[ Strona Główna ˇ Galeria ˇ SzukajMaj 21 2022 05:05:14 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Deklaracja dostępności
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2021/2022
Kontakt

_ _
{ Przedszkole }
Słoneczka

Tygryski

Biedronki

Motylki

Krasnoludki

_ _
{ NAUKA ZDALNA }

TEAMS

Kształcenie na odległość - poradnik

Ochrona danych osobowych a zdalne nauczanie - poradnik uodo

Poradnik - nauczyciele, dyrektorzy

_ _
{ Dla Uczniów }
e-nauczanie
Pasma edukacyjne
ZDALNE LEKCJE

Zadania dla klasy VIII

MEN
OKE Kraków

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Ewa Myszkowiak, tel. 604521364 e-mail: biuro@myszkowiak.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }

Statut

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 43
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JustynaZ
_ _
{ BIP }
_ _
{ Konkurs Escape Room o Wandzie Rutkiewicz }
| Patronem Roku 2022 jest Wanda Rutkiewicz - himalaistka. 30 lat temu, w maju 1992 roku, w drodze na swój dziewiąty ośmiotysięcznik zaginęła. Pierwsza Polka i trzecia kobieta na świecie, która zdobyła najwyższy szczyt świata - Mount Everest. Weszła na 8 z 14 ośmiotysięczników. Imponowała siłą, sprawnością fizyczną i niezwykłą inteligencją. Była prekursorką kobiecych zespołów górskich. Uczniowie klas IV - VIII mieli sposobność zapoznać się na lekcjach bibliotecznych z historią jej życia, odwagi, nieposkromionej ambicji i upartego dążenia do celu.
Nasza uczennica Weronika Wach z klasy VII b wzięła udział w regionalnym Escape Romie "Wanda Rutkiewicz. Droga na szczyt" i została jego laureatką. Eskape Room organizowany był dla uczniów klas VII - VIII przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
|
_ _
{ Regionalny konkurs czytelniczy "Czy znasz…?” klas I- III }
| Uczniowie naszej szkoły: Izabela Krajewska, Karolina Maziarczyk, Kacper Sosnowy, Oliwia Zdunek z klasy II oraz Magdalena Anuszkiewicz z klasy IIIa wzięli udział w Regionalnym Konkursie Czytelniczym Czy znasz...? organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu. Adresowano go do uczniów klas I - III szkół podstawowych powiatu zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego. Konkurs składał się z dwóch etapów: powiatowego, oraz regionalnego. Do zmagań konkursowych przystapiło195 uczniów. Uczestnicy rozwiązywali testy on-line w aplikacji Quizizz. Zadaniem każdego uczestnika było samodzielne rozwiązanie testu złożonego z 60 pytań, które zostały przygotowane w oparciu o następujące utwory literackie: A. A. Milne "Chatka Puchatka", Hugh Lofting "Doktor Dolittle i jego zwierzęta", René Goscinny i Jean-Jacques Sempé "Mikołajek", Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz "Pamiętnik grzecznego psa", Carlo Collodi "Pinokio".
Etap powiatowy odbył się 15 marca, podczas którego trzech uczestników naszej szkoły zakwalifikowało się do następnego etapu konkursu - Izabela Krajewska, Karolina Maziarczyk oraz Kacper Sosnowy.
31 marca odbył się etap regionalny w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. Uczestnicy zmierzyli się z bardzo szczegółowymi pytaniami. Charakterystyką tego konkursu był wysoki poziom wiedzy uczestników.
Laureatem konkursu została Izabela Krajewska zajmując 3 miejsce.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy rozległej wiedzy. Czytelników zachęcamy do aktywnego czytania książek i życzymy sukcesów w następnych konkursach.
|
_ _
{ Młodsi z medalami }
| Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze młodsze reprezentacje w kategorii Igrzyska Dzieci na zawodach powiatowych w biegach przełajowych, które odbyły się w Biłgoraju. W klasyfikacji drużynowej nasze dziewczęta były II uzyskując prawo startu w półfinale wojewódzkim a chłopcy na miejscu IV. Na wyższym szczeblu rozgrywek również zameldowały się na podium tym razem na miejscu III. Indywidualnie Maciej Kołodziej poprawił swój wynik wygrywając indywidulany wyścig i osiągając pierwszy awans w historii szkoły w tej kategorii wiekowej na szczebel wojewódzki. Warto podkreślić również wysokie miejsca odpowiednio VI i V Emilii Śliwińskiej z drużyny dziewcząt. Serdecznie gratulujemy bardzo dobrych wyników a Maćkowi życzymy podium w Tomaszowie Lubelskim.
Nasze medalistki: Emilia Śliwińska, Maja Omiotek, Zuzanna Miazga, Oliwia Dyl, Natalia Myszak, Karolina Małer, Andżelika Bielak.
|
_ _
{ Konkurs na najpiękniejszy kwiat DIY }
| W związku z nadejściem wiosny Samorząd Uczniowski we współpracy z Małym Samorządem Uczniowskim zorganizował "konkurs na najpiękniejszy kwiat DIY" (ang. Do it yourself - Zrób to sam). Celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych oraz uwrażliwianie na piękno przyrody. Zadaniem uczniów było wykonanie kwiatu lub bukietu z papieru, bibuły, krepiny czy innych materiałów plastycznych. Do konkursu przystąpiło łącznie 29 uczniów ze szkoły podstawowej. Wykonane przez nich prace przyciągały wzrok, były estetyczne, pracochłonne i oryginalne. Komisja zdecydowała nagrodzić wszystkich uczestników konkursu doceniając wysiłek, wkład włożonej pracy oraz finalny efekt wykonanych kwiatów i bukietów. Na wystawie na korytarzu można podziwiać naręcza kwiatów, zaś uczniowie zostali nagrodzeni naręczem zdrowych przekąsek i gadżetów takich jak odblaski i linijki. Otrzymali też kupony na niepytanie.
Gratulujemy wszystkim młodym artystom!
Zaś Samorząd Uczniowski zachęca do udziału w kolejnych konkursach, i mamy nadzieję, że chętnych do rozwijania swoich talentów będzie przybywać.
|
_ _
{ Dobra passa trwa }
| W kolejnych występach dobrze zaprezentowały się nasze dziewczęta z reprezentacji w piłce siatkowej i ręcznej. 21 marca w Annopolu Mistrzynie Powiatu walczyły o awans w półfinale wojewódzkim. Po zaciętej walce uległy drużynie gospodarzy oraz z Janowa L. co w efekcie dało nam IV miejsce. Graliśmy w składzie: Bielak Karolina, Futyma Olga, Kozioł Zuzanna, Krasnodębska Eliza, Pyda Alessandra, Wojciechowska Vanessa, Wójcik Katarzyna, Zaremba Aleksandra, Zofia Wójcik.
O stopień wyżej dwa dni później uplasowały się piłkarki ręczne w Igrzyskach Młodzieży, które odbyły się w Biłgoraju. Bardzo dobry występ przeciwko mistrzyniom z SP nr 3 Biłgoraj zanotowała nasza bramkarka Zofia Knapik, która obroniła 2 rzuty karne. Skład uzupełniały: Bielak Karolina, Kozioł Zuzanna, Pyda Alessandra, Wojciechowska Vanessa, Wójcik Katarzyna, Zaremba Aleksandra, Zofia Wójcik, Jagoda Tomczyk, Justyna Grzywna, Martyna Dyl. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!!
|
_ _
{ Wiosenne szkolne biegi przełajowe }
| W czwartek 24 marca na terenie Parku St. Nowakowskiego w Biłgoraju odbyły się Wiosenne Szkolne Biegi Przełajowe, w których startowało ponad 500 uczniów z terenu powiatu. Nie zabrakło w zawodach reprezentantów naszej szkoły z klas I - VI. Pomimo chłodnego wiatru było dużo emocji i walki o jak najwyższe miejsca w biegach. Spośród naszych uczniów najlepiej spisał się Maciej Kołodziej (rocznik 2012) z kl. III, zajmując w swoim biegu (r. 2011 i młodsi) na dystansie 600 m II miejsce, a tym samym został zwycięzcą w swoim roczniku. Długodystansowcy z naszej szkoły w drodze powrotnej do Frampola zadeklarowali ćwiczyć biegi i zajmować wyższe lokaty na następnych zawodach. |
_ _
{ Podsumowanie Konkursu "Cukierek za życzliwość" }
| W bieżącym roku szkolnym z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu chętni uczniowie z klas II-V wzięli udział w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Cukierek za życzliwość - i Ty możesz zostać wolontariuszem". Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do bezinteresownych działań na rzecz innych ludzi oraz uświadomienie im wielkiej wartości czynionego dobra.
W ramach konkursu uczniowie od października do stycznia dokumentowali swoje działania w "Dzienniczku dobrych uczynków". Komisja w składzie: p. wicedyrektor Barbara Pyzik, p. Wioletta Magoch i opiekun SKW p. Joanna Korgul, dokonała ich oceny. Najwyższą liczbę punktów i zarazem I miejsce uzyskała Maja Anuszkiewicz z klasy V, miejsce II zajęła Wiktoria Stańczyk z klasy IV b, a miejsce III (ex aequo) - Kornelia Wach z klasy II i Magda Anuszkiewicz z klasy III a. Wyróżniona została Oliwia Zdunek z klasy II. Zwycięzcy zostali nagrodzeni i otrzymali Szkolne Świadectwa Szlachetności, a pozostali uczestnicy upominki.
Dzienniczek Mai został przesłany do Fundacji Dwa Skrzydła Anioła w Lublinie, która jest autorem tego konkursu. Tam będzie rywalizował z innymi nadesłanymi z terenu całej Polski. Wyniki zostaną ogłoszone w maju. Życzymy powodzenia!
Zachęcamy wszystkich do podjęcia wyzwania i wystartowania w konkursie w przyszłym roku. Pamiętajmy, że czyniąc dobro stajemy się lepszymi ludźmi i przyczyniamy się do szczęścia innych!
|
_ _
{ Nadeszła upragniona wiosna! }
| Uczniowie szkoły podstawowej z utęsknieniem wyczekiwali pierwszego dnia wiosny, który przypada 21 marca. W oczekiwaniu na ten dzień zajrzeli do swoich szaf w poszukiwaniu zielonej i wiosennej garderoby. Jednak to nie cała stylizacja... Na pierwszy rzut oka można by rzec, iż nasi uczniowie przychodząc do szkoły bez plecaków wybierali się na wagary... Nic bardziej mylnego! Biorąc udział w akcji "No backpack day" (ang. "Dzień bez plecaka") pełni entuzjazmu świętowali pierwszy dzień wiosny 2022. Uczniowie przynieśli książki, zeszyty i przybory szkolne w zamiennikach, którymi okazały się koszyki, worki, walizki, garnki, kosze sklepowe, wiadra, lodówki turystyczne, skrzynki narzędziowe, a nawet karnistry. Było to dla uczniów święto kreatywności i wyobraźni. I co istotne, akcja "No backpack day", którą zainicjowali sami uczniowie na pewno pozostanie z nami na przyszłe lata.
Zgodnie ze staropolskim zwyczajem wiosnę przywoływali także pierwszoklasiści, wykonując wielobarwne marzanny - kukły symbolizujące pożegnanie zimy. Natomiast chętni uczniowie klas I-VIII wzięli udział w konkursie Samorządu Uczniowskiego na najpiękniejszy kwiat DIY, tworząc z papieru i innych materiałów plastycznych pomysłowe kolorowe kwiaty. No cóż, powoli zapachniało wiosną... :)
A wyniki konkursu już niebawem! :)
|
_ _
{ Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu }
| Przyszła do nas wiosna ciepła i radosna...
W poniedziałek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Przedszkolaki poznały w tym dniu zwyczaje i tradycje związane z tym świętem. Następnie udały się do sali gimnastycznej gdzie rozpoczęła się uroczystość. Po powitaniu wszystkich przedszkolaków przez panią Elę, wychowawczynię Słoneczek, grupy zaprezentowały się w wiosennym repertuarze. Każdy z przedszkolaków zatańczył improwizację z chustą animacyjną przy utworze Wiosna A. Vivaldiego. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście w wiosennym pochodzie z kolorowymi balonikami. Dzieci radośnie maszerowały wykrzykując Żegnamy Zimę! Witamy Wiosnę! Po powrocie do przedszkola w każdej sali były wykonywane prace plastyczne związane z wiosną.
|
_ _
{ Dni Otwarte 2022 }
| W Pierwszy Dzień Wiosny (po dwuletniej przerwie) szkoły ponadpodstawowe powiatu biłgorajskiego ponownie gościły w swoich murach ósmoklasistów.
Nasi uczniowie odwiedzili Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej oraz Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. W ramach Dni Otwartych młodzież miała możliwość zapoznania się z historią szkoły, ofertą edukacyjną i bazą lokalową szkół. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda nauka w liceum, technikum i szkole branżowej. Młodzież mogła zwiedzić między innymi pracownie i warsztaty szkolne, a także obejrzeć przygotowane dla nich wystawy, pokazy i prezentacje. Była to dla ósmoklasistów sposobność do zdobycia wiedzy na temat danej szkoły z pierwszej ręki, bo od jej uczniów i nauczycieli, co z pewnością ułatwi im podjęcie decyzji w sprawie dalszej nauki.
|
_ _
{ Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej }
| Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła.

/-/Wisława Szymborska

18 marca 2022 roku odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas: Ia i Ib. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli inscenizację wierszy: Juliana Tuwima "Rzepka" i Jana Brzechwy "Na straganie" w wykonaniu uczniów klas: IIIa i IIIb. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, iż książki mogą być bardzo dobrymi przyjaciółkami dzieci i doskonałym sposobem na nudę. Następnie uczniowie klas pierwszych odgadywali zagadki, które sprawdziły ich wiedzę na temat bohaterów baśni i bajek. Wykazali się znajomością próśb książki oraz zasadami prawidłowego zachowania się w bibliotece szkolnej. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Pani bibliotekarka ogromnym piórem dokonała pasowania na czytelnika każdego ucznia. Następnie pierwszoklasiści przypieczętowali kciukami słowa przyrzeczenia. Uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor Teresy Moskwy pamiątkowe dyplomy oraz książki "Pierwsze abecadło" czyli antologię tekstów literackich napisanych przez najwybitniejszych twórców. Pani dyrektor, nawiązując do słów Wisławy Szymborskiej, życzyła uczniom ciekawych przygód w podróżowaniu po literaturze. Starsi koledzy z klasy drugiej wręczyli własnoręcznie wykonane na zbiórce zuchowej zakładki do książki.
Tak zakończyło się uroczyste pasowanie na czytelnika klas pierwszych.
Życzymy wszystkim wspaniałych przygód w świecie książek i zapraszamy serdecznie do biblioteki szkolnej.
|
_ _
Strona 4 z 220 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>