Finał Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego ,,Czy znasz…?” klas IV- VI.

2024-05-23

            Uczennice naszej szkoły: Gabriela Korniak, Izabela Krajewska i Oliwia Zdunek z klasy IV wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym ,,Czy znasz...?” organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu. Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, regionalnego oraz wojewódzkiego. Do zmagań konkursowych przystąpili uczniowie z 26 szkół podstawowych klas 4-6. Zadaniem każdego uczestnika było samodzielne rozwiązanie testów złożonych ze 100 pytań, które zostały przygotowane w oparciu o następujące utwory literackie: Ben Guterson „Hotel Winterhouse”, Adam Wajrak „Lolek”, Michael Ende „Niekończąca się historia”, Grażyna Bąkiewicz, Kazimierz Szymeczko, Paweł Wakuła „Piastowskie orły: 10 opowiadań z czasów Piastów”, Erin Hunter „Ucieczka w dzicz”.

 Etap szkolny odbył się 8 maja 2024 roku, podczas którego trzy  uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do regionalnego etapu konkursu.

15 maja odbył się etap regionalny w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu.

Finalistką konkursu została Izabela Krajewska.

22 maja odbył się finał konkursu czytelniczego.

Laureatem konkursu została Izabela Krajewska  zajmując 3 miejsce.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy rozległej wiedzy.  Czytelników zachęcamy do aktywnego czytania książek i życzymy sukcesów w następnych konkursach.

  • Finał Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego ,,Czy znasz…?” klas IV- VI.
  • Finał Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego ,,Czy znasz…?” klas IV- VI.
  • Finał Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego ,,Czy znasz…?” klas IV- VI.
  • Finał Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego ,,Czy znasz…?” klas IV- VI.
  • Finał Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego ,,Czy znasz…?” klas IV- VI.

« powrót