Akcja „Warta Pamięci”

2023-09-12

W ramach projektu  naszą szkołę we wtorek 12 września odwiedzili pracownicy oddziału IPN w Lublinie. Dr hab. Jacek Romanek przybliżył uczniom klasy ósmej kwestię sowieckiej agresji na Polskę oraz jej konsekwencji dla naszego narodu. Następnie w sobotę na cmentarzu parafialnym odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary II wojny światowej. Społeczność naszej szkoły wraz z przedstawicielami innych placówek zgromadzili się o 17.30 przy grobie podchorążego Wojska Polskiego Wincentego Panasiuka, aby oddać hołd pomordowanym przez Sowietów. W spotkaniu wzięły udział poczty sztandarowe szkół naszej gminy i OSP we Frampolu, żołnierze, Związek Strzelecki "Strzelec" Józefa Piłsudskiego, pani poseł Beata Strzałka i władze gminy. Przemówienia okolicznościowe, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy były wyrazem nie tylko pamięci o ofiarach wojny, ale też łączności pokoleniowej.

  • Akcja „Warta Pamięci”
  • Akcja „Warta Pamięci”
  • Akcja „Warta Pamięci”
  • Akcja „Warta Pamięci”

« powrót