[ Strona Główna ˇ Galeria ˇ SzukajWrzesień 24 2021 08:29:15 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Deklaracja dostępności
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2021/2022
Kontakt

_ _
{ Przedszkole }
Biedronki

Motylki

Krasnoludki

Misie

Leśne Duszki

_ _
{ NAUKA ZDALNA }

TEAMS

Kształcenie na odległość - poradnik

Ochrona danych osobowych a zdalne nauczanie - poradnik uodo

Poradnik - nauczyciele, dyrektorzy

_ _
{ Dla Uczniów }
e-nauczanie
Pasma edukacyjne
ZDALNE LEKCJE

Zadania dla klasy VIII

MEN
OKE Kraków

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Goral, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Oferty }
Zapytanie

Rozstrzygnięcie

_ _
{ Przetargi }
Listopad 2020

Październik 2019

Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ „By pamięć od śmierci uchronić” }
| W poniedziałek 13 września obchodziliśmy 82. rocznicę bombardowania Frampola. Wydarzenie to planowaliśmy upamiętnić przy Pomniku Odzyskania Niepodległości i tablicy informacyjnej umieszczonej na Rynku podczas wizyty Pana Premiera Mateusza Morawieckiego. Jednak ze względu na niesprzyjającą pogodę musieliśmy zmienić plany i uroczystość odbyła się na hali w budynku naszej szkoły. Uczniowie uczestniczyli w lekcji historii, która była powtarzana dla poszczególnych klas.

Na wstępie prowadzące z klas VIII: Eliza Krasnodębska, Daria Lipińska, Vanessa Wojciechowska i Aleksandra Zaremba przedstawiły krótki rys historyczny o bombardowaniu Frampola w 1939 roku, zachęcając wszystkich słuchaczy do aktywności. Uczniowie poznając fakty, próbowali odpowiadać na pytania związane z tym tragicznym wydarzeniem. Dzięki takiej lekcji z pewnością zapamiętali najistotniejsze informacje.

Następnie wysłuchano wiersza w wykonaniu Natalii Budzyńskiej z kl. VII b ukazującego atmosferę tamtych czasów. Kolejnym punktem spotkania było śpiewanie piosenek patriotycznych z okresu II wojny światowej. Każdy miał także okazję obejrzeć wystawę zdjęć ukazujących obraz zniszczeń po nalocie niemieckich bombowców.

Po południu, o symbolicznej godzinie 15.30, przy wtórze syreny strażackiej, miało miejsce uroczyste złożenie wieńców przed Pomnikiem Odzyskania Niepodległości we Frampolu. Oprócz władz miasta wiązankę złożyła także delegacja uczniów naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Teresą Moskwą i Panią Wicedyrektor Barbarą Pyzik. Zarówno w szkole jak i na Rynku w uroczystości wzięła udział nasza drużyna harcerska.

Ponadto w najbliższym czasie poszczególne zespoły klasowe pod opieką wychowawców odwiedzą miejsca upamiętniające to wydarzenie. Mottem wszystkich dzisiejszych działań były słowa umieszczone na pamiątkowej tablicy w szkole: "By pamięć od śmierci uchronić".
|
_ _
{ Komentarze }
| Brak komentarzy. |
_ _
{ Dodaj komentarz }
| Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze. |
_ _
{ Oceny }
|
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
|
_ _