Minął rok szkolny...
Dodane przez echmiel dnia Czerwiec 28 2020 19:42:59
Drodzy Nauczyciele, Szanowni Rodzice, Uczniowie!
Dobiegł końca rok szkolny 2019/2020.
Wszyscy w kalendarzu swojego życia zapiszemy go jako wyjątkowy i trudny, zapamiętamy jako czas pełen wyzwań i wytężonej pracy.
Z względu na wytyczne GIS nie mogliśmy spotkać się na tradycyjnej uroczystości zakończenia roku szkolnego.
Ta niecodzienna, długo trwająca sytuacja spowodowana pandemią, była dla wszystkich niezwykle stresogenna. Stanowiła poważne wyzwanie dla każdego z nas.
Uważam, patrząc na ten proces z perspektywy niemal czterech miesięcy, że udało nam się wspólnie sprostać wymaganiom, jakie postawił przed nami COVID-19.
Był to okres ogromnych zmian w obszarze funkcjonowania szkoły, który pozwolił jednak wypracować wiele wartościowych rozwiązań.
Od szkoły i przedszkola wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wielkie wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą.
Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób, na wszystkich poziomach w naszej szkole i przedszkolu, w zdecydowanej większości kształcenie i nauka na odległość przebiegała sprawnie, bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania.
Dziękuję Wam, drodzy Nauczyciele za to, że pamiętaliście, iż po drugiej stronie komputera siedzi żywy mały człowiek, że targają nim emocje i uczucia, a także niepewność i ograniczenia, na które nie ma wpływu.
Dziękuję, że przyświecała Wam myśl, iż czasem mniej znaczy więcej, że ważne jest, by towarzyszyć uczniowi, być z nim, wspierać go w sytuacjach trudnych.
Dziękuję Rodzicom za zaangażowanie w ten trudny proces edukacji zdalnej, za to, że dla dobra swoich pociech próbowaliście pomagać, pilnowaliście, by dzieci pracowały systematycznie, a przede wszystkim dawaliście im wsparcie emocjonalne. Dziękuję, że potrafiliście pokonać frustrację i zmęczenie.
Na ręce Burmistrza Frampola, Pana Józefa Rudego składam podziękowanie dla Organu Prowadzącego za dobrą współpracę, za troskę o nasze dzieci, za pozyskiwanie sprzętu, jakże pomocnego w pracy zdalnej.
Przede wszystkim dziękuję Uczniom, którzy z dnia na dzień znaleźli się w zupełnie innej rzeczywistości i jej sprostali. Stanowicie najważniejsze ogniwo łańcucha, jakim jest szkoła. Wszystko, co robimy, robimy z myślą o Was.
Wszyscy już wiemy, że szkoła to nie tylko budynek, w którym się naucza, ale społeczność, którą tworzą wspólnie: nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice i uczniowie. Na każdym z tych podmiotów spoczywa wielka odpowiedzialność.
Doświadczyliśmy, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które rodzą się w szkolnych murach.
Rozpoczynamy wakacje - oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy. Pamiętajmy o reżimie sanitarnym.
Niech letnie dni upłyną wszystkim pod znakiem pięknej pogody. Niech to będzie czas wolny od zmartwień, czas bezpiecznego wypoczynku, czas nabierania siły, energii oraz inspiracji do pracy i nauki w nowym roku szkolnym.
Życzę, aby ten trudny okres zakończył się, a 1 września 2020 r. każdy mógł przekroczyć próg własnej szkoły.
Spokojnych i bezpiecznych wakacji!

Z serdecznymi pozdrowieniami
Elżbieta Chmiel - dyrektor Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu