Pierwsza w historii
Dodane przez zette dnia Maj 06 2019 07:09:46
Julia Szczepanik uczennica klasy VII jako pierwsza w historii naszej szkoły została powołana do drużyny reprezentacji Polski kobiet U-15 w piłce nożnej.
Karierę zaczynała wspólnymi treningami z kolegami z klasy w drużynie "Włókniarza" Frampol, następnie "Sparty" Biłgoraj i grą w Lubelskiej Kadrze Wojewódzkiej, gdzie była jedną z lepszych zawodniczek. Zaowocowało to transferem do drużyny "Górnika" Łęczna, który ma najlepsze drużyny kobiece w wielu kategoriach wiekowych. Następnie Julka uczestniczyła w pierwszych konsultacje w kadrze narodowej oraz wstępnej selekcji w grupie 40 zawodniczek z całej Polski. Po wielu treningach i testach jako jedna z 20 zawodniczek dostała powołanie do ścisłej kadry Polski kategorii do lat 15. Obecnie Julka w trenuje we Frampolu, ponieważ obowiązki szkolne uniemożliwiają jej dojazd na treningi do Łęcznej.
Uczestnicząc w dniach 02-04 maja w zgrupowaniu nowej kadry wystąpiła w pierwszej jedenastce podczas sparingu z drużyną seniorek "Znicza" Pruszków. Teraz czekamy na pierwszy oficjalny występ w koszulce z Białym Orłem w meczu międzypaństwowym. Trzymamy kciuki i gratulujemy!!