Impreza profilaktyczna „Powiedz Nie!”
Dodane przez MonikaMD dnia Grudzień 01 2017 19:54:02
30 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się Impreza Profilaktyczna „Powiedz Nie!”. Uroczystość uatrakcyjniły spektakle grup PaTPORT Frampol i Chełm oraz scenka klasy IV b szkoły podstawowej. Zaproszenie przyjęła również grupa PaTPORT Aleksandrów.
Na uroczystości obecni byli następujący goście:
Funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej w Lublinie – podkomisarz Monika Kostecka, Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju – sierżant sztabowy Joanna Klimek i sierżant sztabowy Waldemar Buczek,
Funkcjonariusze Posterunku Policji we Frampolu – starszy sierżant Magdalena Węsek i starszy sierżant Paweł Albiniak,
SymPaTyk – pan Mariusz Rozwód,

Inspektor do spraw kultury, sportu, zdrowia i koordynacji Gminnego Centrum Informacji - pani Wiesława Chołota,
Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców SZS we Frampolu – pani Magdalena Boguszewska
.
Przed publicznością, jako pierwsi wystąpili czwartoklasiści, którzy w swojej scence słowno-muzycznej zaakcentowali zgubne skutki alkoholu i nikotyny. Pokazali również, jak skutecznie odmówić, aby nie ulec nałogom. Następnie, kapitan grupy PaTPORT z Frampola, Patrycja Szabat zaprezentowała film, przedstawiający dwuletnią działalność grupy w ramach ogólnopolskiego programu „Profilaktyka a Ty”. Kolejnym punktem była premiera spektaklu profilaktycznego pt. „Dziewczyna z rzeką w tle”, przedstawiającego historię dziewczyny, która podobnie jak wiele osób w jej wieku, przeżywa trudne rozstania, depresję, poczucie winy, gniew, brak tolerancji. Gdy świat staje się nie do zniesienia, próbuje znaleźć w sobie siłę i odwagę, aby zacząć jeszcze raz i uwierzyć w lepszy świat. Następnie grupa PaTPORT Chełm przedstawiła spektakl profilaktyczny „Krzesła”. Główną część Imprezy Profilaktycznej zakończyła „Belgijka”, zatańczona przez młodzież i zaproszonych gości. Po wspólnym posiłku, PaTowicze prezentowali pokazy muzyczno – wokalne oraz taneczne, udowadniając, że bez zniewalających umysł i ciało używek można wspaniale się bawić. Oczywiście również zatańczono Wygłupiaczka i inne tańce integracyjne, które nieodłącznie kojarzą się ze spotkaniami młodzieży na patowskich imprezach, a na zakończenie został zaśpiewany hymn PaT. Impreza Profilaktyczna „Powiedz NIE!” przeszła już do historii. Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły w niej udział oraz przyczyniły się do jej organizacji. Szczególne podziękowania za pomoc finansową, umożliwiającą przeprowadzenie uroczystości składamy Urzędowi Miejskiemu we Frampolu oraz rodzicom, którzy przygotowali rekwizyty i stroje do spektaklu „Dziewczyna z rzeką w tle”.