Akcja Narodowe Czytanie w naszej szkole

2023-09-12

Podobnie jak w całej Polsce, w tym roku w ramach akcji, czytaliśmy powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Uroczystość w naszej szkole odbyła się w poniedziałek 11 września. Ta ogólnopolska akcja jest organizowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudę od 2012 roku. Spotkanie w hali widowiskowo - sportowej, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII, poprowadzili konferansjerzy: Magdalena Paluch i Michał Habza z klasy ósmej. Po obejrzeniu fragmentu filmu będącego adaptacją utworu Pan Dyrektor Paweł Kołodziej zapoznał zebranych z treścią listu Prezydenta, a następnie przeczytał fragment książki.  Dalszą część legendy o Janie i Cecylii przedstawił Pan Wicedyrektor Paweł Kudzia oraz  chętni uczniowie. Całość dopełniała wystawa dzieł Elizy Orzeszkowej i tablica poświęcona jej biografii. Wszyscy, którzy przynieśli swoje egzemplarze „Nad Niemnem”, mogli je opatrzyć pamiątkową pieczęcią.  

 • Akcja Narodowe Czytanie w naszej szkole
 • Akcja Narodowe Czytanie w naszej szkole
 • Akcja Narodowe Czytanie w naszej szkole
 • Akcja Narodowe Czytanie w naszej szkole
 • Akcja Narodowe Czytanie w naszej szkole
 • Akcja Narodowe Czytanie w naszej szkole
 • Akcja Narodowe Czytanie w naszej szkole
 • Akcja Narodowe Czytanie w naszej szkole
 • Akcja Narodowe Czytanie w naszej szkole
 • Akcja Narodowe Czytanie w naszej szkole
 • Akcja Narodowe Czytanie w naszej szkole
 • Akcja Narodowe Czytanie w naszej szkole
 • Akcja Narodowe Czytanie w naszej szkole

« powrót