DZIEWCZĘTA NA PODIUM
Dodane przez Tomasz dnia Czerwiec 09 2021 09:53:06
Duży sukces odniosły dziewczęta z naszej szkoły w Zawodach Powiatowych w trójboju lekkoatletycznym, które odbyły się 8 czerwca na stadionie OSiR w Biłgoraju.
Trójbój lekkoatletyczny składa się z 3 konkurencji: bieg 60 metrów, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal. Wynik zespołu stanowi suma punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach. Drużyna dziewcząt w składzie: Maja Anuszkiewicz, Kinga Krajewska, Zofia Markowicz, Martyna Małek (wszystkie z kl. IV) oraz Emilia Śliwińska z kl. III zajęły III miejsce na 8 startujących zespołów. Jest trochę niedosyt, ponieważ do zawodów półfinałowych województwa kwalifikowały się 2 najlepsze zespoły. Najwięcej punktów w drużynie wywalczyła Martyna Małek, a jej wynik 3,80 metra w skoku w dal był najlepszym rezultatem w zawodach. W trójboju brali udział także chłopcy, którzy uplasowali się na V pozycji w składzie: Kacper Olszyński - kl. IV, Mikołaj Bednarz, Miłosz Lipiński, Krystian Małyszek - kl. III oraz Maciej Kołodziej z kl. II. Była to najmłodsza drużyna startująca w tych zawodach. Najlepszy wynik wśród reprezentantów naszej szkoły osiągnął Maciej Kołodziej, który ma duże zdolności i możliwości sportowe.
Pomimo upalnej pogody, stresu oraz zmęczenia uczniowie szczęśliwie wrócili do szkoły i w następnych zawodach obiecali powalczyć o lepsze miejsca. Uczniami podczas zawodów opiekował się pan Tomasz Wójcik.