"Najpiękniejsze są kolędy polskie"
Dodane przez Marta dnia Styczeń 27 2021 18:32:26
W dzisiejszych czasach pośpiechu i globalizacji, warto zatrzymać się na moment, by na nowo odkryć piękno, głębię i dostojeństwo polskich pieśni bożonarodzeniowych. To właśnie między innymi poprzez kontakt ze sztuką, w tym zwłaszcza z muzyką, dzieci poznają polską kulturę i tradycję, rozwijając jedną z kompetencji kluczowych - świadomość i ekspresję kulturalną.
W tym duchu, we wtorek, 26.01.2021 r. w grupie Krasnoludków odbył się specjalny koncert pod tytułem "Najpiękniejsze są kolędy polskie".
Już po raz drugi naszym gościem była mama Fabiana - pani Edyta Frelas, której tak jak poprzednio, akompaniowała wychowawczyni grupy - p. Marta Hetman.
Przedszkolaki utrwaliły wiadomości dotyczące wyglądu skrzypiec, brzmienia oraz sposobu wydobywania dźwięku na instrumencie strunowym - smyczkowym i keyboardzie.
Następnie zaśpiewały następujące kolędy i pastorałki: "Mali kolędnicy idą do stajenki", "Lulajże, Jezuniu", "Gore gwiazda Jezusowi", "Przybieżeli do Betlejem" oraz "Dzisiaj w Betlejem".
Dziękujemy pani Edycie Frelas za udział w przedsięwzięciu, za wspólne kolędowanie.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Z powodu panującej pandemii koncert został nagrany, w związku z tym obejrzą go dzieci z pozostałych grup przedszkolnych oraz uczniowie z klas I-III.