„Szkoła do hymnu 2020”
Dodane przez Sylwia dnia Listopad 11 2020 08:01:07
Już po raz kolejny w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości, czyli 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 społeczność naszej szkoły i przedszkola zaśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego".
Najmłodsi odśpiewali hymn w swoich grupach w przedszkolu udowodniając tym, że pojęcie patriotyzmu nie jest im obce, podobnie zresztą jak słowa pieśni. Podniosłość tej chwili podkreślały dekoracje przedszkola, prace plastyczne wykonane przez dzieci na zajęciach oraz ich eleganckie stroje. To piękne i patriotyczne wydarzenie wypełniło wszystkich przedszkolaków poczuciem dumy z tego, że są Polakami.
Starsi ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii nie mogli tego zrobić tak jak w ubiegłym roku. Połączyli się więc w zespołach klasowych za pomocą komunikatorów i hymn zaśpiewali on-line. Podczas czwartej lekcji poświęcili też trochę czasu na przypomnienie polskich symboli narodowych i omówienie zasad ich poszanowania. W ten sposób nasza placówka włączyła się we wspólne świętowanie, szczególnie ważnej dla Polaków, 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.