[ Strona Główna ˇ Galeria ˇ SzukajStyczeń 29 2022 05:59:54 ]
{ Nawigacja }
Strona Główna
Deklaracja dostępności
Dyrekcja
Nauczyciele
Historia
Patron
Podręczniki religia 2021/2022
Kontakt

_ _
{ Przedszkole }
Słoneczka

Tygryski

Biedronki

Motylki

Krasnoludki

_ _
{ NAUKA ZDALNA }

TEAMS

Kształcenie na odległość - poradnik

Ochrona danych osobowych a zdalne nauczanie - poradnik uodo

Poradnik - nauczyciele, dyrektorzy

_ _
{ Dla Uczniów }
e-nauczanie
Pasma edukacyjne
ZDALNE LEKCJE

Zadania dla klasy VIII

MEN
OKE Kraków

_ _
{ Dla Rodziców }
Infolinia

_ _
{ E-dziennik }
Regulamin
Instrukcje
Formularz
Zakładanie konta

E-dziennik
_ _
{ I O D }
Funkcję Inspektora Ochrony Danych, o którym mowa w Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE pełni Agnieszka Goral, tel. 846857509 e-mail: iod@frampol.pl.

RODO-informacja-ogolna-SZS
_ _
{ Dokumenty }

Statut

Koncepcja pracy szkoły

Koncepcja pracy przedszkola

_ _
{ Doradztwo }
SZKOLNY KLUB
INFORMACJI
ZAWODOWEJ
_ _
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Oferty }
Zapytanie

Rozstrzygnięcie

_ _
{ Przetargi }
Listopad 2020

Październik 2019

Listopad 2018

Listopad 2017

Lipiec 2017

Grudzień 2016

Lipiec 2016

Grudzień 2015

Sierpień 2015

Grudzień 2014

Sierpień 2014

_ _
{ BIP }
_ _
{ Przedszkolaki w hołdzie Fryderykowi Chopinowi... }
| W dniach od 02 do 23 października 2021 r. odbywał się w Warszawie XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Najlepsi pianiści z całego świata przybyli do stolicy Polski, by grać utwory naszego najwybitniejszego kompozytora. Zwycięzcą tej edycji konkursu został Bruce Liu z Kanady.
Przedszkolaki znają muzykę Fryderyka Chopina z zajęć rytmiki oraz z przedsięwzięcia "Dzień Muzyki" - "Urodziny Pana Chopina", dlatego też z zainteresowaniem słuchały utworów z konkursowych zmagań, jak również fragmentów finałowego Koncertu fortepianowego e-moll w wykonaniu zwycięzcy konkursu, Bruce'a Liu, z towarzyszeniem orkiestry.
Dzieci wykonały także portrety Chopina, utrwaliły pojęcia muzyczne.
Tworzenie sytuacji edukacyjnych, poprzez umiejętność słuchania muzyki w skupieniu, przyczynia się do wzrostu kompetencji we wszystkich obszarach rozwoju. Pomaga w osiągnięciu gotowości szkolnej, buduje wrażliwość estetyczną dziecka.
Należy pamiętać, że muzyka Fryderyka Chopina stanowi element polskiego dziedzictwa kulturowego. Dzięki temu, że zapoznawani są z nią najmłodsi, kształtowane są uczucia patriotyzmu i szacunek do naszej narodowej kultury.
|
_ _
{ Mam talent i kropka! }
| W związku z Międzynarodowym Dniem Kropki, który obchodziliśmy 15 września, Samorząd Uczniowski we współpracy z Małym Samorządem Uczniowskim zorganizował konkurs plastyczny "Mam talent i kropka!". Uczestnicy konkursu chwalili się swoimi talentami wykorzystując motyw kropki. Konkurs był przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych, klas I-III oraz klas IV-VIII. Prace oceniała komisja w składzie p. Maria Małyszek, p. Sylwia Książek i p. Krzysztof Jasiński. Jury brało pod uwagę pomysłowość, zgodność z tematem, estetykę wykonania i wkład pracy.

W kategorii klas I - III nagrodzeni zostali:
I miejsce - ex aequo Magdalena Iwanowicz, kl. III a oraz Ewa Kwiatkowska, kl. I b
II miejsce - Anastazja Blicharz, kl. I b
III miejsce - Maciej Kołodziej, kl. III b
Wyróżnienie - Patrycja Małer, kl. I b

W kategorii klas IV - VIII:
I miejsce - Aleksandra Kwiatkowska, kl. VIII b
II miejsce - Zuzanna Knapik, kl. VII b
III miejsce - ex aequo Aleksandra Kurasiewicz, kl. IV a oraz Natalia Myszak, kl. IV a

Wręczenie nagród miało miejsce w poniedziałek 25 października.
Gratulujemy zwycięzcom! Życzymy dalszych sukcesów!
|
_ _
{ Przedszkolaki świętują "Dzień Drzewa” }
| Nasze przedszkole od wielu lat włącza się w różne działania związane z przyrodą i ekologią. Podsumowując wiadomości ze zrealizowanej tematyki "Jesień w parku i lesie", dzieci z naszego przedszkola obchodziły "Dzień Drzewa". W tym czasie zorganizowano szereg działań o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poznały różne gatunki drzew rosnące w parku i lesie, ich owoce oraz budowę drzewa i jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, śpiew i taniec. Dzieci świetnie bawiły się przy piosenkach o tematyce jesiennej, ekologicznej. Recytowały wiersze, wykonały wiele prac plastycznych, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały i nazywały drzewa po ich liściach. Manipulowały i projektowały z materiału przyrodniczego. Zorganizowane zostały również wystawy prac plastycznych, projekcja filmów edukacyjnych. Podczas spacerów i wycieczek przedszkolaki podziwiały drzewa w jesiennej szacie, w czasie zabaw badawczych oglądały drzewa, dotykały ich kory, liści i gałązek. Poznały zasady zachowania się w lesie, rezerwacie. Z wielkim zaangażowaniem złożyły przysięgę, obiecując, że zawsze będą dbały o rośliny i zwierzęta. Dzieci ze starszych grup odwiedziły zagrodę edukacyjną "Doboszówka", gdzie uczestniczyły w warsztatach "W krainie zwierząt". Nasze działania uwieczniliśmy na zdjęciach. Uważamy, że tego typu zajęcia mają wielki wpływ na kształtowanie pozytywnych zachowań proekologicznych.
|
_ _
{ Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie }
| 22 października nasza szkoła wzięła udział w II Międzynarodowej edycji
VI Ogólnopolskiej akcji Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Akcja była realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Na korytarzach zostały rozwieszone plakaty informujące o wydarzeniu. Nauczyciele i wychowawcy zachęcali uczniów do aktywnego udziału w czytaniu na przerwie. Dzień wcześniej uczennice klasy VIIa Martyna Marek i Patrycja Myszak odwiedziły każdą klasę, zachęcając swoje koleżanki i kolegów do bicia rekordu w czytaniu na przerwie.
Czytaliśmy na korytarzach, w klasach, w bibliotece. Czytaliśmy na stojąco, na siedząco, w skupieniu, z uśmiechem, z żartem. Najmłodsi przebrali się w postacie z bajek. W grupach przedszkolnych Pani Dyrektor Teresa Moskwa wraz z Panią Wicedyrektor Barbarą Pyzik oraz z pracownikami czytały baśnie, bajki i bajeczki. Również nasi uczniowie klas I-III wraz ze swoimi Paniami włączyli się do czytania. Z przejęciem czytali i oglądali swoje książki. Dla uczniów starsze uczennice przygotowały niespodziankę w postaci czytania wybranych książek i lektur szkolnych z podziałem na role. Koleżanki z klas VIIa i VIIb oraz VIIIa i VIIIb: Białas Malwina, Zuzanna Futyma, Budzyńska Natalia, Małyszek Karolina, Knapik Zofia, Alterman Martyna, Czajka Izabela, Pyź Emanuela, Wojciechowska Vanessa, Grzywna Justyna, Knapik Martyna, Łozińska Katarzyna, Nizioł Julia wcieliły się w rolę czytelniczek i w specjalnie stworzonych strefach czytania spotkały się z uczniami. Uczennice starannie dobrały książki do wieku czytelników, o czym świadczyło zainteresowanie ze strony dzieci. Były czytane: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych), Kubuś Puchatek, Karolcia, Opowiadania z Doliny Muminków. Każdy mógł przynieść ze sobą swoją ulubioną książkę. Jeśli ktoś o niej zapomniał miał możliwość skorzystania z zasobów biblioteki szkolnej. Część osób czytało na szkolnych korytarzach i w różnych jego zacisznych zakamarkach, a niektórzy również w salach lekcyjnych.
W efekcie w akcji wzięło udział 233 uczniów oraz 107 przedszkolaków. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnego czytania na przerwach.
DZIĘKUJEMY SERDECZNIE WSZYSTKIM ZA WŁĄCZENIE SIĘ W AKCJĘ.
|
_ _
{ Wycieczka do Doboszówki }
| Dnia 21 października 2021 roku grupa Motylki i Tygryski wybrała się wraz ze swoimi wychowawczyniami do gospodarstwa agroturystycznego Doboszówka, słynącego z działalności edukacyjnej. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach Od ziarenka do bochenka. Dzieci poznały rodzaje zbóż, a także narzędzia wykorzystywane dawniej w gospodarstwie takie jak cep, żarna, dzieża. Atrakcją dla dzieci było własnoręczne młócenie zboża za pomocą cepów. Kolejną czynnością było przesiewanie zboża przez przetak i młynek, a następnie mielenie zboża w kamiennych żarnach i obserwowanie powstania z nich otrąb i mąki. I z tej mąki wyrabiały ciasto i robiły swoje chlebki, które po upieczeniu mogły zabrać do domów. Każde z dzieci próbowało robić ręcznie masło w maślnicy, choć to ciężka praca Następnie zwiedziliśmy mini zoo i karmiliśmy zwierzęta. Pogoda nam dopisała, zadowoleni wróciliśmy do naszego przedszkola. |
_ _
{ Krasnoludki w krainie zwierząt }
| Przedszkolaki z grupy 6-latków odwiedziły zagrodę edukacyjną "Doboszówka", gdzie uczestniczyły w warsztatach 'W krainie zwierząt".
Wizyta rozpoczęła się od zajęć plastycznych, na których dzieci wykonywały sowy z siana i różnych dodatków do udekorowania, które potem mogły zabrać do domu. Następnie, specjalną ścieżką edukacyjno-przyrodniczą dzieci udały się do w rezerwatu "Imielty Ług", będącego częścią Nadleśnictwa Janów Lubelski. Utrwaliły nazwy, wygląd liści i owoców polskich drzew oraz runa leśnego. Pan przewodnik pokazał dzieciom roślinność torfowisk. Po czterdziestominutowej wycieczce po lesie, w trakcie której pan Marcin opowiadał o zasadach zachowania się w rezerwacie, jako miejscu życia wielu gatunków zwierząt, ptaków, dotarliśmy do przepięknego punktu widokowego, gdzie odbywały się obserwacje przyrodnicze, a niezbędne okazały się profesjonalne lornetki. Dzieci miały możliwość obejrzenia przepięknego widoku: stawu z pływającym po nim łabędziem i dzikimi kaczkami. Ten widok na długo zostanie w naszej pamięci. Po powrocie z leśnego spaceru, z wielkim apetytem przedszkolaki zjadły przepyszny obiad przygotowany przez właścicieli Doboszówki. Punktem kulminacyjnym były drugie warsztaty, dzięki którym dzieci poznały króliki, owce, kozy, konie, ptaki domowe i ozdobne. Zachwyciły się jastrzębiem Harrym, sową Pusią, baranem Kubą i kozą Stasią. Zwierzęta obdarowane były przysmakami. Największą atrakcją było karmienie dwóch alpak.
Warsztaty edukacyjne zrealizowano w ramach tematyki tygodniowej "Jesienią w lesie".
Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni - p. Marta Hetman, natomiast w opiece nad dziećmi pomogły mamy przedszkolaków.
|
_ _
{ Wspólne muzykowanie z „Brothers' Band” }
| W poniedziałek, 18.10.2021 r. wychowankowie przedszkola oraz uczniowie szkoły podstawowej, uczestniczyli w edukacyjnym pokazie instrumentalnym duetu "Brothers' Band". Zespół tworzy dwóch braci - Jan i Maciej Pietrzakowie, absolwenci Łódzkiej Akademii Muzycznej. Program obejmował trzy sesje, dostosowane do poszczególnych grup wiekowych.
Sesja przedszkolaków nosiła tytuł "Sztuczki i zabawy muzyczne" - czyli jak powstają ulubione utwory dzieci". W jej ramach zaprezentowano bogaty wachlarz możliwości elektronicznych syntezatorów Akai EWI oraz Nord Stage 2, które z powodzeniem naśladują brzmienie rozmaitych instrumentów oraz procesor wokalny, dzięki któremu dzieci zobaczyły, jak można elektronicznie zmienić brzmienie ludzkiego głosu, a także theremin - instrument wynaleziony przez rosyjskiego fizyka Lwa Termena. Brzmienie tego instrumentu można usłyszeć tutaj: Link
Ochotnicy mogli też sami spróbować swoich sił w tworzeniu muzyki. Wśród prezentowanych utworów były popularne motywy, takie jak: z serii filmu "Gwiezdne Wojny", serialu "Pingwiny z Madagaskaruru", czy z gry "Angry Birds".
Sesje dla szkoły podstawowej nosiły tytuł "Muzyka od kuchni - czyli jak powstają hity". Uczniowie wysłuchali utworów: L. van Beethovena, J. Williamsa, M. Giacchino, Pawła Domagały, grupy Queen, czy motywu z serii filmów o Jamesie Bondzie oraz uczestniczyli w tworzeniu elementów muzyki.
Kontakt z wartościową muzyką, utworami wykonywanymi "na żywo", dostarczył wszystkim słuchaczom wiele radości i przeżyć.
|
_ _
{ Dzień Edukacji Narodowej 2021 }
| W środę 13 października, w przeddzień Święta Edukacji Narodowej, zgodnie z tradycją społeczność Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu obchodziła święto szkolnictwa. W przygotowanej na tę okazję akademii uczniowie pragnęli wyrazić podziękowanie dla Dyrekcji, Wychowawców, Nauczycieli oraz Pracowników Szkoły. W zaprezentowanym programie artystycznym uczniowie docenili ich pracę słowami wierszy i piosenek. Uśmiech na twarzach zgromadzonych wywołał zabawny skecz - lekcja nauki zdalnej. Mogliśmy z dystansem i przymrużeniem oka spojrzeć na typowe sytuacje pojawiające się w nauczaniu na odległość. Usłyszeliśmy również ciekawostki z różnych dziedzin nauki. Miało to miejsce podczas ustnego sprawdzianu dla nauczycieli przedmiotów, w których role wcielili się uczniowie.
Podczas akademii w ramach wdzięczności za trud niełatwej pracy Samorząd Uczniowski wręczył symboliczne kwiaty wszystkim pracownikom szkoły. Do życzeń dołączyła się również przedstawicielka Rady Rodziców. Na koniec zabrała głos Pani Dyrektor Teresa Moskwa dziękując za miłe słowa skierowane do nauczycieli i pracowników szkoły, a także przekazała wyrazy uznania dla młodych artystów za przygotowaną akademię pod opieką p. Sylwii Larwy, p. Ewy Papierz, p. Marii Małyszek oraz p. Krzysztofa Jasińskiego.
Ten wyjątkowy dzień przyniósł też miłą niespodziankę dla uczniów. Samorząd Uczniowski w porozumieniu z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym wprowadził "Szczęśliwy numerek", który rusza już po długim weekendzie. Niemniej jednak, zarząd SU zachęca uczniów do dalszej systematycznej i wytrwałej pracy życząc wielu osiągnięć. Korzystajmy z cennej wiedzy, którą cierpliwie przekazują nam Nasi Pedagodzy, dbając o nasz rozwój!
|
_ _
{ Udana integracja }
| 11 października uczniowie klas IV uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Żar. Tam w Ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym Kraina nad Tanwią pod opieką instruktorów uczestniczyli w zabawach na urządzeniach dmuchanych Bungee run, Mega piłkarzyki oraz uczestniczyli w grze terenowej. Jednak największą atrakcją była wspinaczka po drabince wspinaczkowej wiszącej do platformy umieszczonej na wysokości 15 m. To było nie lada wyzwanie, które wymagało dużej siły, doskonałej koordynacji ruchowej i techniki oraz przezwyciężenia lęku wysokości. Do samej góry udało się wejść tylko nielicznym wśród nich były również dziewczęta, ale każdy wykonał zadanie na miarę swoich możliwości. Zwieńczenie pobytu była wspólna pizza przy ciepłym kominku w pięknie wkomponowanej w krajobraz gospodzie. To był dobrze wykorzystany czas na wspólne spędzenie czasu wolnego i integrację zespołów klasowych. |
_ _
{ WPŁATY NA RADĘ RODZICÓW }
| Szanowni Rodzice!
Przewodnicząca Rady Rodziców Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe działalności Rady Rodziców.
Składka w roku szkolnym 2021/2022 pozostaje bez zmian w stosunku do ubiegłych lat i wynosi:
50 zł – w przypadku 1. dziecka
30 zł – w przypadku – 2. dziecka
kolejne dzieci – bez wpłat
Wpłaty na Radę Rodziców proszę dokonywać na konto bankowe:
Bank Spółdzielczy we Frampolu
Nr rachunku: 82 9604 0005 0000 1498 2000 0010

W tytule przelewu należy podać: imię i nazwisko dziecka oraz klasę dziecka/dzieci
DZIĘKUJEMY
|
_ _
{ Ślubowanie klas pierwszych }
| Dnia 8 października 2021 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych uczniów, ale również dla ich rodziców.
Zanim Pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani, na tle pięknej dekoracji i bardzo przejęci, przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych, językowych i recytatorskich. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Pokazali, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania i przyjęcia do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła część oficjalna uroczystości. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym Pierwszoklasiści złożyli przysięgę. Symbolicznego pasowania na uczniów szkoły dokonała Pani Dyrektor Teresa Moskwa poprzez dotknięcie ramienia każdego dziecka dużym, kolorowym ołówkiem. Po otrzymaniu od wychowawców okolicznościowych dyplomów pasowania na ucznia, słodkich upominków od rodziców i prezentów oraz legitymacji szkolnych od Dyrekcji, uczniowie stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Uroczystość uświetnili również Pani Wicedyrektor Barbara Pyzik i wszyscy uczniowie klasy drugiej i trzecich wraz z nauczycielami. Na pewno dzień ten na długo zapisze się w pamięci naszych Pierwszaków. Serdecznie dziękujemy rodzicom za obecność i pomoc w organizacji ślubowania. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
|
_ _
Strona 6 z 214 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>