[ Strona Główna ˇ Galeria ˇ SzukajSierpnia 19 2022 18:35:57 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Deklaracja dostępności
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2022/2023
Kontakt

_ _
{ Przedszkole }
Słoneczka

Tygryski

Biedronki

Motylki

Krasnoludki

_ _
{ NAUKA ZDALNA }

TEAMS

Kształcenie na odległość - poradnik

Ochrona danych osobowych a zdalne nauczanie - poradnik uodo

Poradnik - nauczyciele, dyrektorzy

_ _
{ Dla Uczniów }
e-nauczanie
Pasma edukacyjne
ZDALNE LEKCJE

Zadania dla klasy VIII

MEN
OKE Kraków

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Ewa Myszkowiak, tel. 604521364 e-mail: biuro@myszkowiak.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }

Statut

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Użytkownicy }
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 43
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JustynaZ
_ _
{ BIP }
_ _
{ Dalej w formie }
| W dobrym stylu zaprezentowali się nasi uczniowie podczas zawodów w drużynowych zawodach LA, które odbyły się na pięknym stadionie w Biłgoraju. Od pierwszych chwil mieliśmy powody do radości. Na 100 m zajęliśmy trzy pierwsze miejsca. Zwyciężyła Julia Kuraś przed Zofią Knapik i Izą Czajką poprawiając przy okazji ponad dwudziestoletni rekord szkoły. Na tym samym dystansie II miejsce zajął Mateusz Sędłak. Kolejne sukcesy to bieg na 300 m i zwycięstwo Martyny Dyl i Patryka Marczaka. W konkurencjach rzutowych Zofia Wójcik była pierwsza a Jakub Boguszewski drugi w rzucie oszczepem, natomiast Zuzanna Kozioł i Vanessa Wojciechowska były "ex aequo" II w pchnięciu kulą. Na zakończenie na II miejscach uplasowały się nasze sztafety 4x100 m biegnąc w składzie Zofia Knapik, Izabela Czajka, Julia Kuraś i Eliza Krasnodębska. Chłopcy startowali w składzie Mateusz Sędłak, Mikołaj Papierz, Sebastian Stańczyk i Kacper Sawa.
W końcowym efekcie drużynowo dziewczęta uplasowały się na II miejscu a chłopcy na III miejscu. Oprócz wyżej wymienionych punkty dla drużyny zdobywali: Justyna Grzywna, Patrycja Myszak, Katarzyna Wójcik, Wiktoria Kaczor, Alessandra Pyda, Zuzanna Knapik, Karolina Bielak, Konrad Małyszek, Bartłomiej Kaczor, Karol Błazik, Jakub Kiszczak, Paweł Góra, Bartłomiej Stańczyk. Gratulujemy i ściskami kciuki za dziewczęta, które awansowały dalej!!
|
_ _
{ Sukces Filipa Szczepanika }
| W sobotę 07.05.2022 r. w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyły się przesłuchania powiatowe do 41. Małego Konkursu Recytatorskiego. Jury oceniało ponad 20 recytatorów z całego powiatu biłgorajskiego, którzy byli laureatami konkursu na szczeblu gminy. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę i gminę reprezentował Filip Szczepanik z kl. I a, który był jednym z najmłodszych uczestników. Filip pięknie wyrecytował baśń Braci Grimm "Jaś i Małgosia" i swoim wykonaniem zwrócił uwagę komisji konkursowej, która wyróżniła jego prezentację. Poziom wszystkich recytacji był bardzo wysoki, tym bardziej cieszymy się z tego osiągnięcia i serdecznie gratulujemy. Wychowawczyni ucznia p. Justyna Zań przyznaje, że Filip pilnie przygotowywał się do konkursu, a swój sukces zawdzięcza nie tylko talentowi, ale również intensywnej i systematycznej pracy. |
_ _
{ Uczymy się rozwiązywać konflikty }
| Dnia 6 maja 2022 r. gościliśmy w naszej szkole Panią dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju Ilonę Dzido. Tematem przewodnim spotkania była "Efektywna komunikacja wśród dzieci i młodzieży jako metoda rozwiązywania konfliktów rówieśniczych. Przeciwdziałania przemocy i agresji w szkole". Uczniowie klas I-III, którzy byli uczestnikami warsztatów zostali zapoznani z podstawowymi zadaniami Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Dowiedzieli się czym jest konflikt rówieśniczy i szkolny oraz poznali sposoby ich rozwiązywania. Pani Ilona, która jest również mediatorem sądowym wyjaśniła uczniom czym są mediacje. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, a prowadząca podsumowując podkreśliła, że konflikty od zawsze są obecne na ścieżce naszego życia, jednak ważne jest, aby potrafić wspólnie odnajdywać ich rozwiązania. Pani dyrektor OIK zaoferowała swoje wsparcie i pomoc dla uczniów naszej szkoły w sytuacjach kryzysowych. Cieszymy się z nawiązanej współpracy i mamy nadzieję, że odbyte spotkanie będzie bardzo pomocne dzieciom podczas rozwiązywania ich własnych konfliktów. |
_ _
{ „PIERWSZE SPOTKANIE Z PRZYRODĄ-ZMALUJMY TO RAZEM!” }
| Milenka Hołyst z grupy 6 -latków będzie reprezentowała nasze przedszkole w Przyrodniczym Konkursie Plastycznym "Pierwsze spotkanie z przyrodą - zmalujmy to razem!". Organizatorem konkursu jest Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Lubartowie. Zasadą udziału w konkursie jest przygotowanie, wspólnie z rodzicem, pracy plastycznej dowolną techniką tak, aby stanowiła spójną całość. Praca jest podzielona na 2 części: lewą stronę wykonała Milenka, natomiast prawą - jej mama - Pani Marta Hołyst.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
|
_ _
{ Zawodowy strzał w 10! - cd }
| 29 kwietnia ósmoklasiści wzięli udział w kolejnym działaniu w ramach akcji Zawodowy strzał w 10! - wybierz swoją przyszłość, mającej na celu zachęcenie uczniów do wyboru kształcenia w szkołach branżowych i technikach. Podczas e-spotkania uczniowie mieli możliwość poznania oferty edukacyjnej wybranych szkół branżowych i technikum powiatu zamojskiego, tomaszowskiego czy biłgorajskiego.
Organizatorem spotkania byli Lubelski Kuratora Oświaty p. Teresa Misiuk oraz Dyrektor Delegatury w Zamościu p. Monika Żur.
|
_ _
{ Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty Omnibus }
| Uczniowie klas III szkoły podstawowej w dniach 26, 27 i 28 kwietnia przystąpili do pierwszego w swoim życiu "egzaminu". Pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty Omnibus zorganizowany przez wydawnictwo MAC Edukacja. Zadania zostały przygotowane przez doświadczonych autorów współtworzących badania i sprawdziany kompetencji uczniów.
Sprawdzian z języka polskiego, matematyki oraz przyrody badał umiejętności określone w podstawie programowej. Sprawdzian podstawowy z języka polskiego składał z 14 zadań, które sprawdzały umiejętność czytania, w tym analizę tekstu, pisania, a także gramatykę i ortografię. Sprawdzian z matematyki, składał się z 15 zadań, które badały sprawność rachunkową, umiejętności geometryczne i prowadzenia rozumowań matematycznych oraz rozwiązywania zadań tekstowych. Natomiast sprawdzian z przyrody składał się z 10 pytań i sprawdzał między innymi wiedzę dzieci na temat roślin, zwierząt i kraju, w którym mieszkają. Wyniki sprawdzianu pozwolą poznać kompetencje uczniów po trzech latach edukacji wczesnoszkolnej i przygotować ich do dalszego etapu nauki. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie sprawdzianów kompetencji dla wszystkich uczniów klas trzecich. Natomiast wszystkim uczniom klas trzecich życzymy wysokich wyników ze sprawdzianu!
|
_ _
{ ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA – „DZIEŃ WSPOMNIEŃ I RADOŚCI” }
| W piątek 29 kwietnia uczciliśmy w naszej szkole 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji została zaprezentowana uroczysta część artystyczna, którą stanowiły: scenka przybliżająca wydarzenia z 1791 roku oraz patriotyczne wiersze i piosenki.
Wiktoria Kaczor (VII b) przybliżyła widzom okoliczności ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas IV - V: Julia Stachyra, Maja Zaremba, Kacper Dudek, Martyna Małek i Kajetan Futyma odegrali scenkę ilustrującą przygotowania uczniów do lekcji historii, którym z pomocą przybywa sam Król Stanisław August Poniatowski. W tej roli świetnie zaprezentował się Michał Habza (VI). W postać szlachcianki wyrażającej radość ludu stolicy z powodu ustanowienia tak ważnego dokumentu wcieliła się Zuzanna Miazga (IV a). Martyna Alterman (VII a), Zuzanna Futyma (VII a), Weronika Wach (VII b) i Karol Tchórzewski (VI), recytując utwory liryczne, przenieśli słuchaczy w odległe, minione czasy, ale też wyrazili swój zachwyt nad pięknem naszej Ojczyzny. Dopełnieniem uroczystości były piosenki wykonane przez solistki: Weronikę Wach, Gabrielę Grabowską (III b) i Wiktorię Pawlos (VIII a).
Uroczystość upamiętniła ważny w dziejach Polski dzień, przypomniała wycinek historii, o którym każdy Polak powinien pamiętać, ale była też możliwością zaprezentowania talentów uczniów naszej szkoły.
|
_ _
{ Przedszkolaki w Zamojskiej Manufakturze Słodyczy "Tęcza" }
| W piękny słoneczny dzień 28 kwietnia dzieci z grupy 5-latków i 6-latków wyruszyły na wycieczkę autokarową do Zamościa, do Manufaktury Tęcza. Jest to Zamojska Manufaktura Słodyczy, tam powstają słodkie arcydzieła we wszystkich kolorach tęczy. Dzieci miały możliwość poznania całego procesu produkcji, uczestniczenia w pokazie wyrobienia masy jak i dodawania do niej różnych barwników, następnie po umyciu rąk, formowały i modelowały masę i tak każdy Przedszkolak zrobił lizaka dla siebie. Oprócz wizyty w manufakturze, dzieci zwiedziły Starówkę Zamojską, ich uwagę zwróciły kolorowe kamienice znajdujące się przy Starówce oraz Ratusz, który jest architektonicznym symbolem miasta. W drodze powrotnej pomimo zmęczenia dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami. Zadowolone i uśmiechnięte wróciły do przedszkola. |
_ _
{ Piotruś Pan }
| W środę 27 kwietnia uczniowie klas I-III miały okazję obejrzeć w Biłgorajskim Centrum Kultury przedstawienie pt. "Piotruś Pan". Artyści z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa wprowadzili widzów w baśniowy świat. Głównym bohaterem spektaklu był tytułowy Piotruś Pan, znakomity szermierz, chłopiec, który spędzał swoje dzieciństwo na wyspie Nibylandii oraz odwieczny wróg Kapitana Haka.
W przedstawieniu wykorzystano wiele efektów specjalnych, oryginalną scenografię, barwne stroje, ciekawe rozwiązania oprawy świetlnej, które w ciemnościach przybrały niezwykłe kształty i barwy, co znacznie podniosło atrakcyjność spektaklu. Podczas przedstawienia młodzi widzowie spontanicznie reagowali na przedstawione na scenie sytuacje, które pozwoliły choć na chwilę przenieść się do magicznej krainy marzeń i przeżywać niezwykłe przygody bohatera, który tym razem musiał przechytrzyć samego Kapitana Haka i uwolnić z jego rąk swoją przyjaciółkę Wendy.
|
_ _
{ 41. Mały Konkurs Recytatorski }
| Dnia 27 kwietnia 2022 roku w Centrum Integracji Społecznej we Frampolu odbyły się Gminne Eliminacje 41. Małego Konkursu Recytatorskiego.
Szkołę Podstawową im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu reprezentowali: Filip Szczepanik z kl. I a, Oliwia Zdunek z kl. II, Magdalena Iwanowicz z kl. III, Kacper Dudek z kl. IV a, Karol Tchórzewski z kl. VI.
Komisja konkursowa w kategorii klas I-III wyróżniła Filipa Szczepanika, który będzie reprezentował naszą szkołę oraz gminę Frampol w eliminacjach powiatowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe z dedykacją, ponadto Filip otrzymał dyplom i statuetkę laureata.
Wszystkim serdecznie gratulujemy, a Filipowi życzymy powodzenia w kolejnym etapie Małego Konkursu Recytatorskiego 2022.
|
_ _
{ Udanie po pandemii }
| Znakomicie zaprezentowali uczniowie naszej szkoły w Mistrzostwach Powiatu o Puchar Starosty Biłgorajskiego w pływaniu po dwuletniej przerwie pandemicznej. Pomimo okrojonych zajęć z pływania poziom zawodów był bardzo wysoki a o medalach decydowały setne części sekundy, ale po kolei. Na początek w kategorii klas I-III wszystkich zaskoczyła Gabriela Korniak z klasy II, która na 25 m stylem grzbietowym zajęła II miejsce po niespełna roku pływania. Do tego dołączyła jeszcze brązowy medal w sztafecie płynąc wspólnie z Maciejem Kołodziejem, Oliwią Dyl i Różą Dudek. Później kolej była na klasy IV-VI i tutaj błysnęła talentem Natalia Budzyńska, która zdecydowanie wygrała 25 m stylem dowolnym oraz zdobyła brąz w sztafecie wygrywając ze SP w Tarnogrodzie o właśnie wspomniane 0,02 setne sekundy. Skład uzupełniały Martyna Marek, Emilia Śliwińska oraz Filip Pyda. Jednak naszą gwiazdą na pływalni został Kacper Sawa, który wśród klas VII-VIII wygrał z dużą przewagą 50 m stylem dowolnym i zdominował rywalizację sztafet płynąc wspólnie z Bartłomiejem Kaczorem, Sebastianem Stańczykiem i Mikołajem Papierzem. W rywalizacji dziewcząt na tym samym dystansie super wynik osiągnęła Izabela Czajka zdobywając III miejsce. Na uwagę również zasługują IV miejsce Oliwii Dyl na 25 m stylem grzbietowym i Bartłomieja Kaczora na 50 m stylem dowolnym. Te wyniki zaowocowały II miejscem w klasyfikacji szkół wszystkich kategorii wiekowych w Powiecie Biłgorajskim. Na to miejsce zapracowali również oprócz wyżej wymienionych: Filip Szczepanik, Wiktoria Miazga, Aleksander Góra, Aleksander Siemczyk, Norbert Harasym, Szymon Bednarz, Maja Omiotek, Aleksandra Maciurzyńska, Miłosz Lipiński, Mikołaj Bednarz, Maciej Kiełbasa, Kinga Krajewska, Kacper Olszyński, Antoni Liwak, Zofia Grbacz, Karol Tchórzewski, Jakub Boguszewski, Karol Marek i Sebastian Książek.
Brawo i dziękujemy za piękne sukcesy!!!
|
_ _
Strona 5 z 224 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>