[ Strona Główna ˇ Galeria ˇ SzukajGrudzień 05 2021 15:00:06 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Deklaracja dostępności
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2021/2022
Kontakt

_ _
{ Przedszkole }
Słoneczka

Tygryski

Biedronki

Motylki

Krasnoludki

_ _
{ NAUKA ZDALNA }

TEAMS

Kształcenie na odległość - poradnik

Ochrona danych osobowych a zdalne nauczanie - poradnik uodo

Poradnik - nauczyciele, dyrektorzy

_ _
{ Dla Uczniów }
e-nauczanie
Pasma edukacyjne
ZDALNE LEKCJE

Zadania dla klasy VIII

MEN
OKE Kraków

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Goral, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Oferty }
Zapytanie

Rozstrzygnięcie

_ _
{ Przetargi }
Listopad 2020

Październik 2019

Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Regionalny konkurs plastyczny "Kosmiczna przygoda” }
| Patronem Roku 2021 jest Stanisław Lem: pisarz science - fiction, czołowy przedstawiciel polskiej fantastyki naukowej. Nasza biblioteka szkolna wzięła udział w konkursie adresowanym do uczniów klas I-VI szkół podstawowych powiatu zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego, zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań twórczością Stanisława Lema, a szczególnie lekturą Bajki robotów oraz rozbudzanie zainteresowań otaczającym nas wszechświatem. Uczniowie klas I-III wykonywali prace plastyczne poświęcone tematyce kosmosu i nurtowi science – fiction, zaś zadaniem uczniów klas IV-VI było wykonanie pracy plastycznej do wybranego utworu ze zbioru opowiadań Bajki robotów. Na konkurs wpłynęło 260 prac plastycznych, 175 - w kategorii
klas I-III i 85 - w kategorii klas IV-VI. Wśród nich były prace naszych uczniów: Zuzanny Błazik, Alexandry Ciupa, Leny Książek, Hanny Małyszek, Filipa Szczepanika, Zuzanny Paluch, Anastazji Blicharz, Natalii Kulpy, Wiktorii Marczak, Oliwii Zdunek, Magdaleny Iwanowicz, Szymona Bednarza, Gabrieli Grabowskiej, Adriana Kapicy, Mai Nity, Filipa Pydy, Patryka Startka, Marii Zalewy, Patrycji Semczuk – z klas I-III oraz Natalii Myszak i Kingi Krajewskiej ze starszych klas.
Gratulujemy uczniom pięknych prac. Życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.
|
_ _
{ Nie rzucim ziemi skąd nasz ród … }
| Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole zaczęły się w środę 10 listopada o godzinie 11.11. na hali widowiskowo - sportowej. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i flagi państwowej uczniowie klas I-VIII wraz z dyrekcją i nauczycielami wzięli udział w akcji Szkoła do hymnu. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego wszyscy zebrani obejrzeli spektakl Nie rzucim ziemi skąd nasz ród... przygotowany przez uczniów pod opieką nauczycieli: Anny Maciochy, Iwony Wach, Wioletty Magoch i Marii Małyszek oraz Krzysztofa Jasińskiego. Występ rozpoczęli krokami poloneza Martyna Małek i Michał Habza. Dzieje naszego kraju przypomniały wierszem ósmoklasistki: Karolina Bielak, Weronika Iwanowicz i Zofia Wójcik. Uczniowie byli też świadkami lekcji w szkole we Wrześni. Próbę germanizacji ukazał Bartłomiej Kaczor w roli nauczyciela. Natomiast polskości bronili uczniowie: Gabriela Korniak, Gabriela Grabowska, Zuzanna Miazga i Mateusz Mydlak. Nastrój trudnych czasów oddał utwór Ojczyzno, ma... zagrany na skrzypcach przez Aleksandrę Jasińską. Uosobieniem Polski była Eliza Krasnodębska. Okoliczności upadku naszego państwa przedstawiły wcielone w role zaborców Katarzyna Łozińska, Alessandra Pyda i Vanessa Wojciechowska. Chłopcy: Jakub Boguszewski jako Marszałek Józef Piłsudski, Karol Marek i Maciej Oleszek w roli powstańców oraz Sebastian Książek, Marcel Obszyński i Konrad Wyroślak - żołnierze przypomnieli waleczną i ofiarną drogę naszych przodków do niepodległości Polski. Część artystyczną uświetniły solistki: Wiktoria Pawlos, Martyna Alterman, Malwina Białas, Amelia Furlepa, Zuzanna Futyma, Amelia Sędłak i Weronika Wach, śpiewając pieśni patriotyczne. O wartości ojczyzny i jej dziejach po odzyskaniu niepodległości przypomniała w swoim wystąpieniu Katarzyna Wójcik. Podczas spektaklu delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod popiersiem patrona naszej szkoły marszałka Józefa Piłsudskiego. Na zakończenie Pani Dyrektor Teresa Moskwa podziękowała uczniom i ich opiekunom za przedstawienie lekcji historii oraz nauczycielkom przedszkola: Małgorzacie Łapińskiej, Elżbiecie Karczmarzyk i Marcie Hetman za wykonanie dekoracji na tablicach oraz wszystkim innym zaangażowanym w przygotowanie uroczystości. W czwartek 11 listopada społeczność naszej szkoły wzięła udział w środowiskowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Poczet flagowy i poczet sztandarowy, uczniowie oraz dyrekcja i nauczyciele zebrali się wraz z innymi przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy we Frampolu. Delegacja wieńcowa złożyła pod Pomnikiem Niepodległości wiązankę kwiatów, przy którym harcerze zaciągnęli honorowe warty. Następnie wszyscy zebrani udali się do kościoła, by uczestniczyć we Mszy Św. w intencji Ojczyzny. Ze względu na wzrastającą falę pandemii koronawirusa została odwołana część artystyczna, która miała się odbyć na hali widowiskowo - sportowej naszej szkoły. |
_ _
{ 11 LISTOPADA 2021 }
|
|
_ _
{ NAUCZANIE ZDALNE }
| Od 3 do 8 listopada 2021 r. włącznie uczniowie klas: II, III a i III b będą uczyć się zdalnie w aplikacji TEAMS w związku z objęciem kwarantanną większości uczniów w/w klas. Plan lekcji nie ulega zmianie.
Teresa Moskwa
|
_ _
{ Finał Regionalnego Konkursu Czytelniczego klas IV - VI "Czy znasz...? }
| Uczniowie naszej szkoły Aleksandra Kurasiewicz z klasy IVa, Martyna Małek z klasy V, Karol Tchórzewski z klasy VI i Jakub Zdunek z klasy VI 26.10.2021 r. brali udział w powiatowym etapie regionalnego konkursu czytelniczego Czy znasz...? organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu. W Konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych powiatu zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego. Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne rozwiązanie testu wiedzy składającego się z 60 pytań przez aplikację Quizizz. Pytania konkursowe zostały przygotowane w oparciu o następujące utwory literackie: Jan Brzechwa "Akademia Pana Kleksa", Charles Dickens "Opowieść wigilijna", D. D. Everest "Archie Greene i sekret czarodzieja", Marcin Szczygielski "Teatr niewidzialnych dzieci", Max Ducos "Chłopiec z wyspy", Marcin Przewoźniak "PUK, PUK! Zastałem króla?".
Do regionalnego etapu konkursu zakwalifikowała się Aleksandra Kurasiewicz oraz Jakub Zdunek. Finał regionalnego konkursu czytelniczego odbył się 3 listopada 2021 r. Cechą charakterystyczną tego konkursu był bardzo wysoki poziom wiedzy uczestników.
Jakub Zdunek zajął 3 miejsce i zdobył tytuł Laureata Regionalnego Konkursu Czytelniczego klas IV - VI Czy znasz...?
Wszystkim uczestnikom gratulujemy rozległej wiedzy i życzymy sukcesów w następnych konkursach.
|
_ _
{ TELEFON ZAUFANIA Rzecznika Praw Dziecka }
| Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Nauczyciele,
uprzejmie informuję, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Potrzebujesz pomocy? Pamiętaj! Nie jesteś sam! Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie Rzecznika.
Czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Nie musisz się przedstawiać ani mówić, skąd dzwonisz. Nikt się nie dowie o tej rozmowie, ani rodzice, ani szkoła, ani znajomi. Eksperci z Telefonu Zaufania pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, jak się zachować, gdzie znaleźć konkretne wsparcie.
Z poważaniem
Teresa Moskwa - p.o. dyrektor Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu
|
_ _
{ POZNAJ POLSKĘ - wycieczka do Lublina }
| W piątek 29 października 2021 roku uczniowie klas trzecich oraz drugiej brali udział w wycieczce szkolnej do Lublina. Wyjazd został zorganizowany w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Poznaj Polskę. Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie szkół w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. W ramach wyjazdu uczniowie edukacji wczesnoszkolnej otrzymali od Ministerstwa dofinansowanie w kwocie 5000 zł. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie starówki lubelskiej z przewodnikiem. Pani, w stroju dawnej mieszczki pokazała dzieciom najważniejsze i najciekawsze dla turystów elementy Starego Miasta m.in. Plac Zamkowy, Bramę Grodzką, Krakowską czy Plac po Farze. Opowiadane przez Panią przewodnik lubelskie historie i legendy uatrakcyjnione były elementami sztuki teatralnej, w których uczniowie brali udział. Po zwiedzeniu Starego Miasta w restauracji Sielsko Anielsko czekał na uczniów obiad. Po odpoczynku, autokarem udaliśmy się do Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie dzieci zobaczyły jak w dawnych czasach wyglądała polska wieś, jak żył zwykły chłop, a jak zamożny właściciel wsi. Po godzinnym spacerze z przewodnikiem po skansenie udaliśmy się do ostatniego punktu wycieczki czyli Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej, choć który już o tej porze szykuje się do snu, wzbudził we wszystkich uczestnikach wyjazdu wiele zachwytu i emocji. Dzieci zdobyły tam wiele cennych i ciekawych informacji o różnych gatunkach roślin poczynając od drobnych kwiatów, a kończąc na ogromnych drzewach, których liście mogą osiągnąć szerokość nawet 1 metra. W Ogrodzie Botanicznym miały również chwilę wolnego czasu, którą wykorzystali na zakup pamiątek. W drodze powrotnej dużo rozmawialiśmy o dniu spędzonym w Lublinie. Uczniom wycieczka bardzo się podobała, a Ogród Botaniczny chcą zwiedzić wiosną i latem, by móc zobaczyć jego piękno w całej okazałości . |
_ _
{ DLA DUCHA I DLA CIAŁA, czyli piątoklasiści w Lublinie }
| 28 października uczniowie klasy piątej wybrali się na wycieczkę do Lublina.
Na początku spacerowali po Starym Mieście, następnie zwiedzali Archikatedrę Lubelską. W rolę przewodników wcielili się uczniowie, którzy odczytali przygotowane wcześniej informacje na temat świątyni, zakrystii, skarbca i krypt. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszyła się zakrystia, która odznacza się niezwykłymi właściwościami akustycznymi: stojąc w rogach po przekątnej, twarzą zwróconą do kąta, można doskonale porozumiewać się szeptem. Sklepienie odbija i przenosi fale głosu, których stojący na środku pomieszczenia nie słyszy. Ponadto na ścianach wnętrza zastosowano tak zwane malarstwo iluzjonistyczne, dające wrażenie głębi i ruchu, co także wywarło wrażenie na oglądających.
Kolejnym, najbardziej wyczekiwanym punktem wycieczki były zajęcia wychowania fizycznego w parku trampolin - Strefie Wysokich Lotów. Oczekiwania wycieczkowiczów zostały spełnione, po przejściu instruktażu, pod okiem trenerów mogli wykonywać ćwiczenia akrobacyjne. Dla niektórych czas upłynął zbyt szybko, inni byli dość zmęczeni, ale wszyscy z uśmiechami na twarzy schodzili z trampolin.
Dla piątoklasistów była to długo wyczekiwana wycieczka, która wzbogaciła ich wiedzę o zabytkach Lublina i pozwoliła połączyć sport z zabawą.
|
_ _
{ Podium dziewcząt w badmintonie }
| Dnia 27 października w Tarnogrodzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców w badmintonie drużynowym. Nie zabrakło w tych zawodach reprezentantów naszej szkoły. Igrzyska odbyły się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. W końcowej rywalizacji dziewczęta w składzie: Zofia Wójcik i Katarzyna Wójcik (obie z kl. VIII a) zajęły III miejsce, a chłopcy: Jakub Boguszewski i Kacper Sawa (obaj z kl. VIII b) IV miejsce. Niestety, naszym zawodniczkom nie udało się awansować do zawodów wojewódzkich, w których będą startowały dwie najlepsze drużyny z powiatu. Gratulujemy!!! |
_ _
{ Dzień Kapci }
| Samorząd Uczniowski stara się, abyśmy w szkole czuli się jak w domu. Kontynuując pomysł z poprzednich lat swej działalności, 29 października zorganizował "Dzień Kapci". Uczniowie chętnie wzięli udział we wspólnej zabawie i zamiast tradycyjnego obuwia zamiennego przynieśli do szkoły swoje domowe ciapki. Królowały przeróżne tradycyjne, śmieszne i sportowe klapki. Bamboszowi wielbiciele założyli urocze cieplutkie papucie. Nie brakowało kotków, myszek i zajączków. W domowych kapciach uczniowie powoli i cichutko przemierzali szkolne korytarze, powodując wiele wzajemnego zaciekawienia.
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.
|
_ _
{ Informacja dla rodziców dotycząca Programu dla szkół }
|
|
_ _
Strona 2 z 211 < 1 2 3 4 5 > >>