Aktualności
-
2016-05-17 Laureatka z języka rosyjskiego na uroczystej gali w Lublinie W dniu 12 maja 2016 r. w Auli Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II odbyła się uroczysta gala, której celem było uhonorowanie tegorocznych laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Z naszego gimnazjum w uroczystości udział wzięli: Monika Gąbka - laureatka konkursu języka rosyjskiego, Pani Dyrektor Elżbieta Chmiel i nauczycielka Alfreda Saj, która pracując z uczennicą, pomogła jej zdobyć zaszczytny tytuł. Wszyscy laureaci obecni na gali otrzymali z rąk Kurator Oświaty Pani Teresy Misiuk gratulacje oraz życzenia, aby twórcza pasja w zdobywaniu wiedzy i umiejętności przyniosła kolejne sukcesy, satysfakcję oraz mobilizację do dalszej pracy. Dyrektorom i nauczycielom Pani Kurator podziękowała za stwarzanie warunków oraz pomoc w rozwoju uzdolnień i zainteresowań uczniów. Czytaj dalej > -
2016-05-16 DOMINIK PIĘTAK JEDZIE NA GIMNAZJADĘ WOJEWÓDZKĄ!
Zawody rejonowe w indywidualnej lekkiej atletyce odbyły się 13 maja bieżącego roku w Biłgoraju. Dominik Piętak wystartował w biegu na 2000 m w stawce dziewięciu biegaczy. Po szybkim starcie ukształtowała się czołówka, nasz zawodnik biegł na drugiej pozycji. Cały dystans kontrolował bieg, ukończył zmagania z czasem 6:45,84s i jest to wynik zbliżony do rekordu Gimnazjum we Frampolu na tym dystansie.
Gratulujemy sukcesu i życzymy udanego startu na gimnazjadzie wojewódzkiej. Czytaj dalej > -
2016-05-13 Wycieczka do Łańcuta 12 maja br. grupa uczniów klas IV-V szkoły podstawowej, wraz z wychowawczyniami p. Martą Hetman i p. Sylwią Larwą, wybrała się na wycieczkę do Muzeum-Zamku w Łańcucie.
Rankiem, po rutynowym sprawdzeniu autokaru przez policję, uczniowie udali się w drogę. Po dwugodzinnej podróży dotarli do Łańcuta, gdzie przywitało ich piękne słońce. Już z daleka widać było okazałą bryłę zamku. Renesansowa forteca, przez wieki przebudowywana i stopniowo przekształcana w okazały pałac, prezentowała się okazale i majestatycznie pośród przepięknego, zamkowego parku. Jest to jednak jedynie przedsmak tego, co kryje wnętrze. Pomimo strat poniesionych w ciągu swojej długiej historii, zamek w Łańcucie jest jedną z najlepiej zachowanych magnackich rezydencji w kraju. Dawna siedziba Lubomirskich i Potockich słynie z luksusowych wnętrz i drogocennych zbiorów, które rokrocznie przyciągają do tego miejsca rzesze turystów. Nasza wycieczka z zapartym tchem zwiedziła zamek, a po nim stajnię, wozownię oraz oranżerię. Już teraz zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej niezwykłej podróży. Z uwagi na przepisy muzealne, mogliśmy fotografować jedynie na terenie oranżerii oraz zamkowego parku.
Po pełnym wrażeń zwiedzaniu, uczniowie udali się na spacer po pałacowym parku, następnie zakupili pamiątki i zjedli obiad w restauracji "Zamkowa". W doskonałych nastrojach wyruszyli w drogę powrotną. Do Frampola dotarli późnym popołudniem. Dziękujemy za pomoc rodzicom - opiekunom: pani Dorocie Pawlos i Katarzynie Zalewa.
Kilka ciekawostek o Łańcucie:
- Zamek w Łańcucie, wraz z otaczającym go zespołem budynków i parkiem, został rozporządzeniem Prezydenta RP z dnia 25 sierpnia 2005 r. uznany za pomnik historii.
- Łańcut znany jest w Polsce i na świecie nie tylko dzięki swoim zabytkom, ale także z odbywających się tam cyklicznie wydarzeń muzycznych.
- Najważniejszym z nich jest festiwal, który szerszej publiczności przybliżał pan Bogusław Kaczyński. W dniach 21-29 maja br. odbędzie się on już po raz 55 - Link
- Dla młodych talentów organizowane są Międzynarodowe Kursy Muzyczne im. Zenona Brzewskiego - w tym roku już po raz 42 - Link
Oba wydarzenia objęte są patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
- Zainteresowanych historią zamku w Łańcucie zapraszamy na stronę. Czytaj dalej > -
2016-05-12 Dni Otwarte w Gimnazjum 10 maja br. naszą placówkę odwiedzili uczniowie najstarszych klas Szkół Podstawowych z Radzięcina, Teodorówki, Woli Radzięckiej i Frampola. Przyszli gimnazjaliści obejrzeli prezentację Prezi z ofertą edukacyjną szkoły i jej zaletami. Uczestniczyli w pokazach fizycznych przygotowanych przez ich starszych kolegów. Poznali możliwości, jakie daje użycie tablicy interaktywnej. Doskonałą ilustracją możliwości, jakie daje szkoła, był występ chóru Millennium i grupy PaTPORT, która przedstawiła swoją działalność w postaci prezentacji multimedialnej, a także zapoznała zaproszonych gości z ideą programu PaT. Kolejnym elementem był taniec Belgijka w wykonaniu grupy PaT - ulubiony taniec młodzieży, wspaniale wszystkich integrujący.
W drugiej części szóstoklasiści wraz z młodzieżą gimnazjalną mieli możliwość obejrzenia projektów edukacyjnych z języka angielskiego i chemii przygotowanych przez uczniów klasy II „a”.
Głównym celem realizacji projektu pt. Co wiemy o krajach anglojęzycznych takich jak: Australia, Nowa Zelandia i Malta? było rozwijanie zainteresowań związanych z wybranymi państwami anglojęzycznymi, ich kulturą, geografią, historią oraz atrakcjami turystycznymi. Elementami, które uatrakcyjniły projekt były: Taniec Aborygenów i tzw. Quiz Time, sprawdzający zapamiętywanie przekazywanych treści. Gratulujemy wszystkim, którzy zdobyli miniaturki flag. Całe przedsięwzięcie pozwoliło uczniom m.in. poszerzyć wiedzę o anglojęzycznym świecie oraz lepiej poznać swoje możliwości w pracy z grupą.
Rola chemii w naszym życiu jest nie do przecenienia. Tak więc uczennice realizując projekt edukacyjny pod tytułem Związki chemiczne w gospodarstwie domowym zajęły się związkami znajdującymi się w otoczeniu człowieka. W swojej prezentacji omówiły związki chemiczne budujące organizm ludzki oraz rolę jaką pełnią w jego funkcjonowaniu. Przedstawiły także związki, które możemy zaobserwować np. w naszym domu, kuchni, łazience czy też pokoju. Na zakończenie zaprezentowały kilka efektownych doświadczeń z użyciem związków chemicznych stosowanych w gospodarstwie domowym.
Następnie szóstoklasiści zwiedzili naszą placówkę – była to niepowtarzalna okazja zobaczyć szkołę od „wewnątrz”, poznać nauczycieli, pracownie i ich wyposażenie.
Oceniając atmosferę, jaka panowała w czasie spotkania, śmiało można powiedzieć, że zaplanowane działania przyciągnęły uwagę i zainteresowanie uczniów.
Do zobaczenia we wrześniu! Czytaj dalej > -
2016-05-12 Sukces plastyczny Bartka
Bartłomiej Knapik z klasy V b zajął II miejsce w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem "Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje!", w kategorii wiekowej klas IV-VI. W wyniku eliminacji szkolnych, do organizatora - Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Biłgoraju, wpłynęło 136 prac plastycznych uczniów, z 25 szkół z całego powiatu. Ucznia przygotowała nauczycielka Marta Hetman.
Serdecznie gratulujemy! Czytaj dalej > -
2016-05-12 "Kwiaty polskie"
Uczennica klasy IV, Zuzanna Sędłak, zaprezentuje naszą szkołę w XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży "Moje zakątki", pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, który w tym roku wprowadził podtytuł - "Kwiaty polskie". Zuzia wykonała pracę plastyczną, ukazującą kwiaty kojarzone z Polską. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w MDK -u w Biłgoraju, pod koniec maja b.r.
Życzymy powodzenia! Czytaj dalej > -
2016-05-10 Wycieczka do Wadowic, Inwałdu, Zakopanego i Łagiewnik W dniach 4 - 6 maja 2016 r. uczniowie z klas piątych i szóstych wybrali się na wycieczkę do Wadowic, Inwałdu, Zakopanego i Łagiewnik. Najpierw udali się do Wadowic, gdzie zwiedzili Muzeum "Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II" upamiętniające i upowszechniające wiedzę na temat życia i nauczania naszego Wielkiego Rodaka, którego pontyfikat i przesłanie zajmuje wyjątkowe miejsce w polskim dziedzictwie narodowym. Odwiedzili również Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny oraz zjedli pyszne kremówki. Następnie pojechali do Parku Miniatur "Świat Marzeń" w Inwałdzie, w którym podziwiali najważniejsze zabytki z całego świata, np. Koloseum, Krzywą Wieżę z Pizy, Mur Chiński i wiele innych. W Parku Miniatur mogli się również zrelaksować. Wybrali się na seans w technologii 5D MAX oraz mieli do dyspozycji zjeżdżalnię, karuzele, małe elektryczne samochodziki. Drugiego dnia przebywali w Zakopanem. Udali się na spacer Doliną Kościeliską i weszli do Jaskini Mroźnej. Zwiedzili również Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach, a także wjechali kolejką górską na Gubałówkę, skąd podziwiali piękną panoramę Tatr. Ostatniego dnia pojechali do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach, a na zakończenie zwiedzili Zamek w Pieskowej Skale oraz Maczugę Herkulesa - maczugę skalną zbudowaną z twardych wapieni skalistych. Do Frampola wrócili późnym wieczorem, pełni wrażeń i z zakupionymi pamiątkami, gdzie czekali już na nich rodzice. Czytaj dalej >
-
2016-05-10 film Czytaj dalej >
-
2016-05-04 Obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Nasza szkoła wzięła aktywny udział w gminnych³ uroczystościach upamiętniających rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęły się one od zbiórki przed budynkiem Urzędu Miejskiego. Uczestnicy uroczystości, w tym dyrekcja, nauczyciele i społeczność uczniowska naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym, przemaszerowali ulicami miasta i udali się do Kościoła Parafialnego pw. Św. Jana Nepomucena we Frampolu, w którym odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po zakończonym nabożeństwie władze Miasta i Gminy Frampol, strażacy, kombatanci, społeczność uczniowska, delegacje zakładów pracy i mieszkańcy miasta udali się przed Pomnik Niepodległości, gdzie zostały złożone wieńce i wiązanki kwiatów. Podczas uroczystości harcerze z drużyny działającej w naszej szkole pełnili przy pomniku warty honorowe. Obchody zakończyła część artystyczna na rynku - występ kapeli "Taaka Paka" z Parczewa, Chóru Mieszanego z Frampola i Gminnej Orkiestry Dętej działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury we Frampolu. Czytaj dalej >
-
2016-05-04 Szkolny Konkurs Wielkanocny 29 kwietnia 2016 r. miało miejsce oficjalne rozstrzygniecie Szkolnego Konkursu Wielkanocnego, w którym udział wzięło 14 uczniów z klas IV-VI. Poszerzyli oni swoją wiedzę na temat tradycji chrześcijańskich i ludowych związanych z Wielkim Postem oraz Wielkanocą. Sprawdzianem ich wiedzy był test składający się z pytań zamkniętych i otwartych.
Po sprawdzeniu prac okazało się, iż najlepsze wyniki uzyskali:
Paulina Turczyn z kl. Vb - I miejsce,
Marcin Maciocha z kl. Va - II miejsce,
ex aequo Nikola Podymna z kl. IV i Maciej Malec z kl. VIb - III miejsce.
Otrzymali oni dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk pani dyrektor Elżbiety Chmiel. Gratulujemy!!!
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za chęci oraz włożony wysiłek w przygotowanie się do konkursu i zapraszamy do wypróbowania swych sił w przyszłym roku. Czytaj dalej > -
2016-05-04 Lekkoatleci na start – pierwsze sukcesy Zaczął się sezon wiosenny i sympatycy rKrólowej sportur1; rozpoczęli rywalizację na obiektach lekkoatletycznych. Sportowcy z naszego gimnazjum rywalizowali w Memoriale Eugeniusza Sołtysiaka. Zawody odbywały się na nowych, biłgorajskich obiektach lekkoatletycznych. Dominik Piętak zdobył złoty medal i puchar za zwycięstwo na najdłuższym dystansie zawodów - 2000 m. Sztafeta naszych dziewcząt w składzie: Pintal Natalia, Borsuk Aneta, Mazurek Julia, Szabat Patrycja rywalizująca w konkurencji 4 x 100 m zdobyła srebrne medale. Chłopcy, biegnąc w sztafecie, w składzie: Łupina Erwin, Wyroślak Jakub, Furmanek Karol i Szkołut Patryk zdobyli brązowe medale. Badach Karolina na dystansie 1000 m zdobyła brąz.
Gratulujemy sukcesów i życzymy równie udanych startów na zawodach rejonowych! Czytaj dalej > -
2016-05-01 KOLEJNY SUKCES DZIEWCZĄT W PIŁCE NOŻNEJ 28 kwietnia na Rejonowej Gimnazjadzie w piłce nożnej dziewcząt (w Wysokiem) zmierzyły się najlepsze zespoły powiatów: biłgorajskiego, janowskiego, lubelskiego i kraśnickiego, grając w meczach "każdy z każdym". Nasze reprezentantki bardzo dzielnie walczyły, osiągając następujące wyniki: 1:2 w meczu z Wysokiem, 2:2 ze Skorczycami oraz 1:0 ze Zdziłowicami. Po podsumowaniu wyników Frampol zajął II miejsce w zawodach, ulegając szkole z Wysokiego. Niestety, do Gimnazjady Wojewódzkiej awansowała tylko zwycięska drużyna rejonu.
Naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Małyszek (IIIa), Karolina Badach (IIIa), Magda Brodziak (IIIb), Partycja Szabat (Ib), Julia Furlepa (Ia), Marlena Dziura (Ib), Kamila Myszak (IIb) i Julia Mazurek (Ib). Opiekunem zespołu był pan Tomasz Wójcik.
Gratulujemy! Czytaj dalej >