Dzień Dziecka 2021
Dodane przez Sylwia dnia Czerwiec 02 2021 22:56:22
Tradycyjnie 1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka, pełen atrakcji i niespodzianek. Tego dnia uczniowie nie zabrali do szkoły książek i zeszytów, a dobre humory i wygodny strój.

Klasy I-III skorzystały z pięknej pogody i część dnia spędziły na dworze. Pierwszoklasiści wzięli udział w konkursach z nagrodami (m.in.: plastycznym, wokalnym, sprawnościowym) oraz licznych zabawach integracyjnych, udali się na lody do pobliskiej lodziarni, a później na długi spacer. Uczniowie klasy II a swój Dzień Dziecka rozpoczęli na placu szkolnym. Animatorki grupy KLAUNY przygotowały dla nich ciekawe konkurencje: bieg z jajkiem, przesypywanie mąki, skoki na linie i przechodzenie pod nią oraz przeciąganie, szukanie ukrytych skarbów itp. Niespodzianką była dla nich pinata - dzielnie walczyły o odkrycie ukrytego skarbu. Potem uczniowie wrócili do klasy na słodką niespodziankę przygotowaną przez rodziców. Malowali plakat, oglądali film Pani Kredki pt. Dzień Dziecka. W klasie II b odbyły się warsztaty kulinarne, na których uczniowie zrobili pyszne kanapki oraz sałatkę owocową. Uczestniczyli też w pikniku w pobliżu szkoły, aby na świeżym powietrzu zjeść wszystkie przygotowane specjały, zostawiając jeszcze miejsce na lody. Piknikiem z pizzą niespodzianką oraz wycieczką krajoznawczą po najbliższej okolicy cieszyli się uczniowie klasy III a. Podczas wyprawy wzięli udział w wielu zabawach integracyjnych, a największą atrakcją były podchody połączone z rozwiązywaniem zagadek oraz szukanie skarbu. Klasa III b spędziła ten dzień tworząc kompozycje szaszłykowe z owoców, które stały się dodatkiem do deseru lodowego. Spróbowali swoich sił w zawodach na "Kwaśną minkę" po zjedzeniu cytryny. Następnie udali się na boisko szkolne, aby wspólnie rozegrać mecz piłki nożnej.

Rekreacyjno-integracyjna forma świętowania Dnia Dziecka na świeżym powietrzu bardzo też spodobała się uczniom klas starszych. Była pożądaną odskocznią po bardzo długim okresie nauki zdalnej. Uczniowie mogli wspólnie spędzić czas odświeżając swoje relacje koleżeńskie. Klasa IV oraz klasa VII a wybrały się na wycieczki, które są opisane w odrębnych postach. Pozostali przebywali na terenie szkoły i Frampola. Piątoklasiści swoje święto spędzili na pikniku przygotowanym przez rodziców na placu szkolnym, zaś szósto- i ósmoklasiści odpoczywali na urokliwych terenach przy zalewie. Natomiast klasa VII b udała się na pieszą wędrówkę po okolicach Frampola. Uczniowie wspólnie rozwiązywali zadania i zagadki logiczne, wykazując się przy tym dużą kreatywnością. Dzielili się też pasjami i talentami. Nie zabrakło aktywności fizycznej, pogadanek, rozmów i wspólnych gier na kocyku. Spacery, ruch oraz przebywanie na świeżym powietrzu wzmaga apetyt toteż wszyscy chętnie w towarzystwie swoich rówieśników konsumowali ulubione przysmaki - pizzę lub lody. Poczęstunki były finansowane ze środków Rady Rodziców.

W Dniu Dziecka pogoda dopisała, zaś uczniowie powrócili "z wypraw" i zabaw bezpiecznie, pełni radości i z uśmiechami na twarzach.
Mimo fizycznego zmęczenia, Dzień Dziecka uznajemy za udany :D

Wszystkim Dzieciom, tym młodszym i starszym, jeszcze raz życzymy spełnienia marzeń, rozwijania talentów i pasji, prawdziwych przyjaciół. Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą pełną inspirujących wydarzeń!