[ Strona Główna ˇ Galeria ˇ SzukajMaj 21 2022 03:46:45 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Deklaracja dostępności
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2021/2022
Kontakt

_ _
{ Przedszkole }
Słoneczka

Tygryski

Biedronki

Motylki

Krasnoludki

_ _
{ NAUKA ZDALNA }

TEAMS

Kształcenie na odległość - poradnik

Ochrona danych osobowych a zdalne nauczanie - poradnik uodo

Poradnik - nauczyciele, dyrektorzy

_ _
{ Dla Uczniów }
e-nauczanie
Pasma edukacyjne
ZDALNE LEKCJE

Zadania dla klasy VIII

MEN
OKE Kraków

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Ewa Myszkowiak, tel. 604521364 e-mail: biuro@myszkowiak.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }

Statut

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 43
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JustynaZ
_ _
{ BIP }
_ _
{ Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych }
| TERMINY REKRUTACJI, O KTÓRYCH WARTO PAMIĘTAĆ:

od 16 maja 2022 r. do 24 czerwca 2022 r. do godz. 15.00
Składanie wniosku wraz z dokumentami o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.

od 24 czerwca 2022 r. do 14 lipca 2022 r. do godz. 15.00
Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Możliwość zmiany przez kandydata wniosku o przyjęcie z uwagi na zmianę szkoły.

22 lipca 2022 r.
Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły.

od 22 lipca 2022 r. do 28 lipca 2022 r. do godziny 15.00
Potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego.

29 lipca 2022 r. do godziny 14.00
Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Po więcej informacji zapraszamy do panelu: Doradztwo.

|
_ _
{ Od Jaskini Raj do Świętego Krzyża }
| Pogoda "jak na zamówienie" dopisała uczniom klasy IV a i V podczas wycieczki, na którą wybrali się 17 maja.
Pierwszym punktem programu była Jaskinia Raj, która jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Wszystkich zachwyciły znane z teorii stalagmity i stalaktyty często zadziwiające niezwykłymi kształtami. Orzeźwieni niską temperaturą w jaskini wycieczkowicze, udali się następnie do Centrum Neandertalczyka znajdującego się tuż obok, także w Chęcinach. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym zbiegają się pradawne losy człowieka z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki.
Uczniowie, przechodząc cztery sale tematyczne, mogli poznać dzieje i losy człowieka neandertalskiego, ale też znaleźć odpowiedzi na pytania: skąd pochodzimy, jak żył i polował Neandertalczyk oraz, czy i w jakim stopniu jesteśmy z nim spokrewnieni. Podekscytowani spotkaniem "oko w oko" z Neandertalczykiem wycieczkowicze, wyruszyli do Kielc, gdzie pod opieką przewodnika podziwiano wzgórze zwane Kadzielnią, na którym znajduje się amfiteatr. Dzięki sprzyjającej pogodzie roztaczający się widok na miasto był niezwykły.
Kolejnym punktem wycieczki był przejazd do Nowej Słupi - do Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego im. Mieczysława Radwana. Ten obiekt muzealny był dla wszystkich dużą niespodzianką, ponieważ zaskakuje nowoczesnym, głównie multimedialnym przekazem, który dla młodego odbiorcy jest znacznie ciekawszy niż tradycyjne słowo mówione. Następnie, wzmocniwszy siły obiadem, grupa wyruszyła na Święty Krzyż, czyli górę, gdzie znajduje się Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego i Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej - miejsce będące "duchową stolicą" rejonu świętokrzyskiego. Tutaj był czas na chwilę modlitwy i zadumy, a szczególnie podniosłym momentem było błogosławieństwo uczestników wycieczki Relikwiami Świętego Krzyża. Stąd można było zachwycić się roztaczającym się wokół intensywnie zielonym o tej porze roku lasem w Świętokrzyskim Parku Narodowym. Podobne wrażenie wywarł krajobraz z tarasu widokowego na gołoborzu, skąd po raz ostatni można było spojrzeć na panoramę Gór Świętokrzyskich. Oczywiście, podczas drogi powrotnej, nie można było obojętnie przejechać obok McDonalda, który w ten sposób stał się ostatnim punktem programu wycieczki.
Mimo tak aktywnie spędzonego dnia, po uczniach nie było widać śladów zmęczenia - śpiew w autokarze rozbrzmiewał do samego Frampola. Wycieczka była wspaniałą okazją nie tylko do integracji uczniów, ale też do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu wielu dziedzin, dostarczyła przeżyć duchowych i z pewnością zachęcała do dłuższej wyprawy w te przepiękne, a przecież nie tak odległe, rejony Polski.
|
_ _
{ To były zawody! }
| Królowa sportu lekkoatletyka dalej ma się dobrze w naszej szkole. Teraz nasi najmłodsi sportowcy bardzo dobrze wypadli w rekordowej obsadzie na zawodach powiatowych w 3-boju LA klas IV i młodszych, które odbyły się 12 maja na pięknym stadionie w Biłgoraju. Pośród 27 szkół nasze reprezentacje uplasowały się na wysokich miejscach: chłopcy zdobyli puchar i brązowe medale a dziewczęta były tuż za podium na miejscu IV. Szkołę reprezentowali: Maja Omiotek, Emilia Śliwińska, Natalia Myszak, Oliwia Dyl, Polina Tereshchenko, Maciej Kołodziej, Miłosz Lipiński, Damian Kwapisz, Mikołaj Bednarz, Damian Kiełbasa. Gratulujemy dobrej postawy!! |
_ _
{ Dalej w formie }
| W dobrym stylu zaprezentowali się nasi uczniowie podczas zawodów w drużynowych zawodach LA, które odbyły się na pięknym stadionie w Biłgoraju. Od pierwszych chwil mieliśmy powody do radości. Na 100 m zajęliśmy trzy pierwsze miejsca. Zwyciężyła Julia Kuraś przed Zofią Knapik i Izą Czajką poprawiając przy okazji ponad dwudziestoletni rekord szkoły. Na tym samym dystansie II miejsce zajął Mateusz Sędłak. Kolejne sukcesy to bieg na 300 m i zwycięstwo Martyny Dyl i Patryka Marczaka. W konkurencjach rzutowych Zofia Wójcik była pierwsza a Jakub Boguszewski drugi w rzucie oszczepem, natomiast Zuzanna Kozioł i Vanessa Wojciechowska były "ex aequo" II w pchnięciu kulą. Na zakończenie na II miejscach uplasowały się nasze sztafety 4x100 m biegnąc w składzie Zofia Knapik, Izabela Czajka, Julia Kuraś i Eliza Krasnodębska. Chłopcy startowali w składzie Mateusz Sędłak, Mikołaj Papierz, Sebastian Stańczyk i Kacper Sawa.
W końcowym efekcie drużynowo dziewczęta uplasowały się na II miejscu a chłopcy na III miejscu. Oprócz wyżej wymienionych punkty dla drużyny zdobywali: Justyna Grzywna, Patrycja Myszak, Katarzyna Wójcik, Wiktoria Kaczor, Alessandra Pyda, Zuzanna Knapik, Karolina Bielak, Konrad Małyszek, Bartłomiej Kaczor, Karol Błazik, Jakub Kiszczak, Paweł Góra, Bartłomiej Stańczyk. Gratulujemy i ściskami kciuki za dziewczęta, które awansowały dalej!!
|
_ _
{ Sukces Filipa Szczepanika }
| W sobotę 07.05.2022 r. w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyły się przesłuchania powiatowe do 41. Małego Konkursu Recytatorskiego. Jury oceniało ponad 20 recytatorów z całego powiatu biłgorajskiego, którzy byli laureatami konkursu na szczeblu gminy. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę i gminę reprezentował Filip Szczepanik z kl. I a, który był jednym z najmłodszych uczestników. Filip pięknie wyrecytował baśń Braci Grimm "Jaś i Małgosia" i swoim wykonaniem zwrócił uwagę komisji konkursowej, która wyróżniła jego prezentację. Poziom wszystkich recytacji był bardzo wysoki, tym bardziej cieszymy się z tego osiągnięcia i serdecznie gratulujemy. Wychowawczyni ucznia p. Justyna Zań przyznaje, że Filip pilnie przygotowywał się do konkursu, a swój sukces zawdzięcza nie tylko talentowi, ale również intensywnej i systematycznej pracy. |
_ _
{ Uczymy się rozwiązywać konflikty }
| Dnia 6 maja 2022 r. gościliśmy w naszej szkole Panią dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju Ilonę Dzido. Tematem przewodnim spotkania była "Efektywna komunikacja wśród dzieci i młodzieży jako metoda rozwiązywania konfliktów rówieśniczych. Przeciwdziałania przemocy i agresji w szkole". Uczniowie klas I-III, którzy byli uczestnikami warsztatów zostali zapoznani z podstawowymi zadaniami Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Dowiedzieli się czym jest konflikt rówieśniczy i szkolny oraz poznali sposoby ich rozwiązywania. Pani Ilona, która jest również mediatorem sądowym wyjaśniła uczniom czym są mediacje. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, a prowadząca podsumowując podkreśliła, że konflikty od zawsze są obecne na ścieżce naszego życia, jednak ważne jest, aby potrafić wspólnie odnajdywać ich rozwiązania. Pani dyrektor OIK zaoferowała swoje wsparcie i pomoc dla uczniów naszej szkoły w sytuacjach kryzysowych. Cieszymy się z nawiązanej współpracy i mamy nadzieję, że odbyte spotkanie będzie bardzo pomocne dzieciom podczas rozwiązywania ich własnych konfliktów. |
_ _
{ „PIERWSZE SPOTKANIE Z PRZYRODĄ-ZMALUJMY TO RAZEM!” }
| Milenka Hołyst z grupy 6 -latków będzie reprezentowała nasze przedszkole w Przyrodniczym Konkursie Plastycznym "Pierwsze spotkanie z przyrodą - zmalujmy to razem!". Organizatorem konkursu jest Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Lubartowie. Zasadą udziału w konkursie jest przygotowanie, wspólnie z rodzicem, pracy plastycznej dowolną techniką tak, aby stanowiła spójną całość. Praca jest podzielona na 2 części: lewą stronę wykonała Milenka, natomiast prawą - jej mama - Pani Marta Hołyst.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
|
_ _
{ Zawodowy strzał w 10! - cd }
| 29 kwietnia ósmoklasiści wzięli udział w kolejnym działaniu w ramach akcji Zawodowy strzał w 10! - wybierz swoją przyszłość, mającej na celu zachęcenie uczniów do wyboru kształcenia w szkołach branżowych i technikach. Podczas e-spotkania uczniowie mieli możliwość poznania oferty edukacyjnej wybranych szkół branżowych i technikum powiatu zamojskiego, tomaszowskiego czy biłgorajskiego.
Organizatorem spotkania byli Lubelski Kuratora Oświaty p. Teresa Misiuk oraz Dyrektor Delegatury w Zamościu p. Monika Żur.
|
_ _
{ Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty Omnibus }
| Uczniowie klas III szkoły podstawowej w dniach 26, 27 i 28 kwietnia przystąpili do pierwszego w swoim życiu "egzaminu". Pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty Omnibus zorganizowany przez wydawnictwo MAC Edukacja. Zadania zostały przygotowane przez doświadczonych autorów współtworzących badania i sprawdziany kompetencji uczniów.
Sprawdzian z języka polskiego, matematyki oraz przyrody badał umiejętności określone w podstawie programowej. Sprawdzian podstawowy z języka polskiego składał z 14 zadań, które sprawdzały umiejętność czytania, w tym analizę tekstu, pisania, a także gramatykę i ortografię. Sprawdzian z matematyki, składał się z 15 zadań, które badały sprawność rachunkową, umiejętności geometryczne i prowadzenia rozumowań matematycznych oraz rozwiązywania zadań tekstowych. Natomiast sprawdzian z przyrody składał się z 10 pytań i sprawdzał między innymi wiedzę dzieci na temat roślin, zwierząt i kraju, w którym mieszkają. Wyniki sprawdzianu pozwolą poznać kompetencje uczniów po trzech latach edukacji wczesnoszkolnej i przygotować ich do dalszego etapu nauki. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie sprawdzianów kompetencji dla wszystkich uczniów klas trzecich. Natomiast wszystkim uczniom klas trzecich życzymy wysokich wyników ze sprawdzianu!
|
_ _
{ ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA – „DZIEŃ WSPOMNIEŃ I RADOŚCI” }
| W piątek 29 kwietnia uczciliśmy w naszej szkole 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji została zaprezentowana uroczysta część artystyczna, którą stanowiły: scenka przybliżająca wydarzenia z 1791 roku oraz patriotyczne wiersze i piosenki.
Wiktoria Kaczor (VII b) przybliżyła widzom okoliczności ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas IV - V: Julia Stachyra, Maja Zaremba, Kacper Dudek, Martyna Małek i Kajetan Futyma odegrali scenkę ilustrującą przygotowania uczniów do lekcji historii, którym z pomocą przybywa sam Król Stanisław August Poniatowski. W tej roli świetnie zaprezentował się Michał Habza (VI). W postać szlachcianki wyrażającej radość ludu stolicy z powodu ustanowienia tak ważnego dokumentu wcieliła się Zuzanna Miazga (IV a). Martyna Alterman (VII a), Zuzanna Futyma (VII a), Weronika Wach (VII b) i Karol Tchórzewski (VI), recytując utwory liryczne, przenieśli słuchaczy w odległe, minione czasy, ale też wyrazili swój zachwyt nad pięknem naszej Ojczyzny. Dopełnieniem uroczystości były piosenki wykonane przez solistki: Weronikę Wach, Gabrielę Grabowską (III b) i Wiktorię Pawlos (VIII a).
Uroczystość upamiętniła ważny w dziejach Polski dzień, przypomniała wycinek historii, o którym każdy Polak powinien pamiętać, ale była też możliwością zaprezentowania talentów uczniów naszej szkoły.
|
_ _
{ Przedszkolaki w Zamojskiej Manufakturze Słodyczy "Tęcza" }
| W piękny słoneczny dzień 28 kwietnia dzieci z grupy 5-latków i 6-latków wyruszyły na wycieczkę autokarową do Zamościa, do Manufaktury Tęcza. Jest to Zamojska Manufaktura Słodyczy, tam powstają słodkie arcydzieła we wszystkich kolorach tęczy. Dzieci miały możliwość poznania całego procesu produkcji, uczestniczenia w pokazie wyrobienia masy jak i dodawania do niej różnych barwników, następnie po umyciu rąk, formowały i modelowały masę i tak każdy Przedszkolak zrobił lizaka dla siebie. Oprócz wizyty w manufakturze, dzieci zwiedziły Starówkę Zamojską, ich uwagę zwróciły kolorowe kamienice znajdujące się przy Starówce oraz Ratusz, który jest architektonicznym symbolem miasta. W drodze powrotnej pomimo zmęczenia dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami. Zadowolone i uśmiechnięte wróciły do przedszkola. |
_ _
Strona 1 z 220 1 2 3 4 > >>