[ Strona Główna ˇ Galeria ˇ SzukajStyczeń 29 2022 04:37:06 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Deklaracja dostępności
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2021/2022
Kontakt

_ _
{ Przedszkole }
Słoneczka

Tygryski

Biedronki

Motylki

Krasnoludki

_ _
{ NAUKA ZDALNA }

TEAMS

Kształcenie na odległość - poradnik

Ochrona danych osobowych a zdalne nauczanie - poradnik uodo

Poradnik - nauczyciele, dyrektorzy

_ _
{ Dla Uczniów }
e-nauczanie
Pasma edukacyjne
ZDALNE LEKCJE

Zadania dla klasy VIII

MEN
OKE Kraków

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Goral, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }

Statut

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Oferty }
Zapytanie

Rozstrzygnięcie

_ _
{ Przetargi }
Listopad 2020

Październik 2019

Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Wycieczka do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej }
| Uczniowie z klas VII i VIII pod opieką wychowawców i rodzica w niedzielę tuż po północy udali się na trzydniową wycieczkę do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej.
Po długiej podróży przed godziną 10:00 dotarli do Złotego Stoku, aby z przewodnikiem zwiedzić Kopalnię Złota. Podzieleni na 16 osobowe grupy ruszyli w głąb ziemi. Spacerowali korytarzami po różnych poziomach, poznając historię wydobywania cennego kruszcu. Najwięcej wrażeń dostarczyło pływanie w ciemnościach na łódkach.
Po południu dotarli do Kudowy Zdroju, by tam z przewodnikiem poznać uroki uzdrowiska. Zdobyli też Parkową Górę i zmęczeni dotarli do hotelu na obiadokolację. Drugiego dnia po obfitym śniadaniu wyruszyli na zwiedzanie Kaplicy Czaszek, w której znajduje się ponad 3000 prawdziwych czaszek ludzi zmarłych w dawnych czasach na pandemię. Po chwilach refleksji nad życiem pojechali drogą stu zakrętów do Karłowa, by udać się na zdobycie Szczelińca Wielkiego. Jest to najwyższe wzniesienie Gór Stołowych o płaskim wierzchołku, jego szczyt to skalny labirynt . Przejścia w skałach i ich kształty czynią go jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce.
Następnie udali się do Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin, którego początki sięgają XII w. Nazywane jest ono Dolnośląską Jerozolimą ze zględu na podobieństwo monumentalnej bazyliki z krużgankami do świątyni Salomona. Koronacji figurki Matki Bożej dokonał błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński.W świątyni znajdują się też relikwie św. Jana Pawła II, który bywał tu za życia.
Ostatni dzień wycieczki uczniowie zaczęli bardzo rano. O godz. 7.00 po śniadaniu wyjechali już do Wrocławia, by razem z przewodnikiem zwiedzić miasto (Rynek, Ostrów Tumski, Ogród Japoński) i obejrzeć Panoramę Racławicką. Ogromne wrażenie zrobił obraz namalowany przez Jana Stykę i Wojciecha Kossaka przedstawiający zwycięską bitwę Polaków z Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku, który ma długość 114 metrów i wysokość 15 metrów. Po obiedzie oczarowani pięknem Wrocławia wyruszyli w drogę powrotną.
Dni od 27 do 29 września dla uczestników wycieczki były czasem podziwiania walorów krajobrazowych Gór Stołowych, wprowadzenia w dziedzictwo narodowe, poznawania kultury i wzbogacania wiedzy a także kolejną okazją do upowszechniania zdrowego stylu życia i integracji zespołów klasowych.
|
_ _
{ Komentarze }
| Brak komentarzy. |
_ _
{ Dodaj komentarz }
| Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze. |
_ _
{ Oceny }
|
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
|
_ _