Dominatorzy
Dodane przez zette dnia Kwiecień 10 2019 18:36:00
3 kwietnia rozegrane zostały VII Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego o Puchar Starosty w pływaniu. Nasze dwie reprezentacje w kategorii klas VI i młodszych oraz VII, VIII i Gimnazjum zwyciężyły w klasyfikacji drużynowej osiągając najlepszy wynik w historii. Ale po kolei: najpierw były medale srebrne i brązowy Martyny Marek, Macieja Brytana i Natalii Budzyńskiej na 25 m stylem grzbietowym oraz złoto w sztafecie 4x25 stylem dowolnym, którą uzupełnił Karol Tchórzewski. W tej kategorii punktował również Bartłomiej Jargieło płynąc indywidualnie. Następnie podwójne zwycięstwo Wiktorii Wegierak i Anny Tryki na 25 m stylem dowolnym. Dwa medale w sztafetach. II miejsce oprócz medalistek indywidualnych zdobyli Kacper Filipowicz i Kacper Sawa. W brązie wrócili: Zuzanna Kozioł, Amelia Knapik, Bartłomiej Kaczor i Hubert Marek. Te wyniki dały nam zdecydowane zwycięstwo w kategorii klas I-VI.
W kategorii starszej zwyciężyła po raz siódmy z rzędu Gabriela Swatowska na 50 stylem dowolnym przed Julią Szczepanik. Też nasze dwie sztafety stanęły na podium. Złota sztafeta: uzupełniona została przez Jakuba Swatowskiego, Pawła Górę i Jakuba Stańczyka. W brązowej startowali Julka, Bartłomiej Oleszek, Marcin Maciocha i Jakub Zbroński. Swoje punkty dorzucił Kuba Stańczyk, który został wice mistrzem powiatu na 50 m stylem dowolnym. W podsumowaniu również byliśmy najlepsi drużynowo. Wielkie gratulacje!!