[ Strona Główna ˇ Galeria ˇ SzukajWrzesień 24 2021 08:27:16 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Deklaracja dostępności
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2021/2022
Kontakt

_ _
{ Przedszkole }
Biedronki

Motylki

Krasnoludki

Misie

Leśne Duszki

_ _
{ NAUKA ZDALNA }

TEAMS

Kształcenie na odległość - poradnik

Ochrona danych osobowych a zdalne nauczanie - poradnik uodo

Poradnik - nauczyciele, dyrektorzy

_ _
{ Dla Uczniów }
e-nauczanie
Pasma edukacyjne
ZDALNE LEKCJE

Zadania dla klasy VIII

MEN
OKE Kraków

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Goral, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Oferty }
Zapytanie

Rozstrzygnięcie

_ _
{ Przetargi }
Listopad 2020

Październik 2019

Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia w rekrutacji uzupełniającej do Przedszkola w roku szkolnym 2021/2022 }
| Lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia w rekrutacji uzupełniającej do Przedszkola we Frampolu w roku szkolnym 2021/2022

|
_ _
{ Oddajemy wypożyczony sprzęt komputerowy }
| W dniu 11 czerwca w piątek, od godziny 8.00 do 10.40 w pracowni informatycznej w budynku głównym Szkoły Podstawowej we Frampolu odbędzie się odbiór sprzętu informatycznego wypożyczonego na czas nauki zdalnej. Prosimy o przygotowanie tabletów i komputerów do odbioru i dostarczenie w w/w terminie do szkoły. |
_ _
{ DZIEWCZĘTA NA PODIUM }
| Duży sukces odniosły dziewczęta z naszej szkoły w Zawodach Powiatowych w trójboju lekkoatletycznym, które odbyły się 8 czerwca na stadionie OSiR w Biłgoraju.
Trójbój lekkoatletyczny składa się z 3 konkurencji: bieg 60 metrów, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal. Wynik zespołu stanowi suma punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach. Drużyna dziewcząt w składzie: Maja Anuszkiewicz, Kinga Krajewska, Zofia Markowicz, Martyna Małek (wszystkie z kl. IV) oraz Emilia Śliwińska z kl. III zajęły III miejsce na 8 startujących zespołów. Jest trochę niedosyt, ponieważ do zawodów półfinałowych województwa kwalifikowały się 2 najlepsze zespoły. Najwięcej punktów w drużynie wywalczyła Martyna Małek, a jej wynik 3,80 metra w skoku w dal był najlepszym rezultatem w zawodach. W trójboju brali udział także chłopcy, którzy uplasowali się na V pozycji w składzie: Kacper Olszyński - kl. IV, Mikołaj Bednarz, Miłosz Lipiński, Krystian Małyszek - kl. III oraz Maciej Kołodziej z kl. II. Była to najmłodsza drużyna startująca w tych zawodach. Najlepszy wynik wśród reprezentantów naszej szkoły osiągnął Maciej Kołodziej, który ma duże zdolności i możliwości sportowe.
Pomimo upalnej pogody, stresu oraz zmęczenia uczniowie szczęśliwie wrócili do szkoły i w następnych zawodach obiecali powalczyć o lepsze miejsca. Uczniami podczas zawodów opiekował się pan Tomasz Wójcik.

|
_ _
{ Regionalny konkurs czytelniczy ,,Czy znasz…?” klas 1- 3 }
| Uczennice naszej szkoły: Maja Nita z klasy IIb, Aleksandra Kurasiewicz, Zuzanna Miazga z klasy IIIa oraz Maja Zaremba z klasy IIIb wzięły udział w Regionalnym Konkursie Czytelniczym Czy znasz...? organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu. Adresowano go do uczniów klas I - III szkół podstawowych powiatu zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego. Konkurs składał się z dwóch etapów: powiatowego, oraz regionalnego. Do zmagań konkursowych przystapiło150 uczniów. Uczestnicy rozwiązywali testy on-line w aplikacji Quizizz. Zadaniem każdego uczestnika było samodzielne rozwiązanie testu złożonego z 60 pytań, które zostały przygotowane w oparciu o następujące utwory literackie: Wanda Chotomska dzieciom (wiersze: O poecie i biedronce, Łyżka, Kundel, Fryzjer, Sroki, Pan Kwiecień), Jasiński Artur - Baśń o dębowym sercu, Kosmowska Barbara - Dziewczynka z parku, Pisarski Roman - O psie, który jeździł koleją, Stark Ulf - Jak mama została Indianką, Terlikowska Maria - Drzewo do samego nieba, Wierzbicki Łukasz J. - Afryka Kazika.
Etap powiatowy odbył się 31 maja, podczas którego trzy uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do następnego etapu konkursu - Maja Nita, Aleksandra Kurasiewicz oraz Maja Zaremba. 08 czerwca odbył się etap regionalny. Uczestnicy zmierzyli się z bardzo szczegółowymi pytaniami oraz presją czasu. Charakterystyką tego konkursu był wysoki poziom wiedzy uczestników. Naszym uczennicom gratulujemy udziału w drugim etapie konkursu.
Wszystkich czytelników zachęcamy do aktywnego czytania książek i życzymy sukcesów w następnych konkursach.
|
_ _
{ KAMILA VICEMISTRZEM SŁOWA }
| Kamila Kiełbasa uczennica klasy VIII a zajęła trzecie miejsce i uzyskała tytuł "Vicemistrza Słowa" w Regionalnym Konkursie Literacko - Fotograficznym zorganizowanym przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu.
Głównym celem przedsięwzięcia, które odbywało się on-line, było przybliżenie sylwetki Tadeusza Różewicza - jednego z patronów 2021 roku. Kamila, pod opieką Pani Beaty Wójcik, przystąpiła do części literackiej konkursu, recytując wiersz poety pt. "Odnaleźć samego siebie". Dzięki swoim zdolnościom recytatorskim znalazła się gronie osób nagrodzonych, co jest dużym osiągnięciem, ponieważ do konkursu w kategorii szkół podstawowych przystąpiło 83 uczniów z różnych stron naszego województwa. Komisja Konkursowa, oceniając poziom recytacji, brała pod uwagę: oryginalność, interpretację tekstu, wrażenia artystyczne - dramaturgię, intonację, poprawność akcentowania i ogólny wyraz artystyczny.
Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród miało miejsce 2 czerwca w Urzędzie Miasta Zamość w obecności Pani Moniki Żur Dyrektora Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie, a także Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka i Posła na Sejm RP Tomasza Zielińskiego, którzy objęli Honorowy Patronat nad Konkursem.
Serdecznie gratulujemy Kamili i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości.
|
_ _
{ Wycieczka po Roztoczu }
| W tym roku, w przeciwieństwie do poprzedniego, Dzień Dziecka mogli uczniowie obchodzić razem a formę spędzania czasu wolnego wybierali wspólnie z rodzicami i wychowawcą. Klasa VIIa obchodziła to święto podczas wycieczki po Roztoczu. Siódmoklasiści zaczęli od wyjazdu do Suśca, przejścia pieszo doliną rzeki wzdłuż serii progów skalnych i podziwiania urokliwych szumów nad Tanwią. Następnie spacerowali po dnie trzeciorzędowego morza, czyli Kamieniołomie Babia Dolina w Józefowie oraz wchodzili na wieżę widokową stojącą na skraju Roztocza i Puszczy Solskiej. Kolejnym punktem wycieczki było Górecko Kościelne - malownicza wioska z kilkusetletnimi dębami, drewnianym kościołem i kapliczkami. Tutaj też w Karczmie nad Szumem zmęczeni zwiedzaniem mogli posilić się kiełbaskami z grilla. Uwieńczeniem święta było wstąpienie z okazji Dnia Dziecka na lody do Zwierzyńca.
1 czerwca 2021 r. to miło spędzony wspólnie dzień a odwiedziny urokliwych miejsc naszego Roztocza, do których przyjeżdżają ludzie z całej Polski, dostarczyły wszystkim wielu wspaniałych wrażeń.
|
_ _
{ DZIEŃ DZIECKA NA ROWERZE }
| Dzień Dziecka to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w ciągu roku. W obecnym czasie, po tak długim pobycie w domach, w izolacji od kolegów i koleżanek, wszyscy są spragnieni towarzystwa i wspólnej zabawy, więc to oczekiwanie przybrało na sile.
Czwartoklasiści postawili na aktywność i w Dzień Dziecka wyruszyli na rowerową wycieczkę do Pulczynowa, aby tak wspólnie spędzić wolny od zajęć lekcyjnych czas. Taka wyprawa była dla niektórych uczniów nie lada wyzwaniem, ponieważ rzadko jeżdżą na rowerze, a poza tym po okresie zdalnego nauczania, niestety, kondycja fizyczna nie jest rewelacyjna. Mimo to wszyscy uczestnicy rajdu szczęśliwie dotarli do celu - malowniczego, położonego nad stawem, zakątka w Pulczynowie, gdzie, dzięki uprzejmości właścicieli - Państwa Liwaków, mogli na łonie natury spędzić czas na grach i zabawach. Rywalizacja w grupach dostarczyła dzieciom wielu emocji, które w okresie pandemii zostały przygaszone, ale też na nowo pomogła się zintegrować. Po wysiłku czwartoklasiści regenerowali swoje siły, korzystając z poczęstunku przygotowanego przez rodziców, którzy zadbali też o słodkie upominki. Dzięki uprzejmości Pani Ewy Liwak wszyscy otrzymali także gadżety promocyjne Nadleśnictwa Janów Lubelski, które pomogą im dokładniej poznać leśne "skarby". Niestety, wszystko, co dobre szybko się kończy, tak też rowerzyści musieli powrócić do Frampola. Droga powrotna, przy wyjątkowo sprzyjającej tego dnia pogodzie, upłynęła szybko, choć nie zabrakło czasu na podziwianie pięknych widoków, których w naszej frampolskiej okolicy jest niemało. Choć zmęczeni, ale wszyscy wracali bardzo zadowoleni, a niektórzy już planowali kolejną wycieczkę.
Tak udany Dzień Dziecka mógł się odbyć tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu w organizację wycieczki rodziców czwartoklasistów, którym serdecznie za to dziękujemy.
|
_ _
{ Dzień Dziecka 2021 }
| Tradycyjnie 1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka, pełen atrakcji i niespodzianek. Tego dnia uczniowie nie zabrali do szkoły książek i zeszytów, a dobre humory i wygodny strój.

Klasy I-III skorzystały z pięknej pogody i część dnia spędziły na dworze. Pierwszoklasiści wzięli udział w konkursach z nagrodami (m.in.: plastycznym, wokalnym, sprawnościowym) oraz licznych zabawach integracyjnych, udali się na lody do pobliskiej lodziarni, a później na długi spacer. Uczniowie klasy II a swój Dzień Dziecka rozpoczęli na placu szkolnym. Animatorki grupy KLAUNY przygotowały dla nich ciekawe konkurencje: bieg z jajkiem, przesypywanie mąki, skoki na linie i przechodzenie pod nią oraz przeciąganie, szukanie ukrytych skarbów itp. Niespodzianką była dla nich pinata - dzielnie walczyły o odkrycie ukrytego skarbu. Potem uczniowie wrócili do klasy na słodką niespodziankę przygotowaną przez rodziców. Malowali plakat, oglądali film Pani Kredki pt. Dzień Dziecka. W klasie II b odbyły się warsztaty kulinarne, na których uczniowie zrobili pyszne kanapki oraz sałatkę owocową. Uczestniczyli też w pikniku w pobliżu szkoły, aby na świeżym powietrzu zjeść wszystkie przygotowane specjały, zostawiając jeszcze miejsce na lody. Piknikiem z pizzą niespodzianką oraz wycieczką krajoznawczą po najbliższej okolicy cieszyli się uczniowie klasy III a. Podczas wyprawy wzięli udział w wielu zabawach integracyjnych, a największą atrakcją były podchody połączone z rozwiązywaniem zagadek oraz szukanie skarbu. Klasa III b spędziła ten dzień tworząc kompozycje szaszłykowe z owoców, które stały się dodatkiem do deseru lodowego. Spróbowali swoich sił w zawodach na "Kwaśną minkę" po zjedzeniu cytryny. Następnie udali się na boisko szkolne, aby wspólnie rozegrać mecz piłki nożnej.

Rekreacyjno-integracyjna forma świętowania Dnia Dziecka na świeżym powietrzu bardzo też spodobała się uczniom klas starszych. Była pożądaną odskocznią po bardzo długim okresie nauki zdalnej. Uczniowie mogli wspólnie spędzić czas odświeżając swoje relacje koleżeńskie. Klasa IV oraz klasa VII a wybrały się na wycieczki, które są opisane w odrębnych postach. Pozostali przebywali na terenie szkoły i Frampola. Piątoklasiści swoje święto spędzili na pikniku przygotowanym przez rodziców na placu szkolnym, zaś szósto- i ósmoklasiści odpoczywali na urokliwych terenach przy zalewie. Natomiast klasa VII b udała się na pieszą wędrówkę po okolicach Frampola. Uczniowie wspólnie rozwiązywali zadania i zagadki logiczne, wykazując się przy tym dużą kreatywnością. Dzielili się też pasjami i talentami. Nie zabrakło aktywności fizycznej, pogadanek, rozmów i wspólnych gier na kocyku. Spacery, ruch oraz przebywanie na świeżym powietrzu wzmaga apetyt toteż wszyscy chętnie w towarzystwie swoich rówieśników konsumowali ulubione przysmaki - pizzę lub lody. Poczęstunki były finansowane ze środków Rady Rodziców.

W Dniu Dziecka pogoda dopisała, zaś uczniowie powrócili "z wypraw" i zabaw bezpiecznie, pełni radości i z uśmiechami na twarzach.
Mimo fizycznego zmęczenia, Dzień Dziecka uznajemy za udany :D

Wszystkim Dzieciom, tym młodszym i starszym, jeszcze raz życzymy spełnienia marzeń, rozwijania talentów i pasji, prawdziwych przyjaciół. Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą pełną inspirujących wydarzeń!
|
_ _
{ Cykliczne spotkania z książką sześciolatków w bibliotece szkolnej }
| Podsumowanie cyklicznych spotkań z książką w dwóch grupach 6-latków w bibliotece szkolnej odbyło się 26 i 27 maja 2021 roku. Dzieci przez cały rok szkolny systematycznie odwiedzały bibliotekę, gdzie wyszukiwały dla siebie najciekawszą książkę. Następnie na kolejnym spotkaniu opowiadały jej treść. W swych zmaganiach czytelniczych były wzmacniane przez swoich rodziców. Pamiętajmy, że rytuał wspólnego czytania daje wszystkim wiele radości i wytchnienia od codzienności. Czytając z dzieckiem, mamy wpływ na treść i poziom książek, które wybieramy. Czytanie jest tak zwanym zasileniem emocjonalnym, rozwija funkcje poznawcze oraz daje dzieciom olbrzymie wsparcie w procesie wychowania. W ten sposób rodzice wzmacniają dziecko emocjonalnie i umacniają więzi w tym trudnym, dla niego i dla nas wszystkich, czasie. Pamiętajmy, że każdy, kto chce zdobyć wiedzę, osiągnąć wysoki status społeczny, prowadzić wartościowe życie i dobrze radzić sobie w świecie, powinien czytać książki. Dyplom oraz nagrodę książkową za wzorowe czytanie i opowiadanie książek otrzymali: Filip Szczepanik, Filip Urbanik, Kinga Olszyńska oraz Zuzanna Garbacz. Dla pozostałych sześciolatków były słodkie upominki. Wszystkie dzieci zachęcamy do aktywnych spotkań z książką w nowym roku szkolnym. Biblioteka szkolna przypomina, iż czytanie jest dobre na każdy czas.
|
_ _
{ Egzamin Ósmoklasisty }
|
Uczniowie najstarszych klas naszej szkoły w dniach 25 - 27 maja przystąpili do Egzaminu Ósmoklasisty, który przebiegał zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi CKE, GIS oraz MEiN. Pierwszego dnia zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego, drugiego dnia z matematyki, a zakończyli egzamin, pisząc test z języka obcego nowożytnego - języka angielskiego. Nasi ósmoklasiści przygotowywali się do swojego pierwszego egzaminu podczas całego roku szkolnego. Uczniowie pisali diagnozy przedmiotowe oraz próbne egzaminy, które również przebiegały zgodnie z obowiązującymi procedurami. Stacjonarna nauka w szkole trwała do 23 października, a później odbywała się zdalnie. Dla ósmoklasistów - zgodnie z Rozporządzeniem MEiN - zorganizowane zostały konsultacje. Umożliwiły one uczniom utrwalenie wiedzy oraz wyjaśnienie trudniejszych zagadnień. Egzaminy przebiegły sprawnie, a ich wyniki, które uczniowie poznają 2 lipca będą miały wpływ na przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.
|
_ _
{ Majowe spotkania }
| Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Przyroda mieni się świeżymi barwami, słychać śpiew rozradowanych ptaków i wszystkim wracają siły do pracy. Uczniowie kl. II a także przeżywali maj w szczególny sposób. Na parapecie okiennym wyhodowane zostały roślinki: cebula, kwiatki, rzodkiewka, sałata. Do każdej hodowli uczniowie prowadzili swoje dzienniczki obserwacji. Dyskusji na temat roślin, ich roli w codziennej diecie oraz miejscu w piramidzie żywieniowej można było wysłuchiwać bez końca. Podczas pracy grupowej uczniowie wykonali plakaty pt. Majowa łąka. Różnorodne środki malarskie sprawiły, że wesoła praca przyniosła ciekawe efekty. Znowu można było powspominać ciekawe przygody na świeżym powietrzu i pomarzyć o zbliżających się wakacjach. I chociaż pogoda nie sprzyjała wycieczkom, drugoklasiści wyruszyli na zwiedzanie okolicy... ale wirtualne. Urokliwe Roztocze i Zwierzyniec, Pałac Zamoyskich w Kozłówce i ... Frampol, to tylko niektóre z odwiedzonych miejsc. Wiosenna tematyka okazała się dobrym startem do wspólnej, stacjonarnej pracy i nauki. Dzieci miały możliwość wyrażania swoich opinii, dzielenia się spostrzeżeniami, tworzenia dialogów i nawiązywania relacji klasowych. Kiedy maj wreszcie uśmiechnął się słońcem, chętnie wyruszyły na spacer wokół swojej szkoły by podziwiać kolorową przyrodę. |
_ _
Strona 4 z 207 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>