II miejsce naszej drużyny w turnieju BRD
Dodane przez BeataW dnia Maj 11 2019 20:31:22
10 maja w Biłgoraju odbył się Finał Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Turniej to ogólnopolska impreza o wieloletniej tradycji, której celem jest rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego, kształtowanie bezpiecznych i kulturalnych nawyków zachowań na drodze, znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych oraz popularyzowanie jazdy rowerem.
W zawodach rywalizowało osiem drużyn. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Chwiejda, Mateusz Olik (obaj kl. III b gimnazjum) oraz Kacper Białas (kl. VIII a). Zawodnicy indywidualnie rozwiązywali test wiedzy o ruchu drogowym oraz jeździli rowerem na torze sprawnościowym i miasteczku ruchu drogowego. Musieli także grupowo praktycznie potwierdzić swe umiejętności związane z pierwszą pomocą przedmedyczną.
Zawodnicy z Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu zajęli wysokie - II miejsce, co jest największym osiągnięciem w historii szkoły w tej kategorii wiekowej w turnieju BRD. Gratulacje!