[ Strona Główna ˇ Galeria ˇ SzukajStyczeń 29 2022 05:54:31 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Deklaracja dostępności
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2021/2022
Kontakt

_ _
{ Przedszkole }
Słoneczka

Tygryski

Biedronki

Motylki

Krasnoludki

_ _
{ NAUKA ZDALNA }

TEAMS

Kształcenie na odległość - poradnik

Ochrona danych osobowych a zdalne nauczanie - poradnik uodo

Poradnik - nauczyciele, dyrektorzy

_ _
{ Dla Uczniów }
e-nauczanie
Pasma edukacyjne
ZDALNE LEKCJE

Zadania dla klasy VIII

MEN
OKE Kraków

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Goral, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }

Statut

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Oferty }
Zapytanie

Rozstrzygnięcie

_ _
{ Przetargi }
Listopad 2020

Październik 2019

Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Debata "Ja i moja rodzina" }
| Rodzina odgrywała i nadal odgrywa istotną rolę w życiu człowieka. Jest ona bardzo ważna dla każdego dziecka, które zawsze szuka w niej oparcia. Współcześnie wiele problemów dotyka rodziny, a jej członkowie są często mocno pochłonięci obowiązkami, co skutkuje też brakiem wspólnego czasu. W tym znaczącym dla wszystkich temacie, Samorząd Uczniowski wraz z grupą "Z profilaktyką na Ty" zorganizował debatę "Ja i moja rodzina". Głównym jej celem było kształtowanie troski o wzajemne relacje. Przygotowanie do debaty miało już miejsce w klasach, gdzie uczniowie pod okiem wychowawcy omawiali pytania związane z tematem rodziny. Wybrano reprezentantów klas, którzy mieli wypowiadać się na forum.
Debata odbyła się w czwartek 16 grudnia 2021 r. Poprowadziły ją przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Katarzyna Wójcik, oraz zastępca przewodniczącej, Wiktoria Kaczor. Po powitaniu zebranych i zapoznaniu z celem debaty, wszyscy obejrzeli krótki film na temat grup społecznych, po czym odpowiadali na podstawowe pytania związane z rodziną jako grupą społeczną, a także cechami łączącymi jej członków. Następnie uczestnicy zagłębili się w problemy dotykające rodziny oraz wyzwania, jakim muszą stawiać czoła rodzice. W swoich wypowiedziach uczniowie docenili ich pracę oraz podejmowany wysiłek. Dzielili się spostrzeżeniami, jak jako dzieci mogą wspierać swoich rodziców w ich ciężkiej pracy. Ponadto podczas debaty padły różne propozycje spędzania wspólnego czasu. Uczniowie dostrzegli, że nie muszą to być tylko przyjemności, ale również wykonywanie codziennych obowiązków. Podkreślono znaczenie wspólnych rozmów, także w sytuacjach gdy członek bądź członkowie rodziny zmagają się z problemami takimi jak ciężka choroba czy śmierć bliskiej osoby. Uczestnicy debaty uczyli się od siebie nawzajem, jak pomagać osobom potrzebującym w rodzinach. Próbowali ułożyć hierarchię wartości w życiu w oparciu o słowa współcześnie znanej piosenki. W trakcie debaty przypomniano też o prawach dziecka.
Na zakończenie prowadzące podziękowały za zaangażowanie uczniów, a także podsumowały debatę, zwracając uwagę na fakt zmian w funkcjonowaniu rodzin na przestrzeni wieków. Debata była dobrą okazją do wymiany poglądów, nauki empatii, zrozumienia oraz wzajemnej troski o siebie, a także pomogła dostrzec trud rodziców wkładany w zagwarantowanie potrzeb i rozwój dzieci.
|
_ _
{ Komentarze }
| Brak komentarzy. |
_ _
{ Dodaj komentarz }
| Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze. |
_ _
{ Oceny }
|
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
|
_ _