DZIEŃ DZIECKA NA ROWERZE
Dodane przez BeataW dnia Czerwiec 02 2021 23:12:48
Dzień Dziecka to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w ciągu roku. W obecnym czasie, po tak długim pobycie w domach, w izolacji od kolegów i koleżanek, wszyscy są spragnieni towarzystwa i wspólnej zabawy, więc to oczekiwanie przybrało na sile.
Czwartoklasiści postawili na aktywność i w Dzień Dziecka wyruszyli na rowerową wycieczkę do Pulczynowa, aby tak wspólnie spędzić wolny od zajęć lekcyjnych czas. Taka wyprawa była dla niektórych uczniów nie lada wyzwaniem, ponieważ rzadko jeżdżą na rowerze, a poza tym po okresie zdalnego nauczania, niestety, kondycja fizyczna nie jest rewelacyjna. Mimo to wszyscy uczestnicy rajdu szczęśliwie dotarli do celu - malowniczego, położonego nad stawem, zakątka w Pulczynowie, gdzie, dzięki uprzejmości właścicieli - Państwa Liwaków, mogli na łonie natury spędzić czas na grach i zabawach. Rywalizacja w grupach dostarczyła dzieciom wielu emocji, które w okresie pandemii zostały przygaszone, ale też na nowo pomogła się zintegrować. Po wysiłku czwartoklasiści regenerowali swoje siły, korzystając z poczęstunku przygotowanego przez rodziców, którzy zadbali też o słodkie upominki. Dzięki uprzejmości Pani Ewy Liwak wszyscy otrzymali także gadżety promocyjne Nadleśnictwa Janów Lubelski, które pomogą im dokładniej poznać leśne "skarby". Niestety, wszystko, co dobre szybko się kończy, tak też rowerzyści musieli powrócić do Frampola. Droga powrotna, przy wyjątkowo sprzyjającej tego dnia pogodzie, upłynęła szybko, choć nie zabrakło czasu na podziwianie pięknych widoków, których w naszej frampolskiej okolicy jest niemało. Choć zmęczeni, ale wszyscy wracali bardzo zadowoleni, a niektórzy już planowali kolejną wycieczkę.
Tak udany Dzień Dziecka mógł się odbyć tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu w organizację wycieczki rodziców czwartoklasistów, którym serdecznie za to dziękujemy.