Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce

2024-06-06

Czworo naszych uczniów brało udział w Powiatowych Indywidualnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce, które odbyły się 8 maja na stadionie OSiR w Biłgoraju. Mistrzami Powiatu zostali Martyna Małek z kl. VII w biegu na 100 metrów oraz Karol Tchórzewski z kl. VIII w rzucie oszczepem. Zofia Garbacz z kl. VIII zajęła trzecie miejsce w biegu na 1000 metrów, a Klaudiusz Karczmarzyk (kl. VIII) w biegu na 100 metrów uplasował się na szóstej pozycji. Martyna, Karol i Zosia wywalczyli sobie awans do 1/2 wojewódzkich, które odbyły się 23 maja w Biłgoraju. Tutaj, najlepiej z naszej szkoły, zaprezentowała się Martyna Małek, wygrywając zawody i poprawiając rekord szkoły w biegu na 100 m z czasem 13,48 sek., na II miejscu uplasował się Karol Tchórzewski, a Zosi nie udało się, niestety, awansować do zawodów wojewódzkich. W Lublinie 4 czerwca  zmierzyli się najlepsi lekkoatleci województwa lubelskiego, w których wystartowali Martyna Małek w biegu na 100 m i Karol Tchórzewski w rzucie oszczepem. Karol osiągnął podium, zajmując miejsce III, a Martyna była V.

Drużyna dziewcząt z naszej szkoły wzięła udział w dniu 29 maja w Festiwalu Sztafet w Biłgoraju w sztafecie olimpijskiej, zajmując III miejsce na 8 startujących zespołów. Dziewczęta wystąpiły      w składzie: Zofia Garbacz – 800 m, Martyna Małek – 400 m, Maja Anuszkiewicz – 200 m i Kinga Krajewska – 100 m. Niestety, do zawodów wojewódzkich awansowały dwie najlepsze sztafety,  ale dziewczęta obiecały powalczyć o lepsze miejsce w przyszłym roku szkolnym.

Gratulacje dla naszych zawodników!

  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce
  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce
  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce
  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce
  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce
  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce
  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce
  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce
  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce

« powrót