartłomiej Kapron, Sebastian Pyda. Paweł Góra, Rafał Wnuk, Marcin Odrzywolski, Kacper Filipowicz, Tomasz Kaczor, Kacper Ruszczak, Sebastian Kiełbasa. Dziękujemy za emocje! |
_ _
{ Gimnazjalistki na konkursie SŁOWEM MALOWANE }
| Uczennice naszego gimnazjum: Julia Błazik (kl. III a), Aneta Borsuk i Alicja Dziwura (kl. III b) wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Słowem malowane", który odbył się w piątek, 6 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju. Główne cele zorganizowanego już po raz piąty konkursu to rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, odkrywanie i rozwijanie zdolności uczniów, a także pobudzanie aktywności twórczej. 35 uczestników zaprezentowało swoje umiejętności recytatorskie, przedstawiając wybrany utwór autorów tworzących w XX i XXI wieku. Jury, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny, doceniło recytacje naszych gimnazjalistek. Aneta Borsuk za interpretację "Ballady" Wisławy Szymborskiej zajęła III miejsce, a Alicja Dziwura została wyróżniona za recytację wiersza tej samej autorki pt. "Nienawiść". Serdecznie gratulujemy. |
_ _
{ Dzień Regionalny }
| Obchody Dnia Regionalnego na stałe wpisały się w harmonogram naszych szkolnych uroczystości. W tym roku obchodziliśmy je pod hasłem Ach, Lubelskie... Jakie cudne! Uczniowie uczestniczyli w akademii, której celem było przedstawienie wybitnych przedstawicieli regionu, ludzi pióra i muzyki, zapoznanie z tekstami kultury wzbogacającymi wiedzę o regionie oraz prezentowanie specyfiki kulturowej Lubelszczyzny i najciekawszych miejsc, wartych obejrzenia. Jednym z elementów przedstawienia było nawiązanie do rocznicy odzyskania niepodległości i wskazanie na zaangażowanie w walce o wolność lokalnej społeczności. |
_ _
{ Pisanka z historią }
|
4 kwietnia miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod patronatem Samorządu Uczniowskiego pt: "Pisanka z historią". W konkursie brali udział gimnazjaliści i uczniowie klas siódmych. Jury jednogłośnie uznało, iż pierwsze miejsce należy się uczniom klasy IIa za ich ogromniaste jajo ozdobione wskazówkami i przykładami jak pomagać innym. Na drugim miejscu uplasowali się gimnazjaliści z IIIb, natomiast miejsce trzecie przyznano klasie IIb. Wszystkim uczestnikom gorąco dziękujemy i gratulujemy inwencji twórczej.
|
_ _
{ Wielki Kiermasz Świąteczny }
| Stało się już tradycją, że przed świętami Szkolne Koło Wolontariatu i Drużyna Harcerska organizują Wielki Kiermasz Świąteczny, z którego dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z krajów misyjnych. W tym roku odbył się on 26 marca. Na naszym kiermaszu pojawiło się wiele ciekawych ozdób i świątecznych kartek wykonanych przez uczniów częściowo na plastyce (dziękujemy pani od plastyki za współpracę), a częściowo w domu. Na szczęście nie zabrakło też kupujących, dzięki czemu zebraliśmy 509 zł. Pieniądze zostały przesłane na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.
Dziękujemy wszystkim za pracę włożoną w wykonanie ozdób oraz tym, którzy kupując je, wspomogli naszą akcję!
|
_ _
{ Warty harcerzy przy Grobie Pańskim }
| Jak co roku harcerki i harcerze z drużyny działającej w naszej szkole pełnili w Wielką Sobotę honorowe warty przy Grobie Pańskim. Pomimo wielu prac związanych z przygotowaniami świątecznymi znależli czas, aby oddać hołd Panu Jezusowi za Jego boskie poświęcenie. Stojąc na warcie mieli okazję skupić się nad świętym znaczeniem Grobu, śmierci i nadziei Zmartwychwstania. Ponadto uczyli się wytrwałości, poszanowania godności, odwagi oraz współpracy. Honorowe warty zaciągnęli: Julia Komornik, Justyna Marzec, Karolina Kubina, Kamila Kiełbasa, Julia Szczepanik, Oliwia Iwanowicz, Magdalena Tryka, Wiktoria Oleszek ze szkoły podstawowej oraz Dominika Wójcik, Roksana Tomczyk, Anna Saj, Gabriela Szczęch, Jakub Stańczyk, Piotr Małek i Bartłomiej Dyjach z gimnazjum.
|
_ _
Strona 4 z 158 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>